Gemeenter a aüs vergaderingen. Ipeibare fefapiip es leplftp Laatste Berichten Allerlei Telejjraa». SeaeBji Menws. Burgerlijke Starai Gemeenteraad van Middelburg. Goref. Kerk te Apeldoorn is besloten de vacature-Doe. v. d. Heiden te verrullen op de Synode van 1928. Tot zoolang zullen de vakken, door Doe. v. d. Heiden gedo ceerd, verdeeld worden over de andere do centen. Emeritaat. Ds F. G. van Dorp, pred. bij de Geref. Kerk te Andij'k, heeft tegen 1 Nov. a.s. eervol emeritaat aan gevraagd. Br D. J. van Katwijk. Omtrent bet beroep van Dr van Katwijk naar de Geref. Kerk te Oegstgeest, Welk beroep werd aangenomen, wordt ons nog het volgende gemeld. Dr van Katwijk, thans predikant te Schipluiden is tevens leeraar aan de Chr. H. B. S. te Alphen a. d. Rijn en werd nu ook benoemd aan de Chr. H. B. S. te Leiden. Werd deze benoeming aangenomen dan ■zou Dr v. K. genoodzaakt zijn óntslag te vragen gis predikant, maar daarmee zou hij dan tevens, daar in een dergelijk geval van emeritaat geen sprake kan zijn, het •recht verliezen voor te gaan in den Dienst des Wioords. Teneinde deze moeilijkheid op te los sen en zijne rechten als predikant te be houden, verzocht Dr v. K. den Kerkeraad der Geref. Kerk te Leiden hem daar te beroepen als 4e predikant evenwel zon der bezwaar van de kerkelijke schatkist. Dr v. K. zou dan nu en dan te Leiden optreden, een minieme wijk voor zijne Tekening krijgen en ook een keer per week catechiseeren en dus formeel het gewone predikantswerk verrichten. Voor Dr v. K. stond daar dan tegenover, dat hij het leer- aanschap zou kunnen waarnemen zonder zijne rechten als predikant te verliezen. De Kerkeraad van Leiden maakte tegen zulk een formeel beroep bezwaar .en wens oh te op het voorstel niet in te gaan, naar de Kerkeraad van Oegstgeest heeft hierover blijkbaar anders gedacht en hoe wel in deze kleine gemeente aan een tweeden predikant geen behoefte bestaat, een beroep op Dr v. K. doen uitbrengen, welk beroep thans werd aangenomen. G en. Synode .G eref. Kerken. Nader vernemen wij, dat aangezien zijn secundus verhinderd is, de heer Scheele te Terneuzen ook deze week de zittin gen van de Synode zal bijwonen. De heer v. d. Putte, die verhinderd is, zal ver vangen worden door den heer Steketee van "Heinkenszand. Installatie. Wethoudersverkiezingen. Kapelle. Hedenmorgen 9 uur kwam de Raad der gemeente Kapelle in openbare zitting bijeen. Alle leden werden be- eedigd. Nieuwe leden zijn de heeren H. Slabbekoorn (A.-R.) en A. v. d. Graaff (vrije kiezers). Als wethouders werden gekozen de hee ren J. Zeg ers (A.-R.) met 4 stemmen (J. Zuidweg verkreeg 3 stemmen) en J. Zuidweg (G.-H.) met 6 stemmen (één op dhr P. Fraanje). De heeren Zegers en Zuidweg nemen deze benoeming aan. In de commissie tot onderzoek der be grooting voor het dienstjaar 1928 werden gekozen de heeren H. Slabbekoorn, A. v. d. Graaff en J. van Wingen. De verordening van den keuringsdienst op vee en vleesch werd gewijzigd. lerseke. Uitslag wethoudersverkiezing. Ie zetel: C. Hartoog (Stk. Geref.) 6 st., J. 1. Bom (vrije lijst), aftr. weth. 4 st., Osse- waarde 1 st. Gekozen dhr Hartoog. 2e zetel: Ph. de Koeijer (G.-H.) 6 st., J. L. Bom 3 st., G. de Jager 1 st., J. Osse- waarde 1 st. Gekozen dhr de Koeijer. 's-Heer Abtskerke. Wethoudersverkie zing. Ie vacature: J. Tolhoek, aftr., 3 st., Jac. Braam 4 st. 2e vacature: F. de Roo, aftr., 2 st., P. van 't Westeinde 4 st. Blanco 1 st. Gekozen: Jacobus Braam en Pieter van 't Westednde. Wclfaarisdijk. Gekozen tot wethouders N. Valkier (C.-H.) met 7 st. en D. Goet- feeer (A.-R.) met 5 st, beiden aftredend. 's-Gravenpolder. Hedenmorgen verga derde de gemeenteraad alhier. De voor zitter stelt voor d© notulen aan] fa houden. Dhr. Verhuist stelt voor om ze te behandelen. Het voorstel vain| den voorz. wordt aangenomen) mp|t 4 tegen 3 stemmen. Tegen dhr v. Liere, Verhuist fcn. Joziasse- Ook heit aanbieden der ge- meentebegrootiiig wordt aangehouden). Daarna heeft dei eedsaflegging plaats door al da leden- JBij da stemming voor weth- verkreeg bij la stemming dhr Schouten (lib.) 3, D. Joziaasse (Stk. Ger.) 3 en Joh. de Kos ter (Oud Geref.) 1 stem, 2© sternming Dhr Schouten 4 en Joziasse.' 3 stemmen.. Hier stemde dus dhr dei Koster op- den liberaal. Voor een tweede weth. Ie stem ming E. Vermue (R.K.), 3, dhr C-Verhulst (A.R.) 3 en Joh. de Koster 1 stem. 2e stemming E. Vermue 3, C. Ver huist 3 cm Joh- de Koster 1 stem. Thans hij le tusschenstelmming E Vermue 2 Verhulst 2 stemmen, 1 blanco- Daar thans de stemmen, staken, beslist het lot mi wordt dhr Vermue gekozen- Door zijn blanco stemmen is dus dhr de Koster ftorzaak, dat de A-Ri- niet en R,.K. •wfèl is gekozen- De heeren "Schoutat ®n Vermue nemen hun benoelmmig aan. Rij de rondvraag stelt dhr Joziasse voor do politieverordening te wijzigen en) 'des Zondags de tapperijen gesloten te houden. Gods Woord en Wieit zegt: Gedenkt den Sabbatdag dat gij dien hei- hgt. Weth. Schouten wil dit aanhouden tot een volgende vergadering- Een "korte doch heftige discussie vindt hierover Plaats. Daarop wordt het voorstel-Joeiassel aah- genomen met 4 voor (de Koster, v- Liere, Verhulst, Joziasse) en 3 tegen (Kousema- ker, Schouten, 'beiden lib., en Vermue, R.K.). Op voorstel van dhr Joziasse wordt artikel 171 der gemeentewet in toepassing gebracht- Dhr Joziasse zegt, dat hij te gen een volgende vergadering met een voorstel komt van dansverbod- Daar na sluiting. Wemeldinge. Gekozen tot wethouders dhrn P. Lindenhergh Az., aftr., -Sn) 74. Hoogcsteger Fz., beide mett 4 tegen 3 st.. Tot leden van de gascommissie werden! benoemd dhrn- M- Hoogesteger, J. Karelse Az. en J. Smits. Tot afgevaardigde' hlg. vergadering waterleiding werden benoemd dhrn. T- Wabeke Az. en Adr. Dominicus. Terneuzen. In de Raadsvergadering van hedenmorgen legden de nieuw gekozen Raadsleden staande den eed (de belofte) af, waarna door den voorzitter een kort woord gesproken werd. Spr. begon met te zeggen dat, waar de leden thans geïnstal leerd zijn, een nieuwe periode ingaat. Hoe wel het hier geldt de voortzetting van den arbeid, voelen we ons op een dag als he den jonger, frisscher en met meer moed. Deze arbeid in het belang der gemeente is u opgelegd, waar het vertrouwen der gemeente u geschonken is. Spr. kan dan ook niet nalaten de nieuw gékozen leden geluk te wenschen; hij acht hen gelukkig, dat zij tot dezen arbeid geroepen zijn. De taak die wacht, is zeer omvangrijk. Op enkele punten, die in het belang der gemeente de aandacht vragen wil spr. nog even wijzen, o.a. op het onafgewerkte plan voor betere 'los- en laadgelegenheid voor de binnenscheepvaart. Hoewel niet recht streeks tot de taak der raadsleden behoo- rend, acht spr. het toch niet zonder belang, waakzaam te zijn met betrekking tot de havens. Het uitbreidingsplan der gemeen te zal ook van dezen Raad de aandacht vragen, terwijl ook de verbetering der we gen buiten, de kom onder de oogen zal ge zien worden. Met de bede, dat God Zijn onmisbaren zegen moge geven op dezen arbeid, eindigt de voorz. zijn kort woord van welkom. Hierna werd overgegaan tot benoeming vau wethouders. Den heeren Hamelinken Golsen werd verzocht mede het stembu reau te vormen, terwijl het oudste lid in leeftijd, dhr van Cadsand, de plaats van den wethouder innam. In de eerste vaca ture werden uitgebracht 13 stemmen. Dhr J. J. de Jager (A.-R.) werd gekozen met 9 stemmen (4 blanco). In de tweede vacature werd de heer L. J. Geelhoed (Vrijh.Bond) gekozen met 8 stemmen (5 blanco). Beiden verklaarden deze benoe ming te willen aannemen, waarna slui ting. Veere. Benoemd tot wethouders 'dhrn A. P. Wauters en F. J. Castel, beiden aftredend. Schoondijke. Tot wethouders1 zijn her kozen de aftr. heeren J. M. Ris sec uw en Anth. Luteijn, beiden V. B. Gemeentebegrooting. Belastingverhooging. In de heden gehouden eerste vergade ring van den nieuwen gemeenteraad van Middelburg werden de raadsleden, die op 18 Mei als zoodanig gekozen zijn, geïnstal leerd en beëedigd. Door Burg. en Weth. werd aangeboden de gemeentebegrooting voor 1928, die wat den gewonen dienst betref t sluit met een bedrag in inkomsten en uit gaven van f 1.489.996,39, waarbij een post onvoorzien ad f42.975,1112. De kapitaal- dienst wijst aan f 535.055,28 aan inkom sten en f 541.311,83 aan uitgaven, alzoo een nadeelig slot van f 6256,55. Do begrooting der gasfabriek geeft aan ontvang f 223.064,79 en uitgaaf een bedrag van f 222.951,50, dus een geraamde winst van f 113,29; die van de waterleiding resp. f 110.141, f 109.872,73 en f268,27; die van het electr. bedrijf f 209.535,01, f 187.647,72 en f 21.887,29. De begrooting van den rei- nigings- en ontsmettingsdienst geeft aan f 61.335,88 in uitgaaf, f 7493 iu ontvangst, alzoo een nadeeling slot van f 53.842,88. Burg. en Weth. doen de begrooting ver gezeld gaan van een schrijven, waarin zij er op wijzen, dat van den dienst 1926 een nadeelig slot van f 127.329,9414 op deze begrooting moet worden overgebracht (op de begrooting 1927 werd een batig slot van den dienst 1925 ad f 87.385,82 gebracht) en daardoor stonden Burg. en Weth. da delijk voor een nadeelig verschil in verge lijking met 1927 van f 100.118,7614. Daar bij kwam nog als belangrijk verschil met 1927, een subsidie voor het burgerlijk armbestuur, volgens de door die instelling ontworpen begrooting van f 105.000 of f 21.000 meer dan op de aanvankelijke be grooting 1927 uitgetrokken. Voorts moet bij de raming van den post onvoorzien ad f42.975,1114 worden gerekend op een be drag van f 13.650 voor rente en aflossing van een binnenkort te sluiten definitieve geldleening ter vervanging van tijdelijke geldleeningen, terwijl ook nog de aandacht dient te worden gevestigd op de verhoo ging van de posten voor jaarwedden van het onderwijzend personeel van het gym nasium en de avondschool voor Nijver heidsonderwijs wegens plaatsing sedert 1 Augustus 1927 van de gemeente in de eer ste klasse van het bezoldigingsbesluit. O m de genoemde nadeelige ver schillen op te heffen, waren Burgen Weth. tot liun leedwe zen genoodzaakt enkele belas- tingpostenop hoogere bod ra gen uit te trekken, dan voor 1927. In de eerste plaats betreft zulks do opcenten op de person eele belas ting, waarvoor verhooging toch, wilde gelijke opbrengst als voor 1927 geraamd kunnen worden, noodzakelijk zou zijn ge weest, door de laatste wijziging van de wet op de personeele belasting. Burg. en Weth. hebben ter dezer zake reeds een afzonder lijk voorstel gedaan, bedoelende verhoo ging van het getal opcenten van 50 op 60 per 1 Januari 1928. Bij aanneming van het voorstel zal, naar de raming van Burg. en Weth., over 1928 f 42000 worden ont vangen tegenover f 39.500 over 1927. De ontworpen begrooting 1928 houdt daar mede rekening. Vervolgens stellen Burg. en Weth. voor, het aantal opcenten op de vermo gensbelasting te verhoogen van 50 tot 75, met welke verhooging op de ont worpen begrooting reeds rekening is ge houden en waardoor f 10.000 meer kon uitgetrokken worden. Het voorstel zal zijn te behandelen gelijktijdig met de ontwor pen begrooting zelve. Ten slotte waren Burg. en Weth. nog genoopt den post Belastingnaar het inkomen uit te trekken op f 600.000, zijnde f 125.000 meer dan voor 1927. De posten „steunver- leening" en „werkverschaffing" zijn uitge trokken op resp. f 10.000 en f 30.000 of f 500 meer dan op de primitieve begroo ting 1927, terwijl het grootste bedrag op den post „werkverschaffing" is uitgetrok ken, omdat het in de bedoeling ligt de steunverleening zooveel mogelijk te 'beper ken en de werkloozen te steunen door mid del van werkverschaffing. Het subsidie voor. de Vereeniging voor Handelsonder wijs is door Burg. en Weth. uitgetrokken op 30 pet. der netto-uitgaven volgens de overgelegde begrootingen en niet op 3/5 van het geraamde rijkssubsidie, zooals de vereeniging in haar adres verzocht. Het percentage van 30 pet. raamden Burg. en Weth in verband met de bij de aanvrage om een aanvullingssubsidie over 1926 in de vergadering van den raad van 29 Juni j.l. gevoerde bespreking. Ingekomen is een bericht van den heer H. J. H. Steenmeijer, dat hij zijne be noeming tot tijdelijk leeraar aan het gym nasium niet aanneemt, wegens zijn benoe ming te Tiel. Een schrijven van den heer A. Jeroni- mus, waarin hij den raad in overweging geeft om 'hangende het geschil of de onbe woonbaarverklaring van de woning Kin derdijk P 100 inderdaad, is gehandhaafd, en derhalve de vraag blijft bestaan of in derdaad onbewoonbaarver'klaring bestond, den termijn, bedoeld in art. 21 lid 5 der woningwet, met 6 maanden te verlengen. Een adres van B. Kruze, waarin deze nogmaals aandringt een commissie te be noemen ter onderzoek van de waarheid van hetgeen de heer Onderdijk in de raadsvergadering van 28 April 1926 ten zijnen opzichte heeft gezegd. Adressant vroeg noch vraagt aldus het adres hem gelijk te geven, maar een commissie van onderzoek te benoemen, waarin ook hij een vertegenwoordiger mag hebben, en waardoor z. i. ten duidelijkste uit zal ko men, dat weth. Onderdijk bewust of onbe wust heeft misbruik gemaakt van zijn po sitie. Adressant heeft het verder over een onder-onsje, 'dat de wethouder op 24 Sept. 1926 op het Stadhuis zou hebben doen. plaats hebben en tengevolge waarvan vol gens K. rechtszaken tegen vrienden van den wethouder loopende zijn. li m I in •'-irTrrrrrrmMnTwrmii'iirriirr-nr t nri-nn»rnii>i iiiuhhhiiiwiumii'iiiii i Sept 7 Veere, huis, pakhuis en bouwland, de Neeling. 7 Souburg, café en huis, Hioolen. 8 Middelburg, huizen, de Neeling. 9 Goes, afbraak, de Wilde en Heijboer. 10 Colijnsplaat, inboedel, Heijboer. 13 Koudekerke, et- en, nagras en fruit. Blaupot ten Cate. 13 Goes, huis, van Dissel. 14 Biezelinge, huizen en erven, Kram. 14 Biezelinge, meubilaire goederen, Kram 14 Serooskerke, rentenierswoning, Blau pot ten Gate. 14 Souburg, inspan de Neeling. 14 Ritthem, wagenmakerij, inventaris en meubilair, Paap. 14 Gees, inboedel, van Dissel. 15 Schore, woonhuis, boomgaard en bouwland, Pilaar- 15 Krabbendijke, huis, van Dissel. 17 Kamperland, huis, Matthijs. 20 Koudekerke, inspan, Strove. 21 Biezelinge, huis en meubilair Kram. 21 Gapinge, landbouwersinspan, Hiolen. 23 Kats, boereninspan, .inboedel, etc., Matthijs. 23 A rnemuiden, inspan, Blaupot ten Cate. 28 Middelburg, hofstede, Struve. Biezelinge, huis en erf, Kram. Biezelirige, meüb. goederen, Kram. Oct. 5 Middelburg, inspan, v. d. Harst. 5 Grijpskerke, inspan, et- en nagras, Blaupot ten Gate. MIDDELBURG- In de hedenmiddag gee houden raadsvergadering werden tot wet houders herkozen de heeren A- A- 'de Veer (A-R.1 met 15 st. en J. Onderdijk (S.D.A.P.) met 11 st. j VL1SSINGEN. In de hedenmiddag ge houden raadsvergadering werden tot. wet houders herkozen de heeiren P. G. Laer- noes (A.-R.), M. Laernoes (V.B.) en M. J. Harts (V.D.) De eerste hoog© li pre d- In de „Times" komt, aangehaald uit „The Hatter's Gazettei", een amusante beschrij ving voor van de(n indruk dien de ven. schijning van den eersten hoogen hoed in do straten van Londen op de bevolking van Elngeland's hoofdstad maakte- Het was op 16 Januari 1797, dat een winkelier in heeren- n our eau t 'sgenaamd John Hetherington, wonend© aan het Strand, voor den lord-mayor werd ge bracht op de beschuldijging, dat hij de orde verstoord en een oploop' vercor. zaakt had en 500 pond cautie moest, geven. Het kwam vast te staan, dat de heer Hetherington, iemand van goedeffaJL müie,zich op de openbare straat had vertoond, dragende op zijn hoofd wat hij een zijden hoed noemde (welke veït toond werd), een hoog gevaarte met een glimmenden glans, waardoor vreesachtige menschen konden worden verschrikt- En inderdaad verklaarden politiet beambten, dat verschillende) vrouwen bij dit onge- wono schouwspel in zwijm waren geval len (1), dat kinderen schreeuwden, honden blaften en een zoontje van den touwslaj. ger Thomas, die een boodschap had ge daan in een kruidenierswinkel, door de verzamelde menigte omver werd geloot- pen, waardoor hij zijd rechterarm brak- Daarom werd de beklaagde door de wacht opgepakt en voor den lord-mayor geleid'. Ter verontschuldiging van zijn „misdrijf" voerde de beklaagde aan, dat hij geen wet van het koninkrijk had overtreden, maar alleen gebruik maakt© vah zijn recht om eten hoofddeksel te dragen van zijn. eigen vinding, een recht, dat geen En- gelschman kon worden .ontzegd- Prachtige uitkomst. Een roover hield een eenzamen wandelaar aan. „Je geld of je leven?" „Ik zal je al m'n geld geven," zei de wandelaar, „maar dan moet je mij ook een pleizier doen." „Goed!" zei de roover, „wat dan?" „Schiet een gat in m'n hoed." De roover deed 't dadelijk. „En een gat door mijn handschoenen." De roover schoot tweemaal. „En door m'n zakdoek!" „Maar ik lieb geen kogels meer," riep de roover. „Jammer," getuigde de wandelaar, „maar dan kan ik je ook mijn geld niet geven." HARBOURGHRACE. Sir John Carlin zaj vermoedelijk heden starten voor de Oceaan- vlucht naar Europa. EINDHOVEN. V. D. De notaris-klerk Vogels had. met zijn motorfiets, waarop dhr Klein- veld als duo-passagier was gezeten, een aan rijding te Bergeijk met een paard, dat plotseling kwam aanhollen. Reide personen werden zwaar gewond, de heer Kleinveld is overleden. BERLIJN. V. D. De wereldvliegers Broek en Sehlee zijn in Calcutta aangekomen. NEW, YORK. V. D. De Royal Windsor staat klaar, om de vlucht naar Engeland te beginnen. LONDEN. V. D. Levine zal vermoedelijk mor genochtend vroeg starten voor de vlucht naar Amerika. NEW-YORK. V. D. Orchard hoopt heden met de Old Glory te starten, indien h'et weer het toelaat. MOSCOU. V. D. In Armenie zijn h'evige aardschokken gevoeld. Vele huizen zijn ver nield. De bevolking verblijft reeds 24 uur in de openlucht. Ongelukken. Te Deventer is een 2- jarig kind in een pan met kokend eten ge vallen, tengevolge waarvan hlet ernstige brand wonden bekwam en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De toestand van de kleine is levensgevaarlijk. Zondagnacht is te Kaalheide door een wagen van de tram lijn Heerlen-Kerkrade overreden en gedood) de 31-jarige A., vader van drie kinderen. Uit de Geleen is Zaterdag opgehaald het lijk van de 20-jarige dochter van den heer L., die sinds het begin der vorige week vermist werd. Gisterochtend heeft dr Drijver uit Den Haag, bij de Kampsteeg (het kruispunt Amers- foortsche wegHoog SoerenUddelermeer) een motorfiets aan den weg gevonden met den berijder in hoogst ernstigen toestand inef zware verwondingen aan het hoofd, bij een boom, in een grooten bloedplas er naast- Onmiddellijk werd de eerste hulp verleend. Zeer spoedig was de politieauto uit Apeldoorn ter plaatse, welke het slachtoffer, den hoer Kouwenburg uit Rotterdam, in bewusteloozen toestand naar het Apeldoornsohe ziekenhuis vervoerde, waar de gewonde, zonder weer tot bewustzijn te zijn gekomen, een paar uur later overleed. Vrijdagmiddag was de 21- jarige H. in de z.g. Leemputten te Wouw op zijn rug aan 't zwemmen toen hij plots in het riet verward raakte, tengevolge waarvan hij in de 'diepte werd getrokken en jammerlijk verdronk. Te Nijbroek bü Deventer is het 2-jarig zoontje van N., bij het spelen in een sloot geraakt en verdronken. Te Ede is een 1-jarig kind in een onbewaakt oogen- blik uit een stoel gevallen en brak daarbij den nek. Het kind was onmiddellijk dood. Een schip1 vol haaien. Zater dagochtend vroeg voier. het stoomschip Istar van. Antwerpen komend©, bijl Lon den de Theems op en ankerde in! de East Indiai-haven. Niemand werd dalarola aan boord toegelaten, behalve de douane- kommiezen .Men vernam) dat het schip dertig ton haaien aan boord had en) een drijvende fabriek was, waar di© 'ha'aien geheimzinniglijk verwelkt werden tot „verschillend© artikelen". Onweer. Tijdens, ©en vrjij1 hevig onweer is gisterenavond te Wouw do bliksem geslagen in diei kapitale boerderij van den landbouwer J. R. Dekkers. In oen oogwenk stond do groote schuur in lichte laaie- Het vuur vond gretig voed sel in den daar geborgen graanloogst- Het vuur werd meit drie stralen aan go- Jast en 't mocht de brandweer gelukken de woning te behouden. De schuur is totaal vernield. Verzekering dekt de schade- Een Duitsche luchtballon- Zondagavond is onder de gemeente Zwijn- drecht een ballon gedaald, welke 's mor gens half elf te Essen (Duitsclilan'd) was opgestegen. In de mand onder den ballon zaten vijf Duitschers, diei, nadat zij! hun1 ballon hadden opgevouwen en' aan heit station afgegeven, naar Arnhem zijin ver trokken. Poging tot doodslag. Gis termiddag kwaim de 37-jarige: schoenma ker v. B- te Rotterdam thuis. Hij ontdekte toen, dat een 22-jarig familielid, zekere P. C- v. d W. zijin vrouw de 30-jarige) A- C- v. S- het hof maakte. Van B. greep een schoenmakersmes en viel daar mede v. d. W- aan. Hij bracht hom een aantal steken toe in de borst, den rechterarm en in de zijde- v. d. W- zakte bewusteloos ineen. Daarna wilde v. B. zijn vrouw aanvallen. Zij vluchtte heit huis uit cn de straat op. Daar wist v. B- haar evenwel spoedig in te ha len- Hij heeft zijin vrouw in de borst, den! hals en in den linkerarm gestoken. Terwijl hij nog aan heit steken was, wist ©en! voorbijganger den arm van B. te grijpen. De vrouw is een café binnengevlucht. Burgers hebben daarna den dader nlaiar het politiebureau overgebracht, waar hij' is opgesloten, v. d. W. en d© vrouw zijn) naar helt ziekenhuis vervoerd- D© vrouw kon, na behandeld t© zijn naar huijs terugkecren. v. d. W-, die inmiddels weier bij kennis was gekomen is ter verpleging opgenomen. Een hoorn in een autobus. Een autobus is gisterenmiddag door pet Springen van een voorband op den Rottar- damschen weg te Delft tegen een boom) gereden en vervolgens tegen een volgen den boom geslagen en wel met zulk een: kracht, dat de boom tot midden in de bus doordrong. Een passagier en de conduc teur werden niet-arnstig aan het gelaat) gewond, een andere passagier kreeg ver wondingen aan den schouder. De politie heeft .de gewonden verbonden. De bus is zwaar gehavend. Autobus van den dijk ge stort. Zondag werd op den Ringdijk nabij het dorp Oterleck een autobus met negen passagiers achterop gereden door een vrachtauto. Bij het passeeren raakte het rechterachterwiel van laatstgenoemd voer tuig het linkervoorwiel van de autobus, waarvan de chauffeur zijn stuur kwijt raakte, met het gevolg, dat de wagen den dijk afrolde en geheel werd vernield. Van de inzittenden werd alleen de heer Zwaan uit Wognum aan het hoofd gewond, de overigen liepen slechts schrammen en ontvellingen op. De chauffeurs geven el kaar de schuld van het ongeval. De beroemde k aasmarkt. Als een bewijs voor de scherpzinnigheid van de post ook in het buitenland en voor de groote bekendheid van de Alkmaarsche kaasmarkt wordt ons gemeld, dat ten bureele van den directeur voor het markt wezen te Alkmaar dezer dagen een prent kaart uit Rome is ontvangen, die als adres alleen de volgende woorden droeg: Aan de wereldberoemde kaasmarkt. Een plaats haam ontbrak. De kaart was rechtstreeks naar Alkmaar gezonden. Afzender was de' „vader" (chef) van het kaas drager s gilde aldaar die een uitstapje naar Rome maakte. Brutaal. Zaterdagmiddag vervoeg de zich aan een winkel te Rotterdam een man, die voor ongeveer 50 gulden over hemden, sokken e.d. kocht. Hij verzocht het bestelde te laten bestellen aan een huis op den Schoonebergerweg. Toen de' jongen met het goed op het bepaalde adres kwam en bet niet kon vinden, kwam plot seling een man het schoolgebouw in die straat uitloopen en vroeg hem, wien hij) zocht. De jongen zeide, dat het pak be zorgd moest worden bij meneer Sibbes, waarop de onbekende zeide: O, geef maar hier, dat is' het hoofd van deze school'. De jongen antwoordde echter, dat hij het geld er voor moest ontvangen, waarop de man, die dezelfde moet geweest zijn als de klant, hem vroeg even in de gang der school te wachten, met het pak, verdween en niet meer terugkwam. Achteraf bleek, dat hij zich door 'een schuttingdeur op de binnenplaats der school, uit de voeten, heeft gemaakt. Het schoolhoofd was ge heel ónwetend van de bestelling. Inspecteur Paul. De toestand van den Ilaagscben inspecteur van po litie Paul, was gisteren nog zeer ernstig. Hoewel de gewonde een rustigen nacht had gehad, vreezen de doktoren nog steeds voor zijn leven. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Sept.. 2.30 u. Berlijn 59.34—59.36 Brussel 34-73—34.75 Parijs 9-779-79 Londen 12.127s—12.13 New York 2-4972'2-4978 Over de maand Augustus- OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: Henri v. Bel, 23 jr j.m. en Jonkvr. Pauline Peronno Cornelia van Adrichem Bogaert, 22 jr jd. Geboren; Antheunis, z-v. Jan 'Janse en Jannetje dei Kam; Marthina, d.v. Jal- cob Spruijt en Leuntjei Jobs©. KRABBENDIJKE- Gehuwd: 18, Marinus Kole 26 j- te Kapell© ©n Pietern.ellai van Velzen, 24 j. t© Krabbendijke; Jacob van Boven 66 j- en Elizabeth Catliarinjal Kruisse, 44 j. Geboren: 17, Diha Johanna d.v.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3