Kerknieuws Onderwijs. Semengi Nieuws. Telegrann Gèraai 79 p.; 16de pr. P. Melis 79 p.; 17öe pr. J. de Visser 78 p.18de pr. M, <r, d. Slot 77 p-.; .19de pr. 0. den Herder 77 p.: '2Gstè pr. Kr. Lauwer se 76 p.; 21ste pr. K. Melis 71 p.; 22ste pr. C. Ce mat 71 p.; 23ste pr. P. Provoost 71 p.; /24ste pr. Corn. Meijers 69 p.; 25ste pr. Johs .van Schaik 54 p.; ,26ste pr* P. Storm 39 p. Teinslotte zij nog vermeld, dat de wed strijd ook nog werd )>ezocht door detn seer, vain het Prov. Comité „Zeeland" den lieer P. G. Laernoes te Vlissingen. Souburg. Z w e m w e d s t r ij d. Zaterdag middag had onder begunstiging van goed. weer de jaarlijksche zwemwedstrijd, uit gaande van de zwemveraeniging „Luc- tor et Emergo" bij de zwemplaats in het .kanaal, plaats. Door den wedstrijd te Vlissingen en feestelijkheden op de A'heete werd minder bezoek verwacht, maar het viel nog erg 'mede. De burge meester, verschillende raadsleden en de rijkskavenmeester woonden een groot deel van den wedstrijd 'bij. Als juryleden fungeerden „meester" v. d. Staal uit Mid delburg en de heeren Ch. J. Mazure en Besuien., terwijl voor tijdopnemers zich een *6-tal Vlissingsche heeren beschik baar hadden gesteld. Bij liet eerste nummer, 1.00 M. vrije alag heeren waren prijswinnaars le J. Oete 1 m. 40 sec.; 2e J. Walrave 1 m. 44 3/5 siec.; 3e W'. Daniëlse 1 m. 419 4/5 sec.; '4e A. Hoogland 1 m. 57 1/5 sec. Het tweede nummer 50 M. vrije slag dames had tot uitslag: le mej. A. Da niëlse 59 sec.; 2e mej. S. v. d. Plasse 1 m. 3/5 sec. Bij 50 M. vrije slag jongens van 14 16 jaar was no. 1 A. Joziasse 50 1/5 sec.; 2e A. F. Tienpond 52 sec.; 3e L. Goedbloed 52 1/5 ,sec. Bij de estafette over 3 maal 50 M. voor heeren werd de eerste prijs be haald door de ploeg W. Daniëlse, A. van Hoogland en J. Minderhoud in 2m. 84 sect: de tweede prijs door de ploeg J. IWal rave, J. A. F. Versluijs en T. Sijnstra in 2 m. 36 3/5 sec. Het eierenlepelzwemmen voor dames bracht den eersten prijs aan mej. A'. Daniëlse .die 1 m. 29 4/5' sec. noodi-g had pn den tweeden aan mej. S. v. d. Plasse, die 1 33 1/5 sec. over de baan deed. Die jongens „van 14 tot 16 jaar kregen dialarna gelegenheid te zwemmen met hin. demissc-n. Hierbij was eerste A. F. Tien pond in 51 4/5 sec., tweede L. Goedbloed in 59 2/5 sec. en derde J. Joziasse in 1 m. 1/5 sec. Hat behendigheidszwemmen voor hee ren, waarbij de weg heen gekleed en terug ongekleed moest, geschieden, had tot resultaat le W. Daniëlse 2 m. 59 sec.; 2e J. Walrave 3 mi. 2 3/5 sec.; 3e J. van der Wardt 3 m. 31 3/5 sec. Bij het tobbetjes varen voor jongens tot 14 'jaar kwam alleen de jeugdige P. Meufenberg in 2 m. 39 3/5 sec. goed aan het einde en kreeg dus den eersten prijs. Bij hetzelfde voor jongens van 1416 jaar was het alleen P. Jacobse, die in! 2 m. 46 sec. het einddoel bereikte. Het 'Schoonspringen voor heeren be stond uit: gewone staande sprong, kop- spTorng en vrije sprong. Van de 6 deel nemers behaalde P. Seijnstra met 201/2 punt den eersten prijs, W. Daniëlse met I81/2 punt den tweeden en J. A. P. Ver sluijs miet 171/2 punt den derden prijs. Ten slotte was er de spannende wed strijd over de lange haan, n.l. 500 M. voor heeren. Eerste was J. Oele in 9 in. 58 3/5 siec.; 2e J. Walrave in 10 m. 59 2/5 sec. en derde W. Daniëlse in 11 m. 10 3/5 sec. Alle nummers werden door de aan wezigen met groote belangstelling gevolgd, terwijl o.a. het tobbetje varen, dat wer kelijk nog niet zoo makkelijk bleek te rijn, den lachlust opwekte. Bij het num mer lange haan voeren als voorzorgsmaat regel twee roeibooten mede. Hiermede was de wedstrijd ,die door draaiorgelmuziek was opgevroolijkt, afge- 'loopen 'en gingen allen huiswaarts, om des avonds te half negen in café „Dorp- acht" weer bijeen te 'komen voor de 'prijsuitdeeling. Het bestuur had daar plaats genomen aan een keurig met bloemen versierde tafel, waarop ook de prijzen waren uit gestald. De voorzitter de heer A. C. Hildemisse, opende de bijeenkomst met een korte inleiding en huldigde het eerelid, den heer J. J. Huijsman, hoofdleider van dezen wedstrijd voor de vele moeite, en zorgen, die hij zich heeft getroost om den dag te doen slagen, terwijl hij hem onder instemming der aanwezigen een fraai bou quet bloemen aanbood. De heer Huijsman daarvoor dank bren gende, herinnerde er tevens aan, dat deze dag een herinneringsdag is, omdat de vereeniging 5 jaar bestaat. Hierna reikte de voorzitter de prijzen aan .de winnaars met een toepasselijk woord uit. Na de prijsuitreiking, nam. dhr Cas- teleijn, de secretaris der vereeniging, het woord en richtte zich voornamelijk tot den voorzitter om hem te danken voor het vele wat deze voor de vereeniging doet. Als blijk van herinnering aan dezen avond, bood hij namens bestuur en leden den voorzitter zeer fraaie bloemen aan. De voorzitter, zeer verrast met deze nulde, dankte den s'preker en de leden voor dit bewijs van waardeering en hoop- te nog jaren zijn krachten aan de zoo nuttige vereeniging te kunnen geven. Vervolgens bood spr. nog geschenken aan de heeren Huijsman, van Eenennaam ®n .de Kort aan, die zoo hard gezwoegd hadden om de zaak in orde te krijgen. Maar ook richtte de voorzitter zich nog tot den penningmeester, dhr v. d. Broecke, van wien bekend is, dat hij zijn vollen steun en werkkracht aan do vereeniging geeft. Spr. brengt hem daar voor dank eveneens onder aanbieding van een geschenk. De verschillende gehuldigde personen spraken woorden van dank voor hetgeen de voorzitter tegen hen had gezegd en o-ok voor de ontvangen huldeblijken. Tot slot kwam Sint Nicolaas binnen en bracht als verrassing nog eenige lekker nijen mede, die door allen met smaak werden opgepeuzeld. In den loop van den avond zorgden eenige leden nog voor een muzikale voordracht. 1 Aan het slot wekte de voorzitter de leden op .donateurs en begunstigers te werven, want hoe grooter de vereeniging is, .hoe sieer zij kan doen. St.-Philipsland. Aan den heer C. van Bendegom is op verzoek wegens gezond heidsredenen, eervol ontslag verleend ab gemeente-secretaris en als ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente. Axel. In de laatstgehouden gemeente raadsvergadering kwam nog ter sprake het incident op de gasdemonstratie te Terneuzen. De voorzitter gaf een resumé van het gebeurde, zooals dat in dit blad is vermeld. Eon paar dagen later is de heer Van der Lubben, administrateur van het electrisch bedrijf te Neuzen bij B. en W. ontboden en heeft zijn fout erkend en was ook bereid, dat in de courant te verklaren en vervolgens samen te wer ken maar de directeur wilde niet er kennen, dat hij foutief gehandeld had. De heer Van der L. heeft ook f4.50 schadevergoeding betaald, en daarmee was de zaak uit. Spr. verklaarde echter, dat de administrateur van de electr. cen trale te Terneiizen zich buitengewoon kin derachtig had aangesteld, waarmede de groote meerderheid van den raad het eens was. Alleen de heeren Oggel en Kruijsse mieenden, dat de gemeente ook schuld had door gasverlichting te geven en dat de directeur prikkelend was 'op getreden tegenover den heer v. d. L„ waar deze gratis electr. licht op de demon stratie liet aanleggen, terwijl de direc teur der gasfabriek te Axel deze niet wenschte en petroleumlampen liet bran den. Andere leden meenden, dat het dag. bestuur van Axel den directeur tegenover zoo'n brutaal optreden de hand boven het hoofd had moeten houden en zich zoo'n behandeling niet moest laten wel gevallen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dirksland, R. Steonbeefc te Wapenveld. Te Stedum, 0. van der Veen te N. Stadskanaal. Aangenomen naar Cadzand (Z.), F. A. iVisser te Oosterzee. Naar Godlinze, door J. Eikema' te Witmarsum. Kapelle. Door het bestuur van de Ned. Herv. Kerk alhier is een verplichte kerke lijke belasting ingevoerd'. Een lange dienstvervul ling. De heer N. J. Dormaar, voorlezer in de Nieuwe Kerk te Middelburg, zal na een 43-jarigen diensttijd, deze functie wegens gezondheidsredenen neerleggen. Emeritaat. Dr M. Woudstra;, pre dikant bij de Ned. Herv. Gem. to'Utrecht, (heeft bij het Prov. Kerkbestuur van Utrecht tegen 1 Oct. a.s. emeritaat aangevraagd. Dr J. H. Gunning J.Hzn. Na langen tijd wegens ongesteldheid te heb ben moeten rusten (uitgezonderd met de penheeft Dr J. H. Gunning J.Hzn., om-predikant der Ned. Herv. Kerk, j.i. Zondagmorgen in de Biltsche Kapel weer gepreekt. D s J. B. v. d. M u 11 n i k. Ds J. D1. v. d. Munnik, em.-predikant van de Geref. Kerk van Leeuwarden, thans te 's-Graven- bage, heeft aan de Gen. Synode der Geref. Kerken verzocht om in verband met zijn leeftijd niet meer voor eenig deputaatsohap in aanmerking te komen. Ds J. D. v. d. Munnik, die thans 75 jaar is, is reeds 27 jaar deputaat voor de zending 'en sinds het overlijden van Ds H. Dijkstra in 1922, voorzitter van deputaten. Ook is Ds v. d. Munnik reeds 22 jaar deputaat voor de oefening van het verhand met de Theol. Faculteit der Vrije Universiteit, en sinds het overlijden van Ds C. J. W. Klaarhamer in 1920, voorzitter van deputaten. Theol. Schoolte Apeldoorn. In: zijn „Veluwsche Brieven" in „De Wek ker" deelt Docent F. Lengkeek mede, dat de examina aan de theol. School der Chr. Geref. Kerk dit jaar niet alle even bemoedigend afgeloopen zijn. Vooral bat literarisch examen, dat den overgang be doelt tot de studie in de theologie, "bracht ernstige teleurstelling. Vijf studenten na men aan dit examen deel: één hunner kon worden toegelaten tot de theologische studiën, één wordt noig in de gelegenheid gesteld een herexamen te doen, en drie moesten onherroepelijk worden afgewezen. Docent Lengkeek zet uiteen, dat niet anders beslist had mogen worden, waar Curatoren en Docenten voor de Kerk het beste hebben te zoeken, n.l. „dat zij "krijgt dominees naar bet Woord van God, man nen van wetenschap en verstand, mannen die bekwaam zijn ook anderen te leeren". Voorts keurt de docent het sterk af, (dat een der geëxamineerden, omdat hij werd afgewezen, eenvoudig zijn ontslag nam. „Waarschijnlijk" aldus schrijft 'Doe. Leng keek, „heeft hij het niet begrepen, dat hij daarmede de eens beleden roeping ver sta wel, ik zeg niet: zijne roeping! ver loochende. Hij heeft in de vijf jaren, dat hij aan de School verkeerde, de Kerk onge veer vijfduizend gulden, zegge f5000, ge kost! Waarschijnlijk heeft hij ook hier niet aan gedacht". Een goed middel tegen de vernielzucht. In een O. L. school te Rotterdam is een tentoonstelling ge houden van geraniums, gekweekt dooi de leerlingen. Aan de ongeveer 120 leerlingen van de hoogste vier klassen zijn den 2den Mei stekken geraniums uitgereikt, bene vens een gehectografeerde handleiding voor het kweeken daarvan. Deze stekken, die bekostigd worden uit een schoolfonds, waaraan elk gezin per week 2 cent bijdraagt, nemen de kinde ren me,e naar huis. Zij verzorgen ze daar en ©enigen tijd na liet begin van den. nieu wen cursus, brengen zij ze weer mee. Er wordt dan een tentoonstelling van ingericht tot de bezichtiging waarvan ook de ouders worden uitgenoodigd. Een jury kont voor elke klas de prij zen toe. Het aantal prijzen, die betaald worden uit een apart fondsje van de oudercommissie, bedraagt een derde van het aantal potten, dus 40. Het hoofd van do school hecht ook aan deze prijzen waarde, zoodat hij die zelf koopt, waarbij e.r 'nauwkeurig gelet wordt op de voorkeur van het betreffen de kind, en het nut van den prijs voor het gezin. B.v. de prijswinnaar, die lief hebberij heeft in aardrijkskunde, krijgt een atlas, /een meisje, dat graag liaiuD werkt, een doos met 'ingrediënten daar voor en spellen worden zoodanig geko zen, dat ze ook nuttig zijn. De hoofdzaak van dit alles is echter-, dat .men den kinderen niet alleen het kweeken van planten leert, maar hun ook liefde „voor bloemen en planten bij brengt. De kinderen hebben er veel ple zier in. Flink zoo. In de vacature van on derwijzer aan de openbare U. L. ó.-school te Stad-Hardenberg zal worden voorzien dooi de aanstelling van een kweekeling met de bevoegdheid van onderwijzer. De bezoldiging geschiedt door de ouders der schoolgaande kinderen en belangstellenden in bet openbaar onderwijs. Hier wil men dus liever niet leu nen op den arm van do gemeentelijke Over heid Voor het tijdvak van 1 Sept. 1927 tot 1 Sept. 1928 is in de commissie, belast met het afnemen van het examen ter verkrijging van een Rijksdiploma als hoefsmid, benoemd tot lid de heer A. J. Schieman, onderwijzer in practisch hoefbeslag te Axel. Geslaagd voor de hoofdakte te Rotter dam de heeren J. P. Israël, Amemuiden; J. le Feber, Axel en J. Dronkers, Schore. Ongelukken. Een 17-jarige jon gen te Rotterdam, die bij een auto-ongeluk ernstige brandwonden heeft gekregen, is in het ziekenhuis aan de gevolgen overle den. De heer V. te Eibergen, die in het begin van de vorige week onder een auto is geraakt, is in het ziekenhuis overleden. Te Blerick is een 10-jarig jongetje bij het bramenpluk'ken in de Maas gevallen. Voordat men den jongen op het droge kon brengen, was hij reeds overleden. Zon dagmorgen is een 8-jarig meisje, dat zich ■bij haar vader, den eersten stuurman van het stoomschip „Maresfield" te Rotterdam bevond, in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Sedert Zaterdagmiddag twee uur werd uit de ouderlijke woning te Rotterdam vermist een 6-jarige jongen, die was gaan hoepe len doch niet meer teruggekeerd. Toen hij des avonds nog niet terecht was, werd bij de politie opsporing verzocht. Een surveil- leerend agent zag gistermiddag in de Per soonhaven een hoepel drijven. Hij waar schuwde de rivierpolitie en deze ving aan met dreggen. Korten tijd later werd het lijkje van den jongen opgehaald. Wegens 'brandstichting ge- a r es te e i' d. In den namiddag van 4 April j.l. werd "brand ontdekt bij bak ker ./S. te Sliedrecht. De brandweer wist het vuur spoedig fe blusscben. Dezer dagen kwam de politie ter oore, dat de bakker nogal veel schade had opgegeven, terwijl het nogal verdacht voorkwam, dat hij zooveel goederen in voorraad had. De politie heeft S., nu te 's-Gravendeel vertoevende, opgezocht en hem naar hier overgebracht. Hij bekende 11a een verhoor den brand te hebben ge sticht. Teruggang in zaken bleek de drijf veer te zijn geweest. Gisteren is hij te Dordrecht tea- beschikking van den offi cier van 'justitie gesteld. (Tel.) Stra-atrelletj es te Rotter dam. Dank zij den goeden voorzorgs maatregelen van de politie is het Zater dagavond niet tot ongeregeldheden te Rot terdam gekomen. Hiertoe heeft het afge kondigde verbod van samenscholingen veel bijgedragen. Om 6 uur waren vele nieuws gierigen aanwezig. Bij elke zijstraat en steeg, uitkomende op den Goudschen Sin gel, werden groepjes van 5 rechercheurs geposteerd. Verder werden er öp enkele punten ook nog dergelijke groepen ge- plaatst. In totaal 18. Bovendien waren in ©enige politie-posten reserven onderge bracht. Ook werden er 46 bereden agenten in reserve gehouden, terwijl 10 politie auto's rondreden. Toen alle groepen hun posten hadden betrokken, werd het publiek tot doorloopen gemaand en waar noodig werd aan dit bevel met den gummistok de noodige kracht bijgezet. Later op den avond werd er toe' over gegaan om ieder te fouilleeren, die meer dan eens langs kwam en tevens ward'zijn naam gevraagd. In enkele zijstraten waren de bewoners lastig en hier heeft de politie enkele schoten in de lucht gelost. In Jiet ziekenhuis aan den Coolsingel hebben zich Zaterdagmorgen 2 mannen gemeld. Een had een schotwond in zijn buik, Donderdagavond bij een charge in de Lange Lijnstraat opgeloopen. De ander had, eveneens bij een charge, inwendige kneuzingen gekregen. Zaterdag heeft de Burgemeester ter openbare kennis doen brengen, dat er tot nader te bepalen datum, een ver bod van samenscholing van meer dan drie personen is uitgei- vaardigd voor de geheele stad. Droevig ongeval bij destiiw te Borgharen. Zaterdagmorgen heeft bij de stuwwerken te Borgharen een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Om kwart voor zes stak een zestal werklieden in een roeiboot de Maas over, teneinde zich naar hun werk in het inge- damde gedeelte van de stuw te begeven, waar zij om zes uur de nachtploeg moes ten aflossen. Staat in normale tijden aan den rechter Maasoever, bij Borgharen reeds een sterke stroom, door de hinder nis, die de werken aan de stuwi voor den afvoer van het water vormen, is de stroomsnelheid daar aanzienlijk vergroot. Ongeveer J.ien meter uit den wal lag een grindbak, geladen met ongeveer veer tig ton grint. De mannen zijn afgestoken stroomop waarts van dezen grintbak en toen: de roeier een verkeerden slag deed, door den snellen stroom meegevoerd' met het gevolg', dat zij tegen den bak botsten en de boot omsloeg. Een der inzittenden za,g kans zich aan den bak vast te grijpen en werd gered. De anderen geraakten te water. Onmiddellijk begaven zich makkers van hen in roeibooten om te trachten hun' kameraden, te redden. Bij een hunner mocht dit gelukken. Deze, een zekere Wes- selink uit Smilde, was reeds 300 meten afgedreven voor men hem kon grijpen. Hoewel allen konden zwemmen, zijn de vier overigen verdronken, doordat zij zich in dien wielenden stroom niet konden houden. De slachtoffers zijn J. v. d. Velden 37 jaar en J. Winters 29 jaar, beiden onge huwd en afkomstig; uit Smilde; A. op de Bruist, 24 jaar, ongehuwd, uit Nederweert en de onderbaas H. Bos uit Delfzijl, 32 jaar. Deze laatste laat een vrouw achter met drie kinderen. Als tragische bijzonderheid kunnen we nog melden, dat een van de reddings ploegen v. d. Velden had bereikt en hem hij zijn haren greep. In zijn doodsangst sloeg de man met zijn armen waardoor hij weer losraakte. Hij verdween daarop in de diepte. De lijken zijn nog niet ge vonden. Weer een botsing met de G o o i s c h e s 101 o m t r a m- Zaterdags middag kwam te' Diiamen een groote vrachtauto, die in de richting van dein grooten weg reed- Op dat ©ogenblik kwam juist uit del richting van het Gooi een waigemtram van de Gooische Stoom tram. De tram kwam met de vrachtautoi in botsing, tengevolge waarvan zoowel aan de auto, als: .a]a,n een der tram wagens vrij belangrijke! materieels schade werd toeigetóacht. i [Toen de autobestuurder de botsing zag aankomen, sprong hiji tijldig van de stuur plaats. Ieanand, die naaist hem z,at, kreeg eeniige niet ernstige wonden. Naar de oorzaak vah de botsing zal een onderzoek worden ingesteld. Speciaal zal daarbijl de tramwagen op haar rem men worden onderzocht- Eidn driftig officier'. Vrijdag middag kwam een afdeieïing veld-artillerie terug van de legeroefeningen opi de Ve- luwe. Nabij Amersfoort moiest elven! gestopt worden, omdat de passage öpl dein Hooge- welg zeeir nauw is in verband met het vernieuwen der bestrating en ook, omdat juist toestemming gegeven was aan twee boerenwagens en twee autobussen om in de richting Bameveld 'door te rijden- Het Wachten duurde 'dein ©erste-luïtemant C- v* 't W., van het eerste regiment veldartille^ rie te Utrecht, te lang en hiji sloeg met zij'n Sabel een groote rdit stuk in de autobus van K. De zes inzittenden kregen de glasscherven om de ooren, doch geluk kig werd niemand geiwond- Toen de chauf feur K- bij1 de politie! aangifte wilde doen, had de offifcier reeds gezegd, dat hij de schade zou vergoeden, want hjji had het in drift gedaan. De k o e I 'el n d iel f geknipt- Op' een zandweg achter „Quatre Biras", té Gorsscl is Donderdagavond door aldaar postende marechaussees aangehouden en naar Zutphen overgebracht, zekere Os die1, gelijk gemeld op de veemarkt aldaar twee koeien trachtte te yerkooipen, doch, zich ontdekt ziendei, dei vlucht nam- Druipnat, als gevolg van het doorwaden van. eieo gracht, uitgehongerd en looipende zonder pet en op één „pantoffel, kwam hij in dei marechausseekazerne te Zutphen aan- Hij bekende de gezochte te zijn. De koeien had hij uit een weide 'gestolen om ze te verkoopen, teneinde aan geld te komen voor zijn vronw 'en zesi kinderen, die te Lithorjien (N-Br.) wonen. Inmiddels: is ;ge- bleken, dat de koeien te Teuge werden ge- stolen en toebehoorden aan den land bouwer B'. aldaar. Verdachte is na verhoor door den com missaris van politie, ter beschikking van den officier van justitie! vaar Zutphen ge steld. Groote cafébrand te Haar lem. Zaterdagavond is in de fooven-vei- dieping van café Neuf te Haarlem brand uitgebroken. De brandweer rukte jnet het volle materiaal uit. Onder de rustige café-bezoe kers brak een kleine paniek uit. Direcfl daarna sloeg ieder de hand aan den ploeg om te redden wat er te redden viel. Zoo veel mogelijk werd alles naar buiten ge bracht. De sjroom van het tramnet werd uit geschakeld, om de brandweer gelegen heid te .geven met de ladders te manoeu vreeren. Gedurende geruimen tijd heeft geen tram gereden. Ongeveer een uur wa3 de brandweer met volle kracht bezig. Een uur nadat de groote motorspuif was ingerukt, sloegen de vlammen weder uit en moest het blusschingswerK hervat worden. De geheele bovenverdieping is uitge brand. Het café kreeg groote waterschade. 'Het auto-ongeluk te Oegst- geest. Het lijk van het 11-jarig meisje, M. van der Spoel, dat Donderdagavond bij de auto-botsing aan het Haagschd Schouw te Oegstgeest om het leven is gekomen en waarop door de justitie be slag was gelegd, „is Zaterdag vrijgegeven en naar Hilversum overgebracht, waar Dinsdag de teraardebestelling plaats vindt. De toestand der drie gewonden was redelijk. Het is gebleken, dat door deni geweldigen schok het meisje ernstige in wendige kneuzingen heeft opgeloopen en dat daaraan de doodsoorzaak moet war den toegeschreven. Omtrent het deskundig onderzoek naar de oorzaak van het onge luk vernamen wij, dat de mogelijkheid niet uitgesloten wordt geacht, dat dp Bel gische auto is geslipt. De oorzaak van het ongeluk wordt echter hieraan toegeschre ven, dat de Belgische auto links van deiï weg hield. De remmen van beide auto's alsmede de stuurinrichtingen zijn vol komen in orde bevonden. «".-su! B e terwee r verwacht. De Eü- gelsdhe meteorologen voorspellen een week van goed weer, zonneschijn en weinig re-i gen. Laten wij hopen, dat wij er ook iets van meekrijgen. Tragisch gebeuren bij Laag-Soeren. Zaterdagnacht is ter hoogte van Laag-Soeren een dogcar met drie personen in het Apeldoorn-Dieren- sche kanaal gereden, waarbij een 12-jarig meisje verdronk. De caroussel-houder Bosveld keerde met zijn dogcar, waarop behalve hij, zijn vrouw en een buurmeisje gezeten waren, van het Koninginnefeest te I.aag-Soeren in stik- donkeren nacht huiswaarts. Even buiten Laag-Soeren constateerden zij „verkeerd" gereden te zijn. Op den smallen weg die ter plaatse vlak langs het kanaal loopt, wilde men met (het karretje draaien, het paard schrok enliep achteruit het ka naal in. Het echtpaar Bosveld wist tijdig van het karretje te springen, het buur- buurmeisje, dat slapend in den wagen lag, geraakte echter te water. Alle pogingen om haar op het droge te brengen, mislukten. Eerst na een halfuur werd haar lijk opgehaald; de levensgees ten waren echter geweken. (Grt.) De s t e e k p a r t ij té Amers- f oor t. De heer B. J. van Enst, arts te Amersfoort, schrijft naar aanleiding van de steekpartij te Amersfoort het volgende aan de Tel. In de persberichten en in het ingezon den stuk van dr J. Kuiper, omtrent de be handeling der militaire gewonden te Amersfoort, wordt gesproken van overleg met den burger-arts. Een kort overleg over den aard der ver wondingen had natuurlijk plaats. Daarna nam de militaire arts echter de leiding over en decreteerde, dat de gewonden zou den worden vervoerd naar Utrecht. Zeer duidelijk heb ik hem toen gezegd, dat op name in het Amersfoortsche burgerzie kenhuis of hospitaal de eenig juiste maat regel was. Dat „na overleg" besloten zou zijn de patiënten naar Utrecht te doen ver voeren, is dus onjuist. Een woeste stier. De veld wachters uit Lonneker hebben het te kwaad gehad met een woesten stier, die van de Duitsche grens was komen aanren nen. Het dier had zich van zijn neusring losgescheurd en deed zeer gevaarlijk. Met overleg heeft men het dier nog aan ban den kunnen krijgen. Men hield hem een bollige koe voor en toen hij daarop afstoof wist men hem een dik touw over den kop te werpen en zoo aan een paal vast te bin den. Daarna was het mogelijk hem de 4 pooten te knevelen en kon men hem op een veewagen nog levend over de grens terugvoeren. Het dolle beest zal daar waarschijnlijk wel zijn afgemaakt. Botterdam, 29 Aug. Graanmarkt. Tarwe met groot aanbod van zeier uit- eerdoop'ende kwaliteit. Puike soort f 11.50 fl 5.50, tusscheUsoort f 12.50f 13-25, afwijkende f 11-50fl2'.,25, göst cheval- lier f 12-75f 13-50, wintergerst f 11.50 f 12.50, haver f 11f 12-25, ferwtein klei ne igroenei en schokkers iets meer ter markt, van uiteenloopende kwaliteit ein' prijs, alles p'er 100 k.g. 1 I ROTTERDAM. V. D. Gisteravond ont stond twist in de Woning van den 39-1 jarigen C. de B. aan den Katendrechtschen Lagedijk. De B. maakte zich dikwijls schul dig aan misbruik van sterken drank. Ook gisteravond schijnt dat weer het geval te zijn geweest. De zoon en de dochter trokken partij1 voor hun moeder. De maiï wilde zijn zoon te lijf, maar de moeder sprong tus-scben-beiden. Naar de vrouw de zoon en de dochter verklaren, heeft de B. zi.ch toen met een mes in de borst gestoken, waardoor de dood onmiddellijk intrad. Een dokter, wiens hulp ingeroepen' was, verklaarde het onmogelijk te ach ten, dat de B. zelf het mes met zulk een kracht in de borst had kunnen stooten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3