ftlegraiM?. 1st Se Pers. Allerlei Land- en Taiatouw. Bnrgeriyke Stasi larküRricktn. Aanbestedingen. ter op een vrachtauto wilde meemaken, bekneld .geraakt tusschen de auto en een huis- Ziijn borstkas werd ingedrukt Zijn toestand is ernstig- Zaterdagmiddag toen een dokter te Hillegour met zijn auto op weg was om eein zieke te bezoeken, stak plotseling een 3-jarig meisje den weg over en geraakte onder de auto- Met inwendige kneuzingen is de kleine naar het Ziekenhuis vervoerd waar ze is over leden. Ta Leiden is een heer met zijn motorrijtuig over den kop geslagen en in dein Maresingel terecht gekomen. Na ongéveer een kwartier werd. hij opgei, haald, maar de levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. Te Zuidhorn is een 16-jarige melkrijder, diel op zijni wagen zat te slapen, daar af gevallen en overt reden- Hij is kort daarna overleden. Op de gasfabriek te Haarlem kreeg de 49-jarigo machinedrijlver K- een 6 K-G- zware schijf op het hoofd. Hij kreeg eefl schedelbreuk en hersenschudding. Zijn toestand is ernstig. Te Leeuwarden is een motorrijder mat zijn motor, op de duo waarvan zijn beide zoontjes zaten, tegen oen boom gereden. De motorrijder lijep een hersenschudding opl. De kin}, deiren kregen ernstige uitwendige veri wondingen. Te Eibergen is de schoont maker V- door een auto aangereden. Men vreest voor zijn leven. Zondag is bij de *Hakkelaarsbrug eien wielrijder dooi de beruchte Gooischa stoomtram aanget reden. Hij bekwam ernstige verwonding gen. Te Vinkeveen is een 4-jarig jon getje in een onbewaakt oogenblik te wa ter geraakt ten verdronken. Zaterdag middag viel een SVz-jarig meisje te Dor drecht bij het spelen in de Voorstraat'^, haven- Hoewel het kind spoedig op! het droge werd gebracht bleken de ïeven'st geesten toch reeds geweken. Handel in meisjes. Te Parijs is een 18-jarige Italiaan aangehouden, die twee meisjes van 13 en 14 jaar had meegetroond met de bedoeling ze naar Buenos Aires te zenden. De meisjes waren voor de verleidelijke voorspiegelingen van het jongemensch bezweken. Naar een tweeden handelaar in meisjes wordt nog gezocht. Snelle was vande Maas. Sinds Zondag is de Maas sterk stijgende. Maas tricht seinde .gistermorgen een was van 1.33 M. De in uitvoering zijnde werken der Maaskanalisatie ondervinden van dezen waterstand ernstige 'bezwaren. De stuwput in de Maas bij Sambeek is vol- geloopen, waardoor de werken gedeeltelijk zijn stilgelegd. Ook later in den morgen seinde Maastricht wéér was. (Tel.) Relletjes te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. In den namiddag en ook gisteravond zijn er in Amsterdam meetingen gehouden in ver band met de affaire Sacco en Vanzetti. Men trok daarna met doeken door de staid naar het Waterlooplein, waar de stoet ontbonden werd. De menigte wilde vervol gens naar de Jodenbreestraat trekken, doch werd hierin door de politie verhinderd, die enkele malen van gummistok en sabel gebruik moest maken, waarbij twee be- toogexs gewond werden. Inmiddels was een gedeelte der betoo- gers de binnenstad ingetrokken. Amstel- straat, Rembrandtplein, i Reguliersbree- straat waren daarop het toonael van en kele onregelmatigheden. Een steen die naar een p olitie-inspecteur geworpen werd, was de aanleiding van eenige charges. Ook hier werden 2 burgers gewond. In de Reguliersbreestraat werden door enkele opgeschoten jongens de remmen van een auto losgemaakt, waarna deze aan het rijden werd gebracht. De wagen kwam bijna in botsing met de tram, doch kon juist bijtijds door een rechercheur tot stil stand gebracht worden. In de omgeving Van den Dam was het den geheeten avond rumoerig. De politie moest enkele ma len handelend optreden. Tot ernstige bot singen is het evenwel niet gekomen. Het is gisteravond weer vrij rumoerig in Rotterdam geweest. Al bij achten wa ren vele opgeschoten jongens en enkele op relletjes beluste nieuwsgierigen naar den Goudsclren Singel gekomen. Voor het Alg. Verkooplokaal dromde men samen en in optocht ging het over het Oost- vestplein naar de Hoogstraat. Onder het zingen van liederen en het doen van uitroepen trok de troep naar den Schie- damschen Singel, met de bedoeling te gaan demonstreeren voor de woning van den burgemeester. Bij den Hol naar het Vasteland ontmoette de troep een aantal agenten. Er is toen met steenen naai de politie geworpen, waarna met gummi stok en sabel een charge is uitgevoerd. Het gelukte de bende een beetje te ver spreiden, en hoewel het nog eenigen tijd rumoerig bleef trokken de deelnemers langzamerhand weg. Even later werd op den Sohiedamscben dijk verzameld en opnieuw ging het ir> optocht de stacl door. Onderweg zijn enkele ruiten ingegooid, o.a. bij de fa. Harte en Jamin aan de Hoogstraat. Ook op den Goudschen Weg moesten een paar ruiten het ontgelden. Op het Goudsche Plein heeft de politie opnieuw ingegrepen en enkele charges uitgevoerd. Daarbij is op nieuw met steenen naar da politie ge- worpen. Een van de steenen trof een Ver slaggever, die op dat oogenblik vrij dicht bij een inspecteur van politie stond, voor wien de steen klaarblijkelijk was bedoeld. De groep raakte opnieuw verspreid. Maar wederom was er eeu punt van ver zamelen afgesproken en korten tijd daarna waren allen weer op bet Noordplein te- samen. Daar was inmiddels het door enkele van de deelnemers gewaarschuwd raadslid v. Burink verschenen. Deze vroeg en kreeg van de politie vergun ning de menigte toe te spreken. Hij bracht den deelnemers dank voor de in de stad teweeggebrachte agitatie, welke een pro test moest beteekenen tegen het vonnis tegen Sacco en Vanzetti en verzocht al len rustig naar huis te gaan, aan welk verzoek de meesten voldeden. In den loop van den avond heeft een sterke politiemacht de woning van den burgemeester bewaakt. Ook bdj het Amerik, consulaat was veel politie samengetrok ken. t Gisteravond had te Den Haag in' het Volksgebouw aan de Prinsegracht, een ver gadering plaats om te protesteeren tegen de terechtstelling van Sacco en Vanzetti. Naar schatting wai-en ongeveer 1000 men- schen aanwezig. Om ongeveer 10 uur was de verga dering ten einde en onder het zingen van de Internationale begaf men zich naar buiten. Een stoet werd geformeerd en onder geroep van „Sacco en Vanzetti moeten vrij" trok de vrij groote optocht naar de Wagenstraat met het doel zich naar het Voorhout, waar de Amerikaansche gezant woont, en naar het Legatie-gebouw aan de Princessegracht te begeven. Toen de kop van den optocht echter genaderd was tot aan de Groote Markt, kwam plotseling uit de Schoolstraat een groot aantal politieruiters, dié niet zonder moeite den stoet uit elkaar .dre ven. Eenige charges moesten worden uitge- voerd, waarbij de sabel werd getrokken en verschillende klappen werden uitge deeld. Het publiek verspreidde zich toen in de verschillende op de Prinsegracht uitko mende straten, welke echter ook door de motorbrigade en bereden politie werden schoongeveegd. Neg menigmaal moest de sabel of gum mistok door de agenten worden getrok ken en eenige arrestaties werden gedaan. In de omgeving van Princessegracht en Voorhout is het rustig gebleven; daar de betoogers hier niet konden komen. Een groote politiemacht Was op de been en ;de verschillende gebouwen stonden den ge- heelen avond onder strenge bewaking. In de binnenstad bleef het nog gerui- men tijd onrustig en telkens weer moest de politie troepjes uit elkaar drijven. Een man op de tramrails! Zaterdagavond zag de machinist van de stoomtram komende van Bergen op Zoom1, op den Antwei-pschen straatweg nabij Koi'teven, ©en man pp de rails liggen. Met alle kracht werd geremd waardoor hij nog juist op tijd wist te stoppen. Dei man, die op de rails lag bleiek dronken te zijn terwijl hij reieds een tweetal bloe. dende wonden aan het hoofd liad- Hij werd van de rails verwijderd waarna de tram zijn weg^ vervolgdti. Toen de tram op zijn terugreis ongeveer kwart over 9 wederom Korbeven passeerde was de man echter wederom op de rails gaan liggen. Hij was thans niet tijdig genoeg opgemerkt om een aanrijding te voor» komen. Met verschillende verwondingen werd de man ppgienomen en naar het Gasthuis te Bergen op Zoom gebracht. De man was bewusteloos. Het is een landlooper komende uit Udenhout. Zou het waar zijn? Een ambt tenaar der douane aan de grens1, die veel last had van spit in den rug, welke kwaal er in de vochtige nachten, die hij buiten doorbracht, niet op verbeterde1, had tot zijn chef het verzoekschrift gericht, of hij, „met het oog op zij'n rug", niet naar den internen dienst kon worden! overgeplaatst. Hij ontving op' dit verzoek een afwijzende beschikking met de medet- deeling, dat een douaneambtenaar, met een oog op zijn rug, onmogelijk aan de grens kon worden gemist vanwege de uit stekende diensten, die hij den lande zou kunnen bewijzen. Een1 veelbelovend jong- mensch- Voriige -week is ingebroken in de wasscheriji van dein heer W- te Rijs wijk. Thans is de dader, die ook bekend heeft, in arrest gesteld- Het is een 17- jarig jongmensch B-, wonend© aldaar. Na reeds om verscheidene kleine diefstallen door den kinderrechter onder toezicht te zijn gesteld, is hij thans overgegaan fei ten te plegen als bekwamen in het vak. Daar hij wist, dat in de wasscherij! van den heer W., waar hij geiwerkt had, het geldkistje stond, brak bij Woensdag'- nacht j-1. in. De buit was echter zeer mager en het ledige geldkistje had hij weggeworpen in de Vliet- Een gevaarlijke proefne ming. Het komt zoo nu en dan voor, dat een kaasfabrikant midden in de kaas een houten kokertje of iets dergelijks doet waarin hij een briefje sluit, met verzoek aan den verbruiker van de kaas, hem eens te willen melden, hoe öf ze hem be vallen is, enz. Hoewel in de meeste ge vallen zoo iets zal geschieden voor de mop, is dit toch he&l onjuist. Behalve dat de kaas er minderwaardig door wor den kan, zou het ook als middel kunnen worden ^gebruikt, om achter de namen van afnemers te komen. Geheel onjuist is het echter, wanneer men zoo'n briefje in een fleschje doet. Thans is er een Hollandsche kaashande laar, die uit Duitschland de mededeeling kreeg, dat een afnemer zich had laten opiereeren vanwege glas in de maag, ten gevolge van fijne glassplinters, die van het versplinterde fleschje in de kaas wa ren achtergebleven. Deze boer, die door het briefje dus prachtig voor zijn adres heeft gezorgd, zal al deze kosten te betalen hebben, welke niet gering zullen zijn. Aardigheid of moedwil, het is een groote onvoorzichtigheid. Inbraken. Vermoedelijk tusschen 3 en 5 uur is gisternacht in Aerdenhout ingebroken bij de families P., van W., V. en J., terwijl alle bewoners 1e bed waren. De inbrekers zijn aan den ach terkant van de villa's door het verbreken van een ruit bij twee families in de villa binnengekomen, bij de andere twee door verbreken van een ruit, waarna zij het spanjolet naar beneden drukten. Zij heb ben zich bepaald tot het benedengedeelte der huizen. Ontvreemd is een groote partij zilveren voorwerpen, die vakkundig on derzocht zijn. Zilver van minder waaide is blijven staan. Bij de familie van W. werd uit een schrijfbureau een potje met f 15 ontvreemd, bij een ander een porte- monnaie met f5. Geen der families heeft iets bespeurd. Een der inwoners heeft wel om dien tijd eenig leven gehoord, doch meende, dat dit door den wind werd veroorzaakt. Ernstige verkeersbelem- m e r i n g. Maandagmiddag is de brug over de Mark le Standdaarbuiten door een sclrip aangevaren en ernstig bescha digd. Alle verkeer met auto's en voer tuigen over de brug is gestremd. Het laat zich aanzien, dat er langen tijd zal verloopen eer de toestand weer 'in het reine is. Wat deze verkeersbelemmeiing zeggen wil, moge blijken uit het feit, dat de verbindingsweg RoosendaalOudenbosch Moerdijk over deze brug loopt, welke thans voor rij- en voertuigen niet meer toegankelijk is. Men zal nu genoodzaakt zijn over Breda om te rijden. Voor het voetgangersverkeer is een noodmaatregel getroffen. Parachutist doodgevallen. Tijdens een vliegsportfeest te Leipzig— Mockau is de Leipziger parachutist Anton Merckelbach, die zijn 81en sprong onder nam, doodgevallen. Merckelbach maakte gebruik van een valscherm van eigen maaksel, dat na den sprong onmiddel lijk bpen ging. Door den druk scheur den echter de fouwen, zoodat de para chutist van .een hoogte van 300 M. neer plofte. Hij was op slag dood. Brandstichting. Te Markroeh- litz bij Halle brak in de woning van den nachtwaker brand uit, een meisje van 7 jaren en een jongen van 9 jaar, ver brandden. De nachtwaker werd als de vermoedelijke brandstichter gearresteerd. Zijn huisbaas vermoord. Te Offenbach bij Frankfort a. d. M. heeft een werklooze, die eerstdaags wegens huurschuld uit zijn huis zou worden gezet, gisteren zijn huisbaas doodgeschoten. Na gevlucht te zijn, heeft de moordenaar zich later bij de politie aangemeld. Hat auto-ongeval te' Veen- dam. Nader wordt betreffende het autoL ongeval te Voendam bekend (zie onder telegrammen in ons nr van gistereinf), dat zekerei P. een paard getrokken had uit do Vijjdag gehouden verloting. Hij had het aan den gelukkigen winner af. geleverd en toen met een paar vrienden, n-1. G- H. Maarhufe en J. Kamminga van Steendam gepleisterd en daarna, in de auto van Maarhuis, de thuisreis aan!, vaaid. i Even voorbij Siddeburen schijnt de bestuurder van den auto het stuur te zijn kwijt geraakt. Althans, daar is hij met een groote Vaart tegen een bij den weg staanden boom gereden, zoodat de auto totaal verbrijzeld werd met het bekende noodlottige gevolg. Naar getuigen mededeelden, moet de stand van den snelheidsmeter er op wij zen, dat er met een gangetje van pl.m. 80 K.M. per uur gereden is. Dure luchtreizigers. De Man chester Guardian heeft eens opgezocht, wat de Duitschers betalen voor hun lucht lijnen. In de Staatsbegrooting 1927 is voor subsidies in den een of anderen vorm uitgetrokken een bedrag, van niet minder dan 25.137.000 gulden. Al de groote steden in Duitschland hebben groote modern in gerichte vliegvelden gebouwd en zij geven belangrijke financiëele hulp' aan de Luft hansa. Door deze groote steun is do Luft hansa in staat haar passagiers, vrij van kosten, te verzekeren vQor 15000 gulden en 20 gulden in de week, 'wanneer zij door een luchtongeval invalide zouden worden. Elke reiziger, die door Duitschlands luchten vliegt, betaalt door middel van zijn plaatsbewijs slechts 30 pCt. van wat zijn reis kost. De rest betaalt het Rijk en de gemeenten. AMSTERDAM- V- D. D|a Britsche vlki- ger, die heiden met het Fokker-vliegtuig' van Dublin naar New-York zou vertrek ken heeft zijn tocht wegens hef slechte weer uitgesteld, t DEN HAAG- V. D- Er zal' een bijzon» dere commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid wojden ingelsteid, teneinde te rapporteeren over den toestand vaïrj de landarbeiders en de middelen om daar in verbetering te brengen. 1 GRONINGEN- V- D. (Generale Synode). In de zitting van de Generale Synode der Geref. Kerken van hedenmorgen werd besloten niet van advies te dienen op een sehrijlvein van den kerkeraad van PaeSens inzak© een echtscheidinglskwesL tie. Ook werd besloten niet verder in te gaan op een schrijven dr J. P. de Gaay Fortman c-S. Verschillende rapporten wer den goedgekeurd, i OLDENZAAL. V- Dl Del machinist van de stoomtram ontdekte gisteren een dwarsligger, die dwars over de rails lag. Hij kon echter nog tijdig remmen. Hij zag drie jongens wegloopen, die echter gepakt konden worden. Het bl& ken twee jongens van 10 en een van 7 jaar te zijn. Ze verklaarden wel eens! een tramontsporing tei willen zien- Ze zijn aan <lö politie overgegeven. LONDEN- V- D. De vlieger Van Dijk heeft aan ©en persvertegenwoordiger ver klaard, dat de benzinetank van het ven ongelukte vliegtuig vlam vatten De Di rectie der K- L- M- deelt echter mede, dat haar daarvan niets bekend is. KEULEN. V.D. Gemeld wordt, dat de weersomstandigheden op den Atlantischen Oceaan gunstiger worden. De vlieger Koe- necke is daarom hedenmorgen te 10 uur op he;t vliegveld te Keulen aangekomen, teneinde zich gereed te maken voor zijn vlucht over den Oceaan. Sacco en Vanzetti. BOSTON. V. D. Onmiddellijk na midder nacht heeft de terechtstelling van Sacco en Vanzetti plaats gehad. Er waren uitge breide voorzorgsmaatregelen genomen voor het bewaken van de gevangenis. Zoeklichten en machinegeweren waren op gesteld. Te 9 uur (Am. tijd) werden de gevan genen er mee in kennis gesteld, dat zij onmiddellijk na middernacht zouden moe ten sterven. Zij begeerden geen geeste lijken bijstand, en ontvingen nog enkele familiebezoeken. Te 12 u. 2 werd Madeiros naai' de doodenkamer gebracht. Te 12 u. 9 ver klaarde de dokter hem dood. Daarna volg den achtereenvolgens Sacco en Vanzetti. Deze schenen in him lot te berusten. BOSTON. V. D. President Fuller, die ook de laatste verzoeken om de terechtstelling- van Sacco en Vanzetti niet te doen door gaan, afwees, verklaarde, dat zijn plichten nauwkeurig in de wet zijn voorgeschre ven en dat hij om die reden niet kon ingrijpen. Ook de verzoeken der naaste familieleden van Sacco en Vanzetti'en van vooraanstaande mannen mocht hij niet toestaan. Sacco heeft gisteren afscheidsbrieven geschreven aan zijn moeder, vrouw en kinderen. Op) weg naar den electrischen stoel riep hij: „Lang leve de anarchie". Zonder daartoe een uitnoodiging af te wachten, nam hij in den electrischen stoel plaats. Toen hij gebonden werd, riep hij: „Vaarwel, mijn vrouw, kinderen en al mijn vrienden". Den getuigen wenschte hij een goeden avond. Ook Vanzetti maakte een rustigen in druk. Ook hij nam ongevraagd plaats op den electrischen stoel, drukte zijn be wakers de hand en zei: „Ik ben onschul dig. Nooit zal ik mijn schuld aan de mis daad bekennen". Tot het laatste toe heeft hij gezworen onschuldig te zijn. Een groote menigte was voor de ge vangenis verzameld. Toen bekend werd, dat de executie had plaats gehad, nam het publiek daarvan met ontbloote hoofden kennis. NEW YORK. V. D. De autoriteiten in de groote steden hebben verschillende maat regelen genomen in verband met de agi tatie, veroorzaakt door de executie van Sacco en Vanzetti. Overal worden demon straties tegengegaan. Telegraaf- en tele foonkantoren staan onder toezicht. De banken en de regeeringsgebouwen worden streng bewaakt. NEW YORK. V.D. Bij een communisti sche bëtooging moest de politie te paard, met behulp van een pantserauto de me nigte verspreiden. Het aantal stakers be draagt 25.000. LONDEN. V.D'. Vóór het Buckingham Palace had een botsing tusschen betoo gers en de politie plaats. GENEVE, V- D- Gisteravond haddein! hier demonstraties ten gunste van Sacco en Vanzetti plaats. Ze hebben den gei. heekn nacht geduurd. Ernstige ongeret geldheden, waarbijl slachtoffers vielen1, hadden plaats- Getracht werd een bios coop, waar Amerikaansche filmen Ver toond werden, tei bestormen. Naar hef Amerikaansch consulaat werd met stee nen geworpen. De politie bleef echter,1 den toestand meiester. De Amerikaansche magazijnen en de gebouwen van de Am©, rikanen moesten het evenwel ontgelden. Bij het postkantoor was de toestand voor de politie ernstig en moest zij van haar vuurwapenen gebruik maken. Eèn persoon werd gedood, 25 werden er gel wond. Er is een poging gedaan om bin nen te dringen in het secretariaat-gene raal van den Volkenbond. Dit is echter niet gelukt. Wel werd een glazen verf anda met steenen bekogeld. BUENOS-AIRES- V- D- Onmiddellijk na het bekend worden der terechtstelling van Sacco en Vanzetti heeft de menigte geu tracht de Amerikaanschei ambassade te bestormen. Ze werd met steenen gebom bardeerd. De politie herstelde de orde. BOSTON. V- Di- Op verschillende plaat sen hadden vannacht relletjes plaats- Er werden twee personen gedood en velen gewond. Meer dan 100 personen werden gearresteerd. 1 Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Aug. 2 u. 30. Berlijn 59.3859.42. Brussel 34.72—34.76. Parijs 9.779.80. Londen 12.13—12.131/4. New-York 2.493/s2.495/s- Dé corrupties bij leveranties aan Overheidsbedrijven. „De Ned. Werkgever", orgaan van het Verbond van Nederl. Werkgevers, op de onthullingen van den heer Van der Stel inzake corruptie bij gasbedrijven wij zende, zegt, dat wij hier te doen hebben met een hoogst ergerlijken vorm van cor ruptie, welke niet te verontschuldigen valt. Dat het hier geldt een in de be trokken klingen sinds jaren bestaand, vrij algemeen misbruik (volgens den zegsman van „Het Volk" zou hoogstens 10 pet. «van de bedrijfsdirecteuren deze gelegenheid om hun beurs te spekken ten koste van de gemeenschap niet be nutten), kan niet als excuus worden aan gevoerd. „Inderdaad", zegt „De Ned. Werk gever", men heeft hier te doen met een hoogst ernstig en ergerlijk kwaad, dat met wortel en tak dient uitgeroeid. „Wij hadden echter niet gedacht, dat het in den publieken dienst zoo diep ivas doorgedrongen, als thans gebleken is. Het zal thans ook den sociaaldemocraten, die principieele voorstanders zijn van het .gemeenschapsbedrijf", omdat het werken in dienst van en ten: nutte der gemeenschap bij de burgers allerlei gun stige eigenschappen, als altruïsme en be langeloosheid tot ontwikkeling zou bren gen, welke bij 't particuliere bedrijf, dat slechts op het maken van winst is inge steld, in de verdrukking zouden komen, wel duidelijk zijn geworden, dat het over heidsbedrijf in dit opzicht volstrekt niet hooger staat dan het particuliere. Maar ook ons komt het voor, dat het een hoogst bedenkelijk verschijnsel is, dat dit kwaad in het gemeentebedrijf zoozeer beeft ingevreten. Keuren wij het aanne men van steekpenningen in lret alge meen ten sterkste af, in overheidsbe drijven achten wij dit euvel bepaald on duldbaar. „Immers daar moet men vrijwel alles overlaten aan de bedrijfsdirecteuren. Men kan in een gemeente van den Raad en van B. en W. niet verwachten, dat deze van de technische bijzonderheden van lret bedrijf op de hoogte zijp. Dé leiding van zulk een bedrijf is een vertrouwens- zaak. Op den directeur van zoodanig bedrijf mag niet de minste verdenking rusten. Helaas juist dit vreezen wij heeft het voortwoekeren van het kwaad in deze kringen in de hand gewerkt. Men heeft geenerled verdenking gekoesterd; men heeft geleefd in blind vertrouwen. Thans treedt aan den dag, dat juist deze eigenaardige verhouding bij het over heidsbedrijf tusschen den bedrijfsleider en degenen die op zijn gestie toezicht moeten, doch niet kunnen uitoefenen, aan het ontstaan van misbruiken buiten gewoon bevorderlijk is. Een rekenkunstige bijzon- derheid. 37 verm, met 3 geeft 111 of 3 X 1 3 37 33 >3 6 33 222 33 3X2=6 37 33 33 9 33 333 V 3X3=9 37 33 33 12 5> 444 33 3 X 4 12 37 33 33 15 33 555 33 3 X 5 15 37 33 18 3' 666 3 X 6 18 37 33 21 3» 777 3 X 7 21 37 33 33 24 33 888 3 X 8 24 37 33 33 27 33 999 33 3 X 9 27 Aug. 30 Middelburg, sloopen en bouwen ca- techisatielokaal, Kerkvoogden Ned. Herv. Gem. Landbouwtentoonstelling te Hulst. Zijn Excellentici J. B- Kan, Minister van Blinjrenlandsche Zaken en Landbouw, heeft bericht gezonden, dat bijl vooirnei. mens ïs om op Zaterdag 3 Selptember rond half twaalf, in Hulst aan te komen, ten 7inde! alsdan de Landbouwtentoonj- stellihrg te openen en in de diverse af deel ingen ©en rondgang te maken- De Minister zal bij aahkomst verge} zeld zijn door Jhr Quarles van Uffordi Commissaris der Koningin in Zeeland, alsook door Jhr van Vredenburgh, oud. voorzitter der Z- L. M- GOES. Geboren: Krijna Cornelia, d.v. Marinus Zweedijk en Cornelia Willielmina Schuite. Overleden: Hermann Stefes, 75 j., ge huwd met Johanna Maria Verwer. GoeiS, 23 Aug. 1927-, Graanmarkt- Oude Tarwe f15 f16, Nieuwe Tarwe f 13f15, Nieuwe Rogge f 11.50, Wintergerst f 11.50—f 12, Haver per 100 K-G- f 11—f 11.50, Kook- erwten f 22f 24, Kroonerwten f 24f 26, Koolzaad f20,25, Karwijzaad f19- Aanvoer Fabrieksboter 84 pond, ven kocht a fl-05. Boter per kilo f 1.90, middempkijs per halve kilo 95 et-, winkelprijs fl-05- Eieren per 100 stuks f6.60, midden}, prijs per 25 stuks f 1-65, winkelprijs 8 ct GOES- V. P. N. Aanvoer 22200 eieren. Prijé f 6.90 per 100 stuks. MIDDELBURG, 22 Aug. Op de veiling werden de vólgende prijizen besteed: spil nazie 57, Aardappelen 47, poters 2 3, Stoksnijboouen 2530, Stamsnijbooi nen 1020, Stokprincesboonen 1822, Stamprincesboonen 1317, Suikorboonen 1012, Wagenaarsboonen 57, Postelein 78, Augurken le soort 30, Augurken! 2e soort 15, Roem van Holland 20, Zil-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3