Binnenland. Uit ae Pretinole Zoeklichtjes Kerknieuws Duitscher niets met den in 1918 gepleeg- den moord op Kurt Eisner heeft uit te staan. Een herig onweder, gepaard met z war en hagelslag, heeft boven het Moezelgebied gewoed en aan de wijnber gen veel schade toegebracht. Over een uit gestrekt gebied is van 20 tot 75 pet. van den druivenoogst vernield. Hollanders in België- De Aritwerpscho correspondent van het Hbld- meldt: 'Als een treffend specimen van de maf. nier waarop een Antwerplsch blad onze in België reizende landgenooten ziet, volgt hier een zorgvuldige vertaling van een In het alhier verschijnend blad „Le Ma- tin" voorkomend artikeltje betreffende Ne- Berlandsche toeristen. „Vele Nederlanders, die nu in België irdizen, zouden wel een beetje beschej. idetnei mogen zijn in del wijlzo waarop zijl hun meening te kennen geven over do Instellingen van bet land waarvan zij gastvrijheid genieten. In den trein, in café zijn die menschen gewoonweg onverdragedijlk. Op alles wat Belgisch is oefenen zij' een scherpe en on» S" ïïsto critiek, denkelijk geheel vergetende at velen hunner toehoorders hun „jar gon' '(sic) begrijpen. Noch onze spoorwegen, noch onzei vrou wen, noch onze keuken vindon genade in hun oogen. Echter hebben zij een dag noodig om van Leeuwarden naar Roosendaal te ko men, terwijl men in 4 uur door geheel België reist; onze schoonen kunnen gerust naast de dames van Den Haag of Rotter dam geplaatst worden, en diei spijzen die onze koks voorzetten zijn heel wat smakei. Iijker dan de zoutolooze soepen, die men over den Moerdijk naar binnen speelt- Het is toch niet omdat hun guldetn 14 francs waard is, dat die Kaaskoppen '(sic) hier zoo een grootcn mond opzetten. 'Als allcls in België dan zoo slecht is, waarom blijven ze dan niet liever thuis?" Is het na zero iets te verwonderen, dat da hoteliers, caféhouders enz. te Brussel Ostemde, Blankonbcrghe en andere Belgi sche plaatsen klagen over sterke daling van het getal buitenlandschei bezoekers I |Ook verdient het aandacht, dat „Le Ma- tin" in de gegoede Antwerpsche kringen wordt gelezen en zéér sterk anti-Vla.a.msch gezind is- (Misschien is het laatste wel de aanlej. ding van de onrechtvaardige critiek op onze in België reizende landgenooten D, e reis van de Koningin n de P,r info es- i ®en mededeelimg van het Norsk Tele graafbureau uit Oslo meldt, dat het ver blijf van de Koningin en Prinses Juliana in Fefor begunstigd is door prachtig weer. Bijna iederen dag konden do liooge gasten uitstapjes maken in den bergachtigen om trek- Fefor ligt n-1- op eeln 'groot tableau, 930 M- boven do zeeoppervlakte. Ben de zer dagen hebben do Koningin ©n do Prin ses een wandeling van vijf uren gemaakt rondom het Fefor-moer ©n daarbij' twee groote kaasmakerijien bezichtigd- Prinses Juliana heeft ©en uitstapje gemaakt naar den top van den bekenden berg: Fefon. kampen, 3800 voet hoog, van waaruit de touristen oen prachtig uitzicht had- den op Noarwegen's grootste bergwereld, dtln Jofunheimen, mot zijn met sneeuw bedekte toppten. Dó Koninklijke familie heeft een eigen woning met achttien kamers; op het oogenblik zijn er ongeveer honderd gasten In bet Fefor.hotel. Da Koningin heeft haar groote tevre denheid uitgesproken over haar verblijf in Fefor en de hotelgasten voegen zich met de grootst mogelijk© voorkomendheid naar do wenschen van da Koningin, die haar incognito volkomen bewaard wenscht te zien. Woensdag zijn Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana per automobiel van Fefor relrlrofcken ten eind© zich naar Bosver» dalen te begeven. Vandaar heeft het ge zelschap een gecombineerden riji- en wan deltocht in Jotunheimen naar Bygdin geL maakt, waar het Donderdag aankwam en waar het een week zal verblijven. Hier zal Prins Hendrik zich bij het gezelschap voegen. Het weer is vandaag uitstel-end en is op twee dagen regen na, steeds goed gel. woest- De Weesper gasdirec teur geschorst, i Men schrijft aan de „Standaard": In een raadszitting met gesloten deu ren, welke van kwart over 3 tot gister avond kwart voor 10 onafgebroken duur de, zijn de handelingen van den direc teur der gasfabriek, tevens administra teur van het gemeentelijk electriciteits- bedrijf, aan strenge critiek onderworpen. Ter vergadering was eveneens aanwezig de beer v. d. Stel, de schrijver van de artikelenreeks in een der bladen, waarin de gesties van sommige gasdirecteuren behandeld werden. De verklaringen, gis termiddag en -avond door den heer v. d. Stel afgelegd waren zóó compromit- teerend en overrompelend voor den heer Leffef, die ook ter vergadering geboord werd, dat deze op een gegeven oogenblik een hevigen zenuwtoeval kreeg. De besprekingen droegen soms een hef tig karakter; dat de verschillende onthul lingen op de raadsleden, van wie een deel steeds nog in de goede trouw van den directeur- geloofd had, grooten iadruk maakten, ligt voor de hand. Na afloop der raadsvergadering, besloten B. en W. den heer Leffef als gasdirecteur en als administrateur van het eleclu'i- citeitsbedrijf voor den tijd van een maand te schorsen. Door den heer Leffef was ons in een onderhoud, dat wij j.l. Woensdagochtend met hem hadden, verzekerd, dat hij den heer v. d. Stel nimmer gesproken had, zoodat hij ook niet de uitdrukking gebe zigd kon hebben, welke hem door den schrijver der, artikelenreeks in den mond was gelegd. De heer v. d. Stel verklaarde ons, dat hij met den heer Leffef meer dere malen in Amsterdamsche Restau rants ontmoetingen had gehad. Bij een dier gelegenheden had de Woosper-Gasdi- recteur zelfs verklaard: „Ik exploiteer de gasfabriek voor mijzelf; dat moesten ze allemaal doen". Do Zuiderzeewerken- Do bedijking van don proef polder der Zuiderzeewerken te Andijk is thans groo- teindeels voltooid, terwijl met hot droogt maken van den polder ©on aanvang is ge maakt. Verwacht mag worden, dat de polder binnen enkele weken zal zijn droog gemalen en met het stichten der bedrijfsi. geb ouwen een aanvang zal kunnen wor den gemaakt- Door do met het oog op den proefpol- dcr, onder voorzitterschap van dr H- J. Lovink ingestelde commissie van advies worden bereids oen aantal maatregelen voorbereid, waardoor de te nemen proef nemingen zullen kunnen aanvangen zoo- dra de gronden droog zullen vallen- De eerste uit te voeren onderzoekingen zul len vooral van bodemkundigen aard zijn- In cle op 9 Augustus j-1. gehouden, vergadering der commissie van adviles word uit een zeer groot aantal sollicitari. ten, welke zich daarvoor hadden aange meld, tot bedrijfsboer van don procfptolder benoemd de beier A- Langereis1 te Anna Paulowna- Demonstratie met politiehonden te Vlissingen. Op het daarvoor door den heer de Buck afgestane terrein, namelijk bet oude fort nabij den Boscliweg te Vlissingen, bad Zaterdagmiddag een demonstratie plaats, uitgaande van de politiehonden-dresseer- vereeniging „Algemeen Belang" te Goes. De heer K. Bareman uit Wolpbaartsdijk heette namens 't bestuur allen welkom en bracht dank aan de schenkers van me dailles, o. w. de burgemeester van Vlis singen, dr Dethmer, de beer D. L. H. van Raalte, de Vereeniging „Vlissingen Voor uit" en de beer Van Opdorp te Goes. Ver der bracht spr. dank aan de chefs, die ver lof verleenden om de demonstratie bij te wonen. Ten slotte wekte spr. op lid of do nateur der vereenigiug te worden. Hierna werd aangevangen met de ver schillende nummers, onder de algemeene leiding van den heer Eversdijk, terwijl als jury fungeerden de heeren Bastiaanse, majoor der Rijksveldwaebt te Middelburg en Van Opdorp te Goes. Door deze heeren werden een 14-tal on derdeden van iedere oefening beoordeeld en met ten hoogste een 5 gewaardeerd, zoodat ten hoogste 70 punten konden wor den behaald. Door de bonden van een 11-tal eige naars werd hierop gedemonstreerd en daarvoor waren oefeningen gekozen, die bij het publiek insloegen en lien aan wer kelijke arrestaties met verzet deden den ken, te meer door de goede wijzen waarop de „boeven" hun rol vervulden. Achter eenvolgens werden gedemonstreerd een overtreding van bet Motor- en Rijwielre glement; een zakkenroller; het verstoren van de openbare orde in een herberg; de berooving van een banklooper; idem van een postbode; valschheid in geschrifte door een straatzanger; wildstroopers bij nacht; rijwieldieven hij nacht; controle rij- wielbelasting; een smokkelgeschiedenis; en een dronken stoelenmatter. Al deze personen werden door een po litiehond aangehouden, en door diens eigenaar gearresteerd, waarna hij onder bewaking van den hond werd gesteld en er van ontkomen geen sprake meer is. Bij al deze nummers hebben wij met bewonde ring gade geslagen wat met het groote ge duld van de eigenaars is bereikt. Er is geen ontkomen aan deze dieren en het is zeker voor een politieman een gevoel van groote veiligheid, als hij in dienst zulk een goeden hond bij zich heeft; wij hebben al thans groot respect voor de viervoeters ge kregen. Het resultaat was, dat de volgende aan tallen punten werden behaald door de hee ren: H. Buteijn, onbez. rijksveldwachter, 's-Heer Arendskerke, 6114M. v. Schaik, Rijksveldw. brig.-tit., Arnemuiden, 61; Hamers, wachtmeester der Kon. Maré chaussee, Vlissingen, 59: Huisstede, on bez. rijksveldw., Wilhelminadorp, 56; v. Loon, Rijksveldw. brig, tit., Heinkenszand, 53; Krijger, onbez. rijksveldw., 's-Heer Abtskerke, 50; Eversdijk, Rijksveldw. brig, tit., 's-Heer Arendskerke, 50; A. Janse, Rijksveldw. brig, tit., Souburg, 50; A. de Bel, onbez. rijksveldw., Wolphaartsdijk, 50; M. Janse, onbez. rijksveldw., Seroos- kerke, 48, en Monfior, agent van politie, Vlissingen, 46. Was hiermede het „wedstrijd"-deel der demonstratie afgeloopen, toch werd nog meer geboden. Na eenige goed geslaagde springoefeningen van den hond van den heer Hamers, werden nog een tweetal extra-nummers gegeven, die zeker niet minder goed in elkaar waren gezet en de belangstelling trokken van de aanwezigen, vooral de ontvoering van een dame door autobandieten en inbraak in een garage met diefstal van een motorrijwiel. Hiermede was de demonstratie, die een uur of vier geduurd had, geëindigd, maar geen der aanwezigen, onder wie gedurende geruiinen tijd o.a. de burgemeester van Vlissingen werd opgemerkt, zal het t e lang hebben gevonden. Het is een zeer goed geslaagde demonstratie geweest, die op nog veel meer belangstelling recht had gehad. Korfbal. Vrijdagavond heeft de wedstrijd El to I—V. L. T. A. S. (10—6) plaats gehad. Toen dhr Qrucq het beginsignaal liet liooren, bleken beide clubs over 9 spelers te beschikken. Om een opsomming te geven van hen, die doelpunten maakten, wordt wellicht wat te vervelend. Het veld was "door den regenval moeilijk te be spelen, wat vooral den Voltas-leden kwaad deed. Wat den wedstrijd betreft, kunnen we meed celen dat Elto voor de rust 'er in slaagde een 8—1 voorsprong te ver krijgen, terwijl bij V. O. L. T. A. S. de laatste 25 min. een opleving kwam, en die hen dan ook nog 5 doelpunten op leverde. Jammer, dat die niet een beetje eerder kwamen, dan was er tenminste meer spanning in geweest. E. L. T. O. heeft, over 't geheel ge nomen, verdiend te winnen, maar niet met zulke abnormale cijfers. Zaterdag speelde D. O. S. (M'burg) aldaar een comp. wedstrijd tegen Zee- iandia I (Hansweert), welke ze met 10 verloor. Z.-V 1- Waterleidin g-M ij- Te gen 30 Aug- is te Terneiuzan een algem. vergadering van aandeelhouders vau bo vengenoemd*. maatschappij bifeengeroo. pen. Middelburg. Het Middelburgech Mu ziekkorps geeft Woensdagavond een mu ziekuitvoering op liet Molenwater. Estafette rond Middel burg. Zaterdag 3 September zal do Ath- letiekrereeniging „Eendracht Maakt Macht" een estafette rond Middelburg houden, evenals zij dit verloden jaar heeft gedaan. Het begin en het eindpunt is ook nu weer hij het park Nieuwenhove, terwijl de afstand, totaal 5400 Mis verdeeld in 4 etappes eu wel 900 M. langs Noord- en Seissingel tot de villa, vroeger bewoond door dr Schouten, 1800 M. van daar langs de Singels tot Poelendalen, dan 1800 M'. langs Kanaal, Blauwendijk, Loskado, Maisbaai, Spijkerbrug, Bateau Port, Ne- derstraat tot begin Veerschen Singel, en ten slotte 900 M. van daar tot het begin punt. De hoofdprijs is de wisselbeker, die in 1926 door „V. I. O. S." te 't Zand werd gewonnen, en die 2 maal achter elkander of anders 3 maal gewonnen moet worden om eigendom eener vereeniging te worden. Schore. Tijdens een kort onweder sloeg de bliksem in de woning van K. aan den kanaaldijk, tengevolge waarvan in een oogwenk het geheele huis in lichte laaie stond. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat niet, dan met levensgevaar 4 nog slapende kinderen konden worden gered. Het overige werd een prooi dier vlammen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. In den Smokkelhoek had een botsing plaats tussqhen een luxe auto eu ©en rij wiel. De bestuurder van 'laatstgenoemd rijmel kwam onder de auto terecht en wel zoodanig, dat hij met een ernstige kneuzing aan zijn been er onder vandaan werd gehaald. De chauffeur, die in dit geval geen schuld treft, heeft den gebles seerde zekere H. naar zijn woning te Hansweerd overgebracht. lerseke. Zaterdagavond vergaderde in de zaal Nolet de afdeeling lerseke van den Zeeuwschen Mosselkweekersbond. Voorzitter dhr Jer. Vette. Tegenwoordig was de voorzitter van het Visscherijbe- stuur, dhr Mr A. J. F .Fokker van Zie- rikzee, eere-voorzitter van voornoemden bond. In ©en kort openingswoord riep de voorzitter de vele opgekomenen het wel kom toe en juichte het toe, dat dhr Fokker de moeite genomen had om tegenwoordig te zijn. Hij sprtük den wensch uit, dat de leden niet alleen dezen avond blijk zouden geven van hun belangstelling, maar ook in (het practische leven den bond zullen steunen. Het woord was nu aan Mr Fokker, die eerst vroeg naar de sympathie der aanwezigen voor den mos- selbond. Daar niemand daar tegen bleek te zijn, merkte hij ironisch op, dat dan gewenscht ware, dat allen daarnaar han delden in 'tvak zelf, los lieten het oude systeem van persoonlijke klanten, dat juist in strijd is met de eerste begin selen der mosselcoöperatie. Koppigheid is een der grootste factoren, die den mos- selbond bestrijden, jaloerschheid van de kweekers onderling, die ongerust zijn, dat de een iets meer zal leveren dan de ander. Het doel der "mosselvereeniging is, om het vak omhoog te werken, om een winstgevenden prijs te ontvangen. Men ziet toch duidelijk aan de mossel- visschers van Clinge b.v. wat de oude toestand uitwerkt. Die menschen moes ten hun oude vak laten varen en werken nu op 't land. Dit kan toch uw ideaal niet zijn? Daarom is eendrachtelijk samenwerken eerste vereischte. Het feit van persoonlijke klanten is een der bezwaren geweest te gen de Coöp. Oesterver. (Cokso) en is niet gebleken, dat dat argument totaal geen steek heeft gehouden. Heeft Cokso de prijs niet hoog gehouden? Nu is het natuurlijk nog moeilijk, maar iedere zaak die begint is moeilijk. Veel zwarigheden zijn nog te overwinnen, maar als jelui zelf de mosselkweekerij' niet bouwen, 'breekt je haar af. Eea voor allen, allen voor een. Zonder bond, die deugdelijk in elkander zit kan de Zeeuw sche mos- selkweeker niet bestaan, maar zullen de kleintjes ondergaan en de geheele bran che in handen vallen van een paar ka pitaalkrachtige groote kweekers. Na deze toespraak, die veel (eekenen van instem ming ontving, werden er eenige huishou delijke zaken besproken, die wondeplek- ken der vereeniging bloot legden. De voor zitter dhr Jer. Vette, heeft het voorrecht1 rond den dijk te korven en geen blad voor den mond te nemen. Dit kan trou wens onder mosselschippers geen kwaad. Diplomatieke gevatheden zouden slaan als een tang op een varken, m.a.w. niet be grepen worden. O.a. bleek, dat de leden meer laadden, dan ze order hadden ge kregen, hun briefjes veranderden, van 2e in le soort omzetten, enz. We zullen de geheele vuile wasch niet buitenhangen voor 't publiek. Daar niemand meer iets le behandelen had, vroeg de eere-voorzit ter nogmaals het woord en drong in wel gekozen bewoordingen aan op een goed begrijpen van de geheele zaak. Dat het doel van den bond is om meer geld te ontvangen voor de mossels, om niet als verleden jaar alles te verkoopen en geen winst te behalen maar om fatsoen lijk rond te kunnen komen; er een winst gevend bedrijf van te maken. Gebleken is in deze vergadering, dat de misstanden niet in 't bestuur aanwezig zijn, maar zetelen in de hebzucht der leden, dat er zijn, die wel willen profiteeren van den bond, zonder in den bond te zijn. Allen, die bewaar hebben in do leiding, aldus Mr Fokker, raad ik aan wacht nog ©an week of 4 totdat de statuten zijn verschenen en de zaak goed is gefun deerd. Dan zal pas blijken wat de Bond kan doen, of ze door jelui eendrachtig samenwerken werkelijk macht krijgt om de onwilligen tot lidmaatschap te dwin gen. Geeft den hond een eerlijk© kans! Doet ge het niet en werkt ge elkander tegen en den bond kapot, dan zal het Visscherijbestuur geen medelijden meer hebben met slechte pachtbetalers, maar per advocaat en deurwaarder de centen binnen krijgen. Namens de geheele ver gadering dankte de secretaris, dhr C. Sinke, Mr Fokker, die dezen dag en avond opofferde om hier aanwezig te kunnen zijn voor zijn wijze lessen en raadgevingen en sprak den wensch uit, dat de bond mag groeien en bloeien tot zegen van 'de Zeeuwsche mosselkweekors. Oudelande. Vrijdag j.l. is de weegbrug aan het station in gebruik genomen. Uit een 4-tal sollicitanten is tot weger be noemd C. Mol Czn. Kapelle. Naar wij vernemen heeft de heer v. Wingen, na storting van zijn aan deel in de schuld van het electricilcits- bedrijf bedankt als lid van de coöpera tieve eleclriciteitsvoorziening Biggekerke. Tijdens het onweer van gisterenmiddag is de bliksem ingeslagen in de schuur van den landbouwer Z. Klaasse .alhier. Slechts enkele pannen en een plank werden van het dak gerukt. Grijpskerke. Woensdag vergaderde de raad, onder voorzitterschap van den bur gemeester, di© met gebed opende- Allo leden, met uitzondering van dhr de Buck, dia met kennisgeving afwezig was, waren tegenwoordig- Op eein ingekomen verzoek van hel informatiebureau van de Nerleri- Ver. voor Landverhuizing om financi! ©elen steun, werd overeenkomstig 't voor stel van B- en Wafwijzend beschikt, met dien verstande, naar gelang van omstan digheden later tel overwogen zooi noodig daarop terug te komen- Van dei gemeente Middelburg is een opigavei binnengekomen, dat ingevolge art- 25 der Nijverheid.1! onderwijswet, door deze gemeente over de jaren 1923 en 1924 moeit betaald worden een bedrag van f 141.02- Aan L. Verhage werd op dietns verzoek daartoe, voor een half jaar ontheffing verleend in den hem over 1927 opgelegden aanslag betreffend© da hondenbelasting. D© Begrooting van het Burg- Armbestuur over 1928 werd na onderzoek goedgieL kourd op een bedrag van fl624-99V2 in ontvang en uitgaaf. Gehoord het rapport der Commissie van onderzoek werd do gomeeriteTekening 1926 voorloopig vast- gesteld op f24.685.15V2 in ontvang, en f 16-721-84 in uitgaaf, alzoo mot een batig slot van f 7.963.31 V2- Daarna word de begrooting 1928 over gelegd, wijzend© in ontvang en uitgaaf aan een totaal bedrag van f 17-341. D© voorzitter licht verder een voorstel van B- en W- toe, te besluiten over to gaan1 tot het laten aanbrengen van nieuwe dak pannen ap het gemeentehuis, tevens om vattende de burgeimeesterswoning. Na eenige bespreking werd met algem. stem men daartoe besloten. In verband met ge nomen beslissing, vraagt dhr. Vlieger of er een zeker bedrag voor staat, dat hetzij aan uitvoering timmerwerk of ander© te verrichten werkzaamheden niet mag over schreden worden of zoo ja dan inschrijL ving plaats vindt. De voorz. antwoordt, in ontfcennenden zin- Gehoord de verdere bespreking hiervan zegt da voorzitter toe, dat B- en W- gaarne in overweging willen nemen, of het aanbeveling verdient in dezen een regeling to treffen. Ben volgend voorstel van B- en W- om een betere bestrating aan te brengen naar do Geref. kerk, welke vol p-uttan ligt, ontmoet be zwaar. Dhr Vlieger merkt op, dat de voorzitter wel spreekt van zoo goedkoop1 mogelijk, maar gehoord do toelichting van zooeven, zal dit bij uitvoering toch nog duur komen to staan. In aanmerking nemende de straks genomen beslissing inzake nieuwe dakbedekking, daarbij naar hij veronderstelt ook het opschilderen van hot gemeentehuis aan de voorzijde, zal een en ander aanmerkelijke kosten met zich medebrengen. Liever zag hij deze zaak uitgesteld, in ©lk geval geen uiiitvcering dier werkzaamheden in dit jaar. Weth. Louwerse merkt dienaangaalri- de op, geen behoeft© te 'gevoelen uitvoeu ring dior werkzaamheden sterk te verde digen, ook geen overwegend bezwaar te De oneervol ontslagen oud-directeur van do gasfabriek te Schoten brengt in breede kringen beroering melt zijne artikelen in „Het Volk", waarin tal van directeuren, van Lichtbedrijven beschuldigd worden, ten koste van de gemeenschap hun eigen, buidel te hebben gespekt. Uit wat te Woesp gebeurde schijnt to moeten worden afgeleid, dat zijne beschul digingen niet in allo gevallen ongegrond zijn. Toch maakt zijn optreden oen hoogst onsympathielken indruk. Het is oen ver achtelijk bodrijf. Immers liij komt er- rond Voor uit, dat hij alleen gaat spreken omdat zijn zwijgen niet (meer) duur go. nocg betaald wordt. Door 'den oud-directeur van do licht bedrijven te Sloten een dar beklaag den is thans een aanklacht wegens laster tegen dezen omkoopbaren bcschul. diger ingediend. Mi(sschiicn dat 't gevolg daarvan is, dat nu hot volle licht oven- deze zaken opgaat- En dat is noodig- Hot is gcwonscht, niet alleen dat zij die zichzelf ten koste van de gemeenschap verrijkten, worden ontdekt, maar vooral ook, dat do firma's die zicli met dergelijk© treurige practijken bezig houden on oorzaak zijn dat mist schicn verdienstelijke ambtenaren ten val worden gebracht, publiekelijk aan lint schandbord worden geslagen- Ook hier geldt dat de heler niet heter is dan del steler, indien niet slechter. OPMERKER. bobben voorloopig hiermede le wachten, doch moent dat verbetering dier bestrating zeer noodzakelijk is to achten. Dhr Vlieger merkt nog op, vanwege uitstel ter plaatse geen ongelukken te vreezen. Dhr Hotte spreekt, zich uit voor hot voorstel van B- en W- Na sluiting der discussie wordt het voorstel van B- en W. in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 2 stemmen, zoodat uitvoering dier werk zaamheden tot later wordt verdaagd. Gekomen aan de rondvraag, spreekt wc»lh. Louwerse namens den Raad zijn blijdschap er over uit, dat do burgemoes:, ter, na het hem overkomen, .ongeval thans reeds in staat is deze vergadering; te lei!, den. en voor erger is- gespaard gebleven, zoodat gehoopt mag worden, dat verder geen nadeelige gevolgen hiervan te vree- zen zijn. Dhr Rotte vraagt wanneer ba gonncn wordt met verstrekking van het electriseh licht, waaraan nu reeds ba hoefte bestaat, daar do Kam heim heeft meaegeddeld, vóór 15 Aug- daartoe ze ker niet over te. gaan- Do voorzitter zegt dat hekend is, dat gedurende 3 zomer maanden geen licht wordt verstrekt, en deze termijn nog niet is verstreken. Dïri Poppe bepleit ©on bepaalde dag, bij voor keur de Maandag voor hot houden der raadsvergaderingen. Getracht zal worden met dezen wensch rekening te houden. Ten slotte dankt do voorzitter, nu dit de laatste maal is, dat de raad in zijn te genwoordige samenstelling bijeenkomt, voor do ondervonden samenwerking gedu rende do bijna afgeloopen vierjarige pe riode en inzonderheid dhr Huijsman, die niet in den nieuwen Raad zal lerugkeeren. Dhr Huijsman zegt den voorz. voor het gesprokene dank, ook de secretaris bene vens raadsleden voor gcnoiten samenwer king, en hoopt dat het de gemeente, ook onder den nieuwen raad, in alle opzichten mag wol gaan. Hierna sluiting der vergadering door dm voorzitter met dankzegging. Bruinisse. In de laatstgehouden raads vergadering werd dei rekening der ge meente vastgesteld met 'n ontvangst van' f61.202.06V2, een uitgaaf van f 63-530.58 gewone dienst; con ontvangst van f5000, een uitgaaf vau f 3170 kapitaaldienst. D© rekening van heit Burg. Armbestuur werd goedgekeurd in ontv. op f 3404.57V2, in uitgaaf op f3213.77V2. De begrooting van het Burg. Armbestuur voor 1928 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 3423-20; het gemeentelijk subsidie bedraagt f 2400- fTot lid van het Burgerl. Armbestuur '(yacA-wij'Jen L- de Waal) werd met 5 st- benoemd nr. 1 dor door B- ein W. opgemaakte voordracht, de heer C- Hoo- gerheide Zz. Eén stom verkreeg de heer L- Kik Az. Rij de rondvraag zei dhr Wemmers, dat het den laatsten tijd treiurig is gesteld met den postdienst- In diei eerste plaats moet men op het kantoor veel to lang wachten eer men geholpen wordt; dit is echter niet de schuld van den kantoorhou. der, doch een tekort aan personeel is er de oorzaak van. De bediening van de telefoon, die tegenwoordig druk is en den loketdienst alles door één persoon te doen verrichten is onverantwoordelijk. Vervolgens is het ook met d© bestelling droevig 'gesteld. De post ontvangt men tegenwoordig twee uur later dan voor heen, ook al tengevolge van inkrimping van personeel. Spreker vroeg of hier. over niet een klacht kan worden inge diend hij' de autoriteiten- Op voorstel van den voorzitter werd besloten een en an der ter kennis tei brengen van den Inspeel teur te Middelburg en hem te verzoeken verbetering in den bestaanden toestand te brengen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Vennep: H. P. Brandt, te Lage-Zwaluwo; t© 'sHeeren- berg c.a.M. C. Wegeüng, te Bourtange (Gron.);

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2