Dit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. lïlsrlel leieigfi Meisws, Zonnebrand De Duitsche Oceaanvluclit. Naar verluidt zullen de vliegers Edzard en Riticz dezer dagen een vlucht over den Oceaan ondernemen. elk 40 kilo Watt bij 110 Volt, opgesteld voor de levering van slroiom voor de electrise he verlichting van liet geheelo schip, voor de schelinrichting, de stuur- machines, de ankerspil, enz. Niet minder dan 220 tot 230 gloeilampen, vier ret. flectors van 200 N.K- en twee van 300 N.K. moeten stroom voor licht ontvangen. Voor verwarming is het geheele schip van apparaten voorzien, die in staat zijn om bij een buitentemperatuur van 5 gr. F., de ruimten binnen korten tijd tot plus 70 gr. F -te verwarmen. Alom zijn bovendien noodlampen aan gebracht, waarin olie wordt gebrand. In de motorkamer zijn als hoofdmotoren opt. gesteld: 2 zescilinder, enkel werkende vier. tact, direct omkeerbare compressoiiooze Smit M. A- N. Diesselmotorem met 300 omwentelingen per minuut en 500 A-P-K. per machine. Deze motoren zijn gekoppeld aan afleidingen, die door het gelieele schip loopen en aan beide einden voorzijeln zijn van een voortstuwer. Verder zijn er drie drieeylinder enkelwerkende viertact. compressorlooze Smit M.A-N. Diesselmoto-- ren met 400 omwentelingen per minuut en 78 A-P-K. per machine. Dezei motoren drijven elk een dynamo van 40 K.W- aan. hen slotte een ééncylinder enkelwerkende viertact compressorlooze Smit-M.A-N. Die selmotor, welke met de hand wordt aan» gezet, en die een kleinen luchtcompressor drijft voor het eerste oppompten der lucht- vaten en vervanging van den hoofdcom pressor in geval van nood. Een elec trise h gedreven zoutwaterpomp met een opbrengst van 50 L. per miinuut. 1 DJ e proeftocht. Vrijdagmiddag te 2 uur waren aan boord van de Koningin Wilhelmina, zooals de ferryboot is gedoopt, aanwezig de leden van Ged. Staten, de heeren J. A. van Rompu, A. v. d. Weijde en mr P- Diet leman, de eerste en tweede; resp. voori zitter en lid der bootcommissïe, de griffier der Staten, de heer H. J. C- Hartman, de hoofdcommies, chef der vierde afdeeling, tevens secretaris der Lootcommissie, de heer A. J- van Luijk; de reigeeringpcomt missaris, de heer A. dei Vulder van Noor den; de directeur van den dienst, de heer de .Jongé; dei leden van de scheep vaartinspectie, de heieren D. van Drie], scheepsbouwkundig ingenieur en P. S- van 'tHaaif, adj .-hoofdinspecteur van do scheepvaart. Verder heeren directeur, in genieurs enz. van dei J. en K- Smit's scheepswerven te Kinderdijk, waar hef schip is gebouwd. Te ruim half drie zettei de boot zich in beweging en direct werd nog in de buitenhaven met del boot gezwaaid en dit zeer vlug, als een bewijs, dat het schip1 uitstekend naar het roer luistert. Dit kon nog eenige malein gedemonstreerd werden toen langs de Walcherschei kust op den mijl proefgevaxen werd en dit wel drie), maal heen en weer, walarbiji telkens werd gedraaid, en waarbij kon worden geconsta teerd, dat het schip 11.96 E-M. (22-15 K.M-) per uur liep, dus 0-21 E-M. meer dan was voorgeschreven. Terwijl het schip nu koers zette langs dei stad Vlissingen werd de Nederlanldsche driekleur gelief schen als een belwijs, dat het schip was goedgekeurd, en door tie Provincie kon worden overgenomen. In de eerste klasse salon nam de heer J. A. van Rompu, voorzitter van de boot commissie, het woord en bracht hulde aan den heer Gornelissen en zijn staf voor het ontwerpen van dit type schip, het eerste van deze soort. Ook aan de bouwers, de firma J. en K. Smit te Kinderdijk. Twee firma's, voor welke spr. steeds alle respect heeft gehad. De vloot is nu met dit schip versterkt en alle schepen, uitgezonderd de Zuid-Beve land en de Kleine Walsoorden, zijn door de firma Smit gebouwd. Vanaf den begin ne van het plan tot het bouwen van het schip heeft het commentaren geregend. Als men steeds met keisteentjes gegooid wordt, voelt men het ten slotte niet meer. Het schip heeft ruimschoots voldaan aan de gestelde eischen. Dank brengt spr. ook aan de scheepvaartinspectie, die Ged. Staten ter wille was en die hare volle te vredenheid betuigde. Dat geeft ook een te vredenheid aan Ged. Staten, omdat men zich in de Prov. Staten alleen veilig voel de, als de scheepvaartinspectie erin ge kend werd. Nu zijn alle opmerkingen stop gezet. Het is spr. een groot genoegen dit te kunnen uitspreken, omdat hij er niet veel meer zal helpen bouwen, het is wellicht het laatste schip. Spr. verklaart nu, dat het schip door de provincie is overgeno men en wijdt een dronk aan de ontwer pers, de bouwers en de scheepvaartin spectie. De heer A. de Vulder van Noorden, re- geeringscommissaris, zeide, dat als de mi nister van Waterstaat aanwezig kon zijn, hij zeker zijn groote vreugde zou uitspre ken, dat dit schip voldoet, en mede zal kunnen werken tot versterking vaiq den band tusschen Zeeuwsch Vlaanderen en overig Nederland. Spr. hoopt, dat de op offering, die ook het rijk zich getroost, dit doel zal benaderen. De heer A. Smit uitte den wensch, dat het schip in den dienst zal voldoen, zooals wordt verwacht, en hoopt dat het een vooruitgang voor het autoverkeer met zich zal brengen. De heer A. v. d. Weyde, lid der boot commissie, wenschte den directeur van den stoombootdienst geluk met dit nieuwe schip en den groei van de vloot. De heer mr P. Dieleman herinnerde er als eenig lid van Ged. Staten, niet-lid der bootcommissie, die de reis medemaakte, aan, dat het in 1648 een vooruitziende blik is geweest Zeeuwsch Vlaanderen aan Nederland toe te kennen, anders was deze boot nu zeker niet aan den Kinderdijk ge bouwd. Spr. hoopt, dat de verbinding met Walcheren ook voor buitenlanders ten goede zal komen en dronk op allen, die hun krachten aan het schip weiden en in de eerste plaats op de bootcommissie en haren voorzitter, die nu reeds 30 jaar die functie bekleedt en van wien het initiatief voor deze boot is uitgegaan. De heer M. A. Gornelissen wees er op, dat het ontwerpen van dit schip aan hem en zijn personeel veel kopzorg heeft ge kost, doch dank brengt hij voor het in hem gestelde vertrouwen. Dank brengt spr. aan de uitvoerders, de firma Smit, aan den electricien, den lieer Croon, en de betim- meraarster firma Eckhard, beiden te Rot terdam, voor hetgeen zij aan den bouw vericlitten. Dhr van 't Haaf bracht dank namens de scheepvaartinspectie, die meermalen niet met keisteentjes, docli met veel grootere steenen is gegooid. Daarom dankte spr. voor het vertrouwen in de inspectie ge steld. Hij uit de beste wenschen voor Zee land en voor den hootdienst speciaal. De heer Van Rompu wijst er op, hoe groote belangstelling de Commissaris der Koningin steeds in de totstandkoming de zer boot en in den hootdienst in het alge meen heeft gesteld. Hij zal de rest van zijn vacantie zeker aangenamer doorbrengen als de griffier hem kennis geeft van de goede resultaten van dezen tocht. Steeds is de Commissaris een krachtige ruggesteun geweest hij dezen bouw en het is aan zijn initiatief te danken, dat zij den naam kreeg van onze geëerbiedigde Ko ningin Wilhelmina. Spr. brengt een dronk uit op den Commissaris. De heer v. d. Weyde doet dit op de stille werkers hij Ged. Staten en de bootcommis sie, de heeren Hartman en Van Luijk, de pennevoerders dezer colleges. De heer Hartman is overtuigd namens den Commissaris der Koningin te spreken als hij allen dank brengt die aan het tot stand komen van deze boot hunne mede werking verleenden, mede namens den lieer Van Luijk verzekert hij, dat zij alles doen om de zaken zoo goed mogelijk te la ten marclieeren. De heer U. G. Smit sprak ten slotte den wensch uit, dat het niet de laatste boot zal zijn die onder den heer Van Rompu ge bouwd wordt, maar de eerste van een nieuwe serie. Intusschen was het schip weer ge draaid en stevende, nu vol speed de Wes- tersclioldc op, omdat het 4 uur achtereen moet kunnen doorvaren. Dit heeft het ook ten volle bewezen te kunnen volbren gen. Wij hebben ons de geheele reis over tuigd, dat het schip zeer vast op het water ligt. Of het schip bij alle weers gesteldheid zal kunnen voldoen, is niet aan ons om te beoordeelen, maar wij ver trouwen van wel. De moeilijkheid bij stormweer blijft het binnenloopen der veel al nauwe havens. Dat dit bij goed weer geen groot bezwaar is, bleek toen gekomen op de hoogte van Terneuzen order werd gegeven daar de haven binnen te loopen. Dit geschiedde zonder eenige moeite. E.ven wercl aangelegd, maar de boot werd niet verlaten. Spoedig gingen de touwen weer los en toen gebeurde iets, dat met een boot van deze lengte nog niet gebeurd is, namelijk dat in een minimum van tijd ook in deze kleine buitenhaven gezwaaid werd, waarbij het schip weer uitstekend naar de roeren luisterde. Dit was voor den heer v. Rompu aan leiding den kapitein, den heer Notebaart, die met den stuurman Roest den proef tocht leidde, met yoorden va.n groote waardeering hulde te brengen voor deze prestatie. Ook de lioofdmachinist Verhage en de machinisten Hart hoorn en Ragut werd hulde gebracht voor hun toezicht bij den bouw van de boot. Het ging nu nog verder de Schelde op, leiwijl de maaltijd werd gebruikt en te 7 uur meerde de Koningin Wilhelmina in de haven te Hansweert, waar enkele heeren afscheid namen om te Vlake den sneltrein naar Holland te halen. Te kwart voor acht zette de boot koers naar Vlissingen, waar zij te half tien na een zeer goed geslaagden tocht behouden binnen liep. Natuurlijk waren nog wel een paar kleine verbeteringen gewenscht voorgeko men en de voornaamste daarvan is het plaatsen van een afsluiting aan de voor- en achterzijde orn het overslaande water- tegen te houden. Maar tijdens den tocht was ook iets heel goeds gebleken, n.l. dat bij uitschakeling van een der hoofd motoren de snelheid van het schip niet vermindert, wat bij eventueel defect ook van groote beteekenis moet worden ge acht. Daar de bruggen te Vlissingen en Bres- ker.s nog niet gereed zijn is het bezwaar lijk nu reeds direct het schip in de ge wone vaart te brengen, doch volgende week zullen nu eerst nog proeven wor den genomen met het binnenloopen van de haven te Breskens, om bij goed slagen Donderdag a.s. de boot te gebruiken voor hot overbrengen van de honderden vreem delingen, die dan de Middelburgsche Markt bezoeken. Men spaart daarmede het in de vaart brengen van extra stoombooten en opent de mogelijkheid meer auto's over te brengen naar Walcheren. Een door de zon verbrande Huid, Stukgeloopen Voeten, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PURÖL De „Markische Spielgemeinde" in Holland. Sedert het begin dezer eeuw had een groot deel van de Duitsche jeugd door de „Wandervogel" de weg uit de groote ste den naar de natuur teruggevonden. Te zamen met de nieuwe interesse in al het echte en volksaardige herleefde het Duit sche volkslied. Tengevolge van den wereld oorlog doorleefde de Duitsche jeugdbewe ging vele schokken. Ondanks deze moei lijkheden werd haar streven langzamer hand scherp omlijnd; in de plaats van liet moderne individualisme en zijn tegenhan ger, de cultus der groote massa, trad de georganiseerde gemeenschap en het le vende volk. In het bijzonder op muzikaal gebied heeft deze Duitsche jeugdbeweging zich krachtig ontwikkeld onder leiding van den Berlijnschen Professor Fritz Jode; in vele Duitsche steden zijn zgn. „Mnsikantengil- den" vol enthousiasme aan het werk om zich de schatten van oude Duitsche mees ters als Praetorius, Bach, Schütz, Rliau e. a. weer eigen te maken. De vakkunst moet weer volkskunst worden, waaraan iedereen aandeel heeft. Daarom staat de koorzang bij deze beweging in het middel punt der belangstelling; niet één afzonder lijke stem of instrument is belangrijk, maar de harmonie van het geheel; en deze is slechts bereikbaar wanneer ieder zijn individualiteit offert voor het gemeen schappelijk doel. Een van de grootere vereenigingen van dezen aard is de „Markische Spielgemein de" te Berlijn. Deze bestaat tegenwoordig uit ongeveer tachtig meisjes en jonge man nen van 1825 jaar; voornamelijk stu denten. Sinds 1921 helpt ze op talrijke mu- ziektournées in de Mark Brandenburg het halfvergeten zingen in het Duitsche volk weer op te wekken. Ze verleent haar me dewerking op vele Duitsche muziekcon- gressen. Haar muziekavonden werden volksfeesten, waarop publiek en koor te zamen zongen. Haar kerkconcerten tracht te de Spielgemeinde een geestelijken in houd te geven boven het zuiver aesthetisch genot uit. Al spoedig begonnen de reizen van de Spielgemeinde naar het buitenland; in 1924 werd Oostenrijk bezocht; in 1925 Noorwegen en Denemarken; in 1926 Enge land; zoo had de Spielgemeinde met deze volken en speciaal met hun jeugd een nau wer contact verkregen, dan door boeken en kranten mogelijk was. De buiteulandsche reizen van de Spiel gemeinde hadden veel succes. Er werden heel wat levendige en vruchtbare banden aangeknoopt van volk tot volk. Dit koor zal van 1619 Aug. in Zee land vertoeven. Goes. Uit een advertentie in dit num mer blijkt, dat het concert van de „Mar kische Spielgemeinde" zal plaats hebben op a.s. Vrijdag in het Schuttershof. Bij het te geven middagconcert verleent liet Zuid.-Bevelandsch a capella-koor zijne medewerking. Er heeft zich een comité van ontvangst gevormd, waarin zitting hebben de dames Mevr. van Ballegoijen de Jong, Mevr. Fransen van de Putte, Mej. J. E. van 'Heel, Mei. van Dissel, en de heeren J. M. van Bommel van Vloten, Mr A. L. W. van Heel, J. 1. van Ballegoijen de Jong, W. L. B. J. Dekker en H. Schuitmaker. lerseke. Door B. en W. van Ierseke is op advies van den heer voorzitter van het VisscJierijbestuur vergunning gegeven aan de kreeftenvisschers kreeften te bewaren in de vakken der oesterputten van den heer Jac. van Sprundelen en Mij Een dracht tot 1 Sept. as. Waarde. In de op Vrijdagnamiddag ge- hopten Raadsvergadering werd mededee- ling gedaan dat de Raadsbesluiten tot het aangaan van geldleeningen voor restaura tie van den toren en bouwen arrestanten!- lokaal waren goedgekeurd. De rekening dienst 1926 werd voorloopig vastgesteld Voor den gewonen dienst met in ontvang1 f 36.901.431/2 en in uitgaaf f29.616.92, al- zoo een batig slot van f 7.284.511/2- Den kapitaaldienst met in ontvang f 16.299.68 en in uitgaaf f 16.143.75, alzoo een batig slot van f 155.93. De begrooting voor den dienst 1928 werd aangeboden met in ontvang en uit gaaf van f 32.775.691/2. Ovezand. De Raad vergaderde gisteren' De onderwijzerswoning woirdt wederom voor één jaar verhuurd aan het Chr. Schoolbestuur. De opcenten op dei Vermo gensbelasting worden voor het dienstjaar 1928'29 gebracht van 50 op 40, de ïrinj. deraftrek voor de gemeentelijke inkom!. Steinjbelasting verhoogd van f 50 op f 75 en het percentage voor do gemeentelijke in. 'komstenbelasting bepaald op éen procent. Do armenbegrooting voor 1928 wordt vastgesteld op f 12.464.10 en dei gemeen- tchegi'ooting voor 1928 op f 28.236-59, beide in ontvang en uitgaaf. Besloten wordt op den hoek bij het hrandspuithuis vanwege de gemeente een wegwijzerbordje te plaatsen, om de ver schillende richtingen aan te geven. Door den vporz. wordt een woord van dank gesproken tot het scheidende lid F. de jonge, waarbij, zeer waardeerend ge wag wordt gemaakt van den verrichten' arbeid in het belang der gemeente tij dens het 18-jarig raadslidmaatschap. Het lid de Jonge dankt voor de hem toege sproken woorden en hoopt dat ook in den komenden tijd eenzelfde prettige samen werking zal heerschen als tijdens zijn raadslidmaatschap heeft geheerscht. St. Annaia.id. De gemeenteraad besloot ten aanzien van de edectriciteitsvoorziet ning, gelet op de discussies in de laatste Statenzitting, vooralsnog geen overeen komst met de P.Z.E.M- aan te gaan. Tholen. Dl i a 111 a n t e 11 h u w e 1 ij k. Dinsdag a.s. hoopt het echtpaar J. van DijkeGoudzwaard alhier zijn 60-jarig huwelijksfeest te gedenken. De. heer Van Dijke is een krasse grijfe. aard van 86 jaar, terwijl zijn eentge». 1100te een nog gezonde vrouw is van. 80 jaar. Uit hun huwelijk zijln 12 kin), deren geboren van wie er 2 zijn over leden, en dus 10 kinderen nog in leven zijn. Er zijn voorts 56 klein- en achter kleinkinderen, zoodat het aantal in leven zijnde nakomelingen 66 bedraagt. Aardenburg. Het persbureau Vas Dias meldt: Door E. de Wis pel acre, een nieuw lid van de,n gemeenteraad van Aarden), burg is een verzoek gericht tot de Kroon tot vernietiging van het besluit van Ged. Staten van Zeeland d.d. 29 Juli, aangezien dit besluit eerst aan den raad en de betreffende raadsleden is medegedeeld op 3 Aug. daaraanvolgende en dus gehandeld is in strijd met art. 34 der gemeentewet, daar vair zoodanige beslissing „terstond" mededeeling moet worden gedaan. (Do „Midd. Crt." teekent hierbij aan, dat E. de Wispelaerc1, die 21 Mei tot lid van den nieuwen raad werd verkozen ver klaard, het aftredende raadslid van dien naam is, tevens wethouder. Voorts: dat 29 Juli' op een Vrijdag viel, zoodat den volgenden dag de griffie slechts een halven dag open was, en dat er toen een Zondag volgde. Als we dan nog er op letten, dat het opstellen van de beslissing van Ged. Staten (8 folio pa gina's getypt) toch ook tijd gevorderd meet hebben, nog daargelaten het ver menigvuldigen er van, dan lijkt liet ons, dat het besluit met inderdaad bekwamen spoed werd meegedeeld, als het reeds Dinsdag d.a.v. in Aardenburg arriveerde..) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rinsumageest S. Kooistra te W elsrijp. Aangenomen naar Moeroapelle H. v. Elven te Ooster Nijkerk (Gr.). Bedankt voor Dirksland W. J. van Lok horst te Delfshaven. Geref. Kerken. Bedankt voor Nieuwdorp door W. H. van der Vegt te Drachtster Compagnie. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Haarlem (2e pr. pi.) J. L. de Vries te Rijnsburg. Synode Ned. Herv. Kerk. In de zitting van gisteren werd besloten aan de leden gelegenheid te geven tot het plaat sen van namen ook van personen buiten de Synode op een groslijst welke op 1 Sept. a.s. zal worden gesloten, en aan de Alg. Synodale Commissie op te dragen daaruit de „reorganisatie-commissie" van 5 leden te benoemen. Een verzoek om pogingen aan te wenden om den Goeden Vrijdag tot een erkenden Christelijken feestdag te maken, werd voor kennisgeving aangenomen. De president herinnerde aan den geluk- wensch dien de Alg. Synodale Commissie heeft gezonden aan de Vereeniging tot op leiding van predikanten te Doetinchem. Hij sprak zijn blijdschap er over uit, dat uit die school zoovele uitnemende mannen zijn voortgekomen. Prof. van Nes, voorzitter dier vereeniging, dankte voor dezê. woorden. Na eene toespraak van den president waar in hij er op wees, dat Gods onzichtbare Hand leiding heeft gegeven aan den arbeid, en na beantwoording van zijne woorden door de hoogleeraren-praeadviseurs werd de 112e vergadering der Synode gesloten. Beroepingswerk. Door de be roepingscommissie is aan den kerkeraad der Geref. Kerk te Middelburg voorge steld aan de gemeente in de vacature- Telkamp ter beroeping voor te dragen Ds J. R. Goris te Apeldoorn. Dit voorstel werd aangenomen. A.s. Dinsdagavond zal de gemeente in de gelegenheid worden gesteld haar s'tem uit te brengen. Door den kerkeraad der Geref. Kerk te Oud-Vossemeer werd aan de classis Tholen verlof gevraagd een Hongaarsch predikant voor één jaar als hulpprediker te mogen beroepen. De classis besloot eerst inlichtingen omtrent bedoelden pre dikant in te winnen. Gteslaagd voor de akte Engeilsch L.O. mej. T. v. d. Vegte tei Oostburg en voor do akte Fransch L.O- dhr J. Hage tei Ierseke ein R,. Rijk te Rilland-Bath. Geslaagd voor het examen Nijver heidsonderwijs, akte Nb, dhr J. L. van Laere te IJzcndijke. Zondag 14 Augustus J927. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, nm. geen dienst, av. ds v. d. Staaij te Westerbork. Wilhelminadorp, vm. dhr de Jager, nm. ds de Vries. Ierseke, vm. en nm. ds Kijne te Wou- brugge. Wissenkerke, vm. en nam. Ds v. d. Linde. Gcersdijk, v.m. leeskerk, n.m. geen dienst, av. 6 u. ds v. d. Linde. Geref. Kerken. Serooskerke, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds v. Rennes te Heeg. Colijnsplaat, vm. en av. leeskerk. lerseke, 9.30 en 2 u. ds Allaart te Hil- ligersberg. Krabbendijke, 9 en 2 u. dr S. P. Dee te Haren. Radio- ker kdiensten. 8.30 u. vm. vrijz. morgenwijding te Hil versum. Voorganger ds P. D. Tjalsma te Gouda; 10 u. 15 R.K. kerkdienst 5 u. 30 nm. dienst in de Geref. kerk te Wildervank. Voorganger ds Kerssies, aldaar. Botanie. Vreemdeling tot een park- opzichter: „Kunt u mij ook zeggen tot welke familie deze mooie struik behoort?" Parkopzichter: „Die behoort aan geen fa milie, die is van de gemeente". Ongelukken. Donderdagmiddag is te Wynjeterp (Fr.) het vierjarig zoom tje van den heer A. hij de ouderlijke woning verdronken. Terwijl dei ouders afwezig waren is het driojar ie; dochtertje van een landbouwer 'uit Bodegraven in een sloof, nabij de boerderij geraakt en ver dronken. Aanrandin g. Woensdagnamiddag is te Oosterhout (N.-Br.) door vier mans personen een 14-jarig meisje uit Teterin- gen aangerand. Door hen is overtreding gepleegd van art. 242 van het W. v. S. Het aangerande meisje werd aan handen en voeten gebonden aangetroffen. -Het overlijden van Ir D r C. J. de Groot. Een tragische bij zo 11 d e r h e i d. Omtrent het overlijden van Ir Dr C. J. de Groot, aan boord van het s.s. ,,J. P. Coen", verneemt de ,,Rott." nog van een der passagiers van dat stoom schip de volgende tragische bijzonderheid: 14 dagen vóór de afreis van Ir de Groot uit Indië was zijn echtgenoot-? over leden. Het stoffelijk overschot, dat hier te lande zou worden begraven, werd aan boord van het s.s. „Bintam", een vracht boot, naar Holland vervoerd. Eenige dagen later ging Ir de Groot scheep naar Holland met het s.s. „J. P. Coen". In den Indischen Oceaan passeer de men de „Bintam". Zooals men weet is Ir de Groot eenigen tijd later, toen de „J. P. Coen" in de Roode Zee voer, overleden. Te Port Said is zijn lijk aan den wal gebracht en bij aankomst van de „Bintam" op dat schip, waarmede ook het stoffelijk overschot van zijn vrouw ver voerd werd, overgebracht. De lijken der beide echtgenooten zullen dus met het s.s. Bintam, dat 18 Augustus te Amster dam wordt verwacht, hier te lande arri- veereai. Autobus omgeslagen. Gister avond is op den weg Nijmegen- Millingen de autobus van E. omgeslagen. De inzit tenden een 15-tal meisjes van de Nijmeeg- sohe Gloeilampenfabriek, kwamen meeree- deels met den schrik vrij. Twee harer braken een arm en een pols. De autobus werd zwaar beschadigd. -Reclame der Spoorwegen. Op de goederenwagons der Ned. Spoor wegen wordt thans, in duidelijke letters, reclame gemaakt voor den goederen- en besteldienst van de Spoorwegen. Opschrif ten als: „Bcstelgoed, vlug; en goedkoop" trekken de aandacht van het publiek. Zoo dat de Spoorwegen ook in dit opzicht met hun tijd meegaan. Het ligt niet in de bedoeling de spoorwagons beschikbaar te stellen voor reclame voor particuliere doeleinden. Inbraak in een hofstede. Gis termorgen, toen de landbouwer v. d. Geert en zijn vrouw naar liet land waren ge gaan om te melken, heeft een inbreker da hofstede van v. d, G. aan de Zijl den kans gezien zich toegang te. ver schaffen tot Boterhuispoldcr te Oegstgeest. Bij hun thuiskomst vonden zij oen openge broken kast. Een bedrag van f 380 alsmede verschillende gouden en zilveren voor werpen worden vermist. De grootste garage in Ne derland. Naar „Auto Leven" meedeelt, heeft de N.V. van der Meulen-Ansems Automobiel Mij. te Eindhoven een garage geopend welke plaats biedt voor niet min der dan 250 wagens. De wagens kunnen met bruggen de le en 2e verdieping be reiken. Dit is de grootste ga.rage van Ne derland. Een zendvergunning ver leend. Aan den radio-amateur John D. Aukes, ambtenaar der rijkstelegrafie te Haarlem, is in verband met proeven be treffende kleurentelefotografie, door het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie een zendvergunning verleend. De hoer Aukes is do eerste amateur in Nederland, aan wien zulk een vergunning verleend wordt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2