Eeiespd Mens. TfttegraiEHm Reeitoaken iarkttaricktM. Burgerlijke Stasi. Ik; MnpptMAPMB- LaM- ss Taliknw. Aufobusongevallen Spoor-, Tram- en Stoombootongevallen. ff 2.50 per jaar. Bijkantoor NIEUWE H A V BANK Be verdere loop van den trein werd toen geregeld door den chef van den uitvoeren den dienst te Muiderberg en den chef te Laren. Bij de vaststelling daarvan is toen het misverstand ontstaan, dat aanleiding is geweest tot de noodlottige botsing". Toen de vertraagde trein te Muiderberg aankwam, ontving het personeel van de zen trein ter plaatse van den chef op dracht, dat genoemde tramtrein bij Hak- kelaarsbrug moest kruisen met trein no. 8 en verder zonder kruising door moest rij den naar Laren. De chef van Laren had intusschen den telefoonwachter te Hakkelaarsbrug order gegeven om den conducteur van den ver traagden trein na zijn terugkeer van Mui derberg aan de telefoon te roepen. Deze 'kreeg toen van den chef van Laren order om aan de „Gooische Boer" aan de tele foon te komen met het oog op den loop van trein no. 10, welke om 12 u. 42, vol gens dienstregeling van Laren in de richting van Amsterdam moest vertrek ken. Intusschen was echter de chef van Muiderberg met een materieeltrein naar Hakkelaarsbrug -gekomen en deze herhaalde daar ter plaatse zijn inmiddels gegeven order, Toen de conducteur daar- den chef er op attent maakte, dat hij van den chef te Laren order had gekregen om aan de „Gooische Boer" aan de tele foon te komen, antwoordde hij: „Geen ge- bel meer met telefoons; je gaat zonder kruising door naar Laren". De conducteur heeft toen deze order op gevolgd, met het bekende noodlottige ge volg. Di' G. Thomassen, een der eersten, die hulp verleenden, vertelde aan den corres pondent van -de N. R. G. o.m. het volgende: Ik zat met mijn gezin in den tuin voor de woning van mijn schoonouders, de vila Groenendael. Ik was verdiept in mijn lectuur toen plotseling mijn aandacht werd afgeleid, doordat ik een luid gebel en gefluit hoorde. Ik keek o-p en zag zoowel van links als van rechts een stoomtram aankomen. Wat daarop volgde is ook heel merkwaardig u-it psychologisch oogpunt. Ik zag beide trams duidelijk naar elkaar toekomen. Van beide werkten -de stoom fluit en -de stoombel. Ik ben er van over tuigd, dat de machinisten elkaar niet heb ben gehoord, door het lawaai, dat hun eigen machines maakten. Ik begreep, dat er een ramp moest gebeuren. Hoe snel hei de trams reden kan ik niet zeggen, maar in een ondeelbaar oogenblik althans zóó herinnerde ik het mij zag ik beide vierkante massale blokken tegen elkaar optornen. Het merkwaardige is evenwel, dat ik absoluut niets heb gehoord, hoewel het lawaai van de aanrijding tot op 20 mi nuten afstand -duidelijk is waargenomen. Het blijkt evenwel, dat de geweldige im pressie van wat ik zag, alle andere func ties van het bewustzijn uitgeschakeld heeft. Ik zag het als het ware, zooals men zooiets op een film ziet. Wat men in zulk een oogenblik doet, zijn uitsluitend impulsieve handelingen. Het volgende oogenblik stond ik bij de verongelukte trams. In mijn herinnering- heb ik alleen het beeld bewaard van -het arme jongetje, dat onder de locomotief was bekneld geraakt. Verder heb ik een machinst gezien, maar overigens heb ik in het geheel niemand opgemerkt gedu rende die eerste angstige oogenblikken. Ik zou haast zeggen, dat ik mij de tram niet anders kan voorstellen, dan geheel leeg, zonder reizigers en zonder publiek. Dade lijk riep ik om zagen en bijlen en mijn zwager holde naar het timmer schuurt je in den1 tuin om gereedschap te halen. Met zijn tweeën zijn we terstond begonnen het jon getje, dat erbarmelijk om hulp schreide en om -zijn ouders riep, uit te breken. Dat ging evenwel heel moeilijk. De rieten be kleeding van de banken is erg taai en we konden er haast niet doorkomen. Eens klaps spoot de locomotief, waaronder het ventje met zijn linkerbeen bekneld zat, een geweldige straal stoom uit en wij moesten haastig een g-oed heenkomen zoeken. Ge lukkig bleek de stoom den jongen niet te branden, zoodat we al spoedig ons werk konden voortzetten. Maar ik werd er af geroepen om andere slachtoffers bijstand te kunnen verleenen en het knaapje heb ik eerst teruggezien in het ziekenhuis, waar ik hem het linkerbeentje heb moeten am- puteeren. Gelijk gemeld, heeft de Minister van Waterstaat, vergezeld van den hoofdin specteur-generaal der Spoor- en tramwe gen, gisteren ter plaatse van het ongeval zich van de omstandigheden en vermoede lijke oorzaken op de hoogte gesteld. Naar vrij vernemen, is de instelling van een commissie van -drie leden voor nader on derzoek te wachten. f 5000.ksïj «verlijden i tQSICO.bij invaliditeit Zoo'n verzekering is noodig voor iedereen. MARKT is - naast Postkantoor - 60ES Dir. VU. L. B. J. DEKKER. Ongelukken. Te Schip-luidein Is zaterdagavond de 18-jarige zoon van eiem aannemer te Delft m-eit zijn fiets in de wa tering gereden en verdronken. Te .Cuyk is het twee-jarig zoontje van P. doo-r een tractor overreden, en vermor zeld. Den chauffeur, die met zeer matige vaart reed, treft geen schuld. GisterL morgen is de 23-jarige W. Koopman aan het havenhoofd te Bergen oip Zoom bij1 het baden verdronken. De vermoedelijke -o-orzaak moeit zijn gèweest een aanval van spierkramp. De ongelukkige was een goe-d zwemmer. Bij h-et schoonmaken van een schakelbord te Roermond kwam de lg.jarige hulp-monteur H. in aanraking met ÏO-OCÖ voltspanning. Een groo-te vonk sloeg uit de leiding. Dei getroffene weid naar het ziekenhuis v-ervoerd en is daar ter verpleging opgenomen. Onweer. Zaterdag ontlastte zich een lievig onweder boven de provincie Fries land. Te Beets brandde de boer derij van de weduwe Jongsma, af. Te Berger vatte de boerderij van den heer G. Brouwer vlam, terwijl te Hym de bliksem insloeg in de woning van den koopman Visser. In den tijd van 2 uur viel te Sneek 66.1 m.M. regen, een ongekend cijfer. Het maandg-emiddelde voor Augustus bedraagt 89 m.M.) Het onweer ontlastte zich ook boven Assen. Op verschillende punten sloeg de bliksem in. E-enige koeien in de weide werden doodelijk getroffen, terwijl de te velde staande oogst groote schade leed. Later ontstond een geweldige wolkbreuk, welke gepaard ging met hevige wind- stooten. Tal van hoornen werden ontwor teld. Tijdens een hevig onweer sloeg Za terdagavond de bliksem in de boerderij van den landbouwer H. Arends te Brum- men. Het huis brandde geheel af en ook de inboedel ging grootendeels verloren. Een schuur alsmede de hooibergen bleven behouden. In de-n nacht van Zaterdag: op Zon dag woedde in de omgeving van Groenlo een zwaar onweer. Een groote schuur van den landbouwer Brinkman werd dooi het hemelvuur getroffen en brandde af. Onder Lonneker is tijdens een hevig onweer de kapitale boerderij van L. Wis- sink -doo-r den bliksem getroffen en totaal afgebrand. Te Oosterwo-lde bij Kampen werd de boerderij van den landbouwer Evink door den bliksem getroffen. Alles werd een prooi der vlammen. Tij-dens het hevige onweer, dat Zater dagmiddag hoven de gemeente Bees-el (L.) woedde sloeg de bliksem in het woonhuis van, -den heer P. F. Wilms. Het huis brandde totaal uit. De naast de woning gelegen sigarenfabriek kon behouden blij ven. Gisterenmiddag ontlastte zich hoven Hatert bij Nijmegen een orkaanachtigja storm, welke eenige boomera. ontwortelde, van welke eenige zware terechtkwamen op li-et huis van G. Vos. Het dak werd vernield. Tegelijkertijd viel e-en zwaan boom op het achterhuis Van J. Huis man, dat eveneens gedeeltelijk werd ver nield. Ook het achterhuis van den land bouwer Faoo-n werd zwaar beschadigd, terwijl eenige andere huizen lioht werden beschadigd. Gelukkig werd geen der be woners gewond. Van Hatert ging de storm in de rich ting Ewijk en Winssen, waar ook eenige schade werd aangebracht. De electrische trein HaarlemIJmui- den, die Zaterdagavond om 5 u. 50 te V-elsen moest aankomen, is nabij Sant poort doo-r den bliksem getroffen, waar door kortsluiting ontstond, en de trein niet verd-er kon. Er moest een machine van Haarlem komen om den trein terug te brengen. De talrijke reizigers kwamen een ifur te- laat in Velsen en IJmuiden aan. H-et verkeer op de lijn heeft eenige vertra ging ondervonden. Bij het korte maar hevige onweer, dat Zaterdagavond boven Westervoort woedde, sloeg de bliksem in den toren van het prachtige kerkje der Ned. Herv. Kerk en veroorzaakte een begin van brand, die door 'den zwaren regenval ech ter geen ernstige gevolgen had. Gisternamiddag omstreeks half 5 heeft boven Friesland weer een hevig onweer gewoed, dat vergezeld ging van veel regie-n. Tezelfdertijd trok van Zuid naar Noord e-en windhoos boven een deel van Leeu warden. Op het terrein der Friesche Land bouwtentoonstelling werd alles wat reeds was opgezet tegen -den grond gesmakt. Verschillende boerderijen werden door den bliksem getroffen en brandden af. In het spoorstation Heerenveen ver splinterde de bliksem een balk zonder brand te veroorzaken. Een 1 e e 1 ij k e seinfout. De fa milie Jb. P. uit Aalsmeer heeft Zater dag eenige vreeselijke uren beleefd, door een vergissing bij -den telegraafdienst. Een zoo-n uit het gezin, G-errit, bevond zich in een der Amsterdamsche ziekenhuizen, waaruit hij Zaterdag hersteld naar huis zon komen. Wie beschrijft echter de smart in het gezin, toen daar in den vroegen morgen e-en telegram bezorgd werd, waar in mededeeling werd gedaan, dat Gerrit was ontslapen. Als een loopend vuurtje verspreidde zich die noodlottige tijding, welke de familie P. in rouw had gedom peld, door de gansche gemeente, -des te tragisch-er waar de bruidsdagen van man en vrouw hunner 25-jarige echtvereeni'- ging juist zouden ingaan en alles er reeds voor in orde was gébracht het feit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Vrees-elijk was de wanhoop- over het zoo plotseling verscheiden van Juui jon gen. De geheele buurtschap was mede on der den indruk. Inmiddels waren eeni- gen van de familie, waarbij de vader, naar Amsterdam gegaan, naar het zie kenhuis, waar ze niet lang in het onzekere werden gelaten. Geen dooden Gerrit kre gen ze te zien, doch een springlevende .stond voor hen, verwonderd over de droe ve, bleeke gezichten der zijnen, en niet minder, dat zóóvelen hem kwamen af halen. Droefheid verkeerde in vreugde en -direkt ging een der familieleden naar Aalsmeer terug, om het heugelijke nieuws naar huis te brengen. Spoedig wist het geheele dorp, hoe de zaak zich had toegedrag-en: één verkeerde letter in het telegram was de oorzaak van zooveel leed geworden; van het woord ontslagen was o-ntslapen gemaakt. Vergiftiging door room ij s. Er is een epidemie van maag- en darm- aandoeningen uitgebroken in het graaf schap S-ommerset (Eng.) doordat de be trokken-en besmet roomijs gegeten had den. Er zouden 250 slachtoffers zjjn, waar onder één doode. Slachting onder het vee. Op het oogenblik ijcht een beer groote verwoesting aan onder de kudden in de streek van Lanne (Pyreneeën). Men 'ver moedt, dat heteen bijzonder groot beest is., want de „sporen meten niet minder dan 28 c.M. met nagels van 8 c.M. Er worden drijfjachten georganiseerd om hem op te sporen. Saccharinesmokkel ont dekt. Zaterdag werd bij de Belgische douane aangehouden een partij spek, ver pakt in kisten, verzonden door V. te Maas tricht. Een -der planken van een kast was losgegaan, waardoor de douane e.r spoedig achter kwam, dat het spek dien de tot dekking- van den invoer van 17 K.G. saccharine. De kist werd gerepa reerd en naar Brussel doorgezonden. Toen de geadresseerde, geen kwaad ver moedend, den vrachtbrief voor het spek afteekende werd hij echter in hechtenis genomen en wer-d op het spek beslag gelegd. V. die door de douane naar Lanaeken was ontboden, werd daar hij zijn aan komst gearresteerd en vervolgens in de gevangenis- te Tongeren opgesloten. Er schijnen oo-k twee Belgen bij het geval te zijn betrokken, deze moeten zich ech ter nog op vrije voeten 'bevinden. Door de radio gevonden. Te Delft vervoegde zich Vrijdagochtend 'aan liet politiebureau zekere P., die mede deelde, dat zijn moeder hoogst ernstig ziek was, terwijl zij-n broeder en zuster op een vacantiereisje ergens in België vertoefden, zonder dat hij adres of ver blijfplaats wist.' Hij verzocht nu opsporing en bekendmaking. Op verzoek van den. commissaris van politie yerd 's middags om 12 uur van Hilversum uit per politie- ra-dio -deze mededeeling omgeroepen. Hat bericht werd o.a. opgevangen te Rijs sol, in Noord-Frankrijk. De politie daar liet op een openluchtfeest, waar ve-le- vreemdelin gen vertoefden, den naam P. eenige ma len omroepen, waarhij inderdaad' P. en zijn zuster zich meldden. Zij- konden in haast nog met den nachttrein naar huis, waar zij de zieke moeder nog in leven aantroffen, die weinige uren na hun aan komst is overleden. Inbraak b ij den M e t a a 1 b e w ei r- kersbond. Zaterdagnacht is in het kan toor -der Haagsche afdeeling van den Mo dernen Metaalbewerkersbond ingebroken. De brandkast is met een valseken sleutel ge opend en een geldkistje, inhoudende ruim f 1800, is er uit verdwenen. Dit geld was bestemd om Zaterdag aan de werkloozen te worden uitgekeerd. De bestuurders hebben dadelijk maatregelen getroffen, dat de uit- keering k-on plaats hebben. Het Volk ka.n omtrent deze inbraak nog mededeel-en, dat de -dader(s) zeer goed mat den toestand van 't kantoor op d-e hoogte moet(en) zijn ge weest. 'tWas n.l. Vrijdag de eenige dag, waarop 'n flink -geldelijk bëïirag in de brandkast aanwezig, kon zijn. D© bezoldig de bestuurder Salome is juist met vakantie vertrokken. Hij neemt het aanwezige- ge-kl ialtijd m-e-e naar zijn woning. Dit is Vrij dag natuurlijk nie-t gebeurd. D-e sleutels zijn zeer nauwkeurig nagemaakt. Het gestolen kistje bevatte voor ongever f 1000 aan specie en moet dus zeer zwaar zijn geweest. Van het verdwenen bedrag be hoorde f650 aan den dienst van Maatschap pelijk Hulpbetoon. Een kistje bevattende f 100 aan kasgeld, heeft men laten staan. D-e recherche stelt een onderzoek in. Ge v aa r 1 ij k e s o h u i 1 pi a a t s. Zaterdagavond was te Vlaardingen de 8- jarig-e P., nadat hij het langs het spoor-, wegemplacement gelegen zwembad had verlaten, onder een goederenwa'gen gekro pen om te schuilen voor den regen. Bij het range-eren der wagens is het ventje, dat niet door het personeel was opgemerkt, bekneld geraakt tusschen een wiel en een stootblok, waardoor een zijner beene-n werd afgeknald. In zorgwekken-den toe stand is de knaap naar het ziekenhuis vervoerd. Beslag op de huren. Een archi tect te Amsterdam, die een vordering van pl.m. f5000 heeft o-p de woningbomvver- eeni-ging „Bloemenhof" te Haarlem wegens het opmaken van bouwplannen van een aantal huiz-en, heeft bij 96 huurders van bestaande woningen dezer vere-eniging be slag op d-e huishuren do-en leggen. Op jacht. De varensgezel V. té Rotterdam zat zich Zondagmiddag voor de woning van zijn ou-ders in het zon netje te koesteren toen hij eensklaps een stekende pijn in zijn rechterwang voelde en even later ook in zijn linkerbeen. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat de 35- jarige jager B. aan het wandelen was, eensklaps lust gevoeld had, bij gebrek aan konijnen of ander wild, zijn schuttersbe- kwaamheden op een paar glinsterende blik jes die in die straat lagen te beproe ven. Het gevolg was, dat hij niet de blikjes raakte maar den zeeman in ruste, twee schoten hagel in het lichaam zond. De buks van den knappen jager is in beslag genomen en tegen hem zelf is pro- ces-verbaal opgemaakt. De verwondingen van V. zijn niet ernstig. Zijne Edelachtbare. Gisteren werd door een deurwaarder opnieuw be slag gelegd op het meubilair van het communistisch raadslid G. van Burink te Rotterdam. De verkoop zal plaats vin den op 19 Aug. Van B. werd ook nog eenigen tijd geleden veroordeeld tot f25 boete of 10 d. hechtenis wegens mis handeling van den Marktmeester o-p Oudejaarsavond. Wanneer v. B. voor a.s. Maandag de boete niet heeft gestort, zal hij op dien datum in arrest worden ge steld, en niet tegenwoordig kunnen zijn bij den verkoop door den deurwaarder. LAREN. V-D. De toestand der vijf zwaar gewonde passagiers der Gooische stoomtram baart nlog steeds de grootste zorg, Alleen mej. Keybeek is iets beter. AMSTERDAM. V-D'. Op 48-jarigen leef tijd is overleden prof. dr N. Voorhoeve, sinds korten tijd buitengewoon hoogleer- aar in de Röntgenologie aan dei Amster damsche Universiteit. AMSTERDAM. V.D- Hedenmiddag te één uur demonstreerde -een aantal co-mmuj. nistem met bo-rden, bevattende Engelsche opschriften, als; „Saeco en Vanzetti moe ten vrij:. Zij' mogen niet sterven", voor het Koloniaal Instituut alhier, waar jui'st eenige Amerikaansche journalisten waren aafnge-ko-men. D-e politie voerd-e enkele charges uit. Enkele demonstranten werden ■onder -den voet geloop-en, andere afge ranseJ-d. De Amerikanen sloegen het schouwspel met de grootste kalmte gade-. Oud-Minister Eland, f UTRECHT. V-D- Op 89-jariigen leeftijd is overleden de heer K. Eland, oud-mi nister van oorlog en luitenant-generaal b'. d. der genie. De heer Eland wérd 15 Sept. 1838 te Klundert geboren. O-p 30 Juli 1858 trad hij als tweede luitenant de-r genie in dienst en -doorliep- dei verschillende! ran gen, tot hij 31 Maart 1894 benoemd werd tot igeneraal-majoor, commandant der ste-lling Amsterdam. Van 1897 tot 1901 was hij in het kabinet Pierson Minister van Oorlog. Op 2 Aug. 1898 werd hij be vorderd tot luitenant-generaal. O-p 1 Au-g'. 1902 trad -dhr Eland uit den militairen dienst. Van Se-p-t. 1905 tot Sept. 1919 was dhr Eland lid der Tweede! Kamer voor het district Arnhem. MECKLENBURG-SCHWERIN. V-D- In de-n vroegen morgen is' d-e stad geteisterd door hevige -onwedetrs. Vi-en groote gei. bo-uwen werden getroffen, die geheel af brandden. Rechtbank te Middelburg. Door da rechtbank te Middelburg werden heden die navolgende uitspraken' gedaan: Woningwetovertredin©A. J., 46 j., graanhandelaar te Middelburg, ap-pèlvo-n!. nis Kantongerecht te Middelburg, Bevesti ging vonnis waartegen ho-o-ger beroep, Schuldig ve-rklaard doch- gééni straf opge legd. -0-vertr. plaats- politieverord. van Bres'. -keres: J. F. d. W., 46 j., herbergier te Bresken-s, appèlvonnis Ktigt. Oostburg. Be vestiging vonnis van den Kantonrechter. Vrij-spraak. Jachtwetovertreding: L- v. C-, 43 j., jaigetr te Axel, appèlvonnis Ktgt. Netuze-ü. Bevestiging vonnis van den Kanto-n-reeb. ter, f25 oï 25 d. met verb.v-erkl. jacht geweer of f25 of 25 d. O-vertr. pro-v. verord. op- het natuurt schoon: L .d. V-, 31 'jaar, molenaar te St. Laurens, appèlvonnis Ktigt- Middelt burg. Bevestiging vonnis van den Kanton rechter f3 of 3 cl. h- ■Vernieling: A. P-, 22 j-, bakkersknecht té Goes, f20 of 20 d. h- Veroorzaken van gevaar voor het ver keer over een spoorweg,: A. F. v. G., 25 j-, landbouwer te Moerbeka (België)- Vrijspraak. Het niet onschadelijk houden van een -gevaarlijken hond: M, S-, 44 j., koopman ta Middelburg, appèlvonnis ktgt Middel burg. Bevestiging vonnis van den Kanton rechter f 20 of 20 d. Veroorzaken van zwaar lichamelijk let sel door schuld: L. v. -L-, 48 j-, autof- huso-nidernemer t-ei Kloetilng-e, 14 d. h. vo-orw. met 2 jaar proeftijd. Verduistering en valsch- hleid. De Rechtbank deed h-eden uit spraak in -de zaak van B. S„ 34 j-, bedrijfs'- leider te Vlissinjgen, die destijds terecht stond als verdacht van het onider bedrieg, lijka vo-o-rwendsels bewegen van het be stuur van de VI Bnuwals'socilatie hem een bedrag van f100 ta doen uitbetalen te-r afdracht aan een dewiei en het over leggen van een valsch-a cfuitantie tot dat bedrag aan den penningmeester dier asso ciatie. D-e rechtbank heeft verdachte veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Frauduleus bankroet. De koopman J. C- H., 44 j., Wonende te Midi. delburg, en aldaar in voorarrest, werd wegens het tijdens zijn faillissement ont- trekken van goederen aan zyn boedel en winkelinventaris en h-et valschelij'k opma ken vail een accept veroordeeld tot 8 maanden gev.-straf met aftrek voorarrest. Goes, 9 Aug. 1927- Oude tarwe f 14.75, wintergerst f 11-50 Kookerwten f22f23, kro-onerwten f23, koolzaad f 18—f21, karwijzaad f31 f32,— Aanvoe-r gering. Boter per kilo f 1.90, middenpr- pi. pond 95 et, winkelprijs fl-05; eieren p. 100 f5.90, middenpr. p. 25 st f 1.471/2, winkel prijs 7 ct. Aanvoer fabrieksboter 84 pond, ver kocht a f 1-05; afwijkende boter f75 ct. V.P.N. Aangevoerd 25800 stuks eieren. Prijs f6-20 p- 100 stuks. VLISSINGEN, 8 Aug. 1927. Aardappelen 66,5, Poters 33,5, Spinazie 68, Prin- cessen 1522, Wagenaars 912, Snijboo n-en 1122, Tomaten 1519, Doppers 15 17. Kruisbessen 1218, Roode bessen 13,525, Precose de Trevo-ux 2021, Kei zerinnen 89, Oomskinderen 1325, S-ui- kerij 58, N. H. Suikerij 613, Madeleine 1721, Zoete St. Jan 1215, Pruimen 3465, Keswick 1011 ct., alles per K.G. Roode kool 9,510, Savoye kool 8,5, Bloemkool 217, Komkommers 4— 5,5..Meloenen 3155 ct., alles per stuk. Selderie 22,5, Uien 1,52,5, Peen 4,5 6, Rabarber 1,5, Kroten 5,59, Ramme nas 3, Rapen 1,55, Dahlia 34, Gla diool 820 ct., alles per bos. Andijvie 17—97, Pieterselie 18—23, Sla 10—34 ct., alles per kist. Augurken 2338 ct. per 100 stuks. MIDDELBURG, 8 Augustus. Op- de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Aardappelen 67, Poters 34, Stoksnij- boonen 1925, Stamsnijboonen 1014, Princessenboonen 1520, Suikerboonen 1315, Wagenaarsboonen 912, Poste lein 35, Augurken I 1821, Idem II 1315, Idem 111 78, Tomaten I 1J7'2T Idem II 1113, Frambozen 1519, Roo de bessen 2426, Pruimen 1110 ct., alles per K.G. Meloenen z-esweeksch-e 30 40, Net 3045, Annanas 2530, Kar bonkel 2732 ct., alles per stuk. Ram- manas '23, Komkommers 38, Peen 68, Karoten 79, Uien 35, Rapen 5, Bloemkool 1460, Kropsla 1030, An dijvie 1580, Pieterselie 2—4, Selderie 23, Roode kool 79, Savoye kool 3 8 ct., alles per stuk, bos of kist. KAPELLE-BIEZELINGE, 8 Aug. 1927. Groote veilingRoode bessen f 17.10 f 17.50 per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen 10, Made- leinen 1630, Keswieck 911, Witte- As trakan 817, Zomeraagt 1016, St.-Jan- appel 1214, Oomskinderen 2633, Roo de Suikerij 78, Spuiperen 10—16, Pxé- cose Trevoux 1018, N. H. Suikerij- 914 Blanke Suikerij- 912, Bergamot 69, Dirkjesperen 914, Washington pruimen 4570, Boere Witte Pruimen 4060, Abrikooispruimen 40, Prince Pruimen 27j 33, Okkelanen 20, Krozen 1824, Kou- welijnen 1620, Postelein 1216, Prin- cesseb-oonen 820, Perfect boonen 14 22, Groene boonen 410 gulden, alles per 100 K.G. Perziken 511, Bloemkool 7 gulden, Andij-vieplanten 14, Augurken 2535 ct., Komkommers ,f 2f 7, alles per stuk. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Aug., 1-30 u. Berlijn 59.30—59-32 Brussel 34-70—34.73 Parijs 9-779.79 Londen 12-12%--12-127/s New York 2-49%2-49%' GOES. Geboren: Johanna1, d. v. Dignus Johannes Jac-obs en Ulbani-e Marie de Bock. Gedurende de maand' Juli 1927. RILLAND-BATH. Huw.-afk.: 23, Jose- phus de Goffau, 31 j. en Martina Moer man, 29 j.; 30, Leonardus Franciscus Ja cobus Kalle, 25 j. en Dina Windhorst, 19 jaar. Gehuwd: 21, Marinus Minnaard, 25 j. te 's-Gravenhage en Christina Heijboer, 26 jaar. Géboren: 26, Pieter Marynes, z. v. Ma- rynus Hommel en Leyntje Adriana van der Jagt; 29, Adriaan, z. v. Jan Minnaard en Elizabeth Zeevaart; 30, Willem, z. v. Adriaan Zandee en Johanna Moeliker. Kloetinge. Door de notarissen E. G. van Dissel en A. Th. Verbist zijn gisteren pu bliek verkocht, een woonhuis, schuur, var kenshok, erf, boomgaard en bouwterrein, groot 1 H.A. 10 A. 30 cA., gelegen te Goes bij -den Tol. Kooper hiervan werd G. Ars te Ovezande voor f 17.500. Een perceel weiland te Kloetinge in Poelhoek, groot 2 H.A. 2 A. Kooper hiervan werd G. Buijs- rogge te Kloetinge voor f 2800 per H.A. of den hoop f 5656. Totale opbrengst f 23.156. Prov. regelingscommissie voor de paardenfokkerij! in Zeeland. Door -de Prov. R|egelingsco-mmiss-iei, gei. ho-ord helt advies van de K-eiurinigscoimmis* sie, zijn de geldprijbem: voor dei oudere merries doe Juni-pr-omieikourin-g 1927 vast gesteld als volgt: Flora, E- P. Staal, Stoppeldijk, Hennine,. gefer. D-obbelaere, IJzemdijke, Bora Sluis-,, Gebr. Aernaudfei, Sluis, Mimi d'Isaac, idem, idem, allen f40.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3