No, 261 Maandag 8 Augustus 1927 4le Jaargang Buitenland. Qg kinderen van Ben Hesed. isnenlaad. li. Korte berichten, van Dorp eieirste letters ntie vormden, tr ee>n beetje." verjaardagen. Vail jou was maar op, dat de Noordzee rcieteelijfc bruin aardig, dat je waar de villa ï't is. eien mooii al in Th alen kaart stuurde. „Gladiolus", ik geloof wel, c kunt hebben, auto? „Zilver- je dei krant ens een kaart. Lt. Fijn dat je ^Bellefleurtje". ik denk nog euk dat je noig rlca,"- Vond je de krant s' and. briefje willen niet zoo erg ooitje". En heb 5ae? Wonen de jpig is dat. om logeercn. „AneL me|t het versje Dl ik je gemist. ,n op? „Zonneu v uit hoorl A- rachl, dus doe ,,A- V." Het nop'igi niets van acantieLraadsels. e nietl Wat een geschreven, it, je de plaats- ït voor je straf "ii volgende keer n prijsraadsels, s. 50 letters'. 26. 21 is da uit Middelburg. Ie naam van eein 5. 22. 42 is de Wemeldüiige. 17 is de naam H. Arendskeirkel. ei na,a,m van eeu 9. 26 is de t. 's:H. Hendriks 40 is de naam srgeten heeft de |en. (ïloeun is de naam ke. 25- 9- 18. 2- 42 |r netefjes uit 's H. 31. 20. 35. 41. 2. 43. 40. In een 19. 16. 2d. luit 23 letters, (de 6- 12- 3. 19- 's zomers zonder r het 8. 18- 4- 14. frettig roef zand en en nichtjes hebben I briefje te 8- 15- 18. 11 Dollie niet Is turen haar een le'S1. lilt.!" Een soldaat Jitssp'ieren hetgeen Idt opgemerkt. „Geef acht!" dan mag je geen vin lii'ft jij, uilskuiken, lije oefeningen roet It hem aan. Be<- |(>n juffrouw, mooi lenischein die te lui lijn bij mij1 aa.n 't trom zoek je geen I brood kunt verdict „Juffrouw, ik ben loven, toen 't werk een paar vacantia. antieitijd' llei op zijl Men In duin ein strand bruin gebrand, te is gedaan, tan 'tleeren gaan. lor „Boschviooltje",') J m et d ei Auto! pi met de Auto, Tholen toe. fer spelen, let gauw moe. i. wij weer, lacht aan 't veer Is gedaan Is huiswaarts gaan, II luiden mond: Inaar goed gezond! door „Talbot"-). Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Bureau: Lange Vorststraat 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455 Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L Burg. Tel. no. 259 T)e Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 cf. Bij abonnement belangrijke korting Aanpakken. Mede .Maar aanleiding van wat wij de vorige week over den groei van de socia listische (beweging in Zeeland schreven, maakt het „Prol. Zuiden" de volgendq opmerkingen, die wij hier met instem ming overnemen: „Wij meenen te weten, dat de S.D.A.P. en met name de roode vakbeweging, gereed staat tot een krachtigen aanval op Zeeland. Hoe dit zij, ook onze men- schen zullen goed doen met de S.D.A.P. een voortschrijding onmogelijk te maken en behooren bovendien alle krachten in te spannen om terrein dat hier en daal reeds verloren ging, te herwinnen. Dit kan en moet op Verschillende wijzen. Kennis van de beginselen moet voor alles worden bijgebracht en verdiept. Nog veel te weinig is in onze kringen! S levendig het besef, dat de H. Schrift eischen stelt ook voor het sociale leven; dat -er met recht sprake is van Christelijk- sociale beginselen. De Christelijk-sociale vakbeweging is in Zeeland nog veel te zwak, zóó zwak zelfs, dat wanneer onze christelijke patroons en arbeiders niet zeer spoedig ,©n door onderlinge samenwerking daarin een gunstige verandering weten te brengen, de z.g.n. moderne vakbeweging hun voor zal .zijn en op menig terrein de hand zal hebben gelegd om er de zaden van ontevredenheid kwistig uit te' strooien. Men bedenke wel, dat voor komen beter is dan genezen, en dat men ook dezen vijand gemakkelijker buiten het erf houdt, dan er van verjaagt. En daai'om hopen wij zeer, dat in onze kringen de ernst van den toestand ook in dit opzicht algemeen en spoedig zal wor den ingezien; dat men van zijn roeping zich bewust moge worden en dat zeen' spoedig de hand aan den ploeg zal worden geslagen. Veel terrein ligt braak. Het zou onverantwoordelijk zijn, wanneer men liet aan het ongelooof en de sociaal-democra ten overliet, om bet te bearbeiden en er te gaan oogsten. Hier is een taak voor onze pers, voor de politieke organisaties, voor patroons en arbeiders die de teekenen der tijden! ©n den eisch van het christelijk beginsel voor bet sociale leven verstaan en die in de toepassing van dat beginsel zien eien der beste middelen om onze christelijke arbeiders te bewaren voor den ontkersten den invloed van de sociaal-democratische beginselen. Het gaat om sociale gerechtigheid, en om 'de ziel van ons, Gode zij dank, in overgroote meerderheid nog godsdienstig ©n Oranjehovend Zeeuwsche volk. En daa!rom: aanpakken voor liet te iaat is, en niet ophouden voor Zeeland in dit opzicht met Gods hulp, veilig is gesteld!" Boos weer. 1 Een ontzettend onweer, gepaard gaande met hevigem regenval, heeft Zaterdagmiddag de graafschappen Kent, Essex, en Middlesex geteisterd. In de badplaats Southend zijn badkoetsjes Weg gespeeld en zijn twee villa's getroffeln. De hopvelden in Kelnt, dia dit jaar reeds drie maal te lijden hebben gehad, zijn weer zeer zwaar getroffen en te Colshesl- ter in Eissex overschreled het water de geheel© benedenstad. Zes buizen zijn daar door den bliksem getroffen, zonder dat er evenwel pcrsoionlijlbei ongelukken voorvie len. Over liet Iersche graafschap Roscom- FEUSLLETÖf^ 30) Naar het Engelsch. o I Tante Dollie- En toen zij nu de poorten bereikt had den, was bet zeer moeilijk om binnen te treden door de groote menigte van zieken, lammen en blinden, welke van alle kanten kwamen toestroomen. De straten waren bijna door hen versperd en vervuld van hun klagen en steunen. Ben Hesed, zijn zoon en zijn twee dienaren, met de vrouw, die nog het kind tegen zich aangedrukt hield, volgden de anderen. Na een poos was het onmogelijk om verder voort te gaan; dus bleven ze wach ten waar ze stonden. Dicht bij ben hielden twee mannen een bezetene vast, die raasde en tierde, zijn kleeren verscheurde en aan de haren van zijn bewakers trachtte te rukken of hen in het gezicht te krabben. Op eenigen afstand ontdekte de scherpe blik van Ben Hesed een lammen man op zijn bed uitgestrekt, terwijl de doodskleur rich over zijn gelaat verspreidde. Dicht hij hem stond een groepje blinden met de ho- Pelooze uitdrukking van ben, die aan el lende gewend zijn, in hun blik. Behalve man is een windhoos gevaren, die boou men en telegraafpalen ontwortelde en ver scheidene boerenhoeven. heeft doen instor ten. Er zijn enkelo gewonden, maar zoover bekend geen dooden. Aardschokken. Het observatorium te Georgetwon heeft Vrijdag een sterken aardschok geregis treerd, waarvan de herkomst op 6300 mijl afstand gelegen moet zijn. Blijkens een mededeeling van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt werd Vrijdagavond om 9 u. 25 min. tijd van Greenwich ook daar een sterke aardbeving opgeteekend, afstand 9100 K.M., oorsprong nabij of in Zuid-Japan. Reeds melden telegrammen dat er zich Vrijdag vroeg in den morgen in Noord- Oost-Japan ^aardschokken hebben voor gedaan. De schokken zijn heviger dan ze ooit sinds dertig jaren in die streek zijn waar genomen. De telegrafische verbindingen en het spoorwegverkeer zijn verbroken. Verschei dene personen zijn gewond, maar men gelooft, dat hun toestand niet ernstig is. De rijkdommen van de Doode Zee. In aansluiting op vorige berichten be treffende de toewijzing der concessies tot exploitatie van de minerale rijkdommen der Doode Zee wordt nog melding ge maakt van de volgende persstemmen, waarin de economische beteekenis van idit feit in het licht wordt gesteld. In het te New York verschijnende vak tijdschrift „Chemicals" schrijft Dir Thomas H. Norton dat als gevolg van de exploi tatie van de Doode Zee binnenkort een daling van .den kali-prijs van ongeveer 50 pet. moet worden verwacht. Nergens doet zich in de chemische industrie een dergelijke gunstige kans voor als thans in Palestina. Palestina kan de zetel wor den van het wereld-monopolie van de kali. Alle rekords gebroken! Het Duitsche vliegwezen heeft een groot succes te boeken. Het Junkervliegtuig met de piloten Risticz en Edzard heeft alle bestaande wereldrekords gebróken. In den nacht van Donderdag op Vrijdag te 1.33 uur had het vliegtuig het door den Firan- scben vlieger Drouhin in Augustus 1925 gemaakte afstandsrekord van 4400 K.M. gebroken. Het Junkervliegtuig had toen in denzelfden tijd als Drouhin 4660 K.M. afgelegd, dus 260 K.M. meer. Ook het door Chamberlin en Lindbergh met hun Oceaanvluchten gemaakte afstandrekord is .gebroken. Vrijdagmorgen te 8.58 hebben de Duit sche vliegers ook nog het duurrelcord van Chamberlin gebroken. Zij waren toen bijna 51i/2 .uur in de lucht. Het rekoird van Chamberlin bedroeg 51 uur en 12 mi nuten. Het .vliegtuig is op het vliegveld te Dessau geland. Het is meer dan 52 uur in de lucht geweest. De Junkerf abrieken zullen thans snel de .vlucht DessauNew-York voorberei den. Waarschijnlijk zal de start röeds Don derdag plaats hebben. Roering en gisting in Amerika. In enkele berichten ook in ons blad is reeds melding gemaakt van allerlei bedreigingen van socialistische en com munistische zijde geuit, als Sacco en Va.n- zetti in Amerika zullen worden terecht gesteld. Wie zijn toch Sacco en Vanzetti? Ze wonen in den Amerikaanschen staat Mas sachusetts, een staat met een zeer ge mengde bevolking, waarvan een groot deel het klagen en steunen der zieken werd geen geluid gehoord; de zon scheen met alle kracht op hen neer, 'tgele stof war relde in verstikkende wolken om hen heen, en toch bleven ze wachten. Eindelijk, van heel ver hoorde men een kreet een woest, juichend, onverstaan baar geluid; een gemompel steeg als ant woord op uit de lijdende menigte. Deze vreemde vreugdekreet nam 'beurtelings toe, of stierf weg, doch naderde meer en meer. Ben Hesed keek om naar de vrouw. Zij was met gejaagde gebaren bezig de windsels los te maken, waarin haar kind gewikkeld was; daarop boog zij het hoofd, om te luisteren naar het kloppen van het hart. „Mijn God!" gilde zij, „het is te laat, hij is dood"; daarop viel zij achterover; haar gelaat was even bleek als dat van de kleine gestalte, welke zij in 'haar armen gekneld hield. Ben Hesed ving haar in zijn armen op; hij zag rondom zich naar hulp. „Hier is water," zeide een stem naast hem, en opziende bemerkte hij tot zijn groote verbazing Seth, den Egyptischen knaap. Op hetzelfde oogenblik herkende de knaap hem ook en sprong met een kreet achteruit. „Het is hier geen plaats om te bespre- bestaat uit radicale, revolutionaire ele menten. In dezen staat is in Mei 1920 (dus meer dan zeven jaar geleden) een moord gepleegd waarvan Sacco en Vanzetti wor den beschuldigd. Omstreeks dat jaar is over Amerika losgebroken die golf van banditisme, die het nu nog altijd teistert. De regeering en de rechterlijke macht zijn daarom van oordeel, dat, als eens een een keer een moordenaar gepakt wordt, er streng recht moet worden gedaan! Waar nu in Amerika de doodstraf bestaa/ lag liet voor de hand, dat die in het geval Sacco en Vanzetti zou worden toe gepast. Temeer, omdat de regeering in vele moordgevallen bolsjewistische ten- denzen meende te kunnein waarnemen. Yele bolsjewisten werden reeds uit bet land verbannen en naar Rusland terug gezonden. Ook Sacco en Vanzetti zijn vreemde lingen, hoewel geen Russen. Hun vonnis is nu, nadat hun schuld is komen vast te staan, geveld. Op Donderdag 11 Augus tus zal over hen de doodstraf wonden, toegepast. Mochten de regeeringspersonen nog ge twijfeld hebben, of hier Bolsjewisme in het spel was, dan zijn ze nu daarvan zeker wel overtuigd. Het aantal berichten over bomaanslagen e.d., alle als protest tegen de terechtstelling van de beide moordenaars, is legio. Zoo meldt een bericht uit New-York, dat- bij de bomontploffingen in den onder- grondschen spoorweg Brooklijn-Manhattan bij het station Broadway, een persoon werd gedood en 16 gewond. Andere berichten spreken van twee" dooden. Verschillende verdachten werden gearresteerd. Eén werd doodgeschoten, toen hij trachtte weg te komen. De twge stations van den ondergrond- sclien spoorweg BrooklynManhattan zijn geheel vernield. Er gaan geruchten, dat er nog twee ontploffingen geweest zijn, maar "deze zijn niet bevestigd. Twaalf gewonden zijn naar het hospitaal gebracht. Broadway heeft het meest geleden: de vensters der hotels en winkels braken en goederen vielen op straat. De politie, die niet geheel onvoorbereid was, zette de wijk af en trachtte de verdachten op te sporen. De politie meldt, dat op dezelfde lijn bij een station van 'de Interborugh ook een ontploffing heeft plaats gehad. Nauwelijks waren de berichten binnen van deze ontploffingen in New-York, of er werd een bericht ontvangen van een verschrikkelijke ontploffing in een kerk in een afgelegen wijk van Philadelphia, die een paniek teweeg bracht. De hooge kerk ramen zijn vernield, zware deuren afge knapt. De heele constructie is zoo ver zwakt, dat het gebouw waarschijnlijk af gebroken zal moeten worden. Te Baltimore is een poging gedaan om het huis van den „mayor" in de lucht te laten vliegen. De „mayor"' zelf was uit de stad, maar zijn familie was thuis. De bom verwoestte de veranda. Niemand werd gewond. Te New-York is de ge heele po litiemacht, ter sterkte van 14 duizend man, plotseling gemo biliseerd, teneinde de publieke gebouwen, tramstations, mu sea en beursgebouwen te be waken. Elders ssjgn soortgelijke maat regelen getroffen. Uit Buenos Aires wordt gemeld: De sympathiestaking in verhand met de te rechtstelling van Sacco en Vanzetti breidt zich uit en gaat met gewelddaden in het binnenland gepaard. ken, wat u en mij aangaat," zeide Ben He sed streng. „Geef mij water!" En hij be sprenkelde het gelaat van de vrouw met kwistige hand. „Ze naderen!" riep de knaap. „Wacht hier, ik zal hen hier brengen," en liij snel de heen. Ben Hesed staarde hem na. „De boozen vluchten, wanneer zelfs geen menscli hen achtervolgt," zeide hij binnensmonds; „toch zal de toornende hand hen treffen; geen vlugge voet kan hen redden. Kom!" voegde 'hij er bij, zich tot zijn zoon wen dende, „laat ons de vrouw wegdragen; het is onnoodig langer te wachten op hen, die genezen." HOOFDSTUK XVI. Een rol perkamentpapier. „Ge kunt nu zelf beoordeelen, hoe Jeru salem in oproer is, de bijgeloovigen en on wetenden uit het geheele land stroomen naar de stad, hun zieken met zich voe rende." „Het is dus nog erger, dan toen de Man zelf in leven was. Maar wat kunnen wij doen?" „Van onze macht beroofd, zooals wij zijn ja, wat kunnen wij doen? Maar moeten wij dan rustig blijven zitten en het goedkeuren, dat zij het weinige, wat ons Volgens telegrammen uit Pergamma in de provincie Buenos Aires ontplofte een bom voor een automobielenzaak; vele ruiten werden vernield. Een andere bom ontplofte op een spoor lijn, maar veroorzaakte weinig schade. De betoogers defileerden in de straten en dwongen de eigenaars om hun zaken te sluiten en wierpen steenen naar hen die weigerden. Zelfs in Frankrijk gist het. Uit vrees voor betoogingen tegen het gezantschap en de consulaten der Vereen. Staten in Frankrijk worden deze gebouwen door de politie bewaakt. Het Duitsche roode blad De Rothe Fahne publiceerde Vrijdag vlak onder het artikel van protest tegen de aanstaande executie van Sacco en Vanzetti, de adres sen van de officiëele vertegenwoordigers der Vereenigde Staten te Berlijn. De be doeling van deze publicatie maar al te duidelijk was, heeft de politie de noodige maatregelen getroffen, om zoowel de ge bouwen als de personen op voldoende wijze te beschermen. Het Journal verneemt uit Nice, dat er nabij de Italiaansche grens weer op een Franse,hen trein is gescho ten. Op den trein, die Zaterdagavond Vali Ventimiglia naar Brocca bij Cannes .ver trok, zijn n.l. kort nadat hij het station verlaten had, door Italianen schoten ge lost, hetgeen niet nagelaten heeft ©enige sensatie onder het spoorwegpersoneel to verwekken. De politie is Woensdagnacht in een geheim vereenigingslokaal der communis ten te Boekaresf binnengedrongen en beeft verschillende documenten, o m- wentelings plannen en oproe pen tot d e r e v o 1 u t i e in beslag geno men. Het onderzoek wordt ijverig voort gezet. Op grond van de ontdekte stukken zouden verscheidene arrestaties onmid dellijk te wachten zijn. De Koningin in Oslo. Toen Koningin Wilhelmina Vrijdag .te Oslo arriveerde kwam het tot een zeer pijnlijk incident. Daar de Koningin incog nito reisde waren geen autoriteiten ter begroeting aanwezig. Voor de goede orde bewaakte de politie echter den uitgang, waardoor II. M. verwacht werd. Zonder met dezen maatregel bekend te zijn passeerde de Koningin met de ove rige reizigers den gewonen uitgang. Toen zij .buiten het station gekomen het af gezette gedeelte wilde betreden werd H. M. door den politiechef op .brute wijze teruggewezen. Lachend voldeed H. M. aan het bevel van den politie-ambtenaar. Toen deze bemerkte welk een blunder bij gemaakt had, was hij zoo uit het veld geslagen, dat Irij geen orde meer onder de opdringende menigte kon houden. De koningin was daardoor genoodzaakt in haar slaapwagen een goed heenko men te zoeken, doch ook daarheen volg de haai- de menigte, die met de neuzen tegen de ruiten gedrukt, de bewegingen van H. M. volgde. Tenslotte mocht het de versterkte politiemacht gelukken de Koningin te bevrijden. Aldus wordt uit Berlijn aan de Tel. gemeld. Dr A. R. Zimmerman. Di' A. R. Zimmerman is door de En- gèïschen in Mexico gekozen als neutraal rechter in de commissie, die de Engeï- nog rest, van ons wegnemen?" Annas stond op, terwijl hij sprak, en een kleine ivoren doos openende, nam hij er een rol perkamentpapier uit. „Laten wij dit geval nu eens onder ons behandelen; later kan het voor den Raad gebracht worden; doch ik zeg u er bij, dat er in den Raad zelf mannen zijn van tweeërlei gedachten. „Ik heb hier geschreven," vervolgde hij, „de namen van hen, die de hoofdleiders van dit oproer zijn; laat dezen gedood of ver bannen worden, en de duizenden, die nu voorgeven te gelooven, zullen spoedig hun ijver laten bekoelen; bovendien leven ze eigenlijk in een soort van opwinding, die op handige wijze wordt aangewakkerd door die leerlingen van den Man van Ga- lilea." Al sprekende rolde hij het perkament uit. „Ik heb deze lijst samengesteld na nauwkeurig onderzoek," vervolgde hij, met scherpen blik zijn beide toehoorders aan ziende. „Voor u, Saulus van Tarsus, is dit onderzoek van bizonder veel belang. An dere namen kunnen er van tijd tot tijd bij gevoegd worden, indien liet noodig blijkt; maar op het oogenblik heb ik slechts ze ventien namen opgeschreven, de twaalf, die den Nazarener vergezelden inbegre pen. Deze worden nu, zooals mij gezegd is, apostelen genoemd; en zij zijn dê hoofdlei- sche aanspraken in Mexico moet beoor deelen. De taak der commissie is de Britsclie aanspraken te regelen tegen- 'pver de Mexicaansche regeering voor de schade aangericht tijdens de revolutio naire periode voor enkele jaren geleden. ÜJe geheimzinnige rei s. Hi' Ms. kruiser Java, welke in den nacht van 3 op 4 dezer met grooten spoed uit Tandjong-Priok met onbekende bestemming was vertrokken, hield in Straat Soenda het Japansche stoomschip, Chosen Maru aan; maar bij onderzoek werd niets verdachts aan boord aange troffen. De ongewone wijze van varen, terwijl het schip zeer langzaam naar 'Christmas eiland opstoomde, gaf aanlei ding dit schip te doen volgen. Hr Ms. Java keert naar Tandjong-Priok terug. Toenemend luchtverkeer. De vervoercijfers der K. L. M. over liet eerste halfjaar van 1927 vergeleken met die over het eerste halfjaar van 1926, toonen, volgens het Haagsche Ane- ta-kantoor dat het passagiersverkeer met 25 pet. is toegenomen, het vervoer van briefpost met 400 pet., van pakketpost met omstreeks 200 pCt., terwijl het goe derenvervoer stationnair is gebleven. Houden wij rekening met het gelieele luchtvervoer op Nederland, dus van de K. L. M.-lijnen en van de piet de IC. L. M. samenwerkende buitenlandsche luchtvaartmaatschappijen, dan is het per sonenvervoer vermeerderd met ongeveer 60 pet., het postvervoer met 600 pCt, liet, vervoer van postpaketten met ruim 250 pet. en het goederenvervoer met om streeks 18 pet. Onbruikbare Zilverbons. In Juli zijn bij de Algemeene Reken kamer overgebracht 100.000 stuks onbruikbaar geworden zilverbohs a f 1 van den bij Kon. besluit van 19 Febr. 1920 bepaalden vorm; en 600.000 stuks, onbruikbaar geworden zil verbons a f 2.50 van den bij Kon. besluit van 14 Juni 1918 bepaalden vorm. Jhr. van Sasse van IJs se 11. Jlir van "Sasse van IJsselt, lid van de' Tweede Kamer, heeft gisteren geheel her steld het ziekenhuis van de Broeders van Joannes de Deo te 's-Hertogenbosch ver laten. Navordering Invali di tei t sp r emie. Het Tweede Kamerlid de heer Biere- ma heeft den Minister van Arbeid, II. en N. de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat door den Raad van Arbeid te Heerenveen van de firma Hs Berghuis sr. te Stroobos in den loop der jaren verschillende bedra gen als premie voor de Invaliditeitswet zijn nagevorderd, welke niet verschuldigd bleken te zijn. Moet uit het antwoord van den minis ter op een verzoek van de betrokken firma om restitutie van het te veel betaalde: bij' schrijven van '28 Januari 1927, waar bij afwijzend is beschikt, op overweging, „dat in den loop der -jaren verschillende bedragen (bij u) zijn nagevorderd, op; grond van de gegevens ,door de werk nemers verstrekt, bij de inzending hun ner rentekaart. Tegen die navorderingen is (door u) destijds geen bezwaar ge maakt, zo o dat de Raad van Arbeid 4e recht heeft aangenomen, dat de door de werknemers verstrekte gegevens juist wa ren", worden geconcludeerd, dat naar het oordeel van den minister terecht op een zijdige gegevens navorderingen worden in- ders van de onbehoorlijke bijeenkomsten, welke dagelijks binnen de muren van on zen heiligen tempel plaats vinden, en wel ke wij tot nu toe niet konden beletten tot onze schande moet ik zeggen." „De namen! de namen!" riep Kajaphas ongeduldig. „Lees ze voor, bid ik u, zonder langer te dralen." Annas fronste de wenkbrauwen. „Ge zijt ijverig voor de zaak, mijn zoon," zeide hij met waarschuwend gebaar. „Ik prijs uw ijver. Indien bet geheele Sanhedric. slechts aan u gelijk ware! De namen der twaalven, welke vernietigd moeten worden tot eiken prijs: „De eerste is Simon, ook Petrus ge naamd zonder twijfel de gevaarlijkste van lien allen, daar hij zijn tong niet weet in te toornen en blijkbaar God noch rnen- schen vreest. Hij is een onwetende vis- scber, uit zijn visschersboot bij Gennesa- ret, door den Nazarener meegetroond, daar Hij hem goedkeurde Zijn discipel te worden." „Was hij niet dezelfde man, die met vloeken zelfs verklaarde, dat hij den Na zarener nooit gekend had, dien nacht, dat de Man zoo handig aan ons werd overge leverd door een Zijner andere volgelingen, Judas?" zeide Kajaphas. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 1