Gemeagi Mieuws. Allerlei Tslegi'ifflfflieE, Laatste BerÊMea. Openbare Moopp u IqacUiip Laai- si Mstouw. I Q*golukken. Te Asten is ecu rjjfjarig meisje door een auto overreden o* gedood. Te Den Haag is een 74- jariga doove man, toen hij1 de tramrails «verstak, door een tram aangereden. Zijn rechterbeen werd geheel afgereden. In eorgwetkkonden toestand is de man naar het ziekenhuis vervoerd. Te pijk-Di- dam is zekere S. bij zijn woning ver dronken, in een sloot gevonden. He man schijnt 's nachts gestruikeld te zijn en zoo te water geraakt. Tlei Apeldoorn is een 12-jarige jongen uit een. boom gevallen en Eoodanig terecht gekomen, dat hij aa,n de gevolgen overleed. Te Santpoort is een 31-jarig© spoorwegarbeider door den elec- trischen trein overreden. De dood trad on middellijk in. De man was pas twee maan;, den geledein gehuwd. Te Leeuwarden is een 17-jarige jongen en te Vriezenveen een 22-jarige man bij helt zwemmen ver dronken. Te Leiden, is een 5d'arige jongen, door een vrachtauto aangereden. Hij bekwam een hersenschudding. Tb Botterdam is een 5-jarige 'jongen al spe lende van een schip gevallen en ver dronken. In een fabriek te Zuilen is flen gietstuk naar beneden gevallen. Het trof den 52-jarigen v. S-, die ©enig© uren. later aan zijn verwondingen overleed. Te Scheemda geraakte het zevenjarig dochtertje van den machinist de V. in het kanaal. De vader, die hef ongeval zag ge beuren, begaf zich onmiddellijk te1 wa ter. Zijn pogingen om de kleine te redden, mochten evenwel niet baten en ook h(jj| zelf verdween in de diepte. Beider lijken zijn later opgehaald. Tusschen Middel- stum en Kantens is mej. de ,W- per rijwiel in het Boterdiep geraakt en ver dronken. Onder Zuidwolde is e©n-lV2- jarig kind verdronken. De marechaus see S- uit Zuidwolde (Dr.) is bij heit baden verdronken. Bij het lossen van een schip aan de Coöp. Kurastmestfabriek tel jVIaardingen is een 36-jarige werkman door een hijsch met papierhout geitroL fern en later aan de gevolgen overleden. Te Aduard geraakte ©en boerenarbei der met paard en wagen in ©en sloot. Toen hij onder den wagon vandaan geu haald was, bleken de levensgeesten reeds geweken tei zijtn. W- laat een vrouw met drie kinderen achter. Te Vierlingsheiek viel een kind van 14 maanden uit oen kinderstoel. Het kindje overleed onmiddel lijk. Roofoverval in de hoofd stad. In perceel Singel 378 te Amsterdam 'heeft, naar de Tel. meldt, de heer Wessel een groot pension gevestigd, waarin vrij wel doorloopend tien'personen gehuisvest aijn. In den regel zijn dit gepensionneerde onderwijzers, monteurs, kantoorbedienden, kappersbedienden, kellners, enz. Genoemde pensionhouder, die 64 jaar oud is, bevond zich gistermiddag om streeks kwart over drie in de keuken, wel ke geheel achter in dit oude huis is geves tigd. Zijn vrouw was niet thuis, daar zij iemand zou afhalen. Op dat tijdstip verscheen een zijner lo geergasten, de Oostenrijker Victor Haber- mann, die reeds geruimen tijd in het pen sion vertoefde, beneden met een gewatteer- den deken. Habermann liet hem dien de ken zien, zeggende, dat hij te vuil was om gebruikt te worden. De heer Wessel, die hem schijnbaar ook verre van schoon vond, antwoordde dat hij even een schuier zou halen om den deken af te horstelen. Inmiddels waren ook twee andere pen siongasten, de Duitscher August Müller en Max Kramer in de keuken gekomen. Ter wijl de oude man zijn hand uitstrekte om den schuier te halen, wierp het drietal hem plotseling den deken over het hoofd en een hunner drukte dien stijf op zijn mond. Vervolgens gooiden zij hem op den grond en een hunner stopte het slachtoffer een witten keukenhanddoek in den mond, /ten einde hem het schreeuwen te beletten. Met vereende krachten knevelden zij den man, die den deken nog om zich heen had met een groot touw. Toen de aangevallene nog rumoer maakte, sloegen zij hem eenige malen in het gelaat. Wapenen werden bij dezen overval niet gebezigd, Terwijl het slachtoffer in de keuken op den grond achter bleef, begaven zij zich naar de voorkamer aan de straatzijde, welk vertrek in gebruik is bij de familie Wessel en maakten een linnenkast open. 'Zij behoefden het slot niet te verbreken, daar de kast niet gesloten was. Uit een geldkistje werd een bedrag van ongeveer f150 gestolen, hetwelk zich in een porte feuille bevond. Terwijl de roofoverval aau den gang was, werd de aandacht van een der kost gangers, een 70-jarige man door het ge stommel en geschreeuw getrokken. Lang zaam ging hij naar beneden. Hij zag dat er geworsteld werd in de keuken, doch meende aanvankelijk, dat de drie buiten- mndsche gasten aan het stoeien waren. Toen deze echter haastig op de vlucht gin- 8en, besefte hij pas, dat het ernst was en "ij riep hard aan de trap, met het gevolg, dat ook nog andere kostgangers beneden kwamen. Een surveilleerende politieagent werd gewaarschuwd en deze trof Wessel nog gekneveld en in den deken aan. De politie beambte bevrijdde het slachtoffer en liet den commissaris Harrebomée waarschu wen. Ook werd een dokter ontboden. Deze °onstateerde dat de toestand van Wessel •Het ernstig was. Toch was hij er leelijk aan toe. Ten gevolge van de mishandeling had hij aen neusbloeding opgeloopen, het rechter- i w ,jWas Sesloten> terwijl een inwendige Bloeding was ontstaan. Bovendien had het slachtoffer het danig met de zenuwen te Wessel verklaarde, dat hij niet het min ste vermoeden op het drietal had gehad. Toen hij in de keuken kwam, vermoedde hij niets kwaads, temeer omdat de verhou ding altijd goed was geweest, gedurende de zes a zeven weken, dat het drietal in het pension had vertoefd. Zij werkten niet regelmatig; soms waren zij dagen achter een zonder werk. Dat vond zijn oorzaak in het feit, dat zij geen vast beroep hadden. Uit het onderzoek kwam voorts aan het licht, dat zij een gedeelte van hun kleeding op hun kamertjes hadden achtergelaten. Ofschoon uit te rekenen viel, dat het drietal het niet ver met de gestolen f 160 zou brengen, liet de commissaris toch in allerijl het signalement naar de grens plaatsen telegrafeeren. Ook andere politie korpsen werden verzocht het drietal op te sporen en aan te houden. Smokkelarij. In den bewakings kring BourtangeBellingwolde zijn giste ren twintig over de grens gesmokkelde varkens in beslag genomen en naar de verkoopplaats Bellingwolde overgebracht, om daar te worden verkocht. Dr uit. Eenige werkloozen te Haarlem, die binnenkort wegens achter stallige huur op straat gezet zouden wor den, hebben getracht een woning in de Cheribonstraat en een op den Middagweg te Haarlem Noord te bezetten. Dit verblijf was echter van korten duur, want de eige naar liet met behulp der politie de deuren en de ramen van die perceelen verwijderen en dwong zoodoende de ongenoode gasten heen te gaan. Tenslotte zijn onder hevig protest der betrokken werkloozen en van eenige omstanders de inboedels weer op straat gezet. Naaktlooper. De politie te IJmuiden en twaalf burgers hebben een klopjacht gehouden op een naaktlooper, die zich verborgen hield in de toosschen bij de hoogovens. Na drie kwartier rennen door struikgewas wist men den man te grijpen. Het bleek te zijn een vreemdeling, G. N. genaamd, die zich reeds drie weken daar in de bosschen verborgen had gehou den. De man werd in het bezit gevonden van een zak appelen en kruisbessen, die hij ontvreemd had. Een nieuwe truc. Een Zweed, die een vacantie-uitstapje in Duitschland deed, is de dupe geworden van een nieuwe truc. Op straat kwam een man op hem toe, die beschonken leek en de toerist met be tuigingen van weergalooze blijdschap over het weerzien om den hals viel. Nadat de Zweed den man van zich had afgeschud en hem zijn vergissing onder het oog had gebracht, keerde hij naar zijn hotel terug, waar hij ontdekte zijn portefeuille met 350 kronen en zijn kostbaar gouden horloge kwijt te zijn. V a n een vrachtauto, gela den met biggen. Een vrachtauto reed geladen met biggen naar de veemarkt te Breda. Gekomen ter hoogte van den Zeg- schen steenweg raakte het achterlaadbord van den wagen los en kwam op den weg terecht. Meteen echter schoof een big uit het voertuig en kwam eveneens op de keien neer. Voorbijgangers riepen den chauffeur aan, doch deze hoorde niets en reed door met een vaartje van 40 K.M. Een honderd meter verder schokkerde weer een big van het voertuig op de keien, op een zelfden afstand weer een en zoo voort. Vermoedelijk tot er geen big meer in het voertuig zal gezeten hebben. Al thans de wagen verdween uit 't gezicht, terwijl de biggetjes verwonderd zaten te kijken waar ze nu iu eens weer geland waren. E c h t e 1 ij k e oneenigheid. De 45-jarige los-werkman R. te Rotterdam heeft gisteren een hevige ruzie gehad met de 30-jarige mej. F. J. Langen tijd heeft hij met deze juffrouw samengewoond en het schijnt, dat zij nooit den vrede gekend hebben. De buren vertellen, dat er in huis altijd gevochten is. De rauw had al eenige malen gezegd dat zij zou weggaan; de man had haar steeds gewaarschuwd, dat hij haar niet zou laten gaan. Toen de vrouw er gistermorgen van door gegaan was, heeft de man haar op het Hudsonplein staande gehouden. Hij haalde direct een broodmes voor den dag en gaf een groote snede in den mantel van de vrouw; toen deze hard weg wilde loopen stak hij nog eens naar haar en bracht haar nu een steek in den rug toe. Van den schrik zakte de vrouw in elkaar. Door den Geneeskun digen Dienst is zij naar het ziekenhuis ge bracht, alwaar zij verbonden werd. De wonde bleek, niet ernstig te zijn. De man is aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Een autobus in de sloot. Dinsdagavond is een autobus op weg van Tilburg naar Moergestel door het breken van een stuurstang in een sloot gereden. De tien passagiers en de chauffeur bekwa men geen noemenswaardig letsel. De auto bus is zwaar beschadigd. Het ongeval is veroorzaakt doordat de autobusbestuurder moest uitwijken voor een wielrijder. Het ongeluk te Barlicum.' Del burgemeester van Berlicum heeft, naar aanleiding van het feit, da;t den 28-jarig meisje gedood werd door ©en splinter van een verdwaalden kogel, aan het schuttersgilde St. Joris medegedeeld, dat tot nadeT bericht geen schietoefemin! gen meer magen gehouden worden. Met messen gestoken. Een zekere J. Sch. te Tilburg, die van zijn vrouw gescheiden leeft, is gisterennacht door de broers dier vrouw A. en M. P. zoodanig met messen bewerkt, dat hij in ernstigen toestand in het gasthuis moest worden opgenomen. Sch. had reeds meer dere malen eenige glasruiten in de ouder lijke woning van zijn vrouw stukgeslagen. Gisterennacht was dit weer geschied en dit gaf aanleiding tot het gebeurde. A. en M. P. zijn door de politie gearres teerd. De toestand van den man is ernstig doch niet levensgevaarlijk. Het slechte rapport. Aan het station te Utrecht is in den trein aange troffen een 16-jarige Duitsche jongen, uit Crefeld, die aldaar in den trein was ge stapt en naar Amerika wilde gaan omdat zijn schoolrapport zoo mooi was, dat hij er niet mee thuis durfde komen. De kip, die de gouden eie ren legt. Wegens vertrek van den heer Vroeg uit Mook zullen de belastingen voor het belastingjaar 19271928 belangrijk moeten worden verhoogd, daar de heer Vroeg ongeveer 70 pet. van alle gemeente lijke belastingopbrengsten voor zijn reke ning nam. Zoo zal nu het vermenigvuldi- gingscijfer der gemeentelijke inkomstenbe lasting worden verhoogd van Vi tot 1 pet.; de opcenten op de hoofdsom der Rijksin komstenbelasting van 40 op 75. Op de ver mogensbelasting zullen 50 opcenten wor den geheven. Onbetrouwbare dienst- b o d e. Gistermiddag kwam een ongeveer 30-jarige juffrouw zich in een pension te Rotterdam als dienstbode aanmelden. Zij behoefde geen hoog loon, als zij maar aan het werk was. Het toeval wilde, dat de pensionhoudster juist iemand noodig had en de juffrouw werd dus aangenomen. Zij gaf op te heeten S. Estekamp en 22 jaar oud te zijn. Een uurtje later belde de pen sionhoudster naar haar nieuwe dienstbo de, doch deze verscheen niet op het luide gerinkel. Men stelde terstond een onder zoek in en kwam tot de ontdekking, dat de nieuwe dienstmaagd was gevlogen, met medeneming van een beurs, waarin slechts f 1,75 zat en 22 gulden uit een kastje ten nadeele van een andere dienstbode. Bij nader onderzoek is gebleken, dat deze juf frouw meer op een dergelijke manier is opgetreden. Oude munten gevonden. Op een open liggend stuk grasland te Heerier- heide heeft een zekere B. niet minder dan 454 geldstukken opgegraven. De vondst bleek een partij Fransch zilvergeld te zijn uit de 18e eeuw. De munten zijn iets groo- ter dan onze rijksdaalder en wogen geza menlijk ongeveer 13 kilo. Op den voorkant prijkt de beeltenis van Lodewijk XV en ook zijn er bij met het beeld van Lodewijk XVI. Op het grasveld stond vroeger een groote hoeve, welke jaren geleden af brandde en niet meer opgebouwd werd. De onbewaakte overwegen. Toen de heer v. A. te Gouda op weg naar Oudewater, met echtgefloote en kind per rijwiel den onbewaakten overweg bij He kendorp passeerde, bemerkte hij tot zijn grooten schrik dat op slechts weinige me ters afstand een trein naderde. De heer v. A. sprong van zijn fiets en wierp deze zoover "mogelijk van zich af. De man had geen tijd meer om het kind, dat achterop was gezeten, er af te halen, zoodat dit den smak meemaakte. Gelukkig werd het niet ernstig gewond. De kleine bekwam slechts een lichte hoofdwonde. De heer v. A., die zijn tegenwoordigheid van geest behield, greep vervolgens zijn vrouw en trok deze van haar rijwiel. Juist bijtijds, want slechts enkele seconden later werd de fiets door den trein vernield. De vliegenplaag en haar bestrijding. In „De Dokter in Huis" vinden wij een voortreffelijk middel om de lastige en ons met infectie bedreigende steekvlieg af te weren en tevens om er de gestoken plekken mee te bestrijken. Het is een vloeistof, die in de badplaatsen aan den Rijn, die onder de vliegenplaag bij zonder hebben te lijden, op de tafels der tuinrestaurants ter beschikking der gasten staat; de samenstelling ervan luidt als volgt: Thymol 34 gram, Menthol 34 gram, Lavendelolie 1 gram, Formaline 5 gram, Verdunde alcohol 43 gram. Nevenwerkingen van aspi rine. Schadelijke nevenwerkingen van Aspirine zijn, volgens „Arzliche Rund schau", subjectieve hartzwakte, hartbe- zwaren van verschillenden aard, neusbloe ding, maagzuur, stoornissen der spijsver tering, bovenmatig zweeten met navolgen de zwakte en neiging tot kouvatten, alge- meene vermoeidheid -en grootere behoefte aan slaap. Niettegenstaande dit alles, schrijft „De Dokter in Huis", heeft Aspirine bij de Allopathen den roep van een universeel geneesmiddel! Hoe zwaar is het puntje op dei? Men weet, dat er weegschalen zijn, die het gewicht van verschillende voor werpen met de grootste nauwkeurigheid aangeven. Het begint al bij de post, die de brieven en de pakketten tot op een tiende gram nauwkeurig kan wegen. Dan zijn er de chemicus en niet te vergeten de apo theker, die in de eerste plaats een weeg schaal moet hebben, die de gewichten tot in de grootst mogelijke preciesheid aan geeft. Ook in den handel en in de industrie zijn nauwkeurige weeg-instrumenten vol strekt onontbeerlijk, b.v. bij platina en dia mant, die zeer kostbare stoffen, kan een gewichtsverschil van een decigram reeds een belangrijk verschil in waarde doen ontstaan. In Duitschland heeft men kort geleden een weegschaal geconstrueerd, die in nauwkeurigheid alle bestaande machines ver achter zich laat. Het bewijs werd geleverd door een on langs gehouden proef met zulk een weeg schaal. Het instrument moest n.l. het ge wicht bepalen van de punt van de letter i. Tot dit doel werd op een blad papier een woord geschreven, waarin de letter i voorkwam. De punt liet men weg. Toen de inkt goed ingedroogd was, werd de brief gewogen en het gewicht genoteerd. Daarna plaatste men de ontbrekende punt boven de letter i. Toen ook de punt goed droog was en de brief weer gewogen werd, wees de weegschaal een gewichtsvermeer dering aan van 0.000.129.590 milligram. Nu is een milligram het duizendste ge deelte van een gram. Goed uitgerekend is dus het gewicht van de punt boven de let ter i 0.000.000.129.590 gram. ROTTERDAM. V-D. Vanmorgen zou het huisraad van het communistische Raads lid Van Burink door den deurwaarder publiek worden verkocht. Van B- is ja renlang onderwijzer in Inclië geweest en is daar herhaaldelijk overgeplaatst. Bij iedere overplaatsing ontving hij, zooals gebrui kelijk is, f 125 als voorschot voor allerlei onkosten. Kort na zijn laatste overplaat sing is v. B. uitgewezen. Hij had toen zijn laatste voorschot nog niet aangezuiverd. In de tien jaar, die na zijn uitwijzing ver- loopen zijn, heeft v. B:- nooit meier iets van dat voorschot gehoord. Thans is hij op last van den Minister van Koloniën bij rechterlijk hevel tot betaling verplicht geworden, welk© hij weigerde. Vanmorgen zou de deurwaarder dan tot verkoop der meubelen overgaan. Het was al vroeg, druk iu de Vosmaerstraat. Van Burink had van zijn woning een vesting gemaakt. De deur was met planken en balken gebarricardeerd. In de voorkamer zat een knokploeg1, bestaande uit 12 flinke keTels, terwijl voor d© noodig© wapens en projectielen gezorgd was. Toen de deurwaarder te 11 uur met een rijksveldwachter verscheen, deelde v. B- mee, dat van de vierkooping, niets kon komen. Bovendien vermeldde het dourwaardersexploit dear naam van S. van Burink terwijl het Raadslid G. van Bu rink heet. De deurwaarder meende, dat dit spoedig te verhelpen was, maar Van B- was van een ander© meieninlg en waar. schuwde den deurwaarder de deur niet binnen te komen, daar hiji er dan uitgeslat 'gen zoiu worden. D© deurwaarder is daarop vertrokken' Natuurlijk betreft het hier slechts een uitstel van executie. Wanneer volgende week daadwerkelijk tot den verkoop zal worden overgegaan, kan dus heel wat herrie worden verwacht. AMSTERDAM. De juweliersfirma Roe lof Citroen, Kalverstraat 1 hij den Dam is gisteravond bestolen voor f 15 a f 20.000. Vermoedelijk hebben na zes uur inslui pers kans gezien zich te laten insluiten in den kelder onder den winkel. Na de slui ting hebben zij zich naar den winkel be geven, en daarna alles wat van hun ga ding was, uit de uitstalkast gehaald, o.a. platina armbanden met briljanten en paarlen bezet, 74 briljanten ringen, 17 pla tina broches met briljanten en saffieren, en een aantal colliers, waarvan zooals ge zegd, de waarde op f 15 a f 20.000 kan worden geschat. In den regel worden de groote stukken voor zoover dit mogelijk is, 's nachts in de brandkast bewaard. De rest blijft in de ge sloten etalagekasten liggen. LISSABON. V. D. De politie heeft vier mannen gearresteerd, die de stad binnen kwamen met eenige manden, welke niet minder dan 33 bommen van groote capa citeit bevatten. De mannen wisten echter te ontsnappen, nadat zij de helsche ma chines in de rivier hadden geworpen. GOES. Uitslag van de heden (Donder dag) gehouden loting voor den dienstplicht lichting 1928. J. J. Bakker 58; J. den Boer 63; E. Boo gaard 6; J. Borgs 4; M. H. Constandse 23; M. Dekker 37; M. E. J. F. van Dissel 46; M. de Dreu 42; A. Duvekot 12; A. Dijkema 22; J. H. P. Fait 14; D. Fokke 41; J. Fou- draine 8; K. de Fouw 33; M. Goedhart 59; G. J. de Graag 28; M. Gunst 13; A. Ha- rinck 44; J. D. Harinck 53; S. Harinck 16; A. J. van Hese 54; F. J. van Hese 9; A. Hessels 60; P. Hogesteger 49; G. H. Holle- stelle 30; A. Jacobs 38; H. A. Jacobs 1; L. Jobse 4-8; J. J. de Jonge 64; J. van der Klooster 27A. W. Kloosterman 26; N. M. Kooman 39; L. M. Krijger 7; D. Lansen 43; L. J. van Liere 20; P. J. M. Liplijn 19; P. de Munck 36; W. C. Mijnsbergen 61; N. J. Noordhoek 55; A. de Nooijer 40; A. de Pan 57; L. Polfliet 65; P. A. M. de Poor ter 24; A. Remijnse 17; W. F. J. van Riet 10; M. D. Rouw 47; G. Sillevis 62; C. F. Simonse 3; P. Steutel 45; M. H. M. Stieger 32; A. P. van 't Veer 29; H. van de Velde 11; J. Verboom 51; C. Verrijzer 35; J. J. Visser 15; G. de Vos 50; E. Walrave 18; M. van der Weele 52; J. Westdorp 34; A. N. Westdijk 2; J. Westveer 25; P. J. Wijs 21; G. J. van Zee 56; J. Zembsch 5; M. Zweedijk 31. Aug. 5 Kortgene, houtwaren, Heijboer. 5 Kortgene, veldvruchten, Matthijs. 6 Colijnsplaat, inboedel, Matthijs. 6 Wolfaartsdijk en Oud-Sabbinge, hout waren, de Wilde en Heijboer. 8 Colijnsplaat, verpachting bouwland en boomgaard, Matthijs. 8 Kloetinge, huis met schuur enz. en weiland, Van Dissel en Verbist. 9 Middelburg, afbraak, Notarishuis. 10 Souburg, hofstede, de Neeling. 10 Goes, vendutie, De Kok. 10 Kloelinge, oppervruchten eu eigenhei mers, van Dissel. 11 Krabbendijke, Inspan, de Kok. 11 Kapelle, oppervruchiem, fa* Dissel. 12 Vlissingen, huizen, Paap. 12 'sH. Arendskerke, inspan en reWL- vruchtem, de Kok. 12 Krabbendijke, huis, van Dijke. 13 Colijnsplaat, inboedel, Heijboer. 17 Serooskerke, weiland, Blaupot le* Cate. 18 Kortgene, dekkleeden, enz. Heijboer. 20 Arnemuiden, huizen, Blaupot ten Cate 24 Kats, bouwland, huis, schuur eu veldvruchten, Matthijs. 24 Heinkenszand, kapitale hofstede Pi laar. 30 Goes, hoveniering, huis en erf, Pilaar. 30 Westkapelle, herberg, Loeff. 31 Koudekerke, inspan, Loeff. i bouw- en weiland en ar beiderswoningen, Verbist. Heinkenszand, kap. boereninspan, Van Cleef. Kattendij'ke, bouwland en wisschen- bosch, Van Dissel. Kapelle, bouwland, Van Dissel. Wisselkoersen. Amsterdam;* 4 A^g-, 3 uur- Berlijn 59-3659.38 Brussel 34-70—34.72 Parijs 9.77—9.78 Londen 12.12V812.123/s New York 2.49^—2.49% urnawnM—in ■iiiiioiHMwt—waw» si—ntMnttn—iwmi—i „Anti-crnkruid"-tarwe. De heer Scliribaux, directeur van het Instituut voor Plantenveredeling te Pa rijs, vestigt de aandacht op een uit Enge land ingevoerde en reeds op ruime schaal verbouwde tarwevariëteit, die het groote voordeel heeft door een meer horizontale ontwikkeling van haar bladerstelsel, den. groei der onkruiden te belemmeren. Deze variëteit, de „Golden Drop", werd uit dit oogpunt vergeleken met Vilmorin-23, die overigens terecht in zoo korten tijd aller harten heeft? veroverd De Golden Drop bevatte gemiddeld 6,5 gewichtsprocenten onkruiden, de Vilmo rin-23 echter 18 pet., dus 3 maal zooveel. De heer Schribaux raadt daarom den verbouw van Golden Drop boven andere variëteiten op verwaarloosde gronden van gemiddelde qualiteit, aan. Op vruchtbare gronden moet voor lege ring worden gevreesd. Doordat deze va riëteit betrekkelijk laat rijpt, bestaat op sommige grondsoorten en in bepaalde streken kans -op noodrijp worden. Men dient hiermede rekening te houden. Regenschade in Frankrijk. Het staat er met den Franschen oogst niet bijster gunstig voor; althans meldt de landbouw-consulent te Parijs o.a. het vol gende: Zware slagregens, hagelbuien en onwe- ders hebben in alle deelen van Frankrijk den landbouwers veel schade berokkend. Op vele plaatsen zijn de graangewassen gelegerd, hetgeen het oogsten met den zelf- binder zal bemoeilijken of verhinderen; de bieten- en aardappelvelden zijn overwoe kerd door onkruiden. De hooioogst ge schiedde onder uiterst ongunstige omstan digheden. De kwaliteit der voedermiddelen zal dientengevolge dit jaar te wenschen overlaten. De grootte der geleden schade valt voor het oogenblik niet te schatten. De oogst- vooruitzichten zijn in ieder geval veel min der gunstig dan een maand geleden. Onze export van Landbouwproducten. Wij geven hieronder een algemeen over zicht van den Ned. uitvoer van landbouw producten gedurende de eerste zes maan den van het loopende jaar vergeleken bij de overeenkomstige periode van het vorige. Paarden. Aangezien Zwitserland in de afgeloopen maand geen paarden uit ons: land betrok, is het totaal der uitgevoerde dieren iets lager gebleven dan in Mei; evenwel mag het toch nog als bevredi gend worden beschouwd en stemt de ex port van paarden gedurende het afgeloo pen halfjaar reeds meer tot tevredenheid want in totaal werden 7562 stuks uitge voerd, waarvan rond 3000 naar Duitsch land (vorig jaar 3500) en 2900 naar België (vorig jaar 1600). Runderen. Ook van runderen was. gedurende Juni de uitvoer niet zeer groot, maar evenals van paarden was ook van deze rubriek gedurende de afgeloopen zes maanden de totale buitenlandsche af zet aanzienlijk grooter dan in het eerste' halve jaar van 1926. De voornaamste afnemers waren België, Italië en Spanje, naar welke landen van den totalen uitvoer, groot 22.900 stuks, resp.* 12.400, 3500 en 5000 stuks gingen. Uit deze cijfers blijkt duidelijk de gróóte export, want in het eerste halfjaar van 1926 bedroeg het totaal slechts 4300 en de afzet naar genoemde drie landen resp. 1200, 1700 en 800. Varkens. Wel betrokken Duitschland ■en België vrii groote hoeveelheden var kens, n.l. resp. 5000 en 4000 stuks, maar de export naar Frankrijk en Italië was véél belangrijker, n.l. 17.500 en 11.000 stuks. Hierdoor was het totaal dit eerste halfjaar 39.000 tegen slechts JJ300 in de eerste zes maanden van 1926. Een eveneens grooteren afzet naar het buitenland ziet men voor w o 1 v e e en deze zal in de komende maanden zeker nog aanzienlijk stijgen, omdat Frankrijk en Denemarken nog slechts pas met de afname zijn begonnen! In de eerste zes maanden werden ge ëxporteerd 4000 oudere schapen, tegen nog geen 1000 in de eerste helft van vorig jaar. Pluimvee. Langzamerhand begint de export van levend© hoenders wieer, -toe te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3