Ifenws, Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Laatste Prijsdaling MANTELS. BLOUSES en JAPONNEN. Nagekomen Advertentie. OVATION verschijnselen zich voordeden na griep, mazelen en andere ziekten. Voor een meer gedetailleerd overzicht moge worden verwezen naar het rapport, genoemd in het antwoord aan den heer Krijger. In totaal waren er op de 118 ge vallen 37 met doodelijken afloop. Op de 550.000 van 1924 tot dusver verrichte inentingen is dat 0,067 per duizend. De entstof was in hoofdzaak afkomstig uit de koepokinrichting te Amsterdam, maar ook uit de inrichtingen te Rotter dam en Groningen. De bepalingen omtrent de vaccinatie zijn de voornaamste bepalingen in onze wetgeving. Daarnaast staan bepalingen om trent afzondering van lijders, maar dis zijn bij de pokziekte niet voldoende voor een afdoende bestrijding. Zooals zooeven bleek, zijn de vaccinatiebepalingen de be langrijkste. Steeds dreigt er gevaar voor hot op treden der pokziekte en wel uit het bui tenland. Engeland, waar de ziekte zich uitbreidt, en eenige Zwitsersche kantons, waar de epidemie door invoering van den vaccinatie-dwang werd tot staan gebracht, zijn een ernstige waarschuwing. Zooals uit het antwoord op de vragen van den heer Krijger blijkt, heeft de mi nister reeds maatregelen genomen voor de verstrekking van een bacteriëel-sterielo entstof. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Visvliet H. G. Th. Raven- steijn te Midwolda. Te Loon op Zand A. F. Pop te Vaasseh. Bedankt voor Sluipwijk, A. v. d. Wal te Rijnsaterwoude. Geref. Kerken. Beroepen te Middelburg (vac.-Rouma en Hamming) A. Derksen te Pijnacker' en J. C. Houtzagers te Reeuwijk. Te Barendrecht J. Oosterveen te Wilnis. Te Almelo (2e pr. pl.) J. van Herksen te Hillegom. Te Nieu- werkerk aan den IJssel, H. M. Ploeger te Appelscha. Aangenomen naar Dussen en Meeuwen, J. M. Spier, cand. te 's Gravenhage. Bedankt voor Engwierum, Ottoland en Ternaard, J. M. Spier, cand. te 's Gra venhage. Geref. Gemeenten. Beroepen te Utrecht M- Hofman te Krabbondijke. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Haarlem (2e pr. pl.) H. Hoogendoorn te Bunschoten en J. L. de Vries te Rijnsburg. Evan-g. Lulh. Kerk. Beroepen te Groede P. H. Borgers Jr, prop. te Amsterdam. D s J. H. Laatsma n, predikant bij de Belgische Zendingskerk te Brussel, heeft sedert Kerstmis 1925 niet in den dienst des Wpords kunnen voorgaan. Hij is steeds bedlegerig en er is voorloopig weinig hoop op herstel. Synode Ned Herv. Kerk. In de zitting van Maandag rapporteerde 'de heer Bloem over oen voorstel van dr Oort- huys om in de tweede belijdenisvraag, de woorden: „te streven naar heiligma king" te vervangen door „te jagen naar de heiligmaking, zonder welke niemand den Heer zal zien". Het rapport werd ter inzage gelegd. Uit het rapport van kerkvisitatoren in verschillende provinciale ressorten over 1926 en 1927 bleek, dat na 15 Juni 1926 tot 15 Juni 1927 in 24 classes en in 10 gemeenten van het Waalsch ressort kerk visitatie is gehouden. De prae-adviseurs wijzen er op, dat over het geheel de toon in de verslagen niet ontmoedigend is. Soms echter schijnt de algemeene toestand een weinig te rooskleurig te zijn voorge steld. Maar van beteekenis is het, dat de belangstelling bij het jonger geslacht toe neemt. Op droevige toestanden moet even wel ook worden gewezen. In sommige ge- j meenten van Noord-Holland wordt om de 14 dagen dienst gehouden, hetgeen in strijd is met, het Reglement op de vaca turen. In Friesland is het in vele gemeen ten .bepaaldelijk, in den Z. O. hoek, met de bediening van den Doop droevig ge steld. Niet bevorderlijk voor de Doopsbe- diening schijnt het te zijn, als in sommige gemeenten voorwaarden aan Yle toediening worden verbonden. Sommige leden keuren het af, dat in strijd met het Reglement op de Generale Kas hier en daar collecten voor die kas worden gehouden, terwijl de bedoeling is, dat jaarlijksclie bijdragen worden ingezameld. Een der leden onderstreept de mededee- ling uit Zuid-Holland, dat over het alge meen in de onderscheidene gemeenten op het platte land zeer weinig armoede wordt aangetroffen. Hij stelt daartegenover de andere mededeeling in het rapport, dat het aantal behoeftigen in de steden en fa brieksplaatsen vermeerdert. Door de voort durende zuiging van de groote stad, waar heen zich zoo velen begeven, ontstaat veel armoede. Een „getuigenis". Uit goede bron verneemt hel IT d b 1 d, dat de Geref. Kerken van het Hersteld Verband zich met een „Getuigenis" zullen wenden tot de Synode der Geref. Kerken, die begin vol gende maand to Groningen bijeenkomt. De commissie, aan welke door de medio Juni te Zandvoort gehouden classicale vergadering, opdracht gegeven was tot het samenstellen van dit getuigenis.,is dezer dagen met haar arbeid gereedgekomen. Beroepingswerk. In de giste ren te Middelburg gehouden gemeente vergadering der Geref. Kerk, werd op aandrang van de Gemeente het voor eene vacature aangeboden tweetal teruggeno men en werden de beide op het tweetal voorkomende predikanten ter beroeping aangeboden, waarna tot beroeping van neide predikanten Ds A. Dercksen en Ds J. C. Houtzagers besloten werd. Schrikkelijk cynisme. Ds O. S. Jellema, predikant te Davos in Zwit serland, heeft onlangs iets meegedeeld over het cynisme onder de verpleegden in het sanatorium, aldaar. Hier is hij over aangevallen, maar uit eon ingezonden stuk in het „ITbl." blijkt wel, dat hij niet te sterk gesproken heeft. Een oud-gast van Davos vertelt het vol gende: Er is bijv. een nagerecht, dat aldaar „gebakken pneus" (afkorting van pneu mothorax) genoemd wordt, omdat het van binnen met lucht gevuld is. Als er een patiënt hoest roept een ander: „Pas op, jongen, als je zoo hoest, kan je de tering wel eens krijgen". Als er maar iemand een fietspomp ziet, hoort men direct de vraag: „Wie wil er zijn pneu nog even bijgevuld hebben?" Spreekwoorden als: „Zooals de oude zon gen, piepen mijn longen"; „bloed verlo ren, al verloren", zijn er schering en in slag. Zelfs heb ik een patiënt hooren zeggen, dat hij als huwelijkscadeau een ligstoeltje voor de te komen kinderen zou vragenIs dat geen cynisme Klagen de patiënten in het Ned. Sana torium over gebrek aan contact met Ds O. S. Jellema, dan zal dit aan hen zelf of aan de directie te wijten zijn, maar zeker niet aan den predikant. Waarschuwing. Het provinci aal college van toezicht te Groningen heeft aan de kerkeraden der Nederduitsch Her vormde gemeenten in de provincie de waarschuwing gericht om geen relaties aan te knoopon met kooplieden, die trach ten roerende kerkegoederen of historische waarde van de kerkvoogdijen aan te koo- pen, dikwijls voor prijzen ver beneden de waarde, alvorens advies in te winnen van en overleg te plegen met dit college- en met het bestuur van het Museum van Oudheden voor de provincie en de stad Groningen. Luther in de R.-K. Kerk. Te Graupen in Bohemen doet zich een zeer eigenaardig geval voor. Verleden jaar is daar namelijk in de R.-K. St. Annakerk bij gelegenheid van 'de „groote schoon maak" ontdekt, dat achter eene kalklaag eene geschilderde beeltenis verborgen moest zijn. Een deskundige uit Teplitz werd spoedig erbij gehaald. Voorzichtig werd de kalklaag verwijderd; stuk voor stuk werden de gereinigde deelen, waar bleek, dat een kunstzinnige schildering voor den dag zou komen, zoo goed moge lijk geconserveerd en eindelijk, toen de arbeid de voltooiing naderde en identifi catie mogelijk was, was vast te stellen, dat de schildering Luther voorstelde. Het- bleek inderdaad een prachtige schildering Luther, nagenoeg levensgroot, de beenen wijduit vast in den bodem geplant, de vuist op de borst, met fel rechtuit op den kansel blikkende oogen. Spoedig was de ontdekking in Praag bekend; en dade lijk kwam het bevel van de commissie voor 'de gedenkteekenen. .dat de beelte nis biet verwijderd mocht worden. F.n zoo staat daar dan nu Luther recht tegen over den R. K. kansel. De schildering moet tussclien 1590 en 1600 vervaardigd zijn. Vroeger is deze kerk protestantsch geweest. De laatste evangelische gods dienstoefening is er in 1628 gehouden. De kerk wordt thans een protestbede- vaartplaats. Geslaagd te Breda voor het M.U.L.O.- diploma D. J. F'ranse-n van de Putte, leer linge van de openbare school voor U.L.O. te Goes. Alle candidaten van deze school zijn voor het examen geslaagd. Ongeluk of misdrijf? Zondag avond is uit het Apeldoo-msch kanaal het lijk van een tot nu toe onbekend ma-nspeii s-oon opgehaald. Over de oorzaak van dei velrdririking tast men tot nu toe in het 'duister. Mensche-n, die he-m daarvoor ge zien hebben, m-eienen dat hij- beschonken was. Aariranding. In den nacht van Zaterdag o-p Zondag, om half twaalf is de 38-jarige huisvrouw van den landbouwer A. Dameni te Velp (N-Rr.) terwijl zijl op weg was naar huis even buiten Grave op den Rijksstraatweg Grave-'s Bo-sch aangerand met onzedelijke bedoelingen. De vrouw was tot het donker werd bezig geweest m-eit schoven te binden en was daarna naar Grave gegaian om boodschap: pen te do-en. Op haar hulpgeroep kwamen eenige be woners uit het woonwagenkamp tel Grave baar te hulp. Ben der daders, diet met een groot mes een dei' woonwagenbewoners aanviel, kreeg van deze-n een geduchten slag met den knuppel, waarmede hij ge-wapend was teigoa het hoofd. D-ei woonwagenbewoners kwamen met de boerenvrouw te midder nacht aan de marechausse-eckazerne te Gravel. Noig in denzelfden nacht werden onder leiding van den wachtmeester Martens de 38-jarige ongehuwde Th- T- en de ongehuwde 35-jarige T1. H. als- dei vermoe delijke daders gearresteerd. Beiden heb ben reeds «en volledige bekentenis- afga legd en zullen naar heit huis van bewaring te 's Bo-sch worden overgebracht. 1 Onbewaakte overwegen. Dc heeren Putman cn Ringe-lberg te Kerk- rade hebben octrooi aangevraagd voor het veiligheidsapparaat voor onbewaakte overwegen, waarmede ze dezer dagen, zooals -gemeld, goedgeslaagde proeven na men. Ze hebben zich nogmaals tot de directie der Staatsmijnen gewend, ditmaal met het verzoek om een proef te mogen' nemen voor ingenieurs der Staatsmijnen. De b r o e d e r m o o- r d. Zondagl avond omstreeks half tien is dc- 32-jarige mijnwerker L. Meens uit Merkelbeek, die zijn broer met een jachtgeweer heeft dood geschoten te Maastricht aangehouden. Het was do politie opgevallen, dat de man er zoo' havelo-os uitzag, o-m welke- reden zij hem aanhield, hoewel het signalement van den moordenaar niet bekend was. Ziende, dat hij- in handen van de politie zich bevond, beeft de man toen zijn euveldaad bekend. Rcstaurant-v liegt ui g. 0-p de lijn ParijsLonden is Zaterdag het eerste vliegtuig met restaurant in gebruik ga nomen. Het vliegtuig, dat om kwart, voor een uit Le B-ourg-öt vertrok, had, behalve den bestuurder, den mecanicien en -den) telefonist, een chef-kok en een „maitre d'hoiel" aan boord, benevens dan tien passagiers^ die alle den' lunch gebruikten. Kwaadwillig'e verlating. In het -gemeentelijk kinderhuis te Den Haag- zijn Zaterdag ondergebracht twee kinde ren van resp. 3 en 1 l/g jaar. Do vader had deze kinderen eenige dag.cn geleden bij zijn moeder gebracht. De kinderen werden ook haar te lasti-g en zoio heeft zij' hen maar in do straalt neergeizet en on vei- zergd achtergelaten. Telgen de grootmoe der is proces-verbaal op-gc-maakt. Hotelrat. De politie- tci Rotterdam heeft de hand kunnen leggen op een brutalen hotelrat. In verschillende hotels e-n logementen waar de man logeerde, werden door hem allerlei voorwerpen van waarde gei^olen. In het restaurant „Wolff" te Rotterdam brak hij- 's n-aclits een bureau o-p-en en stal een -geldkistje-. D-e hoteldief had evenwel geen succes, want 's avonds tevoren had da hotelhouder hiet geld er uitgenomen. In een hotel in dei binnenstad bracht hij een bezoek aan 't kantoortje en juist toen hij zich verwijderde en- 't hotel wilde ver laten, werd de diefstal ontdekt. Me-nl waar schuwde de politie cn hield de uitgangen gesloten. In een kast werd de man later teruggevonden. Hij bleek te zijn de 23- jari-ge C- J- N., een Belgisch handelsrei ziger. Uit het onderzoek is- ko-rnen vast te staan, dat hij- meerdere1 hoteldi-efstallen- o-p zijn geweten heeft. Z-onda-gsdrukta te Amster. (1 a m. 't Is dit jaar op het Centraal Sta tion nog niet zoo druk geweest als Zo-ra. dag j.l- In totaal zijn niet minder dan 41.000 plaatskaartcn afgegeven. Z-andvo-ort heeft wel de- meeste passagiers getrokken. 20 extratreinen waren ingelegd. Oplichter aangehouden. Te Woerden is aangehouden d-a 22-jarige M. L„ uit Amsterdam. Z-ijn aanhouding was door verschillende politieautoriteiten ge: vraa-gd en per radio was zijn sigraale: ment verspreid. Hij- heeft zich in verschik lende plaatsen aan oplichting schuldig gemaakt. Ook te Woerden probeerde hij zijn slag te slaan. Hij- had zi-ch bijl ee-n perk sion aangemeld, en daar verteld dat hij- eerste telegrafist van de Nederlandse,he spoorwegen was en Maandag in dienst zou treden. Om vertrouwen ta wekken be taalde hij f 10 vo-o-ruit. Nochtans- verlrouw*- de men den man niet en waarschuwde de politie, die h-etn arresteerde, waarbij bleek da-t men! een goede vangst gedaan had. Z-ijn: aanhouding was verzocht wegens -o-plichterijen ge-plc-eig-d o-.a- te Tilburg, Heerlen, Nijmegen e-n laatstelijk te Maar. s-enve-en. Hij was in heit bezit van een fiets-, die vermoeid-elij-k van diefstal afkom stig is. Ook de officier van justitie te) Amsterdam had zijnl aanhouding verzocht, en hij1 is derhalve naar Amsterdam op transport gesteld. Hij: werd ook ge-zocht door den commissaris van polilie te Amersfoort. Ben dolle jacht. Vrijdagavond liep een man door del Halstraat te Rot terdam lanigs een kleierenwiinkel van de firma v. V-, waar vele heerencostuums in trossen hingen. D-e man b-eke-ek zij-n eigen sjofele plunje, zag de lokkende col bertjes-, en, to-en hij dacht, dat niemand het zag, waa-gde hij een greep en hij! trok pardoes een vo-lledig coistuum van den- hanger, waarna hij1 er hals- over kop van door ging. Maar in da buurt van den winkel waren juist veel me-nschen en enkelen hadden den diefs-tal zien plegen era dadelijk werd een achtervolging op touw gezet. De dief bleek echter een ge duchte hardlo-oper te zijir en d-e steeds aangroeiende menigte achtervolgers kon hem niet zo-o spoedig achterhalen, voo-ral nie-t, toen de dief, die inmiddels op de N. Markt was gekomen, daar zijn buit weg wierp o-m gemakkelijker te kunnen loope-n. In wilde ren ging het door d-e Pannekoe-kL straat, de Prinsestraat, de Lange- B-aanL straat,' de Knip-straat, de Goudsche Wa genstraat, langs den Gou-dschen singel,, weer door de Lanlg-ei Baans-traat en langs den Go-udschen Singel, ov-eir den Go-ud- schen weg, door de Warmo-eizierstraat en de v. Alkemadestraat. Op het v. Al- kemadep-lein liet de dief zijn achtervolgers, die hoe langer hoe talrijker waren ge worden, het -geheele plein rond dra-ven, daarna rende hij door een van de zijlstra ten naar de Jonker Fransstraat. Vandaiar holde hij door de Korte Brandstraat e-n da Goudsche straat naar de Rotte. Onderweg hadden zich inmiddels enkele vermakelijke incidenten voorgedaan. Zoo was in een van de straten een oud vrouwtje juist be-zi-g ,de stoep voo-r haar woning scho-on te bezemen, toen de hollende en luid tie rende menigte kwam aangerend. Of zij modelijden met den opgejaagden dief had, of dat zij dacht aan een van de vele klucht filmen, of dat het een ongelukje was. is niet opgehelderd, maar toen de dief haar voorbij was gedaverd, stak zij! haar bezem uit en d-e achtervolgers vielen en struikelden over en door elkaa-r, waardoor dc- dief den voorsprong nog vergro-otte. Ec-n eind verder rolde een man toevallig juist oen kuip naar buiten. De dief sprong over de kuip heen, maar de achtervolgers zagen de hindernis ni-eit zoo gauw, en rol den opnieuw over de straat. Toen de jachtstoet op- dei Rotte aam. kwam, vertrok juist het pontje. D-e dief nam een sprong en belandde midden in het vaartuig. De achtervolgers hadden het nakijken. Maar tijdens den overtocht ver schenen aan den overkant eensklaps 4 agenten, die zich haastig rond de- aanleg plaats van het pontje opstelden ear met iedere haal die- de pontjesbaas aan zijn ketting deed. gleed zijn passagier dichter zijn verder tegemoet. Maar hij gaf het nog niet gewonnen en sprong, hoewel hij ni-eit kon zwamt men, de Rotte in. Dei agenten bemanden daarop een aan de kadei li-ggiend- vaartuig en met schippersbo-omen hebben zij- den vrijwiJligcn drenkeling o-pgevischt, en aan boord gebracht. De achtervolging bad toen juist drie kwartier geduurd. Heit over brengen van den arrestant naar het pa litiebureau is een zegetocht voor de ach tervolgers geworden, die in dichte drom men achter de agenten- aan, de dief heb ben begeleid. D-e man is opgestoten. 25.000 dollar voo-r een rat Te Chicago had onlangs een rattentem. toonstelling plaats. De zeldzaamste exem plaren van deze diersoort waren hier bij eengebracht. Indische -en Chineesche, Af- rikaanschc en Siberischei, witte en grijze-, roode en zwarte ratten, zo-owel -groote als kleine. De eerste prijs behaalde een nietig ratje, dat niet veel groot-er dan e-en kever, maar niettemin volwassen was. Dit ze-kli- zamo dier uit Siberië wekte dermate- het enthousiasme van een liefhebber, dat hij er 25-000 dollar voor boo-ch D-e -gelukki-ge bezitter echter, voor wien de rat blijkbaar meer waard is, sloeg het aanbod af. De „spirit u s'-m annen" te Tilburg. De spiritus-mannen hebb-e-n hun tenten eldcirs opgeslagen. Zaterdag: morgen kregen zij be-zoek van den Com missaris van Politie, di-e zich persoonlijk van dear toestand op de hoogte kwam stellen. Deze- visite kwam hun waait schijnlijk van wat te officieels zijde en het gevolg was, dat de s-p-iritusmaran-cin den kant va-n de B-eeksche bergen optrok!, ken. Do-ch hier verbleven zij slechts kort- De belangstelling, di-ei hier de politie voo-r hen aan den dag legde werd hun spoedig te lastig. Voor het lo-open o-v-er verboden te-irein 11,likte- do politie tegen een tiental van hen, dus tegen ongeveer allen, prooest verbaal o-p en verder nog tegen één hun ner procesverbaal wegens schennis der openbare eerbaarheid. Kort daarop he-bben zijl de Beieksclie bergen verlaten, en Tilburgsch gro-ndge. bied den rug toegekeerd, zijn zijl naar de gemeente Goirl-e afgezakt. FRANEKER. V. D. Aan den wegens vei'duistoring ontslagen gemeente-ontvan ger W., die veroordeeld is tot jaar gevangenisstraf, is door TI. M. de Konin gin -gratie verleend. BATAVIA (An-eta). Dr ingenieur de Groot, van Malabar, aan boord van de J. P. Coen op reis naar Europa, is in het kanaal van Suez aan hartverlamming overleden. TOKIO. V. D. Bij de ontploffing aan boord van den Japanschen mijnenlegger (zie onder Buitenland) zijn 38 personen gedood e-n 47 gewond. KARLSRUHE. V.D. Door 'tinslaan van den bliksem is in het dorp Lidolfsheim brand ontstaan. Dertig huizen werden in de asch gelegd. Veel vee is omgekomen. De schade bedraagt 1/2 millioen mark. De Aardenburgsche kwestie. Gad. Staten van Zeeland hebl ben het raadsbesluit der ge: meente Aardenburg tot toela ting der nieuw gekozen leden, vernietigd. Waar is de beurs? Een dezer dagen was de huisvrouw van zekere v. d. B. uit Renesse op bezoek bij een familielid te Haamstede., Terwijl zij aldaar vertoefde, verborg zij haar zilveren beurs met geld in een kast. Toen zij echter wilde ver trekken, bleek de beurs met geld te zijn ontvreemd. Van een en ander werd bij de politie aangifte gedaan. Aug. 3 Kamperland en Wissenkerke, hout waren, Heijboer. 3 N. en St. Joosland, afbraak, Strove. 3 Middelburg, afbraak, de Neeling. 3 Nieuwdorp, huis, enz. van Cleef. 4 Colijnsplaat, houtwaren, Heijboer. 4 Middelburg, heeren- en winkelhuis, Ittmann. 5 Kortgene, houtwaren, Heijboer. 5 Kortgene, veldvruchten, Matthijs. 6 Colijnsplaat, inboedel, Matthijs. 8 Colijnsplaat, verpachting bouwland en boomgaard, Matthijs. 8 Kloetinge, huis met schuur enz. en weiland, Van Dissel en Verbist. 10 Souburg, hofstede, de Neeling. 10 Goes, vendutie, De Kok. 12 Vlissingen, huizen, Paap. 12 Krabbendijke, huis, van Dijke. 13 Colijnsplaat, inboedel, Heijboer. 17 Serooskerke, weiland, Blaupot ten Cate. 18 Kortgene, dekkleeden, enz. Heijboer. 20 Arnemuiden, huizen, Blaupot ten Cate 24 Kats, bouwland, huis, schuur en veldvruchten, Matthijs. 30 Goes, hoveniering, huis en erf, Pilaar. 31 Koude-kerke, inspan, Loeff. 'sH. Aronclskerke, inspan ear veld- vruchten, de Kok. I bouw- en weiland en ar beiderswoningen, Verbist. van Belachelijk lege prijzen. ZIE DE ETALAGE. L' I Lange Delft, Middelburg, t/o, dhr. HELDER, Fotograaf. WESTKAPELLE. OndertrouwdWiilla bo-ord Li-övenls-e Kz. 23 j. en Leuntje Paasse Dd. 24 j- Geboren; Pieter z.v. W. v. Sigheon en P. Roelse; Willemina d.v. K. Roel se en J. Verhage; Jakob, z.v. W. Jobse en K. Verhuist- KOUDEKERiKEI. Ondertrouwd: I- Ge- schiere, 28 j. jm. en J. Verhage, 25 j- jd- Gehuwd: J. Adriaanse, 25 j- jm. en A. van Wezel, 24 j. jd. B-evallen: L. J- Bro-melow, geb. Davidse, d.; L. Tani's-, ge-b. Kestelo-o, z.; J. M- Boone geb. Tilroe, z.W. D. Kamme-ralad geb. Reij'nierse-, d-; C- Holle-brandse geb. BareUts-en, z. (leven!.) Over de maand Juli 1927. BIGGEKERKE. Geboren: 22, Maria Sara d.v. Adriaan Simpelaar en Lena Vinke; 29, Adriana d.v. Kornelis Lampert en Magdalena Johanna Marijs. ST. LAUR-ENS- Gehuwd: Joos Blok, 29 j. en Catharina Cornelia' de Visser, 23 j. Geboren: Cornelia d.v. K- Jansei en P. Nijsse. Overleden: Jannetje dc R-ijcke-, 73 j., echtg. van J. Hollebrandse; Clara Boon, 10 weken, dochter van J. Boon -en T- Kempe; Jacomina Klaasse, 65 j„. echtg- van P. Bes-uijien- Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Aug., 1-30 u. Berlijn 59-35—59-37 Brussel 34.69—34.71 Parijis. 9.769.78 Londen 12.11%—12.11 ?/s New York 2.49Vs2.49% GOES. Graanmarkt. Oude Tarwe f 15—f 15.25, Wintergerst f 11—f 11.50, Koolzaad f 18f21, Maanzaad f38, Kar- wijzaad f 30f 32. Boter per kilo f 1.80. Per halve kilo 90 c-t. Aan part. verkocht per halve kilo fl. Aanvoer fabrieksboter 84 pond. Verkocht a fl. Afwijkende boter 75 cent. Eieren per 100 sfuks f 6. Per 25 stuks fl.50. Per stuk aan part. 7 cent. GOES. 2 Aug. Eierenverkoop Ondarafd. Zuid-Beveland V.P.N. Aanvoer 26107 st. Prijs f6.40 per 100 stuks. VLISSINGEN, 1 Aug. 1927. Aardappe len 6,59, Poters 35, Postelein 1119, Suike-rboonen 2630, Piinoessen 3651, Wagenaars 2031, Snijboonen 3057, To maten 32—38, Doppers 47, kruisbessen 820, Roode bessen 1822, Witte bessen 1820, Oomskinderen 2125, Spuitjes 1921, Suikerij 78, Princessen 4260, Madaleine 17—20, Zilvoruie-n 1214, Dutjes 6, Keizerin 10, Oldenburger 11 15 ct., alles pe-r K.G. Kipeieren 6162 ct. per 10 stuks. Roode kool 911, Bloem kool 8—24, Sla 0,53, Komkommers 4,5 7, Meloenen 5880, Perziken 910, alles per stuk. Selderie 3-5, Uien 0,5 3, Peeën 311,5, Kroten 8,510, Ram- manas 22,5, Gladiool 1021 ct., alles per hos. Andijvie 45145, Pieterselie 18 28, Zuring 34 ct., alles per kist. KAPELLE-BIEZELINGE, 1 Au-g. 1927. Groote veiling: Znre roode bessen f 16.60 f 17.20 per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen 13, Roode bessen 1821, Klerken 96, Rijpe Oranje Pruimen 33—47, Oranje- Pruimen 3237, Prince Pruimen 2733, Kauwelinen 20 23, Okkelanen 2933, Krozen 2834, Abrikoos Pruimen 48, Madeleinen 1526, Oomskind-ere-n 28—38, Roode Suikerij 11 —14, Spui peren 9—13, Wagenaars Boo- nlen 20, Pe-rfec-t Boonen 32; Prinoessel Boonen 34, Tomaten 2025, Sjalotten 2, Groene Boonen 21, Gele Boonen 18, Afval appels 2—6 gulde-n, alles per 100 K.G. Augurken f0.31f0.36, Komkommers f4 f 9, Perziken f 8—f 12, Preiplanten f 0,24 Kippen f 81, alles per 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3