Kerknieuws. Besteedt Uw geld nuttig! houden kon worden. Alleen brandde een gat in het dak terwijl eenige planken van den gevel werden geslagen. Nieuw- en St. Joosland. In de buiten gewone vergadering van Ingelanden van den Mortierepolder is tot Dijkgraaf be noemd de heer J. Durinck, thans plaats vervangend Dijkgraaf. Zulks in verband met den leeftijd van den heer Jan 'Pol derdijk, die moest aftreden. In de plaats van J. Durinck werd gekozen dhr Chr. Janse. Thofen. Voortaan zal hier iederen Woensdag v.m. 10 uur eene fruitveiling worden gehouden. De te veilen producten behooren minstens 'twee uur vóór den aanvang der veiling aanwezig te zijn. Poortvliet. D e P. Z. E. M. In de laatst gehouden Raadsvergadering kwam aan de orde de elektriciteitsvoorziening in de ge meente. B. en W. adviseeren tot teekening van het contract met de P. Z. E. M. De heer IJijl informeert, of de bedrijven Scherptnisse en St. Maartensdijk en het gasbedrijf in Tholen door de Maatschappij worden overgenomen en of Poortvliet in geval van overneming daaraan jn den een of anderen vorm zal moeten meebetalen. De voorz. meent, dat iedere gemeente haar ejgen risico moet dragen. De heer Elenbaas zegt, dat hij tegen stander van de vroegere voorwaarden was Nu zijn ze zooveel gunstiger, immers de gemeente wordt vrijgelaten en het stroom verbruik voor de bedrijven komt nu wel in mindering. De gemeente blijft garant voor interest en daarom zou hij gaarne een raming willen hebben, hoeveel het de gemeente kosten zal. De heer Van Westen meent, dat het nu aangeboden contract nog onaannemelijker is dan het vorige. Nu kunnen we niets berekenen. De rentevoet, waartegen ge leend zal worden om verliezen te dek ken, is onbekend. Wethouder Krijger oordeelt, dat men niet te pessimistisch moet zijn, er zal een gestadige toeneming van stroomver bruik zijn en ten slotte zal men algemeen aangesloten zijn. De heer Carets spreekt zijn verwonde ring erover uit, dat cte zaak in deze vergadering aan de orde is gesteld. De leden zijn nog niet in de gelegenheid ge weest om zich voldoende op de hoogte te stellen. Spr. zegt verder, dat er in de gemeente volstrekt geen verlangen naar electrisch licht bestaat. De eenheidsprijs is te hoog. De heer van Westen doet het voorstel de beslissing te nemen in een volgende vergadering na deskundige voorlichting, welk voorstel wordt aangenomen met vijf stemmen voor; tegen de beide wethouders. St. Maartensdijk. In de Vrijdag gehou den raadsvergadering werd tot. toelating der nieuw benoemde leden besloten. Aangeboden werden volgende rekenin gen dienstjaar 1926: gemeenterekening: gewone dienst inkomsten f89763, uitga ven, f 94409, nadeelig slot f 4Ï646. Kapitaal- dienst: 'inkomsten f18913, uitg. f18797, batig slot f116; Gemeentelijk Woningbe drijf: baten en lasten f12098, met een gemeentelijke bijdrage ad f4687; weezen algemeen armbestuur: inkomsten f23911 uitgaven f17165, goed slot f6746. Geref. Kerken. Tweetal te jVieuwdorp J. J. Bouman te Urk en W. H. v. d. Vegt te Drachtster- Compagnie. Beroepen te Nieuwdorp W. H. v. d. Vegt te Drachtster-Compagnie. Te Meliskerke E. Beukema te Nijawior. Begrafenis D s A. H. v. d. K o o i. Onder groote belangstelling had te Amers foort de begrafenis plaats van den zoo' plotseling ontslapen Ds A. H. v. d. Kooi e«i. predikant der Geref. Kerk van Ber gen op Zoom. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door den pastor loei, Ds den Boeft, door Ds Le Cointre, namens de Kerk van Bergen op Zoom en "door Ds T. Sap, van Glanerbrug. Allen wezen op het plotselinge verscheiden van dezen al gemeen beminden dienaar des Woords die door zijn eenvoud, hartelijkheid en trouw zoo vele vrienden had verworven. Emeritaat. Door den predikant der Ned. Herv. gem. te Krimpen aan den IJssel Ds P. van Willenswaard, is aan het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid-Holland eervol emeritaat aangevraagd, wegens voortdurende ongesteldheid. Synode der Nederl. Herv. Kerk. Aan de orde zijn de aangelegen heden van het hooger onderwijs. Te Leiden werden voor den cursus 19261927 48 studenten ingeschreven, van wie ,14 voor de eerste maal. Te Utrecht bedroegen die cijfers 126 en 23; te Groningen 41 en 8. In 19261927 werden 26 examens door 4e provinciale kerkbesturen afgenomen, terwijl een examen werd afgelegd voor de Commissie tot de zaken der Waalsche kerken. In het geheel werden 3 candi date)} afgewezen. Ook nu weder werd een minder gunstig oordeel uitgesproken wat betreft de kennis van de Bijbelsche ge schiedenis. Opgemerkt wordt bij de be spreking, dat liierin wellicht verbetering zou komen, indien de studenten reeds aan stonds, vooral bij' de bestudeering van de Hebreeuwsche Archaeologie, hun volle aandacht aan de bijbelsche geschiedenis schonken. Daarna komt in behandeling een rapport van prof. Brouwer, over een voorstel van de commissie voor diaconale armenzorg. Deze commissie zou wcnschen, dat aan de a.s. predikanten werd bijgebracht een juist inzicht in doel, beginselen, eisch en .methode van een goede diaconale armenzorg. Daartoe beveelt zij oen col lege of een cursus aan, te geven o f dooi* de kerkelijke hoogleeraron o f in overleg met dezen door anderen die van do diaco nale armenzorg studie hebben gemaakt. De rapporteerencle commissie verklaart zich tegen een afzonderlijken cursus in dit bijzonder onderdeel. Doch, wanneer de hoogleeraar in de practische theologie jaarlijks een viertal uren zou willen af staan voor de behandeling van deze zui ver practische aangelegenheden, ware zeker iets te bereiken van hetgeen de commissie voor diaconale armenzorg wensclit. Bovendien zou deze commissie een geschikt vademecum kunnen uitgeven dat tot leiddraad kan strekken bij de behandeling. Voor een en ander zou f 100 kunnen, worden beschikbaar gesteld. Nadat het vóór en tegen van dit voorstel zorgvuldig is overwogen, wordt hot, dooi de synode aangenomen. Mooie gift. Voor de 10e kerk der Nederduitsch Herv. Gom. te 's Graven- hage is de afgeloopen week van N. N. een gift van zesduizend gulden ingekomen. De hooge hoed. Ds Vreugdenhil van Bruinisse, zoo meldt het Hdlild, zou 1.1. Dinsdag optreden in de Dordtsch Ge ref. Gem. te Rijssen Daags daarvoor sprak hij in Wierden, waar eenige leden der gemeente van Rijssen alvast met den do- miné gingen kennis maken. Zij namen aanstoot aan den slappen zwarten hoed dien dominé droeg. Zij gaven dominé den welgemeenden raad, als hii in R. wilde optreden „dat ding"' te verruilen tegen een behoorlijken hoogen hoed. Niettemin kwam dominé met zijn eigen hoofddeksel naar R. Daar werd hij in zijn logies door kerkeraadsleden opgezocht, die hem met aandrang vroegen, die „werejdsche" hoed niet op te zetten en hem een passenden hoogen hoed in leen aanboden. Dominé wilde hiervan geen gebruik maken. De kerkeraad wilde hem zoo niet voor de gemeente laten optreden. Slot was, dat dominé afreisde, zonder gepredikt te hebben. Goes. Geslaagd voor de hoofdakte me- juffr. E. M. Spoormaker, onderwijzeres aan de Chr. U. L. O.-school, alhier. Geslaagd voor Machinisten-examen (voorloopi'g diploma) de heeren C. H. Hoï- lestell© A. Verslus en G. C. van Blit- terswijk. 'Geslaagd to 's-Gravenhag© voor het vood. machinistendiploma de heer J. Herman, Westkapelle. Maakt gebruik van onze bijzondere lage serie-prijzen Prachtig Wipchort Costuum f 19 50. Gabardine Regenjas f 13 50. Wij noteeren thans prijzen, welke na den oorlog nog niet gezien zijn. &LEEDINGMAGAZIJN J. HOOFTMAN Jr. Vlasmarkt - Middelburg Ongelukken. Te Rotterdam heeft een kindje van zes maanden in de ouder lijke woning een ketel kokende koffie over het lichaam gekregen, doordat een bal te gen dezen ketel aankwam, waarmee kin deren aan het spelen waren. Het kind be kwam ernstige brandwonden en werd naar het ziekenhuis gebracht, waar het is overleden. De 19-jarige V. te Rotter dam werd, toen hij aan het voetballen was plotseling onwel en overleed kort daarop. Zaterdagmiddag reed een heer uit Bo degraven met zijn twee zoontjes op den Amsterdamschen Straatweg in de richting Muiden. De vader waarschuwde de kinde ren om uit te wijken voor de naderende stoomtram, doch de twaalfjarige Arie, die hem verkeerd begreep, sloeg plotseling rechts af en werd door de tram gegrepen en eenige meters meegesleurd. Het lijkje is naar het lijkenhuisje te Naar den overge bracht. Zaterdagmiddag is hij het ran geeren te Alkmaar de rangeerder Bos be kneld geraakt en doodgedrukt. Te Ker- kenbovenveen (Zuidwolde) is een éénjarig jongetje in een wijk hij de woning ver dronken. De 55-jarige B. uit Oversckie is in Den Haag aangereden door de tram, toen hij op een wagen sprong, die reeds in beweging was. Hij is met een wervelbreuk in het ziekenhuis opgenomen. Zater dagmiddag is een 2-jarig meisje te Til burg door een kolenkar overreden. Toen de geneeskundige dienst ter plaatse kwam, was het kind reeds bezweken. Een ongeluksweek. té O e-g s t g e e s t. In de gemeente Oegstgeest bij Leiden zijn de vorige week niet minder dan 13 ongelukken gebeurd, waarvan 3 Zaterdag plaats vonden. Zaterdagavond moest de heer Gooszem uit Rotterdam met zijn auto, waarin ook twee dames gezeten waren, op den Rijns- bungerweg en nabij de Duifhuislaan te Oegstgeest in een bocht uitwijken voor een van de tegenovergestelde richting ko mende auto. Hij kwam daarbij in een hoop grind terecht, waardoor hij zijn stuur niei meer meester was en tegen een tele foonpaal opreed. De twee inzittende dames werden zwaar gewond. De auto werd ge heel vernield. j Ongeveer op den zelfden tijd kwam de driejarige jongen B., wonende te Oegst geest, die voor de deur aan het spelen was, met de stoomtram, die pal voor do deur loopt, in aanraking. Door de politie werd het knaapje naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De machinist van de tram had van het ongeluk niets bemerkt. Zaterdagmorgen is op den Galgenweg onder Oegstgeest de ongeveer veertigjarige rietdekker V. door de H. .VI. gegrepen toen hij in gedachten op tie trambaan stond. Hij werd op slag 'gedood. A an goh ouden. In den nacht van den len Pinksterdag werd ingebroken bij een 71-jarigen alleenwonenden man in den Noorder IJ pol der bij Amsterdam. Toen de man door het lawaai wakker werd, kreeg hij een klap. De deuren van 'de bodstede werden daarop dichtgedaan en een kast werd er voorgezet, opdat de oude man niet weg kon komen. Er werd een begin van brand ontdekt. Een bedrag van f 35 was de buit waarmede de inbre ker ging strijken. De verdenking viel thans op een 20-jarigen boerenknecht, die be trapt werd bij liet stelen van een flesch advocaat. Weldra bekende hij aan den commissaris van politie zicli ook schuldig te hebben gemaakt aan verschillende an dere kleine inbraken. Hij wist echter aan vankelijk van een inbraak bij den ouden man niets af. Later evenwel bekende hij zich ook aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. Hij verklaarde evenwel zich niet willens en wetens aan brand te hebben schuldig gemaakt. Diefstal. Bij den landbouwer A. van Putten onder Hoevelaken is in den middag, terwijl de bewoners in en bij de hofstede werkzaam waren, f 1300 aan contanten gestolen. Van de(n) dader(s) heeft men lot. dusver geen spoor ontdekt. Zijn broeder doodgescho ten. Vrijdagavond omstreeks half 10 werd te Merkelbeek bij Sittard een zekere L. van Meens door zijn broeder bij een twist met een jachtgeweer doodgeschoten. De dader heeft nog een tweede schot gelost op zijn schoonzuster, maar dit schot heeft, zijn doei gemist. De dader is gevlucht en is tot op heden nog niet opgespoord. Nader wordt omtrent dezen moord nog gemeld De twee gebr. M. te Merkelbeek-Douven- rade kwamen Vrijdagavond vrij laat thuis. Ze hadden reeds een woordenwisseling gehad en toen een der broers, de onge huwde, naar boven ging en zijn bed niet opgemaakt vond, ontbrandde de. twist op nieuw. De woordenwisseling liep zóó hoog, dat M., die boven stond, een jachtgeweer greep en een schot loste op zijn broer. Deze y;as op slag dood. De vrouw van den getroffene kwam op het schot toe- geloop en en begon hevig te gillen toen ze haar man op den grond zag liggen. M. loste toen. ook een schot op de vrouw, dat gelukkig miste. Een buurman, die beide schoten hoorde, kwam toegeloopen en kreeg met het ge weer een slag op het hoofd. Hij werd niet ernstig gewond. M. ging intusschen de straat op en is gevlucht. Politie, pastoor en dokter waren on middellijk ter plaatse. Dc dokter kon niet anders dan den dood constateeren. De politie zoekt naar den voortvluchtigian moordenaar. Een brutale inbraak te Den Haag. Vrijdagavond tusschen 11 en 12 uur heeft in perceel Hoefkad© 176 te Den Haag een brutale diefstal plaats ge had. In genoemd perceel woont de con troleur-betaalmeester der Haagsche Tram weg-Maatschappij A. R., die belast is met het uitbetalen der loonen aan het tram personeel. Dit geschiedt altijd op Vrijdag, doch het is mogelijk, dat de heer R. dien dag met de uitbetaling niet geheel gereed komt, zoodat hij Zaterdagsochtends daarmede moet doorgaan. In dat geval worden de nog niet uitbetaalde gelden in een brand kast in de woning van den heer R. ge sloten. Ook Vrijdagavond was dit het ge val en de brandkast bevatte toen ongeveer f 6000. Op ©en oogenblik, dat da heer R. liiet thuis was, drongen drie onbekende man nen de woning binnen. Z\\ bedwelmden den bejaarden vader van den heer R. en bonden hem vast. Daarna werd de brand kast door hen geforceerd, waarvan de inhoud werd medegenomen. De politie stelt een onderzoek in. Nader kan nog worden medegedeeld1, dat uit de geforceerde brandkast ook drie spaarbankboekjes gestolen zijn. De 78-ja- rige vader van den controleur was om half elf uitgegaan, de woning onbeheerd achterlatende. Toen hij om ongeveer half twaalf thuis kwam, ging hij zich uitklee- den in do huiskamer. Plotseling kreeg hij met een vuist een harden slag op'zijn rechter oog. Het licht was even te voren uitgegaan. De oude heer was versuft ge raakt, zoodat de individuen hem gemakke lijk konden meenemen naar de keuken, die aan de huiskamer grenst. Daar bonden zij den ouden man vast op een stoel, gedeeltelijk met een touw, gedeeltelijk met een gordijn dat van het keukenraam werd afgerukt. Ook zijn mond werd dicht ge stopt en de kerels hoeveel het er waren kon de man niet opgeven be duidden hem, dat zij hem verder niets zouden doen mits hij geen leven maakte. Naar zijn schatting had de oude vader een kwartier vastgebonden gezeten, toen hij de huisdeur hoorde dicht slaan. In tusschen was hij er in geslaagd de prop, die in ^ijn mond geduwd was, weg te werken. Hij begon nu te schreeuwen, waarop een buurman kwam aanloopen om huip te bieden. Intusschen waren ook politiemannen binnengekomen, die hem uit zijn benarde positie verlosten. De brandkast stond boven op de slaap kamer. Het is waarschijnlijk, dat de dieven reeds eonigen tijd bezig waren geweest, toen do oude heer thuis kwam. Ongeval op een bewaakten over vv e g. Zaterdag passeerde te Apel doorn een zwaar met hout beladen wagen van den houthandelaar G. Wijma en Zn, met twee paarden bespannen, den be waakten overweg bij de spoorbrug, toen de sneltrein van Deventer in aantocht was. De booinen bleken niet tijdig genoeg gesloten te zijn geweest; de achterzijde van den wagen werd door de machine ge grepen en de versplinterde stukken hout vlogen ver in het rond, schade toebren gend aan enkclo seintoestellen en de trap van liet wachthuis. De voerman en de paarden brachten het cr goed af; ook de wagen leed weinig schade. Noodlottig© stoeipartij. Te Rotterdam stoe'den gedurende den schaft tijd twee timmerlieden met elkaar. De 28-jarige W. L. zat op een „Lange Jan" en zijn vriend F. B. probeerde hem daar af te gooien. Ilij pakte daarbij den boom op, deze gleed hom echter uit de vingers en sloeg over op het hoofd van L. Met eai ernstige schedelbreuk moest de man naar het Ziekenhuis vervoerd worden, waar hij kort na aankomst is overleden. Smokkelhandel. Achter Rol- duc is Donderdagavond een smokkelauto door Duitsche beambten aangehouden. De auto bevatte 750 K.G. uit Nederland in gevoerde cacao, koffie, thee, tabak enz. Smokkelwaar en auto werden in beslag genomen. De chauffeur, een D'uitscher uit Dusseldorf, is gearresteerd. Alpinisten door den blik sem getroffen. Negen alpinisten, die de Marmolata, een top in de Dolomieten beklommen, zijn op ongeveer 3000 M. hoogte door den bliksem getroffen. Een priester werd gedood, acht andere berg beklimmers, die met een staaldraad aan liet slachtoffer vastzaten werden min of meer ernstig gewond. Eerst laat in den nacht kon men de gewonden te hulp komen. Drie van hen zijn er zeer erg: aan toe. De moord in de De Riem er- straat te 's-Gr avenhage. De in verband met den moord op den heer v. d. Stijl aangehouden 40-jarige varensge zel S. is Zaterdagochtend voor den officier van justitie geleid en in liet huis van bewaring opgesloten. Gevaren der zee. Een onbe. kend gebleven dame waagde zich 2 K.M. ten Zuiden van Egmond aan Zee-, te ver in zee.. Daar zij niet kon zwemmen ver keerde zij spoedig in levensgevaar. Op het stille strand, waar zij zich in zee begeven had, was niemand, doch op haar hulp geroep schoten twee. jachtopzieners uit de duinen te hulp. Terwijl de een naar Egmond aan Zee snelde om de redding boot mocht bet den ander gelukken met behulp van een inmiddels passeerenden schelpenvisscher de drenkelinge, die reeds bewusteloos was, op het droge te bren gen en de levensgeesten weder op te wekken. De aanslag op den D uit- s chen sneltrein. Als dader van den aan slag op den D-trein MaagdenburgBerlijn is de 23-jarige arbeider Hans Schroder aangehouden. De man die pas kort uit de gevangenis te Maagdenburg was ont slagen, heeft bekend en zeide de steenen uit wraak op de rails ta hebben gelegd ooi een trein te zien ontsporen. Hij had het niet speciaal op den D-trein gemunt. Gratis gas! Allen te Heerlen, die vóór 1 September a.s. aanvrage doen tot aansluiting aan het gemeentelijk gasnet, ontvangen één maand gratis gas, van den dag af der aansluiting. Koppelstang gebroken. Za terdagmiddag te drie uur is van den trein voor Vlissingen op de: viaduct even voor het Beursstation te Rotterdam, vermoede lijk ten gevolge van te sterk remmen, een koppelstang gebroken, welk voorwerp op het West Nieuwland terecht kwam, gelukkig zonder iemand ta treffen. Ten gevolge van 4rt ongeval heeft de trein een kwartier oponthoud gehad. Olifanten aan <len trein. Een medewerker van de „Java-Bode" vertelt van een niet-alledaagsche reis met de Zuid-Smnatra- spoor naar Palembang. De reis is vrij eentonig en bet binnenwaaien- de stof moest elke 5 minuten door een jongen worden weggeveegd, want van ramen sluiten was geen sprake vanwege de groote hitte. Bjj Marta-Poera een oponthoud van een half uur om een trein te laten passeeren, waarvan gebruik gemaakt werd om een praatje met den chef te maken, een aangenaam metisoh. Deze vertelde o.a., dat er een dag of nvat geleden een kudde van veertig olifanten was gesignaleerd in de buurt van Blambagan- Oempoe, en aangezien deze lieve diertjes de gewoonte hebben telkens been en weer te trekken, zou het niet onwaarschijnlijk zijn, dat zij zich nog in de buurt ophielden. Wij moesten maar een beetje uitkjjken. Dat gaf emotie En zoowaar, geen half uur verder zagen we aan den kant van den weg op nog geen dertig meter afstand van den trein, Pa, Ma en kind olifant uit een slootje drinken; toen de trein met een flink vaartje passeerde, schoot Pa Olifant naar voren, zette zijn ooren, blijkbaar van woede over .de vermetelheid van den trein om] zoo dicht te passeeren, zijwaarts en snoof geweldig met zijn kaarsrecht naar voren gerichte slurf. Het duurde maar een oogenblik, want de trein ging toen vrij hard. Meisje doodgeschoten. DEN BOSCH. V. D. Gisteravond half 9 werd te Berlicum, in een weide, gevonden het lijk van het 21-jarig meisje Dina Traa. Zij had een schotwond door het oog. Een dokter verleende nog de eerste geneeskun dige hulp, maar dat mocht niet meer ba ten. De politie arresteerde nog dienzelfden avond zekeren v. d. M. uit Schijndel, die naar men zegt, ongeveer twee jaar met het meisje verloofd was. De verdachte ontken de alle schuld en zegt, dat, toen hij met zijn meisje in het weiland zat, er plotse ling een schot op haar werd gelost. NAPELS. V. D. De uitbarstingen van den Vesuvius nemen in kracht af. Wel vloeit er nog een lavastroom uit den kra ter, maar de omvang daarvan is vermin derd. GENEVE. V. D. De plenaire zitting van de vlootconferentie is op verzoek van de Amerikaansche gedelegeerden tot Woens dag^ of Donderdag uitgesteld. NEW YORK. V. D. De Dceaan-vlieger Chamberlain is heden per stoomschip Le viathan uit New York vertrokken, tenein de de mogelijkheid van een samenwerking tusschen vliegtuigen en stoomschepen te onderzoeken. Hij zal het schip per vlieg tuig verlaten, zoodra het zich op 30 mijl afstand van de kust bevindt. VLISSINGEN. Het Festival, dat de Ver- eeniging „Vlissingen Vooruit" alhier op Donderdag 11 Augustus zou geven, is uit gesteld tot Zaterdag 3 September en zal dan samenvallen met de vliegdagen van de Koninklijke Nederl. Vereen, voor Lucht vaart, welke op 3, 4 en 5 September! plaats hebben. Het feest za] met een vuur werk worden besloten. Lijst van onbestelbare brieven en brief- j kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juli 1927. Brieven, binnenland: Raad van Arbeid, Leiden. Brieven Buitenland: J. de Baex, Maldeghem. Briefkaarten Binnenland: Eén zonder adres. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Aug. 1.30 uur. Berlijn 59.33—59.36. Brussel 34.7034.72. Parijs 9.769.78. Londen 12.1l3/412.12. New-York 2.491/2 MIDDELBURG. Ondertrouwd: 27, H. J. C. van der Snoek, jm. 24 j. en E. van Da len, jd. 22 j. Gehuwd: 27, Jan Labruijère, jm. 21 j. en Krina Corbijn, jd. 18 j.; 27, Pieter Toussaint, jm. 27 j. en Johanna Lampert, jd. 23 j.; 29, D. Schoe, jm. 27 j. en R. J. Scheers, jd. 31 j.; 29, W. Veis, jm. 19 j. en Chra Polderman, jd. 22 j.; 29, Adr. Te- vel, jm. 22 j. en M. Antheunisse, jd. 19 j. Bevallen: 27, M. Vermazen geb. Van Heijl, z.; F. S. Meliefste geb. Joosse, z.; 28, J. M. Kortekaas geb. Van Hilst, z.; 29, A. H. Dirksen geb. Vertregt, z.; 29, M. Vendeville geb. Izeboud, d.; 29, M. L. van Hese geb. Emaus, z. Overleden: 28, M. C. Annot, jm. 22 j., z. v. M. Annot (o.) en W- Broerse; 28, C. van Eenennaam, 63 j., echtgenoot van Jólia Aarnoutse. GOES- Geboren; Jan Johannes, z-v. Jo- harmes Pantus en Jozina Maria de Drcn. Theodoras z.v. Abraham, de Kubber etn' Geertruid Cornelia Booikelaar. Miaxinlus Pieter z.v. Jan Brael ein Fidelia Maria Van Hes.e. Overleden: Anna van der Poel, 57 j. geb. met Marinus Duijhkerke, te 'siH- Arendskerke. Overleden: Elizabeth de Koning, oud 7 weken, d. v. Levinus de Koning en van Dingena de Jonge. Gedurende de maand Juli 1927. SCHORE. Gehuwd: 28, Fredericus Men- heere, 29 j. jm. te Hoedekenskerke en Aa Aa Vermeule, 27 j. jd. Geboren: 7, Cornells, z. v. G. Slabbe- koorn en Ca. Saaman; 14, Jacomina Neel- tje, d. v. H. Slabbekoorn en Ja Ma Schop. Overleden: 10, Jacoba Baas, 21 j„ wo nende te Goes. Rotterdam, 1 Augustus.- Veemarkt. Aanvoer: 533 veto run. deren, 246 vette1 kalveren, 1314 schal, pen en lammeren, 720 varkens. Prijzen per halve k.g.; Koeien 3437, I 45—47,5, 51—55; ossen 39, 43—46, 49 51, vette kalveren' 47,550, 57,560,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3