Advertenties A. C. v. d. REST. Krollen en Kralen gaan we bjj RICHTER halen. Gevraagd f 5000.- AANBESTEDING. ierseke- Ondertrouwd: Cornelis Pekaar telegrafisch weerbericht de Afbraak van het Gemeente huis en de Onderwijzerswoning Woensdag 3 Augustus 1927, een Woonhuis, Schuur, op Maandag 8 Augustus 1927, a. Een Woonhuis met Schuur, b. Een perceel Weiland Openbare vrijwillige Verkooping. Het nieuw gebouwde HUIS, met WINKEL en PAKHUIS, Op Zaterdag 6 Augustus 1927, aan te besteden: Den bouw van een NIEUW WOONHUIS op de door haar bewoonde hof- t stede. houtmijten is het hol aangebracht, afgedekt door wat bij elkaar gescharrelde rommel, alles bijeen woonplaats biedende aan een bende ■werkloozen, variëerende in getal van 8 tot 12 personen, allen mannen in de kracht van htm leven, waarvan de oudste wellicht geen 55 is, doch de 80 lijkt te zijn gepasseerd, zoo als de jongste, misschien 25 jaar een veertiger lijkt Enkele oud-Indischmannen, allen burgers uit Tilburg, vogels van diverse pluimage, waar van verschillende namen voorkomen in de notulen van den Tilburgschen Voogdijraad en allen dit met elkaar gemeen, dat z(j alle be schaving den rug hebben toegekeerd en ver slaafd zijn aan den drank. Wjj zagen een vijftal mannen uit het hol 'te voorschijn komen. Op handen en voeten komen zij onder een dirrnenbaal uitgekropen. Wjj hadden gelegen heid ze .meer van nabij te beschouwen. Ge zichten waarop een, min of meer blauw-paar- .sche schijn, doffe en toch hijzonder glanzende oogen met bloed doorloopen, stemmen schor en gebroken, de gezichten met ruwe stoppel baarden en dit alles nog slechts de uiterlijke kenteekenen van verwaarloosd drankzuchtige individuen. Meer van nabij hebben wij het hol bezich tigd, echter niet van binnen, want het inte rieur Iaat zich raden als men kennis gemaakt heeft met deszelfs inenschelijke bewoners, hun Jeven en hunne kleedij. -Het is een afschuwelijk tooneel, en wij vra gen ons af of de overheid geen middelen kan vinden om hieraan paal en perk te stellen. Wij vroegen aan de omwonenden of de men- schen lastig waren, waarop onze zegsman antwoordde, dat zij niemand kwaad deden, alleen vroegen zij den voorbijgangers nu en dan geld, dat zij aanstonds omzetten in ster ken drank. Dat ging dan zoo. Men haalde een liter spiritus voor dertig cent bij een drogist, die spiritus werd dan vermengd met water en daaruit een soort drank gedistilleerd. Vaak zelfs werd die bewerking' niet eens toegepast en gooide men de spiritus in een emmer met water, waaruit men dan met kom metjes de drank Ieegslurpte. De vorige week had de bende een ganschen dag van den morgen tot den avond op een zelfde plek gelegen aan den berm van den weg en aldoor liggen zingen en drinken, terwijl men luidop ketelmuziek maakte. Allengs in den avond was het geluid verstomd en lagen des morgens alle mannen in de vroegte stomdron ken langs de Groenstraat aan den openbaren weg. „Wat zijn ze nu aan doen en waar g:aan ze heen", vroegen wij aan een paar maaiers achter de snoek werkzaam op het veld. Ver moedelijk zijn ze nu in de buurt aan het bedelen, zei een dezer maaiers, want ze eten niets dan brood. Verder eten zij niets en leven blijkbaar in een soort droomtoestand voort. Dat duurt nu reeds drie jaar. Bij slecht weer kruipen zij onder de houtmijt en bij mooi weer overnachten zij eenvoudig in het veld of in de in aanbouw zijnde woningen in de omgeving. Zij praten zelfs niet veel onder elkaar en slenteren wezenloos heel of half dronken langs 's Heeren weg. Des Zondags komen vele wandelaars expres- selijk naar de spiritus-mannen afgezakt en wordt vaak zooveel bijeengebedeld, dat gedu rende de eerste dagen der week die troep in ■constanten abnoimalen doezeltoestand verkeert. Heilzameinvloedvanden don der. De Asser Crt schrijft Woensdag trok over de gemeente Emmen een hevige onweersbui, waardoor eenige per sonen bewusteloos neervielen, tengevolge van schrik bij een ontzettenden slag. Deze slag beeft echter ook iets goeds teweeggebracht. Een bekende persoonlijkheid in ons dorp is de heer Jan Holties, de jager op den krui wagen. Deze lijdt reeds zeer vele jaren aan een erge doofheid, doch men deelt ons mee, dat Jan door het geweldige lawaai van boven bedoelden onweerslag plotseling ,weer in het bezit van z'n gehoor is gekomen. Wij hopen, dat dit gelukkig gebeuren voor onzen Jan van blijvenden aard zal blijken te zijn. Een trouwpartij met hin dernissen. Op den Katwijkschen weg onder Wassenaar werd een trouwrijtuig aangereden door een auto, waardoor de paarden zoodanig werden gewond, dat de veearts er aan te pas moest komen, terwijl het rijtuig kantelde. Het hevig ontstelde bruidje en de vertoornde bruidegom wer den door omstanders uit het trouwcou- pé'tje verlost en moesten te voet den weg naar den ambtenaar van den burgerlijken stand voortzetten. Van fraude verdacht. De ge meentepolitie te Leeuwarden heeft ter be schikking van de justitie gesteld A. K., di recteur van het Incassobureau Kuipers en Boeyenga. Hij wordt verdacht van fraude. Een kind vergeten. Op 't sta fion te Woerden kwamen man en vrouw met hun jeugdige spruit uit de richting Rotterdam; zij moesten voor Leiden over stappen. Toen de trein, die het echtpaar had verlaten, de reis naar Utrecht reeds was begonnen, kwam de moeder tot de ont dekking dat het kind in den coupé was achtergebleven. Dat komt er van als men 'kleine kinderen in het bagage-net legt. De vader is zijn telg naar Utrecht nagespoord. Kleine vergissing, groote gevolgen. De heer J. K. Budde de Bekende hortulanus der Utrechtsche uni versiteit die met zijn dochter Woens dagmiddag naar Indië is vertrokken, be leefde op ziju reis naar Rotterdam een on voorziene pech, die bijna noodlottig had kunnen worden. Zij stapten aan het Utrechtsche Centraal Station in den snel trein van 12.12 en kregen het gedeelte aan gewezen voor Rotterdam bestemd. In Gou da bleven zij dus rustig zitten, maar na een poosje hoorden ze plotseling, dat hun ireingedeelte voor Den Haag is bestemd. Blijkbaar was in Utrecht het treinbordje met de plaats van bestemming er op ver keerd gehangen! Toen zij uitstapten, zagen se het gedeelte voor Rotterdam al wegrij-' den. Zeventien andere passagiers waren met hen de dupe, van wie een enkele ook een plaats besproken had op de „Patria", terwijl een paar menschen uit Groningen de bedoeling hadden om van familieleden, die passage hadden genomen op de boot, afscheid te nemen. De stationschef van Gouda probeerde 'n extra-trein te verkrijgen, maar dat lukte niet. Er zat dus niets anders op dan te wachten op den trein van ruim twee uur de „Patria" zou om drie uur uit Rotter dam vertrekken! en aan het Maassta tion een taxi te nemen naar de Lloydkade. Geen wonder, dat de Groningers, die per tram naar de Lloydkade gingen, niets meer zagen dan een afvarende boot! Het „U. D." meent te weten, dat de ge dupeerde reizigers om schadeloosstelling bij de Spoorwegen zullen vragen. Bejaarde trouwlustigen. De gezamenlijke leeftijd van twee paartjes, die eergisteren te York in het huwelijksbootje stapten, bedraagt 303 jaar. Drie van de trouw lustigen tellen 77 lente's, nummer vier is 72 jaar. De bruiden waren beide weduwen, de bruidegoms beide weduwnaar. Een kolossale viseh. Dezer dagen werd te Fleetwood door een trawler een heilbot aangevoerd, die de grootste zou zijn, die ooit een haven van de Engelsche West kust binnenkwam. Zij had het respectable ge wicht van 329 pond en behoorde bij een vangst van 350 heilbotten, die in de Ysland- sche wateren waren gevangen in water van 90 vaam diep: Op den afslag bracht het vischjo 134 shilling (80 gulden) op. Ammoniakleiding' gespron gen. In een {Hstilleerderü te Bristol sprong een ammoniakleiding in eeu lokaal waar twin tig meisjes aan het werk waren. Op drie na wisten ze uit de verstikkende dampen te ont komen. De andere drie vluchtten in de ijskast, waar zü door de gasseii achterhaald werden. Een aantal mannelijke employé's trachtte haar te redden, maar werd telkens door de sterke gassen teruggedreven. Twee hunner werden bedwelmd. De brandweer die te hulp geroepen werd slaagde er met de nieuwste gasmaskers in, de meisjes toevalligerwijze men wist niet waar ze zaten te vinden. Zij zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Aanslag op een D-trein. Op de lijn MaagdenburgBerlijn is gisternacht, dicht bij het station Brandenburg een aanslag op een D-trein gepleegd, doordat men 20 groote keien en muurbrokken op de rails had ge legd. Een goederentrein die 5 minuten voor den eersten D-trein passeert heeft de steenen stuk gereden en terzijde geschoven, zonder te ontsporen, zoodat ook de D'-trein zonder on geval de gevaarlijke plek is gepasseerd. Een onderzoek is aan den gang. Twaö booten gekapsijsd. Vol gens een bericht uit Chicago zijn op het Michiganmeer twee plezierbooten gekapsijsd en gezonken. Verscheidene personen, voor het meerendeel kinderen zijn verdronken. De po litie is echter nog niet in staat juiste cijfers te verstrekken. Het aantal slachtoffers wordt op vijf en twintig geschat. Een inbraak verhinderd. Uit Warschau meldt een bericht, dat een bende, bestaande uit zes personen, eergisteravond het plan had beraamd om in de Staatsdrukkerij in te breken, ten einde nieuw gedrukte bank biljetten ten bedrage van zes millioen zlozy te stelen. Zü werden echter door de politie, toen zij langs een onderaardsche gang het gebouw wilden binnenkomen, gepakt. Een van hen, die zich tegen de politie verzette, werd gedood. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Bedachte Redactie. Gaarne zag (schrijver dezes eenige ruimte voor onderstaande regelen in Uw geëerd blad, waarvoor bijl voorbaat dank. De Voorzitter van de Z.L.M- heeft op de Algemeene1 Vergadering onder meer ook zijn jaar-rede gehouden, die ik met belang stelling gelezen heb, zooals het in 't ver slag was samengevat, voorkomende in het nr. van j.l -Woensdag 20 Juli' in „De Zeeuw". i PVfijxv aandacht werd getrokken, waar hij het volgende zegt. Spr. komt dan dan tot de wenschelijkbeid dat de afdeeu lingen en kringen hun aandacht wijden aan het collectieve arbeidscontract, dat veel sociale vrede kam brengen, sameni. werking kan bevorderen tusschen kapitaal en! arbeid, en ondernemingsgeest, tot heil der maatschappij!. Men moet het contract z'oo maken, dat men de bezwaren er tegen, o.a- gelijkstel ling van luiaards en dammen met mj!vei. ren en schranderen, ondervangt; maar men moet het baken met het getij verzet ten. Meer zelfstandigheid en onafhankelijk heid, moet, mits goed geleid, niet zijn tot schade van: het bedrijf. Beginselen van recht em rechtvaardigheid moeten worden toegepast naar den aard van streek en bevolking. De arbeider moet beschouwd worden als een levend organisme, deel van het levend organisch' bedrijf, geen machine, maar een eigen zelfstandigheid met oordeel en verstand. Dit zijn bemoedigende woorden voor de toekomst, want maar al te waar is het dat in Zeeland o zooi weinig voor het collectief contract wordt gevoeld. Zeker, het begin is er op Landbouwgebied, om dergelijke contracten af ta sluiten, maar, er komt een maar biji. In de eerste plaats zal noodig zijn, dat de arbeiders zich gaan organiseeren in christelijke vak organisatie's, waarvan schrijver dezes een krachtig voorstander is. Geen* neutrale, of hoe men zulk een vereeniging ook wil noemen; maar een positief christelijke organisatie, die geen oproer predikt, maar partijen tot elkander brengt. Zulk een vereeniging dus, die beide partijen werkgever en werknemer rechten toei- kent. I Beide partijen hebben dus recht om te spreken oyer de voorwaarden die in een collectief contract behooren opgenomen' ta worden. Maar waar zijn nu de Christelijke! Zeeuwschei arbeiders op 't Landbouwge bied? Hoe weinigen zijn er nog tot Chris telijke vakorganisatie gekomen! Aan wio hier de schuld? Zou het niet in de eerste plaats liggen op den weg van den arbeider zelf? Maar waarom doen! zij het dan niet? En als zij het gedaan hebben, waarom geven zij. het na korten tijd aangesloten te zijn geweest bij den Chr. Cientralen Bond, waar zij bij behooren weer op! Is het onkunde bij onze christelijke arbei ders in Zeeland, of zijn het andere oor zaken die de arbeiders verre houden van dö vakorganisatie Als ik 't wel heb, werken de werkgevers het hard tegen, althans nog vele werkgeL vers. Willen de arbeiders tot organisatie komen, dan worden zij: bedreigd met oinL slag, zoo hoorde ik onlangs. Het komt hier dus op lieer, dat de arbeiders uit vrees niet tot organisatie durven komen. Maar dan vraag ik mij: af, als dat juist is dan is de arbeider toch nifeifc van zijn' taak ontheven diie God hem op de schouders gelegd hoeft. De plaats die hem is aangewezen door zijn Schepper, al is dit ook in 't landbouwbedrijf, heeft hij' zóó ta aanvaarden, dat Gods Naa'm er door verheerlijkt, wordt. Hoe zal dit echter kunnen als de arbeider zijn taak niet aanvaa,rdt zooals dit behoort. De mis standen dio er ook iu 't bedrijfsleven zijn moeten bestreden en opgelost worden, opdat de gerechtigheid zegeviere. Wordt dat niet gedaan, dato: zal de Naalm de® Heeren door hun schuld gelasterd wor den door hen die Gods geboden verlieten. Helt is mij bekend, dat er plaatsen zijn waar Christelijke Vakorganisaties zijn, diet hun best doen om in contact te kometa met de werkgevers, maar deze willen! daarvan niets weten. Zij: stooteto de arbei ders af, waardoor de goede verhouding nieit wordt bevorderd, maar wat tot get volg heeft, dat er eieh! geest wordt ge kweekt die niet anders dan nadeelige badrijfsverh ondingen moet schappen. Alle werkgevers moesten1 daarom vóór standers zijn van d© Christelijke: Vakor ganisaties van arbeiders en evengoed voorstanders van de Christelijke Werkgei versorganiasties. Als die organisaties er zijn, dan kan er eerst sprake: zijh van hef sluiten van een collectief arbaidsconl. tract. De voorzitter van de Z-L-M- heieft een' goed woord gesproken dat langs dien weg vrede in het bedrijfsleven kan bevorderd worden. Dien vrede hebben wiji noodig, maar dan moet ook van werkgeverszijde getoond worden dat zij! eveneens dien vreide waardeereto en liefhebben, en tod- nadering toonen aan de arbeiders als' die tot organisatie komen. Verstaat men! de teekenen der tijden niet, dan zal men ondervinden dat©ent maal de tijd aanbreekt dat anderen zich van dat terrein meester maken en ook de Christelijke arbeiders zullen medeslepen! in een richting waarin zij! niet behooren. Dan zal da S-D'.A-P. komen onder da vlag van neutraliteit of modern, en men zal moeten zien dat ons volk opgeleid wordt in een sfeer die indruis ebt tegen da christelijke beginselen, waar niet ant dars wordt gepredikt dan haat en verzet. Dit nu zullen de werkgevers en vooral de christelijke werkgevers niet willen. En niet alleen zij, maar allen dia de christ lelijke beginselen aanvaarden, zullen er belang bij: hebben dat ons volk wordt opgeleid en onderwazen naar den eisch van Gods Woord. |Ook op het terrein van den arbeid moet gerekend worden met dat Woord', opdat de .arbeider geziart wordt als metrisch, schepsel Gods. Moge ons volk ontwaken, ook in dit gewest, opdat het niet politiek en so ciaal verloren gaat! M- de Red. Ik vraag, reeds te veel ruimte van Ued., en zal eindigen, in da hoop dat mijn woiord ter harte genomen! wordt vóór het te laat is. Er is beweging, ook onder onze christelijke arbeiders. Laat mem! dat niet tegengaan, maar meehelpen. Beweging is er ook van da andere zijde, dia lijnrecht tegenover onze beginselen staat. Men lette daarop! Waar men plaatselijke vereeniging en heeft, laat men dien weg verlaten en zich aansluiten biji den Ned. Chr. Landarbeid dersbond! Werken ook de: werkgevers dan mee, dan kan men komen tot afsluiting van het collectief arbeidscontract. M- da R,ed. UEd. nogmaals dankend voor de opname, verblijf ik UEd. dw. dnr. D. 20—27 Juli. KRUININGEN. Overleden; Lieven 11 mnd. z.v. Jacob Grootjans en Krina van Iwaarden. Ondertrouwd: Gerard Reijhhout 25 j. en! Johanna Maatje Wondergeim, 25 j- 15—28 Juli|. WEMELDINGEl Gehuwd: Cornells FeijL tel 26 j. jm. en Jacoba Catharina Ant fhonise, 26 j. jd. Geboren: Dingenis z.v. Anthoniei Meij- aard en Adriana Maria Dronkers; Cornelis Marinus z.v. Cornells de Schipper en Ma rina Geertje Leen der tse. Overleden: Catharina Paardekooper wed. van Hubregt Slabbekoorn, 76 jr (Kr. Ct.) 22—29 Juli). 25 j. jm. en Cornelia Helena van Stee 22 j. jd. Geboren: Jan en Maria, z. en d- vatn Francois Meulbroek en Elisabeth Winters, wijk; Cornelia Dina d.v. Johannes van den Dorpel en Pieternella Hollestelle; JanL hie Josephina d.v. Jooist de Waal en Janna Mag iels en. W1SSENKERKE. GeboTen: 23, Johanna, d.v. LouweTS Leendert Louwerse en Ant netje Faasse; Jacobus Abraham, z.v. Jan Geelhoed en Fransina da Smit. Overleden: 21, Abraham Dourleijn, 76 j., echtg. v. Camelia v. d. Velde; Maria Bardolff, 71 j- wed. van Gerard de Bakt ker, 25, Iman Flips©, 55 j. wed- vatoj Tonnetje van Lierei. KORTGENE. Overleden: 22, Cornelis Houtzager1, 6 j. COLIJNSPLAAT. Gehuwd: 13, Pieter van Dijke 25 j. jm. te 's Gravenpolder en Jacomiha Pieternella Dees, 23 j. jd.; 21, Izaak de Looff, 23 j. jm. en Wilhelt mina Maria Hollestelle, 19 j. j- (Adv.Rl.) GOES, 29 Juli 1927. Groote veiling: Roode bessen f 14.40—f 15.30 per 100 K.G. Kleine veilingPerenOomskinderenperen 2530, Zomerlouwtjes 18, Afval peren 410 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Madeleinen 1220, Mr Gladstone II —15, Afval appels 15 gulden, alles per 100 K.G. Pruimen: Vroege Oranje's 3034, Engel sche Krozen 2831, Okkelanen 2033, Prin ce Pruimen 1117, Diverse pruimen 2029, Afval pruimen 814 gulden, alles per 100 Kilogram. Diversen: Kruisbessen 6, Roode bessen 8 16, Zwarte bessen 14, Tomaten 1521, Frambozen 1018, Doperwten 17, Groene boo- nen 1853, Snvjboonen 28, Komkommers 2 3 gulden, Aardappelen f 2.90f 5.50, alles per 100 K.G. Komkommers f 2f 10, Augur ken f 0.33f 0.38, Roode kool f 12, alles per 100 stuks. Wortelen f 7f 8, Uien f 4, beiden per 100 bos. Eenden f0.30 per stuk. Wissekerke. Door het bestuur van den: Thoornipolder werden' gisteren aanbesteed de werken tot uitbreiding en vernieuwing van! steenglooiingen ,aan den zeedijk voor voornoemden polder. Ingeschreven werd door V. C. P. Bollier, Middelburg' f7400; J. Wolsö, Ellewoutsdijk f7305, J. Haring- man', Colijnsplaat f7280; N. v. d. Lindö, Scharendijke f7280; L. van! Boven tei Ellewoutsdijk f7253, G- Franke', Colijtoist plaat f7080; A. v. Hee, Wissenkerke 7088, M- v. d. Velde, Bruinlisse f6750. Stand van hedenmorgen 10 uur. Stand van gistermiddag 750. Licht op voon fletser*: Zondag 9 u. 23. Maandag 9 u. 22. Stoomvaart-Mij. Nederland. BALI, uitr., pass'. 28 Gibraltar. RADJA 28 v. Hamburg te Bremen'. VONDEL, thuisr., p. 27 Gibraltar. f Rotterdamsche Lloyd. KAWI, thuisr., 29 v.m. ta Marseille'. SAMARINDA, uitr., pass'. 29 P.oinit del Galle. TAPAN'OELI, 28 v. Sydney te Alexandrië- BANDOENG, uitr., pass- 29 Malta. GARiOET, thuisr., 29 v. Gibraltar. In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw DIRKSEN- Vertregt geven kennis van de geboorte van hun Zoon JAN ADKIAAN. Middelburg, 29 Juli 1927. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij de opening mijner nieuwe zaak, in de LangeKerkstraat, ondervonden, betuig ik mijn harte- lijken dank. Goes, Juli 1927. Notaris STRUVE is voornemens op Woensdag 3 Augustus 1927, des voormiddags 10 uur, op het dorp N.- en St.-Joosland, publiek te verkoopen bestaande in: Groote partij Waal-, IJssel- en Belgische steen, 4000 Holl. Dak pannen, partij Dak-, Vloer-. Zolder-, Kraal en Schotdeelen, Balken, Platen, Gordings, Baddings geschikt voor bruggen, 200 Deuren en Ramen w.o. met kozijn, Latten, Tengels, Goten, Brandhout, ijzerwerk, enz. Toorts Straatlantaarns voor petr. verlichting, Petroleumlamp, 4 Stoe len, eenige Schoolbanken, 2 Kachels met toebehooren, Mand voor fles- schenvervoer, Gootsteen en Kachel- scherm. De Notaris F. VAN CLEEF te Heinkenszand, zal op des namiddags 1 uur (N.T.), in de herberg bij de Wed Modderkreeke te Nieuwdorp, in het openbaar verkoopen, ten verzoeke van de Erven de Wed. I. Rottier, Erf en Bouwland te Nieuwdorp, sectie B, nos. 450 en 738, te samen groot 5 A. 63 c.A. Aanvaarding bij de betaling, vóór of op 1 September a s. Te bezichtigendagelijks, behalve Zondags. De Notarissen E. C. VAN DISSEL en A.TH. VERBIST te Goes, zullen des nam. 2 uur N.T., te Kloetinge, in het Café „Tol", van dhr. van Bers, voor de Erven van den heer Corns Janse Rijk, [publiek verkoopen i Varkenshok, Erf, Boomgaard en Bouw terreinen te Goes, bij den Tol, samen groot 1 H.A. 10 A. 30 c.A., in 8 perceelen en combinatiën. Op gebruik: de gebouwen op 1 October 1927, den boomgaard nè, rooven oogst en de bouwterreinen bij de betaling. Te bezichtigen: Woensdags en Vrijdags van 2 tot 4 uur. te Kloetinge, aan den Langen Weg, groot 2 H.A. 2 A. 0 cA. In pacht bij dhr. C. Janse de Jonge tot 26 Nov. 1930. Breeder omschreven in notitiën, welke ten kantoren van genoemde Notarissen verkrijgbaar zijn. De Notaris J, J. VAN DIJKE te Kruiningen is voornemens om op Vrijdag 12 Augustus 1927, des namiddags 2 uur (oude tijd), in het hotel van den heer Otte te Krabbendijke, ten verzoeke van den heer HENDRIK L0BBEZ00 Janszoon, aldaar, publiek te verkoopen a a. d. Julianastraat met recht van erfpacht op den grond, plaatselijk gemerkt A 66k, groot 5 Are 53 Centiare. Te aanvaarden in gebruik 1 Oc tober 1927. Het pand is voor vele doeleinden geschikt. Te bezichtigen op Woensdag 3 en 10 Augustus 1927, 's namiddags van 4 tot 6 uur (oude tijd). 's avonds 6 uur (wettelijke tijd), zal Mej de Wed. J.^BRUGGEMAN Burger te Driewegen (Z. Beveland), in de gemeenteherberg van den heer van de Guchte aldaar, trachten Alle gewenschte inlichtingen geeft de bouwkundige J. A. HOOG VLIET te Baarland, alwaar bestek en teekening is te verkrijgen ad f2.—. als eerste hypotheek op flink pand, ruime overwaarde. Brieven letter X Boekh. DHUIJ, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3