Knagende pijnen Sanapirin-taMetten i Op reis it de Provincie. Zomerwarmte Sewagtf Mms. Kapitaal: f 2.000. 47,% PAÜS Kerknieuws. Prallktesrtti. Miszaken J gestreepte, v rrèr@s itus 1927, jopen ERF in stukken van Amerika, maar met een vliegtuig, dat alle vroeger gebouwde toestellen in grootheid en kracht der motoren zal overtreffen, Nadat alle plannen waren ontworpen, werd in 'den zomer met den bouw van heli vliegtuig begonnen en wel in de nieuwe werkplaatsen van Dornier, gelegen te Al- tenrhein in Zwitserland aan de overzijde ▼an de Bodensee. Bijzonderheden over de constructie van het vliegtuig worden nog zorgvuldig geheim gehouden. Intusschen zou het reeds vast staan, dat het vliegtuig een aantal motoren zou hebben met een totaal van 4 a 6000 P.K. en zou worden bestuurd door een kapitein, die aan het hoofd zou staan van een bemanning van .6 leden. Het vliegtuig zou voorzien zijn van de meest moderne technische toe stellen. Het spreekt vanzelf, dat honderd reizigers niet gemakkelijk te vinden zul len zijn voor den tocht over den Oceaan. Dientengevolge zal het vliegtuig in de ieerste plaats in aanmerking komen voor het vervoer van postzakken en andere goederen. Overstroomingen in Zuid-China. Het Chineesche blad „Sjoenpao" zegt, dat .tengevolge van het feit, dat de rivier 'de Koeling buiten haar oevers is getreden en het land onder water heeft gezet, te Tsjangtsaufoe, op tachtig K.M. ten westen van Amoy, 10.000 menschen zijn om gekomen en honderdduizend dakloos zijn. Zeven districten staan onder water. De oogsten in deze districten zijn beschadigd De schade zou vijf millioen Mexicaansche dollars beloopen. Een cholera-epidemie. Op het eiland Abbadan is een cholera- epidemie geconstateerd. Eiken dag sterven ér een tiental personen. Totnogtoe zijn te Basra vijftien personen gestorven. Korte berichten, De politie van Brussel heeft bij een öpkooper beslag gelegd op, een schil derij van Gaspard de Graijer, dat gedu rende den oorlog uit de stukgeschoten, kerk van Eppeghem, bij Mechelen was gestolen. in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd en kiespijn, worden zeer snel verdreven door: In buisjes van 75 en 40 ot.proefbuisje 25 ct. dan een temperatuur van 101 graden Fahrenheit en ©en kracht van. 80 tot 86 Enigelsche mijlen Do heer Vaiï Lear Black, een doodt kalme reisgenoot, interesseerde zich bijt zonder voor het oogenblik van belt Overt vliegen van den evenaar. Hij moest het precies weten en in Batavia gekomen vertelde hij in een telegram van f700 zijn! bevinding van dat oogenblik over aan! zijn kinderen- Een boerinnenbond. Del Noord-Brab. Chr- Boerenbond heeft f3000 beschikbaar gesteld voor de apt richting van een R.K- Boerinnenbond. Raadslid voor één! zitting. Donderdagmiddag werd in den Bloement daalschen raad in de vacature Va'n Kesf, sol de heer K. Kooiman geïnstalleerd. Deze behoort echter niet tot de in den nieuwen raad gekozenen. Aan het einde van de vergadering deelde de voorzitter mee, dat in de maand Augustus niet meer zal worden vergaderd. Dei heer Kooiman is dus voor maar één zitting raadsled geweest, want in September komt de raad in nieuwe samenstelling bijeen. De Klompenindustrie. Naar wij vernemen, heeft aan het depar tement van arbeid, handel en nijverheid ieen bespreking plaats gevonden met eene commissie uit de klompenmakers, teneinde gezamenlijk te overleggen wat ten behoeve van de noodlijdende klompenindustrie kan. worden gedaan. Verschillende denkbeelden zijn daarbij aan eene bespreking onderwor pen, terwijl verder 'is besloten, om in 'onderlinge samenwerking de noodige ge gevens te verzamelen ter verkrijging van een juist inzicht in den aard en den. om-1 vang van de door deze industrie onder vonden moeilijkheden. Christ. Nat. Werkmansbond. De 33e jaarvergadering van den Chr. Nat. Werkmansbond zal 2 en 3 Aug. a.s. 'te Utrecht in het gebouw voor Chr. Soc. belangen gehouden worden. Behalve de verslagen komt aan de orde de verkiezing van een drietal hoofdbestuursleden we gens periodieke aftreding van de heeiren P. J. Nahuysen te Utrecht; Joh. van Meg- gelen te Rotterdam en Joh. Visser te Haar lem. Van de voorstellen noemen we die van het Prov. Com. van Noord-Brabant en Limburg, om het hoofdbestuur met één lid uit te breiden en op 10 te brengen! en dat van de afdeeling Workum inzake een radio-avond. Verder is er een vraag punt van de Haagsche afdeeling of het bestuur aan politiek doet, terwijl meerdere voorstellen op het orgaan „De Voorzorg" betrekking hebben. Het Communistisch gestook on'der de militairen. Het „Soer. Hbld." meldt, dat het com munistisch gestook onder de militairen veel uitgebreider is, dan de legercomman dant in den Volksraad uitte. Het blad leidt dit daaruit af, dat dit gewroet voorkom!! bij twee garnizoenen, in midden-Java ge legen, terwijl er te Malang „zekere" din gen verwacht werden, waarin namen van militairen genoemd worden. Allerwege op Java, vooral in het Westelijk deel, zijn weer organisaties van burgers gevormd, of zoo deze reeds bestonden zijn zij ver sterkt. Verschillende bladen betoogen de wenschelijkheid, dat de regeering meer licht laat schijnen inzake de communis tische woelingen. Machinale Administratie. De machinale administratie vindt ook bij de Nederlandsche Spoorwegen meer en meer ingang met het gevolg: centrali satie van werkzaamheden en bezuiniging van personeel. Thans is weder besloten het opmaken der bezoldigingsstaten voor bet stations- en treinpersoneel, dat tot dusver op elke standplaats afzonderlijk geschiedde, op de hoofdbureaus met be hulp van machines te doen plaats hebben. De HollandIindië-vlucht. „Het Vaderland" had een onderhoud met den heer Geysendorffer die nog en'. kele bijzonderheden omtrent den vliegt tocht naar Indië vertelde. Men heeft het soms heel kwaad gehad. Vooral do zandstormen waren zeer boos «ngevaarlijk, omdat het zandgordijn' de kleur van den grond heeft en een bot sing dus gevaarlijk dicht biji het rijk der mogelijkheden komt. Dan de hitte. Bij Basra was het zoo erg, dat het niet meier te barden was. Do vliegers brachten een nacht in de openlucht door, en de verbaasde bevol king in de buurt bracht bereidwillig rijst ■en ligtapijten aan. De heete winden zijn ook verschrikkelijk. De wind bad nu en Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten, en zonnebrand, moet men op reis voor zien zijn van Doos 30, 60, tube 80 ct. PUROL Da f e r r y-b o o t. Door den heer A. D- F- van der Wart, lid der Prov. Staten, zijn de volgende vragen aan het college van! Ged. Staten gericht: le. Is het juist dat, naar de berichten] in de bladen mededeelden, de bestuurbaar heid der ferrv-boot „Koningin Wiïhel- mina" Veel te wenschen ovep. Iaat? :2e. Is het juist, dat belangrijke veranJ, deringen moeten aangebracht worden? 3e. Zoo deze berichten waarheid bevat, ten, kan dan ook door Uw college worden medegedeeld of do schuld van deze fou ten ligt bij den ontwerper der boot bu. reau Comelissea of aan dei werf waar do boot gebouwd werd? 4a Zoo er indehdaad bi©langrijke veranderingen noodig zijn, zullen dan de daartoe vereisehte uitgaven voor rekening der provincie komen, zoodat het door de Staten toegestane bedrag van f 500-000 overschreden zal worden? Roode journalistiek. Het Socialistische dagblad „Het Volk" bevat ook een verslag van de Statenvergadering in Zeeland. Maar hoe? Volgens dit roode orgaan voerden bij de behandeling van de begrooting bet woord partijgenooten On- derdijk, De Pauw en de Baere. Dat ook le- den van andere fracties bet woord voerden mogen Volk-lezers niet weten en nog veel minder wat zij zeiden. Alles natuurlijk ter meerdere „bewustmaking" van het roode proletariaat. Bestemd voor uitzending, naar Ned.- lndië C. Sanderse te Vlissingen en Th. J. v. d. Peijl te Breda als candidaat-gezagh. Binn. Bestuur. Geref. Vereen, voor Drank best rij ding. Op Donderdag 11 Aug. houdt de Geref. Vereeniging voor Drank bestrijding haar 27ste jaarvergadering in de Hofpleinkerk te Middelburg welke ver gadering Woensdags zal worden vooraf gegaan door een wijdingssamenkomst in de Gasthuiskerk en een beigroetingssamen- komst in de Hofpleinkerk. Middelburg. De marktkoopliedenbond E. M. M. alhier kan zich blijkens een verspreid strooibiljet niet vereenigen met de aanwijzing van de Abdij als plaats voor de wekelijksche markt, alleen voor Donderdag a.s. en heeft besloten niet ter markt te komen. In de circulaire wordt het publiek om steuu gevraagd. Een „sta king" dus op een der drukste marktdagen. De Ned. Bond van Sigarenwinke- liersvereenigingen houdt op 9 en 10 Aug. in de sociëteit St. Joris te Middelburg zijn 21ste congres. Ter gelegenheid daar van heeft de afdeeling Middelburg een keurig verzorgde feestgids uitgegeven, waarin enkele artikels tot een druk be zoek opwekken. De uitvoering van het Middelburgsch Muziekkorps op het Molenwater is gis teren door mooi zomerweder begunstigd. Op het op de gebruikelijke goede wijze vertolkte programma kwamen tot veler genoegen weer eens een tweetal mar- schen van wijlen dhr Jan Morks voor. Goes. Hotel „De Korenbeurs". Over dit gerenommeerde hotel iets te schrijven, zc'u geen zin hebben, ware het niet, dat het ©en langdurige, belangt rijke verbouwing heeft ondergaan. Van' den oorspronkelijke» staat van dit pand, (zooals de meesten weten, was het eertijds een patriciërswoning, gebouwd door bur gemeester Ketelaar) is niet veel meer waar te nemen. Successievelijk is er opt en bijgebouwd. Alleen moet er direct op gewezen, dat bijl de verbouwing en restauratie alles in den oorspronbelijken stijl is gehouden, wat aan het geheel een voornaam cachet geeft. We zullen geen beschrijving geven van het gebouw in zijn details, maar wijzen er op, dat in het geheel© gebouw, in alle vertrekken, centrale verwarming en electrisch licht is aangebracht, dat alle logeerkamers en ook de kamers van het personeel voorzien zijn van oen inrichting van stroomend en ook warm water, en dat do meeste) slaapkamers nieuw, artist, tiek behang hebben gekregen. Wanneer men de verschillende slaap), kamers (sommige mot badkamter) beziet, blijkt wel, dat er verschil is in grootte en dat er in dit bedrijf op gasten met ven. schillende financieel© positie is gerekend, maar toch kan gezegd, dat aan alle ver trekken de uiterste) zorg is besteed en niets is nagelaten, om de: gasten te get rieven. De meubileering is tip-top in orde. De verschillende logeerkamers (in 't g'öbeel 33, berekend op- 48 personen) vindt men evenals d© vertrekken voor eigen! gebruik van den eigenaar en zijn perso neel, op de verschillende etages. Beneden! zijn de voorname, artistiek© hall, salon', lees- en schrijfzaal, en eetzaal, waaraan! kosten noch moeite ontzien zijn. Ook aan keuken, spijskelder en toilet is de uiterste hygiënische zorg besteed. Do verbouwing is uitgevoerd door d© architecten, en aannemersfirma 'W- J- v. d. Weert en Zonen, het schilderwerk door den heer J. den Hollander en de electri- sche installatie door den lieer Hartesveld. Oosterland. Alhier werd Woensdag1 een eigenaardig volksfeest gevierd. Baron Schimmelpenninck van den Oye. Am bachtsheer van Oosterland ein Sir Jans- land, werd meerderjarig ©n ter zijner eere werd feest gevierd. Het begon reeds om tien uur met uitreiking van feestgaven, terwijl half 12 de officieel© ontvangst in 't gemeentehuis plaats vond, waar d© Burgemeester enz. bet woord voerdeinf pjr werd een bezoek gebracht aan de school, waar horinineringsbekeirs werden geschonken, terwijl plm. één uur ©en wan deling door de dorpsstraten werd gemaakt en verder naar het „Hoerenhof" waar de aanbieding van den eerewijn plaats had aan de Raadsleden, Pachters en Com missieleden. In den namiddag werd de bewaarschool bezocht, de muziek naar de weide achter het „Heerenhof" geleid en aah de uitvoering der kinder- en volks spelen begonnen, di© alle uitstekend slaag den. Er was natuurlijk voor verfrist schingon en versnaperingen gezorgd, ter wijl verschillende prijzen werden geschon ken. Er was intusschen ook een bezoek gebracht door den Ambachtsheer aan Sir- Jansland. Des avonds had een concert van het fanfareucorps en de zangvereeniging de stemming er ingebracht, terwijl plm. 10 uur een' openluchti-bi osc oop werd ver toond. Een lampionoptocht besloot het schitterende volksfeest. (M- Crt) v Korigenc. In de Raadsvergadering van Donderdagavond waren 4 leden aanwe zig. De pensioensgrondslag van den Bur gemeester werd met ingang van 1 Aug. 1927 vastgesteld op- f 1370- De Gemeentel, rekening over helt dienstjaar 1926 werd voorioopig vastgesteld wat betreft den gewonen dienst in ontv. op f76.906.55V2 en in uitgaaf op f67.453.71V2 en dus met een batig saldo van f9.452.84 en wat betreft den kapitaaldiemst in ontv. en uitg. op f 16-594.37- Bij! het goed slot vart den gewonen dienst moet in aanmerking wor. den genomen, dat zich daaronder ruim f3000 bevindt, veroorzaakt door de gewijt zï,gde boekhouding der belastingopbrengst, zoodat die som in 1927 minder wordt ontvangen. Tot onderwijzer aan de O- L- school in! de vacatureLv. S trien werd met aljg- st. benoemd de lieer A. S. P. Verjas, onderwijzer op wachtgeld te Zierikzee;, ingaande 1 Sept. a-s. De voorz. bracht ten slotte dank aan dei Raadsleden voor hetgeen zij in de afgeloou pen 4 jaar voor de gemeente hadden! verricht en sprak er zijn voldoening over uit, dat allen weer in den nieuwen Raad terugkeeren. Z..Eld. noemde ook nog detnl heer J. P- Verbuig, diet reeds geruimen tijd geleden als lid heieft bedankt. Kruiningen. De Gemeenteraad besloot aan de P.Z.E.M. te antwoorden, dat onmoge lijk concessie voor electrificatie kan wor den verleend, zoolang de Mabeg-kwestie niet is opgelost. Ook achtte men de garan tiebepalingen meer bezwarend dan in het vorig ontwerp. (Maandag volgt Raads- verslag.) >.G van der Meiden te Dordrecht. Te Schiedam W. Bijleveld te Haarlem. Vredespropaganda. Van 1 tot 12 Augustus, zoo wordt gemeld, hoopt Ds J. B. Th. Hugenholtz te Ammerstol .een propaganda-reis voor het vredeswerk door het grootste deel van Nederland te doen per Ford-auto. Emeritaat. Ds M. C. J. Wan- rooij, pred. der Nederd. Herv. gemeente te Kempens en Teems (Friesl.) is voorne mens, tegen liet najaar, na ruim 45 dienst jaren eervol emeritaat aan te: vragen. Kerkbouw. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te Dordrecht wil len in de nieuwe Krispijnbuurt ©en kerk bouwen en hebben daartoe van de ge meente grond te koop gevraagd. De kerk zal verrijzen op den hoek van een der hoofdstraten. Synode Nederl. Herv. kerk. Het dagelijksch bestuur van de Vereeni ging van Nederl. Hervormde Stichtingen voor zenuw- en geestesziekten heeft be richt ingezonden van de oprichting dier vereeniging en vraagt de belangstelling en den steun der synode. De synode zal ant woorden dat op haar groote belangstelling en op liaar steun mag worden gerekend. De heer Bolt rapporteert over verschillen de aangelegenheden het Pensioenfonds be treffende. Overeenkomstig zijn voorstel wordt de pensioenraad gemachtigd, de eer ste wetenschappelijke balans over te leg gen in 1931. Ook zullen de provinciale kerkbesturen worden uitgenoodigd opzicht te houden mot betrekking tot die predikan ten en hunne ressorten welke niet aan hun verplichtingen met betrekking tot het pensioenfonds voldoen. De classikale vergadering van Utrecht heeft aan de Synode „eerbiedig doch met klem" gevraagd, of het niet op haar weg 'Ydühcï de Re- gij nergens! j Het Nederl Syndicaat j n Portland-Ö De controle eenvoudig. Eischt Groenst: ■vormandië n droog, iets 1 Let op de groen ■SIK»®!?. Ook I en het zegel der Doctoren als ïSjws tegen sssS«s*weirkal- Vervangt f jdicijnen. Per j bij de Iinpor- SI- PILAAR te r te Goes, in e, voor den oes, lewocnde mpstraat, ka- 171, groot 81 i betaling. chrijving: met Scliaur, i Tuist, groot ïn, aan den IteZoutelande; Wed. P. L0U- e aanvaarden, izichtigen. terlijk 4 Aug. kantore van Middelburg, ineen worden te stoppen voor iemand,' die zegt rijksamb tenaar te zijn en niet door bepaalde onder- scheidingsteekenon als zoodanig kan wor den herkend, op een eenzamen weg, zooals de Apeldoornsche weg er een is, terwijl dit stoppen ongetwijfeld niet zonder gevaar is voor den automobilist. De rijksadvocaat eischte f 50 of 20 da gen hechtenis. Het O. M. vroeg toewijzing van die vor dering. De politierechter onmiddellijk von nis wijzende, ontsloeg den verdachte van alle rechtsvervolging, omdat de bedoeling van den wetgever niet kan zijn geweest automobilisten te noodzaken voor ieder, die daartoe den wensch te kennen geeft, stil te houden. Eerst wanneer hij gestopt heeft, kan hij er zich van overtuigen, of de man wel bevoegd is daartoe, doch dan is tevens zijn veiligheid verdwenen. Het enkele opsteken van de hand en bet roepen van „halt, rijksambtenaren" zijn allerminst bewijzen, dat men met een kom mies te doen heeft. veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apolh. en Drogisten. Se Mr. A. A. DE VEE Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sommelsdijk, C. J. van der Graaf te Ameide; Te Loon op Zand A. F. P. Pop te Vaassen. Te Oosterwolde P. Kuylman te Houten. Te Surhuizum (toez.) S. Ybema te Hijkersmilde. Aangenomen naar Hedel Mr J. F. Dijk stra, em.-pred. te Den Haag. Bedankt voor Kolham, F. A. Visser te Oosterzee en Echten. Voor Eelde A. G. Kloots te Roderwolde. Geref. Kerken. Tweetal te Hoek van Holland, D. Brem- mer te Bruinisse en 'C. A. Vreugdenhil van Gramsbergen. Beroepen te Klundert A. J. Bouma te Wanswerd a. d. Streek (Fr.) Aangenomen naar Haarlem (als hulp prediker), cand. M. den Boer te Zierikzee. naar Utrecht (vac.-J. C. de Moor), J. H. Telkamp te Middelburg. Bedankt voor Waardhuizen J. Schelhaas Jzn te Nederhorst den Berg. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Den Haag (2e maal) L'. H. Zondag 31 Juli 1927. Ned. Herv. Kerk. Goes, vin. ds Steinz, nm. geen dienst, av. ds de Vries. Wilhelminadorp, Tm. dhr de Jager van Ka- pelle, mn. geen dienst. Ierseke, urn. ds v. Beusekom, nm. ds de Vries van Goes. Koudekerke, 9.30 u. ds R. ten Kate, 2 u. geen dienst. 't Zand, 10 u. ds C. L. Voorhoeve van Vlis singen, 6 u. dhr Stroo van WestTerschel- ling. Automobilisten en Rijks- ambtenaren. Voor den politierechter te Arnhem, mr Fockema Andreae, ver scheen de hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Arnhem, die op een avond in zijn auto den Apeldoornschen weg passeerend door kommiezen werd aangeroepen voor wegenbelastingcontrole. Hij reed evenwel door, omdat naar zijn meening een automobilist niet behoefde Ongelukken. Bij Rotterdam is een 9-jarig jongetje uit Krimpen a. d. Lek bij het zwemmen verdronken. Te Amsterdam is een 12-jarige jongen bij het spelen door een auto overreden. Hij overleed spoedig. Den chauffeur treft geen schuld. 'Te Alphen a. d. Rijn is een vierjarig meisje te water geraakt en verdronken. Re timmerman L. te Rotterdam heeft een disselboom van een mallejan op het hoofd gekregen. Met een ernstige schedelbreuk is hij in het ziekenhuis opgenomen. Van het Zweedsche stoom schip Mertainen, dat gisteren in den Nieuwen Waterweg is aangekomen, is de marconist op zee overboord geslagen en verdronken. Een 10-jarige jongen was Donderdag op den Rijnsburgerweg te Leiden achter op een rijdende tram gesprongen. Hij kwam te vallen en kreeg oogenschijnlijk onbeduidende hoofd wonden. Gister is de jongen echter overleden. - De heer J. W. uit Castricuin, die Woejis- dag te Ileiloo met zijn motor in botsing is gekomen met een vrachtauto, is gistermor gen overleden. De heer R. te Carle is in zijn woning gevonden, gedood door een' geweerschot. Hoogstwaarschijnlijk is B. bezig geweest zijn geweer na te zien, niet wetende dat 'dit geladen was, en is .hij door het afgaande schot doodelijk getroffen. Verzet. Onder hevig verzet is gister nacht door vier agenten aangebracht een onder drankinvloed verkeerende caféhouder te 's-Gravenhage. Tijdens de overbrenging werd een hond door het publiek opgehitst tegen de politiemannen; één der agenten werd door het dier aangevallen, waardoor zijn kleeren danig gescheurd werden. Hij moest zich onder behandeling stellen van den Geneeskundigen Dienst. Een brandspuit, die niet kwam. Bij een brandje in een aakschip te Zwolle, welk brandje men niet met een paar emmers water kon blusschen, werd de brand weer opgebeld. De politiespuit, die spoedig kwam, behoefde geen water te gevenomdat da opperbrandmeester liever de motorspuit alarmeerde. Maar, de motorspuit wordt in Zwolle door een paard getrokken. Het bleek nu, dat het paard in vertraging was, zoodat men, ten einde raad, maar met man en macht zelf de spuit naar den brand trok, evenals „anno dazumal". Toen de motorspuit den brand) bereikte, had het vuur echter reeds zoo'n) omvang aangenomen, dat er niet veel meer te redden was 1 Wat was er nu met het paard, dat „in ver traging" was De motorspuit is geplaatst op het Roode- torenplein. Het paard, dat voor het vervoer wordt gebruikt, is er een van de gem. rei niging, dat in de stallen der reiniging zijn plaats vindt. Wanneer er nu brand gemeld wordt, moet men eerst het benoodigde paard uit die stallen halen, daarmee naar het Roode- torenplein wandelen en eerst daarna kan de motorspuit uitrukken! Commentaar bij deze geschiedenis zou scha de doen, zegt de „Zw. Crt." Ongeluk bij een nachtelijke militaire oefening. Donderdagnacht heeft tijdens een militaire oefening te Amers foort een ongeluk plaats gehad- Op den Utrechtschen weg nabij Quatre-Bras reed een motorrijtuig tegen een z.g.n. geleidepaard aan. De bereider van het andere paard viel op den grond en de duorijder van het motor rijwiel werd over den weg geslingerd. Beide militairen werden naar het militaire hospi taal overgebrachf. De bestuurder van het mo torrijwiel, de heer T. uit Zeist, eesn burger, werd met eenige hoofdwonden naar het gast huis overgebracht. Erge ri ij ke toestan de n. We lezen in de „N. Tilb. Crt." „Dat de zware jeneveraccijns het spiritus- drinken bevordert, kan men in Tilburg ont waren aan de Ley. Daar wonen „spiritus- mannen" bij publiek en jeugd aldus bekend, die het spiritusdrinken tot een gewoonte heb ben gemaakt. Op een stuk weidegrond, waarop het onkruid welig tiert en de distel en brandnetel een meter hoog is opgeschoten, vlak over het brug getje begrensd door de Ley en aan de andere zijde door een blauwloop, een stukje terrein waar vieze afval, van alle mogelijke en on mogelijke ingrediënten, als ketels, potten, blik ken, papier, steenpuin, zakken enz. enfin alles wat op een gemeentelijke mestvaalt thuis be hoort is gedeponeerd,, bevinden zich twee boo- ge houtmijten van mutserd. Daarvoor een kleinere hoop dennenhout uit de bosschefn bijeengegaard. Voor, tegen en onder een der

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2