Boiteilari. Bfenala» öit de Provincie. vaak moeilijk, kostbaar an tijdroovend is; overwegende dat ditzelfde ook het ge val is met het verkeer tusschen de ver schillende deelen der Provincie en de an dere provinciën van Nederland; overwegende dat verbetering in dien minder gunstigen toestand zeer ges vrensclit is; besluiten lo. Gedeputeerde Staten uit te noo- digen het noodige te verrichten opdat eene commissie worde ingesteld, die tot taak zal hebben de middelen tot verbetering te overwegen en aan de verschillende belanghebbenden voorstellen te doen en aanwijzingen te geven omtrent hetgeen hunnerzijds zou kunnen geschieden om de wenschelijk gebleken verbeteringen tot stand te brengen; 2o. do algemeens kosten dezer commis sie voor rekening der Provincie te nemen en Gedeputeerde Staten uit te noodigen te zijner tijd de noodige voorstellen te doen tot regeling der noodig gebleken; uitgaven. (get.) WELLE MAN. (get.) E. BERGSMA. (get.) JOH. ADRIAANSE. (get.) A. STAVERMAN. Dhr Kodde (Stk. Geref.) zal zich niet mengen in politieke debatten. We zitten hier niet als vertegenwoordigers van een politieke groep, maar van de provincie. Er mag dan ook geen sprake van zijn, dat het niet vertegenwoordigd zijn in Ged. Sta ten een fractie in de .oppositie drijft. Spr. is geen voorstander van prov. be moeiing met de gezondheidszorg. De Over heid moet zich hier terugtrekken. Het nut van het schoolartsen-instituut kan Spr. niet inzien. Een schoolarts kan niet meer doen dan adviseeren. Spr. acht ook de statistiek van de zui gelingensterfte niet betrouwbaar. De om standigheden zeggen dikwijls heel wat meer. Het zal nog zoover komen, dat de Overheid nog zal zorgen voor het nog niet geboren kind en dat de dokter op last der'Overheid niet alleen zal komen als we ziek zijn, maar zelfs zal komen onderzoeken of we nog gezond zijn. De dokters zullen nog staatsambtenaren wor den. Ten slotte wijst Spr. op de politieke scheidslijn, die ook in de Staten loopt. Ook hier geldt; ze hebben des Heer en Woord verworpen, wat wijsheid zouden ze dan nog hebben? Daarom zou Spr. nooit met prmcipieel-vijandige partijen in de Ged. Staten willen zitten. !Met de coalitie kan Spr. niet accoordi gaan. Voor een samengaan met Rome en Dordt kan Spr. niet zijn. Dhr van 'tHoff (A.R.) meent, dat Staten en Gemeenteraden geen politieke colleges moeten worden. Toch mag na al het gesprokene hier niet gelden: wie zwijgt, stemt toe. Spr. staat niet op het standpunt, dat evenredige vertegenwoordiging, koste wat kost, in alle Bestuurscolleges moet door gevoerd worden. Daar kunnen andere fac- jtoren gelden. Spr. wijst den heer Welleman op de houding der vrijz.-democraten in Noord-Holland. Wanneer de heer Welleman en zijn po litieke vrienden voor hun partij en de aanverwante S.D.A.P. het alléén-recht wen- schen op te eischen van te hebben de de mocratische gedachte, dan zou Spr. daar in zooverre geen bezwaar tegen hebben, wanneer ze ons het recht zouden willen toekennen van te hebben de democrati sche daad, zooals meermalen door het college van Ged. Staten is getoond, b.v. nog gisteren bij de rechtspositie van de ambtenaren van de P.Z.E.M. Ook de A.R. weten nog wel iets van de democratische gedachte. Wat de gezondheidszorg betreft, Spr. erkent het vele goede van den school arts, maar daarom is nog niet aangetoond, dat de Staten hiervoor geld moeten vo- teeren. De taak van het gezin moet niet onnoodig overgedragen worden aan de Overheid. Men moet hier terdege onder scheiden tusschen stad en dorp. In het laatste gaat men in den regel eenvoudiger en igoedkooper te werk dan in de stad. Dhr dePaaw (s.-d.) betreurt het verzet flat in Zeeuwsch-Vlaanderen tegen de wa terleiding is ontstaan en dient een motie in, waarin Ged. Staten worden uitgenoo- fligd, al het mogelijke te doen om te voor komen, dat de waterleiding in Zeeuwsch- Vlaanderen mislukt. (Mr Dieleman verlaat de vergadering.) Dhr Adriaanse (v.-d.) bestrijdt den heer Kodde. Men kan nu eenmaal de politiek niet buiten de Staten houden. Spr. is niet optimistisch over den finan- cieelen toestand der provincie. Spr. meent, flat op den dienst NeuzenHansweert aan merkelijk kan worden bezuinigd. Spr. wijst op de gebrekkige wijze, waar op op de ponton te Vlissingen bet op- en afrijden van auto's moet geschieden. Een kleine borstwering op de ponton is noo dig. Spr. protesteert er tegen, dat Ged. Staten zich .zoo weinig aan deze zaak gelegen laten liggen, niettegenstaande hier laatst nog iemand het leven niet. Spr. drukt zijn teleurstelling uit over het antwoord, dat Ged. Staten gaven op zijn wraag, of de veiligheid der passagiers voldoende gewaarborgd is bij het reizen toet de nieuwe ferryboot. Niet alle rapporten over den bouw dezer ferryboot zijn aan de Prov. Staten over gelegd. Dat betreurt Spr. Het bevreemdt Spr. verder, dat de scheepvaartinspectie over deze boot niet is gehoord. Spr. dringt daar alsnog op aan. Dhr W a 11 i e n (C.H.) zegt nog iets over de waterleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen. Spr. heeft daartegen altijd bezwaren ge had. De manier van optreden der lei dende personen kan Spr. b.v. niet toejui chen. Er zit aan deze waterleiding veel Tneer vast dan velen wel denken. Spr. zal hier niet ageeren tegen de waterlei ding, maai- beter is het de motie in te trekken, opdat de Staten niet gedwongen worden zich uit te spreken. Bovendien missen ze daarvoor den tijd en de ge gevens. Spr. is er niet voor, dat nog meer pressie door Ged. Staten op de gemeen ten wordt uitgeoefend. Dhr Sta verman (v.d.) zegt, dat dhr Kodde blijk heeft gegeven van de school artsenkwestie niet op de hoogte te zijn. Laat hij in Vlissingen b.v. eens informee- ren, opdat bij beter op de hoogte zij, wanneer later die zaak hier weer aan de orde komt. Spr. bad gaarne gewild, dat hier stem men waren opgegaan tegen de anarchie op ziekenhuisgebied in Zeeland. Dhr de Pauw (s.d.) verdedigt nader zijn motie. Dhr L aernoes (A.R.) bevestigt de nood zakelijkheid van betere verkeersregeling en onderhandeling hierover met de Kamer van Koophandel en onderschrijft de klacht over de tegenwoordige wijze van saam stellen der afdeelingsverslagen. De voorzitter stelt voor de motie- Welleman naar Ged. Staten te zenden ter fine van advies. Dit wordt goedge vonden. Dhr v. Dusseldorp (Ged. St.) zal niet ingaan op de verkiezing van Ged. Staten. Die opmerkingen behooren bij de fracties. Wat de rechtspositie van het prov. per soneel betreft, zijn Ged. Staten bereid te verklaren, eerst nog een ooganblik af te wachten de rijksregeling. 'Mocht het echter te lang duren, dan zijn zij bereid, om wanneer het volgend jaar de rijks regeling nog niet geldt, met een eigen regeling te komen. Spr. doet bij niemand onder voor waar deering van de schoolartsen, maar de vraag is, of de provincie hier een taak heeft. Men zij voorzichtig met het uitbrei den dezer taak. Pas wanneer het particulier initiatief te kort schiet, en dit moet aangetoond kunnen worden is er voor de provincie een taak. Spr. doet eenige mededeelingen over den financiëelen toestand der provincie. Die is niet catastrophaal als dhr Adriaanse meent. Wel zijn we aan den top onzer belastingen. Tegenover de motie-de Pauw staan Ged. Staten niet onsympathiek. Hierna pauze tot twee uur. Middagvergadering. Te twee uur wordt de zitting voort gezet. Slechts 24 leden waren aanwezig. Aan de orde zijn de replieken over de begrooting. Verschillende heeren replicee- ren. Dhr de Pauw trekt gezien den btij- venden tegenstand zijn motie aangaan de de Z.-Vl. Waterleiding in. Dhr Wa 11 i en trekt zijn motie, na de toezegging van Ged. Staten, over de rechtspositie van het prov. personeel, in. Nu volgt artifcelsgewijze behandeling der begrooting. Stoombootdiensten. Bij den post prov. stoombootdiensten spreekt dhr 0 verhof f de hoop uit, dat Ged. Staten bezuiniging weten te be reiken zonder aan de goede verbindingen te tornen. In afwachting van eventueel groote be zuinigingen. waarvoor langdurige studie noodig is, wil spr. alvast een kleine be zuiniging voorstellen. Spr. wil de bootver- binding HoedekenskerkeHansweert op heffen. Het passagiersvervoer op dit tra ject is zeer miniem (pl.m. 300 personen in een geheel jaar) .Spr. verkeerde in de meening, dat het indertijd de bedoeling was, de verbinding Hoedekenskerke Hansweert op te heffen, zoodra de locaal- spoor zou zijn geopend. Dhr Wallien steunt dit voorstel. De bezuiniging, hierdoor verkregen, zal ech ter gering zijn. Spr. wil daarom verder gaan. De bootdiensten moeten veerdien sten worden. Als de tramwegdienst in Zeeuwsch- Vlaanderen compleet is, is het tijdstip aangebroken, om te overwegen maar drie veren in te stellen, n.l. VlissingenBres- kens, HansweertWalzoorden, Neuzen Hoedekenskerke. Beter ware het, indien het Rijk deze veren overnam.. Voor dezen zomerdienst voldoet de dienstregeling BreskensVlissingen niet aan redelijke eischen. Soms moet men uren in Vüssingen op een treinverbinding wachten. Komt straks de ferry-boot in de vaart, dan zal volgens spr. ook vermindering van bet tarief BreskensVlissingen in overweging moeten worden genomen. Het tarief op dit traject is proportioneel hoo- ger dan bij de andere diensten. Dhr de Pauw neemt het tegenover den heer Wallien op voor de verbinding NeuzenVlissingen. Spr. wil verder de reductie, die voor de retourkaarten geldt, ook doen gel den voor de enkele reisbiljetten, f Ten slotte neemt spr. het op voor het verleenen van vrijkaarten op prov. dien sten aan de Statenleden. Dhr Adriaanse is ook tegen op heffing van den dienst NeuzenVlissin gen. Dhr Kodde is pok voor bezuiniging op de bootdiensten. Laten we dus be ginnen met de Zondagsdiensten nog meer te beperken. Ook bet vervoer van goe deren op Zondag moet stopgezet worden. Dhr v. Rompu (Ged. S_t.) meent, dat bij deze kwestie de beste stuurlui aan den wal staan. Wil men opheffing ,best, maar dat beteekent ontslag van personeel. Elke beperking van diensten moet worden goed gekeurd door het Rijk. Dan wordt echter ook de rijksbijdrage van 80 pCt. vermin derd. Het voordeel gaat dan Verloren. Het eene lid wil opheffing, het andere uitbreiding. Zou het nu niet liet beste zijn de zaak te laten zoo ze is en oveij te laten aan de prudentie van Ged. Staten eoi hun deskundige adviseurs Vermindering van tarief BreskensVüs singen is onderhevig aan de goedkeuring van het Rijk. Opheffing van den dienst NeuzenVlis singen is te gek om alleen te Ioopen. Dan zou de Zeeuwsch-Vlaamsche tram zeker f 50.000 subsidie moeten ontvangen voor dubbelspoor. Wat betreft de dienst Hoedekenskerke —Hansweert, spr. kan meedeelen, dat die dienst met October waarschijnlijk reeds zal worden stopgezet. Wat de vrijkaarten betreft, zegt spr., dat bij Ged. Staten hiertegen geen. bezwaar bestaat, maar toch geeft spr. in overweg- ging hiermee te wachten tot de najaars- zitting, daar er nu zoo weinig leden aan wezig zijn. Dhr d e Pauw doet het voorstel de Statenleden vrij vervoer te verleenen op de bootdiensten op Ooster- en Wes- terschelde. Dhr v. Rompu zegt, dat Ged. Staten desverlangd 10 kaarten voor vrije vaar ten aan de Statenleden willen geven. Ver der kunnen ze niet gaan, zonder goed keuring van de regeering. Dhr Kodde dient een amendement in om deze vrijkaarten alleen geldig te doen zijn op andere dan Zondagen. Dhr v. d. Wart wil het gebruik der kaarten aan de persoonlijke vrijheid der leden overlaten en is tegen het amende ment-Kodde. Het amendement-Kodde wordt verwor pen met 17 tegen 7 st. (Vóór dhrn v. d. Putte, de Jonge, v. 't Hoff, Sonke, Jo- ziasse, Kodde, Boender). Het voorstel-de Pauw (vrijkaarten) wordt aangenomen met 15 tegen 9 stem men "(tegen dhrn Fruijtier, v. d. Putte, v. Rompu, v. Dusseldorp, v. d. Weijde, Joziasse, Kodde, Boender en v. Waes- berghe). Dienst Oosterschelde. Dhr v. d. Wart protesteert er tegen, dat op 'de boot op de Oosterschelde kaartjes worden verkocht voor den auto- busdienst-Krijger. Dhr Overhoff onderschrijft dit pro test. Dhr v. Rompu G(ed. St.) wijst er op, dat dhr Krijger gratis de post ver voert van Katscheveer naar Goes. Zoodra zich dit wijzigt ,zal de kaartjesverkoop ophouden. Dhr v. d. Wart meent, dat ook dhr v. Ötriea op verzoek gratis de post wel wil vervoeren. V eereK amperland. Dhr Onderdijk nam dankbaar nota van het voornemen van Ged. Staten om in 1929 voor dit veer een nieuwe boot voor "te stellen. Dhr Wallien wil dit wat vroeger dan 1929 doen geschieden. Dhr Sonke wil op het bestaande bootje meer gelegenheid voor fietsvervoei aanbrengen. Dhr v. Rompu zegt, dat het moeilijk- zal gaan vroeger een voorstel in te die nen, gezien andere uitgaven voor dit veer. Dhr Wa 11 i en wijst op het batig saldo van dit veer. Th de najaarszitting zal hij er op terug komen. Diversen. Dhr 0 n d e r d ij k (s. d.) vraagt verla ging van de provinciale leges voor passen, nu ook liet rijk de paskosten heeft ver laagd. Dhr v. Dussel dorp vindt het werk, dat de provincie aan de passen heeft, niet te duur betaald. De begrooting is hiermede afgehandeld. Opcenten. Besloten wordt de volgende opcenten te heffen 50 op de grondbelasting (ongebouwd). 50 op de grondbelasting (gebouwd). 50 op de personeele belasting. 20 op de vermogensbelasting. 20 op de inkomstenbelasting. Daarna sluit de voorzitter in naam der Koningin de zomerzitting. Slachtoffers van het Bolschewisme. Prins Tsjakofskoj en acht tsaristische officieren zijn naar de Engelsche bladen melden, j.l. Zaterdag te Koersk ter dood veroordeeld. Hun was ten laste gelegd, dat zij een staatsgreep ten gunste van grootvorst Cyrillus, neef van den laatsten tsaar, hadden georganiseerd. Andere arrestaties werden te Charkoff uitgevoerd, waar een vooraanstaand bol- 'schewiek, Boloff, directeur van de grootste bolschewistische industriëele ondernemin gen was ontslagen, omdat hij instemming aan de oppositie had betuigd eu aanval len op de sovjetleiders had gedaan. Twee eu veertig sociaal-revolutionnaiien uit Georgië zijn ook naar Charkoff gevoerd. Met het oog op den intensen haat van de sovjets tegen de Georgiërs verwacht men, dat zij ter dood veroordeeld zullen worden. tjj Korte berichten, Ben telegram uit Kaapstad meldt: Ben welkome regen is thans na een ongeevenaarde droogte, welke een uitgebreide schade aanrichtte in het heele land, gevallen. Velen stonden op het punt om van gebrek om te komen. Door de jongste aardbeving zoo wordt nader uit Graz gemeld, zijn in Falenz schoorsteenen ingestort en huizen gescheurd. In een postgebouw is het halve dak ingestort. In Mariazell vluchtten in. woners en hotelgasten de straat op, daar zij verdere aardschokken vreesden. Em telegram uit Peking meldt: Een abnormale hitte heerscht thans in deze stad. Er zijn menschenievcns to betreu ren. In Martaro reed een spoortrein op een stilstaanden trein, ten gevolge waarvan meer dan 100 personen licht gewond werden. Tusschen Kassei en Giessen is een vliegtuig neergestort. Er zijn 3 passagiers gedood, terwijl de bestuurder en een vierde passagier gewond zijn. Reuter seint uit Bombay: Buiten gewoon hevige regens zijn te Gu jarat gevallen en hebben groote schade aangericht. Men vreest, dat de katoen, oogst in de streek van Broach vernield is. -Als een hulde aan de nagedachte- nis der Britten, die in den Yperemsec- tor sneuvelden, is „hoogtei 60" aan de Ehgelsche natie geschonken. Het geschenk is afkomstig van Calder, directeur van; de Burton-brouwerij, die eenige jaren geleden den heuvel aankocht. Vaccinatie en ziektegevallen. Het Tweede Kamerlid Kersten heeft den minister van arbeid, handel en nijver heid de volgende vragen gesteld: 1. Kan de minister mededeelen, hoe- vele gevallen van encephalitis bij kort te voren gevaccinéerde persenen zich heb ben voorgedaan? 2. Hoeveel en welke gevallen van an dere ziekten zijn bekend geworden, bij welke een samenhang met een te voren verrichte vaccinatie moet aangenomen worden 3. Wanneer en waar de bedoelde geval len zijn voorgekomen en hoeveel daarvan doodelijk verloopen zijn? 4. Uit welke koepokinrichting in elk der gevallen de gebruikte entstof afkomstig was? 5. Zijn de bepalingen omtrent vaccina tie van de ter school komende kinderen de voornaamste bepalingen in onze wet geving ter wering van de pokziekte? Zoo niet, welke bepalingen acht uw Excellentie in dit opzicht belangrijker? 6. Is het gevaar voor optreden van de pokziekte bij de in Nederland bestaande toestanden op het gebied der volksge zondheid toch nog zoo ernstig, dat de wettelijke bepalingen omtrent de verplichte vaccinatie van ter school komende kindes- ren gehandhaafd moeten blijven, ook nu blijkt, dat dientengevolge dooden vallen? 7. Is uw excellentie, nog afgezien van principieele gronden, om het belang van ons volk bereid a. maatregelen te nemen tot ophef fing van den vaccine dwang; b. zoo niet, zorg te dragen tegen de zoo gevaarlijke entstof? Het Tweede Kamerlid Krijger heeft den minister van arbeid, handel en nijverheid gevraagd 1. Is de minister bereid, mede te dee len, of de inspectie van de volksgezond heid zich reeds bezighoudt met de in de laatste tijden, o.a. te Goes, na inenting met koepokstof, voorgekomen ziektegeval len met en zonder doodelijken afloop? 2. Is de minister bereid, mode te dee- len de opvatting van den hiervoren be doelden Rijksdienst over het al of niet bestaan van een oorzakelijk verband tus schen de inenting en de bedoelde ziekte gevallen? 3. Indien mocht blijken, dat de des kundigen niet eenstemmig zijn in hun oordeel over de juistheid van die opvat ting, is de minister dan bereid, voor een grondig onderzoek ter zake onverwijld een commissie in te stellen? 4. Indien een oorzakelijk verband moet worden vastgesteld, waarschijnlijk of moge lijk geacht, is de minister dan bereid, te bevorderen, dat aan het bepaalde in de eerste alinea van artikel 4 van het Ko ninklijk besluit van 29 Februari 1922, Staatsblad no. 97, een zoodanige toepas sing worde gegeven, dat geen entstof zal worden afgeleverd, waarvan de onschade lijkheid niet vaststaat? 5-. Acht de minister juist het door do Maatschappij tot bevordering van de ge neeskunde aan de medici gegeven advies, om, ten einde met meer kans complicaties te voorkomen, bij voorkeur in het na jaar te vaccineeren, en, zoo ja, is zijn excellentie dan bereid, te bevorderen, dat aan bedoeld advies zooveel, mogelijk pu bliciteit worde gegeven en dat door de gemeentebesturen en de bevolking daar mede rekening worde gehouden? De Nederl. Spoorwegen. Naar aanleiding van het in ons vo rig nufnmer vermelde bericht van de Avondpost inzake de opzegging van de overeenkomst der Nederlandsche Spoor wegen met de Algemeens Exploitatie onderneming van Gend Loos, v.h. Collig- non en Cie, door de Nederlandsche Spoor wegen, meldt men ons, dat deze overeen komst eerst 30 Juni 1928 eindigt. Hoe de tot dusverre door van Gend Loos ten behoeve van de Nederlandsche Spoorwe gen uitgevoerde^ dienst dan zal worden bewerkstelligd, is nog niet geheel uitge maakt en vormt nog een punt van nadere overweging. Een verstrooid Kamerlid. Het volgende moet, naar „De Vrijheid" vertelt, eenige jaren geleden in onze Tweede Kamer geschied zijn. Er was een stemming; plots echter stokte de stem van den kommies-griffier, die nauwgezet de namen oplas. Pas na eenige aarzeling ging hij verder. Kort daarop zag men hem in levendig onderhoud met den voorzitter en den griffier, terwijl allen met criti( schen blik de presentielijst bekeken Wat was het geval? Op bedoeld stuk, richtsnoer bij alle stemmingen, waarop de naam van don algevaardigde' niet mag ontbreken zal hij dien dar aan de stem ming kunnen deelnemen, kwam de naam voor van een persoon, die wel is waar vaker in liet Kamergebouw vertoefde dam eenig Kamerlid, maai- die niettemin op den titel van Volksvertegenwoordiger geen aanspraak kon maken. Kortom, de naam van den heer Bijleveld, den toenmalige* Kamerbewaarder, prijkte op de presentie lijst. Had Bijleveld zelf zich een recht aange matigd dat hem niet toekwam? Het was bijna ondenkbaar; de goede mam toch was een en al eerbied voor al wat Kamerlid heette. Hij was dan ook doodelijk onfc. steld, toen men hein het corpus delicti toonde, en juichte van ganscher harte het voornemen van den voorzitter toe, den schuldige op te sporen. Men begon met een soort vraaggesprek met de spot geesten der Kamer, maar dezen zwoerem bij kris en bij kras, dat zij tot zoo iets onbehoorlijks nooit in staat zoude*, zijn. Toen werd de lijst in handen gegeven van iemand, die verstand had van gra phei ogie en het schrift der Kamerlede» kende. Zijn ongelooflijke conclusie, welke niet zonder schroom weid uitgesproken, luidde aldus: Niemand anders dan jhr. mr A. F- de Savornin Lohman kan de valsche liandteekening gezet hebben. Ongelooflijke conclusie zeiden wij: Jhr da Savornin Lohman toch was een zoo waardige, indrukwekkende en decoratie ve verschijning, deze grijsaard met zijd „tête de médaillon", was zoozeer „every inch a gentleman" dat op hem wel het allerlaatst eenige verdenking kon rusten. Tot minderwaardige grapjes had Lob man zich nooit in zijn leven verlaagd. Toen heeft men hem, bij wijze van cu riositeit, als een staaltje van de onbef. trouwbaarheid der zoogenaamde schrift kundigen, de conclusie medegedeeld. Het effect was verrassend. De nestor der chris- telijk-historische Kamerfractie wenschte de presentielijst te zien en zoodra hij; den naam Bijleveld onder de oogen had, riep hij verschrikt uit: „Ja, dat moet ik hebben geschreven", om terstond daarop tot de ontdekking te komen, dat zijn eigen naam niet, op de presentielijst voorkwam. Toen werd hem alles duidelijk. Hij herirv nerde zich, juist een gesprek met Bijlec veld gevoerd te hebben, terwijl hij de presentielijst teekende. Verstrooid moet hij toen den naam van den ander in plaats van dien van zichzelf neergeschreven heb. ben. De Zeeuwsch Viaamsche Waterleiding. De Raad van Commissarissen der Naamlooze Vennootschap Zeeuwsch- Vlaamsche Waterleidingmij., heeft in zijn vergadering op 27 Juli j.l. beraadslaagd over de houding, door den Gemeenteraad te Terneuzen aangenomen, inzake de voort zetting van de plannen. Met genoegen werd geconstateerd, dat inmiddels de Raad van Hontenisse en die van Waterlandkerkje tot het aangaan van de geldleening besloten. Vele grieven zijn in het openbaar en in besloten kring geuit tegen de gestie va* het bestuur der N. V. De Raad van Com missarissen besloot, een uitvoerig schrij ven aan alle leden van den Raad der bij de N. V. aangesloten gemeenten te richten, waarin zakelijk alle aangevoerde bezwaren worden besproken. Met name zullen wor den behandeld de tarieven, de rentabiliteit, de aankoop van gronden en buizen. Voorts zal de Raad van Commissarissen op 9 Augustus a.s. een vergadering te Ter- neuzen houden, waartoe alle raadsleden der betrokken gemeenten worden uitgenoo- digd, alsook de pers en waai' alle gelegen heid tot mondelinge gedachtenwisseling zal bestaan. De dienst Vlissingen Breskens. De ferryboot „Koningin Wil- helmina" voor den dienst op Breskens is thans te Vlissingen gearriveerd en zon dezer dagen in dienst worden gesteld. Evenwel bleek op den tocht van Rotter dam naar Vlissingen, dat de bestuurbaar heid te wenschen overliet. Naar verluidt, moeten nog belangrijke veranderingen aangebracht worden, ten einde dit euvel op te heffen en is de datum van indienststelling weder voor eenigen tijd verschoven. Naar aanleiding van dit bericht dient er op te worden gewezen, dat eerst morgen de officieel© proeftocht met de commissie van toezicht op de Prov. Stoombootdien), sten en deskundigen wordt gehouden en Zaterdag een tocht met gonoodigden. Bij die tochten zal moeten blijken of de boot aan de gestelde' eischen voldoet. In bovenstaand bericht wordt ook ge meld, dat de indienststelling weer is uit gesteld, opgemerkt zij echter, dat nog. geen datum van indienststelling was, vast gesteld. Met ingang van 30 Juli a.s. is de besteller C. Kik verplaatst van het hulp- post-telegraaf- en telefoonkantoor Brui- nisse naar het post- en telegraafkantoor te Middelburg. Bij het in Juni j.l. te 's-Gravenhage gehouden verlicht examen voor Ontvan ger der Directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, slaagde met no. 1 F. Zuidijk, assistent bij die middelen te Rotterdam, afkomstig uit Wolphaartsdijk. De Nederlandsche Veroeniging tot afschaffing van alc. dranken beeft op Za terdag den 6en Augustus a-s- te Goes een bijeenkomst van drahkbostrijflersver. eenigingen van N. Brabant en Zeeland be*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2