Binnenland. Ksrtaüsaws Dit de Provincie. VacanfË© Onderwijs, Nederiandsch fabrikaat De IVB4 op de Landbouwtentoonstelling Middelburg. nog steeds aan de spits van alle radiotoestellen. M Vertegen- woos'dEgers J. M. Polderman, ©oes. L. J. v. 't Westende, M'burg. Borsselen. Beno'Uid tot weger aan tiet ■weegbruggebou wtj© staande in do nabij heid van liet station Borssele. dar Spoor weg-Mij „Zuid-Beveland" do heer Jan Flok Jr, die heeft verklaard zijne benoa ming aan te nemen en tot hulpweegster mej. Adriana Kakebeeke, waarvan nog niet bekend is of zij hare benoeming aan zal namen. Br zijn uitgegeven 75 aandeielen van f25.—. Arnemuiden. Maandagmorgen, terwijl de moeder even afwezig was, trok een kind van ongeveer 1 jaar zich een pan met kokend water over het lichaam, tenge volge waarvan het zulke ernstige brand wonden opliep, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen welke werd verleend door dokter van der Bijl. Tholen. De gemeenteraad benoemde gis teren tot g emelenteL on)tv anjg e r den heetr W. de Korte met 5 stemmen! tegen 4 op den heer H. Gaossen, wethouder. iGistermorgein werd in tegen woordigheid van den geheelen Raad en een talrijk publiek door den burgemeester officiëel het eerste graafwerk voor de overbrugging van de Eendracht verricht. Hoek. Vergaderihg Gemeentel raad. Na opening door den voorzitter, deelt deze mede, dat is ingekomen een mededeieling van Ged. Staten, dat de door den Raad vastgestelde verordening op het electr. bedrijf is goedgekeurd; idem wijziging gemeenteibegraoting 1926 en 1927- Verhouw gemeentehuis- De voorzitter: In verband met het in de vorige vergadering door den heer.Pla.d- dat geopperde idee om tegelijk met den verbouw van het verenigingsgebouw, het dak van het gemeentehuis af te nomen, heb ik daarover met den betrokken ar chitect gesproken, en is deze van meei- ning, dat dit geen afdoende maatregel is voor verzakking, en dat het voor del gemeente het voordeeligst is, om tegelijk met de verbouwin'g van het vereenigings gebouw, daarin ook den verhouw vari het gemeentehuis op te nemen. Er zal alzoo ©en veel mooier geheel worden verkragen, en dat zal betrekkelijk niet duur uitkomen. Het huidige gebouw zal ei' misschien nog een 15 a 20 jaar kunt nen staan, maar daarbij dient men te rekenen op da kosten van herstelling en onderhoud. In verband hiermede heb ik den heer dei Bruijne verzocht een ont werp in dien geeist te maken, hetgeen ik hiermede den Raad aanbied. De heer Pladdet (A-Ri.) meent, als het gebouw nog 20 jaar er kan staan het werd toïeuw gebouwd in 1910 voorloog pig uitstellen, voordeeiiiger is. De voorz. deelt mede, dat het dak overal doorregent en van onderen vrij) rot is. Na eenige discussie) wordt het plan aangenomen met 4 tegen 2 stemmen (Jansen (C-H.) en Pladdet (A--H,.)dhr J. A- Meert en's (St-Ger.) was absent. Voorstel van de leden Pladdet en pen sen, om de aanstaande uitbreiding van het electrisch niet te doen uitstrekken] naar den Lovenpolder en den N-Neu- zenp older. Dit voorstel wordt uitvoerig verdedigd en toegelicht door den heer Pladdet en bestroden door den voorzitter. De voorzitter stelt voor, het voorstelt PladdetJansen af te wijizen. Wordt aan genomen met 3 tegen 2 stemmen. (P. en J.). Voorstel aangaan geldleening, groot f22000, af te lossen in 25 jaren, wordt z. h. s. aangenomen. De voorzitter biedt de gemeenterekel ning over 1926 aan, met in ontvangst f 74.298.491/2 en in uitgaven f 66-534.51V2, alzoo met een goed slot van f 7-763.98. De heeren Van 't Hoff, M. de Feijter en J. D. de Feijter zullen nader worden verzocht zich met het nat zien der rekening te willen belasten. Na gehouden rondvraag sluit de voort, zitter de vergadering. Onlangs zag ik de aandacht gevestigd op „de Fransche eerlijkheid", die het mogelijk maakt, dat kiosken onbeheerd blijven, enz., zonder dat daarvan misbruik wordt .gemaakt. In ons land, zoo meende de schrijver, die hierop de aandacht vestigde, zou zoo iets niet mogelijk zijn, omdat alles zoa worden weggegapt. Ik ben zoo vrij, dit te betwijfelen. Er zijn sommige plaatsen waar men de gelukkige gedachte heeft gehad vrucht- boomen langs de wegen te plaatsen, zon der dat ze, naar ik vernam, geplunderd: worden. Een kennis uit Holland, die bier on langs de rozen en andere bloemen zag, vlak langs den weg, opperde de gedachte dat ze in minder dan geen tijd wegge kaapt zouden zijn. In zijn woonplaats zou dat zeker het geval zijn. Ik geloof het graag. Maar hier is het toch niet zoo. Misschien een gevolg van het feit, dat men een beetje vertrouwen in het publiek weet te stellen? Ik weet 'tniet zoo precies. Maar dit geloof ik wel, dat men door a 11 ij d te verbieden en overal hooge afscheidin gen te plaatsen, de begeerte prikkelt en de overtreding in de hand werkt. OPMERKER. (N. S. F. Hilversum) Doc. A. v. d. Heydenf. Na een langdurig ziekbed is gisteren in den ouder dom van 62 jaar overleden Ds A. v. d. Heyden, rector van de Theol. School der Chr. Ger. Kerk te Apeldoorn. Juni 1900 werd Ds v. d. Heyden be roepbaar gesteld in de Chr. Geref. Kerk. Hij nam het beroep naar Broek op Lan- gendijk aan. In 1904 werd het tweede be roep naar Dordrecht aangenomen, waar zijn leermeester, wijlen Ds J. Wisse, hem bevestigde. In 1909 werd Ds v. d. Heyden door de Gen. Synode der Chr. Ger. Kerk benoemd tot docent aan de Theol. School der Chr. Ger. Kerk, toenmaals te 's Gra- venhage gevestigd. Aangezien deze benoe ming met het lot geschiedde, vond Ds v. d. Heyden geen vrijmoedigheid, voor deze be noeming te bedanken. Met een oratie over „De taal" aanvaardde Ds v. d. Heyden zijn ambt. De overledene doceerde, wat de pro- paedeuse betreft, Latijn, Mythologie, An tiquiteiten (Grieksche en Romeinsche oud heidkunde), Historia Litteraria, Algemee- ne geschiedenis en Aardrijkskunde en voor de theologie Pastoraal, Catechetiek, Homiletiek en Liturgiek. Voor zijn benoeming tot docent diende Ds v. d. Heyden de Theol. School reeds als curator. 9 jaar was hij voorzitter van de Synodale Commissie, terwijl hij tot zijn dood praeses was van Deputaten Synodi voor de correspondentie met de Hooge Overheid. Ook was Docent v. d. Heyden penningmeester van de Deputaten voor de Zending, Quaestor van de vereeniging voor Chr. Ger. predikanten en redacteur van het jaarboekje der Chr. Geref. Kerk. De regeering erkende zijn verdienste door hem 11 Nov. 1925, bij gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum, te benoe men tot officier in de orde van Oranje- Nassau. Geref. Kerken (H. V.) Het Hdbl. wijst er op, dat de beroeping van Ds van Duin slechts formeel© beteekenSs heeft. Door deze beroeping heeft hiji nu het recht ontvangen, in deze gemeenten' ook de sacramenten te: bedienen, een recht, dat volgens geref. kerkrecht alleen uit den band met een plaatselijk© kerk voortkomt. Zoo zal ook Dr C- Koppef naai bevestigd worden to Zandvooirt. proces had de officier zich krachtig uit gesproken voor een strenge bestraffing van de beklaagden. Hevig onweer. Behalve te Berlijn heeft er Zondag in Mecklenburg-Strelitz een geweldig onweer gewoed. In de omstreken van Neu Stre- litz werden de velden, weiden en tuinen onder water gezet. De hooioogst is vrijwel geheel verwoest. Een landarbeider werd door den bliksem gedood. De koning van Roemenië. De gezondheidstoestand van den koning is aanmerkelijk verbeterd. Bij de opening tvan het parlement heeft Bratianu 3e troon rede voorgelezen. De aardbeving in Palestina. Volgens het officiëele verslag over de aardbeving in Palestina en Transjordanië waren er in Palestina 200 dooden en 356 zwaar-, 575 licht gewonden. Men schat jop ,1000 het aantal zwaar beschadigde huizen in het geheele land. Het paleis van den gouverneur werd beschadigd, iioch over het algemeen zijn de regee- ïingsgebouwen gespaard gebleven. In Transjordanië waren er 68 dooden en 102 gewonden. Gistermorgen om even tien uur werden twee lichte aardschokken gevoeld. Bij de politie zijn geen mededeelingen binnenge komen omtrent aangerichte schade, doch in sommige deelen der stad zijn de stra ten vol menschen. De Engelsche vloot. Kolonel Hendlam heeft namens de ad miraliteit in antwoord op een vraag in het Lagerhuis medegedeeld, dat Engeland iop 31 December 1913 58 slagschepen ten 14 in aanbouw had, en verder 9 Slagkruisers en 1 in aanbouw., tezamen 82. Op 1 Juli 1927 bedroegen deze getallen re6p. 14, 2, 4 en 0, tezamen 20. Een tornado in Kansas. Een tornado, die in noordoostelijke rich ting door Kansas trekt, heeft gisteravond minstens acht personen gedood en naar men meent honderden gewond. Tientallen huizen zijn vernield. South Park en Lebo zijn zwaar getroffen Muiterij in een gevangenis. In een marine-gevangenis te Toulon hebben de laatste dagen muiterijen plaats gehad. De gevangenen zoDgen herhaalde malen de internationale, totdat tenslotte 3e marinepolitie ingreep. Zondag wist een Her gevangenen een deur in te trappen ten ontstond een ernstige toestand. Met moeite werd de orde hersteld. De cycloon te Tarbes. Te Tarbes (Frankrijk) en omgeving heeft teen cycloon gewoed, die groote vernielin gen heeft aangericht. Oogsten werden ver nield en hoornen ontworteld; vele huizen zijn onder water geloopen. De glazen daken van fabrieken, van het station du Midi, van garages en druk kerijen, met name van de „Républicain" zijn vernield. In electriciteitsfabrieken bedraagt de schade verscheidene millioenen. Een 60- tal arbeiders is door glasscherven ge wond. /Pc ,stad zit zonder electriciteit. Daken en schoorsteenen hebben veel schade geleden. De telefonische verbindin gen zijn verbroken. Korte berichten. Bij Mouleau moest een Fransch militair vliegtuig gisteren een noodlanding floen. Het kwam daarbij in aanraking met vier „kinderen, van wie er twee werden gedood. In het Engelsche Lagerhuis heeft sir Austen Chamberlain meegedeeld dat 'onderhandelingen met de Duitsche regee ring aan den gang zijn voor de afschaffing van visa van Engelsche reizigers in Duitschland. Tusschen Pépinster en Verviers is teen auto, waarin drie personen uit Ver viers waren gezeten, van den weg 7 meter 'diep in de Wezer gestort. Twee van de inzittenden werden gedood, de derde is zwaar gewond. Naar verklaard wordt, is een belang rijke verbetering ingetreden in den toe stand van Clemenceau. Gisteren is de rechtstreeksche lucht vaartverbinding BerlijnOslo geopend. De ter dood veroordeelde Italiaan- sche communist Vanzetti is in de staats gevangenis te Charlestown een honger staking begonnen. Als gevolg van het jongste ojiweder hocrsclit er, naar gemeld wordt, in het Eulengebergte (Sudeten) een overstroo ming, welke de ernstigste is, die daar in de laatste decennia js voorgekomen. Zaterdagavond zijn in ©en mijn te [Wattenscheid twee mijnwerkers," vader en zoon, onder afvallend gesteente bedolven. De reddingspogingen, die terstond werden ondernomen, hadden tot nu toe geen re sultaat. Volgens het officieel rapport is het eerste schot te Weenen gelost door een communist. Deze is gearresteerd. tIn de buurt van Tarente is een militair watervliegtuig neergestort en ge heel vernield. De inzittenden werden ge dood. De Koninklijke familienaar Leeuwarden. De Koningin, de Prins, en Prinses Juli ana zullen op 7 September de landbouw tentoonstelling te Leeuwarden bezoeken. Zij zullen overnachten ten huize van den commissaris der Koningin in Friesland. De Koningin en Prinses Juliana zijn gistermiddag per Staatsspoor van 6 uur 20 min., waarin zich het Koninklijk salon - rijtuig bevond, voor enkele dagen van Het Loo in Den Haag gekomen. De Holland—Indië-vlucht. Bij de jv. L. M. is bericht ingekomen, dat het Fokker-vliegtuig ook vandaag te Basra blijft, wegens een orkaan, gepaard met zandstormen. Opnieuw onrust in Indië. Gelijk gisteren reeds gemeld werd, is er in Indië sprake van de voorbereiding van nieuw© onlusten. Deze berichten uit Indië wijzen, voor zoover kan worden nagegaan, op twee verschillende gebeurtenissen©en uit barsting van communistisch verzet in het leger, en een optocht van verzetslieden in het Depoksche. Door „Aneta" werd omtrent een en ander het volgende gemeld: De arrestaties te Bandoeng van 9 In landers, een sectieleider en een aantal militairen zijn het gevolg van een zeer nauwkeurig onderzoek, dat in de laatste weken is ingesteld. Hierdoor werd bevon den, dat ©en nieuwe organisatie gevormd werd, die klaarblijkelijk over zeer ruime geldmiddelen beschikt. De schaarsche bij zonderheden wijzen echter reeds uit, dat de sectieleider geregeld contact had met Menadoneesche militairen, die in Ban doeng in garnizoen zijn en onder wie klaarblijkelijk eveneens een organisatie ge vormd was. Volgens ingekomen berichten, zijn ook hiervan de leiders gearresteerd, op enkelen na, die voortvluchtig zijn. Burger-propagandisten trachten, behalve met flinke geldsommen, de militairen ook te winnen door leuzen als: „Vrij van vreemde overheersching", „Godsdiensteen heid" en „Bondgenootschap met Rusland en China, met het doel het gezag omver te werpen". Verschillende arrestanten heb ben een bekentenis afgelegd. Een sergeant- wachtmeester, die ondervraagd werd, be weerde, dat hij alleen had meegedaan met de bedoeling te weten te komen, wat de organisatie eigenlijk bedoelde. Dez© verklaring wordt echter onaanvaardbaar geacht. Met de nieuwe communistische organisatie, waarvan hier sprake is, en die actie onder de militairen voert, wordt vermoedelijk bedoeld de K. D.-organisa- tie, wat een afkorting is van Kerban Diri, een nieuwe naam voor de P.K.I. De naam beteekent „zelfopoffering". De financieele bronnen, waaruit de leiders putten, zijn nog niet bekend. Op het oogen- blik is nog geen directe relatie met het buitenland ontdekt. Zaterdagavond en Zondagavond werden te Weltevreden zeer uitgebreide voorzorgs maatregelen getroffen. Het leger, de poli tie en een deel van de marine zijn ge consigneerd. Maandagmorgen half drie beschoten te Bandoeng vijf militairen een patrouillee renden 'hoofdagent, die terugvuurde. Eén militair werd gewond. De anderen vlucht ten en passeerden de Pyrotechnischa werkplaats. De wacht, die hier stond, voncl hun bewegingen verdacht, waarop de mili tairen terugkeerden. Zij werden daarop door een patrouille van de stadspolitie opgepakt. Gebleken is, dat het meeren- dêels Menadoneesche deserteurs waren, die ook werkten met het doel, nieuwe aanslagen uit te lokken, o.m. te Solo en Weltevreden. Zij reisden altijd per auto. Vier van hen zijn gearresteerd, de vijfde is onbekend. De leider, Woswaentoe, is gewond. Hij is een half jaar geleden ge deserteerd. Te Solo hebben de autoriteiten onder de militairen gelijke verschijnselen waar genomen als in Bandoeng werden ont dekt. Ook hier betrof het Menadoneezen. Voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Gehoimzinni ge optocht. Uit Batavia wordt aan „De Crt." ge seind: De 18-jarige zoon van den onder-com missaris van politie, de heer G. J. van Someren, die met anderen in een auto ongeveer half zes hedenavond van een pic-nic uit Buitenzorg terugkeerde, is tus schen Tjibinoeng en Depok aangehouden door een 50-tal in het wit gekleede in landers. De stoet werd voorafgegaan door met goloks gewapende mannen, die Ara bische liederen zongen en op trommels sloegen. Zij gingen in de richting van Buitenzorg. Aan den heer van Someren werd gevraagd, waar hij lieen ging en of hij bij de politie werkzaam was. Toen ontkennend geantwoord werd, werd hij niet verder aangehouden en mocht hij doorrijden. Andere auto's zijn eveneens aangehouden. De zaak wordt onderzocht. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. Te Ba tavia is alles zeer rustig. De Autotocht der Z. D. M. Naar wij vernemen, bestaat er voor den autotocht der Z. L. M., ter gelegenheid der alg. vergadering en tentoonstelling morgen (Woensdag) op Walcheren te hou den veel animo. De stoet zaï uit niet minder dan plm. 80 auto's bestaan. Middelburg. Vrijdag a.s. en ook Vrijdag 29 Juli geeft het Middelburgsch Muziek korps een uitvoering op het Molenwater. Goes. Donderdag heeft, naar de „G. Crt." meldt, onder toezicht van den inspec teur der Volksgezondheid uit Breda een scheikundig ingenieur, van het Utreckt- sche laboratorium voor wateronderzoek, op een drietal plaatsen in Oost- en West singel, monsters van het water genomen. Onderzocht zal nu worden of het niet mo gelijk is, dat langs chemischen weg ons grachtwater zoo gezuiverd kan worden, dat de stank verdwijnt of vermindert. In de gisteravond gehouden vergade ring van het Comité „Zonnestraaldag 1927" is besloten dien dag niet op 26 Juli, zooals aanvankelijk was bepaald, doch op Dinsdag 6 Sept. a.s. te hou den, zulks mede in verband met de reeds door B. en W. verleende vergunning voor een „Santos"-dag. De heer A. C. v. d. Rest, ass.-apo theker, "heeft met ingang van heden zijn zaak van de Groote Markt naar de Lange Kerkstraat 42 verplaatst, in welk perceel hij een ruime, doelmatige verkoopgelegenheid heeft doen inrichten Komt men de smaakvolle, moderne en nu van vele bloemen voorziene zaak binnen, dan valt onmiddellijk het apo theek-cachet, dat zij draagt, op. Genees middelen (allopathische en homoeopathi- sche), verbandstoffen, enz. kregen in glazen kasten aan den wand een plaats, terwijl in een fraaie vitrine tal van toilet artikelen zijn gectalleerd. Zoowel zieken als .gezonden kunnen dus hier terecht. Trouwens, 'dit is reeds genoegzaam bekend onder de groote cliëntèle, die dhr v. d. Rest zich in be trekkelijk weinige jaren wist te verwerven. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of zij zal hem in zijn nieuwe zaak getrouw blijven. Gezien de drukte, die wij heden persoonlijk konden constateeren, is er zelfs yeden om te voorspellen, dat dhr v. d. Rest zijn debiet na de verplaatsing van zijn zaak nog zal zien toenemen. Wij wenschen het hem gaarne toe! n—w—a—a—1—a—e—nim wi imiwmjijMmar» Vllssingen. Militair Tehuis. Ge durende de kermisweek werden in het Militair Tehuis alhier voor de militairen van land- en zeemacht gezellige avonden georganiseerd. De huisvader en -moeder hadden voocr deze gelegenheid de groote zaal keurig versierd. Een groot aantal matrozen had- reeds dezen eersten avond gehoor gegeven aan het verzoek om deze bijeen komsten bij te wonen. De voorzitter van het bestuur van het Militair Tehuis, de heer P. G. Laernoes, heette de aanwezigen welkom en opende de vergadering met ge bed en het lezen van een gedeelte van Psalm "119 en gemeenschappelijk zingen van Psalm 119:5. De voorzitter sprak zijn blijdschap uit over de zeer groote belangstelling en hij hoopte, dat allen een genoeglijken avond zouden hebben. Spr. bracht dank aan allen die zjillen medewerken om deze week voor de matrozen zoo aangenaam mogelijk te maken en ook voor den financiëelen steun, door zoo velen verleend. Spreker deelde nog mede, dat het hem gelukt is, dat de film van 'de feesten te Zierikzee alhier in het Tehuis deze week zal worden vertoond. Op deze film komen verschillende photo's voor van de schepelingen, die deze feesten hebben bijgewoond. De heer Laernoes eindigde met de hoop uit te spreken, dat het de aanwezigen zóó zal bevallen, dat zij eiken avond hun .schreden naar het Militair Tehuis zullen richten. Deze avond werd een uitvoering gege ven door de Chr. Mondharmonica-vereen. „Excelsior", afgewisseld door voordrach ten van den heer van der Eijk. De militairen yrerden door het bestuur op ververschingen onthaald. Verder zullen iedere avond van deze week tot en met Zaterdag dergelijke ge zellige avonden worden gegeven, waartoe' veel medewerking is toegezegd, o.a. door de Christelijke reciteervereeniging „0. U. T." Woensdagavond zal de opening plaats hebben door den vlootpredikant ds War ners ©n Donderdagavond door ds A. de Voogd, Ned. Herv. Predikant alhier. Het bestuur van het Militair Tehuis heeft dan ook weder dit jaar alles in het werk gesteld, om de hier vertoevende militairen en matrozen gezellige avonden te bezorgen. Driewegen. Maandagmiddag omstreeks 12 uur brak brand uit in de schuur van den klein-landhouwer K. Lan»per al hier. In korten tijd waren huis en schuur een prooi der vlammen. Met groote moeite kon een zieke zoon, die boven te bed lag, gered worden. Het grootste gedeelte der meubels is verbrand, doch het bees- tiaal gered. Oorzaak onbekend. Een en ander was verzekerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Acquoy, J. A. Tammens, cand. te Groningen. Te Werkendam, B. Tuinstra te Beesd. Te Maartensdijk E. V. J. Japeken te Kockengen. Te Heerhugo- waard J. Was te Oosthuizen. Bedankt voor Huizen en Elhurg, L. van Mastrigt, te Harderwijk. Voor Koog a. d. Zaan, J. Eikema te Witmarsum. Voor Hoorn, H. M. IJsbrandi te Heerenveen. Geref. Kerken. Beroepen te Engwierum, J. M. Spier, cand. te 's-Gravenhage. Aangenomen naar Enschedé (3de pred.- pl.), J. van Henten te Nieuw-Vennep (Haarlemmermeer) Bedankt voor Heerenveen, A. J. Bouma te Wanswerd. Voor Deventer, J. Hettinga te Wijckel. Geref. Kerken (H. V.). Aangenomen naar Zaandam, G. W. van Deth, cand. te Bloemendaal. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Schiedam, A. M. Berkhoff te Amsterdam en W. Bijleveld te Haarlem. Aangenomen naar Nieuwpoort, K. Groen te Baarn. Naar Zaandam, H. G. Binee te Murmerwoude. Bedankt voor Noordeloos, D. J. van Brummen te Driebergen. Evang. Luth. Gem. Drietal te Groede, P. H. Borgers, prop. te Amsterdam, J. P. van Heest te Deven ter en J. Bergman te Leeuwarden. Emeritaat. Ds R. Jaarsma, Ned. Herv. predikant te Maasland, heeft tegen 1 October a.s. eervol emeritaat aange vraagd. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonnebrand, moet men op reis voor zien zijn van Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Geslaagd voor het eindexamen Mid- delb. Technische School te Dordrecht o.a. H. L. P. Timmerman te Vlissingen (voor werktuigbouwkundige). De heer W. P. G a 11 i b e r, vroeger hoofd eener Christ, school te Vlissingen en te Oost- en West Souburg, thans te Apeldoorn, is benoemd tot hoofd eener Christelijke school te 's-Gravenhage. Ktoetinge. Mej. A- Evers©, alhier slaaf de voor het examen' nuttige handwerken. Industrie- en Huishoud school te Middelburg. Van den volledigen opleidingscursus werden de volgende leerlingen bevor derd: Naar de 1ste klasse der Costuum- naai.stersN. de Rijk, C. Kleinepier, B- de Bruijne, A. Reijnhout, M. Mesu, T. de Leeuw, AIlollebrandse, J. de Leeuw, F. Melse, M. Ie Due, T.. de Graaf. Naar de le klasse hulp in de huis houding: M. van Sehijndel, D. Poexstam- per, P. Bliek, P. Luteijn, B. Francois, M. Bakker, H. Lap, A. Groendfk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2