Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nienws. Telegrammen. Laatste Berichten. Land- en Tuinbon». Uoip TerkispingtB, Bcslsiogia, m. Posterijen en Telegrafie. Marktberiebteffi. Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand. De atletiekwedstrijden van E. M. M. Wellicht doordat denzelfden middag de zwemwedstrijden plaats hadden, was de belangstelling voor de op het Militair Sportterrein gehouden wedstrijden van de Middelburgsche Athletiekvereeniging „E. M. M." niet heel groot, doch zij die er wa ren hebben kunnen genieten van krachtige prestaties van deelneemsters en deelne mers. De prijzen werden behaald als volgt: dOO M. snelloop: le prijs P. J. Sturm (Wilhelmina) in 12 3/10 sec.; 2de W. J. de Bruin (E. M. M.) in 12 3/5 sec.; 3e J. J. Schipper (E. M. M.) in 12 7/10 sec. en 4e J. van den Berge (Zeamacht) in 131/5 sec. 400 M. snelloop: le J. J. Schipper in 1 m. 2 5/10 sec.; 2de Kamfraet (14de R. I.) in lm. 4 sec.; 3e J. v. d. Berge. 1000 M. hardloopen: le prijs L. v. d. Linde (M. D. I.) in 3 m. 19 2/10 sec.; 2e J. Joziasse (E. M. M.) in 3 m. 19 3/10 sec.; 3e Cambier (E. M. M.) in 3 m. 20 sec. 3000 M. hardloopen: le prijs H. de Klerck (V. I. O. S.) in 11 m. 5 sec.; 2e Goethals (14de R. I.) in 11 m. 3/10 sec.; 3e de Vos (Zeelandia) in 11 m. 3/5 sec. Speerwerpen: le prijs J. J. Schipper (E. M. M.) 41,13 M.; 2e M. Padmos (Quick) 36,65 M.; 3de A. Geljon (E. M. M.) 35,10 Meter. Kogelstooten; le prijs J. J. Schipper 4e J. van den Berge (Zeemacht) in 13 1/5 M.; 3e Jongen (Zeemacht) 9,05 M. Discuswerpen: 1ste prijs J. J. Schipper 28,78 M.; 2e A. Geljon 26,06 M.; 3e M. Schipper (Quick) 26,05 M. Polstokhoogspringen: le prijs M. Schip per 2,80 M.; 2e J. J. Kroes (Zeemacht) 2,75 M.; 3e v. d. Winde (Zeemacht) 2,70 Meter. Hoogspringen met aanloop: le prijs M. Schipper 1,60 M.; 2e A. Geljon 1,55 M.; 3e Loos (14 R. I.) 1,50 M. Driekamp adspiranten: le prijs P. Neve (Wilhelmina); 2e Weijermans (Sparta); 3e A. ,de Pagter (Wilhelmina). Driekamp dames: le prijs mej. N. Roth (Achilles); 2e mej. Louwereins (Sparta), 3e mej. Danielse (Achilles). Ver-springen met aanloop: le prijs A. Verhulst (E. M. M.) 5,61 M.; 2e J. J. Kroes 5,51 M.; G. Antheunisse (Wilhel mina) 5,43 M. Estafette 4 maal 100 M.: le prijs Wil helmina; 2e Quick te Goes en 3e E. M. M. Touwtrekken: le prijs ploeg van E. M. M.2e ploeg van de Zeemacht. De eereprijs voor het hoogst aantal pun ten in 4 nummers werd gewonnen door J. J. Schipper van E. M. M.;.dp eereprijs voor hetzelfde op één na door M. Schipper van Quick, en de eere-prijs voor den voet baller-deelnemer, die in het afgeloopen seizoen medespeelde in een competitie van den N. V. B. of den Z. V. B. door A. Gel jon van E. M. M. De heer Van Houten, voorzitter van E. M. M., bracht dank aan overste Bierman voor zijn hartelijke woorden en hoopte dat men een volgende maal weer een beroep op zijn medewerking zal mogen doen. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Scheveningen (vac.-H. de Zwart), J. H. Grolle te Hillegom, J. S. Hartjes te Rilland-Bath, J. W. P. le Roy te Sloterdijk (Amsterdam), Dr W. Lodder te Doorn, A. K. Straatsma te Zandvoort en G. B. Westenburg te Feijenoord (Rotter dam). (Eerst in September zal een drietal worden gevormd.) Beroepen te Wassenaar, Dr W. Lodder te Doorn. Te Eelde, A. G. Kloots te Roder- wolde. Bedankt voor Sommelsdijk, Ph. J. Vreugdenhil te Gorinchem. Voor Putters- hoek, C. J. van der Graaf te Ameide. Voor Koog aan de Zaan J. Eikema te Witmar- sum; voor Huizen (N.-H.) en Elburg L. van Mastrigt te Harderwijk. Geref. Kerken. Bedankt voor Bussum, L. Hoorweg te Purmerend. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Sliedrecht, J. Vreugdenhil te Bruinisse. Voor Moerkapelle, A. Verha gen te Middelburg. Geref. Kerken (H. V.). Beroepen te Amsterdam-Zuid (voor de kerken in H. V. in algemeenen dienst) W. E. van Duin te Rotterdam. Ds G. Ferguson. Naar gemeld wordt is Ds C. Ferguson, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Den Haag, in het Roode Kruis-ziekenhuis opgenomen tot het ondergaan van een ernstige operatie. Vacatures. Volgens het „Doetin- chemsche Wkbl." bedroeg het aantal vaca tures in do Ned. Herv. Kerk op 1 dezer in Gelderland 51, Zuid-Holland 58, Noord- Holland 40, Zeeland 22, Utrecht 19, Fries land 31, Overijssel 12, Groningen 39, Noord-Brabant 88, Limburg 5 en Drente 11, samen .309. Op 1 Januari bedroeg dit aantal 280 en op 1 Juli 1926 278. In de laatste twaalf maanden werden 24 candi- daten tot de Evangeliebediening toege laten. Emleritaat. De classis Apeldoorn van Geref. Kerken heeft aan Ds G. van Setten, Geref. pred. te Beekbergen, eervol emeritaat verleend, ingaande 1 Aug. a'.s. Zierikzee. Eindexamen H. B. S. Geëx. 12 candidaten, afgewezen 1. Geslaagd P. A. de Koster, A. v. Gastel, N. Dalebout, J. Verstelle, J. C. Verhage, H. H. Wiebols, S. S. van Griethuysen, D. Goudzwaard, C. M. Groenewond, J. J. Leendertse, M. Gaeikeer. Oostburg. Eindexamen II. B. S. Gesl. de dames J. J. de Zeeuw.. A. Risseeuw. M. C. Leenhouts; de heeren H. M. J. Kiviet, J. Scheele, P. J. van Tiggelen. Bevorderd tot 't derde leerjaar kweek school voor onderwijzeressen te Zetten, C. C. van de Plassche te 's-Heer Abtskerke. Wolphaartsdijk. Geslaagd te 's Graven- hage voor het diploma gemeente-admi nistratie van de Ned. Ver. voor Gemeente belangen dhr J. J. Iluissoon, ambtenaar ter secretarie der gemeente Goes, vroeger alhier. Ongelukken. Een dokwerker is te Amsterdam op het terrein van het Nieuwe Entrepotdok tusschen twee buffers van goederenwagens der NederlaUdsche Spoor wegen geraakt en gedood. Het ongeluk is te wijten aan onvoorzichtigheid van het slachtoffer. Een niet al te nuchtere motorrijder uit Groningen, die Zondagmid dag van den wim pel tocht te Veendam huiswaarts keerde, reed te Hoogezand een wandelaar omver. De man werd met een hersenschudding opgenomen. De motor rijder zelf kwam met den schrik vrij. Zaterdagmiddag is de 22-jarige E. Kat- ger, afkomstig uit Hengelo, bij het zwem men in „de Laak" verdronken. Zijn lijk werd een uur later opgehaald. Te Smilde is het 3-jarig zoontje van den arbeider F. Gent in een wijk geraakt en verdronken. Te Opmen is die 71-jarige landbouwer J. R. "bij het inhalen van hooi van den wagen gevallen en even later aan de gevolgen overleden. Turfschip gekanteld. Men meldt uit Bmmercompascuum aan het „N. v. h. N." d.d. 15 Juli: Hedenmiddag had op de Froxel alhier een droevig ongeival plaats. Terwijl men druk bezig was het schip „Nooit Vol maakt" te laden en de laatste lagen turf te leggen, kantelde plotseling: het schip en sloeg de bovenlast met allen er op ini 't Scholtenskanaal. Hulp was spoedig aanwezig, maar de 19-jarige Wilhelmina Kuilt kon men helaas niet weer vinden. Deze bleek onder de turf bedolven. Toen men 'na lang zoeken haar lichaam opt haalde, bleken! dei levensgeesten reeds ge weken. Oude liefde radst niet. Frant cis Emmerson, een 89-,jarige weduwe te Leeds, wandelde dia vorige week een mijl ver naar het bureau valn den burger» lijken stand om zich daar met haar der den echtgenoot, John Fozard, oud 81 jaar, in het huwelijk te laten verbinden. J „Ik ben naar mijin eerstel huwelijksvol trekking gewandeM, ik ben naar mijn tweede toe gewandeld en, daarom ga ik ook voor de derde maal te» voet," vertelde ziji. De bruidegom, die ook al twee keer getrouwd is geweest, kende zijn bruid al zestig jaar. „Ik heb hem tweemaal een blauwtje laten loopen", zeide zijn bruid, „maar het gaf riiet. Twee jaar geleden begon hij mijl weer het hof te maken en nu heb ik hem genomen. U moet wéten! dat wij wtaazen zijn en onzen eigen zin kunnen doen. Wijl willen elkaar wat gezelschap houdenl en een praatje ma ken." Een gruwel ij ke wraakne ming. Op de veemarkt te Napels heeft zich een gruwelijk geval van lynehjustitie voorgedaan. Een dief had paard en wagen van een boer gestolen. De boer stapte in een auto en haalde den ander in. Hij sprong op den wagen over, bond de handen van den dief op diens rug vast en snoerde hem toen vast aan het paard, dat hij losmaakte van den wagen. Vervolgens liet hij den dief 15 K.M. ver over den straatweg voortsleepen, tot de politie den halfdooden man opraapte en den lynchrechter arresteerde. Op de kermis gedood. De 23- jarige arbeider H. V. ging naar de kermis te Muntendam, maar moest zijn lust tot kermisvieren zwaar boeten; hij viel uit de luchtschommel en kreeg daarna nog een zwaren duw van een der bakken tegen het hoofd. Zwaar gewond werd hij in een na- bijzijnde woning gedragen, waar hij kort daarna is overleden. Oude pot gevonden. Te Stavo ren vond men bij het graven van funda menten op ongeveer een halven meter diepte een grooten balpot. Met behulp van een takel gelukte het dezen ongeschonden boven te brengen. Voorloopig heeft men de vondst een plaatsje vóór het gemeentehuis gegeven. De pot is, op de plaats waar hij het wijdst is, 1 M. in doorsnee en de diepte is iets grooter. Naar beneden toe wordt de pot smaller en rust daar op een steunvlak van 12 cM. middellijn. De wand is gaaf, heeft een geelachtige kleur en is 3 cM. dik. De pot was geheel met geel zand gevuld. Waarvoor het voorwerp dienst gedaan heeft, weet men nog niet. Zondagmiddag omstreeks vijf uur is op den Leidschen straatweg te Hillegom een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, waarin behalve de chauffeur, drie heeren en twee dames gezeten waren, wil de, komende uit de richting Leiden, uit wijken voor een uit de tegengestelde rich ting naderende wielrijdster en reed daarbij in volle vaart tegen een aan den kant van den weg opgeslagen stapel rioolbuizen. De auto sloeg tweemaal over den kop. Een naast den chauffeur zittende dame werd op slag gedood, terwijl de vier overige pas sagiers ernstige verwondingen bekwamen. Autotewater. Zaterdag reed te Helder een auto ten gevolge van een defect aan de stuurinrichting door de leuning van een brug aan de Spoorgracht en kwam in het midden van de diepe gracht terecht. De bestuurder opende oogenblikkelijk het portier, waardoor hij en de mede-inzitten de heer naar den wal konden zwemmen. Zij kwamen vrij met eenige lichte ver wondingen en den schrik. Ernstig auto-ongeluk. Vijf dooden. Hedenmorgen omstreeks half twaalf heeft op den weg van Groningen naar Meppel een zeer ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij 5 menschen het le ven lieten. Nabij Dieverbrug reed Dr Ton- ckens uit Groningen, die hedenmorgen met zijn echtgenoote, 2 zoons en een dochter met vacantie uit Groningen was vertrok ken, met zijn auto tegen een boom. De boom knapte af en de auto vloog over de tramrails in de Drentsche Hoofdvaart. Er was toen het ongeval plaats had niemand op den weg. De auto was gesloten en de inzittenden wisten niet meer daaruit weg te komen. Kort nadat het ongeval had plaats ge had, ontdekten voorbijgangers den afge- knapten boom en de sporen van den auto op den weg. Dadelijk werden reddingspo gingen in het werk gesteld. Doktoren uit den omtrek waren spoedig ter plaatse aan wezig. Toen de 5 inzittenden op het droge waren gebracht, bleken allen reeds te zijn overleden. De 5 lijken zijn voorloopig in een daar staand huisje geborgen. De Communisten in indië. DEN HAAG. Wijl vernemen, dat bij het ministerie van Koloniën van dien Gouver neur-Generaal telefonisch bericht is ont vangen, dat de seidert korten tijd loopende geruchten omtrent communistische propa ganda onder militairen, speciaal Menadoe- neezen, aanleiding hebben gegeven tot het instellen van een onderzoek en tot het treffen van uitgebreide voorzorgsmaatre gelen in de groote garnizoensplaatsen. In derdaad bleek het bestaan van een oom- plot, tot het veroorzakdh van ongeregeld heden in den afgeloopen na'cht, door mili tairen, gesteund door burgers, waarbij1 een overval op telefoonkantoren, gevangenis sen, wapenkamers en munitieopslagplaat- sen op het program stond. Dank zij de genomen maatregelen, be paalden de ongeregeldheden in West Java zich tot een aanval op een hoofdagent vart politie te Banddoeng, door 5 gedroste militairen, w.o. de hoofdleider dezer actie, die zal worden gearresteerd. Eén commu nist, die in verband met een en ander in Batavia gearresteerd werd, werd toen hij verzet pleegde neergelegd. De onlusten te Weenen. PRAAG. Volgens hier ontvangen be richten was ,het gisteren te Weenen vrij rustig, hoewel de orde nog niet geheel hersteld is. Op verschillende punten heb ben nog schermutselingen plaats gehad. Het aantal dooden bedraagt 75; vermoe delijk zal dit aantal nog stijgen. De algemeene staking loopt af. Het so ciaal-democratisch partijbestuur en de vak- vereenigingscommissie, hebben reeds in structies uitgevaardigd, om de arbeiders en employé's der spoorwegen en die der P. T. T.-bedrijven in den loop van heden, Zondag, den arbeid te doen hervatten, zoodat de betreffende diensten geleidelijk weder algemeen zullen functionneeren. De tram rijdt reeds weder geregeld. NEW YORK. Zondag heeft hier een hevig onweer gewoed. Zes personen wer, den gedood en een groot aantal gewond. Het verkeer ondervond groote moeilijk heden. Oolc op de Conneiy-edlanden is door storm eni onweer groiotd schade! aaregel. richt. DRESDEN. D|o stad Berggiesshuból is Zondag opnieuw door - hevige onweders eni overstroomingen geteisterd. Er is veel vernield. Ook uit anderei plaatsen worden hevige onweders met veel regen gemeld. PRAAG. Uit Weienen wordt gemeld, dat do Christelijk Sociale piartijl eien bui ten Weenen gedrukt blad heeft uitgegeven'. Men hoopt dat vandaag weer allei bladen zullen verschijnen. NEW YORK. Byrd en Chamberlin zijn hedenmorgen te New York aangekomen. Lindberg was een van de eerste die hen verwelkomden. Drie kinderen verdronken. LEXMOND. Zondagmiddag te 4 uur heeft onder de gemeente Jaarsveld een ernstig ongeval plaats gehad, dat aan 8 kinderen het leven kostte. Een 7-tal jon gens uit Jaarsveld waren aan de overzijde van 't kanaal aan 't baden, toen de veld wachter van Lexmond om hulp hoorde roepen. Hij zag een aantal kinderen, die toen hij zich in een roeiboot begaf weg vluchtten. Toen hij aan de overzijde kwam vond hij daar drie pakjes kleeren. Bij on derzoek bleek dat drie jongens waren ver dronken. Het zijn de 9-jarige Kooien en de 12- en 16-jarige broers Molenaar. Vermoed wordt, dat een van de kinde ren door den stroom is meegesleurd en dat de anderen hem te hulp zijn gekomen. De lijken zijn nog niet gevonden. De ver slagenheid in het dorp is groot. Doodelijk auto-ongeval. LEIDEN. Omtrent het auto-ongeval dat Zondagmiddag op den Leidschen straat weg bij Hillegom plaats vond ,zie Ge mengd) vernemen we nog het volgende; De 20-jarige Mej. A. Visser werd ge dood terwijl de heeren B. en J. Visser, twee broers, en Mej. r. d. Berg allen uit Amsterdam en de heer Jonker uit Londen werden gewond. Het meisje waarvoor de chauffeur wil de uitwijken, werd toch nog aangereden. Het is de 12-jarige dochter van den heer Beumer uit Lisse. Alle gewonden zijn gisteren naar 'het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. De toestand van het 12-jarige meisje is ernstig. De politie stelt een on derzoek in. Belgische landbouwgewassen. Volgens mededeeling van consulent jhr. J. van Vredenburgh was de stand der Bel gische landbouwgewassen per 1 Juli als volgt: Vlas. Het vlas is tamelijk goed, doch al leen wat kort. De vlasmarkt is heel wat minder levendig geworden dan voor eenige weken. De prijzen zijn wel niet veel ge daald, doch de kooplust is minder en er wordt meer op qualiteit gelet. Aardappelen. De stand is redelijk goed. Op verschillende plaatsen begint zich ech ter de gevreesde aardappelziekte te vertoo- nen. De prijzen der vroege aardappelen zijn thans dalende. Graangewassen. Over het algemeen ver wacht men een betere opbrengst dan ver leden jaar. Vooral de stand van de haver is gunstig. Suiker- en voederbieten. De vroeg ge zaaide bieten beloven een goed gewas, over de later gezaaide is men niet gerust. Het gewas is zeer achterlijk. Nederlandse!) vee naar België. De Belgische minister van Landbouw heeft het volgende antwoord gegeven op een schriftelijke vraag betreffende dein in voer van Nederlandsch vee in België, ge steld door het Antwerpsche Kamerlid Sa- myn: „De gezondheidstoestand van het vee in Nederland laat thans niet toe af te wijken van de voorzorgsmaatregelen door de Bel gische administratie genomen tot afwering van het mond- en klauwzeer. Het is dus thans niet mogelijk Nederlandsch vee te laten invoeren zonder een quarantaine van 10 dagen aan de grens. Het slachten in de grensstallen verzacht de gevolgen van de hierboven aangestipte maatregelen zonder gevaar voor onzen veestapel. Deze stallen zijn afgezonderd en de slachting te Esschen beantwoordt, vol gens een nienw aldaar ter plaatse inge steld onderzoek, aan de eischen der open bare gezondheid." Goes. Zaterdagmorgen is door B. en W. dezer gemeente aanbesteed het vernieu wen, verbeteren of herleggen van verschil lende straten en het maken van trottoirs in de Lange Kerkstraat. Ingeschreven werd door: A. Foudraine te Goes f 8150; L. G. J. v. d. Ven te Koude- kerke f 8430; F. Duijnhouwer te Goes f 7750; M. W. Knuist te Goes f 7900, en C. Dekker te Middelburg f 8625. Bij de op Zaterdag 1.1. door notaris H. S. Sitrave te Middelburg gehouden veiling in het koffiehuis Dei R,ooda Leeuw te Zoutelande, werd publiek verkocht: een' woonhuis met schuur, erf en tuin aan de Hoenderstraat B 67 b en 67 o. te Zoute lande groot 4 A. 72 c-'A- aan mej. wed. P. Louwcrsc aldaar voor f3800- N. ert St. Joosland. Hier volgt de volL ledige uitslag aanbesteding bouwen van een Raadhuis en onderwijzerswoning, oip 15 Juli 1.1.P. Le Grand, St. Laurens f 11.790; Koenraad en Holthuijzen, Sou burg f12.100; H. G. v. Dijk, id. f12.500; P. Janse, Domburg f 12-740; A- de Keu. ning, N. en S- Joosland f 13.195; C. Geldof, Domburg f 13.588; 0- de R,ijk en Minderhoud, .Middelburg f 13.923; L- de Hamer, Arnemui|den f 13.950; C- Bruijnzcel en J. Poletrjl, Kruilmingiein f 13.980; en één biljet van onwaarde. Uitslag verkoop voor afbraak raadl huis en onderwijzerswoning: S. Maart tense en L. Jobsci, Koudekerke f250; K. J- v. Loo, Middelburg f275; P. Janse, Domburg f435; A. de Keuning, N- en St. Joosland f600; F. C- A- Hoornick, Goes f811; P- Pieterse, 'sH- Arendskerke f35; (laatste 'biljet wellicht eien vergissing, maar helt stond er duidelijk). Lijst van onbstelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maan Juli ten postkantore te Goes. Brieven Binnenland. J. v. Kruiningen, Kruiningen; A. Timmer, Haag; Officier v. Justitie, Utrecht. Brieven Buitenland. Heer en Mevrouw G. Roels-Stuer, België. Rotterdam, 18 Juli 1927. Veemarkt. Aanvoer 489 vette Run deren, 214 vette Kalveren, 1370 schapen en lammeren, 892 varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 34—37i/2, 45—47i/2, 52 55, Ossen 41, 45418, 5054, Stieren geen not. Vette Kalveren 50521/2, 60 621/2, 70721/2, Schapen f20f33 per stuk, Lammeren 2429, Varkens 321/3' 33 cent. Koeien en Ossen, aanvoer iets minder. Handel gewoon. Prijzen iets hooger da* vorige week. Een .enkel puik beste koe nog tot 2 ct hoven noteering. Stieren geen noteering, wegens onbeteekenenden aan voer. Vette Kalveren aanvoer minder, han del iets williger, prijzen hooger, een enkel puikbeste koe nog tot 10 cent boven no teering. Schapen en Lammeren aanvoeir minder, handel tamelijk, prijzen bijna on veranderd. Oude schapen, moeilijk te plaat sen. Varkens aanvoer minder, handel ta melijk, prijzen vrijwel op dezelfde hoogte. Een eiikel puikbest exemplaar nog tot 1/2 cent boven noteering. Afloop iets gun stiger. Varkens tot aan 100 K.G. tot 34 ct. Zaden. Bruin Mosterd, Karwijzaad, Lijnzaad, blauw en wit, Kanariezaad, alle geen noteering. Koolzaad f 19f 22. Vlas. '6300 K.G. Holl. Geel fl.25— f 1.40, 4000 K.G. Groningsch f 1.20—f 1.40. Aardappelen. Eerstelingen 811, Westlandsche schoolmeesters zand 12 16, idem klei 811, idem poters 611, Blauwpitters 69, Geldersche schoolmees ters 68, Eigenheimers 6.5—9, Over- maassche blauwpitters 8—11. Aanvoer tamelijk. Vraag tamelijk. GOES- Groote veiling van 16 Juli. Zwarte bessen f37.40f39, Roodei bes sen £16f 18-50 p- 100 k.g. l Kleine veiling: Kruisbessen 318, zwarte bessen 38.6039.50; afwijkende idem 29.9033.20; roode bessen! 3-19, idem 29.9033.20; roode bessen 3 19, witte bessen 710, frambo zen 220, aardbeien 1013, vroe ge oranjep ruimen 2830, kersen: klerken' 1632, zoete moredien 712, vleeschkersen 1012, ronde krieken 10 17, uitschot kersen 4—10, Westfriesperen 1721, madeledhen 15-25, afval alp- pels 310; doperwten 27, boontjes 48— 59; tomaten 1020, aardappelen groote! 48, poters 46 gld., alles: per 100 k.g.; perziken 13, komkommers 46, meloenen! 65, bloemkool 812, roode kool 8 gld., alles p. 100 stuks. r [MIDDELBURG- Veiling van 15 Juli. spinazie 1012, tuinboonen 25, dop pers 712, stamsnijboonen 5054, suL kerboonen 4055, princesseiboonetn: 82, aardappelen 68, ploters 56, postelein 14, Sitoksnijboonen 8090, aardbeien 1026, frambozen '10—21, kruisbessen 924, roodo bessen 13-22, witte bessen 1422, tomaten! 1 3942, kersen 35, mo rellen 3(1, perziken 510, bonte Juliperen 13, westfries 1 18, idem II 11, madeleiniel I 25, id. afval 9 cent, alles per k-g.; kom. kommers 510; karoten 6—8, kropsla 2 4, andijvie 14, peen 57, bloemkool' 4—25 cen!t, alles per stuk of kist. MIDDELBURG, 16 Juli. Vroege aardap pelen (wit) f 5.50, eigenheimers f 5,70, po ters f 4, Zwarte Bessen f 34f 36,10, Zoete Roode Bessen f 14,60, Zure idem f 15,10, Witte Bessen f 6, alles per 100 K.G. Stoomvaart-Mi] Nederland. BINTANG, thuisr., 15 te Belawan. J. P. 'COEN, thuisr., 15 van Singapore. KRAKATAU, uitr., pass. 14 Perim. VONDEL, thuisr., pass. 15 Perim. ROEPAT, thuisr., 16 te Marseille. RONDO, uitr., 15 van Suez. Rotterdamsche Lloyd. INDRAPOERA, 16 van Rott. te Batavia'. MADIOEN, uitr., 14 te Onrust. TOBA, 13 van Batavia te Soerabaja. DJEMBER, 16 van Rotterd. n. Hamburg. SAMARINDA, uitr., p. 15 Suez. BANDOENG, 16 v. Bremen n. Rotterdam via Londen. INSULINDEi, uitr., p. 16 Quessant. MENADO, thuisr., 16 te Havre. TABANAN, thuisr., 16 fe Marseille. JACATRA, 16 van Hamburg te Schiedam. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Juli:, 2-30 u. Berlijn 59.25—59.27 Brussel 34.69—34.71 Parijs 9-779.79 Londen 12.11%12.12 NewiYork 2.49V22.493/t MIDDELBURG. Gehuwd: N. J. Kerfc- hove, 28 j. en Jannetje Janse, 26 j.; A. M. van Varik, 28 j. ©n N. Ladenbeqg, 22 j. Overleden: J. F. Remeeus, 94 j., we duwe v. J. de Bruijne; A. W. van Ham, 21 j., ongeh. z.; J. Aarnoutse, 83 j., we duwe v. J. Meijlors; J. C. Machielse, 59 j., ongeh. d.; M. E. Malgo, 25 j., geh. met W. Poortvliet. GOES. Huw.-afkon.: Ni colaas Johannes Karhof, 32 j. jm. en Hendricai Johanna Wassenaar, 27 j. jd. Gehoren: Johannes, z. v. Johannes Gunst en Cornelia Blok; Maria Fran ei na', d. v. Martinus van de Schraal en Sara Cornelia Moens. Overleden: Josephus Fran'tiscus, z.v. Marinus Cornelis Joossens en Maria Pau lina Strijdonk; Cornelia Bruinooge, 62 j., gehuwd met Pieter de Dreu te Ellewouts- dijk. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 8, Izaak de Looff, 23 j. jm. en Wilhelmina Maria Hollestelle, 19 j. jd. Getrouwd: 13, Pieter van Dijke, 25 j. jm. te 's-Gravenpoledr en Jacomina Pieternel- la Dees, 23 j. jd. KORTGENE. Getrouwd: 6, Jacobus Jo hannes Kuzee, 32 j. jm. te Goes en Adri-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3