het hokje. Tevens is duidelijk gebleken.' dat heit vlak, waarop het stembiljet lag, tijdens het invullen vaiï het hokje -een andeir was, dan dat, waarop het biljet rustte, toen de krassen: en strepen zijn aangebracht. De Z.-Vl. Waterl. Mij. Aan een breede correspondentie in de „N. R. Ct." naar aanleiding vran het be sluit van den Terneuzenschen Gemeen teraad is het volgende ontleend: Maar ten slotte gaat men zich toch aivTagen wat voor bijzonders dan toch wel de reiden kan zijn van den telkens weer oprijzenden tegenstand tegen de plannen om aan Zeeuwsch-Vlaanderen de zegeningen te .geven van een instelling, die in andere landsdeelen met dankbaar heid wordt begroet. Het gaat elders ook wel niet heelemaal zonder moeite. (Ik denk bijv. aan sommige dorpen op Tho- len.) 'Maar men heeft daar toch niet ge had die merkwaardige koppigheid van on willige gemeenten, die niet eens het ad vies van het Rijksbureau willen aanhoo- ren, en die nu nog altijd in Z.-Vlaan- deren een aanzienlijke minderheid van Biet-aangesloten gemeenten vormen. Men zal het wel nergens gezien hebben, dat ook onder de gemeenten, die wel hun medewerking toezegden, ten slotte weer de onwil zijn hoofd opstak, zoo zelfs, dat zoo'n gemeente in plaats van de toe zegging gestand te doen, met het voorstel komt de heele zaak weer op te doeken. De voorzitter van den Raad van Toe zicht heeft in zijn bovenbedoeld inge zonden stuk booze woorden geschreven aan het adres van de criticasters. Och, in alles wat ik erover gelezen heb, en ook in wat ik er zelf over schreef, kwam- meer naar voren wat de betrokken streek-ingezetenen deden en zeiden, dan diat eir kritiek werd uitgeoefend op de da'- den van de leiders. Ik heb meer dan eens mijn bewondering uitgesproken over de taaie volharding, waarmee die leiders toch voortgingen met hun werk. En toen ik het een paar weken geleden betreurde, dat de onbehaaglijke dingen, die in den Ter neuzenschen gemeenteraad waren te berde gebracht, den voortgang van de zaak be iemmerden, was daar alle aanleiding toe, na de openlijk geuite beschuldigingen, die toen reeds een week lang onweerspro ken waren gebleven en die het nog twee weken langer zijn gebleven. Maar na den telkens weer ondervonden tegenspoed, is er toch reden voor de vraag: heeft er niet iets gehaperd in de Imtethode, in den opzet dezer onderne ming? Men is er nu, ik meen een jaar of tien, mee bezig. Én de personen, die het denkbeeld opperden en met ongeloof lijke tijdsopofferi ngen trachtten de onder neming tot stand te brengen, hebben zich in dat opzicht zeker niets te verwijten. [Maar heeft men wel van den aanvang iaf de ingezetenen zelf laten meespreken? De inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen dat weten de leiders toch ook wel vormen een eigenaardige en zeer moeilijke bevolking. Er is geen streek in ons gewest en misschien in ons land, waar zooveel persoonlijke gevoeligheden zijn te ontzien. Bij de andere inwoners van Zeeland staat 'Zeeuwsch-Vlaanderen bekend om d© vele persoonlijke twisten. De felle strijd in Aar- denburg is geen uitzondering. Vroeger is het er, maar toen tusschen andere perso nen nog feller toegegaan. Maar in Hulst ook. En in andere plaatsen ook. Het is een karaktereigenschap van de heele streek. En als men die mensehen vooi een algemeen® kwestie niet van den aan vang af volledig er in kent, dan komt ler de onwil bij omi zich te laten dwin gen. Van alle onwillige g e meent era-den zijn die in Z.-Vlaanderen de koppigste. En de gebeurtenissen bij deze waterleidingkwes tie rechtvaardigen mijn twijfel, of men ei iwel voldoende rekening Reeft gehouden Im'et die eigen-aardigheid der bevolking. Neeml als voorbeeld die onbehaaglijke bmzenbewering. De geruchten daarover loopen al lang. Ik hoordj© ervan weken vóór die eerste gemeenteraadsvergadering van Terneuzen werd gehouden. Toch duur de het drie weken na die vergadering voor het bestuur iets van zich liet hoo ien. En het heeft nu ook kunnen waar nemen, hoe gevoelig Terneuzen er door ia getroffen, dat de burgemeester, de man die als voorzitter van het voorloopig co mité jarenlang voor de zaak werkte, en die dan toch de vertegenwoordiger van de grootste stad was, bij: de bestuursverkie zing werd geweerd. Daar zat ook een (miskenning van de bevolking in. Zooals bekend: de zaak is met het Neuzensche raadsbesluit nog niet uit. Of de raad al de nu geopperde bezwaren had kunnen uitspreken bij de beraadslaging over de eerste toezegging, kan ik niet beoordeelen. Ik voor mij meen echter, dat Terneuzen moreel gebonden is ten opzichte van de andere deelnemers, |en ik geloof ook, dat de burgemeester zeer terecht wees, niet alleen op het streekbe- lang, maar ook op het belang voor da (vestiging van industrieën. De soep zal dan ook wel niet zoo heet gegeten worden als ze opgediend is. Maar het gebeurde zal toch wel een les zijn, de betrokkenen in de zaken méér te kennen, dan nu het geval is geweest. Korfbal. Zaterdagavond had eén van de 2 competitiewedstrijden plaats, n.l. [V-O-LT-A-SZeelandia I (72). Als dhr v. Tiel het begiiisignaal geeft, is Zeelandia zoo sportlef om 2 dames uit te laten vallen, daar Voltas er slechts 4 ini 'tveld brengt. Reeds in de eerste minuut zorgt dhr Blomaard voor de verrassing, door zijn club de leiding te geven (10). Hieit door aangemoedigd werkt Voltas hard om den voorsprong te vergrooten, wat Spoedig gelukt door een sc.hot van dhr v. d. Heil (20). Tot de rust presteert Zeelandia weinig. Voltas blijft doorzetten en maakt twee doelpunten door Roodzand en Bakker, die daardoor in staat worden gesteld door het schitterend middenvak!, ken van Maijs en v. d- Berge. Maijs maakt van verren afstand nr. 5, waarna Zeet- landia ook eens een aanval onderneemt, die goed ujtloopt, zoodat zij door dhr Bruinzeel het eerste tegenpunt maken (5 1). Hiernia treedt de rust in- Na de rust tracht Zeelandia den achterstand' in te halen1, wat spoedig gelukt door een doelpunt van dhr Zoetewei (52), maar dan is het ook met Zeelandia gedaan, en komt Voltas weer opzetten. Dhr v- d. Heil krijgt spoedig d e gelegenheid en mist deze dan ook niet (62), waarna dhr Roodzand er nog één aan toevoegde, zoodat Zeelandia I met 72 verloor. V.O-L.T.A.S. schijnt haar laven te wil len verbeteren, daar Zeelandia. I, die nr. 1 stond op de ranglijst, naar plaats 3 ver huisde, en tevens slachtoffer werd van de overwinningsmanie van de V-O-LT.A.S- spelers(sters). Middelburg. Woensdag 20 Juli 1927, des avonds van 9 tot 10 uur, zal door den heer Th. C. Ferwerda, het klokkenspel in den Abdijtoren worden bespeeld. Programma: 1. Lobgesang, Decius; 2. Pax vobiscum (Friede sei rnit euch), Schu bert; 3. Trauermarsch aus Samson, Han del; 4. Andante, Haydn; 5. Menuet aus Don Juan Mozart; 6. Lied an den Abend- stern (Tannhauser), Wagner; 7a. Erster Verlust, b. Schnitterliedchen, Schumann; 8a. Wiegenliedchen, b. Spielchen auf der Wiese, Kullak; 9a. Kindergesellschaft, b. Engelsstimmen, Burgmüller. Met ingang van 21 Juli a.s- is beu noemd tot agent van politie te Voorscho ten, de heer J. Sinke, volontair bij de gei. meentepoliti-ei te Middelburg. Goes. Bevolking gedurende de le helft der maand Juli 1927- Ingekomen: H. W- t-en Hietbrink, assis tent N. S-, van Needei, Piccardtstr. 68; P. K- Burgs, monteur, van Binteloord, Heerniisseweg 38; A. Harinck, los werk man, van Rotterdam, Molendijk 21; H. W- Duijnhouwer vr. van A- M- van de Putte, en gezin, zonder btroqp, van Kerkrade, Voorstad 4; R. Jellema, geb- Bunt, zonder beroep, van Engwi'rden, Lange Vorststr. 28 A.J. v. Poelgeest, zonder beroep, van Leiderdorp, Oostsingel 94; D. L- Lansen, reiziger, van Edam, Lange Kerkstr. 40; A. 'Kuzee geb- Kleippe, zonder beroep, Voorstad 26- Vertrokken: C- van Zweeden, winkel bediende, naar Vlissingen, Irislaan 7; J- H. Rouw gab. Trimpe, zonder beroep, naar Kapello B 30; G- M- den Herder, apothe kers-as®., naar Den Haag, Binckharststr. 15; W. Labberton', leerling verpleegster, naar den Haag, Zuiclwal; G- J- de Graag, bakkersknecht, naar Veere, MarktG- J. Verburg, ingenieur, naar Bandoeng, Ned- Indië; A. Does en gezin, chauffeur, naar Gorinehem, Merwed-estr. 23; J- Hoekman, en gezin, chauffeur, naar Go-rinchem, Mer- wedestraat 19; F- Sandijlck, winkelier, naar Middelburg, Korte Delft G 1; L. H. Weel. kers, rijkskleik, naar Kloetingei, Rr 11. iNaar wij vernemen is opnieuw een dezer dagen gevaccineerde kinderen over leden. De toestand van een anderen pa tiënt moet zeer ernstig zijn. Hoedekenskerke. Zaterdagnamiddag om streeks 4 uur is onder deze gemeente op den Provincialen weg Hoedekenskerke— 's Gravenpolder de auto K 6705, bestuurd cfbor den eigenaar F. Dees, landbouwer te Biezrkijge in botsing gekomen met den motorwagen van de tram, komende uit Goes. De auto werd zwaar beschadigd, doordat deze werd gedrukt tusschen de tram) en een aldaar zich bevindende paal, zoo als die op alle overwegen staan. De zich alleen in de auto bevindende eigenaar werd aan het hoofd verwond. Na ten huize van Dr de Boer te zijn verbonden, kon hij zijn reis vervolgen. Ook de motor wagen werd beschadigd aan treeplank en deur. Door den bestuurder van den motor wagen werden behoorlijk signalen gege ven, hetgeen door ter plaatse aanwezigen bevestigd werd. Daar aan alle zijden vrij uitzicht ter plaatse is, is de schuld ge heel aan den chauffeur van de auto te wijten, die overigens met matige snelheid reed, doch niet behoorlijk naar alle kan ten uitkeek. De auto is door de politie in beslag genomen en naar Goes vervoerd en ter beschikking der Justitie gesteld. Kapel!®. Bij het plukken van kersen kwam de werkman C- v. d. L. van een; aanzienlijke hoogte zoodanig uit een boom te vallen, dat geneeskundige hulp moest ingeroepen worden, die Dr Pfeiffer ver leende. Ook werd noodzakelijk geacht een nader onderzoek in helt ziekenhuis te Goes. Woifaartsdijk. Op het terrein van de locaalspoorweg Zuid-Beveland is dei weeg brug voltooid. Door den commissionair W. Timmert, mans zijn de eersbei 3 wagons* hooi van hieruit verladen, die echter neg te Wol! faartsdijksche veer werden gewogen. Oostkapelle. Zaterdagvcrgaderdo de ge meenteraad. Aanwezig, alle leden- D© be grooting der Gezondheidscommissie: voor 1928, aanwijzende f 1881.45V2 werd goed gekeurd. De geloofsbrieven der nieuw ge kozen raadsleden werden door de heeren Brand en Zwemer onderzocht, waarna: deze werden goedgekeurd, en tot toelating besloten. De begrooting van den Vleeseh- keuringsdienst voor 1928 a f6150 werd goedgekeurd. De gemeenterekening 1926 aanwijzen!, de in ontvangsten f27178.66 en in uit. gaven f 21886-77 met een goed slot van f5291.89 werd z.h.s. goedgekeurd. Op voorstal van R. en W- werd In t sa laris van den ambtenaar belast mot de fireancieele werkzaamheden van den Vleesohkeuringisdknst gebracht van f35 op f50- Een verzoek van metj. Anna Rooze om verlaging van schoolgeld word ingewilligd. Na eenigel besprekingen over da bestrating van den Molenweg sloot de voorz. de vergadering met dankgebed- Blggekerke. Vrijdagavond vergaderde de Raad der gemeente. Afwezig da heeren Dekker eni Poppe:. Ingekomen was o-a. een schrijven van de schietvereen. vNut en Genoegen", waarin deze een bijdrage vraagt 'in de kosten van (gedwongen) verlegging der schietbaan. Het voorstel van B- en W- om f25 te verstrekken werd met alg. st- aangenomen. Bij de bespreking van -het voorstel tot aanbrenl ging van een bliksemafleider op den to ren werd medegedeeld, dat van de Brand! waarborg-Mij. bericht is ingekomen, dat bij eventueede aanbrenging een reductie op de assurantiepremie van f7.50 'sjaars zal worden verleend, terwijl de heer Steketee te Souburg zich bereid verklaard had, voor een bedrag van f 125 den afleider aan te brengen. Besloten werd tot aan brenging door dhr Stefcetee. De geloofsbrieven der herkozen raads-, leden werden onderzocht en tot toelating besloten. Daarna kwam in bespreking het voor stel tot vernieuwing van de kap ge meentehuis. Nadat in besloten zitting en kele mededeelingen van vertrouwedijken aard waren gedaan, deelde de Voorz. mede, dat de voor dit jaar aangewezen timmerman Corbiijn de vernieuwing van de kap voor f 851.33 en de eventueele vernieuwing van den zolder voor f 168.70 kan uitvoeren. Dhr P. Janse vroeg of dhr J. Corbijn heslist dit werk moet uitvperen. Waarop dei voorz. ant woordde dat dit in beginsel besloten is, toen werd goedgevonden, dat het werk ter verbetering van het gemeentehuis over drie jaren zou worden verdeeld en dat dus Corbijn thans de aangewezen timmer man is. Dhr. P. Janse: er is gesproken van 2 jaar, terwijl van de vernieuwing van de kap niet is gewaagd. De voorz. hield vol, dat een termijn van drie jaar is genoemd. Dhr P. Janse: Wordt op deze wijze het gemeentebelang nu gediend, ja dan neen. De voorz. wees. er op, dat het onbillijk zou zijn, om met betrekking tot deze zaak dit jaar een andere gewoonte te volgen. De heer Abr. Janse en J. Janse zien er geen bezwaar in het werk te geven. Dhr P. Janse vond echter geen vrijmoedigheid om f 200 boven dei beg roo ting van dezen post te gaan; zijn plicht tegenover de kiezers verbiedt hem er aan mede te werken dat een post, die zoo hoog is, op voorgestelde wijze wordt afgewikkeld. De voorz. zeiide, dat hij: ten slotte niet wil beweren dat deze wijze van uitvoeren de goedkoopste is, maar thans is het wel de wag diei als aange wezen is door de vroeger gevolgde ge„ dragslijn; anders schopt men onhillijkheL den tegenover den betrokken timmerman. Dhr P. Janse- Men Is niet verder gegaan op den; weg waarop men was, maar er is werk bijgezocht. De voorz. ontkende dit; neen, zeide hij, er is werk bijgekomen. Er is vroeger, zooi niet uitdrukkelijk, dan toch stilzwijgend besloten, om het werk over drie jaar te verdoelen1 en aan drie personen te gunnen. Dhr Abr. Janse komt er nogmaals tusschen om te zeggen, dat, nu men eenmaal zoover is, niet meer terug kam Dhr p. Janse wees nog eens op hetgeen hij vroeger reeds had gezegd en wel, dat er van het gemeentehuis door verbetering nooit ieits goeds te krijgen is. De voorz. gaf dit niet toe- Dhr P. Janse is absoluut niet tegen1 verbetering; daar gaat liet niet over, maar de cijfers worden hem te hoog. De voorz. vond dat dhr P. Janse niet consequent is. Dhr P. Janse wilde van geen iUconC sequentie weten. De voorz. sloot hierop de bespreking. Besloten werd op; voor stel van B- en W. de beide zaken te gun nen. Dhr P- Janse tegen. De gemeentere! kening over 1926 werd hierna aangeboden met als cijfers voor den gewonen dienst ontv. f 22.572.02, uitg. f 19065.521/2, batig saldo f 3506-49V2; voor den kapitaaldienst g-eraamd f 2064 ontv., f 2052 uitg-, blijft f 12- De begrooting van het Burg, armbet. stuur voor 1928 bedraagt in ontv. en uitg. f 4I8O.IOV2. De wijziging ge meent e- begrooting 1927 passeerdei ongehinderd' den hamer tot bij: verhooging post ver nieuwing kap gemeentehuis. Hier is dhr P. Janse om bovengemelde reden tegen'. Bij de rondvraag gaf dhr P. Janse, gé hoord de genomen besluiten, aan B. en W- 'in overweging om met een voorstel te komen, dat wanneer het hoogera bedra gen geldt, een inschrijving te doen plaats hebben. De voorz. gaf dit punt den heeu ren zelf in overweging. Hierna sluiting na dankzegging. Veere. Gemeenteraadsvergadering van 15 Juli. De voorz. opende de vergadering De notulen der vorige vergadering: werden onveranderd goedgekeurd. Onder de in gekomen stukken was o.a. een besluit van Ged.' Staten dat de begrooting 1927 is goedgekeurd en eveneens de wijziging van de begroeting 1926. Alleen niet goed gekeurd de betaalde gelden voor het ge bruik lijkwagen groot f51.50, dit bedrag zal teruggestort moeten worden in de gemeentekas. Ingekomen was een schrij ven van P. Geldof, dat hij met het ge nomen besluit niet accoord zal gaan en dat hij zooveel mogelijk het gebouw of pakhuis in orde zal laten maken. Verder de begrooting van de Gezond heidscommissie voor '1928. De bijdrage voor deze gemeente is bepaald op f 29.03. Een schrijven van de Gezondheidscommis sie over het te bouwen slachthuis, dat zij volkomen accoord gaat met het genomen besluit. Ingekomen was een schrijven van M. Brouwer om een eigen slachthuis te mogen bouwen, dicht bij de zoogenaamde bvandplaats. Besloten werd, dit voorstel in te willigen met 4 voor en 3 st. tegen. De geloofsbrieven werden door de Com missie nagezien; gerapporteerd werd, dat ze in orde bevonden waren. Tot toe lating der gekozenen werd besloten. Nog werd besproken om het noodslachthuis op een andere plaats te bouwen dan hiervoor was aangewezen, daar dit stuk grond er niet voor geschikt wordt geacht. Be sloten werd, het te plaatsen naast de nieuwgebouwde schuur van den heer Joh. Brouwer. Benoemd werden töt het nazien van de rekening Godshuis de heeren Bo- lier, Marcusse en Poppe. Rekening Burg. Armbestuur Marcusse, Bolïer en Simonse. Rekening Gemeente: dhrn Jac. van Be- veren, Poppe, en Simonse. Daarna sluiting. Koudekerke. Bevolking van 1 tot en met 15 Juli 19<?7. Ingekomen: L. Boogaert. met gezin, wijk D 56p van Axel; Mej. K. P. van Swee- den. .wijk D 56p van Axel; J. Verplanke, wijk A no. 80 van IJzendijke; Mej. J. Dek ker, wijk A no. 156 van Middelburg; J. A. de Priester, wijk C no. 33 uit Breda; J. A. Huiszoon, wijk D no. 156 uit Utrecht. Vertrokken: Mej. de Wed. A. de Wijze, geb. Sturm, wijk D no. 180 naar Middel burg; -Mej. S. de Witte, wijk B no. 80 naar 0. en W. Souburg; J. C. le Cointre, met gezin van E no. 103 naar Rotterdam; Mej. M. van Loo, van wijk E no. 11 naar Middelburg; Mr P. Loeff met gezin van wijk A no. 48 naar Vlissingen; J. A. P. Grootjans met gezin, van wijk D no.'138 naar Vlissingen; Mej. C. Naeije, van wijk E no. 103 naar "Rotterdam. Grijpskerke. Zaterdag hield de schiet ver- eenüging E- M- M- te Grijpskerke haar jaarlijksrhe huishoudelijke wedstrijd. Personeel® baan, max. 220 punten: le prijs werd behaald! door J. A- Vissen met 210 punten; 2e pr. S- Jobsei 200 p.; 3e pr. A .Geertsei mét 198 pi.; 4e pr. A. Roogeird' 197 p.; 5e pr. A- Wattel 196 p.; 6e pr. A- Koets 196 p'.; 7o pr. W. Meijer 196 p-; 8e pr. P. Boogerd 191 p.; 9e pr. J. Walhout 191 p.; 10e pr. W- de Wolf 189 p.; He pr: G- Krijger 188 p.; 12e pr. Js. Vlieger 183 p.; 13ei pr. P. S- Göschiere 182 p.; 14a pr. A. Francka 1.76 p.; 15e pr. K. Luitwielei* 176 p.; 16e pr. W. v. d. Woestijne 174 p-; 17e pr. Jb. Wisse 173 p.; 18o pr. J. (Vlieger 167 p.; 19e pr. A. Bastiaanjsa 156 p.; 20o pr. A. Sanders® 156 p.; 21a pr. J. .Janso 135 p.; 22e pr. Jac. Boot gerd 133 p.; 23e pr. A. Louws 122 p.; 24a pr- L. v. Soelen 88 p- Vrije baan Buks (max. 100 punten), le pr. A- Koets met 100 p 2e' pr. W- de Wolf 98 p-; 3a pr. Js. Vlieger 97 p.; 4-a pr. G. Krijger 96 p.; 5o pr. J. Vlieger 94 p.; 6e pr. Joh. de Vfeser 93 p.; 7a pr. A. Wattel 92 p-; 80 pr. P. Boogerd 90'p1-; 9o pr. P- S. Geschierei 87 p. t Vrije baan Rjjkscylindergeweer (max. 60 punten)., le pr- A. Wattel 59 punten; 2e pr. G- Krijger 59 p.; 3e pr, J. Vlieger 58 p.4e pr. A. Koets 58 p.5e pr. W. de Wolf 58 p.; _6e pr- A. Franke 58 p.; 7e pr. Joh- 'de Visser 58 p.; 8e pr. W. v. d. Woestijn® 57 p-; 9e pr. P. S. Geschiere 57 p- jVerder werd op de E©rebaanl Buks een medaille gewonnen door Joh. de Vis ser met 96 punten en eten op de Eere1- baan Rijkscylindergeweer door G. Krij ger met 59 punten. Dei Roozenprijs viel ten deel aan Joh. dei Visser met 7 root. zen. De Middelburgsche Bad- en Zwem inrichting. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van, wat in het kort genoemd wordt de Zwemschool, had het bestuur der N. V. Middelburgsche Bad- en Zweminrichting- besloten, dat de N. V. de geheele kosten van een. zwemfeest voor haar rekening zou nemen en dit was de oorzaak, dat onder de beproefde leiding van de Zwemvereeni- ging „Luctor et Emergo", wier feestuur zich daartoe gaarne bereid verklaard had, bij de zwemschool Zaterdagmiddag een door goed weer begunstigd en door zeer vele belangstellenden bijgewoond feest plaats had. Reeds van verre gaven de vele vlaggen en verdere versieringen aan, dat het feest was op de school en naderbij ko mende werd het jubileum aangekondigd door de met krijt op het dak geschreven cijfers: 18771927 en door de tonen die door het den laatsten tijd bekend gewor den fanfare-straatmuziekkorpsje vanaf een vlot naar de wachtenden werden heen gezonden. Op dit vlot stond ook de starter, op de beide andere vlotten juryleden, leiders, tijdopnemers, commissarissen van orde, enz. gereed en juist op tijd, twee uur, kon met het eerste nummer begonnen worden en wel met: 100 M. vrije slag voor heeren, waarbij reeds direct met vuur gestreden werd, al moge dit in het water wat tegenstrijdig klinken. De eerste pr. werd hierbij behaald door den heer Pillen uit Vlissingen in 1 m. 20 sec.; de tweede door den heer Bresser Jr., Vlissingen in 1 m. 24 4/5 sec., de derde door den heer A. Jongepier in i m. 25 sec. en de vierde door den heer E. N. Tjebbes in 1 m. 28 2/5 sec. Voor de dames was de lengte van de baan gehalveerd en bekampten deze elkaar met 50 M. vrije slag. Ook zij wisten mooie tijden te maken en behaalden de prijzen als volgt: mej. M. do Blécourt in 38 1/5 sec. den eersten; mej. J. Bentinck, Groningen, in 43 1/5 sec. den tweeden en mej. Pieter- se, Vlissingen, in 51 1/5 sec. den derden prijs. Ook de jongens van 1416 jaar kwa men op deze baan van 50 M. met vrijen slag uit en toonden zich in de gemaakte tijden de meerderen der dames. De eerste prijs werd behaald door B. Troll in 36 2/5 sec.; de tweede door W. de Graaf in 43 2/5 sec.; de derde door H. Joosse in 47 2/5 sec. en de vierde door G. Vleugel in 47 4/5 sec. De meisjes van dezen leeftijd zetten niet minder hun beste beentje voor en hun kamp had tot uitslag, dat L. de Wolff met 44 sec. den eersten en D. Sietema met 53 3/5 den tweeden prijs behaalde. Het was op deze baan nog niet afgeloo- pen, want ook de jongens en meisjes vau 12 tot 14- jaar moesten elkaar hier nog ont moeten. Van de jongens wist B. v. d. Kamer in 38 4/5 sec. den eersten, W. van Opdorp in 49 3/5 sec. den tweeden en J. Dekeling in 51 2/5 sec. den derden prijs te behalen. Bij de meisjes deed zich een klein inci dentje voor, namelijk dat de eene mede dingster door de andere, die in haar haan kwain werd gehinderd; dit had ten gevol ge, dat Mientje Frederiks met 1 m. 1/5 sec. den eersten en Marietje Malgo met 55 4/5 sec. den tweeden prijs verkreeg. Het geldt hier natuurlijk geen opzettelijk hinderen, maar het reglement moest worden gehand haafd. Een zeer spannend nummer is altijd de estafette in groepen van drie, de eerste van iédere groep zwemt 50 M. schoolslag, do tweede 50 M. zijslag en de derde 50 M. vrije slag. Bij de heerenploegen deed zich een geval voor van te vroeg afzwemmen en weer te- rugkeeren, waardoor deze ploeg afviel. De eerste prijs werd behaald door de heeren Boasson, Risseeuw en Troll in 2 m. 3 4/5 sec.; de tweede door de heeren Geervliet, de Graaf en Tjebbes in 2 m. 5 1/5 sec. en de derdë door de heeren Wolf, But en Gil lissen uit Vlissingen in 2 m. 11 1/5 sec. Al deden de damesploegen er iets langer over, toch mogen Iiun tijden ook worden gezien: één was de ploeg der dames M. de Blécourt, J. Bentinck en R. Goetlials in 2 m. 25 3/5 sec. en twee de dames A. Bakker, H. Ermerins en M. Dronkers in 2 m. 47 3/5 sec. Na deze spannende wedstrijden waren een paar nummers van wat vroolijker aard zeer welkom en die vindt men zeker in het tobbetje-varen en het eierlepelzwemmen voor jongens en meisjes beneden de 12 jaar. Vooral bij het tobbetje-varen is sma kelijk om de kiemen gelachen bij hun ste' vige pogingen om in hun tobbetje te blij ven, wat nog al eens mislukte. Bij liet eier- lepelzwemmen kon men de groote behen digheid aanschouwen. Bij het tobbetje-varen werden de prijzen als volgt behaald: 1. P. van Ouwerkerk in 36 sec.; 2. J. Wagenvoorde in 45 3/5 sec.; 3. Barendse in 59 1/5 sec. en 4. P. Bakker in 64 1/5 sec. Bij het eierlepelzwemmen waren de ge lukkigen: 1. DeetjeNaezer iu 27 sec.; 2. P. Bakker in 29 3/5 sec.; 3. J. Reijnierse in 30 sec. en 4. Jopie v. d. Boudt in.31 1/5 sec. Nogmaals zouden deze juniores hun krachten toonen en wel in een wedstrijd voor 25 M. vrije slag. Bi,j de jongens was de winnaar van den eersten prijs A. Wagenvoorde iii 21 3/5 sec, en van den tweeden prijs P. Bakker in 22 4/5 sec. Van de meisjes was no. 1 Loes v.. d'. Put te in 26 1/5; 2. Dee Naezer in 28; 31 Jopie v. d. Boudt in 28 3/5; 4. Bep Kindermann in 29, en 5. Floor Kluiving in, 29:4/5 sec. Het hoofdnummer bij wedstrijden, die van Luctor et Emergo uitgaan is steeds de 100 M. schoolslag, speciaal voor haar le den en waaraan verbonden is de wisselbe ker, geschonken door dén heer W. Bos man, oud-voorzitter der? vereeniging. Dit jaar werd deze bekerwedstrijd gehouden tijdens het feest der school en mocht het J. A. Geervliet gelukken weder, en dit met 1 m. 34 sec., voor de derde maal nummer één te zijn, waardoor' hij nu, definitief eige naar van den beker wordt. De tweede prijs werd behaald door Herm. Boasson in 1 m. 42 1/5 sec. Nog een wedstrijd, die steeds belangstel ling trekt, was die voor 50 M. rugslag voor heeren, 'waarbij de heer Pillen uit Vlissin gen den eersten prijs behaalde in 37 1/5 sec.; de heer J. Th. Bleuzê uit Goes den tweeden in 49 1/5 sec-., en de heer Scholten. den derden irt 50 3/5, sec. Thans kwamen de nummers, waarbij het ook aan de toeschouwers mogelijk is niet zoo zeer de vlugheid, maar de correctheid der deelnemers te beoordeelen en dan. doe len wij op- het schoonspringen. Over het algemeen was hetgeen de dames en hee ren daarbij te zien gaven zeer goed, al bleken ook enkele sprongen voor sommige deelnemenden moeilijkheden op te leveren. Van de dames waren prijswinsters mej. J. Bentinck met 73K> punt; mej. Kamp man met 66)4 punt. Van de heeren: J. 0. Julianus met 6814 punt; B. Troll met 66 p. en H. Joosse met 6254 p. Men ziet dat in deze de dames vooraan stonden. Bij het zoo nuttige, traditioneele pop- duiken werd door de meeste deelnemenden al bijzonder vlug gewerkt en konden de prijzen als volgt worden toegekend: de heer J. de Graaf eerste met 5 1/5 sec., na loting met den heer D. Cannegieter, die denzelfden tijd maakte en nu tweedo werd. Verder de heer Pillen uit Vlissingen derde in 5 3/5 sec., H. Bresser, Vlissingen vierde in 6 2/5 sec. en H. v. d. Laan vijfde in 6 3/5 sec. Dit was het laatste wedstrijdnummer ge weest, doch onder leiding van den heer A. Jongepier werd door enkele leden van de Middelburgsche reddingsbrigade ten slotte een demonstratie gegeven van zwemmend redden, waarbij als altijd getoond werd dat de leden, en daaronder zeer jeugdige, zich inspannen om in tijd van nood medemen- schen van een anders wissen dood te trachten te redden. Dit zeer menschlievend streven heeft recht op veler belangstelling en steun. Met deze demonstratie was de welgeslaagde middag geëindigd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2