0KKI KG A'S UIERZALF Het Zeenwsclie hoekje. PUBLIEKE VEILING. Melksalon Lunch-Boom „FLORA" - P. J. LPIJK, Groote Markt 22, GOES GROOTE BELANGRIJKE van Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding weet, dat PAARDEDEKKEN STRANDGOEDEREN. (BOVENZAAL) Ter voorkoming van Faillissement van een der grootste Kledingmagazijnen hier te lande zal een reusachtige partij HEEREN-, JONGEHEEREN. en KINDERKLEEDING voor de helft van den gekost hebbenden prijs worden UITVERKOCHT. Rijbroeken en Manchester pantalons. Blauwe en Zwarte Costuums 1- en 2-rij-model in kamgaren, diagonaal, cheviot, laken en whipcord Fantasie-costuums in whipcord, gabardine, kamgaren, enz. Jongeheerencostuums met korte en lange pantalons in div. dessins van 15.50 17 80 22 50 27 50 32— enz. Pantalons vanaf f 1 80. - Kinderpakjes in alle modellen, zooals: Norfolk, Supfolk en Blauwe vanaf f 6.30. Een groote partij ZWARTE en DONKERGRIJZE REGENJASSEN vanaf f 12.80. Regenjassen in whipcord, gabardine, gummi, geheel waterdicht vanaf f6 90. Trouw- en Belijdeniscostuums, prima vanaf f 16.80, Alle goederen kunnen gepast worden. - VRIJ ENTREE, zonder verplichting tot koopen SPF' De verkoop zal plaats hebben van DINSDAG 12 JULI tot en met ZATERDAG 16 JULI, van 's morgens 9 uur tot 's avonds 8 uur. Alles moet weg Alles moet weg Alles moet weg Te Pachten: Te pachten: 6.80.56 H.A. Bouwland, met 't weer. Is het een prettige dag ge weest? „Bloemenmeisje". Ben je ook mee- geweest. Of ga je niet op dat Jeugdkoor? „Amice". Je hebt gelijk hoor, er was een foutje in, maar niemand heeft het gezien. Was het een leuke reis? „De kleine landman". Ik zou haast denken, dat je den prijs niet mooi vond, omdat je nog niet schreef. Doch 't zal wel een andere oorzaak hebben hè? Hoek. „Nachtegaal". In H. zal ik wel niet zoo gauw komen. Dat is een groot konijnengezin. Nu maar weer aan 't werk voor een volgenden prijs. Kapelle. „Roodborstje". Je was nog best op tijd. Weïneen, het verhaal is nog lang niet uit. Zijn de sommen al af? „Patrijs". Ik was- eerst bang, dat het adres niet goed zou zijn, maar ',t is dus toch wel terecht gekomen. Wissenkerke. „Boerinnetje". Wel kom in onzen kring. Ja, je mag de raad sels voor de jongeren er wel bij doen, maar 't hoeft niet. Bruinisse. „Mossel". Je mag de op lossingen 'iedere keer inzenden en ook wel allemaal tegelijk. Dan zet ik het er wel in, wanneer dat is. Kamperland. „Socius". Ben je klaar gekomen in dien winkel? Dat hoor ik zeker nog wel eens. „Duinhelm". Ja, h'èt is wel een heel groote verandering. Het is geloof ik .ook niet iets, wat zoo dikwijls voorkomt. I e r s e k e. „Bijna vergeten". Het. is een Nog een vacantie-praatje. Kranige ingenieurs en politie mannen. Geen woningtekort meer. De laatste maal, dat ik in deze rubriek aan 't woord was, hield ik een vacantie- praatje. Ik wil dezen keer daarmee maar wat voortgaan. Vele van mijn lezers heb ben vacantie in 't zicht en willen misschien reeds nu wel wat over zoo'n rusttijd lezen. Nog altijd is mijn vriend, dien ik een vorigen keer bij de lezers inleidde, aan 't vertellen. Hij heeft enkele keeren iets van het werk aan de beroemde bruggen over de Nieuwe Maas te Rotterdam ge zien. Wie zulk een karwei gadeslaat, komt wel sterk onder den indruk van de wonde ren der techniek en van de bekwaamheden onzer ingenieurs. De groote, zware brug die Rotterdam met zijn voorsteden Feijenoord en Katen- drecht verbindt en waarover al het motor en rijverkeer naar het eiland IJselmonde en voor wat het eerste betreft, verder naar de Zuidelijke provincies en naar België gaat, is in drie gedeelten een flink stuk omhoog geheven. Een kranig stukje werk! Komt ge van Rotterdam en gaat ge naar Feijenoord, dan hebt ge eerst de groote brug (die dan omhoog gebracht is) en daarna de kleine brug, die door een nieu we vervangen moet worden. De oude is reeds weg en in korten tijd is een liulp- grappige naam, maar al had ik je bijna vergeten, daarom had ik je toch niet vergeten, en 'k zal je ook nooit ver geten. Middelburg. „Scharrelaar". Op het laatst krijg je een heele bibliotheek. Heb je de nieuwe raadsels alweer gevonden? „Wildzang". Waren die twee oplossingen goed? Ik heb je heusch gemist dit keer. „Blauwoogie". Dat versje heb je zeker ook wel Kunnen vinden? 's-H. Arendskerke. „Klimop". Mis schien heb ik je broer wel eens gezien, maar 'dan wist ik 't niet. Gelukkig hè, dat 't nu wat mooier weer wordt. „Ko renbloempje". Hoe is 't nu met je zusje, is ze al beter? Heb je het boekje al gelezen? „Kaboutertje II". Welbedankt hoor, zoo is 't toch goed hè? Je brief je was nog best op tijd. „Kaboutertje I". Jullie raden ze nu zeker wel samen, daar om krijg jij ook nog eens een briefje, „Acasia". Weet jij niet wie Korenbloem- pje is ,en 't is nog wel een nichtje van je. „Spring in 't veld". Een volgende keer moet je me toch eens vertellen, wie van jullie het briefje altijd schrijft. „Duifje", 't Is zeker wel heel gezellig nu thuis? Als je dit leest ben je de verhuizing zeker al lang vergeten, of niet? „Bloedvink". Wat is het buiten nu toch mooi hè? 's Avonds ga je denk ik nog wel eens fietsen. „Viool tje". Moet jij ook bessen plukken, of beginnen jullie nu aan de kersen? „Mie- mertje". Krijgen jullie al gauw vacantie, brug gelegd, waarover al het zware, druk ke verkeer zich bewegen moet. Vele malen per dag moet deze brug geopend worden, want er is een druk scheepvaartverkeer in dat vaarwater. Is zoo'n brug eenige minuten geopend, dan hoopt zich het verkeer aan beide oevers onrustbarend op. Maar nu is het juist aardig om te zien, hoe handig de Rotterdamsclie verkeerspolitie is. Ze is streng, onverbiddelijk streng en bekeurt ieder, die niet naar haar voorschriften handelt. Dat moet ook, want anders liep de boel in 't honderd. Inderdaad, de Rot terdamsclie verkeersagenten, zoowel te voet als gezeten te paard en op den motor, dwingen respect af. Kort en krachtig klinken de bevelen, vlug en toch duidelijk zijn de gebaren met de hand. Tijdens de minuten, welke de brug geopend is, worden de vele tientallen, snel in aantal aangroeiende sleperswagens, vrachtauto's, autobussen en particuliere autofc in rijen gezet, waarbij de een niet moet probeeren voorbij de ander te drin gen, want hij wordt onherroepelijk naar de achterste plaats in de rij verwezen. Gaat de brug open, dan wordt weer door teekens en bevelen aangegeven, wie de brug over mag. Ge moet zoo'n onbeschrij felijke drukte enkele malen gezien hebben om te beseffen, wat er van de verkeers agenten in onze groote steden gevergd wordt. Eén verkeerd bevel, één onnaden kend oogenblik en er gebeurt een ongeluk. Deze politiemannen op hun drukke posten dan moet je mij maar eens op komen zoeken. „Torenvalk". Jou 'had ik ook al een tijdje gemist evenals Roofvogel. Ga je neg uit met de vacantie? 's H. Hendrifcskinderen. „De Gebroeders". Wat een1 werk 0111 voor' al die eendjes namen te bedenken, of doen julhe dat maar niet. Ja, mijn voorraad raadsels begint op te raken. „Het Viertal". P. Ben jij ook naar het feest van tante' J. geweest, of was zei nog niet beter. „B." Dat was een mooi reisje naar Kn-, of ben jij nog niet meel geweest? „Sneeuw klokje". Heb je al lang orgelles, als ik mag kom ik eens naar je luisteren. „Made liefje". Dat was een kort babbeltje? Heib je ook al vacantieplannen. „Lerngern". je heb 't'goed begrepen. De overgang staat nu zeker al dicht voor de deur? 'tZal Wel aanpakken wezen. |N i e u w d o r p. „Mulderinnetje". De vo rige week heb ik het al opgestuurd. Deze week 'heeft 't in de krant gestaan, heb je 'tniet gelezen. „Bloemenmeisje", 'tls een aardi'g verhaaltje! hé? Heb je liet eerste ook al uit? „Winterlouwtje". Met dat versje heb jij zeker niet veei moeite gehad? W o 1 f a a r t s d ij k. „Zilverpeertje". Nu weet ik niet precies meer of jij ze iedere week of allemaal gelijk instuurt. Schrijf het nog eens? C ol ij ns p 1 a a t. „Bakkerinnetje". Heit is nogal een verre reis om het te komen brengen, 't Papier vind ik heel mooi, het dragen een zware verantwoordelijkheid. Wat den opmerkzamen wandelaar in de Rotterdamsclie buitenwijken, vooral in de nieuwe gedeelten, opvalt, zijn de vele raamschilderingen en bordjes: „Te huur". Nu wordt er aan den buitenkant der groo te steden verbazend druk gebouwd, maar dat gebeurde een, twee jaren geleden ook. En toen was het verre van gemakkelijk om een woning te huren. Het schijnt, dat in de groote steden het aanbod van woningen de vraag eenigszins overtreft. Dat blijkt ook uit de statistieken, die zoo nu en dan door het Gemeentebe stuur gepubliceerd worden. Zoo las ik, dat het aantal onverhuurde, met overheids steun gebouwde woningen op 1 Juni j.l. te Rotterdam in totaal 1431 bedroeg, waar van 445 gemeentewoningen, 316 vereeni- gingswoningen en 670 particuliere, alle gebouwd met overheidssteun. Daaronder waren er 246 met een huurprijs van f 3 f 5 per week, 317 in den prijs van f 5f 6 per week, enz., waarmee ik maar wil zeg gen, dat er daar dus niet alleen momenteel een overproductie is van dure, maar ook van meer goedkoope woningen. Ik acht dit een gelukkig verschijnsel. De nadeelen, de treurige gevolgen van den woningnood ga ik hier niet beschrijven. We weten allen uit de toestanden der laat ste jaren, dat dit een sociaal kwaad van hoogst ernstigen aard is. En we mogen er ons over verblijden, als de woningtoestan den wat beter geworden zijn. Het gevolg van wat meer aanbod op de woningmarkt komt goed van pas. Wil je je zus van mij fcliciteeren? „Zonnezus". Jc wist 't dus nog eerder dan Bakketrinnetje dat de prijs er was. Heb jij 't ook gelezen? Goes. „Boschviooltje". Jij bent dit keer de eerste uit Goes. Ik heb nog wat kleine raadsels noodig. Kan jij me nog eens hel pen? „ETica". Ja hoor, ik zag 't dadelijk en dacht dat het een Zondagsche brief was. Zoo mooi papier is het- „Anemoon tje". Is je tante al weer weg? Jij had zeker wel graag mee gewild. „Ganzestat- ter". Do meeste neefjes en nichtjes spelen nu veel buiten. Heit is nu ook prachtig weer ervoor. „Leesgraag". Wanneer ga jij die groote reis maken? Dat is een bui tenkansje zeg! Krijg ik eens een kaart van je? „Zilverblad". Jij bent ook welkom hoor. De kleine raadsels moeten er niet bij, maar 't mag, wel. „Gladiolus". Wat jammer dat de krant weg was, een vol gende keer dan maar beter. Vind je ook niet? „Talbot". Maar als je geen kunstschilder moet worden, wat dan wel? Ben je van plan in de vacantie een groote reis te maken met die boot? „Leergraag". Toen jei briefje kwam, had ik het raadsel juist klaargelegd. Heb ik niet goed opgepast. Zooi'n toeken zou wel leuk zijn. „Epiesaiio". Nu ben je< dus weer thuis? Heb je veel last van de warmte of gaat het nog al? Krabbend ij ke. „Dahlia". Dat antwoord van jou was ook heel aardig gevonden. Nu begreep jei het wel hé? „Luistervink". zal ook wel zijn eenige vermindering van de huren. Daartoe zal liet in alle plaatsen moeten komen. De liooge buren, gebaseerd op de buitengewoon hooge prijzen der woningen van enkele jaren geleden, kunnen onmoge lijk in dezen tijd van eer dalende dan stij gende loonen, gehandhaafd blijven. Naar liuurverlaging wordt dan ook, naar mij door iemand uit Den Haag met eenige bekendheid op dit gebied verzekerd werd, in de groote steden met kracht ge streefd. Waar maar mogelijk, converteeren gemeentebesturen en besturen van bouw- vereenigingen hun leeningen tegen die met een lager rentetype. Het bleek dan ook mo gelijk, als de gemeente den erfpachtscanon wat verlaagde, om de huren der woningen, die nu f 4,50 en f 5 bedragen, met f 0,50 of f0,75 per week te verlagen. Een verla ging, die wel wat beteekent en.die ook noodzakelijk wordt om deze reden, dat de huurders wat meer eischen gaan stellen. Ze hebben nu weer wat meer keuze in wo ningen en kiezen natuurlijk die, welke ben liet best aanstaat. Dat verschijnsel zal men natuurlijk over al krijgen, waar liet aantal woningen ruim voldoende is, om in de behoefte te voor- Ik schreef opzettelijk wat uitvoerig over de woningtoestanden in de groote steden, omdat er wellicht nog wel iets in ge vonden wordt, dat ook voor onze Zeeuw- sclie gemeenten van belang is. LUGTOR. Hoe is 'tnü met M-, is ze al weer heelemaal gezond? Doe haar de groeten maar van me. „Lammer Gier". Ik zou veel liever bessen eten, dan bessen pluk ken. Maar dat gaat natuurlijk niet. „Kruid je roer me niet". Nu ligt de reis alweer in het verleden. Je zou liet zeker nog wel eens over willen doen. „Fasant". Neen, ik heb 'tniet gezien. Heit spijt me wel, maar berouw komt altijd te laat. Zoo ook hier. „Sleutelbloempje". Niets prettig hé, als moeder van huis is. Gelukkig kwam ze gauw weer terug. „Jun|ibloem". Wil je een vol gende keer de plaatsnaam er bij zetten. Is het examen nogal meieigevallen? K ru ini ngen. „Do kleine landman". Je briefje is juist nog gekomen. Je bent dus wel blij met den prijs! Dit zijn weer prijsraadsels. I. Voor de grooteren. Mijn geheel bestaat uit 51 letters. 31, 13, 21, 50, 4-2, 34 is een natuurver schijnsel. De 1, 36, 44, 24 heeft groote kracht. Aan een koffiepot zit een 30, 35, 2, 51. 26, 4, 9, 47, 16, 33, 6,12, 20 is een stadje in Schouwen. 21, 49, 50, 34, 10, 48, 11, 3, 42 is een eiland in de Zuiderzee. 7, 26, 28,13, 45, 39, 33, 41 is een dorp in Z.-Vlaanderen. 38, 43, 34, 23, 5, 37 is een jongensnaam. 22, 8, 4-3 is een meisjesnaam. Padvinders slapen 's zomers in 14, 40, 17, 18, 12, 13. Een 25, 15, 27, 32, 29, 19, 46 bij het huis is een groot genot. (Ingezonden door „Valata".) II. Voor de jongeren. Mijn geheel bestaat uit 27 letters. 6, 1, 25, 5, 13 was een afgod der Filistij nen. Wij moeten de 9, 5, 3, 6, 24 haten. Vroeger gaf men iemand voor straf meestal een aantal 11, 22, 22, 15, 7, 18 slagen. Een 9, 19, 14, 8 is een groot scheermes. Zonder 4, 12, 17, 6 kan men niets koo- pen. Het scheppingswerk duurde 9, 26, 8 6, 2, 25, 22, 27. Bij een examen kan men zakken of 20, 23, 16, 21, 19, 13. Een ander woord voor vergeving is 21, 26, 27, 2, 6, 10. Hier nog een paar niet-prijsraadsels. I. Welke stad? „Jonge juffrouw," zei de meid, ,,'k Weet een stad, hier ver vandaan. Waar uw ouders en ook gij Me in hun midden kunt zien staan. Naar die stad moogt gij wel gaan." (Ingez. door „Amice".) o II. Welke naam? zeggen de Joden. zeggen de Grieken. dat is een groote stad. Ra, ra, welke naam is dat? Hartelijke groeten van TANTE DOLL1E. aiet alleen een waardevol middel is voor de genezing van zeere spenen en harde uiers, maar ook het melken gemakkelijker maakt, zoowel voor den veehouder als voor de koe- In busjes van f0.50 en f 1.- Bij Drogistenen Winkeliers. ÏÏ7 Te Vlissingen bij A BENIE&T, te Goes bij GEBRs. MULDER en W. F. DEN HERDER. DE WILDE HEI J BOER, Deurw. te Goes, zullen op Dinsdag 12 Juli 1927, des namiddags om 2 uur (N. T.), in „De Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke der TARPAULIN MA NUFACTORY „PETRUS" GOVERN MENTS CONTRACTORS LONDON, publiek a contant verknopen de navolgende goederen: 95 DEKKLEEDEN (Wagoncovers) in Bruin en Groen Geïmpregneerd (canvas sheets), zwarte Olie zeilen, Gummi en Rubber, deels nieuw, ander deels gebruikt, doch zuiver waterdicht en in uitstekende conditie in diverse kleine en groote afmstingen. Voorts een partijtje NIEUWE MILITAIRE al of niet gevoerd. En vermoedelijk en voorzoover aan wezig, de van het S.S. „ANDREAS" afkomstige De goederen zijn te bezien één uur voor den aanvang der veiling tegen betaling van 10 ets. Faillissements-Uitverkoop DE VOORRAAD BESTAAT UIT: een groote partij Blauwe en Zwarte Costuums, Fantasie-Costuums In alle genres, zooals: Whipcord, Gabardine en diverse dessins; Jongeheeren- Costuums met korte en lange pantalon, Kinder-Costuums, Pantalons, Alles gemaakt van prima Fransche en Engelsche Stoffen, geheel gevoerd met zijde en bewerkt met paardenhaar, volgens de allerlaatste mode. Wij laten hier eenige prijzen volgen: van 18 50 24.50 27.50 34.50 39— 43.— 47,50 53.— 57 62.50 68 enz. voor 9 30 13.20 14.60 16.80 18.40 22 24.30 26.75 29.— 3150 35.- van 16.5023 27 50 31.75 37 50 43 48.— 53 50 59 75 62.50 68.- enz. voor 8.75 10.90 14.20 15 80" 18.40 20.75 23 50 26 80 29 60 30,75 36 80 voor 8.60 9 30 12 20 14 60 16 50 Profiteert alien nog van deze buitengewone gelegenheid voor het te laat is en haaste zich naar groote markt 22, goes. De Directie: J. VAN RIJS. De Notarissen Mr. TH. SNEL LEN te Utrecht en F. VAN CLEEF te Heinkenszand, zullen op Woensdag 13 Juli 1927, des namiddags 2 uur (N T.) in de herberg van den heer Van Damme te 's Heer Arendskerke in het openbaar verkoopeno ten verzoeke van de erven van Mevrouw de Weduwe SCHILHAM— Voorbeijtel Perc. 1. Bouwland aan den Noordweegschen Weg te 's Heer Arendskerke, groot 21 A. 60 c.A., verhuurd aan den heer J. van Hekke, aldaar. Perc. 2. Bouwland te 's Heer Arendskerke, groot 63 A. 30 c.A verhuurd aan den heer J. Marcusse, aldaar. Perc. 3. Bouwland in den Ouden Craijertpolder aan den Vroonenweg te '"s Heer Arendskerke, groot 82 A. 70 c.A., verhuurd aan den heer A. Buterjn, aldaar. Perc. 4. Weiland te Baarsdorp gemeente 's Heer Abtskerke, groot 1 H.A. 21 A. 50 c.A., verhuurd aan den heer B. van den Dries te Heinkenszand. Alle perceelen zijn vrij van pacht te aanvaarden met rooven oogst in 1927. Betaling der koopsommen 15 Augustus 1927. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris VAN CLEEF. «oor 7 jaren van najaar 1927—1934: a. 13 perceelen Bouwland, Wei land en Dijk in de Clazina- en Houwerpolders nabij de kom van het dorp Arnemüiden, thans in gebruik bij den heer J. SCHEELE b. 4 perceelen Bouwland en Weiland nabij de kom van het dorp Gapingo, thans in gebruik bij den heer C. WEriT- STRATE Jz. c. 4 perceelen Weiland aan den Breeweg nabij Middelbury, thans in gebruik bij den heer P DEKKER. De voorwaarden liggen ter ken nisneming ten kantore van J. A. TAK Co., Groenmarkt te Middel burg, waar inschrijvingsbiljetten worden ingewacht vóór of uiterlijk op 13 Juli 1927. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te verknopen, Donderdag 21 Juli 1927, des avonds 8 uur in „Mercurius", aan de Koepoortstraat te Middelburg 1. Een Huis en Erf, aan de Korte Delft te Middelburg, gemerkt F 19, groot 127 Centiaren. Aanvaarding 15 Augustus 1927. 2. Een Huis en Erf, aan den Kinderdijk te Middelburg, gemerkt P 97, groot 112 Centiaren, waarin de gemeente Middelburg mede- eigenares is voor 22 Centiaren. Aanvaarding van het bewoonde deel 1 September 1927 en van het onbewoonde deel onmiddellijk na de betaling. 3. Een Huis en Erf, aan de Wagenaarstraat te Middelburg, ge merkt E 218, groot 191 Centiaren. Ontruimd te aanvaarden 15 Augustus 1927. 4. Een Huis en Erf, zijnde het Logement „De Vriendschap", aan de Teerpakhuizenstraat te Middel burg, gemerkt P 30, groot 110 Centiaren. Ontruimd te aanvaarden 1 Augustus 1927. 5. Een Huis en Erf, aan den Noordweg te Middelburg, gemerkt S 203, groot 91 Centiaren. Bij de week verhuurd voor f6.— 6. Een Huis en Erf met Tuin, aan den N. Vlissiugschen Weg te Koudekerke, gemerkt E 103, groot 818 Centiaren. Ontruimd te aanvaarden 1 Augustus 1927. Voormelde onroerende goederen zijn te bezichtigen daags vóór en op den verkoopdag van 10—12 en van 2—4 uur op vertoon van een bewijs van toegang, met verdere inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van den Notaris. voor een termijn van 2 of 9 jaar onder de gemeente Veere, ingaande rooven oogst 1927, thans in gebruik bij dhr. F. J. Castel, aldaar. Inlichtingen te bekomen bij L Ch. Wabeke te Terneuzen. Inschrijviogsbiljetten, hetzjj voor de massa, hetzij voor één of meer perceelen worden ingewacht vóór 25 Juli as. De inschrijving geschiedt per gemet van 40 Aren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 8