Kerknieuws. Onderwijs. Land- en TaiMw. Becfctszaktn Telegrammen. Laatste Bedekten. Marktberichten. llöip Mnhpi, lBlrih|H,K Posterijen en Telegrafie. Scheepstijdingen. telegrafisch weerbericht. in rook «tarok toch ijfers over entraal Bu- er gebaa- ig van ruin» waarde van ruim f30 m i 11 i o e n volking, de kend, rui» 52 millioen rookemde brood ver af of eeni- zelfs nood- wordt een ir voor dit folstrekt niet indbeid, wel MERKER. renwel koa dat een |uw is ont- >uw-onder genomen fet landelijk B. en W'. [orbeeld op, V hoe met j>n kan be- theden bui- het voor- tbben zich deze zit- ldelen. Het lellen is, in Ichten aan- te maken zoodanige rer tijd te tan komen' te veel te voor lo Itot aanleg Toegeven op' ag te doen de teeke- ildelste pen- bventueelen Hoewel er- precies in |en der Ge- ligt, mee- |e gronden te moeten omgeving fcteld wordt, 1 de begroo- Lrvoor, zoo- leen crediet luagen. Be- laan pacht, |de jaarlijk- elke echter ruggebracht poodra ten verkocht Dlnden voo'r- Iwone post) [en pleinen, I te worden fcrdere per- Irvallen de en treedt unrig finan- Ite. Do prij- Ind worden 12 tot f3.50 [totaal prijs Iregen. Ten hn te moei is voor op [worden van f0.60 per 400 vierk. Ir vierk. M. brleiding en [en begroot vordt vool- |gaan, wan- 1 van B. en ing noodig voegen bij I terrein. De [aagt 'thans leieeist een ■missie van |rzitter, den zij gedaan In van he lderen dank pouder Van; zich voor jewoon veel hit dit mooie I woord van W. wordt borstel een jok ten op dek. |btrongt ook hier gepres- lr met den) aanvraag I bouwgrond Idt hem, dat kheden aan- Imonse acht Ir te hebben aantrekke- moet juist vorden. De I voorstel 4n- fehouder Van <r~ 'tHoff zou gaarne zien, dat eventueele tegenstemmers hun stem motiveerden; als or bezwaren bestaan o£ men wil een andere richting uit, dan dient men die aan te geven, opdat B. en W. een uitge sproken oordeel hebben in welke richting aij verder moeten gaan. De heer Maas zou kunnen meegaan met een bebouwing van het terrein, zooals het er nu ligt. De heer "Boon meent, dat waar B. en iW. steeds een zeer zuinig beheer voeren en ook hier het financiëel belang van de Ge meente op den voorgrond is geplaatst, men vertrouwen in B. en W. moet hebben en adviseert, dat men gezamenlijk tegen- oveir de gemeentenaren sterk moet staan door het voorstel unaniem aan te nemen. Waar niemand stemming verlangt wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming •aangenomen. Thans komt aan de orde het voorstel 3>m de thans verhuurde perceelen aan de tebruikeris op te zeggen, en die weder te oen verpachten, doch volgens een andere indeeling naar liet zoo juist aangenomen, plan. Z.h.st. aangenomen. Bij het voorstel tot vaststelling van de voorgestelde prij zen, stelt de heer Simonse voor alle prij zen met f 0.25 per vierk. M. te ver lagen. Hij vindt de voorgestelde prijzen nogal hoog. Juist uit een oogpunt van koopmansschap moeten deze zoo zijn, dat ze de bebouwing niet vertragen. Hij acht het beter, dat het terrein spoediger ver kocht is voor wat lager prijs, dan dat een gedeelte langeren tijd onverkocht Blijft. Aldus besloten. Het voorstel inzake de reductie komt afzonderlijk in bespreking. Bij de beraad slaging hiervan verlaat de heer Boon de Raadzaal, omdat bij hem plannen bestaan tot aankoop van gemeentegrond en door hem daaromtrent inlichtingen zijn ver zocht. Na bespreking en toelichting wordt de reductie vastgesteld op resp. f0.60 en 10.30 .overeenkomstig het voorstel van B. en W. De voorzitter brengt een woord van dank voor de eenstemmig genomen hesluiten. Hierna wordt de rekening over het dienstjaar 1926 door B. en W. aange boden. De gewone dienst geeft aan in' ontv. 'f 18.763.88 en in uitgaaf f 17.'257.;47 de kapitaaldienst resp. f1308 en f 1281.64 alzoo een goed slot van f 1532.50. Bij de rondvraag verzoekt dhr Boon 'den invloed van B. en W. te willen aan wenden, dat de bestrating van den Noojd- weg .over een gedeelte in de omgeving) van den Hoogelandschen weg wordt ver beterd. De voorzitter deelt mede, dat hier over reeds besprekingen hebben plaats gehad met het Polderbestuur. Voorts ves tigt de heer Boon de aandacht op de be planting van het oude weggedeelte tegen over de Kerklaan door het Polderbestuur, ïemand in de gemeente, die het natuur schoon schendt, door een reclamebord wordt rechterlijk veroordeeld. Ilier is zeker wel sprake van schending van het natuur schoon, vooral als men de groote vervui ling tusschen de beplante stokken ziet. tWeth'. van 'tHoff li clit toe, dat een meer kostbare beplanting tot nu toe is afge stuit op de daaruit voortvloeiende kosten. Voordat tot sluiting wordt overgegaan' vraagt de heer Boon toestemming om aan den Raad een verzoek te doen tot den aankoop van twee perceelen bouwgrond aan de Kerklaan. Zijn verzoek 'wordt in behandeling genomen en besloten hem de perceelen te verkoopen. Hierna sluit de voorzitter met dank zegging de vergadering. Bevolking over de mnd Juni. Inge komen: C. Kole en gezin, B 1421 a uit Zövenaax; J. Midavaine A 25 uit O- en' lW. Souburg; M- v. d. Broake, A 51 uit B&gen op Zoom; M- M- Memel, B 80 uit Middelburg; M- Huijbregitse B 121 uit Middelburg. Vertrokken: A- W- Louws, B 82 naar 0. en NV- Souburg; L. Koiole, A 40 naar 0. en W. Souburg; Th. Ph. v. d. Wiaal en gezin B 155 naar Leiden; A. Janse, A! 18 fflaar Vrouwepolder. Tholen. Naar de Th. Crt. verneemt is door den heer C- J- Go©deg]eibuure, lid van den Riaiad van! Tholen, mede gedeeld, dat hij zijn lidmaatschap Van. den! Raad neerlegt. Zijn. opvolger is voor deze periode de heer M- Overbeéke en voor de periode Sept. 1927 tot Sept. 1931 de heer J. Overboek©- U—M Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Randwijk, A. M. den Oud sten te Middelharnis. Aangenomen naar Nieuwe Pekela, M. D. Gijsman te Zunderdorp. Naar Goutum, H. Stolk te Brielsch-Nieuwland. Bedankt voor Putten, K. J. v. d. Berg te Amersfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Gorredijk, L. v. d. Zanden, cand. te Putten. Aangenomen naar Boskoop, Tj. Peter sen te Wolvega. De Hervormde classes. Ook de classis Meppel der Ned. Herv. Kerk heeft het synodale voorstel op de buurt- gemeenten aangenomen. De uitslag van de stemmingen is dus, dat de voorloopig aan genomen reglementswijziging met betrek king tot de buurtgemeenten door 23 classes is aangenomen en door 21 is afgewezen. Arnemuiden. Ds J. Gh. W. Kruishoop hoopt Zondag 7 Aug. a.s. afscheid te ne men van de Ned. Herv. Gemeente alhier en Zondagavond 14 Aug. d.a.v. zijn intrede te doen te Soest, na bevestigd te zijn door Prof. Dr J. A. C. van Leeuwen, van Utrecht. Docent A. van der Heijden van de Theol. School der Ghr. Geref. Kerk zal, menschelijkerwijs gesproken, niet meer her stellen. Doe. Lengkeek deelt in de „Wekker" mee, dat vorige week een hoogleeraar ge consulteerd werd en dat sindsdien geacht wordt, dat herstel uitgesloten is. Doe. van der Heijden lijdt hooguitgaande benauwd heden en een bijna niet aan-te-ziene smart. „Ik ga naar huis", zei hij den avond van het consult tot Doe. Lengkeek, en zijn gelaat straalde van licht. -Toch kan het, volgens het oordeel der geneesheeren, nog wel eenigen tijd duren voor het einde komt. Ds W. A. Bronsveld. De predi kant der Ned. Herv. Gem. van Brandwijk (classis Dordrecht) Ds W. A. Bronsveld, heeft aan het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland emeritaat aangevraagd te gen 1 Oct. 1927 wegens meer dan 40-jarige ambtsvervuling. Middelburg. Akte-examens L. 0. (Ghr. Kweekschool.) Geëxamineerd 5 vrouwelijke en 1 mannelijk candidaat. Ge slaagd de dames G. J. Leenhouts te Schoondijke, J. Mesie te Grijpskerke, J. G. Nieuwenhuize te Middelburg en de heer I. Janse te Middelburg. Terneuzen. Eindexamen diplo ma B Rijks Hoog ere Burger school. Geslaagd: W. de Bruyne, G. J. W. van der Peijl, mej. G. A. Stuffken en P. J. A. van der Valk, allen te Terneuzen; A. H. L. de Bel te Sas van Gent, mej. A. E. Ruysch van Dugteren en J. Scheele te Axel. Afgewezen geen. Van één candidaat werd het mondeling examen wegens ziekte uitgesteld. Benoemd tot onderwijzer aan een Ghr. school te Heerlen, dhr J. Dronkers te Schore. Geslaagd aan de Technische Hooge- school te Delft voor het candidaats-exa- men voor civiel-ingenieur de heeren J. W. C. baron van Dedem, Zierikzee en J. P. der Weduwen, Oosterland. Eindexamen R. H. B. S. Zierikzee. Literair-Economische afdee- ling. Geslaagd: G. P. Boot, J. K. Dalebout, J. S. N. Evertse, G. J. van der Linde, P. G. M. van der Valk, J. E. Vijverberg, D. H. J. Romeijn, P. B. van de Velde, M. C. Doele- man, H. F. K. M. Poulussen, Ha A. E. van Griethuizen, R. W. Steur, A. Holm, G. Spalter. Aan de R.-K. Kweekschool te Moer dijk is geslaagd voor de akte L. 0., mej. G. van Hecke te Axel en I. Stockman te Sluiskil. Teelt van suikerbieten. Uit een mededeeling der directie van den Landbouw blijkt, dat dit jaar in ons land 69.000 bunder met suikerbieten be- teeld is, tegen 60.500 in het vorig jaar, een toeneming dus van 14 a 15 pet. Trouwens in verscheidene andere landen is eveneens een toeneming van den bietenbouw te con- stateeren, Duitschland b.v. van 370 tot ruim 401.000, Denemarken van 30 tot 31.000, Frankrijk van 217 tot 230,000, En geland van 52 tot 81.000, Italië van 80 tot 95.000, Polen van 185 tot 207,000, Yoego- Slavië van 35 tot 45,000, en Tsjpcho-Slo- wakije van 262 tot 280.000 ha. Daarente gen daalde Spanje van ruim 72 tot 57.000 ha. Het totale oppervlak vermeerderde van 1.438.000 tot 1.618.000 ha. Aardappelziekte. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut te de Bilt deelt het volgende ter waarschuwing aan den landbouw mede: In het midden en Z.W. van het land zijn van 30 Juni op 1 Juli weersomstandighe den voorgekomen, 'gunstig voor het uitbre ken van de aardappelziekte. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 29 Juni 1927. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: dronkenschap: J. L. te Middelburg, f 15 b. s. 15 d. h.; D. v. B. te Vlissingen, f 5 b. s. 5 d. h. Idem bij herhaling: A. de N. te Arnemuiden, f 15 b. s. 15 d. h.; J. G. te Vlissingen, 14 d. h.; J. G. te Vlissingen, 14 d. h. Als wagenvoerder (van een trein) rijdende op een tramweg, aangelegd op den openharen weg, niet met de voorge schreven bel waarschuwingsseinen aan het publiek geven, als dit noodig is: J. A. E. te Vlissingen, f 10 b. s. 10 d. h. Te Middel burg wateren buiten de bakken: W. P. te Middelburg, f 3 b. s. 3 d. h.A. A. B. te Nieuw- en St. Joosland, f 3 'b. s. 3 d. h. Als bestuurder van een voertuig niet be hoorlijk uitwijken naar rechts bij het in gehaald worden: J. H. te Meliskerke, f 50 b. s. 50 d. h. Als bestuurder van een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: G. J. M. te Vlissingen, f 25 b. s. 25 d. h.Ch. W. te Vlissingen, f 5 b. s. 5 d. h.; J. C. L. te Middelburg, f 5 b. s. 5 d. h.; J. de K. te Middelburg, f 3 b. s. 3 d. h. Straatschenderij: J. F. de B. te Vlis singen, f 15 b. s. 15 d. h. Als kiezer(es) niet voldoen aan de verplichting, opgelegd bij artikel 72, tweede lid der Kieswet: L. D. te Oostkapelle, ontslag van rechtsvervol ging; T. G., M. M., M. W., M. M., K. C., allen te Serooskerke, ieder f 0.50 b. s. 1 d. h. Te Vlissingen met een rijwiel de Kleine Markt in verboden richting berij den: C. v. d. D. te Oost- en West Souburg, f 3 b. s. 3 d. h. Zich op eenig werk (van een Rijkskanaal) begeven, waartoe de toe gang verboden is: A. G. en G. I. W., bei den te Vlissingen, ieder f 3 b. s. 1 week tuchtschool. Fietsen zonder licht: W. C., te Koudekerke, f 5 b. s. 1 week tucht school; P. v. d. M. te Wissekerke, f 7.50 b. s. 5 d. h. In de gemeente Middelburg op een rijwiel meer personen vervoeren dan waarvoor het bestemd is; J. S. te Bergen op Zoom, f 2 b. s. 2 d. h. Trekdier onbe heerd laten staan: P. J. de L. te Middel burg, f 5 b. s. 5 d. h. Ongelukken. Te Wildervank is een 10-jarig jongetje onder een met hout geladen wipkar geraakt en aan de gevol gen overleden. Te Assen is de 57-jarige mej. M. in een sloot bij haar woning ge raakt en verdronken. Te Kollumer- zwaag is een 4-jarig meisje verdronken. De 72-jarige de B. die Woensdag j.l. te Den Haag door een vrachtauto werd aan gereden en aan de borstkas werd gewond, is in het ziekenhuis overleden. Op den mijnspoorweg Kerkrade-Simpelveld ge raakte de 59-jarige mijnwerker J. uit Sim- pelveld onder een kolentrein. Een der voe ten werd afgereden, de andere voet werd vreeselijk gewond en in het hospitaal ge amputeerd. De toestand van J. is zorgwek kend. Poging tot inbraak. Gister nacht is een poging tot inbraak geschied bij den landbouwer V. te Rijswijk. Een zuster van den landbouwer, die in een op kamer sliep, bemerkte plotseling een licht schijnsel in haar kamer. Toen zij door het venster keek wat er gaande was, zag zij iemand op een ladder tegen het huis staan die bezig was met behulp van een electri- sche zaklantaarn te onderzoeken, of het raam open kon. Ongemerkt verliet zij haar kamer en waarschuwde haar broer. Deze ging naar buiten en op zijn vraag aan den man: wat moet jij hier? liet deze zich van de ladder vallen en koos het hazenpad. Gevaarlijk heerschap. Za terdagmiddag werd aan het politiebureau te Rotterdam in verzekerde bewaring ge steld de 35-jarige schilder V. Deze man, die als hij nuchter is, geen aanleiding geeft tot klachten, behoeft sléchts een en kel glas bier op te hebben om gevaarlijk te worden voor zijn omgeving. Eenigen tijd geleden heeft hij een caféhouder, die wei gerde hem te tappen, een mes in zijn li chaam gestoken. Zaterdag had hij weer wat bier gedrongen en was in een zeer prikkelbare stemming op de tram gestapt. V. stond op het voorbalcon van de tram, de 44-jarige A. B. was zijn medepassa gier. Op een kwaad oogenhlik keek deze B„ volgens het oordeel van den schilder, hem wat al te „sarcastisch" aan, hij kon dit niet velen en gaf den man onverwachts een hevigen klap in zijn gezicht, zoodat zijn brilleglazen braken en zijn hp bloe dend werd verwond. Gelukkig zat in de tram een recher cheur, deze had alles gezien en arresteerde den furieuzen schilder. In het politiebu reau vierde de arrestant zijn opgewonden heid bot door zich tot twee keer toe de kleeren van het lijf te rukken. Daar men het gevaarlijk acht hem vrij te laten rond- loopen, zal men trachten hem in een ge sticht onder te brengen. Bewaarschoolkind verge- t e n. Vrijdagmiddag is in een gemeentebe waarschool te Arnhem een vierjarig jon getje na het sluiten der school te vier uur achtergebleven. Te zeven uur pas trok het de aandacht van voorbijgangers, dat ze in het schoolgebouw een kind hoorden schreien. De politie heeft de school met een looper geopend en het kind naar de ouders gebracht. De politie stelt een on derzoek in. De wildstand. Tengevolge van het voortdurende koude en regenachtige weder in de laatste maanden is er van het broed der patrijzen in Groningen weinig terecht gekomen. De jonge dieren zijn grootendeels verkleumd. Hazen zijn er meer. De mooie dagen van Maart hebben er toe medegewerkt, dat deze jonge dieren onder zeer gunstige omstandigheden tot ontwikkeling konden komen. Onvoorzichtige schutter. Een jongmensch te Baraeveld, die met een flobert op vogels wilde mikken, schoot een 18-jarig buurmeisje, dat zich iu denl tuin bevond, een kogel in den schouder. Aanstonds is geneeskundige hulp ingeroe pen. De commensaal die met b onneh betaalde. Toen Vrijdagavond ©eta, zoontje van den rijtoviielhanldelaar E- ta Leiden uit de courant het bericht voorlas van den commensaal, die biji den rijwielhandelaar H. alhier onder voorga ven werkzaam te .zijn gesteld bijl het rijksteleigraafkantoor, eenige dagen in de kost was geweest en toen, nadat hij in plaats van geld bons, op het telegraaf kantoor te Leiden betaalbaar, had afgege ven, spoorloos was verdwenen, sprong de nieuwe commensaal, die sedert den vorigen dag bij E. in de kost was, plotse ling op, greep zijn fiets en maakte dat hij zoo snel mogelijk uit de voeten kwam. Ben zoon van E, zette hem na, doch onder Lisse moest hij de achtervolging opgeven, daar hij den man uit 'toog verloor. Het staat vast, dat deze commensaal dezelfde is als die, welke den rijwielhandelaar H. bij den neus heeft gehad. Bij' E- gaf hij op dat hij monteur was voor de firma Stokvis te Rotterdam en] te Leiden voor een werk dezer firma ©enigen tijd moest vertoeven. Een chauffeur, die een flech advocaat op hald. Te Den Haag heeft Zaterdagmiddag een aanrijding plaats gehad tusschen een melkkar en een auto, bestuurd door den cha(uffeur B. Het bleek, dat de chauffeur in staat van dronkenschap verkeerde, zoodat het noodig was hem ter ontnuchtering naar het politiebureau over te brengen. Eveni later kwam de patroon van den chauf feur aan hetzelfde bureau aangifte doem van diefstal van een flesch advocaat, vermoedelijk gepleegd door zijn chauffeur. Eijl onderzoek werd een leege flesch op hem gevonden. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt- 1 Tram ontspoord. Doordat een groote straatsteen tusschen den wissel was gelegd, is de tram, die van de Belgische grens om ongeveer half acht te Veldhoven moet aankomen, Donderdagavond bij de halte de Locht ontspoord. Persoonlijke on gevallen hadden gelukkig niet plaats. De tram kon met een half uur vertraging de reis vervolgen. AMSTERDAM- V-D- Uit Batavia wordt gemeld: Geysenidorfer heeft meegedeeld, dat de terugreis van! het Fokker-vliegtuig is bepaald op 6 of 7 Juli DELFT. V-D1- Geslaagd voor examen civiel ingenieur dhr G. S. Goemans uit Zierikzee en! voor cand. ex- bouwkundig ingenieur dhr C. de Hoogh, geboren te Goes. HENGELO. V-D. Gisteravond is de heer v. N. uit Hengelo te Wiene bij Dolden met zijn auto in een sloot gereden, ten einde een wielrijder, die den weg over stak, te ontwijken. Het mocht echter niet baten. De wielrijder werd toch aanget reden en met elen hersenschudding op genomen, terwijl twee kinderen van v. N. niet ernstig werden gewond- WINTERSWIJK. V-D- Op da steenfa briek alhier is een geval van ernstige vernieling ontdekt, gepleegd door het per soneel. De vermoedelijke daders geven elkander de schuld. BOEDAPEST. V.D. In Tatatovaros heeft gedurende twintig minuten een cycloon gewoed, die groote schade aanrichtte. Telegraaf- en telefoonlijnen werden ver nield. De schade bedraagt ©enige millioe- nen kronen. Vliegongeluk. DEN HELDER. V-D- Hedenmiddag is het maririe-schoolvliegtuig S 18 in de nabijheid van het vliegterrein aan de Kooy velrmoeddelijk in een vrille gekomen en gevallen. Het vliegtuig is met zijn neus in den' grond geslagen. Van de beide inzittenden werd één onmiddellijk gedood, terwijl de ander tijdens het vervoer naar het hospitaal overleed. Dei namen der omgekomenen zijn: de korporaal-vliegtuig, maker v. d. Boom en] de korporaal-seiner Bosker, beiden! 25 jaar oud en gehuwd. B i n' d e x a m n R. H- B'- School te Goes. Geslaagd: H. G- v. d. Bierg, M. Dekker, Leuritje L- dei Graag, N. C. A Mays, allen van Goes, Oorn.a Kribbe van 's H. Abtskerke, P. D. Blok van Kruii- niingen en J. J. Salomé van Bjergen op Zoom. Korfbal. Zaterdag j.l. heeft de volgende competitie-wedstrijd plaats ge had tusschen Zeelandia IV.I.O.S. Stand 11. Verder werden er. geen competitie wedstrijden gespeeld, met het oog pp de Korfbalp'ropaganda in Vlissingen. Om de korfbalsport daar op hooger peil te voeren, werden er enkele wedstrijden gespeeld door V.O.L.T.A.S., E.L.T.O. en D.O.S. al of niet gecombineerd. De eerste wedstrijd ging tusschen V.O.L. T.A.S. versterkt met 4 Elto-leden, tegen D.O.S. V.O.L.T.A.S. wist deze match met 21 te winnen. De tweede ging tusschen een combinatie" van D.O.S., E.L.T.O. en V.O.L.TAS tegen de heeren der Ruyterschool en de dames van Lichaamsontwikkeling. Niettegen staande er maar een half uur werd ge speeld en de luide aanmoedigingen dek Paketmannen, of hoe ze verder heeten, was de uitslag toch niet verblijdend. De nakomelingen van onzen grooten Michiel wisten het niet verder te brengen, dan met 71 te verliezen. De laatste strijd ging met dezelfde com binatie tegen de Korfbalclub „T.O.P." Uit slag 40 in het voordeel der combinatie' De Z. K. B. heeft echter weer goed werk verricht, omdat de Vlissingers heel wat ■hebben kunnen opsteken. Dhr Van der Steen dankte de spelers (sters) der combinatie voor hun opkomst omdat zij de moeite niet hebben ontzien, om in Vlissingen een ander kijkje op Korf bal te geven. Rotterdam, 4 Juli 1927. Graanmarkt. Tarwe minder ter markt, flauw gestemd van f 15.75f 16.25, voerkwaliteit f 15.2515.50, rogge niet ge noteerd, gerst chevallier flauw onveran derd f 15f 15.25, haver flauwer gestemd naar kwaliteit f 12.5013 alles per 100 Kg Waar het aanbod van alle artikel eau van te weinig beteekeuis wordt, zal er tot den nieuwen oogst geen noteering meer worden opgemaakt. Veemarkt. Aanvoer587 vette runde ren; 246 vette kalveren; 1048 schapen en lamineren; 890 varkens. Prijzen per halve K.G.Koeien 32V235. 42W45, 5154, Ossen 40, 42V245, 50 521/2, Vette Kalveren 45—50, 55—60, 67V2' 70, Schapen f20f34 p. st., Lammeren £18f24 p. st., Varkens 32Va'. 33, 33V2. Koeien en ossen aanvoer zeer ruim, han del traag, oude prijzen gehandhaafd. Een en kele puikbeste koe nog tot 2 cent boven no teering. Stieren geen noteering wegens onbe- teekenenden aanvoer. Vette kalveren aanvoer minder ruim, handel gewoon, prijzen over 't geheel iets hooger. Een enkel puik besf kalf nog tot 5 cent boven noteering'. Schap» èn lammeren aanvoer ruimer, handel vlugger, prijzen iets hooger. Varkens aanvoer minder, handel flink, prijzen iets stijver. Een enkel puik best es. nog cent boven noteering. Zaden: Blauw Maanzaad f43f44, Kar- wijzaad f 33—f 34, Lijnzaad -,(voer) f 16f 18, Koolzaad f 23f 24. Vlas: 1500 K.G. Blauw fl.20, 4900 K.G; Holl. Geel f 1.10fl.40, 16000 K.G. Groningscü f 1.10—f 1.40. Aardappelen: Malta springsf 26f 27, Eerstelingen f12f14, Westlandsche School meesters zand f 14f 15, idem klei f 12 f 13, idem poters f 11f 13, Blauwpitters f 14 f 17, Geldersohe schoolmeesters f 11f 12. Aanvoer tamelijk, vraag kalm. GOES- Groote veiling van 2 Juli 1927. Zwarte bessen' f 50-50f 51-60 p. 100 k.g. Kleine veiling: Kruisbessen 57.90, zwarte bessen f52, afwijkende zwarte hessen 4045; roode bessen 811, witte bessen "9, frambozen 2631, aardbeien; 1827, afwijkende aardbeien 812; ker sen: Meikersen 3541, Hollanders 20 33, postelein 915, bruine blanco 12 17, uitschot kersen 810, doperwten 26, peulen 21, tuinhocmein '7, vroege aardap pelen 712 gld., alles per 100 k.g.; bloemkool 517, kropsla 0-201.20, komkommers 28 gld. per 100 stuks- MIDDELBURG- Veijing van 1 Juli. Aardbeien Jecunda f 32-50, id- mad. m. f 18-10 p- 100 k.g. Veiling Van 2 Juli. Vroege aardappelen] wit f 10.80—f 11.70; poters f5.50—f5.80; zwarte bessen f52.10; aardbeden Jecundai f 2731.50, id. mad .m. f 16 90—f 17.30- Alles per 100 k.g. MIDDELBURG. Op de groote veiling werden heden de volgende prijzen voor aardbeien besteed: Jecunda f 31,50, Ma- dama Matot f26,80, Roosevelt f20,90, Duitsche Veene f 19,90. Verwachting tot den avond van 5 Juli:; Matige Zuidelijke tot Z.-W. wind, gedeel telijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, behoudens kans op onweer, iets warmer. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen 10 u 5 aan alle posten: Attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 2 uur. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 7.45. Licht op voor fietsers: Dinsdag 9 uur 52 mni. Vrijdag is in. het gebouw van. den| Rijksgebouwendienst !te 's Gravenhage aart- besteed: a. het afbreken van! een vlieigloods tel Veer eien het weier opbouwen en uit breiden daarvan te Helder; b. het mat- kem van een gebouwtje om de te Veere vrijkomende hoogspanningsinstallatie; c* het bouwen van een kombuis en munitie bergplaats met portiersloge, benevens het wijzigen en inrichten van 2 bestaande ruimten tot arrestantenlokaal terrein vlieg kamp dö Kooy te Helder. Laagste jnschrijfs'ter was de firma1 Staf- renbuig en Bioerdijfc tel Helder, met f 37.850 (zonder portiersloge f997 min der). Veere. Zaterdagmiddag werd door no taris Hioolen publiek verkocht 245 c.A'. tuingrond aan 'Abr. Izak Contant alhier! voor f110, plus 8,5 pet onkosten en gezamenlijke onkosten f219.20- Lijst van onbestelbare brieven letn] briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1927, aan het postkantoor tel Goes. Brieven binhonland: P- van Dam!, 't Bosch; Briefkaarten' binnenland: mej. J. C. SteenblikBrinkman, Goes. I Stoomvaart-Mij Nederland. BATOE ,timisr., 1 v. Barcelona. P. C. HOOFT, uitr., 1 v. Genua- SALEIER, thuisr., p. 1 Perim. VONDEL, thuisr., 1 v. Singepore. Rotterdamsche Lloyd. PATBIA, thuisr., 2 3 u. te Marseille. MODJOKEBTO 2 v. Batavia n. Botterd. TJEBIMAI, uitr., 2 v. Port Said. TAMBOBA, uitr., 2 te Batavia. SITOEBONDO, uitr., 1 van Belawan. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 .Juli 2.45 uur* Berlijn 59.1459.16. Brussel 34.67—34.69, r Parijs 9.779.79. Londen 12.1l3/4—12.12. jNew-York 2.49j/a2.493/4. j

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3