No. 23! Maandag 4 Juli 1927 41e jaargang Hoofdpijn, Kiespijn NI VA TANDPASTA VOORKOMT TANDBEDERF Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Bureau: Lange Vorststraat 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.1 Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: regels f1.20, elke regel meer 30 et. Bij abonnement belangrijke korting. Dwaalleeraars. In het „Zoeklicht" deelde de redacteur Joh. de Heer onlangs een en ander mede omtrent een „godsdienstoefening" van de Evang. Luth. gemeente te Rotterdam. In de predikbeurtenlijst stond aangege ven: Zondagavond 7 uur: Ds van der Ghijs. Onderwerp: „De priester en zijne discipelen van Kurata Hyakuzo". Ik heb, zoo schrijft hij, dat een paar malen overgelezen en inderdaad, het bleef er staan precies zooals ik het hierboven aangaf. Ik wilde daar het mijne eens van hebben. „Ik was dus om 7 ure aanwezig in de mooie Luthersche kerk van Rotterdam, met haar gemakkelijke stoeltjes en prach tig orgel. Het ruischen van dit muziekin strument was fijn; het bezoek niet groot: ongeveer 50 menschen. De „dominee" kwam op. Op den geopenden Bijbel lag een groot boek, zeker een gezangenboek; daar op werd netjes een dik schrift, gelegd, plus een gewoon boek, dat zeker het „'drama" bevatte. Na het zingen van een gezang, waarvan je ongeveer niets hoorde, alsof men be greep dat dit „Gezang" hier paste als een bruidstooi op een begrafenis, kwam er een gebed om „wijding" en „verheffing". Toen werd een kind gedoopt, waarbij in den naam des Vaders, des Zoons en des Heili gen Geestes den ouders gewezen werd op de verantwoordelijkheid om het „goede" te ontwikkelen in dat kind, en het bij te bren gen, dat het een kind Gods was; dat „god delijke in hem" te doen bewust worden, was de hooge roeping der ouders. Toen kwam de preek. De „dominee" deed zelfs geen moeite om een tekstwoord als aanleiding te nemen, doch begon in eens te vertellen van het „beroemde dra ma" van den Japanschen Kurata Hyaku zo, dat ten doel had de liefde van Boeddha, te ontwikkelen. Zoo tusschendoor laschte hij enkele alles werd wóórd voor wóórd voorgelezen opmerkingen in. Zoo o.a. dat de schrijver van het drama nog van de veronderstelling uitging, dat er zooiets bestond als zonde en de noodzake lijkheid, dat er van buiten af iets aan den mensch moest geschieden. Met een ver- goeilijkenden glimlach voegde ZijnWeleer- waarde daar dan aan toe, dat wij den tijd achter ons hebben, dat we nog zouden ge- looven in zonde en in een Christus, die deze verzoenen moest. En ook wat de hel betrof, deze is in den mensch en houdt op zoodra als hij zich den hemel in zichzelf bewust wordt. De mensch is goed. Hij moet alleen maar tot het bewustzijn komen, dat hij goed is. En nu kwam er toch nog even de Bijbel aan te pas. Want de dominee kon dit alles samenvatten in den Bijbeltekst: 1 Thess. 5 vs. 5: „Gij zijt allen kinderen des lichts!" 't Is wel droevig. Zoo wordt het licht van den kandelaar gerukt. Zoo wordt, in een Christelijke kerk nog wel, de Christus verworpen. Zoo wordt de weg gebaand voor de re volutionaire partijen, die in het ongeloof hun grootsten bondgenoot vinden. Het Zuid-Slavisch-Albanische geschil. Het Albaneesche persbureau deelt mede dat de Fransche gezant, die belast was met de waarneming der Zuid-Slavische be langen in Albanië, handelende volgens een bijzondere opdracht van de Zuid-Slavische regeering, den Albaneeschen minister van buitenland sche zaken bezocht heeft. Hij overhandigde hem, in plaats van de vroe gere nota, een nieuwe nota welke de uit drukkingen niet meer bevatte, waaraan de Albaneesche regeering aanstoot genomen had. In haar antwoord verklaarde de Alba neesche regeering, dat zij het bewijs wilde geven van haar liefde voor den vredé en daarom last had gegeven Doerakowitsj in vrijheid te stellen. Hierdoor is het incident thans geëindigd. Zwarte propagandisten voor de Roode zaak? Volgens een bericht van de Roel zou de sowjet-regeering het eenigszins eigen aardige besluit genomen hebben, een groot aantal negers uit de Vereen. Staten te ïm- porteeren, teneinde deze aan de commu nistische academie te Moskou op te lei- ~en tot communistisch propagandist. Na dat zij de noodige bekwaamheden als zoodanig zullen hebben verworven, zul len zij naar de Vereen. Staten worden teruggezonden. Brand in een hotel te Aken. Gisternacht is brand ontstaan in het hotel Barbaxossa te Aken. Weldra stond het geheele trappenhuis in brand, zoodat de hoven-verdiepingen geheel waren af gesneden. De brandweer heeft een gezin langs brandladders gered, de andere men schen zijn over de daken gevlucht. Een 20 jarig meisje dat uit de derde verdieping sprong en doodelijk werd gewond is later in het Ziekenhuis overleden. Een jonge man is in zijn bed gestikt gevonden. Zware onweders. Donderdag, Vrijdag en ook Zaterdag nog hebben in verschillende streken van Bel gië zware onwedars gewoed. Te Leuven trof de bliksem de centrale gevangenis, de ,nog in aanbouw zijnde bi bliotheek der Universiteit. De schade was echter .gering. Te Antwerpen trof de bliksem den toren der Sint Eljgiuskerk en een electrischen tramwagen die in brand vloog; het vuur kon echter spoedig worden gebluscht. Te Brasschaat sloeg de bliksem in het ate lier van den Vlaamschen kunstschilder Luyten en richtte er heel wat schade aan. In het Walenland, te Thieusies, werd een landbouwer op het veld gedood. Aan de Vlaamsche kust had de streek tusschen Zeebrugge en Brugge het zwaar te verduren. Te Zeebrugge zelf werd het station getroffen en al de telegraaf- en telefoonlijnen letterlij k afgesmoltenEnkele kilometers verder, te Lissewege, brand den de schuren van een groote pachthoeve tot op den grond af. Ook werden verschei dene stuks hoornvee op de weiden, door den bliksem getroffen en gedood. Een zeekanaal Antwarpen-Zeebrugge? In den provincialen raad van West- Vlaanderen is door den gouverneur der provincie na eerst van de huidige Neder- landsch-Belgische betrekkingen gewaagd te hebben, de mogelijkheid van het graven van een zeekanaal AntwerpenBrugge Noordzee besproken. Het nieuwe kanaal te Antwerpen aansluitend met het kanaal AntwerpenRijn en de vaart Antwerpen HasseltLuik, zou als waterweg, van groot belang zijn voor het verkeer met het Rijngebied en Frankrijk, Zeebrugge zou de voorhaven worden van Antwerpen. Dank zij het kanaal AntwerpenNoordzee zou de scheepvaart op Antwerpen niet meer afhankelijk zijn van Nederland. De tocht van Byrd. Het vliegtoestel is zoo ernstig bescha digd, dat het herstellen daarvan wel enkele weken zal duren. Het vliegtuig is onder leiding van Fransche officieren ge borgen. De meeste bladen brengen interviews met Byrd en zijn begeleiders, waarin zij hun indrukken over de vlucht weergeven. Byrd verklaarde o.a., dat hij gedurende 19 uur geen hemel of aarde heeft gezien. Hij gelooft, voor het eerst tegen 10 uur en voor den tweeden keer tegen midder nacht 'boven 'Parijs te zijn geweest. De eerste persoon, dien zij: na aan land te zijn gekomen tegenkwamen, maakte zich snel uit de voeten, zoo zag het gezelschap er uit. Neville, die als navigator bij de vlucht is opgetreden, deelt in de „Petit Pardsien" ö.a. mede, dat de uren, in de lucht door gebracht, nadat men Frankrijk had bereikt de meest kritieke zijn geweest. Overal was het een zwarte nacht en een ondoor dringbare duisternis. Tweemaal geloofden de vliegers boven Parijs te zijn. Tegen middernacht kregen zij den indruk, dat zij in een kring rondvlogen. Tegen 2 uur begon de benzinevoorraad op te raken. Om half drie gaf Byrd de richting voor het dalen aan met de woorden: „Naatr het onbekende". Toen de landing zou plaats hebben, was er niets te zien. Wij hadden het gevoel, zegt Neville, alsof wij in een afgrond stortten. Het vliegtuig schoot eerst in het water, doch dook weer op. De romp was echter bij de landing beschadigd. Deels zwemmende, deels mei behulp van de opvouwbare kano gelukte het, het strand te bereiken. Byrd is Zaterdag per spoor te Parijs aangekomen met zijn makkers. Zij werden met een onbeschrijfelijke geestdrift ont vangen. De zaak Daudet. jMetvr. Mnn'tard ,dö telefoniste van de Action Franpaise", werd Zaterdagavond, naar de Santé-gevangenis overgebracht, beschuldigd van .medeplichtigheid aan de ontvluchting van Daudet. Te voren had zij aan den rechter van onderzoek verklaard, dat zij geen antwoord zou geven op zijn vragen, indien haar advocaat niet - tot het onderzoek werd toegelaten. Zij werd met haar kindje van vier maanden, dat het nog niet buiten de moeder kan stel len, naar de gevangenis overgebracht. Daar de gezondheidstoestand, van mevr. Montard te wenschen overlaat, is zij la ter op den' avond om half tien, met haar kindje naar een ziekenhuis overgebracht, waar een kamer voor haar beschikbaalr werd gesteld. Zij staat onder bewaking van twee inspecteurs van politie. Zondagmorgen verscheen de „Action Franpaise" met een hoofdartikel van Dau det. De redacteur toekende er bij aan, dat een postduif haar het artikel had ge- - bracht! Korte berichten. De opbrengst van het oudeEngel- sclie oorlogsmateriëel en de oor- logsvoorraden, heeft in totaal 680 millioen pond bedragen. Thans is vrijwel alles van de hand gedaan van veiligheidsspelden af tot heele dorpen toe. Het eenige wat nog niet verkocht is, zijn eenige fabrieken en stukken grond. In de avonduren van Vrijdag hebben in Mecklenburg zware onweders ge woed, die groote materiëele schade hebben aangericht. In den omtrek van Dömitz werd een voerman met twee paarden in een weiland door den bliksem gedood. Als gevolg van het onverwacht inge treden aangename zomerweer viel Zaterdag den begindatum van de groote vacantie te Berlijn een sterke opleving in het reisverkeer te constateeren. Het gevolg was, dat het verkeer overbelast werd. Te Antwerpen hebben de arbeiders- syndicaten van de sigaren-industrie een loonsverhooging van 15 pet. ge vraagd. De patroons stelden een verhoo ging voor van 5 pet. doch de gedelegeer den der arbeiders namen er geen ge noegen mede. De arbeiders hebben nu tegen vandaag de staking afgekondigd. Te Tel Aviv hebben vier communis ten den student Alexander Moses aange rand en hem gedwongen een groote hoe veelheid wonderolie te slikken bij wijze van vergelding, omdat hij in de pers de propaganda van de communisten op de scholen aan de kaak had gesteld. De toe stand van den student moet ernstig zijn. Op de vlootconferentie te Genève is nog geen overeenstemming be reikt omtrent de duikbootenkwestie en de zware oorlogsschepen. Naar men uit Weenen meldt, hebben socialistische soldaten op een vergadering te Wiener Neustadt hun eigen officie ren afgeranseld omdat deze bleven zitten, toen de soldaten het lied van den arbeid aanhieven. Nlijnhardt's Hoofdpijntabletten, 60 en 30 ct. Mjjnhardt's Kiespijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Roode Kruispostzegels. Het Hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis meldt, dat het met de verzending der gestempelde Roode Kruis- zegels gereed is. Het Hoofdbestuur wijst er nogmaals op, dat het aan verzoeken om blokjes bijzon dere wijze van stempelen, enz. enz. niet heeft kunnen voldoen, daar de aanvragen voor bijzonderheden te veelvuldig zijn ge weest en het daarvoor ook geen enkele aanbieding heeft gedaan. Correspondentie hierover kan niet beantwoord worden. Opening Jacht. De Minister van Binnenl. Zaken heeft bepaald, dat de jacht zal zijn opengesteld als volgt: Patrijzen van 29 Aug. tot 1 Jan. (van 12 Sept. tot 1 Jan.). Houtsnippen van 29 Aug. tot 26 Febr. (van 12 Sept. tot 26 Febr.). Kor hanen van 3 Oct. tot 29 Jan. (van 3 Oct. tot 29 Jan.). Fazantenhanen van 3 Oct. tot 1 Jan. (van 3 Oct. tot 1 Jan.). Fa zantenhanen van 3 Oct. tot 29 Jan. (van 3 Oct. tot 29 Jan.). Hazen van 3 Oct. tot 1 Jan. (van 3 Oct. tot 1 Jan.). Ganzen van 25 Juli tot 22 April (van 1 Aug. tot 22 April). Watersnippen van 25 Juli tot 1 April (van 1 Aug. tot 1 April). Eenden en duikeenden, behalve wilde eenden, berg eenden en eider-eendien van 25 Juli tot 29 Jan. (van 1 Aug. tot 29 Jan.). Wilde een den van 25 Juli tot 1 Jan. (van 1 Aug. tot 1 Jan.). Goudplevieren van 1 Sept. tot 29 Jan. (van 1 Sept. tot 29 Jan.). Groote belasting verhooging te Bergen op Zoom. In de vergadering van den raad van Bergen op Zoom werd mededeeling ge daan van een ingekomen schrijven van wethouder Asselhergs, waarhij hij ontslag neemt als wethouder en als lid van den raad. Na een zeer langdurig debat werd beslo ten het percentage voor de gemeentelijke inkomstenbelasting te stellen op 3. Door B. en W. was voorgesteld het op 4 te brengen, daar met dit percentage er nog een tekort op de begrooting zal zijn weg te werken van ongeveer f 70.000. Het percentage is momenteel l'A, zoodat het een zeer be langrijke verhooging beteekent. De raad wilde daarom niet op het voorstel van B. en W. ingaan. Bij de behandeling van de begrooting voor 1927 (deze is tot dusver nog 'biet behandeld) zal nu op andere wijze een tekort van ongeveer f 125.000 moeten worden gedekt. Provinciale Staten van Zeeland. Subsidie handelsonderwijs. Van de besturen der Vereeniging voor handelsonderwijs te Middelburg ontvingen Ged. Staten tot de Prov. Staten gerichte adressen, houdende verzoek de aan die scholen voor het jaar 1927 toegekende bij drage uit de provinciale fondsen, ook voor 1928, en, zoo mogelijk, voor volgende jaren te willen bestendigen. Aangezien het voor bereidend onderzoek nog niet is afgeloo- pen, stellen Ged. Staten voor de behande ling van deze verzoekschriften aan te hou den, teneinde hen in de gelegenheid te stel len, ia de eerstkomende zitting dienaan gaande een nader voorstel te doen. Van het bestuur der Katholieke Middelbare Schoolvereen. te Hulst ontvingen Ged. Staten eveneens een dergelijk verzoekschrift, evenwel met dit onderscheid, dat voor deze vereeniging over 1927 een bijdrage van de provincie wordt gevraagd van f 4627,77 en voor 1928 en volgende jaren een bijdrage van 15 pet. der netto-uitgaven. Dienaangaande stellen Ged. Staten voor met intrekking van het besluit der Prov. Staten van 21 December 1926 aan de Ka tholieke Middelbare Schoolvereeniging te Hulst, ten behoeve van haar handelsdag school voor het jaar 1927 uit de provinci ale fondsen een bijdrage te verleenen van 15 pet. der gewone uitgaven, verminderd met 10 pet. der netto-uitgaven en tot een maximum van f 4020 en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden. Verbetering rijkswegen in Zeeland. Op 27 Juli wordt aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg aanbesteed: het verbeteren van gedeelten van den rijksweg op Zuid-Beveland in de gemeenten 's-Heer Arendskerke en Goes, behoorende tot de werken tot verbetering van de rijkswerken in Zeeland. Baming f 44,600. Provinciaal wegenplan. Ged. Staten van Zeeland deelen aan de Prov. Staten mede, dat naar hun ziens wijze in het provinciaal wegenplan be lmoren te worden opgenomen: Schouwen-Duiveland: ZierikzeeBrou wershaven, Brouwershaven-Burgh 28,7 K.M. St. Philipsland: Zijpe-grens 9,1 K.M. TholenTholenScherpenisseStave- nisse 19,6 K.M.; TholenOud-Vossemeer 6,6 K.M. Noord-Beveland: Colijnsplaat-Kortgene 6,9 K.M.; KortgeneWissekerkeKam perland 13 K.M. Zuid-Beveland: GoesKatsche Veer 5,8 K.M; KapelleWemeldinge 4,3 K.M.; 's GravenpolderOvezandeBorssele Heinkenszand's-Heer Arendskerke 25,5 K.M. Walcheren: MiddelburgVeere 6 K.M.; MiddelburgOostkapelleDomburg WestkapelleZoutelandeKoudekerke Middelburg 37,6 K.M.; KoudekerkeVlis- singen 5 K.M.; MiddelburgVlissingen (nieuwe weg) 5 K.M. Westel. Zeeuwsch-Vlaanderen: Schoon- dijkeIJzendijke-grens 9 K.M.; Ponte- brugPhilippine—Driekwart 17,3 K.M.; BuitenlustGroedeNieuwvlietZuid- zande—Sluis 16 K.M.; OostburgZuid- zandeGadzand 6,7 K.M. Oostelijk Zeeuwsoh-Vlaanderen: Neuzen Axel 8,9 K.M.; AxelDrie Schouwen A'bsdaleHulst 11,4 K.M.; Annapolder Zaamslag-Rustwat 14,3 K.M.Drie Schou wenWestdorpSas van Gent 8,5 K.M.; Drie SchouwenRoode Sluis 4,5 K.M., to taal 270,8 K.M. Ged. Staten geven in overweging, goed keuring aan dezen voorloopigen staat te hechten en hen te machtigen al het noo dige te verrichten of te doen verrichten om te bevorderen, dat de daarin voorkomende wegen worden opgenomen in het definitie ve provinciaal wegenplan. Verdere definitieve voorstellen zullen de Prov. Staten zoodra zulks doenlijk is, be-' reiken. Ged. Staten deelen in verband met deze aangelegenheid mede, dat zij vooralsnog geen uitvoering hebben gegeven aan het besluit der Prov. Staten van 21 December 1926, waarbij o.a. een som van f 4800 be schikbaar werd gesteld voor den aanleg van een rijwielpad langs den provincialen weg wederzijds Sluis; de minister beoogt dezen weg te brengen op het rijkswegen plan. Zeeuwsche Polder- en Watarschapsbond. Algemeene vergadering te St. Philipsland. Lezing over we- genvraagstuk en wegenbelasting. De algemeene vergadering van den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond werd dit jaar en wel op Zaterdag j.l. te St. Philipsland gehouden. Particuliere auto's en autobussen brachten de bezoe kers, die des morgens te Bergen op Zoom per trein arriveerden, via Halsteren, Steen bergen en Nieuw-Vosmeer over den Slaak- dam naar de hofstede Hollands Hoeve van den heer A. A. van Nieuwenhuijzen te St. Philipsland. en'poetst 's-morgens en 's-avonds met 75 ets.per Vj tube, 25cb p.'A tube. Te half tien werd het Bestuur met den Commissaris der Koningin officieel ten gemeentehuize ontvangen. De Burgemees ter voerde daarbij het woord en sprak er zijn blijdschap over uit, dat de alge meene vergadering dit jaar in het afge legen St. Philipsland werd gehouden. Spr. toonde aan, hoe nopdig het is, dat eE verbetering komt aan het overzetveer Anna Jacoba Polder-Zijpe. Daarna deed Spir. eenige mededéelingert uit de geschiedenis van St. Philipsland. Op liet eind van 'de 15e eeuw lag het eiland overstroomd. Vóór dien tijd was er een dorp gelegen, dat 'den naam St. Philippus droeg. In 1496 werd het eiland weder bedijkt door Philippus den Bas taard van Bourgondië en herkreeg het weer zijn ouden naam. Na deze bedijking is het eiland nog een en andermaal pn- dergeloopen, (1511, 1530) doch telkens weer bedijkt, waarna de groote water vloed van 1532 het ten derden male over stroomde. Toen is het niet weder droog gemaakt voor 1645. In dat jaar werd de polder „de Oude" ingedijkt, groot 572 H.A., waarin het eigenlijke dorp1 is ge legen. In 1776 won men den Nieuwen.- of Henriëtte-polder, groot 107 H. A. en ïn 1847 den polder Rumoirt, groot 719 H.A., waarin het gehucht Anna Jacoba Polder is gelegen. In datzelfde jaar won men tevens den Kramerspolder, groot 150 H.A. In 1856 volgde de Willempolder groot 30 H.A. Tot 1884 toe was het een eiland. In dat jaar werd de Slaakdam naar IieH Brabantschen wal gelegd en hield het öp eiland te zijn. In 1908 werd de PrinS Hendrikpolder (groot 340 H.A., waarvan plm. 150 H.A. bij St. Philipsland en het overige bij Steenbergen behoort) ingedijkt. De gem. St. Philipsland telde in 1822 438 en nu 2160 inwoners. De voorzitter van den te gast zijnden Bond, de heer Mr P. Die'leman,dankte voor 9e officiëele ontvangst en deze in teressante historische mededeelingen, waarna gereden werd naar bovengenoem de hofstede waar reeds de vlag ten teeken van welkom wapperde. De dochter van den heer van Nieuwenhuijzen bood den Commissaris der Koningin bloemen aan. Een gedeelte van de schuur dezer nog nieuwe (in 1925 gebouwde) 'hofstede was op keurige wijze tot vergaderlocaliteit in gericht. De voorzitter verwelkomde te ongeveer tien uur de vela aanwezigen, bracht dank voor de schitterende odtvangst op deze hofstede, en richtte ziclhi met eetn enkel woord tot detn heer Commissaris der Ko- rfingin, id en heer A- Van der Weydet als Vertegenwoordiger van' Ged. Stateto, den hoofdingenieur en andere vertegenwoor digers van den Prov. Waterstaat, da afge vaardigden van den Zuid-IIollandschen Bond, den heer Stoutjesdijk als vertegen woordiger der Z,L-M-, en ten slotte tot B. en W- van St. Philipsland, van welke gemeente Spr. hoopt, dat zijl zal toenemen in bloei en welvaart, waar ze nu staat onder leiding van een krachtig bestuur. Hierna bracht de secretaris, de boor mr II. Van der Beke Catll'ehJ- fels, zijn' jaarverslag uit. Spr. maakte melding van gegeven adviezen aan' pol derbesturen en uitgebrachte of uit te bren gen rapporten aan Ged. Staten en deelde mede, dat het aantal gewone leden 83 en dat der buitengewone 85 bedraagt. Do rekening sluit met een voordelelig saldo van f76.22. Nu volgde bestuursverkiezing. Geko zen werd in de vacature-Kerckhaert, die bedankte, dhr C. H- M- Plassohaert te St. Janstecn. Herkozen werd dhr I. J. Risseeuw te Oostburg. In behandeling kwam daarna het rap port der wegenwals commissie, waaraan wij de volgende conclusies out- leenen: le. Voor eventueel aan tel schaffen wal sen zal voldoende emplooi te vinden zijn; 2e de aan te schaffen wegwalsen zul len voortbewogen moeten worden door motorische kracht; 3e. het walsgewicht zal tusschen' wijde grenzen veranderlijk moeten zijn en de walsbreedte niet grooter dan 1500 m.M-; 4e de Svedela-motorwegwals verdient onzes inziens de voorkeur; 5e het zal zeer zeker mogelijk zijn, op economische wijze tot groepsgewijze aan schaffing en exploitatie van wegwalsen over te gaan. Nog enkele vragen werden gesteld, o.a. over de paardenwals. Dhr Heken .deskundig lid der commis sie, ontried het aanschaffen en gebruiken daarvan om practisehe redenen. 1 De voorzitter stelt voor da commissie niet te ontbinden, maar haar op te dra-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 1