Kerknieuws. Staten-Geoeraal gemengd Kienws. üi i mm dat de= 11 (lou- gebeel etreurd'. igerhuis pressant ril darj ook in over- en dat jndanks iworden e onder ■n beter aar het de ver- Tden er belang en zich ïl 1KE1L ibedrijf int alge- iervoor lis 6BB zonder werf te bou- eitingen.. •r geen „De .■en een billijk- Mi Staat >etde zal 'gestelde ïten be- ie, welke oor den bevatte. enko'msit aren be an mede an 1913 elan, dat eldfi" de andeerde lang is- et Nut uitnoodi- jeareiding, •mlniissies :n bestu- ik gister- oote zaal Dr A. P„ en, over heer Dr n, ouders en, weth. t L.O. en >r van de te vereen, ina wilde d verkrij- eir hoofdw et school- ;de werken: is het o.a. doot hoolotuler- nrschuwen ziendheid. rden voor ielijken in dreven ni- de kinde en gecion- laatste is die vooral omen. Het it en toch het ver- rook-arti- >0 op verbod use kinde- iring vair Gebleken e moeders it zijn "dan lilies. niet, maar a naar den bij heton- Engelsche de meisjes ibben. Men Jt. der kin- ik ernstige iok door de „egraatsver- ilg van en en worden, jïde-vegeta- an den dor en en an- hooraandoe- ïgeveer 10 ;afwij kingen iinderen te dert de bij- zorgen van ang. Verder de vetraor- rerbetert, al jen op het ;akeli.jk ach- le kinderen ijderd en de de kinde- nagelbijten gevolg van ïoeten ook en t letten op de inrichting dei- scholen, op het belichten der borden, op bevordering der hygiëne door goede inrichting van W. C. en royale watervoorziening. De schoolarts heeft een belangrijk aan deel in de t.b.c.-bestrijding, omdat hij de gevallen in hel eerste stadium ontdekt. Een nauw contact met hot t.b.c.-consul- tatiebureau is noodig, maar ook met de vacantiekolonies, die beter gezondheids- kolonies waren te noemen. Op dit gebied wordt veel gedaan doch Zeeland komt nog achteraan bij andere provincies. Spr. behandelt dan de buitenscholen, vooral voor herstellende kinderen. Deze scholen kosten f'200 per kind. Een andere zorg van den schoolarts is ook die van de achterlijke kinderen; die toch zeker naar een buitengewone school moeten gaan; zooals elders reeds gebeurt. Te Vlissin- gen is kans op een klasse voor buiten gewoon onderwijs. De schoolarts wordt ook opgenomen in de bureaux voor beroepskeuze, omdat hij reeds van vele kinderen weet, voor welke beroepen rij zeker niet geschikt zijn en omdat hij beschikt over het kaart systeem, bevattende alles betreffende den lichamelijken toestand, doorgemaakte ziek ten, enz. Na de pauze werden een groot aantal lichtbeelden, waaronder enkele grafieken op het witte doek geprojecteerd, waar door 'het gesprokene nog zeer verduide lijkt werd. O.a. vond de heer Dr Smitt nog gelegenheid te wijzen op de wensche- lijkheid van uitbreiding van het onder zoek tot de kinderen der bewaar- en voorbereidende school. De heer dr Orbaan bracht hartelijk dank aan den spre'ker en de aanwezigen en sloot daarna de vergadering. Door de commissie van; financiën uit den gemeenteraad is alsnog; rapport uitgebracht over 2 voorstellen, welke he den in de vergadering van den raad' aan de orde kwamen. Ten eerste over het voorstel inzake nadere vaststelling van het vermenigvuldig ingscijf er van de inkomstenbelasting op 1.2- De commissie acht de toelichting tot het voorstel zeer sober en betreurt het, dat haar zoo wei nig tijd wordt gelaten, voor het uitbrengen van advies op dit ingrijpende voiorstel. Op grond daarvan ent omdat de tijd ont breekt om aan F. en W. een nadere schriftelijke toelichting te verzoeken, voor de a.s. raadsvergadering, omtrent de wijze waarop B. ert W. berekenen, dat voor het getheele belastingjaar zou zijn te voor zien in een totaal bedrag van f515.000 wenscht een lid zijn definitief oordeel tot ini die* vergadering op te schorten. Een ander lid wenscht de opmerking te m alken, dat hij het thans nog meer betreurt, dat de Raad bij de behandeling van de begrooting voor 1927 het voorstel tot verhoogfin|g der opcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting niet heeft aangenomen. Bij de behandeling dier begrooting tocb meen den B. en W. een verlaging van het ver- menügvuldigingscijfer voor do inkomsten belasting in het vooruitzicht te kunnen! stellen, waarop later de raad besloot dit cijfer van 1.15 op 1.1 te brengen. Was het oorspronkelijk voorstel tot verhooging der opcenten op de vermogensbelasting aangenomen, dan had de verhooging van het vermeni'gvuldigingscijfer van de in komstenbelasting van 1.15 op 1.2 thans, zij het niet geheel dan toch voor het grootste deel, achterwegel kunnen blijven. Do meerderheid deT commissie vereenigt zich teil slotte met het voorstel. Het tweede voorstel is dat tot wijziging van do begrooting en daarbij zou de commissie gaarne de oorzaak vernemen, waardoor da kosten van het Handelson derwijs in 1926 in zoo belangrijke mate de raming hebben overschreden, dat die meerdere kosten voor de gemeente alleen! reeds f4358.48 bedragen. Overigens ver eenigt de commissie zich met het voorstel. B.'en W. zegden toe in de heden te hou den raadszitting mondeling op deze vraag te antwoorden. Vlissingen. Aan de straten in het blok ten! Noorden van den Singelweg te VI is- sinjgen, dat thans bebouwd wordt, zijn oude, gedeeltelijk reeds lang vergeten1, plaatselijke namen 'gegeven1. Er moet al daar aan drie nieuwe straten) een. naam worden verleend. B- en) W- stellen den1 raad voor deze te noemen: Eeidestraat, Steenihuisstraat en Duivemdrechtstraat. De Eede was een klein vaarwater, dat iiï de omgeving liep, het Steelnjhuis was de woning van den ambachtsheer van! het oude Vlissingen, ongeveer gelegen ter plaatse van de Nieuwe Markt nabij den Singelweg, en Duivendracht was de naam van het aangrenzende blok. Goes. Benoemd tot kantoorknecht bij de Posterijen en Telegrafie de besteller A. van den Berge van het post- en telegraaf, kantoor alhier. Met dank ontving Zr. Visser voor het Wijkwerk; twee giften van f10, een van f 5, een van f 2.50, en f 25 voor de zieken. Bij den penningmeester f5- Schore. De stormramp-collecte heeft al hier opgebracht fl6£. Tot voorzitter van het burgerlijk armbestuur is gekozen in de vacature W. Rijn, de heer M. in 't Anker. Door het burg. armbestuur is be noemd tot geneesheer belast met de ar- men-practijfc de heer J. Nieuwemhuijse, arts te Krainmgen. 's Heerenhoek. Zaterdag hield de Hand boog Sociëteit „Eensgezindheid" haar jaarlijksch concours, waaraan door 63 schutters, van 14 verschillende sociëteiten werd deelgenomen. Uitslag: meeste klep pen door C.' Nagelkerke van Vooruitgang zij ons Streven, Kwadendamme; tweede klep door C. Stouthamer van Zorgvliet van Ellewoutsdijk; hoofdvogel door J. Ver meulen yan Soranus van Heinkenszand; lste zijvogel door .Boonman van Concor dia van 'sHeerenhoek; 2e zijvogel door P. Maat van Zorgvliet voormeld; le groote kal door A. Oele van Ons Genoegen te Oudeland; 2e groote kal door P. Paree van Willem Tel II te Ovezande; le kleine kal door "A. Rijk van dezelfde vereen.; 2e kleine kal door J. de Jonge van de feestvierende sociëteit. jt) II» Wissekerke. Dhr Anth. H. Kramer, tij delijk opzichter bij den Prov. Waterstaat, te Zicrikzee, geboortig van hier, is be noemd tot gemeenteopzichter te Rotter dam Oomburg. .We lezen in het jongste num mer van het Dombnrgsch Badnieuws: „In het laatste nummer van 1926 kon digden we de verplaatsing van het Wes ter- of stille badstrand in Oostelijke rich ting aan. Dit is thans geschied; deze badgele genheid bevindt zich nu vlak voor het pad dat van de Weverijstraat eu DuinWeg toegang geeft tot den Zee-boulevard, die, (dank zij de goede zorgen van Ambachts heer en Ver. tot bevordering van de be langen van de badplaats Domburg), netjes in orde gebracht is en zonder nek-braelf- kansen, ook bij avond bewandeld kan worden. Wij wezen er destijds reeds op, dat de verplaatsing noodig was, omdat door wijziging van het strand-niveau het ba den op "de Westelijk gelegen stranden ge vaarlijk werd en wij' wenschen deze ge legenheid aan te grijpen om er hen, dio buiten toezicht baden nogmaals op te wijzen ,dat bij het baden op de strand den ten Westen van Domburg de uiter ste voorzichtigheid in acht genomen moet. worden. Souburg. Dinsdagavond vergaderde de Raad. De notulen werden verdaagd tot de volgende vergadering. Aan de orde was: benoeming lid Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Voordracht: J. Jon- gepier, F. Baljeu. Gekozen met 5 stemmen dhr Jongepier; dhr Baljeu had 4 stemmen, 1 blanco en 1 van onwaarde. Behandeld werd de geloofsbrieven leden van den Raad. Dhr Kodde bracht verslag uit namens de commissie-Kodde en la Soe. Alle geloofsbrieven waren in orde behalve die van den heer A. J. Arendse. De com missie meende, dat deze niet mag toegela ten worden, daar hij een zwager is van den heer De Visser en het jongste lid. Dhr Jobse bestreed de commissie. Hij vroeg op welke gronden de commissie aldus advi seerde. Hij vroeg of er een arrest van den Hoogen Raad of een K. Besluit bekend is, waarop men zich kan beroepen. Dhr de Priester meende, dat men 't advies van de commissie kan aanvaarden. De voor zitter vroeg of iemand stemming verlang de. Dhr Jobse wenschte stemming. Het ad vies van de commissie tot toelating' van alle leden, behalve dhr Arendse, werd met 8 tegen 3 stemmen aangenomen; tegen de heeren Jobse, Marijs en Arendse. Reglement van Orde voor vergaderingen van B. en W. Het College van B. en "W. vergadert eiken Woensdag en voorts zoo dikwijls de voorzitter het noodig oordeelt. De gewone vergadering komt zonder op roeping bijeen. Tot een buitengewone ver gadering worden de leden schriftelijk op geroepen door den voorzitter. Onmiddellijk na het openen der vergadering worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen. De goedgekeurde notulen worden door den voorz. en den se cretaris dadelijk geteekend. Daarna wordt mededeeling vgedaan van de ingiekomen stukken en worden die in behandeling genomen. Behalve deze werkzaamheden zullen voorts in elke gewone vergadering de be velschriften tot het doen van uitgaven uit de gemeentekas worden uitgevaardigd. De voorz. geeft aan ieder lid de gelegenheid om zijn meening te zeggen. De stemming over zaken geschiedt mondeling. De wet houders brengen daarbij hun stem uit in volgorde van leeftijd, de oudste eerst. De voorz. stemt het laatst. De stemming over personen geschiedt bij gesloten en ongetee- kende briefjes. Er hebben zoo vele stem mingen plaats als er personen te benoemen of voor te dragen zijn. Het Reglement van Orde werd met algemeene stemmen goed gekeurd. Vaststelling pensioengrondslag 'gemeen teontvanger. Deze werd vastgesteld op f 1120. Een commissie werd benoemd voor vaststelling gemeenterekening, bestaande uit de heeren Priester, Suurmond en Cij- souw. Bij de rondvraag vroeg dhr Marijs, waarom van Dijk nog geen bericht heeft dat hij benoemd is tot schatter. De voorz. beloofde, dat er om gedacht zal worden. Dhr de Priester vroeg of er resultaten be kend zijn over de onderhandelingen van de spoorweg-maatschappij en de Spoor straat. De voorz. zeide, dat de directie der Spoorwegen heeft verwezen naar den Mi nister van Financiën, zoodat er nog niets bekend is. Terneuzen. Tijdens het onweder dat Dinsdagmorgen alhier woedde, sloeg de bliksem door de schoorsteen in de woning van dhr Dees, 2e de Feijterstraat nabij het station. Materiëele schade werd aangericht; persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Willige Langerak C. van der Wal te RijnsaterwoudeJe Huizen L. yan Mastrigt te Harderwijk. Aangenomen naar Varik oand. R. G. Troel- stra te Den Haag; naar Denekamp J. Hof- ker te 's-Heerenhoek. Bedankt voor Aalten D. Kuilman te Borne; voor Hengelo (O.) R. C. G. Troelstra, cand. te Den Haag. Geref. Kerken. Beroepen te Zalt-Bpmmel en 's-Gravemoer S. J. P. Goossens, cand. te Amersfoort; te Bussum (2de pred. pl.) L. Hoorweg te Pur- merendte Enschedé J. van Henten 1e Nieuw-Vennep. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Echten c.a. (Fr.): .1 Brouwer, te Drachtstercompagnie. Baptisten Gemeenten. Drietal te Groningen A. Barendregt te Har- lingcn; J. Louw te 2e Exloërmond en J. Weenink te Stadskanaal. Ds G. D. Schoepsma, gereformeerd predikant te Stodum, heeft wegens voort durende ongesteldheid eervol emeritaat aangevraagd tegen 1 Augustus. Ds Scheep- sma, di-e 48 jaar oud is, was achtereen volgens predikant te Boornbergum, Roode- school, Westergeest en Stedum. D s J. H. D o n n e r van Molenaars graafBrandwijk, hoopt 14 Aug. afscheid van zijn gemeente te nemen en 28 Aug. intrede to doen bij de Geref. Kerk to Broek op Langendijk, na vooraf te zijn bevestigd door Prol'. Dr A. G. Honig, van Kampen. B e r o e p i n g s w e r k. De Ned. Herv. Gemeente Kiel Windeweer, die sinds 1922 vacant is, heeft thans den aanslag van den Raad van Beheer vol daan. Er is een bedrag bijeengebracht tot delging van de schuld van 5 jaar. De pastorie zal worden gerestaureerd. Weldra zal worden beroepen. Predikant-huisbezoeker. Tot predikant-huisbezoeker der Ned. Herv. Gemeente te Groningen is benoemd Ds A. Dijkstra, Ned. Herv. predikant te Saak- sum. die deze benoeming heeft aangeno men. Ds Dijkstra zal predikant der Her vormde Gemeente te Saaksum blijven. Theol. candid aten. Door de Part. Synode der Geref. Kerken van Zuid- Holland (Noord) werd besloten de Gene rale Syuode te verzoeken een bepaling te treffen, dat Theologische candidaten, die hun praeparatoir-examen gedaan heb ben, aan de betrokken Classis elk jaar opnieuw verlof moeten .vragen om te mo gen proponeeren. Emeritaat. Ds A. Tap, predikant der Ned. Herv. Kerk te Schiedam, heeft hij den algemeenen kerkeraad een verzoek om emeritaat ingediend met ingang van 1 October. De Classicale Vergadering van Goes. op Woensdag 29 Juni in do Groote Kerk ge houden, werd bijgewoond door 22 predikanten en 32 ouderlingen, samen 54 leden. De Praeses Ds Drost opende te 10 uren de vergadering op de gebruikelijke wijze en wijdde in den aanvang een woord ter nage dachtenis aan den 4 Mei 1.1. te Nisse over leden vorigen Praeses Ds A. p. Ch. Pont. De Scriba, Ds de Vries, las hierop de no tulen der vorige vergadering, en daarna een kort verslag van de Handelingen van het Clas sicaal Bestuur over het afgeloopen jaar. In 't Classicaal Bestuur werden gekozen als se cundus van het lid Ds Feijkes, Ds J. F. Th. van der Linde (Wissenkerke) en als se cundus van den Quaestor, Ds J. K. F. Mantz (Wolfaartsdijk) en werden herkozen de perio diek aan de beurt van aftreden zijnde leden. Ds Mantz, secundus Ds C. v. d. Waa (Waarde), Ds J. de Vries (Wilhelminadorp), secundus Ds J. de Voogd, 's-H. Arendskerkede heei A. F. v. d. Wart '(Goes), secundus dhi A. L. v. Melle (Goes). Uit de predikantsleden van het Classicaal Bestuur werden benoemd tot Scriba en tot Quaestor Ds de Vries, tot secundus scriba Ds J. C. Elenbaas (Borsselen) en tot secundus Quaestor Ds J. K. B. Mantz. Hierop bracht de commissie tot nazien van de classicale rekening bij monde van Ds A. M. van der Most van Speijk (Kortgene) ver slag uit. De rekening werd goedgekeurd. Toen deed de Quaestor van de Classicale Weduwenbeurs Ds Kamsteeg rekening en ver antwoording van die beurs. Daarop volgde bespreking van de door de Synode voorloopig aangenomen Reglementswijzigingen, bij wefke da voorstellen om het vormen yan Buurt- gemeenten in de Groote steden en snel aan wassende gemeenten verplichtend te stellen, alsmede dat om de Waalsehe Réunie in onze kerk de plaats van een classicaal ressort te doen innemen, de voornaamste waren. De vijf overige wijzigingen betroffen geen ingrij pende belangen. Het oordeel der vergadering over voorstel 1 de verplichte vorming van Buurtgemeenten was eenstemmig gunstig. Het oordeel der vergadering over voorstel II de plaats der Waalsch-Hervormden in onze kerk was 5 tegen, de rest voor. Onderwijzers-examen. Bij de Maandag en Dinsdag gehouden examens aan de Christelijke Kweekschool te Middelburg slaagde 5 van de 6 candidaten, n.I. de heeren T. Florusse, Middelburg; J. Melis, Serooskerke; A. C. van Saane, Vlissingen; A. C. de Schip per, Tholen en P. J. de Wolf, Veere. Geslaagd voor examen rijksklerk directe belastingen: J. Fremouw, Oostburg; J. W. Godeschalk, Middelburg; I. van der Graaff, Goes; W. Houtkamp, Zierikzee; J. Riemens, Middelburg; A. F. J. Itijntjes en I. Sanderse,. Vlissingen; F. C. Schog, Heinkenszand. De minister van onderwijs heeft eervol ontslag verleend aan J. Fillekes als lid yan de commissie, in 1927 te 's-Gravenhage be last met het afnemen der examens ter ver krijging van een akte vanbekwaamheid als hoofdonderwijzer, en als zoodanig benoemd J. H. Pik, directeur van de rijkskweekschool voor onderwijzers(essen) te Zierikzee, thans plaatsvervangend lid. Eerste Kamer. De Eerste Kamer vergaderde gisteren on der leiding van den heer L. W. de Vries, aangezien de voorzitter tot herstel van ge zondheid in het buitenland vertoeft. Op voorstel van de daartoe benoemde oom missie werd besloten aan den griffier, den heer H. Zillesen op diens verzoek tegen 1 Sept. a.s. eervol ontslag te verleenen. Bü de regeling van werkzaamheden stelde de heer de Gijselaar voor terug te komen op het besluit van de vorige week en het wetsontwerp inzake het middenstandscrediet alsnog aan de agenda toe te voegen. De re geering had n.I. doen weten, dat zij de behandeling in 's lands belang noodig oor deelde. Toen dit voorstel in stemming gebracht werd, bleken slechts 21 leden aanwezig te zijn, zoodat de vergadering moest woi-den gesloten. Wees toch voorzichtig met benzine. De 35-jarige B- te Den Haiaig> was in de keuken van zijn' woning be zig, met benzine ©en klok schoon te maken. In het vertrek brandde een thee lichtje, en benzinedampen zijn daardoor in vlani geraakt. De 63-jarige moeder van B. kwam op zijn hulpgeroep' toesnel len en trachtte de vlammen te blusschen, doch deze tastten ook de vrouw aan; zij werd ernstig aan borst, hoofd en armen gewond. De vrouw is in het ziekenhuis opgenomen. Do zoon kreeg minder ern stige brandwonden aan de handen. Het brandje werd spoedig gebluscht. Mishandeling. Bewoners van do Oostdwarsstraat te Leiden hebben her haaldelijk bij de politie geklaagd, dat een tweejarig kind door een man ernstig mis handeld zou worden. Gisteren heeft een rechercheur deze man', J. A- Ri- gcnalamd1,, op heeterdaad betrapt opi mishandeling! van hat kind van da vrouw, met wie hij samenleeft. De man gaf voor, dat het kind lastig was. Hij is gearresteerd, en er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Het kind is naar het ziekenhuis overge bracht, waar bleek, dat het over het gei- heele lichaam bloeduitstortingen had. Ondankbaar. Onlangs vervoegde zich bij den drukker C. U- A-, zaakdoende .n den Toerijstuin te Rotterdam, een man) die zich J. C. M- noemde, zeide zetter van beroep te zijn en werkloos. Hij vroeg dcni heer A. oï deze hem niet kon gebrui ken en daar A. wel een reiziger noodig had, gal hij den man een gulden om' den eersten nacht zijn logies te kunnen betalen en verzocht hem den volgenden; dag to willen terugkomen. M. kwam terug, kreeg van, zijn patroon wat behoorlijke kleeding, kreeg een acte- tasch, waarin monsters drukwerk zaten, nog een gulden om wat te kunnen eten, eri toog er op uit. 's Avonds kwam hij; terug met twee or ders, waarvoor hij provisie kreeg. Dien nacht wilde hij bij de Rolterdamsch© Drcogdok-Mij. gaan werken, vertelde hij1, want hij had nog dringend geld noodig om een paar nieuwe schoenen te, koopen. Den morgen daarna kwam de ambitieuze reiziger weer op kantoor, had hij inder daad nieuwe schoenen aan en ging op nieuw den boer op om orders te plaat sen. Dit was de laatste keer, dat de drukker hem zag. De orders bleken ver zonnen te zijn, de reiziger kwam niet meer terug, evenmin als dei actetasch. Thans heeft de drukker aangifte gedaan bij de politie. De visschers opnieuw: ge dupeerd. Nauwelijks hadden de ansjo- visvisschers hun beugen, die door denl storm dei' vorige week hevig geteisterd waren, eenigszins hersteld, of zij zijn opnieuw door zware averij getroffen. De' visschers die Maandag bij de netten kwa men', welke zij Zaterdag hadden uitgezet, vonden thans opnieuw zeer velö -dooi den harden wind van Zondag vernield. Da Zniderzeevisschers zijn dit jaar wèl ongelukkig. De haringvangst was schraal, de ansjovisvangst matig, en| nu zijn zijl al twee malen door storm gedupeerd. Droevig einde van een brui loft. Een droevig einde, had de Vrijdag gehouden bruiloft bij den landbouwer L., te Beerze (Ommen). Bij het naar huis terugkeeren van de bruiloftspartij, wilde mem onderweg even stoppen met de auto bus, om eenige gasten in te laten. De vader van den bruidegom opende daar toe het portier, voordat de bus stilstond. Hij viel er uit en verwondde zich zoo, dat hij na korten tijd overleed. Treinroovers. Uit Boekarest wordt, gemeld Maandagmorgen werd op het station Pre- deal bij het passeeren van een sneltrein hulp geroep uit den trein gehoord. Het bleek, dat professor Baroni in een eerste klas coupé werd overvallen door tweemannen, die hem wilden berooven. De trein werd tot stilstand gebracht. Een der roovers wist van den trein te springen en te ontkomen; de andere werd gearresteerd. Autobus in brand geraakt. Na bij de Belgische grens is een autobus in brand geraakt en tegen een boom gereden. De passagiers konden bet voertuig tijdig ver laten. Een tiental werd licht gewond. De auto bus is gedeeltelijk verbrand. Weer ontvlucht. Naar wij ver nemen is de Duitscher V., die het vorig jaar te Lochem op verschillende plaatsen in braken ploegde en tengevolge van een oude schotwond nog altijd in de kliniek te Utrecht werd verpleegd, thans voor de tweede maal daaruit ontvlucht. De onbewaakte overwegen. Gistermorgen is door een trein, komendé uit de richting Amersfoort naar Zwolle, op den onbewaakten overweg nabij Nijkerk de 80- jarige II. v. d. Brink doodgereden. Het slacht offer werd ongeveer 40 meter rnedegesleurd. Brand in een bioscoop. Gisteren avond omstreeks 9 uur is in de Casino-bios coop te Leiden brand uitgebroken in de cabine. Tijdens de eerste acte van de film „De Sprookjesprins" geraakte deze, dooradt zij bleef haperen, in brand. De filmoperateur „De Sprookjesprins" geraakte deze, doordat eenige minimaxen op de film te richten, waar door het vuur werd gebluscht. Doordat de electrische stroom van de film werd uitge schakeld waanlooi' automatisch het licht in do zaal opging en de stalen valschennpjea voor de kijkgaten der cabine neervielen, be merkte het publielf niet wat er aan de hand was. Toen het vuur gebluscht was, deelde de directie het publiek mede, dat de voor stelling niet verder door ging. Zonder eenige paniek hebben de toeschouwers de zaal ver laten. De brandweer behoefde niet op te treden. De operateur bekwam eenige brand wonden. Verzekering dekt de schade. De beer C o 1 ij n b ij een auto botsing. Gistermiddag zijn op den Rotter- damschen weg nabij Delft twee auto's een van een bewoner van Rotterdam en de andere uit Oegstgeest, bestuurd door oud-minister Co- lijn, met groote snelheid tegen elkaar gereden. De zoon van den heer Colijn, die naast hem zat, werd door den schok door de voor ruit geworpen en aan den voet verwond. De overige inzittenden hebben geen letsel be komen. De auto's zijn zwaar beschadigd. Mishandeling. De heer I. C. Mor tier, voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur en oudste raadslid van Gorinchem, is voor zijn woning, door J. de S., die dronken was, ernstig mishandeld. De dronkaard heeft verder de ruiten bij den heer M. ingeslagen. Hü is gearresteerd. Treirimoord. In Gen. gistermor gen uit Cherbourg te Parijs aangekomen; D-trdn, werd het lijk van eeru artillerie), commandant gevonden. Hij schijint in den trein vermoord te zijn. Hij! was door drie kogels getroffen. AMSTERDAM. Volgens ontvangen be richten is het Fokker-vliegtuig, dat zich' op weg bevindt naar Indië, te Singapore aangekomen. Morgen' wordt naar Batavia gevlogen. GRAVE. Te Beek bij Grave is gister morgen omstreeks 9 uur de auto van den heer Be rend sz uit Ravensteiin in een sloot gereden en over den kop geslagen. De heer B. werd op slag gedood, het lijk was vreeselijk verminkt. Zijn zoon die de auto bestuurde, 'bleef on'gedeerd. NEW YORK. Hedennacht werd gunstig bericht ontvangen omtrent de weersge steldheid boveii den Oceaan. Tegen! 4 uur in den morgen waarschuwde Byrd de bemanning van het Fokker-vliegtuig, waarmede hij de tocht over den Oceaan maakt, dat hij wilde vertrekken. Tegen 5 uur in den ochtend was het vliegtuig gereed voor den start. Te 524 raakte het toestel los van den grond en wa.s del vlucht van Byrd naar Parijs begonnen'. Byrd hoopt morgeftmiddag voor het val len van den avond te Parijs aan te koinanj Voor zijn vertrek verklaarde Byrd dat hij ook voornemens is, van, Parijs naar New- York terug te vliegen. Bij1 het vertrek van Byrd waren slechts weinig personen tegenwoordig, daar slechts weinigen op do hoogte waren van het tijdstip van ver trek. Byrd wordt door 3 personen verge zeld. Eindexamen Gymnasium. Voor het eindexamen van bet gymna sium te Middelburg slaagden heden alle 6 candidaten. Voor diploma A de heeren: P. v. Empel, I- E- Hes, II. W- Kroeze, allen te Middelburg; C. Vreede.. Vlissin gen en mej. M. C- M- Hartog, Bergen op Zoom, en voor B mej. G- J- M. van' Bredehoff de Vieg van Oosthuizen, Mid delburg. Examen Nuttige Handwerken. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagden voor het examen Nuttige Handwerken de dames: J. Heijberg, N. S- v. d. Maden, M- Minderhoud, C. M. vainf Oorschot en P. C- Pleijte. Examen Handenarbeid. Aan da Rijkskweekschool te Middelburg slaagden voor handenarbeid de heerenl J. J. Kole, A- Kramer, J. W- de Marea en ,C. Nieiuwland. Deze examens zijn af- 'ge'loopen. MIDDELBURG. Door het Provinciaal Bestuur van Zeeland werd heden aanbe steed het verbeteren van vier wegvak- ken van den Provincialen weg langs Wol- phaartsdijk, bestaande uit het verbreeden en inwalsen der kunstbaan en het aan brengen van een goudalite-betonslijtlaag, raming f 25000. Inschrijvers waxen H, Kosten Cz., Wemeldinge f26750; H. Gel- sing, Roosendaal f25200; Mij Wegenbouw

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3