Onderwijs. Dit De Provincie. Kerknieuws. Doorzitten Freïtfeeiirfea. MiiNHARDTs Hoofdpijn-Tabletten 60 ot Laxeer-Tabletten60 ot Zenuw-Tabletten75 et Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Rtótete' Bij Apoth. en Drogisten stellen Ged. Staten voor vast te leggen, dat 4t polder of het waterschap de verplichtingen *a komt, welke aan den bedijker door de daartoe bevoegde macht zijn opgelegd. Dit feebeurde tot nu toe reeds altijd, maar stond ni*t in het reglement. Weg ZierikzeeBrouwershaven. Is Juli 1926 werd besloten een subsidie te rerleenen aan de commissie voor den weg ZierikzeeBrouwershaven en wel voor de helft der kosten der verbetering van dien weg. Bjj nader onderzoek is gebleken, dat ten aanzien van dezen weg van verwaarloosd onderhoud geen sprake is en dus de helft der verbeteringswerken voor de Provincis komt en de andere helft voor rekening van d« overige belanghebbenden. De kosten wer den aanvankelijk geraamd op f 195.000. De commissie was van plan voor de helft vaü dat bedrag eene leening te sluiten, waarvan de annuïteit f5682.12 per jaar zou zijn, ter .wijl de betrokken gemeenten en polders f5625 loezegden, of f57.12 te weinig. Thans is ■ader gebleken, dat goede verandering en Verbetering f240.000 zal kosten. De vermeer dering is te vinden uit de te verkrijgen sub- sidiën uit het Rjjkswegenfonds in 1927 en 1928 en de f57.12 uit de ontvangsten van dit fonds. Na de verbetering van den weg zal hij kt onderhoud komen bij de Provincie en da commissie worden ontbonden. Ged. Staten stel len daarom voor het besluit van 1926 in te trekken en de verbetering voor rekening der Provincie te nemen, mits de f5625 gedurende 40 jaar aan haar worden uitgekeerd. Da klompenindustrie. D<e Tesrgadering van het comité van1 actie ran de klompenmakers in O. Zeeuwsch- Vlaanderen besloot, gezien de toezegging rail den minister, dat de belangen der klompenindustrie zijn volle belangstelling behouden, een afgevaardigde te zenden naar de vergadering te Arnhem en daar aan te dringen op pogingen om een uit voerverbod van hoornen te verkrijgen. Middelburg. In de vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag a.s. des na middags te 2 uur, komen onderstaande zaken aan de orde: Ingekomen stukken. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoem de Raadsleden. Wijziging Algemeene po- litie-verordening. Vaststelling jaar-reke ningen 1926 Gasfabriek, Duinwaterlei ding, Electrisch bedrijf en vee- envleescb- keuringsdienst. Aangaan tijdelijke geldlee- ning voor Bedrijven. Beschikking op ver zoek tot vergoeding boventallige onder- Wijzers over 1925. Herstemming over hef voorstel-Mes c.s. om de behandeling van bet rapport c.a. der Commissie ad hoe nopens invoering van wethouderspensioen aan te houden tot de maand September 11927. Beslissing op verzoek herkeuring voor dienst bij Brandweer. Nadere vast stelling vermenigvuldigingscijfer plaatse lijke directe belasting naar het inkomen 19271928. Wijziging g emcente-b e gro o- ting 1927. Crediet voor aanschaffing van 'schoolmeubelen .openbare scholen. Ie Suppletoir kohier 1927 Hondenbelasting. .Oninbaarverklaring aanslagen schoolgeld «traatbelasting en gemeentelijke inkom stenbelasting. In verband met de meermalen geuite klachten omtrent bet stilstaan Tan automobielen voor koffiehuizen op de Markt, speciaal op dagen der week markt en verkeersmoeilijkheden, die daar uit voortvloeien, stellen B. en W. voor, in de politieverordening een art. 31bis op te nemen, waarbij bestuurders van motorrij tuigen, rij- of voertuigen en bandkarren verplicht worden in bet belang der open bare orde en veiligheid onmiddellijk te voldoen aan de bevelen der politie om door te rijden, op te houden, langzaam te rij den, in een bepaalde richting te rijden of bun rij- of voertuig of handkar te ver plaatsen. Waar volgens bet tegenwoordige art. 86 personen buiten Middelburg alleen bun identiteit op het politiebureau moeten doen vaststellen om toestemming tot venten te Verkrijgen en inwoners van Middelburg geheel vrij zijn, wat weinig effect sorteert, stellen B. en W. voor te lezen: Het is ver boden zonder vergunning van B. en W. voorwerpen, van welken aard ook, andere dan gedrukte stukken, betzij aan de hui zen, betzij op den openbaren weg te koop aan te bieden. Hiermede vervalt dan art. 87, dat inhoudt, dat marskramers enz. geen kinderen beneden de 13 jaar mogen medenemen. De bedoeling is in het vervolg alleen vergunning te verleenen aan perso nen boven de 16 jaar en aan anderen te verbieden personen beneden dien leeftijd mede te nemen. Ter vaststelling worden aangeboden de rekening 1926 der Gasfabriek met een netto-verlies ad f24.784,5734 bij een raming van f 13.110,21. Naar aanleiding van desbetreffende op merkingen van de commissie van finan ciën deelen B. en W. mede, dat op den ma gazijninventaris f 2512,53 34 is afgeschre ven, omdat verschillende verouderde arti kelen uit bet magazijn werden verwijderd en voor andere artikelen, die in de oor logsjaren waren aangekocht, de boekwaar de werd teruggebracht tot bet lager prijs niveau van thans. De stijging ran den post bediening der machines op de bedrijfsreke- ning komt door de montage van een stoompomp en meerdere uitgaven voor schoonmaak der machines. De booge uit gaaf voor onderhoud van bet machinege bouw is grootendeels veroorzaakt door herstelling van bet dak. Het onderhoud der terreinen bestaat hoofdzakelijk uit straatwerk. De gashouders en calorifères zijn afgeschreven tot de sloopingswaarde. De extra afschrijving van f 3951,04 op de ammoniakinstallatie, geschiedt ter berei king van de noodzakelijke gelijkheid der afschrijvingen met de bedragen welke op de leeningen behooren te worden afgelost. De opbrengst van muntgas was f 1690,0814 hooger dan in 1925, zulks tengevolge van de verhooging der gasprijzen; de op brengst van cokes bleef f 1728,26 beneden die van 1925 als gevolg van de gedaalde prijzen. De commissie bad ook nog opgemerkt, dat per ton steenkolen de gasproductie niet onbelangrijk is gestegen, vooral sedert 1924, terwijl bet geproduceerde kootteer bij andere jaren vergeleken goede cijfers te zien geeft. Vervolgens de rekening van de Duin waterleiding met een verlies van f 79.35 bij een raming van f 9279,66. Op vragen van de commissie van financiën zeggen B. en W., dat een extra afschrijving op den waterstand-kelder dezelfde reden beeft als bij de ammoniakinstallatie der gasfabriek. De lagere uitgaven voor brand stoffen houden rechtstreeks verband met verbetering in de stookwijze der machines. Ten slotte de rekening van het elec trisch bedrijf, waaruit blijkt dat in 1926 een winst werd gemaakt van f 23.136,46, en de reserve op 31 Dec. bedroeg een be drag van f 60.233,31, bij een in bet be drijf gestoken kapitaal van f 317.852,01. Waar de reserve hoogstens 20 pet. van het kapitaal mag bedragen, stellen B. en W. voor, f 3337,09 bij de reserve te voegen en f 19.799,37 als winstsaldo in de gemeente kas te doen storten. Geraamd was een be drag van f31.277,8914. Was aan de re serve niets toegevoegd, dan zou er een be drag van f8141,4334 minder ontvangen zijn dan geraamd is; nu is bet f 11.478,526. Op vragen der commissie werd geant woord, dat voor afschrijving op den ma gazijninventaris betzelfde geldt als bij de gasfabriek. De kosten per eenheid zijn ge stegen door een andere verdeeling der sa larissen van ben, die voor al de 3 bedrij ven werken, waardoor voor bet E. B. 40 inplaats van 25 pet. komt, voor de gas fabriek 40 in plaats van 50 en voor de wa terleiding 20 inplaats van 25 pet. De raming van den post onderhoud is nimmer gemakkelijk, omdat slechts een klein percentage der betreffende uitgaven is te voorzien en kan worden becijferd. Gesteund door de commissie van finan ciën stellen B. en W. voor, goed te keuren de rekening 1926 van den Vee- en Vleeseh- keuringsdienst met een goed slot van f 869,39 en dit saldo te verdeelen over de bij den kring Middelburg behoorende ge meenten. Voorgesteld wordt voor bet G. E. B. een tijdelijke leening aan te gaan van f 11.601,12 en voor het waterleidingbedrijf een van f 2393,99, samen dus f 13.995,11. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op bet verzoek van bet Bestuur der Ver. voor Geref. onderwijs om alsnog vergoeding van een leerkracht over 1925, daar het volgens de wettelijke regeling slechts recht beeft op vergoeding van 4 leerkrachten en die ook zijn vergoed. De commissie van financiën vereenigt zich hiermede. Onder overleg van het medisch advies stellen B. en W. voor, J. P. Meij- boom ongeschikt te verklaren voor den dienst bij de brandweer. Belastingverbooging. In de vergadering van 4 April j.l. werd bet ver menigvuldigingscijfer voor den H. O. vast gesteld op 1,1. Het voorstel van B. en W. dienaangaande was gebaseerd op de ver onderstelling, dat voor den dienst 1927 de op de Gemeente-begrooting 1927 geraamde totaal-som van f475.000 aan H. O. vol doende zou zijn om die begrooting in even wicht te houden en dat voor bet belasting jaar 1927/1928 in een totaal van f469.000 zou zijn te voorzien. Deze bedragen zijn te gering, voornamelijk omdat f 900 tot f 1000 per week voor steun aan werkloozen wordt uitgekeerd. B. en W. stellen voor, den des- betreffenden begrootingspost met f 20.000 te verboogen en ook den post onvoorzien, waar na de reeds aangenomen 7de wijzi ging slechts f 208,81 op overbleef, dient verhoogd. Daarom stellen zij' verder voor, den .post Hoofd. Omsl. opt de begrooting 1927 te verboogen van f 475.000 op f 505.000. Voor bet belasting jaar 1927/'28 zal te voorzien zijn in f 515.000 inplaats van in f 4-69.000 en zal bet vermenigvuldigingscijfer daarom moe ten worden verhoogd tot 1,2. Het advies der commissie van financiën was nog niet ontvangen. Ditzelfde was bet geval bij het voor stel tot 8ste wijziging van de begrooting 1927, waarin o.a. bet voorgaande voorstel is verwerkt, Nog wordt met steun der commissies van financiën en fabricage voorgesteld, een crediet te verleenen van f 1750 voor de aanschaffing van schoolmeubelen voor de openbare ULO-scholen voor jongens en meisjes, resp. f 1500 en f 250. VNssirtgen. Door 't bestuur van de Vlis- singsche schoolvereeniging alhier is aan den raad verzocht haar over 1925 alsno-g f 1320.48 uit te keeren. B- en W. zetten uiteen, dat reeds voor 5 leerkrach ten vergoeding is ontvangen en de Ver- eeniging niet op meer recht heeft. Zij stel len dan ook voor afwijzend op het ver zoek te beschikken. Wel achten zij voor inwilliging vatbaar het verzoek om voor schot voor de betaling van een boven tallige leerkracht, waarop de vereen, thans wel recht hoeft en waarop zij anders wellicht li/a jaar zou moeten wach ten. Voorgesteld wordt bet recht voor bet hebben van privaattonneo ook voor liet tweede halfjaar 1927 weer op f 15 te beL palen. Ten slotte wordt nog voorgesteld een van het rijk terug gekregen wonilng Oran jestraat 27 te verhuren voor f 15.20 per maand aan R. van Dijk. Goes. De Middenstandsvereeniging „Handelsbelangen" alhier besloot baar 25- jarig bestaan in September a.s. te vieren door een excursie naar Brussel te maken. Het muziekgezelschap „Euphonia" gaf gisteravond zijn aangekondigd concert. Leek het eerst, of hevige regen- en on weersbuien het geven van dit concert zou den beletten, tegen half negen klaarde bet weer op en kon er lustig op los geblazen worden. De belangstelling van het publiek was uiteraard niet zoo groot als gewoon lijk. Goes. Orgelbespeling. Velen had den gebruik gemaakt gisteren van de uit- noodiging van de fa. A. S. J. Dekker; om een der .nieuwgebouwde kerkorgels te hooren .bespelen en tevens de ver bouwde ïabrick in oogenscbouw te nemen. Wie deze thans sterk vergroote fabriek binnentreedt gevoelt al dadelijk, dat we bier een bedrijf hebben, dat voor Goes van groote beteekenis is. Uit de verschil lende in aanbouw zijnde orgels bleek wel dat hier dank zij de goede reputatie, die de fa Dekker pp bet gebied van de kerk- orgelfabrikatie heeft, over gebrek aan werk niet geklaagd behoeft te worden. Het meest trok de aandacht het nieuwe voor het buitenland bestemde orgel, waar op door den heer Jan Zwart, orgelist der Hersteld Evang. Lutli. Kerk te Am sterdam een concert zou worden gegeven. Tegen half drie werd het op een sein van de Directie stil in de fabriek. De machines werden stopgezet en de be zoekers begaven zich naar de gezellig ingerichte montagezaal, waar de heer Zwart zijn plaats achter het hem nog onbekende instrument innam. Het was de eerste maal, dat wij dezen hoogst bekwamen orgelist hoorden. Al dadelijk kan gezegd worden, dat deze eerste kennismaking een aangename was. De heer Zwart beschikt over een verba zingwekkende technische vaardigheid, maar zijn spel is allerminst mechanisch; integendeel de heer Zwart, die zich als een hoogstaand kunstenaar deed hooren, speelt met uitdrukking en veel gevoel. Het programma vermeldde, als inlei ding de. bekendei fantasie op heit Lu- therlied „Een vaste Burg is onze God" oompositie van den speler. De vertol king hiervan, beantwoordde ruimschoots aan de gestelde verwachtingen. Toccata en Fuga van Bach benevens de Toccata van Dubois werden meesterlijk weerge geven, .evenals het levendige toonstuk „Scherzo" van A. Claussman, dat over eenkomstig zijn aard karakteristiek werd voorgedragen. Van het daaropvolgend „Voix Celeste" van E. Batiste ging helaas veel verloren door bet geruiscb van den overvloedigen regen op het dak der fa briek. Als slot gaf de orgelist een impro visatie, daarin verwerkend de melodieën van Psalm 84 en bet Oude Wilhelmus. Wij hebben genoten van den rijkdom van gedachten en de veelheid van klanken- weelde hierin ten toon gespreid. Dat de uitvoering van dit mooie pro gramma met instemming door de genoo- digden werd beluisterd, bleek wel uit bet hartelijk applaus. Van twee dingen waren de bezoekers zonder uitzondering overtuigd. Vooreerst dat de heer Zwart een meester is in zijn vak, en dan ook, dat door de fa. Dekker weer een aan zeer booge eischen beantwoordend kerkorgel is gebouwd. KapelU. De collecte te Kapelle-Bieze- linge gehouden voor de stormramp heeft opgebracht f 1072.25. Wemetóïnge. Gisteren had op het motor jacht van don heer Martin uit Antwerpen bij het aanslaan van den motor een be gin van brand plaats. Met vereende krach ten werd met emmers water den brand, die het inwendige van het schip had aangetast, gebluscht. Een en ander had tot gevolg, dat de familie M. aan boord niet kon overnachten. Rilland-Bath. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig de beer Buteijn. Op een verzoek om gebruik te mogen maken van een lokaal der Openbare Lagere School te Bath voor een herhalingscursus Eerste Hulp bjj Ongelukken werd gunstig be schikt. Door B. en W. werd voorgesteld, de baventrap te Bath op afdoende wijze te beschermen door bet aanbrengen van een basaltglooiing, daar de tegenwoordige bescherming met rijshout teveel te lijden heeft. De heeren Bruijnzeel en Van Boven meenden, dat verplaatsing van de trap aanbeveling zou verdienen, in welk geval de beer Van Boven van oordeel was, dat deze kostbare vernieuwing niet zou behoe ven plaats te hebben en men in de toe komst ook met rijshout zou kunnen vol staan. De voorzitter en weth. Blok merkten op, dat deze vraag ook door B. en W. was onder het oog gezien, doch dat verplaat sing niet mogelijk was, daar de kommiezen dan bun boot niet kunnen bereiken. Ove rigens zal deze uitgave een besparing blij ken tegen het zich geregeld herhalend on derhoud. Dit argument werd door den beer Van de Sande ondersteund. De heer Kalle zou bet wenschelijk vinden, de trap te doen inbouwen in de glooiing en lichtte dit met een teekening toe, een denkbeeld, dat instemming vond. De noodige gelden werden daarop toegestaan, nadat bet voor stel van B. en W. was aangenomen. In verband mot do circulaire Tan den Raad van Bestuur dor P. Z. E. M. besloot de Raad, overeenkomstig hot voorstel van B. en W., aan de P. Z. M. Ie berichten dat, waar nog steeds de kwestie met de Mabeg niet tot een oplossing is gebracht, het den Raad niet mogelijk was terzake van de electrificatie een beslissing te nemen. Na praeadvies van B. en W. werd met alge meene stemmen besloten, uit de gemeente kas een subsidie van 2 cent per inwoner te verleenen voor de verkrijging van een 24- uurs dienst voor de telefoon te Goes, ten einde een permanente verbinding met de Ziekenhuizen te hebben. Door de Kerk voogdij der Ned. Herv. Kerk werd ver zocht, gebruik te mogen maken van een viertal leegstaande lokalen der Openbare Lagere School te Rilland gedurende den tijd van den bouw der nieuwe kerk. B. en W. adviseerden den Raad, bet verzoek in te willigen en legden den Raad een vijftal ontwerp-voorwaarden voor betreffende de beschikbaarstelling. De beer Van Boven stelde de vraag, of bet niet gewenscht wa re, een afzonderlijken gasmeter in deze lo kalen aan te brengen. De voorzitter ont ried dit, daar de Kerkvoogdij deze kosten zou moeten dragen en zij voordeeliger de kosten verrekenen kan als wordt voorge steld. De beer Van de Sande zou daarvoor ook liever een bedrag per keer willen stel len. De Raad bepaalde dit op f 1. Met deze wijziging werden de voorwaarden aan vaard. Als vergoeding voor bet gebruik zal door de Kerkvoogdij worden betaald f 15 per maand. Daarna ging de vergadering in comité. Na heropening der openbare zitting werd aan M. Weststrate, I. C. Leendertse en F. M. Boot een half jaar ontheffing' verleend van bun aanslag in de hondenbelasting. Daarna sluiting. Kapelle. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende bet op a.s. Donder dag te houden muziek- en sportfeest, in den boomgaard van den heer H. P. Gan- zeman. Ovezand. Donderdagmiddag is bet on- weder ingeslagen in de hofstede bewoond door den heer P. J. v. d. Slikke. In het dak van de schuur zijn drie gaten, terwijl in het woonhuis een aantal ruiten werden vernield. De vrouw en de meid, die in de kamer zaten, benevens de heer v. d. S. en bet werkvolk, dat in en bij de schuur was, bleven ongedeerd, niettegenstaande ze bij de getroffen plaatsen waren. Een sterke brandlucht vervulde buis en schuur. Brand werd evenwel niet veroorzaakt. Souburg. De agenda voor den gemeen teraad van Dinsdag bevat de volgende punten: 1. Benoeming lid Commissie van Toezicht op het lager onderwijs. 2. Ge loofsbrieven leden van den Raad. 3. Goed keuring Reglement van orde voor de ver gaderingen van Burgemeester en Wethou ders. 4. Vaststelling pensioengrondslag ge meente-ontvanger. Terneuzen. Tijdens een kort maar he vig onweder, 'gepaard gaande; met groo ien regenval, sloeg Vrijdagavond de blik sem; in de woning van den bloemenver- kooper R. Een gedeelte van het dak, o.a. een 150-tal pannen en een geheel dak raam, werden weggerukt, terwijl ook het houtwerk schade leed. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Hoek. Dinsdag vergaderde de Gemeen teraad. Z.h.s. wordt de pensioensgrond slag van den gemeente-secretaris vast gesteld op f 2250. Idem aangenomen een voorstel van Burg. en Weth. tot intrekking der borgstelling van den oud- gemeente-ontvanger. De vergoeding voor de Bijz. scholen ingevolge art. 103 wet L. O. 1920 wordt vastgesteld, op f9.71 per leerling. AIzoo totaal voor de Bijz. school aan den Molendijk f507.35 en ld. op de Knol op f 1138.50. Aan den beer L. Boogert, rijksveearts te Axel wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend als herkeuringsveearts voor <!eze gemeente, onder dank voor bewezen diensten. In zijn plaats wordt benoemd dhr D, de Putter, veearts te Axel met 4 tegen 3 stemmen op den heer Dees. Een voorstel van B. en W. om de politieverordening aan te vullen met een Bepaling,' betreffende bet vent- verbod, wordt na breede bespreking in getrokken. Verzoek van W. Dieleman, om vergun ning voor den bouw van een slachtplaats in 'overeenstemming met de vleeschkeu- ringswet wordt ingewilligd. Voorstel van B. en W. tot electrificatie' van bet Boerengat en den Willemskerke polder, wordt na breede bespreking en bestrijding van den heer D. J. Jansen (C.-H.) die allen wil helpen, of alleen het Boerengat, aangenomen met 6 st. voor tegen 1 van dhr Jansen. Met alg. st. wordt besloten tot den bouw van een vereenigingsgebouw c.a. door ambachts lui uit de gemeente. B. en W. worden door den Raad gemachtigd de gelden hiervoor beschikbaar te stellen. Namens de com missie van onderzoek verklaart de heer J. D. 'de Feijter, dat de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden v. d. Raad in orde zijn. Tot toelating van allen wordt besloten. Na rondvraag sluit de voorz. de vergadering. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Elburg H. A. Leenmans te Delft. Theologische Schooldag. De Theologische Schooldag te Kampen had als gewoonlijk de vrienden van de School der Kerken in grooten getale naar Kampen doen opgaan. Velen waren reeds 's avonds te voren aangekomen, met het doel deel te nemen aan bij Wielrijden en een doei* de Eo* verbrande Huid, Schrijnen e* Smet ten, verzacht en geneest me* met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL den bidstond, "waar Ds R. E. va* ArkeJ va* Utrecht, voorging, en aan den gebruikelijke* begroetingsavond in de groote Aula der T. S., waarbij o.m. ds Grafe uit Görlita hat woord voerde. Het waren breede scharen, welk® den vol genden morgen optrokken naar da Burgwal- kerk. Toen de leider Prof. Bouwman, hot welkom uitsprak, was het ruime kerkgebouw- tjokvol. Naar gewoonte ving de rector dér school, Prof. Greydanus, aan met een woord va* opwekking tot steeds grootere steuwrerleening om de T. S. tot vollen groei ts kunne* opvoeren, waarna als eerste referent optrad Ds G. Donnet van Scheveni*geo, met „Moderne toekomstverwachtingen". Spr. wees op de reactie in de geestelijke wereld, waar door het mystieke en het occulte in eers zijn gekomen, en behandelde meer in het bijzonder de leer der theosofie met haai* op perwezens, die, opgeklommen in de* weg va* de wet van karma en re-incamatie, de heer schappij in handen hebben. Uit dit alles spreekt de behoefte aan. verlossing, waarbij men ech ter geen oog heeft voor de zonde als oor zaak der ellende, deze niet beziet als schuld voor God en daaom ook den Verrlosser Chris tus verwerpt. Dit alles moet da* ook ein digen met teleurstelling en zoo zal komen de door de Schrift voorzegde wereldruïne. In dezen tijd beseffe de Kerk haar roeping en wijze op den waren Verlosser. De volgende spreker Ds Klaarhamer, van Dokkum, sprak over „Twee en toch één", met welke twee u-orden bedoeld de (Vrije) Universiteit en de Theologische School eener- zijds en de Kerk anderzijds, of scherper „de vrijheid der wetenschap" en „het recht des Kerk" welke tot eenheid kunnen worden, zoo ze deze vinden in Gods Woord. Nadat Ds Scheele van Oudewater, ge sproken had over „Kerk en cultuur", met de conclusie, dat een poging om het cultuur leven in kerkelijke banen op een fiasco moet uitloopen, maar dat de Kerk op de cultuur regelend, bewarend en zuiverend moot inwer ken, behandelde Ds Rietberg van Maas sluis, als laatste spreker, het onderwerp„Kerk en Belijdenis", een pleidooi voor de ongerepte handhaving der Geref. Belijdenis zonder slap heid, zonder schipperen en plooien. Prof. Bouwman opperde in zij* gloedvol slotwoord het denkbeeld het volgend jaar de* Schooldag per radio uit te zenden, ten einde de afwezige geestverwanten hierva* mede te doen genieten. Goes. Dhr N. J. Noordhoek, alhier (leer ling van den heer W. de Glas, en oud leerling der Hoogene .Handelsschool) is geslaagd voor het examen diploma Boek houden der Vereeniging van Leeraren. Geslaagd voor het examen boek houden van de vereeniging van leeraren de heer J. C. Akkermans te Middelburg* Voor bet examen surnumerair bjj den waarborg der gouden en zilveren werken slaagde te 's Gravenbage de heer F. Verhage te Den Bosch, vroeger te Middelburg. Zondag 26 Juni 1927. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, nm. ds Stemz, ar. ds Homburg. Wilkelminadorp, vm. ds Steinz, hm. ds do Vries. Ellewoutsdjjk, nm. ds v. Lindomk. (Verbeterd bericht. Te laat voor oes ar van gisteren ontvangen). Radio-kerkdienst, 9 u. 30 dienst in de Ned. Herv. kerk te VeenendaaJ, voor ganger ds S. C. v. Wijngaarden. Rechtbank te Middelburg. Behandeld werden de zaken tegen M. M., 19 jaar, werkman te Rucphen, verdacht van diefstal van 17 zakken ten nadeele van A. P. Hopmans te Piilland-Rath, op 7 April 1927. Eisch: 1 maand gev. straf. A. B., 39 jaar, werkman te Rucphen, Ter- dacht van diefstal van 30 K.G. haver ten nadeele van A. P. Hopmans te Rilland-Rath1 op 7 April 1.1. Eisch: 1 maand ger. straf. N. H., 27 jaar, werkman te Rucphen, ver dacht van medeplichtigheid aan diefstal, door, toen voornoemde verdachten voormeld© dief stallen pleegden op wacht te gaan staan ten einde in geval van onraad te waarschuwen. Eisch 1 maand gev. straf. H. H. M. M., 39 jaar, fabrikant te Hulst, appellant van een vonnis van den Kanton rechter te Hulst waarbij hij wegens overtr, van de Veiligheidswet (als hoofd en bestuur der eener fabriek of werkplaats niet zorgen, dat zijne fabriek of werkplaats voldoet aan de krachtens de Veiligheidswet gegeven voor schriften) werd veroordeeld tot f 5 of 2 d. h. Eisch: bevestiging vonnis van den Kanton rechter, met uitzondering van de straf, en wei dat geen straf zal worden opgelegd. W. M., 23 jaar, grondwerker te Vlissingen, thans in voorarrest, verdacht van oplichting, door op 26 Mei 1927 te Middelburg te komen bjj den rijwielhandelaar C. Rozenmond en te zeggen, dat hij P. de Kam heette en in Oostkapelle woonde, en daaraan toe te voe gen, dal hjj zijn portemonnaie thuis had laten liggen, dat hij een rijwiel wilde huren om

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2