Leestafel. Staten-Generaa! Oamsngö Nieuws. Laatste gerichte*. Telegrammen. Allerlei. MaritMsMei. ""telegrafisch weerbericht^ mij Ook tot -mijfflilster Kan een verzoek ta richten; den volgenden morgen: had ik eett aardig artikeltje van. hem, het eerste dat ik ontving. Deze bewindsman werkt met een verbluffende vlotheid en zou het geheim daarvan nipt voor een' groot deel hierin schuilen, dat hij dadelijk afdoc-t wat er gedaan kan wor den? Dit is ook naar mijn eigen ondervinding het beste systeem om reel te kunnen werken: niets uitstellen, wanneer men daarbij dan beschikt over een groote mate van besluitvaardigheid, over het talent of liever het instinth- cm op staandan voet te kunnen en te durven beslissen en die beslissing direct, uilt te voeren dan heeft men de twee factoren, die noodig zijn om in een mi nimum van tijd een maximum dosis werk a£ te leveren. Ik geloof, dat minister Kan over die beide factoren volledig beschikt. En: daarbij komt dan nog, dat hij in dei zaken van zijn departement doorkneed is als niemajnd anders. Hij is er van zes of zeven ministers de vraagbaak ge weest. Nu hij zelf minister is, doet hij het zonder secretaris-generaal. Zou hij dien noodig hebben? Hij? De heer Kan is een belijder van de mooiste, en beste democratie, die er be staat. De democratie van den eenvoud. Het is zijn' eenvoudige en open natuur, die hem belet om plechtig of gewichtig te doen. Men ziet dan ook altijd den mensch in zijn optreden. Spontaan springt hij op de wankele boerekar. Plompt hij in het zwembad. Schudt hij voetballers de hand. Laat hij' zich arm in arm met weldadigheids dames kieken. O, zeker, er zullen wel menschen zijn die het hoofd schudden: is-dat-nou-een-minister? Most dat nou wel rnaggo? Ja beste menschen, dat is nu een minister. En wat voor een! Hij verdedigt zijn begrooting met korte, Steike, geestige redevoeringen, zakelijk, zonder franje. Hij doet de dingen meit een overrompelende vlotheid en kennis van zaken. En hij blijft onder dat alles de oude frissche, rake, kernachtige figuur, een de mocraat van don eenvoud en ongedwon genheid. Woest u dus maar heusch niet bang, dat de dingetjes op het departement min der goed zullen gaan, omdat de minister 'S morgens als een otter in 't Groningsehe zwembad ligt, 's middags als een globe trotter door de Drentsche venen' kuiert en 's avonds als een geboren visscher te peu ren zit op 't Hollandseh Dilep, en tus- sclien dat alles in nog een partijtje tennis spoelt op Schcveningen. 't Komt beist voor mekaar. En al is het, uiterlijk, wèl een heele sprong van den stijven, statigen, rechten Hhorbecke in de zwarbe gekiende jas met de zwarte stropdas, tot den beweeglijken, soepelen en jovialen Kan in heit fantasie- colbertje met den gekleiurden zèlfstrikker den sprong als van Lindbergh over deni Oceaan ze zitten toch maar in 't zelfde torentje en de geachte Nederlan!dxch!e jMaagd kan bést in haar schik zijn. Gouden teugels, door A. v. HoogstratenSchoch'. Uitgave van J. H. Kok, Kampen- Een veelbesproken, en naar 't schijnt ook veel gelezen boek. Enkele weken na do verschijning kwam de uitgever reeids rnee- deelen, dat de eerste druk totaal was uitverkocht. Verwondering wekt dit niet. In „Gouden teugels" ontvingen we een boek waarop zeker wel het oen en ander valt aan te merken, maar dat toch van veel beteeke- nis is, omdat hierin' op aantrekkelijke wijze vraagstukken! worden behandeld, waarmoe in bijna elk gezin1 wordt ge worsteld -en waarover men voorloopilg' nog niet is uitgepraat. Ik heb zegt de schrijfster in de in leiding het loven weergegeven uit onze grootere steden en onze luxe dor pen, niet getypeerd één enkele stad of éen énkel dorp. Het leven zooals helt geleefd wordt in onze dagen, ook in onze krin gen, en dat is het bittere, droevige van dit verschijnsel. Het leven dat vader in da besturen en moeder in de sociale kwesties en de kinderen tot alles tegelijk brengt: dansen, en al de verdere mengel moes van tooneelavonden en debating clubs, jeugdraad, vergaderingen, en mu ziekuitvoeringen, bioscoop en chauffeeren en weet ik wat al meer. Tot alles, behalve tot de gezellige huiskamer van vroeger. Van dat leven en de moeilijikei vragen dia zich daarbij voordoen, spreekt dit verhaal, waarin Mevr. Simsha van Werve del hoofdfiguur is. Zij heeft eenige jaren in1 Davos doorge bracht, waar ze van de gevreesde t.b.c. radicaal genezen werd. Vol vreugdei en verlangen gaat ze op reis naar haar ge zin, haar man en do drie kinderen. Maar de vreugde wordt al heel gauw getemperd. Er is gedurende haar afwezigheid veel veranderd. Haar man, een gezien advo caat, is van! haar vervreemd en is boewei er tusschen hen nooit van liefde gesproken werd zijn hart kwijt geraakt aan Mr Rudi Rennenberg, met wije hij zich associeerde en die hom zoowel in zijn. huiselijk leven als in zijn advocatenpraktijk |tot een rechterhand is. De kinderen en met name de oudste, Elizabeth, zijn haar ontgroeid in elk opzicht. De Christelijke levenstoon is uit het gezin verdwenen, de teugels zijn verbroken. Mevr. van Werve bemerkt al spoedig dat zij de leiding finaal kwijt is. Haar oudste dochter, een meisje van 16 jaar, leeft volop in de „wereld". Ze gaat met vrienden uit, is in stilte verloofd, brengt haar tijd Zoek met dans partijen, tooneelvoorsteBingen, enz. en be kommert zich in het minst niet om hare moedér, die tevergeefs poogt haar kinid tot andere opvattingen: te brengen. En dan begint voor Simsha, die zich van den terugkeer in haar gezin zooveel had voorgesteld, een periode van strijd. Ze wil trachten haar gezin weer tot een Christelijk gezin te stempelen, ze wil haai man terugwinnen, ze wil vooral hare'kin derera 'te teugels, de gouden teugels, Weer aanleggen. Ziedaar het probleem waarvoor dit boek ons plaatst, en dat in meerdere of mindere mate, overal de aandacht vraagt. -Want overal is er een pogen om de 'teugels te verbreken. Er is een hang naar het verbodene. De groote vraag is bij vélen, hoever kan ik gaan, met mijn kleeding, mijn vermaak, mijne gedragin- gen. In hoog© mate boeiend is het verhaal van wat Simsha, soms in samen werking met anderen, doet, om eerst in haar gezin maar dan ook daarbuiten, de vergroving, verdwazing en bandeloosheid te stuiten. Er zijn op dit boek al heel wat aan merkingen gemaakt. En. niet ten onrechte. Want hot probleem wordt niet opgelost. De oplossing van de moeilijkheden die Mevr. Hoogstraten geeft is feitelijk geen oplossing. Het kluwen wordt niet ontward. De knoopen worden doorgehakt. En zoo is het slot als de oude lief de tusschen de echtgenooton weer terug keert, de goede verhoudingen worden her steld en de „opstandige" Elizabeth wordt vrijgemaakt doordat ze leert luisteren naai de gouden teugels, niet in alle opzichten bevredigend Dat kan volmondig worden toegestemd. Maar even volmondig kan worden er kend dat we hier een goed boek hebben', een aanbevelenswaardig boek. Het lost niet alle vragen op, maar het geeft te denken. Het laat zien, met ontstellende duidelijkheid, hoe ernstig de gevaren zijn die in onzen tijd dreigen en hoe noodza kelijk het is, dat er weer naar de teu gels gegrepen wordt. De schrijfster heeft althans dj i t be reikt, dat er over het probleem door hakr aan de orde gesteld, gesproken wordt, en dat nu blijkt dat we staan als voor een gapenden afgrond, gevraagd wordt wat er kan en moet gedaan worden om ons volk en met namie de rijperei jeugd weer te gewennetn aan de gouden teugels van het Woord Gods. Wij bevelen de 'lezing van. dit hoek gaarne aan. „Ons Eigen Tijdschrift" (uitg. C. J. van Houten en Zn-, Weesp) is weer uitstekend verzorgd. Het Juni-nUmm'er geeft een mooi artikel over „Het berg land in", met schitterende foto's en „De elanden op de Kurische Neh- rung", eveneens met mooiei foto's. Ver der oa.. „Handwerk ert machijhe" door Paul Bromberg, m!et 5 foto's, „De burcht van! den Graal", door Louis van Gaste ren met 2 foto's. Als kunstbijvoegsel is bij deze afleverinlg beschikbaar gesteld „De hoenderhof" naar de schilderijl van1 Jan Steen. „Antirevolutionaire Staat kunde". In het Mei-nummer van deze periodiek geeft Mr G. M. den Hartogli het begin van een belangwekkend opstel over „Dr A. Kuyper's standpunt inzake de verhouding van de 'Overheid tot de natuurlijke Godskennis, de Heilige Schrift, en de Kerk." Ds J. C. Rulhnann vervolgt zijne beschouwingen over „Bilderdijk als staatsman". Hij komt daarbij tot de con clusie, dat de Protestantsche Bilderdijk in zijne 'beschouwingen over Staatsrecht meer Roomsch dan Calvinistisch was. .Van het Calvinisme als oorsprong en waarborg onzer constitutionèele vrijheden ontbreekt hem zelfs de flauwste notie. In de rubriek vraag en antwoord geeft Mr J. W. Noteboom inlichtingen omtrent gemeentelijke huurrorordeniogen en over de roeping van de Overheid inzake de Zondagsviering. Bij vernieuwing wekken wij alle mee levende Antirevolutionairen op, zich op dit tijdschrift te abonneeren. In geen bi bliotheek van een Kiesvereeniging mag het ontbreken. En onze raadsleden zijn toch ifllcn geabonneerd? In de driernaande! ijksche de meer wetenschappelijke uitgave van A. R. Staatkunde handelt Prof. Dr A. A. van Schelven over „De Reformatie en de Revolutie", Prof. Dr H. Dooyeweerd ver volgt zijne nogal ingewikkelde beschou wingen over. „het oude probleem der Christelijke politiek." Verder is opgeno men. een opstel van Prof. E. Doumergue over „Calvin et le proces de Servet" in de Fransche en in de Se -Hollandsche taal. De correctie van deze nummers iets heel bijzonders bij den heer Kok is slecht verzorgd. Eerste Kamer. Gisteren hield de Eerste Kamer een korte vergadering in hoofdzaak ter rege ling van werkzaamheden. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Wibaut deelde de Voorz. mede, dat de laatste dagen nog verschil lende wetsontwerpen zijn ingekomen, zoèr- als de wet op het collectief arbeidscon tract, de instelling van een departement van defensie, die comptabiliteitswet, het subsidie aan de Kon. Luchtvaartmij., de onderwijswet, en dat de regeering hem reeds verzocht heeft, enkele van die wets ontwerpen te behandelen. Spreker wil ech ter eerst het oordeel van de Kamer in winnen en overleg plegen met de nieuwe centrale sectie. Hij zal evenwel morgen voorstellen, vandaag over 8 dagen wets ontwerpen in de afdeelingen te onderzoe ken. Wat noodig is, moet gebeuren. Medegedeeld werd verder, dat de grif fier der Kamer de lieer Mr H. Zilieseii eervol ontslag uit deze functie heeft ge vraagd. Ongelukken. Te Gerwen is een man, die aan toevallen leed, in een kuil ge vallen en verdronken. Te Akkerwoude heeft een 11/2-jarig kind een ketel kokend water over het lichaam gekregen. De kleine is aan de gevolgen overleden. Te Oosterhout bij Nijmegen is een aanne mer uit Beuningen van een steiger ge vallen, met het gevolg, dat hij met ge- kneusden ruggegraat naar het Ziekenhuis te Nijmegen moest worden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. In het Gasthuis te Utrecht is overleden de arbeider S., tengevolge van verwondingen, bekomen door 'n val op het stati ons-em p lace mien t te Schoonhoven. Uit den trein gevallen. Om trent de dame, die bij Delft uit den trein is gevallen, wordt nog nader gemeld, dat zij vertelde, met den trein van 10.32 uit Den Haag te zijn vertrokken. In Delft was een passagier uitgestapt, en deze had blijkbaar de deur van de coupé niet goed gesloten. Toen mej. C. even voorhij sta tion Delft de deur aanraakte, ging deze open en viel zij uit den trein naast de rails. Op ongeveer 15 c.M. afstand daar van bleef zij ernstig gewond liggen. Haar hulpgeroep werd niet gehoorii. Er zijn ongeveer veertien treinen ge passeerd, waarvan de treeplanken steeds over de dame zijn heengegaan. Mejuffrouw C. bleek verschillende verwondingen te .hebben bekomen. Haar toestand is ernstig. Een b e 1 a n g r ij k e verduiste ring. Ruim f 60.000 weg. Een begrafe nisfonds van spoorwegpersoneel, gevestigd te Amsterdam, dat reeds jaren bestaat, be schikte over groote reserves, althans zoo dacht men. Dezer dagen echter is aan het licht gekomen, dat van. de fondsen een aanzienlijk bedrag was verduisterd. Het fonds is een jaar of twaalf geleden onder het administratieve beheer gekomen van een commies der spoorwegen, die daar ter stede woonde. Een jaar geleden heeft de man ontslag genomen bij de spoorwegen om zich geheel aan de lei ding van het begrafenisfonds te kunnen wijden. Hij ging toen te Haarlem wonen. Het is thans gebleken, dat hij in den loop van twaalf jaren groot© bedragen, welke ,aan het fonds toebehoorden, te eigen bate heeft aangewend. Hoewel een nader accountantsonderzoek het 'juiste be drag uit de boeken zal moeten vaststellen, kon de totaal verduisterde som reeds op f 60.000 a f 70.000 worden geschat. Eerder zal zij hooger dan lager zijn. De verduistering was aan het licht ge komen, naar aanleiding van de relatief groote verteringen welke de administrateur maakte. De politie heeft gisteren den ex- oommies, die ongeveer vijftig jaren oud is, in zijn woning te Haarlem gearres teerd. De man is thans opgesloten. Van het verduisterde geld is vrijwel niets meer over. Goed afgeloopen. Gisterochtend is op den Rotterdamschen, weg te Delft de auto van mevr. G. uit Den Haag, doordat de chauffeur te ver uitweek voor een C. S. B.- bus in de sloot gereden, over den kop ge slagen en in brand geraakt. De chauffeur bevrijdde de beide inzittende dames uit haar benarde positie; zij bekwamen geen letsel. De politie doofde het vuur. Vrouwenruzie te Rotter da m. 't Gebeurde Vrijdagmiddag tijdens de onweers bui in een woning aan den Zwaanshals te Rotterdam. Het scheen, dat daar de dakgoot was verstopt en het hemelwater stroomde al spoedig de kamer op de 2e étage binnen. De bewoonster klom. naar het dak en visehte uit de goot een stuk oud vloerkleed, dat de verstopping had veroorzaakt. Het resultaat was verrassend. De lekkage op de tweede verdie ping hield weldra op, doch nu begon het bij de juffrouw van één hoog eerst te druppelen en daarna te stralen. Het duurde niet lang of alles „dreef". De juffrouw van één hoog nu verdacht er haar buurvrouw ernstig van, dat zij dit alles opzettelijk had gedaan. Woe dend rende zij de trappen op, gewapend gelijk de beruchte heks met een bezemsteel. En terwijl buiten de elementen woedden, voch ten de vrouwen. Het eind was, dat de juf frouw van twee hoog een verwonding aan den rechterpols opliep. Toen de bui bedaarde, zakte ook de booze bui der vrouwen, echter niet voordat een klacht bij de politie was ingediend ter zake van mishandeling. Daarna is met vereende krach ten de ondergeloopen kamer van de juffrouw van één hoog leeggehoosd(Tel.) Ernstig ongeval in een che mische fabriek. In de chemische fa briek van Geerling en Hoch te Honnef in de provincie HessenNassau gelegen, heeft gisteren een ernstig ongeval plaats gehad. Een blikslager, die werkzaamheden verrichtte aan een benzol-tank werd door de uitstroo- mende gassen verrast en verloor het bewust zijn. Een chemicus, die hem hulp wilde bie den werd eveneens bewusteloos, evenals de directeur van de fabriek, die ook nog ge tracht had de beide mannen te redden. De drie slachtoffers konden slechts als Hjken ge borgen worden. Een vierde arbeider, die red dingspogingen wilde doen .bracht het leven er af, hetgeen hjj dankte aan de omstan digheid, dat hjj reeds in onmacht viel, voor hij de tank had bereikt. Co remans betert zich. Het zal menigeen zijn opgevallen, dat het Rot- terdamsche raadslid Goremans na zijn échec bij de verkiezingen plotseling van het raadstooneel is verdwenen. Wel kwam hij tot dusver trouw 'de presentielijst teekenen, doch overigens bleef hij uit de raadzaal. Wij vernemen, dat de lieer Goremans voor deze handelwijze een goede reden heeft. Onlangs werd, zooals men zich zal herinneren, voor- de rechtbank aldaar bij verstek drie weken gevangenisstraf tegen hem geëischt wegens opruiing. Bij vonnis werd hij veroordeeld tot 25 gld boete. Binnenskamers was den heer Gore mans te kennen gegeven, dat hij thans nog tot boete was veroordeeld, maar hij moest beloven, zich in het vervolg in de raadzaal fatsoenlijk te zullen gedragen. Daar er nog andere zaken tegen den heer Corenians aanhangig zijn gemaakt (o.a. de mishandelingszaak van den heer Her mans gepleegd tijdens een raadszitting) was hem medegedeeld, dat er bij de be rechting dezer zaken rekening zou wor den gehouden in hoeverre hij de thans gedane belofte nakwam. De heer Cnremans heeft de wijste partij gekozen, en houdt zich voortaan verre van de woelingen der Rotterdamsche raadzaal. (Tel.) Inbraak. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de Buiten- Sociëteit te Kampen. De dieven (of dief) zijn binnen gekomen door de keuken, alwaar men zich tegoed heeft gedaan aan ham, vleesch, limonade, enz. Ook een flesch room was welkom. Vervolgens heeft men het geheele gebouw afgesnuffeld. Spaarbusjes werden ge licht, de jassen der kellners van haar inhoud ontdaan, het telefoonpotje meegenomen, enz. In totaal wordt een bedrag van circa f 150 vermist. Eenige doosjes sigaretten en choco lade zijn verdwenen alsmede een fiets. De politie doet onderzoek. Gedood door de radio. Zaterdag avond werd in het radiostation op den Eiffel- foren een man geëlectrocuteerd, juist toen de uitzending van een stuk jazz-muziek begon. Jean Herr, een jong leger-eleotrien, had juist den stroom voor het avondprogramma inge schakeld, toen hij door een of andere oorzaak een ongeïsoleerd verbindingsstuk van een lamp waar een 10.000 volts-stroom door ging, aan raakte. Hij was onmiddellijk dood. Een 5-jarig jongetje ver dron ken? Gisterenmiddag werd een agent van po litie aan den overkant van het Y te Amsterdam aangesproken door een G-jarig jongetje, dat hem mededeelde verdwaald te zijn. Door den politie-agenl naar huis gebracht, vertelde hij, dat zijn 5-jarig broertje tijdens het stekeltjes- vangen in het Noordhollandsch Kanaal was gevallen. De politie stelde een onderzoek in. Er werd op de plaats door het jongetje aangewezen, gedregd, doch tot heden zonder resultaat. Men neemt wel aan, dat het öjarig ventje een ongeluk is overkomen, daar hij na 's mid dags van huis te zijn gegaan, niet meer terug keerde. -r- Een autobus rijdt eon huis binnen. Een autobus, waarin een aantal •hospitaalsoldaten waren gezeten, reed tusschen Tipton en Stourbridge een huis binnen en vernielde het. Gelukkigerwijze waren de be woners in een aangrenzende kamer en kre gen daardoor geen letsel. Verschillende pas sagiers moesten verbonden worden. liet on geval had plaats, doordat de chauffeur zwenk; te om aanrijding met een ander voertuig te voorkomen. Een diamant in het gebit. Kort na den dood van een markiezin te Parijs vond een huishoudster tusschen haar papieren er één, waarop liet volgende was geschreven: „In mijn tweede kies is een driekaraats dia mant verborgen. Neem hem er uit yóór ik begraven word". De huishoudster deed dit en besloot het nieuws voor zich te houden. Toen de notaris echter van andere zijde het geval van den diamant vernam, werd het lijk opgegraven, maar geen spoor van den diamant werd gevonden. Toen. bracht de huishoudster hem te voorschijn. Faillissement. Door de Ar- rondissements-Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard: C. Snijders, koopman, te ZIerikzee. Recht er-c om m 1' ss ari s Mr J. W. Zijlstra, rechter. Curator Mr G- M -Kegge, advocaat te Goes. Ter civiele openbare terechtzitting der Rechtbank*van 22 Juni zijn beëedigd: als griffier van het Kantongerecht te Ter Neuzen', de heer Mr P. R. Cos, vroeger ad vocaat en procureur te 's Gravenhago; ert als deurwaarder de heer C. Wiïte- boordsé, procureursklerk te Middelburg. MIDDELBURG. Het Middelburgsch Mu ziekkorps geeft Vrijdagavond een uitvoe ring op heit Molenwater. De Landbouwweek te Middelburg. Het blijkt ons uit gesprekken, dat niet tegenstaande herhaaldelijke publicatie en het ophangen van biljetten, velen, zelfs ook onder belanghebbenden nog niet we ten, wat ons van de zijde van den Kring Walcheren van de Z. L. M. te wachten staat in de tweede helft van Juli. Daarom zij hier medegedeeld, dat Dins dag 19 Juli des avonds de hoofdbestuurs- en Woensdag 20 Juli des morgens de alge- meene vergadering der Maatschappij al hier wordt gehouden. Des middags van dien' dag heeft oetnl autorit plaats, em eigenaars van auto's die deze daarvoor alsnog beschikbaar wil len! stellen, worden verzocht zich op te geven bij den heer Mr P- C- Adri|aam]Siei, Lange Delft H 7. Donderdags heeft op de weidein naast en achter den Griffioen de groot© ten toonstelling van vee, paarden, klein- «n pluimvee, landbouwwerktuigen, enz. plaats. Reeds is men bezig met het leggen' van een nieuwe brug en spoedig wordt aan het terrein verder gewerkt. DEN HAAG. Hoewel wegens den om vang van de in den kring der Indonesi sch© studenten in beslag genomen brochu res, documenten enz. het tor zake door de benoemde deskundigen ingestelde on derzoek nog niet is afgeloopen, moet, naai- men ons verzekerde, toch reeds zijn komen vast te staan, dat er een nauwe relatie bestond, hoofdzakelijk van fina.11- ci'eelen aard, tusschen de leden van de Indonesische beweging in Nederland en' de regeering te Moscou. Wanneer het rapport dei' deskundige»! aan de Justitie zal zijn gezonden en liet contact met Sovjet-Rusland zal zijn be vestigd, zal kunnen worden overwogen, in hoeverre tegen dé betrokkenen zal wor den opgetreden. TIEL. Op de veiling te Tiel en om streken zijn de eerste meikersen aange voerd. Ze brachten fl per K.G. op. DODEWAARD. V.D- Hedenmorgen is op ten onbewaakten overweg de 57-ja- rige Verzekeringsagent W. v. G- door eeai sneltrein gegrepen eh gedood. De man laat een vrouw en 5 kinderen achter. BOEDAPEST. V.D. Do Oceaan-vliegers Chamberlin en Levine zijn hier aangeko men. WARSCHAU. V-D- De Poolsche gezant te Moscou komt morgen of Vrijdag te Warschau aan. Hij zal belangrijke voor stellen der Sovjet-regeiering meebrengen! betreffende een neutraliteits-verdrag tus schen Polen en Sovjet-Rusland. GOES. Eindexamen R.H.B& te Goes. Geslaagd: H. J. v. Buren' K. Flip se, C. D. 't Hooft, J- G- Kram, M. Lihdön- beigh, F. A. Moerdijk en J. Rothuizen. 'Zonderling vervoermiddel. „Met een snijwond werd het meisje naar het ziekenhuis vervoerd." Verwachting tot den avond van 23 Juni: Meest matige, tijdelijk wellicht nog toenemende, Westelijke tot Z.W., later wellicht weer ruimende wind, halfbewolkt tot betrokken, later met opklaring, weinig of geen regen, iets warmer overdag. S tor m w a arse h u w ingsdienst. Geseinjd van De Bilt hedenmorgen 8 u. 55 aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Weest op uw hoede. Stand van hedenmiddag 2 uur. Ltöht op vow (letten: Donderdag 9 u. 54. Goes. Gisteren werd door notaris Vaiï Dissel publiek verkocht: voor de fam. Potter een woonhuis en erf aan de Mat- theus Smallegangebuurt groot 1 Are 40 c.A. Kooper A. Potter alhier voor f 1935 een woonhuis en erf aan de Oostsingel groot 1 Are 44 c.A. Kooper P. Chamu- leau alhier voor f 1910, een woonhuis! met schuur en erf aldaar groot 2 A, 42 c.A. Kooper L. Korstanje Pzn. alhier voor f3240. Wemeldinge. Gisteren werd hier de op brengst van 12 gemeten .aardbeien bij inschrijving publiek verkocht. Hoogste in schrijver dhr W. Koeman alhier voor f2430. li i Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Juni 2.30 u. Berlijn 59.13—59.15 Brussel 34.66—34.68 Parijs 9.769.78 Londen 12.11%12.12% New York 2.491/22.49% IIIIIWW I I M 1 1111 II.——Ma— ROTTERDAM. Op de heden '21 Juni. in het veilingslokaal Warmoezierstraat 37, 39, gehouden veiling, werden de vol gende prijzen besteed: Kipeieren f4.50 f 6.35, Eend eieren f 4.75f 5.40. Aan voer 210000 stuks. MIDDELBURG. Veiling van' 21 Juni '27. Vroege aardappelen f9.90f 13, poters f4.30, Kruisbessen f 11.60, Aardbeien zon der sjoel f32.90, Idem met steel 25.90 —26.20. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland",, Groote veiling 21 Juni 1927. Kruisbessen' 11.9012.70 per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen 12.1013, Afwijkende kruis bessen 0.503, Aardbeien 827, Kersen Luikenaars 816, Doperwten 2731, Peu len 3237, Tuinboonen 11, Nieuwe Aard-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3