Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen Scheepstijdingen. iarktberiditeB. IlS feKNftP.iBMptOl Financieële BericMca. Laatste Berichten. Burgerlijks Stand. kunnen brengen en zal kunnen houden. Nadat het jaarverslag was vastgesteld, hield Dr P. J. Kromsigt van Amsterdam een referaat over „Onze verhouding tegen over de verschillende richtingen, mede in verband met de beroepingspractijk". Naar aanleiding van dit referaat en de daarop gevolgde discussie werd door den voorzitter de volgende motie aan de orde gesteld, welke aan de Synode der Ned. Herv. Kerk zal worden .gezonden. „De Confessioneele Vereeniging, in haar 62e Jaarvergadering bijeen te Utrecht, op 8 Juni 1927, besluit opnieuw zich tot de Synode te wenden met het dringend ver zoek een commissie te willen benoemen, teneinde te overwegen en voorstellen te ontwerpen, op welke wijze de organisatie onzer Kerk dient veranderd, om te komen tot een Kerkregeering, waarbij ten volle gerekend wordt met de ambten der Kerk, en waardoor de ware eenheid bevorderd wordt en onze Kerk weder een belijdende Kerk zij in het midden van ons volk." Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. Tot leden van het H. B. werden herko zen Ds H. Haselager, Baambrugge; Ds C. A. Lingbeek, Den B[aag; de heer A. Sneep, Numansdorp; en in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. Veen- man, Prof. Dr Th. L. Haitjema, Gronin gen. Geref Ou d.-C onf erentie. Gisteren werd te Utrecht de le Centrale Conferentie van Ouderlingen in de Ger. Kerken gehouden. De voorzitter, de heer J. H. kinschoten uit Amsterdam, sprak een korte begroe tingsrede uit. De eerste conferentie is er dan. Zij is niet gesproten uit een zucht naar centralisatie of nabootsing, maar uit een zich één weten in den geest. De heer R. de Gooyer, secr.-penningm. van het voorloopig comité, deed verslag van de werkzaamheden van het voorloo pig comité. Het comité ontving van 150 van de 700 kerken steun tot een totaal be drag van f 900. Na aftrek der kosten blijft over f 240. Dit bedrag zal aangewend wor den voor restitutie van reiskosten voor de afgevaardigden van ouderlingencolleges van zwakke kerken. De voorzitter stelde voor, over te gaan tot constitueering van „De Centrdle Ouder lingenconferentie der Gereformeerde Ker ken in Nederland". Door opstaan van hun zetels betuigden de aanwezigen hun in stemming met dit voorstel, waarop de voorzitter constateerde, dat thans de con ferentie als officieel lichaam bestaat, waarbij hij er den nadruk op legde, dat dit lichaam een conferentie is. De voorzitter deelde mee, dat aanwezig zijn uit Noord-Holland 48 ouderlingen, uit Utrecht 32, Zuid-Holland 30, Overijsel 20, Gelderland 11, Friesland 10, Groningen 7, Noord-BrabantLimburg 6, Drente en Zeeland elk 5. Vastgesteld werd een Regeling voor de Centrale Conferentie van ouderlingen van de Gereformeerde Kerken in Nederland. Deze regeling bepaalt o. m., dat zooveel mogelijk om de drie jaar een conferentie zal worden gehouden. Als plaats voor de volgende conferentie werd aangewezen Amsterdam. De morgenvergadering werd hierop ge sloten. In de middagvergadering refereerde prof. dr T. Hoekstra uit Kampen over: Toezicht op de Leer. Na eenige discussie werd de bijeenkomst gesloten. De zevenjarige leerplicht. In Kamerkringen is men van oordeel, dat de Memorie van Antwoord betreffende het wetsontwerp tot wijziging van de L.O.-wet etn de Leerplichtwet (invoering; van den zevenjarigen leerplicht) niet zoo tijdig zal inkomen, dat het wetsontwerp nog in deize zitting door de Tweede Kamer zal kunnen worden behandeld. Hot Voorloopig Verslag is, gelijk be kend, reeds 5 Mei j.l. ingediend. Herinneringen aan Van Heutz. Aan wat kolonel Veltman, die tal van jaren met van Heutz samenwerkte aan den hoefijzercorrespondent van het H d b 1. ver telde, is het volgende ontleend Van Heutsz was een buitengewoon mensclï. Ten eerste al om zijn ongeloofelijke energie en zijn verbazend zelfvertrouwen. Hij stond gewoonlijk 's nachts om vier uur op hij werd niet gewekt maar werd uit zichzelf wakker en werkte dan tot acht uur. Dat was de tijd waarin hij het meeste werk ach tereen verzette. Maar dan bleef hij voor heel de rest van den dag nog vol werkkracht. Energie èn openhartigheid was ook wat hij het meest in anderen waardeerde. Slap pelingen kon hij niet uitstaan en bekend is het telefonische antwoord, dat hij, als staf kapitein te Kota Radja, eens gaf aan een overste, die als commandant in de linie in de benauwdheid zat en radeloos telefoneer de: „Wat moet ik doen!" „Uw pensioen vragen 1" was het antwoord, dat de superieur van zijn mindere kreeg, die tevens klets den hoorn op het toestel smeet. Iemand die, te velde, raad ging vragen aan een bureau, was voor Van Heutsz als militair onmogelijk. Het geheim van Van Heutsz' werkkracht was, physiek, dat hij elk oogenblik kon sla pen wanneer hij wilde en, geestelijk, zijn groote zelfvertrouwen. Wat dat slapen be treft, het kon u gebeuren dat hij, in gezel schap, met u sprak, dat uw gesprek dan oversprong op een ander en dat Van Heutsz daarvan gebruik maakte om even de oogen te sluiten en te sluimeren. Was nw gesprek met dien ander dan afgeloopen, dan zou hij misschien ineens opmerken: Ja, maar wat u daar zegt, is niet juist... en in uw gesprek binnenkomen alsof hij alles er van had ge hoord .En als hij van een marsch of van zijn werk kwam, dan kon hij onmiddellijk slapen. En wat zijn zelfvertrouwen aangaat, „Het kan niet", was een uitdrukking die hij niet duldde. We kwamen eens met een colonne voor een moeilijke rivier en de colonne commandant zei: „De rivier bandjirt; we kunnen er niet door". „Of we nu verzui pen of straks doodgeschoten worden, is net eender; er dóór!" zei Van Heutsz. En we kwamen er door. Precies zooals hij te velde was, was hij ook in de bureaux. Toen hg G.-G. was gewor den, kwam hij om 7 uur "s morgens op de Algemeene Secretariedie op dat uur ge opend behoorde te worden. Er was nog geen van de ambtenaren en Vair Heutsz deed den Eersten Gouvernementssecretaris halen (de Al gemeene Secretaris werkt thuis, maar er zijn drie Gouvememenlssecretarissen, die op de Secretarie werken). De ambtenaar kwam ijlings en Van Heutsz vroeg het eene of andere stuk. Het was er niet. Dan moest het onmiddellijk worden gehaald. Ja, maar dat kon niet. Kon niet? „Om acht uur moet ik het stuk hebben", zei Van Heutsz en ging heen. Natuurlijk was het stuk er om acht uur, want de ambtenaar wist wel, dat hij anders „de laan uit ging". En zóó groot was de magische bezieling die er van Van Heutsz uitging, dat binnenkort diezelfde menschen die hij uit een slaperige sleur had moeten wakker schudden, van harte met hem mee werkten. Trouwens, Van Heutsz had wel niets op met slappe of trage naturen, maar hij was te groot en te goed van hart om hun dat ge brek in te peperen. Als iemand zei: „Het kan niet", dan wist Van Heutsz wel iemand bij wien het wèl kon. Den ander stopte hij dan in een baantje waarvoor minder energie noo-" dig was. „Want", zei hij, „sukkels moeten óók leven". Maar over zulke menschen keek hij dan verder heen; ze waren uit het veld van zijn belangstelling verdwenen. Doen en durven, dat was het wat Van Heutsz waardeerde. Weet u wat het begin der carrière van Colijn is geweest? Er was een quaestie gerezen over een landschap dat kon belmoren tot de Westkust of tot de XXII Moekims van Groot-Atjeh. Do be stuursambtenaren beweerden, dat ze het niet wisten uit te vinden. Toch gaf het voort durend last en moeilijkheden. „Daar moet een eind aan komen", zei Van Heutsz en hij droeg het onderzoek op aan den jongen luitenant Colijn, met de bijvoeging: „Ik geef er je vier dagen voor" (nadat de be stuursambtenaren er nota bene eenige maanden mee hadden gesukkeld). Colijn had het in één dag: Hij kwam namelijk pp het denkbeeld 't was een ei van Colum bus om even na ta gaan, welke adatrechten er waren in de XXII Moekims en in het landschap Daja. Die bleken zeer verschil lend te zijnen daaruit volgde, dat Daja onmogelijk tot de XXII Moekims kon be- hooren. Dat was werk naar het hart van Van Heutsz en van toen af had Colijn zijn vertrouwen. Van Heutsz begon met aan te nemen, dat niets onmogelijk was, als men zich maar tot het uiterste er voor inspande. En daardoor lukte hem zooveel, wat een ander niet lukte. Ongelukken. De weduwe De Rooy te Waddingsveen is, toen zij terugkwam van het melken, van haar vlet te water geraakt en verdronken. Uit een sloot tusschen landerijen te Loosduinen is opgehaald het lijkje van den 5-jarigen C. M. v. L., wonende aan den Noordweg te Loosduinen. Het ventje is eenige dagen geleden vermoedelijk bij het vischjes-vangen verdronken. De timmerman J. G. te Heiloo wilde een antenne aan een nieuwgebouwd huis bevestigen. Daarbij viel hij van den nok van het huis op den grond, in zijn val ook den electricien E. meesleu rende. Beiden werden ernstig gewond. G. moest in het ziekenhuis te Alkmaar een operatie ondergaan. Te Assen is de echtgenoote van den werkman Stap in den Pitlo's kolk geraakt en verdronken. Te Minnertsga is bij het op hol gaan der paarden de arbeider J. S. van den wagen geslingerd' en met het hoofd tegen een muur terechtgekomen. Hij werd bewusteloos met schedelbreuk en her senschudding opgenomen. Een groot ongeluk voorko men. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur was de overweg aan de Kleverlaan te Bloemendaal gesloten om een eleotrischen tredn uit IJmuiden door te laten. Onmid dellijk nadat de boomen omhoog waren, passeerde een stoomtrein uit Haarlem. Do machinist stopte onmiddellijk, zoodat geen ongelukken plaats haden. Het publiek merkte nog tijdig de gevaarlijke situatie. Een vechtpartiji in den trein. De trein, welke eergisterenavond te 11.03 uit Amsterdam vertrok is met ongeveer een kwartier vertraging te Haar lem aangekomen. Oorzaak hiervan was het feit, dat de trein nabij Liedebrng tot staan werd gebracht, omdat een der reizigers, de heer M. M. uit Bloemen daal aan de noodrem trok. Aanleiding hiertoe was het volgende ingident, hetwelk zich in de coupé, waarin de heeir M. zich bevond, afspeelde. Toen de trein Amsterdam verliet be vonden zich in den coupé behalve de heer M. en diens zwager, nog twee dames en een student. Op 't laatste oogenblik was te Amsterdam nog in den coupé gestapt een persoon, die blijkbaar onder den invloed van sterken drank verkeerde. Hij had naast een der dames plaats ge nomen en toen de trein Halfweg genaderd was, begon de persoon de naast hem zittende dame lastig te vallen. Toen hij tot handtastelijkheden wilde overgaan, gaven de heer M., diens zwager en de student hem te kennen, dat hij dit had te laten. De onbekende, in kwaadheid ontstoken over deze zeer juiste terechtwijzing, keerde zich tot den student en werd met dezen handgemeen. Daar de vechtpartij een ernstig karak ter begon aan te nemen, trok de heer M. aan de noodrem, waarop de trein bijna onmiddellijk stilstond. Treinpersoneel haalde den onhebbelijken sinjeur uit den coupé en nam hem in bewaking tot het station Haarlem, waar prooos-vcrbaal tegen hem werd opgemaakt. Op hot perron te Haarlem trok, zooals bcgrijipclijk, het besluit van het incident, n.l. het proces-verbaal, veel bekijks. Visschersbark vergaan. Ter hoogte van het eiland Sein aan de Nor- mandischo kust is de visschersbark „Dix- mude" op de rotsen geloopen en vergaan. Van de opvarenden zijn de schipper en drie matrozen verdronkenslechts de licht matroos en de scheepsjongen, van wie do eerste zich op een rots wist te werken on do laatste zich met een touw aan don mast die een moter boven water uit stak had vastgebonden, werden gered. Gratie verleend. Do twee com munisten, die door den Landraad te Ban doeng op 19 Januari j.l., wegens de moor den te Nagrek, ter dood veroordeeld wa ren, welke straf door den Raad van Justi tie te Batavia op 1 April j.l. werd beves tigd, is door den Gouverneur-Generaal gra tie verleend, waarbij hun straf gewijzigd werd in levenslange gevangenisstraf. Fabrieksbrand te Almelo. Gisteravond omstreeks half acht brak een hevige brand uit in de sterkerij van de weverij van de N.V- Katoen-Mij- v.h. ge broeders Scholten en C-o. te Almelo. Do sterkerij is geheel uitgebrand. De fabrieks baas Blömor viel bij het blusschen van oen ladder on brak eem been. Een lastig raadslid. Het Rot- tordamsche Raadslid Burink, heeft giste ren weder een incident in den Raad verwekt door van den Voorzitter eem verklaring te eischen, tot opschorting van den politiemaatregel, die met ingang van Woensdag hel venten op de Hoogstraat verbiedt. De burgemeester weigerde dit, waarop de publieke tribune die blijkbaar vol straatventers zat, luide haar veront waardiging te kennen gaf. Het gevolg was schorsing der vergadering en ont ruiming der tribune. De moord te Horst. Gebleken is, dat de zwerver W., die het laatst in gezelschap van den' vermoorde is ge weest, met den moord niets heeft uit staande. W- had met den verslagend in een logement te Venray overnacht. Zij waren vandaar des morgens ieder huns weegs gegaan, om elkaar des avondls weer te ontmoeten. D. was echter nüet meer teruggekeerd. Van gevonden geld gesto len. Een dame uit de 3e Heilmeirsstraat te Amsterdam gaf aan de politie kennis, dat zij in de Haarlemsche Tram een cla'mies- tasch, inhoudende o.m. een credietbrief groot f 15.000, f 160 aan bankpapier en f5 aan zilver had laten liggen. Eenige uren later berichtte zij, dat haar deze tasch en credietbrief per post waren toe gezonden, doch dat zij nog vermist o.a. het genoemde bankpapier, twee paar handschoenen, zakdoekjes en plm. f5 aan zilver. Raadselachtige verdwij- n; i n g. Maandag in den voormiddag ver liet do achttienjarige M. v. d. D- te Eindhoven per rijwiel zijn woning. Toen hij den volgenden morgen nog niet Wa.s' teruggekeerd begonnen zijn ouders zich elrnstig ongerust te maken'. De politie werd gewaarschuwd. Het bleek toen, dat hij den vorigen voormiddag in de na bijheid van den watermolen te Coll was gezien, alwaar hij zijn werk had. Zjjbl rijwiel werd gevonden. In verband, hier mede werd aan een ongeval gedacht en 't Coll afgedTecht. Echter zonder resultaat- De politie zet verder haar onderzoek voort. Een vrouw el ij ke bandiet. Te Liverpool is een 25-jari;ge vrouw aan gehouden, van wie vermoed wordt dat zij betrokken is bij een reeks diefstallen in juwolierswinkels, die op klaarlichten dag werden gepleegd en waarbij da daders zich met een auto uit de voeten maakten!. Deze auto is onlangs te Southport inj beslag genomen. Ook moet zij betrokken zij'n bij een in, 1924 te Birmingham ge- pleegden roofaanval, waarbij een vrouw werd gedood. Doodgraversdiensten. De schrijvers en uitgevers' van ontuchtige boeken moeten een geldboete ter hoogte van den verkoopsprijs van 1500 stuks van het betreffende geschrift betalen. Zijn da schuldigen niet in staat deze som op te brengen, dan moeten zij vier maan den lang doodgraversdiensten verrichten. Dö wet die deze toepasselijke straffen formuleert, is een' wet (volgens de „Se- maine religieuse" van Geneve) van den staat Perzië. Gouden horloge ontrold. Gisterenavond had de semi-arts J. L. Th., op een daartoe gedaan verzoek aan het Academisch ziekenhuis in 'n woonwagen kamp te Leiden een zieke vrouw hezocht. Toen hij terugkeerde, bleek dat hem zijn gouden horloge was ontrold. Hij; deed1 on middellijk aangifte biji de politie, een in specteur met twee rechercheurs togen er heen zonder dat eenig resultaat werd be reikt. i HEERLEN. V.D. Do 30-jarige J. V. is gisteravond om 6 uur te Nieuwenhave door een zandgroeve bedolven en dood teruggevonden. Hij laat een' vrouw en 5 kinderen achter. DOETINCHEM. Gisternacht is hier ver moedelijk door een schoorsteendefect brand ontstaan in de looomotievenloods op het stationemplacement. De locomotie ven werden onmiddellijk in. veiligheid ge bracht. Het oliemagazijn en de machine kamer zijn totaal uitgebrand. Tengevolge van den brand is de watertoevoer afge sneden en kunnen de locomotieven tijde lijk hi er niet van water worden voor zien. SAN-FRANCISCO. V.D. Gesneld wordt, dat de vroegere Fransche. vlieger Bert Doll voornemens is, om in 12 dagen om' de wereld te vliegen. Hij is voornemens in San-Francisco te starten en te vliegen over Tokio, Singapore, Egypte, Europa on Amerika. NEW YORK. V. D. Hearst heeft de vlie gers Chamberlin en Levine een prijs van 100.000 dollar aangeboden voor een non stop-vlucht van Berlijn naar New-York. Levine heeft gemeld, dat hij geen be zwaar hiertegen had, Chamberlin meldde dat hij het aanbod in overweging zou nemen. PARIJS. V.D. Het verluidt, dat in N. Portugal een revolutionaire beweging is uitgebroken. De regeering zou verschei dene stations door militairen doen be zetten om de orde te herstellen. LONDEN. Uit Konstantinopel wordt ge meld, dat volgens daar ontvangen berich ten de Drusen in den Sector van Gota opnieuw tot het offensief tegen de Fran sche troepen zijn overgegaan. De Fran sche troepen zouden ernstige verliezen aan dooden en gewonden hebben geleden. De Drusen hebben 3 dorpen verbrand, en 60 inwoners om het leven gebracht. De bijzetting van generaal van Heutz. Onder groote belangstelling had heden middag op de Nieuwe Oosterbegraaf- plaats te Amsterdam de plechtige bijzet ting plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den luitenant-generaal J. B. van Heutsz, adjudant-generaal van H. M. de Koningin, oud-gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië. Van vele gebouwen wapperde de vlag halfstok. Onder de talrijke bloemstukken waren er ook van H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder. Aan de plechtigheid werd deelgenomen door vertegenwoordigers en detachemen ten van alle onderdeelen der weermacht hier te lande en van het Nederlandsch- Indische leger. De stoet werd geopend door de tam boers en de muziek van de 2e divisie gevolgd door landstorm, Kon. Marechaus see en infanterie., ,een vuurpeleton, be staande uit koloniale reserve, inlandsche troepen, mariniers en grenadiers, de tam boers van de 1ste divisie en de Kon. Militaire Kapel. Daarachter volgden opper en vlug-officieren, alsmede deputaties van verschillende wapens en dienstvakken. De commandant van het veldleger, luit.- ganeraal Muller Massis met zijn staf, ging onmiddellijk vooraf aan het affuit, waar op de kist geplaatst was, en dat getrokken werd door zes paarden, begeleid door vier slippendragers en gevolgd door zes tien dragers, allen ridders van de Mili taire Willemsorde. Hierachter kwamen cie rijtuigen van nabestaanden en autoriteiten, waarbij zich aansloten ridders van de Militaire Wil lemsorde, officieren en onder-officieren die onder generaal Van Heutsz gediend hebben. Dan volgden er weer tamboers en de muziek van de marine, de kolo niale reserve en inlandsche militairen, de hoofdofficieren der Kon. marine met de tachementen marine en mariniers, de ves ting-, kust- en iucht-artillerie, pontonniers en torpedisten, de genietroepen en politie- troepen, 'de luchtvaart-afdeeling en de motordienst, de wielrijders, de cavalerie, de tamboers en de muziek van de 3e divisie, de bereden artillerie, alles met vaandels. Het eerste gedeelte van den stoet stond onder bevel van Kolonel Eyssell, com mandant van de 4e infanterie-brigade; het tweede gedeelte onder dat van kolonel Bueno de Mesquita, commandant van het regiment genie-troepen. Stoomvaart-Mij. Nederland. BINTANG (uitr.) 6 v. Singapore. JAN PIETERSZ. COEN (uitr.) 8 v. Siuez. PRINSES: JULIANA (uitr.) 8 to Southamp ton. SOEMBA (thuisr.) 8 v. Suez. RADJA (thuisr.) 11 te Suez verwacht. BALI (thuisr.) 9 to Suez verwacht. SINGKEP (uitr.) pass. 6 Ouessant. KON. DER NEDERLANDEN (thuisr.) 10 te Genua verwacht. Rofterdamsche Lloyd. DJAMBI (uitr.) 8 te Soorabaja. MENADO (thuisr.) 6 v. Sabang.^ MODJOKERTO (uitr.) 8 te Soorabaja. PATRIA 8 v. Batavia ri. Rott- fTJERIMAJ (thuifcr.) 8 5 u. v.m. Finisterre. DJEMBER (thuisr.) 8 van! Padang. SIANTAR (thuisr.) 11 te Londen ver wacht. SLAMAT (uitr.) 11 te Colombo verwacht. Middelburg, 9 Juni: Graanmarkt. Op de graanmarkt whs de aanvoer zeer gering. Tarwe f16 f 16.25. Boter fO.77.V2f 0-87V2) kipeiereri 5 ct., eendeieren 56 et, ganseieren 13 et- Groote veiling van kruisbessen f 11.90 f12 p. 100 k.g. MIDDELBURG. 8 Juni. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: aard appelen 1115, poters 8—13, moskruj 8—10, snijboonen 62, spinazie 1624, postelein 14, peulen 2648, doperwten 38 42, aardbeien $547, alles per K.G. kropsla 23, peen 1013, komkommers 716, selderie 811, bloemkool 416 zuring 1623, rhabarber 69, radijs 3 5, ramanas 46, sjalotten 23, alles per bos, stuk of kist. GOES. Veilingsvereen. Zuid Beveland. Groote veiling van 8 Juni 1927. Kruis bessen f 12.40—f 12.90 per 100 K.G. KI. veiling. Kruisbessen 13.10, aardbeien 47 48, per 100 K.G. komkommers 10, krop sla 0.500.70, bloemkool 25, per 100 st. KAPELLE. Groote veiling van 8 Juni. Kruisbessen 12.4013 per 100 K.G. KL veiling. Aardbeien 3051, vroege aard appels 15.40 per 100 K.G. Uien 1 per 100 bos, kropsalade 1.201.40 per 100 krop, Koolplanten 0.230.26, kipeieren 4.60, bloemkool 89 per 100 stuks." Jonge hanen 0.10 per stuk. OOSTBURG. 8 Juni. Tarwe f 15.50 f 16, Gerst Chevalier f 13.50, Haver f 11.50 f 12, per 100 K.G. iVLISSINGEN. Veiling van 8 Juni. Spi nazie 1116, postelijn 1518, tomaten! 57, doppers 25—34, aardbeien 40—60, asperges I 67—70; asperges II 46—50, asperges III 41, aardappelen 1416, po ters 1014, peulen 3456 ct. p. k-g.; eendeieren 52—49 ct. p. 10 stuks;bloem kool 722, sla 14, komkommers 10,5 15,5, pioenen 56, spitskool 7,5 ct. alles per stuk; radijs 3—3,5, selderij 3 10,5, uien 12, peen 610,5, rabar ber 25, rammanas 33,5, gladiool 21, anjers 4-1-43, Iris 3239, papaver 25 29, rozen 515 ct., alles per bos; pe tered ie 22—25, zuring 1.113 ct., beide per mandje. KRABBENDIJKE. Veiling van 8 Juni. Kruisbessen f 12.20f 12.60 p. 100 k.g. RJtfbem. Door 'tburg. armbestuur zijn in het openbaar verpacht 2 perceden wei land, liggende in Welzinge; samen! groot 2 H.A. 52 A. 55 c.A. (6 gem. 130 r.) De geheele partij is gegund aan dhr I. Tangei te Ritthem voor f 260 's jaars. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond' van 10 Juni: Matige tot zwakko Westelijke tot Zuid- Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Wei nig of geen regen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Later iets warmer. Stand van hedenmiddag 2 uur. Stand1 van gistermiddag 760. Lidht or voor (lettert: Vrijdag 9 u. 48. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Juni, 1 uur. Berlijn 59.14—59.17. Brussel 34.6734.70. Parijs 77—79. Londen 12.12K— 12.12H. New-York 2.499/ie—2.49"/1'. GOES. Ondertrouwd: Dingenis "Wijs, 23 j. jm. en Wilhelmina Paauwe, jd. 19 j. Gehuwd: Johannes Verhage, jm. 42 j. en Annigje van Werven, jd. 32 j.; Leendert de Jonge, jm. 30 j. en Adriana Johanna de Leeuw, jd. 23 j. Over de maiand Mei'. '9GRAVENPOLDER. Gehuwd: 6, Do mus van der Maale 31 jm. van Ovezandl eri Maatje Kruijs Voorberge', 22 j. jd. van 'si Gravenpolder. Geboren: 16, Jan z.v. Pieter Coriielis Kruijs Voorberge en Maria Kallemein; 25, Jan z.v Christiaan Johannes van Over. beeke en Suzann'a Cornelia Tolhoeik. VEERE. Gehuwd: 11, David Kasse en Janna Cornelia Wouters; 18, Willem Huij- bregtse en Jacomina Johanna Goedbloed; 25, Jan van Slooten en Maria1 de Jonge;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3