w No. 2C 4 PUKOL v Het Engel KATHLYN Doorzitten Stukloopen FEUII Ter gelegenheid van het bezoek van den Amerikaanschen Kruiser „Memphis" aan ons land, bood onze Minister van Marine den Amerikaanschen Admiraal Burrage een noen maal aan in huize „Voorburg" te Den Haag. v. 1. n. r. zittend: De Amerikaansche Gezant Tobin, Minister Lambooy, Admiraal Burrage, Minister Boelaerts van Blokland en Admiraal Zeeman. zegd. Dit voorstel wordt met 8 tegen 3 stemmen verworpen, die detr heeren de- Priester, Janse en Melis- Dhr Melis stelt daarop voor, dat de raad de wenschelijkheid uitspreekt, dat de te. genwoordigo huurders van den overgang der woningen niot de dupe zullein wordein. Dit wordt met algemeene stemmen aait- genomen. N. en St. Joosland. Woensdag hielden de hieronder vermelde polders hun ge. vvone jaarvergadering. J oh a nn a-polder. Alle ingelanden te genwoordig of vertegenwoordigd. De rekei. ning 19261927 beliep in ontvangst f236.65 en in uitgaaf f221.45- Batig sal do f 15.20. Begrooting 19271928 vastge. steld in ontv. en uitg. op f 208-40. Dijkge- schot f 6 p. H.A. Opnieuw werd vastge steld een staat van waterleidingen en kunstwerken. Als pl.v.v. dijkgraaf werd herkozen dhr J. L. Haige. Nieuwerkerk©. Van de 5 ingelaii den 4 aanwezig. Rekening 1926'27 in ontvang f448.17V2 en in uitgaaf f428.88, batig saldo fl9.29V2. Begrooting 1927— '28 in ontvang an in uitgaaf f384.29ll/2- Dijkgeschot f2.75 per H.A. De staat van waterleidingen enz. werd vastgesteld. S u z a n n a. Aanwezig, vertegenwoordi gers van de beide ingelanden. Rekening 1926'27 vastgesteld in ontvangst op 12762.461/2, in uitgaaf op f2645.38- Ba. tig saldo fll7.08!/2. Begroeting 1927 '28 ontvangst en uitgaaf f 2195.871/2. Dijk geschot f 26 p. H.A. Staat van water leidingen enz. werd vastgesteld. Molen. Aanwezig alle ingelanden. Reu kenijng 1926'27 f88.61 in ontvangst en f86.90 in uitgaaf. Batig saldo f 1.71. Begrooting 1927'28 f23.78 in ontv. en in uitg. Dijkgeschot f3.50 per H.A. ;MJ o r t i e r e. 7 van de 9 ingelanden tegenwoordig1. Rekening 19261927 f 168.69 ontv., f 147.60 uitg. Batig sal- do f21.09. Begrooting 19271928 1530.89 in ontv. en in uitg. Dijkgeschot f3.25 p. H.A. Besloten werd de helft te betalen in de kosten van het verhar den met grint, van den weg op den dijk tusschen den Mortiere en N. en St. Joos- landpolder, alsmede de helft in de onder houdskosten voor rekening van dazen pol- dor te nemen. Herbenoemd als dijkgraaf werd de heer J. Polderdijk. Do staat van waterleidingen werd opnieuw vast gesteld. M i d d-el b u rg s c h o. Aanwezig of ver. tegenwoordigd alle ingelanden. Rekening 1926—1927 f 5904.91 in ontvang en f 5698.31V2 ia uitgaaf, batig saldo f 206.59V2. De hegroofing 19271928 f4948.081/2 in ontvang en uitgaaf. Dijkge schot f 8 per H.A. Staat van waterleiding gen werd vastgesteld. In verband met de hoogere ontvangsten werd de borgtocht van den ontv.-griffier herzien en ver hoogd. Besproken wordt nog het delven van alle. slooten voor rekening van den polder. Dit wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Hoek. In de jongste gemeenteraadsver gadering waren alle leden aanwezig. Voor zitter Burgemeester Wolfert. De voorz. opent de vergadering op de gewone wijze de secretaris leest de notulen, die onver anderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken, a. Proces-verbaal van het Hoofdstembureau en de beide stembureaux, betreffende de op 19 Mei 1.1. gehouden stemming voor den Gemeen teraad; b. Brief van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van de verordening op de keurloonen. c. Brief van de N. V. P. Z. E. M. te Middelburg, houdende tnededeeling, dat de voorgestelde doorver binding van het telefoonkantoor te Sas- van Gent met het hulpkantoor alhier ver vallen is verklaard. Alles voor kennis geving aangenomen. d. Begrooting Gezondheidscommissie, gezeteld te Terneuzen, groot f800, voor Hoek f53. Wordt goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het tarief voor de levering van elec- trischen stroom door het Gem. Electr. Bedrijf, zoo, dat voortaan, de stroomaf- name wordt berekend tegen een jaarlijksch vast recht per lichtpunt, te weten 45, 35, 30, 20, 15 en alLe volgende 10 cent per .maand, benevens een eenheidsprijs van 25 cent per K. W. U. Na breede be spreking wordt de verordening in haar geheel met algemeene stemmen aange nomen. Een verzoek van J. D. Klaassen om een toeslag op- de aannemingssom voor den aanleg van een wielerpad in de Ge meente, wordt ingewilligd. Besloten wordt een toeslag te geven van 10 cent per M. Verzoek van J. Pladdet, om de beer- ruiming en ander transport voor de Ge meente tegen dezelfde voorwaarden te mogen houden. Een voorstel van B. en W. om afwijzend hierop1 te beschikken, wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot het afbreken van de oude school, met het ontvangerskantoor en te herbouwen met annex een slacht plaats en prison. Kostenbegrooting pkn. f 8000. Z.h.st. besloten liet bedrag hier- voren genoemd, in beginsel toe te staan. Uitgeloot wordt liet aandeel no. 22 in de Gemeenteleening van 1906. Rondvraag: de lieer Jansen informeert naar 'het in de vorige vergadering be sproken ventvierbod. De voorz. zal, als de raad invoering daarvan noodzakelijk acht, -met ©en ontwerp komen, na infor matie. Met 6 tegen 1 slem (M. do Feijter) wordt besloten tot bet vaststellen van een verordening op het venten. Hierna sluiting. BRIEF UIT MIDDELBURG. II. Amice, Het is wel vleiend, dat niet alleen door u, doch zelfs door een .S.D.A.P. raadslid van Middelburg, van mijn eersten brief kennis is genomen. Echter heeft hij er nog al wat op af te dingen, zoodat ik mag concludeeren, dat mijn schrijven doel heeft getroffen. De h©er Paul, meenende, dat er voor zijne partij reden was tot het houden eener feestvergadering en het spreken van eene overwinning verliest drie dingen uit het oog en wel lo. bet feit, door mij aangehaald, dat honderden stem men méér waren uitgebracht dan een vorig maal; 2o. het feit dat het door de S. D. A. P. beoogde doel, het verkrijgen eener „democratische" meerderheid van S. D. A. P. en V. D. niet was bereikt^ ja, dat ,men er verder van verwijderd was, dan te voren en 3o. het feit, dat de door zijne partij zoo fel bestreden Bezui nigingspartij, die rechtstreeks gericht was (gelijk ook de Middelb. Crt. opmerkte) tegen het door do S.D.A.P. gevoerde ge meentebeleid voor Jiet eerst twee zetels gaat bezetten. Gaat men pnder deze om standigheden nog feestvieren, dan blijk/ hieruit in welke mate men bezorgd was voor den uitslag en hoe blijde men is den yijfden zetel te hebben behouden, zij het met een steminenoverschot, dat minder is dan een derde van den kies- deeler. Het schijnt, dat de heer Paul de onder stelling afwijst, als zou zijne partij er op speculeeren om weer in het dagelijksch bestuur Je komen. Maar wat beteekent dan zijne uitdrukking, die hij in de raads vergadering van 25 Mei 1.1. den heer Don Hollander toevoegde, n.l. dat „de partijen in onzen Raad, die aan de regee- ringstafel zitten, geen verliezen hebben geleden bij de verkiezingen" (zie verslag Zeeuw)? Toch zeker wel niet anders dan dat, naar parlementaire zede, deze twee partijen weder aan die tafel moeten tcrug- keeren? Deze mogelijkheid, amice, dient juist te worden bestreden om de hier onder nader aan te voeren redenen. Wan neer wij zulks doen, gaan wij geen pas opzij voor het door de S.D.A.P. zoo kwis tig gebruikte woord „conservatief". Im mers zij bedoelen hiermee een iegelijk, die niet tot hunne partij behoort. Ook het standpunt van het a.-r. raadslid Den Hollander bij de wethouderspensioiieeri-ng noemde de heer Paul „conservatief".. Ook de heer Vertragt, die zoo heftig in de S.-D. verkiezingscourantjes werd aangeval len, wordt natuurlijk bij de conservatieven ingedeeld. Onbegrijpelijk is het, dat de S.D.A.P. met zulke „conservatieven" wil samenwerken, vooral als daar nog bij komt, dat deze raadsleden zooveel zonden op hun geweten hebben. Immers de heer P. ontkent niet dat hij1 zulks op de Groote Markt heeft gezegd, al heeft hij; naar hij zegt, er nog wat bijgevoegd, wat hier minder ter zake dient. In één opzicht hebben wij ons vergist. Wij konden niet veronderstellen, dat de i'nvloed der S.D.A.P. en van hare ver tegenwoordigers in bet gemeentebestuur reeds zoo onberekenbaar groot is, dat zij van het hoofd der politie verlof had; den tot het houden van toespraken op de openbare straat. Nu dit wel het geval is geweest, betreuren wij hat ernstig dat het hoofd der politie hiertoe gelegenheid heeft gegeven. Dei openbare straat mag niet gebruikt woifden als tribune voor de partij, die den; klassenstrijd in haar vaandel voert. Süjaks kronen de commu nisten om eenzelfde vergunning bij den Burgemeester en kan deze dit hun niet weigeren. Dan wordt de eerzame burge rij van Middelburg onthaald op tooneelen, als op het Noordplein te Rotterdam, waar manncni als Van Burink en Cloremans hun spelletje spelen. Wij hopen en .vertrouwen dan ook dat in 't vervolg van de zijde der politie zal worden voorkomen, wat nu is geschied. Doet zij dit niet, dart malakt de politie het zichzelve em do burgerij onnoodig lastig. Wat voor ons, antirevolutionairen hot meest van belang is, is de oplossing van de vraag: zullen hun ver tegenwoordigers in den Raad in Sept. a.s. er toe medewerken ,dat de S.D.A.P. we der aan de regeeringstafel plaats neemt? Wij achten deze oplossing van zoodanig belang dat wij vertrouwen dat ouzo raads leden vooraf de meening zullen inroepen van de Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", die hen candideerde. Op zulk een vergadering kan dan wor den overwogen: a. of het gewenscht is samen te gaan hoe dan oo'k met eene partij, die een compromis sloot o.a. om mede te werken tot afschaffing der kermis, doch die, toen zij bemerkte dat sommigen harer aanhangers op eene vergadering in de „Vergenoeging" zich daartegen ver zetten, omdat daardoor den werkman oen zijner weinige „genoegens" zou worden ontnomen, door den wind gingen en do kermis in stand hielpen houden; b. of het gewenscht is te wijken voor den invloed van den Bond van Nedi. Onderw., die aangesloten is bij het Ned. Vakverbond, de tweelingzuster der S D. A.P., die ook in M. grooten invloed uit- toefent in de S.D.A.P. en aan hare zijde aan den verkiezingsstrijd deelneemt, door te wijzen op» futiliteiten, als het declaree- ren van plm. f30 als kosten van een ouderavond eener Bijz. School en te ver zwijgen het feit dat het Bijz. Onderwijs to Middelburg door haar zuinig beheer dui zenden guldens voor de gemeente bé- spiaart; c. of het gewenscht is den invloed der S. D. A. P. te bestendigen bij be noemingen van gemeenteambtenaren, daar van dien invloed een kwistig gebruik wordt gemaakt. (Mij dunkt, het, antwoord onzer a.r. mannen zal geen onzeke-reu klank heb ben.) Hot deed mij genoegen dat het stuk van den heer Paul in „De Zeeuw" aan'. loiding gaf deze uiterst belangrijke! zaak ni 't openbaar te mogen bespreken. Immers, ook in Middelburg dient de openbare zaak in het openhaar te wor den behandeld. Met vriendsch. groet ME,TELLUS. P.S. Over de w e th ouders p ens ioneeL ring schrijf ik een volgende maal. Hoe Mr L. va« Andjel gekozen werd. In zijn „Uit mijn leven" vertelt wijlen de heer L. Penning o.a. liet. volgende: De veikiezingsveldtoichten zullen1 me heugen. Kluchtige ervaringen heb ik beleefd in dien tijd. Er zou een1 boek van vol te schrijven zijn, maalt' ik wil mij tot twee ontmoetingen bepalen. 't Was er heet toegegaan bij de stem ming voor de Provinciale Staten. De ba lans trilde in den evenaar. Ein bij het natellen der stembussen uit den omtrek werd er een netelig verschil ontdekt. Waar schuilde het abuis? De gansche naicht was er me© gemoeid do fout te ontdekken, totdat tenslotte op het Goikumsche stadhuis met wiskundige nauwkeurigheid kon worden geconsta'. teerd, dat de antirevolutionaire candidiaat, do heer Mr L. van Andel, wals gekozen. Met één stem meerderheid Inderdaad, het had er gespannen. Ik reed dien morgen naar ©en naburig dorp en wij deelden er den- uitslag me©. „.Kijk", zei een der dorpelingen mat triomfantelijke stem: „dat heb ik hem geleverd. Mijn stem gaf den doorslag." „Jouw stem?" vroeg een omstander met groiote verbazing: „jij stemt toch liberaal?" „Wis cn zeker. Van Andel is liboraial. En daarom stemde ik hem." Da verbazing der omstalnders 'klom nog, en de huisvrouw van den kiezer zag haar man aan met dreigende, onheil; spellende blikken. Er scheen een zwaar huiselijk onweer op til. ,,Hoie weet je Klaas, dat di© vent lib®, raai is?" vroeg ze met gejaagden ademt. „Wel dat staat op het stembiljet. L. van Andel dat L. is natuurlijk een afkGrting van het woord „Liberaal". De omstanders stonden gewoonweg paf van zooveel scherpzinnigheid, maar de huisvrouw zeide met een woedend geL baar; „Nou breekt me toch warempel de klomp. 0 driedubbel uilskuiken, wat heb je nu weer uitgehaald? Direct naar 'tland hoor, en je komt vandaag niet meer onder mijn oogen!" Yan 25 Mei1 Juni. KRUININGEN .Gehuwd: Jan van de Vreede, 30 j. en Martina Bauer, 21 j. Geboren: Neeltje, cl. v. Karei Rjjkhals en Jacoba Lindenberg; Gerardus Eghertus, z. v. Leenderl Johannes Kostense en Adriana Jo hanna Knook. Over de maand Mei. SCHORE. Geboren: Jozina Cornelia, d. v. Norbertus Rijk en Josiena Goense. ELLEWOUTSDIJK. Gehuwd: 19, Ja cob Janus Smallegange, 25 j. en Maria Dina Hendriks, 21 j.; 19, Adrianus Jan Hendriks, 25 j. en Jannigje Geertruida van Steenis, 17 j. te Eindhoven. Geboren: 30, Helena Willemina, d. v. Marinus Gornplis Koppenhol en Maatje Cornelia van de Graaf. Overleden: 6, Janus Smallegange, 27 j., echtgenoot van Cornelia Leuntje Smalle gange. Levenloos aangegeven: 18, een kind van Pieter de Meester en Jozina van de Velde. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 12, Cornelis de Meester, 30 j. jm. te Ellewouts- dijk en Catharina Lijdia de Bart, 32 j. jd.; 19, Leendert de Bart, 32 j. jm. en Francina Bakker, 34 j. jd. Geboren: 2, Cornelis, z. v. Marinus Eek- hardt en Maatje de Bart; 1, Catharina Maria, d. v. Jacob Christiaan de Jonge en Elisabeth van Gilst. Overleden: 3, Dina Abrahamina Looij, 7 weken; 28, Jacob Franse, 47 j., echtge noot van Maria Meulbroek; 29, Lauren- tius Steijn, 1 j. OUDELANDE. Gehuwd: 12, Pieter Westveer, 30 j. jm. te Driewegen en Wille mina van Wingen, 25 j. jd. Geboren: 29, Stoffel, z. v. Gilles Abra ham Mol en Wilhelmina Pieternella Duijn- kerke; 30, Elia Helena, d. v. Nelis Schou- wenaar en Adriana Klap. WAARDE. Gehuwd: 11, Augustijn Ma rinus Allewijn, 32 j. jm. en Tannetje Her- mina Mol, 37 j. jd.; 11, Gilles Pieter Alle wijn, 26 j. jm. en Maria Jacomina Mol, 28 j- jd. Geboren: 25, Johannes Abraham, z. v. Marinus Hendrikus Jan Weststrate en Krina Jacoba Pieper; 31, Cornelis Jan, z. v. Arnhout Klap en Jacoba van Over loop. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 5, Dinge- nis Overbeeke, 27 j. en Geertruida van de Vreede, 24- j.; 5, Daniël Johan Slabbe- koorn, 26 j. en Suzanna Tannetje Hoek man, 25 j.; 12, Marinus Schouten, 25 j. en Leintje Bonau, 23 j.; 12, Omer van Houte, 28 j. te Waarde en Apolinia Hendrina Wiskerke, 29 j.; 19, Willem Waterman, 25 j. te Waarde en Elizabeth Traas, 19 j.; 19, Hermanus de Bat, 26 j. te Kruiningen en Thona Schrier, 21 j. Geboren: 2, Suzanna, d. v. Jan Poort vliet en Kornelia Abrahamina van Houte; 1, Gathalina, d. v. Matthijs Korstanje en Adriana de Kok; 13, Jan Jacobus, z. v. Jacobus Frangois Allaart en Augustina Allewijn; 29, Jozina Elizabeth, d. v. Jaco bus van Velzen en Johanna Slabbekoorn. Overleden: 7, Tryfosa Kropfeld, 55 jaar, echtgenoote van Andries Andree. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 5, Cornelis Klap, 35 j. jm. en Lena Thole- naar, 24- j. jd.12, Willem van de Velde, 22 j. jm. en Jacoba Hoogerland, 23 j. jd; 19, Johannes den Boer, 21 j. jm. en Maria Timmerman, 20 j. jd. Geboren: 1, Johanna Maatje, d. v. Hu- brecht Goedegebure en Neeltje Oele; 6, Jan, z. v. Jan Breeweg en Maria van Lie- re; 11, Jacob, z. v. Johannis Cornelis Kerkhove en Cornelia Jansens; 15, Maria, d. v. Cornelis Vermeule en Mina de Vos; 19, Maatje Catharina, d. v. Pieter Polfliet en Adriana Grim. Overleden: 14, Hubrecljt Pieter Speij- kers, 4 maanden, z. v. Marinus Speijkers en Klazina Moerman: 21, Johanna van Weele, 68 j., echtgenoote van Jacobus Nijsse. BORSSELE. Gehuwd: 5, Hendrik Schip per, 24 jaar jm. en Neeltje van Westen, 24 jaar jd. Geboren: 4, Frans, z. v. Adriaan Wal- hout en Maatje Walhout; 5, Johannes Cornelis, z. v. Gerrit Izaak Melis en Chris tina Bras; 21, Jan, z. v. Job Walhout en Martina Noels; 24, Aarnoul, z. v. Jan Walhout en Janna Walhout. Overleden: Izaak, 1 jaar, z. v. Cornelis Leijs en Geertrui Hoek. RILLAND-RA TH. Gehuwd: 12, Marinus Dronkers, 20 j. en Maatje Walraven, 18 j., Johannes Lambregtse, 32 j. en Johanna Minnaard, 2(5 j. Geboren: 23, Cornelis Marinus, z. v. Marinus Wisse en Josina van Maldegem; 24, Cornelis, z. v. Eliza Lambreehtse en Adriana van Alten; 28, Marinus Jacobus, z. v. Jan Zuijd- wegt en Jannetje Polderman. Overleden: 1, Leuntje Kaat, 88 j., wed. v. Leendert Verstraate; 7, Johannes Baptist 7 m., z. v. Josephus Franciscus de Greef en Elisabeth Musters. KAPELLE. Gehuwd: 5, Frangois Christiaan Tilrooy, jm. 32 j. en Jacoba Landman, jd. 25 j.; 12, Jozias Marinus de Regt, jm. 25 j. en Adriana Balkenende, jd. 24 j.13, Joost Ver hage, jm. 27 j. en Klazina Poortvliet, jd. 24 j. Johannes Baijens, jm. 30 j. en Goziena Pikkaart; 20, Frans Jan Boone, jm. '23 j. en Adriana van de Velde, jd. 21 j.; Pieter van Iwaarden, jm. 23 j. en Janna de Rlaeü, dj. 22 j. Geboren: 8, Marinus Johan, z. v. Stoffel Pieter Groenleer en Maatje Glas; 10, Frans, z. v. Pieter Cornelissen en Eli zabeth Koeman15, Andries, z. v. Lein Evers- dijk en Jacomina Raas; 17, Clazina Cornelia, d. v. Freerk Pieter de Graaf en Tannetje Davidse; 20, Dina Cornelia, d. v. Cornelis Wisse en Jannetje de Kunder; 25, Jacomina Adriana, d. v. Adriaan de Rourgraaf en Ma ria Sinke; 28, Neeltje Maria, d. v. Chris tiaan Smallegange en Anna Eversdijk. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: Jan de Witte, 25 j. en Jakomina van Rooijen, 24 j.; Kornelis Minderhoud, 24 j. en Lourina Roelse, 22 j.; Gerrit van Sighem, 29 j. en Suzanna Janse, 23 j. GehuwdJohannis de Visser, 25 j. en Elizabeth Polderman, 22 j.; Levinus Hen- drikse, 25 j. en Debora Lievense, 23 j.; Joost Gabriëlse, 2G j. en Katharina Kornelia Huibregtse, 23 j. Geboren: Willemina, d. v. Janis Minderhoud en Leuntje Lievense; 'Kornelia, d. v. Lourus Brasser en Willemina Roelse. Overleden: Willemina Huibregtse, 66 j., echtgen. v. Leendert MinderhoudGrietje Schorsij, 53 j., echtg. v. Jan van der Wal. AXEL. Huw.-aangiften: 6, Levinus Dieleman, 21 j. jm. en Janna Cornelia Brandes, 19 j. jd.19, Louis de Pooter, 25 j. jm. en Cornelia van Dixhoorn, 26 j. jd.20, Augus tus Adrianus van de Walle, 28 j. jm. en Christina Rosalia Casteels, 19 j. jd. Huw.-voltrekkingen: 5, Petrus Johannes van Aerde, 26 j. jm. en Zulma Maria Mathilda Seghers, 24 j. jd.; 12, Adolf Krijn van ArenUials, 21 j. jm. en Maria Dieleman, 17 j. jd.; 19, Levinus Dieleman, '2L j. jm. en Janna Cornelia Brandes, 19 j. jd. Geboren: 3, Janna Cornelia, d. v. Pieter Leendert Goossen en Cornelia Schieman4, Ebrina en Janna, tweel. d. v. Pieter Penne en Francina Schieman; 6, Abraham Jacobus, z. v. Anthonü de Pooter en Elizabeth Neeltje van Bendegem; 13, Pieter, z. v. Andries Cor nelis Verschelling en Dina Adriana de Feijter; 16, Elizabeth Anna, d. v. Pieter van Bende gem en Anthonia Cornelia Hamelink; 17, Janna Ebrina, d. v. Martinus Dekker en Geer trui Schieman17, Johannes Franciscus, z. v. Auguslinus Freijzer en .Eliza Maria Apolonia Kroes; 21, Jacoba Jacomina en Jacomina, tweel. d. v. Leendert Moerland en Cornelia Scheele; 26, Victor Ferdinand, z. v. Achiel Schelleman en Alberta v. Waes; 30, Catharina, d. v. Jan de Feijter en Maria Lourens; 31, Mina Johanna, d. v. Marinus Levinus Rutier ern Tanneke de Kraker. Overleden: 4, Willem Jacob Simons, 20 j., ongeh'. z.10, Augustinus Johannes Kindt, 91 j., wedn. v. Prudentia Lammens; 14, Louisa Rozalia Cleminck, 26 j., echtg. v. David Johannes Porrejj15, Frangois de Blaay, 17 j., ongeh. z.Maatje Wiemes, 90 j., wed. v. Jozias de Koefjer. N. EN ST JOOSLAND. Goh.13, Wil lem, z.v. J. de Jo-nge on D. Baas; 17, Marinus Pieter, z.v. A .de Jager en E. N. Reijnoudt; 19, Jannetje d.v. M. Fi lms en L. Koppejan. 21- Cornells z.v- en Neeltje d.v. I. Baas en N. Clrucq. MEL1SKERKE. Gehuwd: 20, Clornelis Da'vildse, weduwn. 34 j. en Jacoba Sihke 24 j- jd.; Aarnout Janse, 31 j. jm. en- Elizabeth Zwemer, 24 j. jd. Geboren: 6, Adriaan z.v. Adriaan Adri- aanso en Magdalenai Melse, 13. Hendrik z.v. Andries de Visser on Martina Dekker; 19, Pieter z.v. Marinus Anthonie de Pre© en Johanna Louws20, Pieternella d.v. Jacob Francke en Maria de Visser. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 6, Casper Mulder, 27 j. jm. en Jacoba Maat, 22 j. jd. Geboren: 1, Johannes Jacobus Cathari- nus, z. v. Johannes Jacobus Gathariuus van der Graaff en Adriana de Hamer; 8, Janna, d. v. Jozias Siereveld en Jannetje de Nooijer. 16, Overleden: 16, Catharina Radema ker, 81 jaar, wed. van Pieter Boone. GRIJPSKERKE. Gehuwd: 18, Antheu- nis Pieter Huijsman: 22 j. eni Elizabeth Holiebrandse 25 j. jd.; Geboren: 1. Hendrik z.v. Nicolaas Meij er en Tannetj-e Jozina Broorei. Overleden: 18. Adriaan Dingemanse- 83 j. weduwn. van Jacomina Wisse SEROOSKERKE (W.). Gehuwd: 11, Si mon de Later, jm. 23 j. en Neeltje Waltel, jd. 25 j.; 25, Jan Boone, jm. 23 j. en Jo hanna Cijvat, jd. 20 j. Geboren: 31, Bartel, z. v. Jan Wattel en Magdalena Maria van Leersum. Overleden: Marinus, 16 maanden, z. v. David Coppoolse en Neeltje Adriana Kos ter. ZOUT EL AN DE. Gehuwd: Adriaan Boo gaard, jm. 26 j. en Johanna Wouters, jd. 23 jaar. Geboren: Jacobus, z. v. Adriaan Koppe jan en Adriana Verhage; Elizabeth, d. v. .Janis van Sluijs en Maria de Visser; Ca tharina, d. v. Andries Francke en Barbara Wijkhuis. K0UDEKERKE. Ondertrouwd: G. Nieuwenkamp, jm. 26 j. en W. Groenen- berg, jd. 25 j. Gehuwd: J. Duvekot, jm. 22 j. en G. Kramer, jd. 22 j.; J. Francke, jm. 25 j. en G. Aarnoutse, jd. 26 j. Bevallen: J. de Visser geb. de Korte, z.; P. van Sluis geb. Huijsman, z.; A. de Wit te geb. Huijbregtse, z. Overleden: D. Jobse, 75 j., man van P. Schout. OOSTKAPELLE. Gehuwd: Simon den Hollander, 22 j. jm. en Catharina de Voogd, 22 j. jd.; Bartel Meijers, 25 j. jm. en Elizabeth de Visser, 24 j. jd.; Jacobus Jasperse, 31 j. jm. en Pieternella de Kam, 27 j. jd. Geboren: Andries, z. v. Willem Maljaars en Suzanna Brakman; Cornelis, z. v. Hen drik Lohbezoo en Catharina van den Berge. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd2, Louis Kramer, 34 j. te Wissenkerke en Cornelia Adriana van der Weele, 26 j.; 3, Macihiel Jan van Ree, 25 j. te Wissenkerke er Maria Cornelia Nicolina Haringman, 20 j. Gehuwd: 2, Leendert Kempe, 26 j. e,n Elisabeth Pieternella Reeke, 22 j. Overleden: 30 Mei, Jan Abraham, 1 jaar, z. v. Adriaan de Wit en Maijke Leuntje Karreman. HOEK. Huw.-aangiften: 12, David de Groote 25 j. jm. en Catharina Jannetje de Fouvv, 21 j. jd.19, Benjamin van Hoeve, 23 j. jm. en Jacomina Zogers, 20 j. jd.27, Da niël de Blaey, 25 j. jm. en Janna Meertens, 23 j. jd. Iluw.-vollrekkingen5, Pieter Adriaan Ze- gers, 28 j. jm» en Jannetje Johanna Stoffels, 21 j. jd.; 25, David «le Groote, 25 j. jm. en Catharina Jannetje de Fouw, 21 j. jd. Geboren: 12, Martinus Jan, z. v. Johannes Rouw en Marina Neels; 19, Marinus, z. v. Jan Johannes van Driel en Maatje Penne. Overleden: 16, Anna Vinke, 36 j., echtg. v. Pieter van Es; 20, Cornelis Drabbe, 62 j., z. v. Gilles Drabbe en Jacomintje Franse. Directeur- R. 2 Bureau: Lange Tel.: Redactie er Postrekei Bijkantoor iFlrma F. P. DHU Onlangs trachtti kipzingsorgaan te op Engeland, wa Partij zich mee geest uitlaten, a; Oh rist enen wel t behooren. Dat de toestam Engeland geheel lande is algemeen haar niot tot de doorgedrongen. Daarom vcstigc een artikel in ,,H De heer de R in do Engelsche „lifberale" en „c gen zijn. De parti kert socialistisch strijd" komt in he partij niet voor. Menig vakveree aldus „Het V liberaal of conse heteekenen in l5n hetzelfde als in 0 ook op liberale o ten. Zoo iemand bul ie te betalen Zoo zijn er in het spoorwegperS' die niet contribi fonds cn bij de Sunderland, 0111 noemen, overtreff den de betalendcn Vermoedelijk van het bovensta: tot de redactie dringen, dat een b geval niet toelaat Zaken zijl „Zaken zijn zal die onnoemelijk en die in het lev schade heeft aan: Moreele schade Hoe menigmaal dit woord het gei delingen goed te met het Christeli male ontoelaatba: Men staat voo Er kan een goedi maar niet zonde aan te doen. En -dan wordt, zaken" hel begin: tergrond geschovi lijk oogpunt geooi bande ld. „.Zaken zijn za de korte inhoud drijfssysteem. En de arbeiders, de -drijfsleven, menscl felrjke ziel, geschaj Vergeten w-erd, in den grond der dan rentmeesters trouwde goed en patroon binnen heidsconlract uito- den oppersten Se En geldt van de hetzelfde? t,Zaken zijn zak arbeid alleen om verzuimd woirdt, bij het licht vap. geten wordt, dat 1 ■57). Hij luisterde hoe iemand tege dat de kamer ir was aangoloopen. met een luid g-erii als zijn ooren hen stig was van een 'HOOFDE Ve Al die geluiden dat Ching niet g ren werkelijk men het gerinkel van om hem te overtu bedoeling. Een oogenblik 1 gene, die hot mes ook stil hield, hee volstrekte rust. Toen begon adem te halen. T luid, heel voorzie syth was zeker, in de kamer wai

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 6