QdAJ^-e/n "Tooucfijhe fwdd, PU ROL Dit de Provincie. Doos30-60,Tube 80ct.Bij Apoth.en Drogisten aangeboden in de groote achterzaal van de Sociëteit St. Joris, die nog veel te klein bleek om alle afgevaardigden en de leden van de afdeelingen in Zeeland te bevatten. Het prinsekwartiertje was dan ook reeds flink overschreden, toen alle aanwezigen een plaatsje veroverd hadden en mevr. P e t e r m e ij e r, presidente van de afdeeling Middelburg, nadat gezongen was Ps. 75:1, voorging in gebed. Hierna hield zij een welkomstrede waar aan yrij het volgende ontkenen: Wij achten het, aldus spr., een voor recht U in onze goede stad met haar landelijke omgeving vol intieme schoon heid ter jaarvergadering te mogen ont vangen. Al zal de kennismaking slechts kort kunnen zijn, wij hopen U gedurende Uw tweedaagsch verblijf alhier, onder des kundige leiding, een blik te doen slaan in onze terecht beroemde Abdij, terwijl U door een rondrit reeds een indruk hebt ontvangen van Zeelands tuin met zijn bloesempraal van meidoorns, zijn schilder achtige dorpjes, zijn bosch, duin en strand alles verlevendigd door de nijvere land bewoners in hun aantrekkelijke kleeder dracht. Nu wij als de Ned. Chr. Vrouwenbond voor de eerste maal in Zeeland ter jaar vergadering bijeen zijn, dacht het mij goed U op dezen 'begroetingsavond ter inlei ding eenige losse mededeelingen te doen over hetgeen de vrouw in den loop der historie voor het openbare leven van Zeelands hoofdstad heeft beteekend. Ik herhaal: losse opmerkingen zullen het zijn, die uit den aard der zaak op vol ledigheid in het geheel geen aanspraak maken. En dan herin oer ik U in 3e eerste plaats aan de voormalige hier gevestigde Ordekloosters der grauwe en zwarte zus ters .en het bagijnliof. Ze brengen |Ons voor den geest, hoe reeds in vroegere eeuwen de vrouwen zich geroepen voelden ooi de kranken en hulp behoevenden te hulp komen en hun veelszins zoo droevig lot naar vermogen te verzachten. Voorloopsters waren deze zusters van onze tegenwoordige zusters-diaeonessen en verpleegsters, die zich ook voor den arbeid der 'dienende liefde hebben ge geven. Wanneer ik mij vervolgens waag op het gebied der letteren en kunst, dan voer 'ik u in gedachten heen naar onze Gou den Eeuw en noem u den naam van Anna Roemer Vis schier, een der beroemde vrou wen van den Muiderkring, bij wier bezoek aan Zeeland in 1622 „De Zeeuwsche Nag- tegaal" uitgegeven werd, een dichtbundel waarvoor verschillende Zeeuwsche poëten van dien tijd bijdragen hadden geleverd. Een andere vrouwennaam uit dien roem- ruchten tijd is die van. Elisabeth Musch, de hoofdpersoon van de nog niet vergeten roman van Jacob van hennep. Zij was in 1612 geboren en dochter van Jacob Cats, wiens gedichten in menige woning eens een eereplaats naast den huisbijbel innamen, en die hier in Middelburg in de 'Lange Noordstraat woonde, en een (Zomerverblijf op den Munnikehof onder Garijpskerke bezat. Ruim een eeuw later in de tweede helft der achttiende, leefde en werkte het vriendinnenpaar Elisabeth IWoLff en Aagje Deken, de schrijfsters van Sara Burgerhart en Willem Loevend, jaan wier nagedachtenis te Vlissingen een monumentale fontein is gewijd. Als ik nu van het terrein der letteren op dat der geschiedenis overstap, dan moet ik allereerst mijn leedwezen er over uitspreken, dat ik u hier niet kan wijzen Op een figuur als die van Kenau Simons Hasselaar, die een daadwerkelijk aandeel heeft gehad in de verdediging der vader- landscbe erve, tijdens den grooten wors telstrijd om vrijheid van geweten, hoewel ik juist van haar vermeld vond, dat zij na 1574 turftonster in het naburige Ar- nemuiden is geweest. Toch mag ook Middelburg roem dra gen op burgeressen, die hun leven veil hebben gehad voor de zaak der gods dienstvrijheid. De vonnissen van den Hertog van Alva vermelden ons den naam van Sara, de weduwe van Van Rijn, den makelaar, die in haar huis langen tijd heimelijke ver gaderingen en bijeenkomsten heeft toege laten, waarbij zelfs het Heilig Avondmaal ,werd gehouden. Van Lijnke van de Perre, die beschul digd werd verwerpelijke en verboden pre dikatiën te hebben bijgewoond, en des wege gevonnist werd; Van Maayke Jansdochter, weduwe van Frans Laureys en Aaltje Jansdochter, huis vrouw van Simon Dieriks, die om hun kettersche gevoelens gedurende 't schrik bewind van Alva levend verbrand werden; terwijl vele andere vrouwen slechts door de vlucht naar Norwich in Engeland ternauwernood het veege lijf wisten te bergen. i Ik heb U' voor den geest geroepen vier soorten van vrouwen, die in de geschiedenis van onze stad en van ons gewest een vooraanstaande plaats heb ben ingenomen. Vier soorten van vrouwen, die, zal het onzen Bond wel gaan, ook daarin altijd zullen moeten gevonden worden, ja er een belangrijke rol in zullen moeten spelen. In de eerste plaats de intellectueele vrouwen; vrouwen van hreede ontwik keling en scherp verstand hebben wij noodig, die aan onzen bond leiding zullen moeten .geven en haar op een steeds hooger peil zullen moeten brengen. Vervolgens vrouwen, die een zegen ver spreiden jn de maatschappij, doordat zij hun leven hebben gewijd aan den arbeid der dienende liefde. Die vooral de nachtzijde van het men- schelijk leven gedurig voor oogen hebben, maar daarin mogen laten vallen menige straal van de liefde van Christus. Zij zijn de vrouwen der praktijk, van wie wij veel leeren kunnen. En dan in de derdp plaats, vaderlandsche vrouwen, hebben wij noodig, moeten wij eigenlijk allen zijn. Vrouwen, wier hart warm klopt voor den .geboortegrond, voor het Huis van Oranje. - Die zich één voelen in genegenheid voor onze geëerbiedigde Koningin en Haar huis. Heet onze vereeniging niet de Neder- landsch Chr. Vrouwenbond? En dan ten slotte leg ik de klemtoon nog eens anders. Ned. Christen Vrouwenbond. Ik on- derstreep in onzen naam het woord Chris ten. Dat wij als Vrouwen hier te samen komen, is iets buitengewoon belangrijks. Mochten we ons van onze roeping als vrouw maar steeds meer en beter be wust wqrden! Dat we Nederland se h e vrouwen zijn, zegt nog iets meer. Het ,wijst ons op den band, die ons aan het vaderland en aan. het verleden verbindt. Maar het hoogste is toch de christ ennaam. Ned. Christen- Vrouwenbond. Niet om ons te verhoovaar- digen, om ons beter te achten dan ande ren en pp hen vanuit de hoogte neer te zien. Maar om ons licht te laten schij nen eenvoudig en vriendelijk daar, waar God ons geplaatst heeft. En ook waar Hij ons samenroept, om de belangen der vrouwen te behartigen en te ver dedigen. De vrouwelijke geloofs-getuigen .over welke wij het laatst spraken, mogen ons, leden van den Ned. Chr. Vrouwen bond, als een wolk van getuigen zijn, die ons .bezielen in den strijd, dien wij hebben te voeren tegen alles, wat de hedendaagsche vrouw tracht af te bren gen van haar Chr. belijdenis, daarbij dank baar gedenkend, hoe thans minder zware offers worden geëischt, maar desniet tegenstaande ook de vrouw niet achter mag blijven in den geestelijken strijd, dien de christenen van onzen tijd te kampen hebben. Moge ook de jaarver gadering, die thans gehouden wordt, er toe bijdragen, dat dit doel van onzen bond meer en meer bereikt worde. Ik eindig met U allen, die hier tezamen gekomen zij't, namens de ontvangende af deelingen een hartelijk welkom toe te roepen 'aan deze plaats en daarbij den oprechten wensch uit te spreken, dat ge u hier niet alleen pp Uw gemak zult gevoelen, maar ook in de gelegenheid zult worden gesteld, om onder den zegen des Allerhoogsten opbouwend werk in onzen bond te verrichten, zoodat deze jaarvergadering in de annalen onzer ver eeniging een belangrijke plaats moge in nemen. Na deze met aandacht aangehoorde rede, werd door allen staande het Bonds lied gezongen. Een viertal dames in de Walchersche Axelsche, Nieuwlandsche en Zuid-Beve- landsche kleederdracht, zongen daarop keurig het Zeeuwsche Volkslied, waarvan het laatste couplet moesx worden ^gebis seerd en toen door de meesten werd medegezongen. Voor de pauze kwamen nog een 16-tal boertjes en -boerinnetjes, onder leiding van den heer van Noppen, de bekende Provinciale rei ten beste geven, waarbij het eenige bezwaar was, het wat te kleine podium. Ook na de eerste pauze kwamen de kleinen opnieuw voor het voetlicht, om eerst met vier drietallen een aardige rei uit te voeren, terwijl de boerinnetjes ten slotte het aardige „Touwtje springen" ver tolkten. De heer van Noppen en de klei nen hadden een welverdiend succes en de accompagneerende dame had de bloe menhulde zeker ten volle verdiend, even als haar collega in dezej die de liederen begeleidde. Van deze liederen zij nog genoemd, dat voor de tweede pauze twee coupletten van .bet Wilhelmus gezamenlijk werden gezongen, en na die pauze door de boven reeds genoemde vier dames 't Zeeuwsch- Vlaamsch Volkslied. Na deze tweede pauze had nog een aardige huldiging plaats; door de Zeeuw sche afdeelingen werd aan de aanwe zige dames van het hoofdbestuur, me vrouw M. Havelaarvan. Beeck Calkoen; mevr. Mr C. Frida Katz, en mevr. Land weerde Visser een zilveren herinnering aan het eerste bezoefc van den Bond aan Zeeland aangeboden, terwijl eenzelfde her innering met oorkonde zal worden toe gezonden aan mevrouw A. C. Diepenhorst —de Gaay Fortman, die niet kon aan wezig zijn. Aan de dames ■Petermeijer en Huizinga die zooveel voor de voorbereiding deden, en aan de pianiste Mei. van Liere te Goes, werden door de andere Zeeuwsche afdeelingen bloemen aangeboden. Mevr. Havelaar, dankte mede namens de beide andere dames voor de groots che ontvangst en de uitstekende voorbereiding en piet minder voor de op hoogen prijs gestelde blijvende herinneringen. Op haar verzoek zongen de aanwe zigen het laatste vers van Ps. 133. Hierna ging mevr. Havelaar in dank zegging voor- Hedenmorgen werd onder hevige regen buien een bezoek gebracht aan de Abdij waar onder leiding van den heer Hondius, die een uitvoerige historische toelich ting gaf de Abdijgebouwen werden be zichtigd. Ook in de Nieuwe Kerk werd bij het graf van Everts en door den heer Hondius bet woord gevoerd. Te elf uur ongeveer begon de huis houdelijke vergadering die, nadat gebe den en gezongen was, door de presidente Mevr. Havelaar met een toespraak ge opend werd. Medegedeeld werd, dat Mevr. Frida Katz zich niet opnieuw voor een be stuursfunctie kan beschikbaar stellen, mede omdat zij als lid der Tweede Kamer ook tegenover de wenschen van den Vrouwenbond hare vrijheid wenscht te be houden. Wel verklaarde zij zich bereid den Rond als lid van de Commissie van Advies te dienen. Mevr. Rreedveld (Rotterdam) deed en kele mededeelingen omtrent de gevoerde propaganda-actie, die tot resultaat had dat meer dan 500 nieuwe leden werden ingeschreven. De bond telt thans in to taal "4600 leden. De gebeurtenissen te Aar- d en burg. Men schrijft aan de „Rott." uit Aardenburg In „De Maasbode" van Woensdag avond lezen we een stukje uit Aardenburg onder de sensationeele kopjes: „Het monsterverbond te Aardenburg." „Anli-papistische samenwerking tus- schen vrijz., soc.-dem., anti-rev." Het is o.i. wel de moeite waard dit artikel stuk voor stuk te bespreken. lo. Van een anti-papistisehe samen werking tusschen vrijz., soc.-dem. en anti- rev. is absoluut geen sprake. De anti- rev. kiesvereeniging heeft totaal geenerlei samenspreking met de andere groepen ge had, is er zelfs niet toe uitgenoodigd. 2o. De anti-rev. partij heeft zich niet laten paaien met een in uitzicht gestel- den zetel. De anti-rev. partij hier ter plaat se laat zich niet paaien, door niemand, maar is fier als altijd met een eigen lijst uitgekomen. Dat enkele van de vrijzinnigen op deze lijst gestemd hebben, liever een anti-rev. op de wip hebbend, dan ean meerderheid van de katholieken is toch werkelijk, voor wie de toestanden in Aar denburg kent, geen wonder. Het is, zooals een der vooraanstaande katholieken in dit district verklaarde: wat de kath. partij1 in Aardenburg doet, is een schande voor heel onze partij. 3o. De A.-R. behaalden met de Prov. Statenverkiezingen slechts 74 stemmen. Dat is waar, maarde Chr.-Hist. 21 en de Staatk. Geref. 8. Deze laatste heb ben we alle. 4o. En dan als de klap op de vuurpijl hot laatste, waarin staat te lezen, dat een groot aantal stemmen blanco of van on waarde was uitgebracht, mogelijk als pro test van vele kiezers, die op deze wijize wilden toonen, met een dergelijk politiek monsterverbond niet gediend te zijn. Dat is nu niet een vergissing of een vermoeden, maar een brutale onwaarheid, om stemming te maken in den lande, want de schrijver moet er bij1 'geweest zijn, moet gezien hebben op Maandagmor gen 23 Mei al die anti-rev. en Chr.-Hist. en Staatk. Geref. kiezers en kiezeressen, die in een groep voor de Marechaussee kazerne op de Markt stonden, niet weg schuilend, opdat niemand zou zien, dat zij er ook bijbehoorden, maar fier en open; hij moet geweten hebben, dat zij vrijwillig één voor één de verklaring af- legéen voor den heer Subst. Officier van Justitie, dat ze de anti-rev. lijst hebben gestemd. Hij moet geweten hebben, dat minstens 15 stemmen van de anti-rev. verknoeid zijn. En als hij tot zichzelf inkeert, zal hij moeten toestemmen, dat er geen monsterverbond is, maar wel, dat er in Aardenburg een monstergroep is, een uitwas der kath. partij, waarvoor de anti-rev. niet gaarne de Roomsch-Katho- lieke partij zouden willen aanzien. En de R.-K. Staatspartij kan zich niet meer eeren, dan door dien uitwas chirurgisch te behandelen. Zal het misschien moeilijk zijn de schul digen te straffen, dit feit staat vast: Er is schandelijk geknoeid. Ondertusschen ontving cand. No. 1 van de antirev. lijst bericht van al zijn R.K. afnemers, op een enkele na, dat hij niet meer mocht verschijnen, dat, als de auto voor hun deur stond, ziji zelve zouden worden geboycot. Onze roep gaat uit tot de hoofdleiding van de A.R. en R.K. Partij: Bemoei U met deze zaak. Laat het Recht aan den dag treden. Dan komt de Vrede vanzelf. Inmiddels is het Raadsvergadering ge weest in Aardenburg. Ook daar is het weer eigenaardig toegegaan. De „Midd. Crt." vertelt er van: Tegen Vrijdagmidag 4 uur was een spoedeischende vergadering belegd van den raad. Als eenig punt der agenda was vermeld: het vonnis inzake proces met het gasthuis. Het gemeentebestuur (hiervoor te lezen de R.-K. fractie) had het Gasthuis ge rangschikt onder de gemeentelijke ar- meninstellingen, wat door Ged. Staten niet goedgekeurd was. Ged. Staten zoo wel als Burger Gasthuis werden toen door de Gemeente voor de rechtbank gedaagd, doch door de rechtbank te Middelburg werd op 7 Maart 1.1. de gemeente niet ontvankelijk verklaard en veroordeeld in de kosten. Nadat de notulen waren voorgelezen en met 4 tegen 3 stemmen goedgekeurd waren, liet de burgem. door den secre taris twee brieven voorlezen, wat zeer vlug geschiedde. De eene was een advies van mr Cavadino, om in hooger beroep te gaan, en de andere een schrijven van mr Blaupot ten Cate, die ©en der gelijke kwestie, als hier het geval is, in Gelderland aanhaalde. Hierna deelde de burgemeester mede, dat door B. en W. besloten was, voor te stellen om in hooger beroep te gaan, tegen het vonnis hierboven vermeld, en dat op 7 Maart gevallen is voor de rechtbank te Mid delburg, en alle kosten te doen vallen ten koste der gemeente. Mevrouw van den Broecke vond het vreemd, dat waar reeds 7 Maart dit vonnis is geveld, aan de leden van den raad in het geheel nog niet officieel is kennis gegeven van den uitslag. Zij moeten alleen afgaan op berichten in de dagbladen. De burgemeester zegt, dat deze zaak alleen hij B. en W. ligt. Mevr. v. d. Broecke was het hiermede niet eens. De leden van den raad hebben nu toch te heslissen of er al dan niet in hooger beroep zal worden gegaan. Haar inziens is geen der leden van den raad capabel na de enkele vlugge voor lezing van 'de adviezen, om een meening te vestigen, of het al dan niet wensch e- lijk is, in beroep te gaan. De burgem. meent, dat, ook al was er niets voorge lezen, er geen der leden capabel zou zijn een oordeel te vellen. Mevr. van den Broecke begrijpt niet, waarom ze er nu dan over beslissen moeten. Ze vindt het een zaak van te veel belang, en er zijn tè groote kos ten mede gemoeid, dat in zoo korten tijd, (de convocatie was om 1 uur in de bus gestoken) over zoo'n zaak kan beslist worden. Ook de heer Lannoije is het met haar eens, ook hij zou wat meer (ijd wil len. De burgem. zegt, dat vandaag, be slist moet worden, omdat de advocaat vóór Zondag bericht moet hebben, daar hij op reis gaat. Mevr. v. d. Broecke vraagt, waarom dan niet eerder een ver gadering belegd was, daar er toch reeds van 7 Maart gelegenheid is, doch de voorz. antwoordt, dat de meeningen van B. en W. omtrent het in hooger beroep gaan, verschillen. De heer Van der Hooft zegt, dat er ©en termijn van drie maanden is, om in hooger beroep te gaan, dus tot 7 Juni doch do. burgem. herhaalt, dat de advo caat Zondag opreis gaat, sluit meteen de discussies, en gaat tot stemming over. Met 4 tegen 3 st. wordt besloten in hooger beroep te gaan. Hierna sluit de voorz. de openbare vergadering. Mevr. van den Broecke vraagt nog het woord, daar toch het regl. van orde een rondvraag voorschrijft, doch ver krijgt het niet. De heer v. d. Hooft zegt, dat de voorz. in het vervolg beter eerst kan sluiten voor hij de- vergadering opent. J. A. de Graalff. t Te Bergen op Zoom is overleden de heer J. A. dei Gr.a,aff, in den leeftijd van 57 jaren. Se dert eenige jaren rustend dierenarts, ves tigde hij' zich te Bergen op> Zoom en ven. liet zijn oude standplaats Scherpenisse; waar hij jarenlang werkzaam was; vooraf was hij gevestigd, te Kortgene. Z,ijn ga boorteplaats is Oud-Vossemeer. De over ledene was thans nog leeraar aan do rijks- landbouwwinterschool te Goes en voor zitter van de paardenverzekering in het eiland Tholen. Protest. Te St. Jansteen hebben een tweetal raadsleden, leiden van het hoofdstembureau, geweigerd het proces verbaal te teekenen, inhoudende den of. ficieelen uitslag der verkiezing voor den gemeenteraad, op grond daarvan, dat in het verhaal niet werd opgenomen, dat door deze heeren protest was aangetee- fcend tegen onregelmatigheden, welke tij dens de stemming hadden plaiats gehad. Zoo zouden een vijftal kiezers op niet wettige wijze hun stem hebben uitge bracht, doordat ze zich lieten voorlichten (helpen), zonder dat dajarvoor wettelijke termen aanwezig waren. JÜen ander lid protesteerde, omdat de stemhokjes zoodanig van elkaar waren gescheiden, dat het mogelijk wa's, dat de eene kiezer zag hoe! de ander stemde en alzoo het geheim der stemming niet was gewaarborgd. (M .Gt.) D' r a n k b e s t r ij d if n g. Door de Zeeuwsche Propaganda-Clommissie uit de Nederlandsche Vereen, tot Afschaffing van alcoholhoudende dranken zijn alle drank- weercomité's, provinciale en plaatselijke drankbestrijdersvereenigingen in Zeeland en Westbrabant uitgenoodigd tot een bij eenkomst op Zaterdag 6 Augustus a.s. ter bespreking van: le. hoe kunnen in Zeeland alle drankbestrijdersvereenigingen samenwerken om te komen tot een kralch. tige propaganda; 2e. wat kunnen wij doen voor het stichten van drankweercomité's, blauwe weefccomité's en correspondent schappen van den Bond voor Plaatselijke Keuze? De uitgenoodigde organisaties worden verzocht vóór of op 16 Juli a.s. zich op te geven bij L. J. G- Poppe, Nieuwe Pa rallelweg' 119 te Bergen op Zoom. Bij deelname worden de vereiemigingen uitgiet noc'digd ter bestrijding der kosten fl.50 girorekening 94864 ten name L. J. G- Poppe te storten. De regeling der bijeen komst zal worden getroffen zoo mogelijk met de plaatselijke vereenigingen te Goes. De bijeenkomst zal een ©enigszins fees telijk karakter dragen. De deelnemers zul. len in de gelegenheid worden gesteld gezamenlijk koffie te drinke» en na' de inleidingen gezellig bijeen tei blijven tot verdere kennismaking. Di ef stal. Nadat de werfeman B. t« Zaamslag een dezer dagen op zijn land, gelegen aan de Groenstraat aldaar eenige werkzaamheden had verricht, en zich in den namiddag huiswaarts wilde begeven; bemerkte hij, dat men van zijn rijwiel, het. welk hij in de nabijheid van zijn land had geplaatst, het voorwiel had weggenomen en daarvoor een minderwaardig wiel had in de plaats gesteld. Tevens bleek dat het belastingmerk eveneens van het rijwiel was verdwenen. Bij de politie werd aan gifte gedaan. Bij Kon. besluit is de opzichter van den Rijks waterstaat der 2e klasse J. N. Maas te Wemeldinge, te rekenen! van 1 Januari 1927, bevorderd tot op zichter van den Rijkswaterstaat der 1ste klasse. Bij dienstorder is vastgesteld, dat in geval een aangevraagd telefoongesprek wegens tusschentijdsche sluiting of bij. eindsluiting van het kantoor van aanvraag of dat van bestemming van het telefoon gesprek, niet tot stand komt, de aanvrager evenwel de helft der gesprek- of inschrij- vingskosten verschuldigd is, naar gelang de aanvraag al dan niet aan een ander kantoor was overgebracht. Benoemd tot kantoorbediende le kl. de kantoorbediende 2e kl. J. N. de Lage van hot post- en telegraafkantoor te Vlis singen. Goes. Bevolking gedurende do 2e helft der maand Mei 1927. Ingekomen: G. Ihurg, zonder beroep, van De Bilt, Groote Kade 30; P. J. Luijk, en echtgenoöte, caféhouder, van Schore, Gr. Markt 22; A. M .Emmaneel, huisschilder, vati Ter- neuzen, Zaagmolenstraat 23; J. Trimpe, los werkman, van Kloetinge, Pr. Juliana- str. 6; A. A. Baden, timmermansknecht van Kloetinge, Vogelzangswegeling 8' Joh. van Eijsden, en gezin, balrbier, vai Terneuzen, Ganzepoortstr. 3; J. P. Wil lemse en gezin, timmerman, van O- en W, Souburg, Lange Vorststr. 12; W. Ronner ambtenaar N.S., van Zwolle, Wilhelmina- straat 98; P. Wesselink en gezin, beambte N.S., van Beertai, Bouwplan III; G- M. Zwierink, leerl. mach. N.S. van Roosen daal, Schengestr. 45; G. A- Burmanjer, be ambte N.S., van 's Hertogenbosch, Scheni. gestraat 39; J. Bastiaans, venter, van Maastricht, St. Jacobstr. 22; K. Botter en gezin, ketelwasscher N.S., van Leen, warderadeel, Bouwplan III; E. Huisman en gezin, conducteur N.S., van Leeuwar. den, Bouwplan III; M. R. Bollongino wed. Weher, zonder beroep, van Leeuwardera- deel, Bouwplan III; J. de Bree en gezin, bankwerker N.S., van Vlissingen, Bouw. plan III; H. H. Steinmeier, coupeur, va* Rotterdam, WilhelminaStraat 16; N. van Meteren, ambtenaar N.S., van Zwolle, Willhelminastraat 98; M. v. d. Straaten wed. L. Raspé, zonder beroep, ra'n Mid. delburg, Bekhof 9- Vertrokken: E. A. v. d. Heijde, Boek houdster, naar Wissenkerke, A 77; H. Kouwenberg, boerenknecht, naar Rogge£ (L.)P. S- Verbeek, koopman, naar 's Gra» venpolder, A 135; Jac. de Witte geb. Roo- se, zonder beroep, naar Rotterdam, Nar- cissenstr. 54 b; G. Schrijver, klerk Icadas- ter, naar Rotterdam, Dhalijastr. 3 c; J. Bosman, chauffeur, naar Stavenisse; B- de Vries, teekenaar, naar 's Gravenihagei, Rijs- wijkscheiweg; J. P. v. d. Berge, geb. Pik, zonder beroep, naar 's H. Arendskerke, Nieuwdorp; M. M. W. Noordsij geb. Koets, zonder beroep, naar Vlaardinjgen, Een» dra.chtstr.aat 56. Gisteravond had de 80-jarige J. J. Bi. alhier terwijl hij op weg was naar de R. K. Kerk het ongeluk onder eenl autobus te geraken. Wonder bóven won der liep dit ongeluk nog betrekkelijk goed af. De oude juan wiens gezicht nogal gehavend was, klaagde over pijn in1 de borst, maar gevoelde zich overigens wel. Vlfssiisgen. Vrijdag en Zaterdag wordt hier een vloot verwacht, bestaande uit 6 groote booten van de Ounaird-lijn. Aan boord bevinden zich 3000 leden der Ame- rikaansche Rotary organisatie. Drie der schepen varen naar Antwerpen door, van waar de passagiers met extra-treineiï naar Ostende worden vervoerd, terwijl de passagiers der andere booten tel Vlis singen overgaan op Kanaal-booten en ook Ostende tot doel hebben. In een gisterenavond alhier ten stadhuize gehouden vergadering van afgevaardigden van verschillende vereeni gingen tot bestrijding der Tuberculose, werd besloten dit jaar op Zaterdag 25 Juni weder een bloemendag te hou den voor de vereeniging „Zonnestraal", welke vereeniging bedoelt de nazorg voor genezende t.b.c.-patiënten. Een comité werd benoemd, hetwelk dei verdere rege ling zal ter hand nemen, bestaande uit de heeren: A. G. van Woelderen, voorzit, ter; A. Rozijn, secretaris, P. L. Som- mcijer, J .de Meij, G. Labruyère, B. M. Knoop, en mej. Schuileman. Binnenkort zal een vergadering worden gehouden om te komen tot het oprichten! van een permanent comité. De collecte voor den „Zonnestraaldag", die vorig jaar in 60.plaatsen werd gehou den en f46.000 opbracht, zal dit jaar in ongeveer 200 plaatsen worden gehouden. Kapelle. In het bestuur van de Vei- littgsvereeniging K.B. en O- te Kapelle werd als voorzitter benoemd dhr H. A. Nrjssen en als secretaris dhr A. J. van' Liere. Heinkenszand. Na hun dagtaak te heb. ben verricht lagen eenige buurjongens alhier aan den dijk te kouten, waarbij ruzie ontstond tusscheni J. H. en M. V. Laatstgenoemde trok daarbij! zijn mes en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2