Onderwijs. fiemaagd Nlenws. Telegrammen. Laatste Berichten. larMÈerisMeE Burgerlui» Stasi tus; ;§tapip,MÈp,K feteisckap es Kunst. Financieels Berichten. Ingezouten Statten. Nieuwe predikantsplaats. Het provinciaal kerkbestuur van Gelder land beeft het classicaal bestuur van Arn hem gemachtigd met ingang van 15 Oct. een vijfde predikantsplaats te vestigen te Apeldoorn. Afscheid. Ds J. P. Tazelaar heeft Zondag afscheid genomen van de Geref. Kerk te Weesp, die hij 40 jaren diende. Z.Eerw. had tot tekst 1 Petr. 116. Ds J. A. Had in nam Zondag wegens bekomen emeritaat, afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Soesterberg, met een pre dikatie over 1 Joh. 2:28. Ds H. v. d. Bijtel wien eervol eme ritaat werd verleend nam Zondag afscheid ran de Ned. Herv. Kerk te Surhuizum, met een predikatie over Matth. 28:20. Bevestigi ng en intrede. Na dat hij des morgens bevestigd was door zijp vader Ds J. Bos van Uithuizen, deed Zondag Ds B. A. Bos zijn intrede bij de Geref. Kerk te Haarlemmermeer (O.Z.) met als tekst 2 Cor. 47. Ds J. I. van Schaik deed Zondag zijn intrede bij de Ned. Herv. Gem. te Soest, met een predikatie over Spr. 2723, nadat hij des morgens bevestigd was door zijn vader, Ds F. A. van Schaik te Kam pen. Kleverskerke. Zondag nam ds P. J. Wauters afscheid van de Ned. Herv. gei. möente alhier, na meer dan 40 jaren het predikambt te hebben vervuld. Z.Eerw. deed dit met de woerden uit Gal. 6:14 le gedeelte. Het wede van den Evangel iet dienaar bestaat in dit ééne: '.Jezus Ghrisi tus verkondigen en Zijn Kruis. Met dankt baarheid werd door hem herdacht, zijn eerste leermeester, wijlen Ds N. de Jonge uit Brussel, die hem opleidde tot zijn werfc. Vervolgens herdacht hij zijn vorige gemeenten: Roubaix (Frankrijk), GoedeL rede, Rozenburg, Ter Aar, Hoofdplaat en ten slotte Kleverskerke. [Met dankbaarheid gedacht hij de vele zegeningen, overal genoten en dat hij alle gemeenten, oiofc zijn' laatste, in liefde en' vriendschap kon verlaten. Toespraken werden gehouden tot Keikeraad, college van' Keikvoogden en Notabelen. Z.Eerw. beval hun de geestelijke en stoffelijke be hoeften der geementei aan. Voorts richtte hij zich tot den consulent, dagelijksch be stuur der gemeente, hoofden van scholen, koster en organist, catechisanten, terwijl hij in 't bijzonder de lejdster der Zondags school hartelijk dank bracht voor het welk door haar tot heil der jeugd ver richt. Daarna sprak namens de gemeente de consulent, Ds Kruiishoop uit Arnem ui den, een enkele woord en wenschte ds Wauters en zijn echtgenoot© in zijn vader land een rustigen levensavond toe. Op1 zijn veTzoek zong de gemeente haar scheidenl den leeraar toe, Ps. 121:4. Het kleine kerkgebouw was hij deze plechtigheid overvol. Geslaagd voor het voorloopig mat chinistend iploima, de heeren G. Vischer, P. de Groot, D. Haatmail, H. J. Hui ja- man, P. G. Velthuijzen, allen leerlingen van de „De Ruijterschoiol" te Vlissingenj. Benoemd tot hoofd der te Zwartsluis tö openen' sehipp'ersschool dhr K. LaaAs- ma, onderwijzer alan de Prins Hendrik. School te Vreeswijk. Tot tijdelijk onderwijzer aaïi de Qhr. School te Leerdam is benoemd dhr D. H. Qüijst te Goies. -Examen hoofdact©. De minister van ouderwijs, kunsten en wa teüschappen heeft in de commissiën, wel ke in 1927 belast zijn met het afnemen van de exaimens ter verkrijging van de hoofdakte, benoemd te Rotterdam: la. tolt lid en voorzitter: S. BraMsma, int Specteur van Jie't lager onderwijs in de inspectie Middelburg, te Middelburg; fo. tot lid en ondervoorzitter: S. .Stemer- diing, directeur eener bijzonder© kweekt school voor oiidervfijzersfessen) te Rot teldam; C. tot leden: K. Dekker te Middelburg; S. Visser te Gorinchem; M. Knol te Go- ïinchem; J. Brinkman te Rotterdam; J. jMuiderman te Rotterdalm, dr K. Huizenga te jMiddelburg; J. J. G- Starkenburg, te Rotterdam; J. W. v. d. Zanden te Rot ter damG. J. A .Mulder te Rotterdalm; IB- Uitterdijk te 's Gravenhalge; P. v. Ber gen te Rotterdam; ld. tot plaatsvervangende leden: P. M. van Leeuwen te Dordrecht; W. A. J. 'A. Stroiux te Zierikzee; 0- Groen te Gorini. ©hem; J. H. M. Lem te Rotterdam'; U- A. Wortman td Rotterdam; Wl- van iBrinfc te Rotterdam; J. Bloml te Rotter dam; M. P. Simmer te Rotterdam,; P. van Duijvendijk te Dordrecht; F. Maijs te Goes; J. Q. de G1 opper te Rotterdam; M. Koebergen te Schiedam. De heeren A. Zuiderveld en R. v. d. IWelle te Middelburg en J. H. Pik te 'Zierikzee zijn resp. aangewezen tot leden On plaatsverv. lid van de examencommis sie voor de hoofdakte te 's-Graveuhage. Tof gecommitteerden bij het eind examen der Hoogere en Middelbare Ham delsdagscholen te Middelburg zijn beu Soemd de heeren: P. Dumonl Tali, burgeu meester van Middelburg, voorzitter; mr J .H. Thiel, inspecteur Handelsonderwijs, Den Haag; W. Eerdenis van BerMcom; G. Boudewijnse, mr R. M. van Dusseldorp-, Mr G. J. Sprenger, mr A. A. de Veer; B. M. Alberts, J. A'. van Doiorniplck; ïr. H. C. Ghijsen, en J. W- vanl Garde, lallen te Middelburg; Q. A. van Woelderenl 'en M- Laernoes, beide te Vlissingem. Benoemd tot hoofd eener te openen landbouwschool te Sommelsdijlk, de heer IQ- Smi|ts, geb .te Zierikzee, thans hoofd tetemer C(hr .School te Ede (G.) Ongelukken. Zaterdagmiddag vermiste de heer N. te Haarlem zijn 6- jarig zoontje. Men kreeg vermoeden dat het kind te water was geraakt en verdron ken. De politie, die hierop aan het dreggen ging, haalde later het lijkje van het knaap je uit het Spaarne op. Gisteren is de 17- jarige B., sinds eenige dagen in dienst bij een manufacturen- en beddenmagazijn te Alkmaar, van de vierde verdieping door een luik gevallen. De jongen kwam op zijn hoofd terecht en overleed spoedig daarna. Woensdagavond was een jongetje van 7 jaar te Volendam onder een vrachtauto terechtgekomen. Het kind werd zoodanig gekwetst, dat het in het ziekenhuis moest worden opgenomen, waar het Zaterdag is overleden. Te Heeren veen is een 50-ja- rige spoorwachter verdronken. Brand op een spoorweg emplacement. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in eenige kisten seinmateriaal, staande op het emplacement van het station Delftsche- poort te Roterdam. Het stationspersoneel wist het vuur met eigen middelen te blus- schen. Men kon niet voorkomen, dat vier kisten geheel vernield werden. Fraude te Medan. Den 4den Mei is 's morgens te Medan gearresteerd de heer R., chef van een assurantiekan toor aldaar, verdacht van verduistering van een aanzienlijk bedrag, meldt de „Sum. Post". Omtrent deze aangelegenheid liepen reeds geruimen tijd geruchten. Blijkbaar heeft het onderzoek eenigen tijd gevorderd, waarna eerst thans tot arrestatie werd overgegaan. De Europeanengevangenis te Medan wordt welhaast te klein, voegt het blad er somber aan toe. Een merkwaardig huwe lijk. Te Sneek 'deed zich gisteren het merkwaardig verschijnsel voor, dat twee blinden samen in den echt verbonden wer den. Het zijn de heer Jac. Dijkstra, bekend als „De Blinde Koopman" en mej. M. de Boer, vroeger te Amsterdam. Het spreekt vanzelf, dat het blinde paartje veel belang stelling trok. E en p ractische rijwielver- baiidtrommel. Te Bussum zijn nage noeg alle leden van het politiecorps gedi plomeerd vanwege het Roode Kruis voor eerste hulp bij ongelukken sedert het ge meentebestuur voor het bezit van het di ploma een kleine vergoeding heeft toege kend. De verworven bedrevenheid geeft echter weinig baat wanneer in gevallen van nood geen voldoende verbandmateri aal aanwezig is. Zoo'n geval had de rij wielhandelaar G. A. H. Jansen ter plaatse meegemaakt en dit bracht hem op de .ge dachte een verbandtrommel te construee- ren, welke op het rijwiel gemonteerd, zon der hinder te veroorzaken, altijd bij de hand is voor den surveilleerenden politie agent. Het model, een driehoekige 5 c.M. breede blikken trommel met schuifope- ning, dat onder het zadel in het frame past, is door de vereeniging „Het Roode Kruis" goedgekeurd, en heeft, practisch ingepakt, den volledigen inhoud van ver- handtrommel B. Het gemeentebestuur van Bussum heeft reeds 50 van deze verband- trommels gekocht, welke zijn geleverd en op rijwielen van het politiepersoneel zijn aangebracht. Moord of ongeluk te L e i d - schendam? Naar aan de „Msb." door een zeetr vertrouwde bron gemeld werd, is de gewelddadige dood van -den jeugdigen polderwerker, J. J. van Loon uit Iiooger- heide, die vermoord heet 'te Leidschen- dam, in een klein opkamertje, aan een zeer smalle tafel, waaraan verschillende polderwerkers, na een nachtarbeid, waar van zij zingend zijn thuis gekomen, hun morgenbrood zaten te eten, volstrekt niet te wijten aan een moord, maar aan een zeer noodlottig ongeluk. Hier is geen sprake van een moord uit voorbedachten rade. Heel het treurspel is afgespeeld in een lachbui van een onbewaakt oogen- blik. De onhandige steker was zich in die algemeen© lachbui volstrekt niet be wust het vlijmscherpe, maar zeer nood lottige broodmes, waarmee hij zat brood te snijden, in handen t© hebben. Van Loon is als het ware lachend gestorven. Een kerkdief aangehouden. Zaterdagavond zag een agent van politie in het Haagsche Bosch een jongen man loopen, die klaarblijkelijk alle pogingen in het werk stelde om door niemand gezien te worden. De agent vond dit eenigszins verdacht en volgde op eenigen afstand den jongen. Op een gegeven oogenblik verliet deze het wandelpad en sloeg een ruiterpad in. De agent sloeg hem vanuit het kreupel hout gade. Hij' zag, dat de jongen zijn zakken leeg, haalde en een groet aantal geldstukken voor den dag bracht. Ver volgens groef hij een kuil in d^n grond en wilde het geld begraven. Toen meende de agent, dat hij genoeg gezien had. Hij trad te voorschijn en vroeg den jongen wat deze vreemde handelwijze beduidde. Deze kon geen voldoende ver klaring geven, zoodat de agent besloot hem mee naar het politiebureau te nemen. Daar werd hij gefouilleerd en toen bleek, dat in zijn bezit waren 5191 oenten, een aantal halve centen, stuivertjes en dub beltjes, te zamen een waarde van onge veer f 70. De jonge man werd aan een scherp ver hoor onderworpen. Na eerst ontkend te hebben, viel hij door de mand en ver klaarde, dat het op hem gevonden geld van diefstal afkomstig was. De politie heeft met deze arrestatie de hand gelegd op een persoon, die geduren de den laatsten tijd er zijn werk van maalde in Loosduinen, het Westland en de verdere omgeving van Den Haag de offerbussen en collecte-zakjes in de R.- Katholiek© kerken te stelen. De aangehoudene, de 20-jarige meubel maker B. H., bekende al deze diefstallen gepleegd te hebben. Hoeveel het er wa ren, ken hij niet meer met nauwkeurig heid opgeven. Voorts bleek, dat het jonge ïnensch nog in het bezit was van een fiets, welke hij eenige weken geleden in Ber- kel gestolen had. Zes kinderen te koop. De deurwaarder van het stadje Omon blijkt een nauwgezet man. Door den fiscus be last van beslaglegging op de goederen dergenen die nalatig zijn in het voldoen van hun belastingplicht, neust hij in hoe ken en gaten van de woning zijner slacht offers, opdat niets van waarde hem zou ontgaan en de fiscus geen centime te kort zou komen die in werkelijkheid te verhalen zou zijn geweest. Vorige week had de deurwaarder een van zijn bezoeken af te leggen bij een der inwoners, die al sinds een paar jaar zijn belasting niet voldaan had. Man en vrouw bleken niet thuis. Zes kinderen speelden aan de keukentafel. De huur der had zijn huisraad tijdig ergens an ders onder gebracht. Maar voor een ijve- rigen dienstklopper als den deurwaarder was er altijd nog wel iets te vinden. En dies noteerde hij al de goederen waar op hij beslag had gelegd: „Door mij1 zijn met beslag bezwaard en ter beschikking gesteld van de rechterlijke autoriteiten ten einde te worden verkocht: in de keuken een tafel, een kast, vier stoelen, een kachel en. zes jonge kinderen." Ernstig ongeluk op de Maas. De uitgaande hopperzuiger Nicolas Calcagno, die Zaterdag naar Montevideo zou vertrekken, heeft op de Maas bij'. Rotterdam de laadbrug van Thomsons ha- vanbedrijf aangevaren, waardoor deze ge heel in elkaar is gezakt. Het enorme gewicht de laadbrug weegt ongeveer 220 ton -heeft de loop- kast verbrijzeld, De machinist de 56-jarige G. Kooyman, kreeg, zeer ernstige ver wondingen en is per auto van den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij' ter verpleging is opgenomen. Hij heeft beide armen gebroken, heeft een hoofdwonde en zware inwendige kneuzingen, zijn toe stand is zeer ernstig. De schade aan de laadbrug veroorzaakt, wordt op f300.000 geschat. Ernstig ongeluk op een on- bewaakten overweg. Maandag avond is te Uithoorn in den Legmeerpol- der een ernstig: ongeluk gebeurd. Toen de heer Oudijfc van Waddinxveen met zijn auto den onbewaakten overweg wilde passeeren, kwam juist de trein van Aalsmeer aan. Deze greep den auto en versplinterde hem totaal. De heer Oudijk was onmiddellijk dood; een dame, die zich eveneens in den auto bevond, werd zeer ernstig gekwetst. Avonturen van een „h o t e 1- r a t". De jonge Duitscher, die de vorige week te Amsterdam gesnapt is onder het bed van den directeur van het hotel de l'Europe, heeft, schrijft de Tel., nog meer avonturen in Amsterdam gehad. De re chercheur, die een onderzoek instelde op het kamertje, dat de man ergens in de stad had betrokken, vond daar een gouden vulpenhouder, waarop een Engelsche naam gegraveerd stond. Ook hieromtrent werd een onderzoek ingesteld. Deze vul penhouder was ten nadeele van een En- gelschman in het Amstel-Hotel ontvreemd. De arrestant, die geen beroepsmisdadiger is en in Duitschland het gymnasium had doorloopen, gaf daar zelf een verklaring van. Eenige dagen voor hij een bezoek bracht aan 't Hotel de l'Europe was hij 's avonds omstreeks elf uur het Amstel-Hotel bin nengegaan met het oogmerk, diefstal te plegen. Hij voelde aan verschillende deu ren en vond er, na een uur zoeken, één, welke niet gesloten was. Op tafel trof hij een gouden vulpenhouder aan, die hij bij zich stak. Ook was een portefeuille met Engelsche papieren ponden, benevens wat Hollandsch geld van zijn gading. Daar hij het hotel niet durfde verlaten, hield hij zich drie uren schuil op een der W. G.'s. Ten einde zijn vertrek in het holst van den nacht aannemelijk te maken, drukte hij zijn zakdoek tegen het gelaat en begaf zich, na de portefeuille in de W. C. geworpen te hebben, naar den nachtpor tier. Hij gaf voor plotseling hevige kiespijn gekregen te hebben. Hij liet den portier een taxi bestellen, vroeg en passant aan een agent in welk ziekenhuis .hij terecht kon en liet zich naar het Binnengasthuis rijden. Hier is hij uitgestapt, na den chauf feur met het gestolen geld betaald te heb ben. Inderdaad heeft hij zich bij den dokter van de wacht vervoegd en deze heeft hem een watje met pijnstillend middel geof freerd. Van het gasthuis wendde hij zijn schreden naar een ander hotel, waar hij logies koos. De arrestant is thans ter beschikking van de Justitie gesteld. Roofoverval bij Appinge- d a m. Zaterdag is bij de marechaussee te Appingedam aangifte gedaan van een bru talen roofoverval, welke in den afgeloopen nacht te Eekwerkerdraai in het gezin van de gebroeders Vinlcenmulder bestaande uit twee mannen en een oude vrouw, allen boven de 70 jaar had plaats gevonden. Het bewuste gezin werd dien nacht ge wekt door. geklop op de ruiten. Een per soon, die zeide de zoon van een der buren te zijn, gaf voor, dat het paard van de be woners in een sloot lag. Toen de oude men- schen de deur openden, kwam de onbeken de, die een doek om het hoofd gebonden had, naar binnen en eischte onder bedrei ging met een revolver f 100. Nadat zij hem uit een portefeuille éen biljet van f 100 ge geven hadden, vertrok de man. De politie uit Loppersum en de mare chaussee stellen een onderzoek in. (Volk.) Brand in een soldaten- kwartier. Acht dooden en 29 gewonden. Een vreeselijke ramp is in Polen geschied. Een compagnie mi trailleurs die zich op den doortocht be vond in het dorp Kunowo in de provincie Posen, moest in een schuur overnachten. Toen de meeste soldaten sliepen, brak er brand uit en in weinige oogenblikken tijds stond het geheele gebouw in lichte laaie. Acht soldaten kwamen om en 29 werden met zware brandwonden naar een ziekenhuis gebracht, van wie er 14 in le vensgevaar verkeeren. Een der soldaten schijnt in de schuur te hebben gerookt en achteloos een brandende cigaret te hebben weggeworpen, waardoor het hooi vlam vatte. Een waterlei ding voor de derde maal beschadigd. De stad Los Angeles betrekt een deel van haar drinkwater aan hpoger gelegen oorden, dikwijls op zeer verren afstand van de plaats zelf gelegen. Zoo krijgt één lei ding van Los Angeles het water uit de Owens Vallei. 'Maar de bewoners van die vallei hebben zeggen zij va.n die wateronttreldung last en schade. En daar zijl met hun protestenl nooit «eenig succes hebben gehad, vol gen zij, al een paar jaar lang, een andere taktiek: wanneer zij de kans schoon zien beschadigen zij de leiding. Dit is dezer dagen weer eens gebeurd al voor de derde maal. Ditmaal hebben de daders over een lengte van l'OO M. de groote buislciding met dynamiet vernield. De ingenieurs van Los Angeles denken de schade in twee weken tijds te kunnen herstellen. Voor watergebrek behoeft Los Angeles voorloopig niet te vreezen; er is in de reservoirs een voorraad, voldoende voor honderd dagen. E e n w i 1 d z w ijl n. In de omgeving van Wapenveld toonden enkele aardappel velden den laatsten tijld bij herhaling spo ren wan een bezoek van wilde zwijnen. Dezer dagen gelukte het den heer Bavinck, tuinman op „Wimfried" een dier schade lijke knorrepotten neer te leggen. APELDOORN. V. D. Donderdag 16 Juni a.s. zal de eerste steenlegging plaats hebben van de Julianakerk, welke plechtigheid door Prin ses Juliana zal worden verricht. EINDHOVEN. V. D. H. M. de Koningin zal morgenavond haar toespraak voor den micro foon van den Philips korte-golfzender niet om 9 uur maar om 7 uur aanvangen. DEN BOSCH. V. D. De krijgsraad veroor deelde heden den sergeant Knoppers, beschul digd van nalatigheid bij het militair oproer te Amersfoort, conform den eisch tot 7 dagen gev .straf. De veroordeelde zal hiervan in hooger beroep gaan. Luitenant Knaap werd vrijgesproken. LONDEN. V. D. Bandieten hebben het dorp Shangtung geplunderd en daarna in brand ge stoken. Drieduizend personen zijn omgekomen. LONDEN. V. D. Uit Riga wordt gemeld, dat te ICiëw- rijf officieren wegens spion- nage ter dood zijn veroordeeld. LONDEN. V. D. Uit Tokio wordt gemeld, dat een_. hevige brand heeft gewoed te _Hi- rosaki. Er zijn 372 huizen verwoest. Twee duizend personen zijn dakloos. LONDEN. V. D. Uit New-York wordt gemeld,, dat op de Filippijnen een Bolsjewistisch' com plot is ontdekt, dat de bedoeling had het marinearsenaal in de lucht te laten vliegen. CALAIS. V. D. Een hevige brand heeft een kantfabriek geheel verwoest. Die schade wordt op eenige miljoenen fres geraamd. Avonturiers. Maandagmiddag waren twee 15-jarige jongens met een roeiboot uit de haven van Vlissingen ver trokken en den Scheldemond opgegaan. Te 8 uur waren zij nog niet thuis en groo te onrust heerschte er over beider lot. Een motorboot van het Nederlandsch loodswezen is er toen op uit gegaan en trof het tweetal te half elf bij boei 8 aan. On der groote belangstelling van de men- schenmassa op den wal werden de avontu riers in veilige haven gebracht. Vlissingen- Maandag hield de afdeeling Vlissingen van het Groene Kruis, een ledenvergadering, die niet druk bezocht was. Het jaarverslag vermeldde een aan tal van ruim 2100 leden en het aantal bezoeken 7806 der verpleegsters em dat van uitgeleende verplegingsartikelen 2744 maal. Verder besprak het de Kraamver- pleging en Zuigelingenzorg, welke het onder hare bemoeiingen heeft gebracht en wat er gedaan was om tot een goede behartiging te geraken. Gok wees het op de werkzaamheden van Let hieraan verbonden consultatie-bureau onder lei ding van Dr J. van Manen Bentz van den Berg, dat in het gemeente-ziekenhuis is gevestigd. De ontvangsten en uitgaven der huisziekenverpleging bedroegen f8029. Aangegeven werd, dat administratie en beheer op de ontsmetting van goederen en woningen op1 verzoek der Prov. Zeeuw- sche Vereeniging het Groene Kruis opge dragen was aan het bestuur der Afdeeling. De rekening en verantwoording werd goedgekeurd "na voorlezing van een brief der commissie tot onderzoek. Deze sluit met een bedrag in pntvang en uitgaaf van f9177. De heeren M. M. Franke en Abrahamse werden als bestuurslid her kozen. i I I f Ze hadden een warme toespraak voor hun prestaties in ontvangst te nemen, van den voorzitter, den heer G- A. van Woelderen. Deze deelde bij de rondvraag mee, dat de magazijnmeester tegen 1 Sept. zijn ontslag had aangevraagd. Met een wensch tot bloei der afd. sloot de voor zitter daarna deze bijeenkomst. GOES, 31 Mei. Graanmarkt. Nieu we Tarwe f 15.50f 16.25, Haver f 12, Bruine Boonen f 12f 12.50, Mosterdzaad f 25. Aanvoer zeer klein; handel niet vlug. Boter per K.G. f 1.50, middenprijs halve K.G. f 0.75, winkelprijs f 0.85. Eieren f 4.60, middenprijs per 25 stuks f 1.15.49E per 100 stuks f4.60, middenprijs per 25 stuks f 1.15, winkelprijs 5 cent. Aanvoer fabrieksboter 84 pond, verkocht a f0.95. Ganseieren groote 10 ct., kleine 8 cent. V. P. N. aangevoerd 37400 eieren. Prijs f 5 per 100 stuks. MIDDELBURG, 30 Mei. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Spi nazie 2023, Posteleijn 2230, Aardap pelen 1620, Poters 1015, Snijboonen 80, Peulen 65, Doperwten 50, Moskrul 20 23 cent, alles per K.G.; Bloemkool 10 30, Sla 12, Komkommers 1225 cent, alles per stuk; Rhabarber 58,5, Sjalotten 28, Peeën 1121, Peterselie 35, Ra dijs 33,5, Aardbeien 180240 cent, alles per K.G. MIDDELBURG, 31 Mei. Kruisbessen f 16.20 per 100 K.G. VLISSINGEN, 30 Mei. Spinazie 18—24, Posteleijn 2932, Tomaten 79, Peulen 96, Asperges I 85, idem II 5862, idem Hl 42, nieuwe aardappelen 2123, poters 15 19 cent, alles per K.G.; Bloemkool 7,5 30, Sla 14, Komkommers 1821,5, Pi oenen 45 cent, alles per stuk; Raapste len 34, Selderie 36,5, Prei 45, Sja lot 2,53,5, Peeën 18,520,5, Rhabarber 611,5, Ramanas 4,55, Roode Anjelie ren 51, Papaver 1330, Gladiolen 12 ct., alles per bos; Kervel 2526, Zuring 24 25, Snijsla 67 cent per kist, Aardbeien 8794- cent per pond. KRABBENDIJKE, 30 Mei. Kruisbes sen f 16.50—f 16.70 per 100 K.G. KAPELLE-BIEIZELiINGE'. Groote veiling van 30 Mei. Kruisbessen f 16.50f 17.50 per 100 k.g. Kleine veiling. Aardbeien: f0.85 p- k.g.; kropsalade fl.20 per 100 krop. MIDDELBURG. Huw.-aangifte: J. Df. Goione 22 j. en C. J. Brozius 22 j- Overleden: E. Leernipoel 60 j. weiduwef Wi. Oerlemans; F. J. Schrijer 28 j. geh. met; M- Krijger; J. M. DanFëlse 18 j. ongeh. dochter. Borssele. Uitslag aanbesteding van zink werken en steenbestorting tot verdediging van den oever van den calamiteuzen pol der Borssele tusschen de hulpraaien 4 en 7. Inschrijvers: K. Volker, Sliedrecht, f 40.575; "Willem Bot, Oosterland, f 40.490; A. de Bruyn, Terneuzen, f38.150; Jan de Vries, Heemstede, f35.438. Gegund aan J. de Vries behoudens na dere goedkeuring Ged. Staten. De tuberculose in Denemarkén- Dp1 de jaarlijfcsche vergadering van den Deenschen Roind tot bestrijding der Tu berculose is medegedeeld, dat het sterfte cijfer aart tuberculose, dat in 1924 10 per 10.000 inwoners bedroeg, in 1925 tot 9.2 gedaald is. Dit is het laagste in! Europa. Hierop volgt Nederland met 9.9, Engeland met 10.4 en Schoitlaind met 11. Prof. Kund Faheir deed modedeelingeiQt over de gunstige uitkomsten, die met de nieuwe goudverbinding sanocrysine bij longtering bereikt zijn. Men moest het middel echter twee tot drie jaar toegel past hebben voor een eindoordeel mogelijk was. Wisselkoersen. Amsterdam, 31 Mei, 2.30 u, Berlijn 59.18—59.20 Brussel 34.70—34.74 1 'I I Parijs 9.771/2-9-80 Londen 12.131/4—12.131/2 New-York 2.493A—2.50 {Buiten verantwoordéliilkEeid der redactie.) Mijnheer de Redacteur, Uit een verslag in uw blad las ik on langs, dat men bezig is in Goes nachttele foon te krijgen. Dat -dit ook van groot belang kan zijn voor zieken in de gemeenten op Zuid- Beveland, kan blijken uit het volgende: Ik lag met mijn schip in de haven van een dorp op Zuid-Beveland, toen mijn vrouw plotseling op een avond ziek werd en wel zóó ernstig, dat de dokter ter plaat se noodig oordeelde, dat de hulp werd in geroepen van een specialist te Goes. De

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3