Pit fle Provincie. Semengd Nieuws. Bar; Zoeklicbtjes. Aanbestedingen. :k toelating vail vrouwen als getuigen bij akten. 'De memorie van antwoord is versche nen inzake bet wetsontwerp, strekkende tot het toelaten van vrouwen als getuigen bij'akten. De minister van justitie kon de vraag of bij niet wil bevorderen, dat vrouwelijke candidaat-nolarissen kunnen worden be noemd tot waarnemend notaris, niet be vestigend beantwoorden. Het vraagstuk van de toelating tot getuigen kan worden opgelost zonder te raken aan de quaestie der benoembaarheid, hetgeen niet het ge val is met het vraagstuk der waarneming. De wet op het notarisambt zelf legt in art. 20d. dit zeer nauwe verband tusschen de waarneming en de notarieele functie, door voor te schrijven, dat de candidaat-nota- ris, die zich voor waarneming beschikbaar stelt, moet voldoen aan de vereischten, voor de benoembaarheid tot notaris ge steld. Afgescheiden van dit materieele be zwaar merkt de minister nog op, dat in dien men ten aanzien van de waarneming uitdrukkelijk zou vastleggen, dat vrouwen daarmede wel belast kunnen worden, daarvan het gevolg zou zijn, dat de niet- benoembaarheid volgens de geldende wet der vrouw tot notaris thans, ook na aanneming van dit ontwerp, een twistpunt buiten twijfel zou komen. Ook formeel kan dus de quaestie der waarneming niet worden behandeld zonder op de quaestie van de benoembaarheid der vrouw tot no taris te praejudicieren. Ben ontslag bij de P.Z.E.M. Door den Nederlandschen Bond van (Technici is aan de Provinciale Staten van Zeeland een adres gericht naar aanleiding van een aan den heer G- Reuvers, gegeven ontslag als chef van het Electrisch Net in Zeeuwsch-Vlaanderen, in dienst van do N.V. P.Z.E.M. 'Het bestuur wijst er oip, dat het niet de eerste maal is, dat een ontslag bij de P.Z.E.M. aan een ambtenaar gege ven, opzien verwekt en ook in de Staten tear sprake komt. en het doelt op het ont slag van H. G. A. Roosa, Chef der Cen trale te Westdorpe. Het ontslag aan den beer Reuvers is gegeven op grond van zijn conduitestaat, waarop tal van gevallen zijn aangege ven, waarbij de heer Reuvers, bijl de vervulling van zijn dienstbetrekking in ge breke zou zijn gebleven. Hoever alle deze gevallen juist zijn is het bestuur niet bekend, ,maar het wijst op een geval waarbij een ingebrekestelling van den heer Reuvers voortvloeide uit het feit, dat deze op een dag aan de directie te Middel burg berichtte, dat de gemeentel Graauw een haar ïn huur gegeven sperschakelaar van de P. Z. E. M. wide koopen, daar haar dit voordediger voorkwam dan huur te betalen, zonder dat de sperschakelaar het eigendom van de getmeeinto werd. De heer R. deelde mede, dat hij niet tot levering kon overgaan, omdat zijn verant woordingen aan do directie reeds verzon den waren en het bovendien eien afwij king zou zijn van den normalen gang van zaken. De directie moest nu maar beslis sen. Hierin meende de directie te mogen zien, dat de heer R. wel tot verkoop zou zijn overgegaan, als hij zijn verantwoor dingen niet reeds aan. Middelburg had opgezonden. Dientengevolge werd hij op zi|n conduitestaat in gebreke gesteld. Dit kan volgens hot bestuur den 'toets der critiek niet doorstaan en het vraagt of de directie in deze naair recht en bil lijkheid handelde. De beantwoording!de zer vraag wenschte het aan de compe tentie der Staten over te laten, en ver zoekt over de klachten, die tot het ont slag leidden, een onpartijdig onderzoek te doen instellen. Nog zet het bestuur uiteen, dat R. niet werd ontslagen overeenkomstig het Alge meen Arbeidsreglement, met een toevoe. ging eervol of oneervol, doch overeen komstig art. 1639 o van het Burgerlijk Wetboek, dat eeu dienstbetrekking kan worden beëindigd zonder daarbij redenen Oip te geven en onder toekenning van schadeloosstelling. Het doet ook vreemd aap dat de di rectie spreekt van beëindiging van een tijdelijke dienstbetrekking, wat het onjuist idee moet geven dat deze betrekking een tijdelijk karakter droeg. Er werden trou wens direct na het ontslag sollicitanten opgeroepen. Mocht bij een nader onder zoek blijken, dat bet ontslag te wijte-ü is aan een persoonlijke animositeit tus schen den heer R. en zijn directiei, waarbij de dienstvervulling van R. in het alge meen niet te wenschen overliet, dan ver zoekt bet bestuur, maatregelen ta treffen, dat de heer R. volkomen gerehabiliteerd wordt, welke rehabilitatie onder meer zou kunnen bestaan in het doen uitreiken van een „naar waarheid" geredigeerd ge tuigschrift en een algeheelet schadeloos stelling in den vorm van een wachtgeld, waarvan de hoegrootheid nader zou zijn te regelen. Coöp. Spaar- en Voorschot bank yoor Zeeland. Zaterdagmiddag werd te Vlissingen de Jaarvergadering ge houden van de Coöp. Spaar- en Voorschot bank voor Zeeland. Uit het jaarverslag bleek, dat de Bank zich in een gezonden bloei mag verheugen. De balans, winst en verliesrekening werd goedgekeurd en den administrateur, den heer C. Mantz te Middelburg dank gebracht voor zijn uitstekend beheer. De rente aan spaar ders werd ook voor dit jaar weder vast gesteld op 3V2 pCt. Het percentage voor te verleenen voorschotten werd bepaald op 6, en dat voor hypotheken op ö}/2- Als bestuurslid werd herkozen de heer mr van Dusseldorp te Middelburg en als Commissaris de heer Ds Wi Reus te West- kapelle. Woensdagmiddag is Hr Ms pantser boot "Brinio, na herstellingen te hebben ondeTgaan op 's rijks werf te Hellevoet- sluis naar haar station Vlissingen ver trokken. Tentoonstelling Kunst kring „Het Zuiden". Zooals men zich herinnert, is aan de inrichting van het Badpaviljoen te Vlissingen! tegen dit sei zoen de verandering aangebracht, dat de zalen voor de Tentoonstelling van den Kunstkring Het Zuiden! geheel van het café zijn afgescheiden en dit een rustiger gelegenheid biedt om de schilderstukken enz. te bewonderen'. Het was Zaterdagmiddag 3 uur toen de eere-voorzitter, de heer 0. A. va n W oel'- der en, de 8e tentoonstelling opende, met een woord van welkom tot do dames en heeren ,die op de uitnloodigingen wa ren komen blijk geven van hun belangstel ling- Het verheugde spr. zeer, dat de Kunstkring thans een eigen millieu heeft en de beide zalen zoo goed zijn aange kleed. Er zijn, aldus spr. een 60-tal doet. ken, alle van leden van den kring, waar onder ook enkele nieuwe. Spr. hoopt dat door deze tentoonstelling de liefde voor do beeldende kunsten zal vermeer deren, waar voor de toonkunst altijd veel grooter belangstelling heeft bestaan. Met de beste wenschen voor het welslagen] dezer tentoonstelling verklaarde spr. haar voor geopend. Do heer J. Bergsma dankte voor de vriendelijke woorden en hoopt dat dit jaar da platonische liefde voor de expositie voor den kunstkring zal plaats maken voor werkelijke belangstelling en dat alien dia wat voelen voor de beeldende kunst de inwoners van Vlissingen en Middelburg zullen opwekken de tentoonstelling te ko men bezichtigen. Wegens de grooto kosten daaraan verbonden: was het dit jaar niet mogelijk ook buitehlandsche doeken te ex poseeren. Hiprnja namen de aanwezigen kennis van do belangrijke collectie werken, die ook nu weer bijeen is gebracht. VHsvlngefl. Zooals wij reeds kort meld den, besloot de Gemeenteraad, op voorstel van B. en W., den belastingfactor van 1.34 op 1.45 te brengen. Dhr Van Hal (s.-d.) vreesde nog meerdere stijging in de toekomst. Dhr Borger (s.-d.) en Lindeijer (s.d.) wezen er op, dat de Mij. de Schelde aan deze belastingverhooging en aan eventueel nog volgende niets mee betaalt. Deze Mij. is saie, dank zij het Raadsbesluit, dat er gauw is doorgejaagd, zoogenaamd, omdat het wetsontwerp spoe dig bij de Tweede Kamer moest worden! ingediend. Maar 't is nu reeds einde Mea en het is nog niet gebeurd. De voorzitter verzekerde, dat het wetsvoorstel beslist in deze zitting nog door de Tweede Kamer zal worden behandeld. Dhr Lindeijer ge loofde er niets van. Het voorstel tot belas tingverhooging werd aangenomen met één stem tegen (dhr Andriessen). Do begrooting van het Gasthuis werd door den Raad wel met f8000 verhoogd, maar toch werd ernstige afkeuring uitge sproken over de handeling van het college van Regenten, dat zulk een overschrijding toch wel eerder had kunnen zien aanko men. Op deze wijze wordt het budgetrecht van den Raad een formaliteit en niets meer. Het is niet de eerste maal, dat dit college in dit opzicht te kort schiet. Er zullen dan ook maatregelen tegen her haling genomen worden. Bij de rondvraag werden door den. heer Van Hal nog ver schillende vragen gedaan over de plan nen in verband met de reorganisatie van het openbaar onderwijs. Uit het antwoord van den wethouder van onderwijs, den heer Harts, bleek, dat binnenkort een voorstel zal worden ingediend tot bet bouwen van een nieuwe openbare school in de omgeving van „Goed Wonen". WemeMinge. In de op Vrijdag gehouden' raadsvergadering waren alle leden te genwoordig. Op voorstel van dhr J. A. Do- minicus worden de notulen aangevuld). Dhr Karelse meent, dat dhr A. Domini- cus zich in de vorige vergadering veel sterker uitgedrukt heeft omtrent den toe stand van do sloot aan den Nieuweri- dijk dan de notulen! aiangeven. De no tulen worden daarna goedgekeurd. Tegen stemde dhr Karelse. Besloten wordt den pensioensgrondslag van den burgemeester to bepalen op f3000. Op een verzoek van dhr D. Hardenberg om ontheffing van Hondenbelasting dienst 1926 wordt afwijzend beschikt. Ingekomen is het goedgekeurde raadsbesluit van 16 Fe bruari 1.1. waarbij de openbare school gratis ter beschikking wordt gesteld voor de cursussen van land en tuinboiuwonder- wijs, met inbegrip van de verlichting en verwarming der lokalen. Op een adres van de caféhouders, houdende verzoek om hun café op den ouden tijd te mogen sluiten, wordt door den Voorzitter eenii- ge toelichting gegeven. Dhr P. A. Linden- bergh zegt geen bezwaar tegen inwilli ging van het verzoek te hebben, indien de Voorzitter, als hoofd van politie geen overwegend bezwaar heeft. De Voorz. zegt geen bezwaren te hebben. Na be spreking wordt besloten de algemeene politie-verordening in dien zin te wijzigen, dat de café's gedurende den zomertijd een uur langer mogen openblijven. Aan geboden wordt de rekening van het gas bedrijf over het jaar 1926. Het vermenig- vuldigingscijfer voor de gemeentelijke in komstenbelasting 19271928 wordt vast gesteld op 1. Aan B. en W. wordt een crediet verleend tot het bekostigen van! een tijdelijke onderwijskracht aan de open bare lagere school ter vervanging van mej. Zwitselaaï, die een ziekte-verlof ver. zoekt van 2 maanden. De voorz. brengt in bespreking het plan van R. en W. tot bestrating van do Hoogestraat in verband met het voorstel van dhr A- Dominicus om den hoek nabij het perceel van dhr do Broekert minder scherp te maken. Do voorz. zegt, dat B. en W- het wenschelijk vinden een eenigszins ander plain uit to voeren, dan hetwelk aangegeven is door dhr J. A. Dominicus, in verband met de regeling van het verkeer tor plaatse. Na breedvoerige bespreking .wordt besloten het verkeer zoo te regelen, dat blijkens aan te brengen waarschuwingsborden de richting naar Kapelle voor auto's ingesla gen wordt na omrijding van den driehoek „Het Loo", en de tegenwoordig gevolg- do richting naar de Dorpsstraat komende van Kapelle behouden wordt. De straat zal hiernaar gelegd of verlegd worden. Dhr P. A. Lindenbergh verliet hierna do vergadering. Bij de gewone rond vraag geeft dhr A. Dominicus in overwe ging een z.g. begpaaftoestel aan te koo pen. De voorz. adviseert dit punt in' behandeling te brengen bij de begrooting 1928. Verder informeert 'dhr J. A. Do minicus naar de goedkeuring van het raadsbesluit, betreffende het vastgestelde bouwverbod, in verband met bij het Kerk bestuur ingekomen aanvragen tot aankoop van bouwgrond. De voorz. doet mededee- ling van met den Inspecteur van de Volksgezondheid gevoerde besprekingen, waaruit blijkt, dat tegen de aangegane richting bedenking bestaat. Dhr Karelse wijst op de wenschelijkheid om een betere correspondentie met het locaalspoor op de treinen naar Holland te krijgen. Be sloten wordt te trachten een betere aan sluiting te verkrijgen. Dhr Karelse komt tenslotte terug op het in een vorige ver gadering behandelde punt betreffende den toestand der sloot aan den Nieuwendijk;. Spr. critiseert de houding van dhr A. Domi nicus, 'die volgens spr. in 'de laatste vergadering een veel mildere opvatting koesterde dan in de vergadering van 17 Januari 1.1. Dit blijkt uit de notulen. Spr. zegt dat verbetering dringend noo- dig is. Dhr Hoogesteger zegt, van mee ning te zijn dat deze verbetering niét ligt op den weg van de gemeente. Spr. is het met dhr Karelse eens dat de toestand slecht is. Na' ampele bespreking stelt dhr Karelse voor, de door den polder beschikbaar gestelde gelden, op te vragen, teneinde de rioleering van gemeentewege to doien aanbrengen onder bepaling even wel, dat de bewoners voor de demping zorgeri en jaarlijks een "bepaald bedrag storten in de gemeentekas op afbetaling, met of zonder rentebetaling. Dit voorstel wordt met 5 tegen 1 stem' verworpeln; voor stemde dhr Karelse. Hierna: sluiting. Hoedekenskerke. Zondagavond is een tweejarig kind van den landbouwer S. alhier in een onbewaakt oogenblik in een waterput gevallen en verdronken. De ter hulp geroepen geneeskundige kon slechts den dood constateeren. Hansweert. De kommies te water L. Hago wordt met ingang van 16 Juni a.s. overgeplaatst naar Lobith. Aagtekerke. Vrijdag werd alhier door de heeren Sietema en Versluis, de jaarlijk. sche keuring van fokdieren gehouden;, uitgaande van de plaatselijke geitenvereenl „Ter Veredeling". In totaal werden aange voerd 27 fokdieren, waaronder 3 lam meren. Een drietal werd hiervalï inga- schreven voor het Prov. Stamboek. Door een 8-tal dieren werd een aanbevelingSL kaart voor de fokkerij behaald. Voor een 3-tal dieren die niet in aanmerking kwal. men voor Prov. Stamboek werd een diplo ma uitgereikt. Uit de kwaliteit van het aangevoerde vee bleek een goede voor uitgang. Doorzitten ni in* Stukloopen J Wtf' □&- I0PK118IIWS Ned. Herv. Kerk. Drietal te Delft, H. P. Brandt te Lage Zwaluwe, B. P. Fortgens te Voorschoten en Dr W. Lodder te Doorn. Beroepen te Randwijk, J. D. van Hof te Wilnis. GeTef. Kerken. Beroepen te Hoorn, S. Wesbonk te Jut- rijp-Hommerts. Te Zaltbomamel, J. H. Don- ner te Breda. Bedankt voor Delft, J. H. Telkamp te Middelburg. Voor Nijverdal, J. J. Bouw man te Ujk. D s N. J. T e 1 d e r s. f Te Hoorn is, ruim 90 jaar oud, overleden 'Ds N. J. Telders, emeritus Ned. Herv. predikant. Ds Telders stond achtereenvolgens te Renesse, als hulpprediker, te Steenbergen Borculo, ,Niew-Vosmeer, Oisterwijk, St. Michielsgestel en verkreeg in 1909 zijn emeritaat. Kerkelijke vergaderingen. De Part. Synode van het Zuiden der Chr. Geref. Kerk wordt gehouden op Donder dag 16 Juni a.s. te Den Haag. Ongelukken. In het gasthuis te Tilburg is een zesjarig kind, dat kort geleden te Kaatsheuvel door de stoomtram werd over reden en daarbij een voet verloor, terwijl dezer dagen ook het tweede voetje moest worden geamputeerd, thans overleden. Te Voorburg is een 62j-arige werkman van een wagen in een schuit gevallen en op de plaats doodgebleven. Te Scheveningen is een achtjarig jongetje bij het spelen op hout vlotten te water geraakt en verdronken. Te Den Haag heeft een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto en een motorrijwiel. Twee personen hadden een her senschudding bekomen en verloren het be wustzijn. Bij de familie te Tiel is bericht ontvangen, dat aan boord van het op de thuisreis zijnde stoomschip Nias der Konink lijke Stoomvaart-Maatschappij het lid der be manning Th. Kuyer, gedomicileerd aldaar, oud 35 jaar, door een ongeluk in de machine kamer doodelijk getroffen is. Gistermiddag is te Deventer de zestigjarige H. toen hij zich te ver uit een raam boog, gevallen, en van de tweede verdieping met het hoofd op een binnenplaats terecht gekomen. Hij is aan de gevolgen overleden. Aan boord van het stoomschip Veendam te Rotterdam is de 6tijarige S. van 3Va M. hoogte in een ruim gevallen. Hü kreeg een schedelbreuk, tengevolge waarvan hü kort daarna in het ziekenhuis is overleden. Berucht Atjehsch leider neer gelegd. Een patrouille onder bevel van den kapitein der infanterie G. F. V. Gosen- son legde in het Tapatoeansche en Kloeëtsche resp. één en vier verzetslieden neer, waar onder de beruchte leider Tjoet Ali. Onzerzijds werden geen verliezen geleden. D'e val van jen overmoedige. Dat niet ieder den vrijen Zaterdagmiddag weet te besteden in overeenstemming met de be doeling, waarmede dit instituut in het leven is geroepen bewees Zaterdagmiddag een 26- jarige steenlosser te Den Haag, die, in bui tengewoon vroolüke stemming van zijn werk komende, een taveerne opzocht. Gevolg hier- was, dat de vroolükheid ten top steeg en hij eenige kornuiten uitnoodigde tot een autotochtje door de Residentie. De rit be gon in de Jacob Catsstraat, waar hg zou eindigen, wist niemand. En om het mooiste uitzicht van allen te hebben, klom S. boven op den wagen en zette» zich daar neer op een stoel. Onderweg werd nog hier en daar aangelegd en steed3 wist de dronkeman weer zijn verheven zitplaats te bereiken, en, wat merkwaardig was, zich daar te handhaven. En om den volke kond te doen van zijn vreugdevolle stemming, zwaaide hij vervaar- lgk met een pot bloemen. Wie den zonder lingen passagier zag voorbijgaan, hield zijn hart vast. De val van den overmoedigen dwaas was echter nabij. Voor een deftig hotel op het Voorhout moest de auto plotseling zwen ken met het gevolg, dat de hooge passagier, die niet l^d willen luisteren naar de waar schuwingen van den chauffeur, nu wel moest gehoorzamen aan de onverbiddelijke natuur wet, die hem qp den grond smakte. Het geval was hoogst ernstig, de Geneeskundige Dienst kwam er aan te pas en de dokter consta teerde een schedelbreuk, die den toestand waarin S. naar het Ziekenhuis zou worden gebracht, dubieus maakte. Driftig aangelegd. Een meisje uit de Anjeliersstraat te Amsterdam had voor baar moeder by een waterstokerij" een em mertje kokend water gehaald. Een paar jon gens gingen het meisje plagen. De moeder zag het, werd zoo woedend, dat zij het water uit het emmertje naar de jongens gooide. De jongens werden piet geraakt, maar wel viel een plens heet water op een veer tienjarigen knaap, die onschuldig aan het ge val was. Hij kreeg brandwonden in het gezicht Een belangwekkend proces. Vandaag begint te Keulen een strafproces, dat ook in Nederland wel de aandacht zal trekken. De hoofdbeklaagden in het drama, dat uit geplozen zal worden, zijn de 31-jarige prak- tiseerende dokter Matthias Bröcker, de ar chitect Oberreuter en diens jeugdige vrouw. Dr Bröcker wordt beschuldigd van moord, mevrouw Oberreuter van aanstichting tot deze daad. Dt Bröcker, die een zeer bekend arts in Keulen was, zou zyn patiënt, architect Oberreuter gedood hebben door middel van kwikzilverinjecties. De voorgeschiedenis van het proces is de volgende De heer Oberreuter werd in Maart van het vorige jaar door zijn vriend Dr Bröcker voor griep behandeld. Daar de toestand van den patiënt, die tevens een hartkwaal had, steeds ernstiger werd, werd hij overgebracht naar hel ziekenhuis, waar tegen de gewoonte, zijn huisarts hem bleef behandelen. De architect werd spoedig veel beter, zoodat reeds gedacht werd aan zyn ontslag uit het ziekenhuis, toen plotseling op 29 Maart een geheel on verwachte en onverklaarbare achteruitgang op trad. En wel in die mate, dat na drie dagen de dood intrad. De ziekenhuisdoktoren be grepen niets van dit plotselinge ziekteverloop verschillende symptomen wezen er echter op, dat de heer Oberreuter niet een natuurlijken dood was gestorven, maar overleden was ten gevolge van kwikzilververgiftiging. Stervende had de zieke gesproken van een hem door zijn vriend toegediende injectie. Spoedig rees verdenking tegen Dr Bröcker. Uit de sectie van het lijk bleek, dat inderdaad kwikzilver- vergiftiging de doodsoorzaak was geweest. Alvorens de politie tot arrestatie kon over gaan, vluchtte de arts met mevrouw Ober reuter naar Nederland, waar zij eenigen tijd te Amsterdam woonden, totdat zij toevallig door een Keulsch geestelijke aldaar herkend werden. Een ander geestelijke gelukte het tenslotte hen te overreden zich vrijwillig ter beschikking te stellen van den Duitschen re chercheur, dien de Keulsche politie naar Am sterdam had gezonden. Voor de behandeling van het .proces zijn 10 deskundigen en 40 getuigen opgeroepen. Het proces zal waarschijnlijk èenige dagen duren. Brutale inbraak op het sta tion te Essóhen. Op het station van de Belgische grensplaats Esschen, heeft Vrijdag nacht een brutale inbraak plaats gehad. De dief of dieven heeft of hebben zich n.l. op het perron van het station door het ver- Do draadloos-telefonische verbinding met onze Indiën is thans een feit. Onlangs heeft de Minister vain Koloniën tot de bewoners van de overzeesche ge bieden een toespraak kunnen houden en de vorige week is de stem van den leider van den radiodienst te Bandoeng door de ontvangjcentrale te Wassenaar gehoord. ,'Het plan bestalatj dat straks H. M. de Koningin de bewoners van onze Indiën zal toespreken en zich persoonlijk met haTG onderdanen in de Koloniën in ver binding stellen. jMen moet eerbied hebben voor het kennen en kunnen van onze technici, die zoo wonderlijke resultaten op het gebied van de radio wisten "te verkrijgen. Maar meer nog is hier reden om groot te maken en te prijzen den Naam van Hem ,die zoo wondere krachten in de natuur heeft verborgen en die 't den schep selen vepgunt zoo nu en dan een klein stukje op te lichten van den sluier die nu nog wie weet welke mysterieuze krach ten verborgen houdt. Veel wat vroeger onmogelijk scheien. e® zelfs in strijd met de wetten der natuur, iB thans mogelijk gebleken. Maar hoe zal het dan wél zijn, wanneer eenmaal alle sluiers worden opgelicht en de Schepper van de einden der aiarde, zich in zijn volle heerlijkheid openbaart OPMERKER. breken van een ruit, waardoor been de deur kon worden geopend, toegang verschaft tot de kiosk voor den verkoop van kranten, tijd schriften, sigaren, reukwerken en lekkernijen. Eenmaal binnen, heeft men vrij kunnen toe slaan. Vermist worden circa 400 francs aan wisselgeld, twee flacons reukwerken, een kist fijne sigaren, verschillende pakken chocolade en sigaretten van de beste kwaliteiten. Als men weet, dat het station en zijn omgeving des nachts wordt bewaakt, dan laat het zich begrijpen, dat hier een staaltje van verba zende brutaliteit, werd geleverd. Een treurige geschiedenis. Te 's-Gravenhage woont sinds eenigen tijd een gewezen commissaris van politie met zyn vrouw en twee dochters. De functie Tan commissaris vervulde h\j in 's-Hertogenbosch, waar hij echter, er van verdacht verduisterin gen te hebben gepleegd, werd ontslagen. Toen hg zich in den Haag vestigde, geraakte hü aan den drank en het gebeurde wel, dat da gewezen commissaris in beschonken toe stand thuis kwam. Zaterdagmiddag, toen hü weer te veel gedronken had, kreeg hü een aanval van waanzin en sloeg hü alles, dat binnen zgn bereik kwam kort en klein. Zijn vrouw en dochters vluchtten de straat op en waarschuwden de politie, die roor de woning een post plaatste. Niemand mocht in de nabijheid van de woning blijven staan, omdat de man vuur wapenen in zgn bezit had en men vreesde, dat hy hiermede naar buiten zou komen. Zoover kwam het gelukkig niet. Een ont boden arts begaf zich in het huis en vond den man doodstil in een kamer zitten. Hü vreest, dat de gewezen commissaris voorgoed krankzinnig is geworden door het overmatig gebruik van sterken drank. Mei. 31 31 Juni 1 1 1 en 2 Juni, Goes, inboedels, de Kok. en 1 Juni, Middelburg, manufacturen, damesconfectie, etc., Notarishuis. Souburg, woonhuis, do Neeliog. Krabben dijk e, kruisbessen, Veiling E. M. M. 1 Ellewoutsdijfc, verpachting weiland, Kerkvoogdij v. Wemeldinge. 1 's-Gravenpolder, hofstoedje, woonhuis en boereninspan, Van Dissel. 2 [Middelburg, afbraak, Struve. 3 Serooskerke, hofstede, Hioolen. 7 Oostkapelle, afbraak, de Neeling. 8 Waarde, boereninspan, Van Dissel. 10 Veere, huis en weiland, Blaupot ten Cate. 14 Goes, huizen, Pilaar. 14 Goes, huizen, Van Dissel. 17 Kloetinge, huis en inboedel, Van Dis sel. 17 Baarland, woonhuis, schuur en boomgaard, Beth. Juli. Geersdijk, veldvruchten en landbou- wersinspan, Matthijs. Juni. 1 Middelburg, geb. Prov. bestuur: verbe teren kedbestrating, bijk. werken, ged. Rijksweg W. Z.-Vlaanderen. 14 Hoofdplaat, door bestuur Hoofdplaat- en Thomaespoldersherstel, de ver nieuwing en het onderhoud tot 30 April van do sluis-, dijk- en strandt werken bovengen, polders. De radio-rede van H- M. de Koningin. Ook Prinses Juliana voer de microfoon. EINDHOVEN. VJ). Naar wij vernemen zal ook Prinses Juliana voor den miv crofoon van den Philips-Korte-golfzender het woord richten tot Oost- en West- Indië. In verband met het voornemen van H. M. de Koningin om Woensdagavond 9 uur voor den Philips Kortagolfzender een toe Indie to Radio.Ve iden zeiK telegrafis verzoek 1 spraak 01 golflengte golf in N zouden ti prijs steil ïritigin oc Koningin spraak sj westen w verzoek, nit to zei BERGE avond is candidatei zing van bespreking in verban* dissidente tneenteraa besloten, Staatspart de a.s. zit raad een werd na r nomen, w sidente K hebben g* werking 0 LONDE1 verneemt tso Ling vredesoord auspiciën PARIJS, dat het F: Standelingt Wolphaz door notar woonhuis, aan Janu voor f172C Kloeting plaats vai naarswonii Kloetinge. kens en Jai demont te Zoon te Go P. Hopmr Johsz. te K Beenhakkei Oele te Klc Kloetinge f Gebr. A. en laagste ins< Vei A m b te na de H. J. J. maar ter se verduisterin gemeente V 'bot 6 maan idelijk. Graanr aanbod, ietf ma kwalitei voerkwalitei Rogge ge< prijshoudene minder aar f 12.75, alles ROTTERI Aanvoer: 5 kalveren, 36 varkens. Prijzen pe 46, 52—5- stieren 38, 47,5—50, 60- f 34 per si varkens 31, Koeien en gewoon, prij; Een enkele p noteering. Sl gewoon, prijs kalveren aan prijzen vrijwi best kalf nog Schapen en 1 handel matig ring. Varkei stug, prijzen Een enkel pu noteering. Zo 33 cent. Zaden. Blauw maan; f 38f 39, liji Vlas. 41( 210 K.G. wit '1 K.G. Holl. f Groningsch f Aar dapi mers f 3.90— mers f 3.50j f 5.30, Zeeuw: f2.50, Red f 4.50—f 4.80, Aanvoer ta GOES, 28 i sen f 15.50i Kleine vei per 100 K.G.; sla f 0.30—f 0 KRABBEN f 18.30 per 10 GOES. Ond<

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2