Dit ie Provincie. Kerknieuws Zoeklichtjes. Onderwijs. Predikbeurten. Land- en Tuinbouw. Bij hot verlaten dor hoofdstad heeft do Koningin den burgemeester verzocht, der buigerij hartelijk dank te zeggen voor de zoo vele en oprechte bewijzen van liefde en aanhankelijkheid, wederom ge durende dit bezoek aan de hoofdstad van alle zijden aim de Koninklijke familie ten deel gevallen; in het bijzonder verklaarde de Koningin zicli getroffen te gevoelen door de wijze, waarop Prinses Juliana bij dit liaar bezoek was verwelkomd. Prinses Juliana sloot zich bij deze dank betuiging aan en betoonde zich eveneens zeer erkentelijk voor de grooto hartelijk heid waarmede zij begroet was. Stembus-verrassingen. Dat riiet alleen één stem, maar zelfs een .fractie van een stem in ons kies stelsel van groote beteekenis kan zijn, bewijst de raadsverkiezing te Vlist, een dorpje bij Haastrecht (Z.-H.) De „Nieuwe Zuid-Hollander" publiceert daarover het volgende piet onvermake lijke geval. Er waren uitgebracht 192 st., zoodat de kiesdeeler, waar er 7 raadszetels te be zetten waren, 192:7 is 273/,. Het stembureau ging nu aldus te werk. Lijst 1 (Gemeentebelang) 63 st. is 2 zetels; rest 8V7. Lijst 2 (Gemeentebelang-protesi) 31 st. is 1 zetel; rest 34/7. Lijst 3 (A.-R.) 57 st., is 2 zetels; ,rest V/, st. Lijst 4 R.-K. 41 stemmen is 1 zetel; rest 134/7. Zes zetels waren dus direct verdeeld: de 7e zetel werd aan de lijst met het grootste overschot toegekend, dus aan de Katholieke lijst. En in Vlist werd geju beld. Want, zoo dacht men, de raad was om, zij was van links rechts geworden. Edoch het stembureau had zich ver gist. De laatste zèlel kwam de katho lieken niet toe. Wat joch is het geval? De Kieswet is in 1925 opnieuw gewij zigd en toen werd bepaald, dat een lijst voor eiken zetel, dien hij krijgt, minstens f75 pCt. van den kiesdeeler moet kunnen uitbrengen. 75 pet van ,den kiesdeeler was 20l/,. En de katholieke lijst kon, bij toeken ning van 2 plaatsen, voor elke plaats slechts laten gelden 412 is 201/2- Zij moest 201/j kunnen inbrengen en zij kwam dus Is/, of 1/u stem te kort. Wie krijgt nu den 7en zetel? Den 7en zetel krijgt lijst 1. Want nu het .grootste overschot niet in aanmerking komt, moet men gaan zien naar het overschot, dat vervolgens het grootste is en dat is het overschot van lijst 1. Kent men aan deze lijst 3 zetels toe, dan ziet men, dat zij voor eiken zetel 3/i van den kiesdeeler kan inbrengen. Im mers: 63:3 is 21 en inderdaad is dit méér dan ,75 pet. van den kiesdeeler (20;t/7.). Gemeentebelang krijgt dus den 3cn zetel en de Raad blijft links. Geen verhooging van den wijn- accijns. Naar aan „De Courant" van bevoegde zijde wordt verzekerd is de mededeehng van het persbureau V.D. niet juist, dat een wêtsontwerp te wachten zou zijn 'tot verhooging van iden wijn-accijns, in verband met moeilijkheden, die in het buitenland aan den invoer van Neder- landsche artikelen in den weg worden gelegd. Weliswaar ligt er reeds ©enige jaren op (het Departement van Financiën een voor ontwerp tot verhooging van den wijn accijns gereed, doch de eventueele indie ning daarvan zal van omstandigheden af hangen. Dat de eventueele verhooging van den wijnaccijns zal geschieden bij wijze van retorsie werd ons als geheel on juist gekwalificeerd. Gemeenteraadsverkiezingen. Oudeiande. Ons bericht omtrent den uitslag van do raadsverkiezing in Oude iande behoeft aanvulling en verbetering. In plaats van den heer P. Baart is n.l. gekozen de heer J. Korstanje Pz. no. 3 van de Chr.-Hist., Antirevol. lijst. Do verhouding in den Raad is nu 3 links, 3 rechts-protestant en 1 R.K. Kloetinge- Thans plaatsen wij den volle- digen uilslag der gemeenteraadsverkiezin gen. Totaal aantal geldige stemmen 849: kiesdeeler 1213/,; 75 pet. van den kies deeler 902'/28 Op lijst I werden uitgebracht (Vrije arb. partij): P. D- Hoogstraate 76 st., Th. Dagevos 2 St., J. Leijs 8 st. Totaal 86 st. Lijst II (V.R.): W- F. K- Lenshoek 95, W. W. van Liere 42, J. Q. O- Lens hoek 7, M. Meulenberg 1 en A- Klap 4 stemmen. Totaal 149 st. Lijst III (Rechtsche lijst): O. Zwcedijk 120, M .Eversdijk 96, R. Buitenhuis 47, D. Sinke 7, P. I- Somer 9, A. de Schipper 5 en J. K. Dagevos 2 st. Totaal 293 stem men. Lijst IV. (Cihr. Hist): Jan Straub 160, Adriaan Hoogstrato 10, Gomelis de Jon ge 3 st. Totaal 173 st. Lijst V. (R.K): P. Vermue 44, J. van der Voort 8, J- Pieters 1 st. Totaal 53 stemmen. Lijst VI. (S.D A.P.): F. do Rijk 95 st. Bij do le verdeeling werden aan lijst II één zetel, lijst III 2 zetels, lijst IV 1 zetel toegekend, totaal 4 zetels. Bij do tweede verdeeling werd aan lijst III en lijst IV een zetel toegekend. Totaal 6 zetels. Bij de derde verdeeling werd aan lijst IV nog een zétel toege kend. Deze derde verdeieling ging volgens de grootste gemiddelden. Duirbij ging het tusschen lijst I en IV. Had lijst I ééni stem meer gehad, dan was dhr p. D. Hoogstraate gekozen. Gekozen zijn de heeren: W- F. K- Lcnshoék, Ci- Zweedijk, M. Eversdijk, R. Buitenhuis, Jan Straub, Adriaan Hoog strato en F. de Rijk. '8-H. Arendskerke. Bij de gisteren ge houden stemming voor leden van den Gemeenteraad werden de volgende stem men uitgebracht. Lijst 1 (Vrijh.bond)D. W .Lindenj- bergh 177, H. van Gorsel 13, J- Noteboom 41, N. Otte 8, A. Priester 6, Z- de Rui ter Fzn. 10. totaal 255 st. Lijst 2. (groep vrije kiezers): Ant. Schip per Jorisz. 122, Nic. Schipper Janisz. 8, Jan Tholenaar Jansz. 10 M- Ci- IJzer man 4, totaal 144 st. Lijst 3 (A.R.): J- J .de Jager 318, J. Sandee 18, P. de Putter 17, Cl- Minder- houd 6, J. v. d'. Weele 91, Ci Zandee 3. J .Hommes 1, J. Snoodijk 0, totaal 454 st. Lijst 4 (St.'k. Geref.): Joannes de Kok 64, Cjoms. Murro Gz. 1, Mars. Moerdijk 1, totaal 66 st. Lijst 5 (R.K.): P. v. d. Dries 217, Jan Vermue 8, Willem de Jonge 23, Jacs. de Jonge 1, totaal 249 st. Lijst 6 (C)hr. Hist.): Jacs. Nijsse 316, P. Oudkcrk 66, W. S- de Vlieger 21, H. Goedegehure Lzn. 41, K- Janse 11, J. Vermuele Mzn. 6, G- Philipse 19, C. Schipper 2, Jac. de Schipper Jacz. 5, Cl. de Boot 2, totaal 489- 1 Totaal aantal geldige stemmen 1657. Gekozen zijn; D. W. Lindenbergh, H. v. Gorsel, A. Schipper Jorisz., J. J. de Ja ger, J. Sandee, J. v. <1. Weele, P. v. d. Dries, Jan Vermue, jacs. Nijsse, P. Oud- kerk, W. S. de Vlieger, allen aftredend, behalve dhr J. v. d. Weele. De verhouding in den Raad blijft de zelfde. Voor dhr P. de Putter treedt in de plaats van dhr J. v. d. Weele. '8 Gravenpolder. De uitslag van de ge meenteraadsverkiezing is als volgt: Lijst 1. Staatk. Geref.: D. Joziasse 127 M. van Liere .6, A. Bakker 2. Gekozen: D. Jozia.sse en M. van Liere. Lijst 2. R.-K. E. Vermue 70. Gekozen E. Vermue. Lijst 3. A.-R.: Chr. C. Verhulst 72, P. Dekker Fz. 2, Johs de Dreu 1. Totaal 75. Gekozen Chr. C. Verhulst. Lijst 4. Oud. Staatk. Geref. Jobs de Kos ter 63. Gekozen J. de Koster. Lijst 5. Vrijz.: L. Schouten 130, P. J. Kousemaker 19, A. Lokerse 8, P. W. Or- nee 7, C. Zuidweg 2, J. Schijf 1, W. Vij verberg 3. Totaal 170. Gekozen L. Schou ten, P. J. Kousemaker. De liberalen ver liezen dus een zetel aan de Staatk. Geref. Hoeoekenskerke. Uitslag stemming ge meenteraad: Stemdistrict I: Hoedekens- kerke. Lijst 1 (Prot.) 328. Lijst 2. R.K. 40- Stemdistrict II: Kwadendamme. Lijst 1. 19. Lijst 2. 296 st. Totaal lijst 1. 347 st. Lijst 2. 336. Gekozen op lijst 1. J. Boone (S.-G.), L'. Lous (Vrijz.), D. de Regt (C.-H.) en Johs Louisse (A.-R.) allen aftredend. Op lijst 2. C. Cliamuleau, M. Walraven, beiden aftr. en Marinus Steijn Jr. Niet herkozen de heer Johs Steenbakker. St-Krui8. Gekozen zijn voor den ge meenteraad 4 R.K. met 148 stemmen en 3 vrijz. met 89 stemmen. Hoofdplaat. De uitslag van de verkie zing voor den raad is, dat gekozen wer den 6 R.K. en een Protestant, terwijl de oude raad resp. er 5 en 2 telt. Tholen. (Aanvulling uitslag Raadsver kiezing.) In den oudjen raad hadden zit ting: 3 V.B., 2 S D.A.P., 2 St. Geref. P-, 2 Chr. Hist., 1 R.K., 1 A-R. (6 R5 L.); in den nieuwen raad: 2V.B., 1 S.D.A.P.,2 St.k. Geref. P., 3 Chr. Hist., 1 R.K., 1 A.R., 1 V.D. (7 R-, 4 L.) 1 Onregelmatigheden bij een Raadsverkiezing? Zooals wij gis teren reeds meldden, zijn alle bescheiden, betrekking hebbende op de gemeenteraads. verkiezing te Aardenburg, door den Offi cier van Justitie te Middelburg in beslag gertomen. De uitslag dezer verkiezing is: Lijst 1, EK. 530 st-, lijst 2, S.D.A.P., 114 st., lijst 3 A.R., 104 st. en lijst 4, Vrijz., 254 st., zoodat gekozen werden ver klaard: 4 R.K. nl. O. J. Blondeel, aftr., met 209 st., nr. 2 der lijst A J. A. de Bruijne met 40 st., nr. 3 der lijst R. F. v. d. Voorde met 24 st., nr. 5 E. de Wispelaere, aftr. met 184 voorkeurstem men. Voorts J. Hollebrand, S.D.A.P., mevr. E. J. v. d. BieeckeDe Man, aftr., vrijz. met 192 st. en J. J. v. d. Hooft, aftr., vrijz. met 55 st. De heer A I. Oatsman, AR., 'kreeg 3 st. te weinig, daar van den kiesdeeler 107 bedroeg. En nu de onregelmatigheden. Daarom trent meldt de Midd. C|rt.: In tegenstelling met stembureau I, waai' 1 R.K. en 2 Prot. zitting hadden, waren in II allo leden van het stembureau van dezelfde, nl. de R.K .partij. Opmerkelijk is het, dat do twee Protestanten niet ver deeld werden over beidei bureaux. Reeds vóór en ook gedurende het aflezen dei- stemmen, moest no. 2 der R.K. lijst tot tweemaal tce tot de orde geroepen wor den, terwijl ook nog een ander, die verre van nuchter was, herhaaldelijk de orde verstoorde. Het openen der biljetten geschiedde anders dan gewoonlijk. Na het tellen wer den de biljetten geopend en tevens naar kleur gerangschikt. Hoe dit te werk ging was voor het publiek onzichtbaar, daar door ooit hooge lessenaar en door het lid Wijffels, alsmede door den secretaris, dio als helper fungeerde, en die met deni rug naar het publiek stonden, het zicht op de tafel absoluut was benomen. Na het aflezen der lijsten 1, 2, 3 en 4 bleef er oen stapeltje van 74 biljetten, als zijnde van onwaarde, nog af te lezen, waarvan 4 biljetten werden goedgekeurd. Als men nagaat dat in stemlokaal I slechts 2 biljetten van onwaarde waren en 4 blan co, overeenkomende ongeveer met den uitslag bij do Prov. Statenverkiezing, en er in stembureau II thans 70 van on waarde zijn, en den vorigen keer onge veer 9 en 6 blanco, kan men zich voor stellen, dat er den geheelen avond drukte op straat was, en het vreemde geval be sproken werd. Dinsdag 31 Mei a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Amemuiden, Nieuw- en St. Joosland, Kou dekerk©, Ritthem en O. en W. Souburg. K i n d e r-a r b e i dDe Inspecteur van het L.O. in de Inspectie Goes ves tigt, in het belang van werkgevers en werknemers, de aandacht op Artikel 24 der Leerplichtwet 1920. Dit artikel luidt: Onverminderd de voor schriften der Arbeidswet 1919 is het ver boden tijdens den volgens de Wet bepaal den leerplichtigen leeftijd diensten of ar beid te 'doeïi verrichten door een. kind gedurende den tijd, waarin! onderwijs Wordt gegeven aan de school, waarop het is ingeschreven, of gedurende den voor- het huisonderwijs van het kind bestemden tijd. v Middelburg. Het Middelburgsch .Muziek korps geeft Vrijdagavond een muziekuit voering op het Molenwater, terwijl Zondag middag van 12 tot 1 uur de uitgestelde uitvoering in de Abdij zal plaats hebben. Gom. De raadsverkiezing. Het liberale orgaan te dezer stede, de „Goesehe Crt." is, zooals vanzelf spreekt, over den uitslag van do stemming niet al te best te spreken. Het voorziet donkere tijden voor onze goede stad, omdat „zoodra er kwesties aan de orde gesteld worden min of meer verband houdend met gods dienstige opvattingen de rechtsche meer derheid zich gloeiend aaneengesmeed zal toonen en de inwoners van Goes hare overtuiging als dwang zal opleggen. Tot welke consekwenties de rechtsche over macht zal leiden, zoo verzucht het blad, zullen we spoedig ervaren, om dan te ver volgen „Een andere vraag is het of de recht sche eensgezindheid zich reeds zal doen gelden bij de benoeming dor wethouders. Zal het aantal zetels van den V.B. over het hoofd worden gezien en zal men een wethouder uit do C.H.- en uit de R.K.- p art ij naar voren schuiven of zal men rekening houden met hot feit, dat de lin kerzijde de op één na sterkste vertegen woordiging in het raadscollege heeft? Ook als aanduiding van de mentaliteit der voorloopige meerderheid lijkt ons het antwoord op deze vraag belangrijk." Onze vrijzinnige collega is dus van mee ning dat aan de Vrijheidsbondsche fractie een der wethouderszetels dient te worden overgelaten, met het gevolg, dat de rech terzijde die in den Raad een sterke meer derheid hoeft, in het college van B. en W. in de minderheid zou zijn. In den Raad zou het dan zijn 8 rechts tegen 5 links en in het college van B. en W. 2 links tegen 1 rechts. Wij gelooven geen oogenblik, dat de rechtsche meerderheid van hare positie misbruik zal maken. We hebben alle ver trouwen dat zij de belangen van heel de gemeente naar behooren zal weten te be hartigen. Maar dat zij zoo dwaas zal zijn om in het college van B. en W. een college met uitgebreide bevoegdheden en grooten invloed, hare macht uit handen te geven, schijnt ons niet waarschijnlijk. Ons is ook geen gemeente bekend waar een in meerderheid vrijzinnige Raad aan de rechtsche minderheid, in het college van B. en W. de leiding gaf. Op Zaterdag 28 'Mei en verder eiken 2en en 4em Zaterdag der maand telkens van 5 tot 7 uur ra.t. zullen we derom aanvangen de schietoefeningen' voor den B. V- Landstorm en Motorkorps voor Goes en Kloetinge. Men wordt er aan herinnerd dat op verzoek van vele trouw opkomende schut ters en in overleg met de Plaatselijke Commissie is besloten om hen die niet minstens 5 oefeningen hebben bijgewoond uit te sluiten van den plaatselijken schiet wedstrijd. -» VIlMtagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een matroos, die zich langs den dijk van het z.g. Eiland naar de buitenhaven begaf, daar vermoedelijk af gevallen en op den stcenen berm terecht gekomen. Zondagmorgen werd zijn lijk daar aangetroffen. Het werd ter nader onderzoek door de politie in beslag ge nomen Driewegen. De raad vergaderde gisteren niet albu leden present. De begrooting voor 1926 en 1927 werd gewijzigd). Een! suppletoir kohier hondenbelasting werd opgemaakt met 2 honden le klasse elk ad f 4. Op voorstel van het lid Timmer man werd besloten om de borden van de maximum-snelheid cpnieuw te laten schil deren. Kruiningen- Gisteren vergaderde de ge meenteraad. Aanwezig alle elf leden. De voorz. deelt mede, dat door Ged. Staten is vastgesteld do rekening der gem. over 1925 zoowel den gewonen als don kapi- taa|dienst, en dat door de Chr. School te Kruiningen is aangevraagd een subsidie voor een cursus in de Fransche taalj in het vervolg aan die school zal worden te geven. B. en W. zullen in een volgende vergadering met een voorstel dienaan gaande komen. Een voorstel van B. en W. 0111 het raadsbesüuit van 2 Maaxt 1.1. tot het ver- leenen van een voorschot van 17700 aan de vcreeniging tot bevordering van een plaatsje aan landarbeiders, in te trekken wordt met algemeen© stemmen aangeno men, daar de belanghebbende landarbei ders van hun aanvraag hebben afgezien. De rekening van inkomsten en uit gaven van den gemeenschappelijken keu ringsdienst van vee en vleesch Keurings kring Kruiningen over 1926 wordt met al- gemeene stemmen vastgesteld in ontvang op f 5979.31 en uitgaaf f 5938.94, alzoo een batig saldo van f 40.37. Een bepaling in de politie-verordening houdende het verbod van uitvliegen van duiven wordt met algemeene stemmen ingetrokken, daar de regeering zulks wenscht in het belang der defensie, waar bij dhr Kole opmerkt, dat de schade der duiven schijnbaar minder weegt dan de defensie. Ook dhr Francois had gaarne deze verordening "behouden. De kosten per leerling van het O. L. onderwijs over 1925 worden vastgesteld op f 8.15, waardoor ook wordt vastgesteld het uit te keeren bedrag aan de bijzondere scholen ter plaatse. Dhr Visscher vraagt, of B. en W. controleeren de opgave der leerlingen der Bijz. scholen, daar hij ge hoord heeft, dat dit aantal kunstmatig wordt opgevoerd. Ook dhr Kole heeft wel eens zoo iets gehoord. De voorz. zegt, dat steeds de cijfers worden gecontroleerd, en altijd nauw keurig kloppen, zoodat bij B. en 'W. geen aanleiding bestaat om te wantrouwen, of nadere controle uit te oefenen. Daarna wordt vastgesteld de pensioensgrondslag voor den burgemeester-secretaris-ontvan ger, gemeentewerkman L. Duindam, en de helpster in de bewaarschool II. Bavero. Bij de af- en overschrijvingen in de be grooting 1926 geeft dhr Minnaar in over weging om voortaan het schilderwerk aan te besteden, daar de voorz. meende, dat de .rekening schilderwerk zeer boog is. Bij de wijziging der begrooting 1927 waar ook enkele verheugingen voor kapi- taaldiensl gasfabriek voorkomen voor ge wone aansluitingen, zegt dhr Visscher tegen te zullen stemmen, daar deze zaak vooral de afschrijving, niet goed geregeld is volgens hem. De voorz. zegt, dat wan neer de Raad geheel de zienswijze van dhr Visscher deelde, dit beteekent dat de Maatschappij der Gasfabriek dan volgens het contract de gemeente in rechten kan dwingen te betalen. Toch stemde de heer Visscher alleen tegen. Tot leden der schattingscomm. rijks inkomstenbelasting worden benoemd de heeren J. Kostense, A. van Hootegem, A. v. d. Straaten en B. J. Elsman. Bij de rondvraag vroeg de heer Visscher waarom in de maand April geen raads vergadering gehouden is, volgens het re glement van orde moest dat. De voorz. zegt: om de eenvoudige redenen, dat er geen punten van behandeling waren. Ook wijst dhr Visscher op den slechten toe»- stand van de Julianastraat te Hanswecri. Daarna wil dhr Visscher, die bij het binnenkomen in de raadzaal allen de hand gedrukt had, zooals gewoonlijk, behalve flezen keer aan dhr Kostense, deze hou ding verklaren. De voorz. wijst dhr Vis scher er op, dat hij niet buiten de orde mag gaan door op deze zaak, als zijnde van persoonlijken aard, verder in te gaan. Dhr Kostense heeft geen bezwaar, dat dhr Visscher zich uitspreekt, waarop de heer Visscher zegt, niet collegiaal met Kos tense te kunnen omgaan, daar Zaterdag 3 werklieden bedankt zijn bij de firma Kos tense, zeker als gevolg van de pas gehou den gemeenteraadsverkiezing. Dhr Kostense antwoordt den heer Vis scher dat het hem in zijn 26-jarig lid maatschap van den Raad nooit overko men is als nu, doch wil dhr Visscher wij zen op het verschil tusschen den naam Kostense en de Firma Kostense, waaT- voor hij heelemaal niet verantwoordelijk is. De firmanten (zijn zoons) zijn zelf mans genoeg om te weten wat zij doen en daar weet hij niets van. De heer Kole zou graag zien, dat de post teeren der wegen uitgebreid werd om geen half werk te doen. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Almen-Harfsen, Dr J. H. Semmelink te Wehl. Geref. Kerken. Tweetal te Hoorn, A. J. Noordewier te Westerbork en S. Wesbonk te Jutrijp, Beroepen, te Mep pel (vac.-Dr J. Thijs), IJ. K. Vellinga te Oosterzee. Te Schoon oord, J. Wiepkema, cand. te Bedum. Te Den Ham, E. van der Laan te Anjum. Bedankt voor Utrecht (vac.-wijlen Dr J. C. de Moor), D. van Dijk te Gronin- leerzaam is de critiek, die in do libe rale pers uitgeoefend wordt op de nieuwe dienstregeling voor de Provinciale booten op de Westerschclde. De Zondagsdienst, zoo meent men, is veel te veel beperkt. Er moet des Zon dags veel meer gevaren worden. En de hoop wordt uitgesproken, dat de Regee ring zal ingrijpen om goedkoopero verbin dingen te krijgen, maar ook om den in vloed van een deel der rechtsche leden van de Provinciale Staten te breken. Toen ik dat las, dacht ik aan de critiek die soms in Christelijke kringen gehoord wordt. Men stelt het, .vooral als het er om tc doen is de A.-R. partij te bestrijden weieens voor, alsof een rechtsche meer derheid niets beteekent, en dan woidt met name op de ontheiliging van den Zondag gewezen. Maar hier blijkt nu weer het tegendeel. Volgens de liberale bladen treden som mige groepen in de Staten zóó principieel op, dat zelfs de hulp van de Regeering noodig wordt geacht, om dien invloed te breken. l*! Een bewijs, dat de invloed van onze mannen volstrekt niet zoo gering is, .als men 't soms gelieft voor te stellen. OPMERKER. gen. Voor Eiland Marken, Dr Th. Ruys Jr. te Lisse. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Harderwijk, K. Groen te Baarn. E m e r i t. a a t. Aan Ds C. Plaatsman te Hooge Zwaluwo (classis Breda) is na 36 jaar dienst wegens voortdurende on gesteldheid mot ingang van 1 Juli eervol emeritaat verleend. Vrouwepolder. Ds Q. von Meyenfoldt, pred. der Geref. Kerk alhier, die Zondag 19 Juni a.s. zijn afscheid preekt, hoopt Zondagavond 3 Juli d.a.v. to Feijenoord (Rotterdam) intrede te doen, na aldaar des morgens bevestigd te zijn door Ds P. Gh. van der "Vliet, van Utrecht. Do vergadering, waiarin het School museum te Middelburg door den Gom- missaris der Koningin, in Zeelaind geopend) geopend wordt, zal gehouden worden op 28 Mei a.s. om 2 uur in do Concert en Gehoorzaal. Hot bestuur der Schoolonderwrjzers- Wcduwcnheurs in de Provincie Zeeland; hield Zaterdag vergadering in do sociëteit. St. Joris te Middelburg, waarbij aanwezig waren do Inspecteurs van het Lager On derwijs in de Inspecties Middelburg err Neuzen, de heeren S. Brandsma; en 11. v. d. Weijer, de heeren W- A. do Blaey te Hansweert, M. Dieleman te Wcstkapelle en do Rentmeester, de heer F. de Ilullu, te 's Grav.enha'ge. Door den Rentmeester werd verslag ge- drum over don staat der Beurs over 1926- Ilet aantal loden bedroeg op 21 Mei 1.1. 30, contribueerende te zamen f300, het aantal weduwen 18, waarvan, als ge volg der reglementswijziging 16 weduwen f 125, 1 weduwe f 62.50, 2 weduwen f 50, en 1 weduwe f25 genoten' terwijl aan de erven van 2 weduwen respectievelijk f 50» en f25 werd uitbetaald. Rekening en verantwoording ov©r~1926 werd goedgekeurd err vastgesteld; etven- eens werd de begroeting over 1927 goed gekeurd. Door de leden van bet Rijksschooltoe- zicht werd toezegging gedaan deze zoo nuttige instelling meer nog bij het manne lijk onderwijzend personeel bekend te ma ken en hen' 'te wijzen op de geringe jaarlijksche premie, die hun eventueele weduwen zulk een aardig pensioen ver zekert. Geslaagd voor het diploma School raad dhr H. Toebes te Ginneken. Woensdag 25 Mei (Hemelvaartsdag). Ned. Herv. Kerk. Hansweert, 9.30 u. ds v. d. Waa van Waarde. Serooskerke, vm. ds Vossers. Driewegen, 9.30 u. ds Kalshovem. Oostkapelle, 9.30 u. ds Gijsman. Geref. Kerken. Borsselen, vm. ds v. Schie. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland" te Goes. Hedenmorgen werd in de Prins van1 Oranje te Goes de alg. vergadering ge houden der Veilingsvereen. Zuid-Beveland'. De voorz., dhr H. A. Hanken, ziet in de niet drukke opkomst der leden een blijk van: vertrouwen in het beleid van het Bestuur. Het jaar 1926 aldus de voorzitter was een jaar van vreemde verschijnselen. Er waren te veel peren en geen appelen. Wel was er veel zacht fruit, dat goed wegging, zoodait er per saldo reden tot tevredenheid was. De zaken van de veiling gaan goed. De uitbreiding van het gebouw kwam tot stand. De financieel© toestand is bevre digend. Noodig zal nog zijn uitbreiding van de bestrating langs het spoor. Wat de vooruitzichten voor 1927 be treft, meent de voorz., dat dit jaar een mooie bloei viel waar te nemen, maar dat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2