Kerknieuws Onderwijs. Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Rechtszaken. Scheepstijdingen. Marktberichten. Advertentiën. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Driewegen. Alhier is Vrijdag i.l. de eerste wagon aardappelen verladen van dhr Blok, door dhr W. Ode van Elle- woutsdijk, en ontvangen door dhr A. J Oolpaart van Rilland Bath. Krabbendijke. De wachtmeester der Kón. Marechaussee M. O- Fonteine te Raamsdonksveer, wordt met ingang van 2 Juni a.s. verplaatst naar Kaatsheuvel. Rilland. In de Zaterdag gehouden ver gadering van ingelanden van den Reigers- bertrschen polder werd de rekening over het" dienstjaar 1926—1927 vastgesteld in ontvang op f29.482.75 en in uitgaaf op f24 516.53. De begrooting voor het dienstjaar 1927 —1928 'werd in ontvang en in uitgaaf vastgesteld op 'f 58.501.53, met een post onvoorzien ad f 1137.47, terwijl het dijk- gaschot evenals in 192627 bepaald werd op f 17 per H.A. Tot vertegenwoordiger in den Dijkraaid der Waterkeering van den calamiteuzm Zimmermanpolder werd herbenoemd de dó heer W- A. van Gorsel te Rilland N. en Si Joosland. Vrijdag hield de polder N. en St. Joosland do al gemeend vergadering van Stembevoegde ingelan den. Van de 21 ingelanden waren 17 te genwoordig of vertegenwoordigd. D© re kening over 1926—'27 werd vastge steld op f 6550.45V2 in ontvangst en op f6037-69V2 in uitgaaf, alzoo met een batig saldo van f512.76. Do begrooting voor het dienstjaar 19271928 werd goedgekeurd tot een bedrag van f3902 27 in ontvang en in uitgaaf. Het Dijkgeschot bleef bepaald op f12 p. H.A- Besloten werd de helft der koston te betalen voor wegverharding met grint van den dijk tusschen den Mortiere- en N. en St. Joos- landpolder, terwijl gerekend wordt dat de andere helft zal warden betaald door den Mortierepolder. Do onderhoudskosten voor rekening van beide polders. Door den polder Oud-St-Joosland werd ook de jaarvergadering gehouden. Van| de negen ingelanden waren 8 tegenwoor dig of vertegenwoordigd. De rekening óver 1926'27 beliep in ontv. f8255.96 en in uitgaaf f 8013.78V2» alzoo een ba tig saldo van f2421.171/2. De begrooting voor 1927'28 werd vastgesteld in ont vangst en in uitgaaf op f2869 04V2- Het dijkgeschot werd bepaald op f 10 p. H.A. of f 1.50 per H.A- meer dan1 het vorige jaar. Mededecling werd gedaan dat door de Kroon is vernietigd een besluit van Ged Staten van Zeeland, waarbij werd vernietigd het beslüit van dezen; polder tot teruggave van door belanghebbendejn verjeende bijdrage voor wegsv-erharding Tegen dit besluit waren enkele ingelanden in beroep gegaan bij Ged. Staten, terwijl 'bet bestuur in beroep was gegaan bij de Kroon van het vernietigingsbesluït van Ged. Staten. In beide voornoemde polders werd de staat van waterleidingen en kunstwerken opnieuw, gewijzigd, vastgesteld. St. Laurens. Uitgaande van de Provinci ale vereeniging tot verbetering van het gei tenras had Vrijdagmorgen alhier de ge wone jaarlijksche geitenkeuring plaats. Als keurmeesters waren aanwezig de hee- ren Versluijs en Sietema. Er waren 34 gei ten aangevoerd. Door milde bijdragen van de ingezetenen konden 16 geldprijzen aan de houders van de beste geiten worden uit gekeerd. Een geit van G. de Visser kon in het Provinciaal Stamboek worden inge schreven, terwijl vele dieren voor de fok kerij werden aanbevolen. Terneuzen. Men schrijft ons van Ned. Herv. zijde: In de op Vrijdag j.l. gehouden gemeente vergadering, belegd door Kerkvoogden der Nederlandsche Hervormde Gemeente, is het warm toegegaan. Daarin kwamen allerlei grieven te berde die verscheidene leden tegen Kerkvoogden en Kerkeraad hadden. Zoo beschuldigde o. m. een der aanwezi gen den Kerkeraad, bij een indertijd ge houden verpachting der Diaconielanderij- en een hoogeren inschrijver gepasseerd te hebben voor een lid van den Kerkeraad. De beroering bereikte het hoogtepunt toen Kerkvoogden verklaarden, den koster, die het door zijn levenswandel bij velen verbruid had, niet te willen ontslaan. Er was n.l. een verzoekschrift, door een aantal leden onderteekend, bij de Kerk voogden ingekomen, waarbij deze op het ontslag van den koster aandrongen. Deze leden, ijverig gesteund door den Kerkeraad, vroegen nogmaals de ontzet ting van den koster, waartegen een der Kerkvoogden in verzet kwam, daarbij ge steund door zijn echtgenoote. Er ontstond toen een zoodanige verwar ring, dat de President-Kerkvoogd Verlin de en de Kerkvoogd Wabeke uitriepen dat zij hun ontslag namen, waarop zij de Kerk verlieten. De vergadering verliep in de grootste wanorde. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sluipwijk J. Ronge te Hoog- Blokland; te Zierikzee D. A. Hoekstra te Uitwierden. Geref. Kerken. Bedankt voor Zetten-Elst en Nieuwerkerk, E. J. van Voorst te Kootwijk; voor Zie rikzee J. Oosterveen te Wilnis. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Rozenburg W. Hendrikse te Ede. Geslaagd voor het einddiploma der Am bachtsschool te Bergen op Zoom, afd. elec- triciëns: J. H. van Baal, Rilland-BathJ. Elenbaas, Tholen en J. A. Verboom. Poortvliet Afd. Timmerlieden: J. Geluk, Tholen. Geslaagd te Amsterdam voor het doc toraal examen in de rechten de. heer A. Leydesdorff, te Middelburg. Benoemd tot leoraar bij de H. B. S. te Bandoeng, de heer K. Smidt, vroeger te Middelburg, daartoe ter besch. gesteld van den Gouverneur-Generaal. GOES. Zaterdagmiddag had de afd. van Chr. onderwijzers in do Jdelksalon, alhier, on der presidium van dhr Van Wijk een aan gename en leerzame vergadering. De voorzit ter sprak een openingswoord in verband met Jozua 7. In plaats van Mej. Spoormaker werd tot penningmeesteresse gekozen Mej. N. Wandel. De heer Hollestelle bracht verslag uit van de voorvergadering van Hoofdbestuur piet af gevaardigden te Utrecht. De heer Bottenberg behandelde het onderwerp: „De plantkunde op de lagere school". Hierop volgde een op gewekte discussie. Do heer Vroeke beëindigde de vergadering met dankgebed. Paardenfokkerij in België. Do derde paardenmarkt te Brussel trok weer vele koopers, volgens een mededeeling t van den Nederl. rjjkslandbouwconsulent in Bel gië. Behalve Belgen waren er veel Franschen doch Nederlanders en Duitschers ontbraken. De goede volwassen trekpaarden gingen van 8000 tot 10.000 francs, minder zware van 5000 tot 7000 francs. Veulens brachten van 3000 tot, 4000 francs op. Het is merkwaardig, dat men hoe langer hoe meer paarden op de wegen ziet. Do hooge benzineprijzen, benevens de kostbare exploitatie der mechanische traolie doen blijk baar ook in België vele sleepers tot de paar- dentraetie terugkeeren. De Belgische fokkers zijn dan ook weder vol moed. Ongelukken. Vrijdag is het 51/2-jarig zoontje van den arbeider S. te Schiedam spelenderwijs in het Spuikanaal geraakt en levenloos daaruit opgehaald. Te Wychen is de 20-jarige K. met zijn fiets tegen een wagen aangereden. De jongeman was onmid dellijk dood. .Vrijdag is te Alkmaar het 12-jarige dochtertje van den heer V. aldaar, door een auto overreden. De wielen gingen het kind over de borst. Het is ija^ deernis- wekkenden toestand naar het stadsziekenhuis overgebracht. Nog steeds mijnen. Het kustvis- schersvaartuig U. K. 13 kwam Vrijdag van de visscherij in de haven van IJmuiden terug met een mijn, welke in het net was opgehaald, aan boord. Door de marine-autoriteiten zal de mijn onschadelijk worden gemaakt. Kinderlijkje gevonden. Vrijdag middag is onder Rijswijk een kinderlijkje op gehaald. Het was gewikkeld in een exemplaar van het dagblad „De Telegraaf". Het is naar Den Haag overgebracht, om door de justitie gerechtelijk geschouwd te worden. Waarschijn lijk had het reeds ongeveer drie weken in het water gelegen. Veelbelovende jongelui. De po litie van Chicago heeft een bende jeugdige misdadigers gearresteerd, bestaande uit drie meisjes en elf jongens, onder bevel van een zeventienjarige jongedame, en welke beschul digd wordt van niet minder dan 241 mis drijven waaronder twee moorden. Auto-ongeval. Te Montrouge bij Parijs is een auto, welke een vrachtauto voorbij wilde rijden, tegen een van tegen overgestelde richting komende tram gebotst. De eigenaar van de auto. Ed. Viandir, zijn achtjarig dochtertje en een 14-jarig meisje, dat mede in de auto zat, werden op slag gedood. Een vonnis met gevolgen. Eeni- gen tijd geleden is zekere A. v. O. uit Ber- kum, gemeente Zwollerkerspel, gearresteerd wegens rijwieldiefstal. Donderdag is de man daarvoor veroordeeld tot zeven maanden ge vangenisstraf. Toen zijn zuster met deze mede deeling thuis kwau),, zei een neef van haar: „Ze hadden hem nog veel meer moeten geven". Er ontstond een woordenwisseling en een vechtpartij, waaraan ook een zuster en de moeder van het meisje deelnamen. De neef trok een mes en stak het meisje in de zij. Het slachtoffer is naar -het Ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Proces-verbaal is tegen den dader opgemaakt. De aanwerving voor het Fran- sche vreemdelingenlegioen. In Maart j.l. maakten eenïge Nederlandsche cou ranten melding van het geval van een jonge man, Willi Mohr, wonende te Rleijerheide bij Kerkrade, die in beschonken toestand in het Duitsch-Nederlandsche grensgebied met ge weld door eenige Fransche ronselaars zou zijn aangeworven voor het Fransche vreemdelin genlegioen. Een Havasbericht meldt thans hier omtrent het volgende: Willi Mohr, een Duit- scher van geboorte, verscheen te Oran voor den Nederlandschen consul. Hij verklaarde daar, dat hij wegens moeilijkheden met zijn vader het ouderlijk huis verlaten en zich naar Duilschland begeven had en dat hij in het geheel niet beschonken was toen hij zich naar Metz begaf, waar hij in volle vrijheid en bewust van wat hij deed voor vijf jaar tee- kende voor het Fransche Vreemdelingenlegioen. Op een vraag van den consul antwoordde hij, dat hij drie en halve maand reeds diende en geen enkele reden had zich te beklagen. Een gezond paar. Te Hornsey is het echtpaar Hewitt 50 jaar getrouwd. Heel die halve eeuw door hebben man noch vrouw ooit een dokter noodig gehad. Door een zolderluik gevallen. Te Bunschoten (Utr.) kreeg een dronken land- looper op zijn verzoek nachtverblijf bij den veehouder W. B. op den schovenzolder. Des nachts viel de man in zijn slaap door het luik en werd hevig kermende opgenomen en "roet gebroken heup per auto naar het naast bijzijnd ziekenhuis vervoerd. Chèque-vervalschter gear resteerd. De politie te Zwolle heeft aan gehouden een 19-jarig IKiitsch meisje, wier aanhouding was gevraagd door het Polizéi- prasidium te Stuttgart. Zij was werkzaam geweest als kantoorbediende bii een fabriek van muziekinstrumenten te Kirchheim en had zich daar schuldig gemaakt aan vervalsching van een tweetal cheques, tot een gezamen lijke waarde van 2300 mark. Zij was de Nederlandsche grens overgekomen, met het doel om te Zwolle een betrekking te zoeken. Bij haar aanhouding werd van het onrecht matig verkregen bedrag op haar gevonden slechts f25 en eenig Duitsch geld. Het meisje zal over de grens gebracht worden. De dood van een struisvogel In den Londenschen Dierentuin is de struis vogel Sheba gestorven, die daar gezien was. De lijkopening van een struisvogel maakt al tijd belangstelling van de oppassers gaande, omdat er dan muntstukken uit de maag plegen te voorschijn te komen, die de bezoekers h6t dier tot bevordering van zijn spijsvertering hebben voorgeworpen. Voorts komen er stee- nen uit, die in de maag voor de vermaling van maïskorrels moeten dienen. In Sheba's maag vond men slechts 3Va stuiver aan bronzen muntstukken, voorts de noodige steentjes en een sleutel voor het openen van een sardientjes blik van het be kende model, met een spleet waar men het blikken lipje mee pakt en omdraait In het oog van dien sleutel zat echter een steen beklemd en deze combinatie was voor Sheba noodlottig geweest. Zoodat bij de lijkschou wing uitgemaakt is, dat de dood veroor zaakt was door den sleutel voor het openen van een sardientjesblik. Vervallen grootheid. In het plaatsje Le Crotoy zijn drie Russen, de ge broeders Balasjow, na failliet te zijn verklaard, spoorloos verdwenen. Zij zijn de zonen van Peter Balasjow, eertijds leider der monar chistische partij in de Doema van 1917. Hun moeder was verwant aan een der oude Mol- davische vorstenhuizen. Bij de bolsjewistische revolutie werden ze uit Rusland verdreven. Zij vestigden zich in Griekenland, daarna in Amerika en kwamen tenslotte in Le Crotoy terecht, waar zij van alles en nog wat; pro beerden. Zij hielden er een hoenderpark op na, exploiteerden later een glijbaan in een amusementspark, doch alles mislukte. Ten slotte leefden zij in den gröotsten materiëelen nood. HEMELVAARTSDAG. In verband met den Zondagsdienst van de Posterijen op Hemelvaartsdag is het noodig dat „De Zeeuw" a.s. Woensdag, evenals des Zaterdags, vroeger dan ge woonlijk verschijnt. Advertentiën en berichten voor hgt num mer van Woensdag moeten uiterlijk om half tien 's morgens in ons bezit zijn. Rotterdam, 23 Mei' 1927. Tarwe met klein aianbod zeer langzaam tot onveranderde prijzeni verkocht, vali f 15.40f 16, voerkwaliteit f 14.75f 15, gerst chevallier f 13.75F74.25, haver kalm, onveranderd f 11.50f12, alles p. 100 k.g. AMSTERDAM. V. D. Met den sneltrein van 9 u. 48 zijn vanmorgen H. M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana naar Apeldoorn vertrokken. Prins Hendrik bleef nog in Amsterdam. RHENEN. V. D. Bij de gemeenteraads verkiezingen werd door een der stembu- reaux een biljet ongeldig verklaard, waar in, in plaats dat een blokje rood was ge maakt, een gaatje was gemaakt. Hierdoor verloor de A. R. partij een zetel aan de S. D. A. P. Het Hoofdstembureau beeft nu met 4 tegen 1 stem het biljet geldig ver klaard. Daardoor moest de S. D. A. P. haar vierden zetel aan de A. R. afstaan. AARDENRURG- V.D- Na de zitting van het hoofdstembureau alhier, in verband met de gehouden Gemeenteraadsverkie zingen van Zaterdag, zijn door den Officier van justitie te Middelburg, Mr Baron van der Feltz, allo bescheiden, betrekking heb bende op deze stemming in beslag geno men, op vermoeden, dat in stembureau II, waarvan een der wethouders voorzit ter was, fraude is gepleegd. Baron Van der Feltz woonde eerst de zitting van het hoofdstembureau bij en nam daarna de bescheiden in beslag, waarna hij verschillende personen aan een verhoor onderwierp. DE BILT. V. D. Gisterenavond te 10 u. 43 min. 35 sec. (Greenwichtijd) is aan het Meteorologisch Instituut een zeer sterke aardbeving opgeteekend, op 7500 K.M. afstand, waarvan de oorsprong ver moedelijk in Tibet ligt. VEENENDAAL. V. D. Zondag is* het 13- jarig dochtertje van den stationschef te De Klomp, dat uit een dakraam in de dakgoot wilde klimmen, om een jonge spreeuw te pakken, misgestapt, gevallen en zóó gekwetst, dat zij later aan de ge volgen overleed. ALPHEN. V. D. Een zevenjarig meisje is onder een wagen geraakt en onmid dellijk gedood. Dit is het derde kind uit dit gezin, dat door „een ongeval getrof fen wordt. LONDEN. V. D. Uit New Orleans wordt gemeld, dat een nieuwe dijkdoorbraak dreigt nabij Mac Grea. 100.000 inwoners hebben aanzegging gekregen, zoo spoedig mogelijk het bedreigde gebied te verlaten. GOES. Tot lid van den Gemeenteraad voor de tegenwoordige zittingsperiode is in de vacature van wijlen den heer Van den Bout benoemd verklaard de heer F. van Zee, die deze benoeming heeft aan genomen. Kantongerecht te Middelborg. Zitting van 18 Mei 1927. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens Te Middelburg met eenig niet op riemen of veeren rustend voertuig, in de kom der gemeente anders dan stapvoets rijden: M. M. te N.- en St.-Joosland f3 b. s. 3 d. h.fietsen zonder licht: J. K. te Biggekerke f3 b. s. 3 d. h.G. J. te Oslo, tijdelijk verblijvende te Vlissingen f5 b. s. 5 d. h.te Vlissingen met een rijwiel den westelijken rijweg van de Kleine of Ritthemsche Markt in een andere richting berijden dan in die van de St. Jacobstraat: J. G. V. te O.- en W.-Souburg f3 b. s. 3 d. h.L. J. te O.- en W;.r Souburg f2 b. s. 1 w. t. s.te Vlissingen in een winkel publiek aanwezig hebben na des namiddags 8 uur en vóór des voormiddags 5 uur: E. P. J. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h.te Vlissingen venten zonder vergun ning: K. L. te Deventer f3 b. s. 3 d. b.; rijden met een motorrijtuig zonder nummer en letter: J. P. te Domburg f2 b. s. 2 d. h.; als bestuurder van een rijwiel buiten nood zaak de linkerzijde van den weg houden: C. M. F. te Middelburg f2 b. s. 2 d. h'.W. H. te Veere f2 b. s. 2 d. h.P. J. G. te Vlissingen fö b. s. 5 d. h.; F. B. "H- te Vlissingén f5 b. s. 5 d. h.overtreding Reg lement op de wegen en voetpadenH. de .K. te Oostkapelle f3 b. s. 3 d. b.te Middelburg rijden over de wandelwegenJ. M. M. fe Middelburg f2 b. s. 2 d. h'.in: de gemeente Vlissingen met een rijtuig de Kerk straat in een andere richting dan in die van de Oude Markt berijden: P. J. H. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h.idem de Noord- straat in eene andere richting dan in die van de Coosje BuskenstraatW. S. P. te Oost- en West-Souburg f2 b. s. 1 w. t. s. De moord te Culemborg. De rechtbank te Tiel heeft Zaterdag de beide Culemborg op 24 December 1923, V. en K. S„ veroordeeld tot 15 jaar gevange en K. S„ veroordeeld tot 15 jaar gevange nisstraf. De eisch was levenslang. Bij het vonnis overwoog de rechtbank, dal het primair ten laste gelegde, moord met voorbedachten rade, niet bewezen is; dat hel subsidiair ten laste gelegde, gehoord de ver klaringen van de beklaagden en die der ge tuigen, bewezen moet worden geacht. Ten zake van diefstal met geweldpleging, gepleegd door meer vereenigde personen, welke geweld pleging den dood tengevolge heeft gehad, ver oordeelde zij beklaagden tot 15 jaar gevan genisstraf zonder aftrek van de voorloopige hechtenis. V. was zeer kalm onder het "uitspreken van het vonnis, doch S. protesteerde heftig en zicb tot het publiek wendende riep hijzie hier een troep gewetenlooze schurken, die mij onschuldig in de gevangenis duwen. Onder luid protest werd hij daama weggevoerd. Een ontaarde zoon. Het Gerechts hof te Amsterdam heeft bevestigd het vonnis van de Vierde Kamer der Amsterdamscho Rechtbank, waarbij een 31-jarig man veroor deeld werd tot een gevangenisstraf van een jaar. Pas uit de gevangenis ontslagen, had hij ten nadeele van zijn vader een 65- jarig vrachtrijder uit Bussum f80 ge stolen. De vader, die met moeite rond kon komen, had ten einde raad de justitie in den arm moeten nemen, om verlost te wor den van zijn zoon, die in luiheid en dron kenschap alles er door dreigde te brengen. Een clandestiene radiozen der. Donderdag werd voor het kantongerecht te Oosterhout behandeld de zaak tegen v. d. P. aldaar, wegens overtreding van Art. 3 van de telegraaf- en telefoonwet, het aan legegn en gebruiken van een radiotelegraaf of telefooninrichting zonder machtiging van den Minister van Waterstaat. De verdachte bekende, en door een ambte naar van het hoofdbestuur werd een deskun dige verklaring afgelegd, waaruit bleek, dal dergelijke clandestiene zenders veel nadeel kunnen veroorzaken aan het openbaar radio verkeer en ook aan de belangen van de radio luisteraars. De ambtenaar van het O. M. vroeg een veroordeeling tot f 100 boete of 50 dagen hechtenis. Oplichting. Tot drie jaar gevan genisstraf is door de buitengewone kamer der rechtbank te Amsterdam veroordeeld de 28- jarige I. P. Onder belofte van een aanstelling als filiaalhouder der N. V. Stoomververij en chemische wasscherij W'. Paperel, had hij vijf personen bewogen tot afgifte van een borg stelling van f 1000. Bovendien was onder valsche voorspiegelingen zijn compagnon ge worden een zekere Horstman. Deze had hij f 5000 laten storten om lid te worden van de firma Paperel. P. was echter reeds in het begin van 1926 failliet verklaard. De eisch was 4 jaar gevangenisstraf. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Mei 2.30 u. Berlijn 59.19—59.21 Brussel 34.71—34.74 Parijs 9.77—9-80 Londen 12.13%—12-13V2 New York 2-4913/ig2-4915/i6 MIDDELBURG. Bevallen: C. P. Mondeel, geb. Fransooijs, z. Overleden: J. M. Delvoije, 54 j., geb. met J. W. v. d. Kamer. GOES. Geboren: Jacominai Jannetje d.r. David Harinck en van Jozina Jacomina do Jongh; Jan, z.v. Jan Geensem en Pie- ternella de MunckLeonie Maria Theresia, d.v. Gornelis Wilhelmus Doggo en Maria Gatharina Bonte. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 20, Leen- dert Kempe, 26 j. en Elisabeth Pieternella Beeke, 22 j. Gehuwd: 19, Marinus Daniël Kabboord, 2S j. te Wissekerke en Tannetje Hollestelle, 22 KORTGENE. Geboren: 15, Barendina, d. f. Pieter Bolle en Jans Flipse. Stoomvaart M|]. Nederland. GROTIUS (thuisr.) 21 te A'dam. KRAKATAU (thuisr.) p. 20 Perim. SEMBILAN (thuisr.) p. 19 Sagres. BALI (thuisr.) 19 v. Medam. KONINGIN DER NED. (thuisr.) 20 v. Sin gapore. Rotterdamsche Lloyd. KEDOE 21 v. Rott n. Batavia via Londen. iTOSARI 21 v. Rott n. Hamburg. SLAMAT (uitr.) 20 v. Southampton. MERAUKE (thuisr.) p. 20 Kaap del Armi. PALEMBANG (uitr.) p. 20 Sagres. MODJOKERTO (uitr.) 21 te Relawan. Rotterdam, 23 Mei! 1927- Veemarkt. Aanvoer; 489 vette run deren, 271 vette kalveren, 225 schapen en lammeren, 1220 vaïkens. Prijzen per halve k.g. koeien 3337, 45—48, 52—54; ossen 40, 44—47, 50— 52, stieren 38, 44, 4648, vette kalveren 47,5—50, 6062,5, 72,5—77,5, schapen f20f34 p. stuk, lammeren f 16f 22 p. stuk, varkens 30, 31, 31,5- Koeien en ossen aanvoer ruimer, han del redelijk, prijzen iets liooger dan vo rige week. Een enkel puik beste koe nog tot 1 cent boven noteering. Stieren aan voer beperkt, handel matig, prijzen onge veer als vorige week. Vette kalveren aan voer ruim, handel niet vlot, prijzen vrij wel stationair. Een enkel puik best kalf nog tót 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer gering, handel stil, oude prijzen. Varkens aanvoer ruimer, handel matig, prijzen gedrukt. Een enkel puik best ex. i/2 ct. boven noteering. Zouters met vlugge handel tot 33 cent. Zaden. Bruin mosterd f46, bl. maan zaad f39—f41, karwijzaad f38f39, Lijnzaad (blauw) voer f 17f 18, kanarie- ZcLcltl 1 f) 13 Vlas: 1600 kg. blauw flf 1.10, 4000 k.g. wit Zeeuwsch flf 1-15, 300 k.g. Holl. geel fl, 10.000 k.g. Groningsch f 1.05f 1.20- Aardappelen. Brielsche eigenhei mers f 3.60—f 4.25, Zeeuwsche eigenh. f3.25f3.75, Zeeuwsche bonte f4.50 f5.25, Zeeuwsche "blauwe f4.50f5.25, poters fl.75f2.40, Red Star f3.90 f4.40, Bravo's f4.25—f4.75; Malta spring 17,519 ct. p. k.g. Aanvoer tamelijk, vraag redelijk. KRABBENDIJKE, 20 Mei 1927. Kruisbessen f25—f54 per 100 K.G. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 24 Mei: Matige, tijdelijk afnemende N.-W. tot Z.-W. wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Mogelijk nachtvorst. Veel zachter overdag. Stormwaarscnuwin.gsdionst. Geseind van De Bilt hedenmiddag 12 uur aan alle posten: Attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 2 uur. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 755. Licht «p voor fietsen Dinsdag 9 u. 19. Zoo de Heere wil en zij |j leven hopen Donderdag 26 g Mei a.s onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders ADRIAAN 0ELE en JANNA NIEUWENHUIJSE hun 40 jarige Echtvereeniging te herdeiiken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hoedekenskerke, Mei 1927.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3