Dit de Provincie. Zoeklichtjes. Tien, afkomstig uit landen, dio den in- ▼oer van Nederlandsche artikelen aldaar door prohibitieve tarieven zoo goed als onmogelijk trachten te maken. Het Koninklijk gezin in de Be tlilehemskerk. Naar welke kerk gaat de Koningin a..s. Zondag? Ziedaar een vraag, waarmede zich de laatste dagen honderden Amster dammers hébben bezig gehouden, waar over tal van speculatieve beschouwingen zijn ontstaan en waarop het allergrootste deel van kerkelijk ennieuwsgierig Amsterdam eerst gisteren na de ochtend kerk het antwoord heeft gekregen. Want zeef terecht is het de wensch van Hare Majesteit, dat niet vooraf ruchtbaar woTdt gemaakt, welke kerk zij voor Haar bezoek heeft uitgekozen: de gewone dienst, waar op onze Landsvrouwe zoo zeer is gesteld, zou dan een bijzondere zijn gewor den; tientallen zouden uit louter nieuws gierigheid het uitverkoren godshuis tot doel van hun bezoek hebben gemaakt. Wel zullen de voorgangers van de ver schillende Hervormde Kerken der hoofd stad niet over een slechte ochtendopkomst hebben geklaagd I En 'twas voor de ge meente in liet eenvoudige Bethlehems- kerkje op het Zwanenplein aan de over zijde Van het IJ weggelegd pm de on verwachte, maar groote vreugde te smaken, to tien uur gistermorgen het Koninklijk gezin, met het gevolg en den burgemeester het kerkje te zien binnen stappen. In den hoek ter linkerzijde van het orgel namen Koningin, Prins en Prin ses, die in een gesloten auto van het Paleis op den Dam waren gekomen, plaats en onmiddellijk daarna zocht ook het kerk bestuur, dat natuurlijk was ingewijd, en dat de Vorstelijke personen had ontvan gen, zijn plaatsen pp. Tot tekst van zijn predikatie had Ds Koningsberger gekozen Johannes 14:6: „Ik hen de weg, de waarheid en het leven. Niemand koint tot den Vader, dan door mjj." In helderen betoogtrant sprak de voor ganger en als een lid der gemeente soms tersluiks een blik wierp naar de plaatsen van het Koninklijk gezin, zag hij Konin gin en Prinses in aandachtige luistering. Na de predikatie zong de gemeente van Gezang 45, vers 1, 2 en 3. Jammer was het, dat tijdens den dienst nog enkele malen bezoekers binnenkwamen, die ter zijde van en achter de kerkbanken een plaatsje op daar neergezette vouwstoelen zochten. Blijkbaar was het nieuws van het Koninklijk gehoor als een loopend vuurtje door Amsterdam benoorden het IJ ge sneld! Soms scheurde de koude wind, welke om het kerkgebouw gierde, het dichte reganzwerk aan stukken en zond 't zonnetje uit een stukje blauwen hemel door de gekleurde kerkramen enkele war me stralen, die over de aandachtig luis terende hoofden speelden. Terwijl, na den dienst de gemeente eer biedig bleef zitten, verlieten het Konink lijk gezin, het gevolg en de Burgemeester het kerkgebouw, .om in gesloten auto's naar het Paleis terug te koeren. Fel striemde toen de regen... Gemeenteraadsverkiezingen. Bruinisse. Uitslag gemeenteraadsverki-e- zing. Lijst I. A R. 275 st. Gekozen; Johs. Wemmers en W. v. d. Berg Dz., beid en aftredend. II. Vrijheidsbond 558 st. Gekozen I. D. van Vessem, Jaks. Padmos, Mars. de Ko ning en L. W. M- Elenbaais, allen aftre dend. III. B. Okkorse, arbeiderscandidaat, 70 st., niet gekozen. IV. G. Bolier Lz., die zich terugge trokken had, 17 st., niet gekozen'. V- Staatk. Geref. 163 st., gekozen Joh. de Waal Oz., aftr. In de samenstelling is geen verandering gekomen. Uitgebrachte geldige stemmen 1083. Aantal kiezers 1381. Kiesdeeler 1545/7. Sluis. Gekozen tot leden van den ge meenteraad de heeren; A. F. J. Aernoudts, J. B. Albregts, J. M. Breijaert, A. L. Maenhout, allen R.K., P. v. d. Linde V.D., I- Brevet Sr. V.B., H. van Masijk AR. Samenstelling Raad ongewijzigd. NIeuwerkerk. Uitslag stemming Raad. Gekozen: 3 V.B.: J. Bouman, M- J- V. Boogerd, D. M. Boot- 1 O.H. J. v. d. Zan- de; 1 AR.: N. J .Geleijnse; 2 St. Ger.: J. J. v. Klinken ent W. 17 ik weert Az. 's-Heer Abtskerke. Uitslag Raadsverkie zing Aantal kiezers 199. Uitgebrachte stemmen 193 Blanco en van onw. 5- Geldig uitgebrachte stemmen 188. Lijst 1. Baarsdorpsche kiezers: F. de Roo 23, M. Tolhoek 1, totaal 24 st., 1 zetel (thans ook één). Lijst 2- Protostantsche (Ned. Herv.) kie zers: Jac. Braam 34, M. v. Weele 9, I. J. Padmos 0, Jan Korstanje 0, P- de Jonge 11 st., totaal 54 st., 2 zetels, (thans 1 zetel). Lijst 3 A.R- partij; CL Meijaard 15, Q. de Vrie 3, L. Meeuwsen 6, totaal 24 ist., Izetel (thans ook 1 zetel. 4. R.K. P. van 't Westeinde 15, Joh. Vermue 13, H. v. 't Westeinde 0, Joh. Smits 0, totaal 28 st., 1 zetel, (thans ■c.'fvlc 1 7PipU Lijst 5 O.H. lijst: J .Tolhoek Sr. 32 I. Luteijn 13, J. Blok 13, J. de Jonge 0, P. Remijnse 0, totaal 58 st., 2 zetels, (thans 3 zetels). liefkozen de aftredenden F. de Roo (I), Jacs Praam en M. v. Weele (II), O. Mtijaard Jr (III) en J. Tolhoek en I. Lu tein (V.). Gekozen in plaats van het af tredend lid Joh. Vermue, P. van 'tWest- einde (IV). Do heer van Weele, die de vorige keer bij de Cl-H. partij candid,'tat was, is toen met voorkeurstemmen gekozelri en heeft zich inmiddels bij P.-kiezers ge voegd. Voor de R.K. partij zit nu Joh. Vermue. Die maakt nu plaats voor P. van 't Westeinde. Zaamslag. Gekozen tot leden van den gemeenteraad zijn de heciren: S- v. Hoeve, A. de Koeijer, M. Dekker en H. Bakker, allen A.R., G H. II. Wisse, A. Dees en A Jansen, allen Vrijheidsbond, A. do Feijter, D. Does, A. Haak en^Jac. de Regt, allen O.H. St. Maartensdijk. Uitslag Raadsverkie. zingen. Gefozon de heeren O. M:- Quak- kelaar, J. "L. Geluk, A- L. Hage, P. J. Nelisse en A. Vroegop, allen links, en M. L. Koopman en O- Priem) beiden Staatk. Geref. De oude raad was samengesteld: 3 links, 1 A.R., 1 c.h. en 2 Staatk. Geref. Amemufcfen. Uitslag gemeenteraadsver kiezing. Uitgebracht werden op: Lijst 1, Vrije lijst, 216 st. L. Puijpe 116, J- K. Qrucq 91 en M. Vader 9 st. Gekozen L. Puijpe en J. K- Oucq. Lijst 2. Antirev.: 214 st. A. Schuit 93, 0 .van Waarde 40, A. Gornolisse 72, M. Krijger 2, P. van Belzen 3, eni L. v .d. Ketterij 5 st. Gekozen A. Schuit Lijst 3. Gemeentebelang. B. Franse 332, C. S. v. Eenennaam 19, J. Jan se 6, 1 Boone 8, K. Franke 7, J- Polderdijk 4, Gekozen B. Franse, 0. S- van Eenennaam, en J. Janse. Lijst 4. Vrije lijst: 109 st., Q. v. d. Ket terij 78, K. v. d. Gruiter 16, K. V. Belsen 9, J. Jobse 6 st. Gekozen C. v. di. Ketterij. .Uitgebracht zijn 911 geldige stemmen en 38 van onwaarde. De Antirev. partij verloor één zetel (dhr Q. v. Waar-de werd niet herkozen. Deze zetel werd toegewezen aan G- v. d. Ketterij. Slechte verbindingen niet Z.-Vlaanderen. Het lid dor Staten van Zeeland, dhr J. J. Wallien heeft de vol gende vragen gesteld aan Ged. Staten. 1. Is het aan Gedeputeerde Staten vol doende bekend, dat er voor West Z. Vlaanderen bij den 15en Mei begonnen zomerdienst vrij slechte aansluitingen ver kregen zijn tusschen de te Vlissingen aan komende of van daar vertrekkende treinen en de diensten op het veer Vlissingen- Breskens. Van de 7 van Vlissingen vertrekkende booten cor.re spondeeren maar 3 op een aldaar aankomenden trein; van de van Breskens komende booten geven wel 6 aansluiting op -een vertrekkenden trein, maar bijv. niet op de zeer belangrijke treinen van 18.25 en 18.41 vertrek te Vlissingen. 2. Zijn Gedeputeerde Staten bereid als nog na te gaan of in dezen toestand verbetering is aan te brengen, daarbij de belangen van den dienst niet te veel te laten lijden onder het misschien te beperkt zijn van het personeel. 3. Willen Ged. Staten bij hun over wegingen ook de volgende wijzigingen in den lering hunner beschouwingen be trekken? a. de boot uit Vlissingen, die nu 14.30 vertrekt te vervroegen op 13.25, waar door betere aansluiting verkregen wordt lop de treinen aankomst Vlissingen 12.22 12.51 en 13.14, waarbij het vertrek der boot van Breskens zou dienen bepaald te blijven op 15.20 om goede aansluiting te behouden op den trein die 16.13 uit Vlis singen vertrekt. b. de boot van Vlissingen 17.20 zonder treinverbinding 20 5 30 min. eerder te laten vertrekken, waardoor de boot van 18.10 reeds 17.40 uit Breskens zou kunnen vertrekken. Het nadeel van een eenigs- zins slechtere aansluiting op trein 18.49 van uit Vlissingen, wordt belangrijk over wogen door de voordeel-en van aansluiting op de beide mailtreinen vertrek 18.25 en 18.41 Vlissingen. Grens We s tdorpe-S as van Gent. Naar de Z. K. van officinale zijde vernoemt, is van den betrokken minis ter >aa Ged. Staten ter secretarie te Westxïorpe een schrijven ontvangen, waar uit blijkt, dat de Minister voorshands niet geneigd is, de geprojecteerde grenswijzi ging tusschen Westdorpe en Sas van Gent te bevorderen. Voorts geeft de Minister in bedoeld schrijven te kennen, dat het op den weg ligt der betrokken gemeen ten, door samenwerking de hangende kwesties op te lossen. De ferry-boot. In antwoord op de vragen van den heer Mr J. Adriaanse aan Ged. Staten, nopens den bouw van de z,,g.n. ferryboot voor den 'dienst tus schen Vlissingen en Breskens, hebben Ged. Staten het volgende schriftelijk antwoord inge zonden In arftwoord op de gestelde vragen kunnen wij mededeelen, dat na uwe ver gadering van 22 December 1925, waarin de bouw en de snelheid van het schip door den heer Van Rompu werden toege licht (not. 1925 bladzi. 231) en voor den bouw van de boot een maximumbedrag van f 500.000 werd toegestaan, in de con structie van de vitale deelen geene wijzi gingen zijn aangebracht. Wij achten het niet ondienstig, hieraan toe te voegen, dat, naar aanleiding van de uitkomsten van sleepproevcn met het model, tijdens den bouw de vorm van de voor- en achterzijde van het schip ©enigs zins is veranderd. Deze verandering, welke echter geen vitaal deel betreft, zal naar de rrijeening van onzen deskundige, den scheepsbouwkundig ingenieur Cornelissen een gunsligen invloed uitoefenen, omdat daardoor de golfw-eerstand verminderd zal worden. Autobus afgekeurd. Door den provinciaal deskundige voor autobussen, is Zaterdag de bus van den heer Zoete- wei van den dienst Hansweert—Goes, voor het gebruik afgekeurd, wegens de verwaar loosde carosserie, zulks nadat, de betrok kene reeds eenigo malen was gewaar schuwd. Om vermoedens van brand te voorkomen, verzoekt de Leiding der Zuid-Bevelandsche Padvinders ons, mede te deelen, dat a.s. Woensdagavond een kampvuur gestookt zal worden in den Sloe-polder, op een terrein van den. heer Van Gors él. Schietoefeningen. Op 1 Juni en zoo noodig op 2, 3 en 4 Juni zal op het eiland Walcheren worden geschoten met geschut, geplaatst tusschen het hooge en het lage licht van Kaapduincn (onge veer 5 K.M. ten N.W. van Vlissingen). De onveilige sector wordt begrensd door een lijn, getrokken van de batterij naar het hooge licht van Nieuwesluis en de Zeeuwsch-Vlaanisoho-kust en een lijn, ge trokken van de batterij langs het licht Zuiderhoofd (Westkapelle). I>e sector is onveilig tot een afstand van 14 KLM. en een hoogte van 2600 M- Op hel merk, van waar geschoten wordt, zal één uur vóór den aanvang tot het eindo van de schietoefeningen een roode vlag zijn geheschen. Bestuurders van vliegtuigen zullen goed doen, op den dag dat geschoten wordt, bovenomschreven onveilig gebied te mij den '.Zangersfeesten. Op Hemel vaartsdag is het te Biezelinge Zangers feest. Niet minder dan 22 zangvoreenigin- gen, alle aangesloten bij den Ring Zee land van Chr. Zangvereenigingen, hopen daaraan deel te nemen. Wij twijfelen er niet aan, of,, bij gunstig weer, zal de be langstelling groot z.ijn. Ook op Westhove de mooie buiten plaats tusschen Oostkapelle en Domburg zal er dien dag een Zangersfeest wor den gehouden. Hier zullen 9 vereendgingen meewerken. Ds Vossers van Serooskerkei zal het openingswoord spreken. Middelburg. Op den hoek van de Span jaardstraat en de Balans hoeft gisteren middag een aanrijding plaats gehad tus schen twee automobielen. De eene, be stuurd door den heeT S., reed van de Wagenaarstraat in de richting St. Pie terstraat, de tweede kwam uit de Span jaardstraat en de bestuurder, do heer M., had de bedoeling over de Balans naar do Burg te rijden. Beide bestuurders reden volgens ooggetuigen zeer kalm en gaven beide goed signalen, maar zij hoorden elkaar niet en ieder dacht dat de weg vrij was. De botsing was niet zoo hevig als bij sneller rijden het geval zou zijn geweest, doch beide auto's werden be schadigd. Van die van den heer S. sprong een der banden, wat een hovigen knal gaf, waardoor vele nieuwsgierigen kwa men toeloopen. Overigens was de schade aan deze auto van dien aard, dat er mede kon worden weggereden, doch van de auto van den heer M. was o.a. een der voorwielen geheel scheef komen te staan en moest deze wagen met behulp van een vrachtauto naar de garage wor den vervoerd. De beide heeren waren met dein schrik vrij gekomen. Dit ongeluk, dat dus goed is afgeloo- pen, geeft ons aanleiding nog eens te wijzen op het gevaarlijke van dezen hoek, waar heel dikwijls kleine aanrijdingen plaats vinden. Kan hier op dezen hoek niet een verkeersspiegel worden aange bracht Vlissingen. Zaterdagavond gaf het Zuid- Bevelandsch a capellakoor een Lij-sen- avond in Grand Hotel Brittannia, alhier. Jammer genoeg was het aantal opgekomen belangstellenden slechts matig te noemen want ook nu weer hebben zoowel het koor onder leiding van den heer S. J. Tamminga als de solisten veel te ge nieten gegeven. Vooral verschillende dee len van „Zeouwsche Klanken en Kleuren" vielen zeer in den smaak van de aanwe zigen, die door luid applaus meermalen van hun instemming met het geboden© blijk gaven. Goes. De gemeenteraadsver kiezing behoort weer tot het verleden De uitslag is eenigszins anders dan menig een yerwacht zal hebben. Of liever er zullen weinigen geweest zijn, die op zulk een uitslag gerekend hadden. Dat de Vrijheidsbond zijne positie niet zou kunnen handhaven, en dat de raad „om" zou gaan, stond vrijwel vast, maar dat de verhouding zou w.orden 8 rechts tegen 5 links, dat werd toch niet verwacht. Met name de sociaal-democraten zul len zich teleurgesteld gevoelen. Zij hadden er alles op gezet om een zetel te win nen en althans hun stemmenaarital be langrijk te vermeerderen. Yerki -zings-kran- ten, waarin men het met de waarheid niet z.oo heel nauw nam, werden ver spreid, er werd jjverig huisbezoek ge daan en de actie die reeds maanden ge leden was ingezet met een openbare ver gadering inzake het Burgerlijk Armbestuur werd besloten met een vergadering waarin niemand minder dan Mr Jan Duys het woord voerde. Dat was de jclap op de vuurpijl. De uitkomst heeft echter allerminst aan de hooggestemde verwachtingen beant woord. Van vooruitgang was bij de SJ). A. P. geen sprake. In vergelijking met de Statenverkiezingen liep haar stemmen-tal zelfs achteruit. Vooral na de vergadering waarin de heer Duys het woord voerde zal het velen duidelijk zijn geworden, dat wie ook nog maar epnigszins op den (Tiristermaam prijs stelt, bij deze partij niet thuis hoort. En dat stemt tot vol doening. De liberalen, die dank zij de populariteit van hun nu overleden voorman bij de gemeen leraadsverkiezingen steeds boven hunne kritcht leefden, zijn nu tot hunne ware sterkte teruggebracht en de Chr. Historischen hebben het aantal stemmen gekregen, waarop zij volgens de vorige Kamerverkiezing recht hadden. In vergelijking met de vorige gemeente raadsverkiezing ging de A.-R. partij flink vooruit, maar het bij de Statenverkiezing behaalde stemmencijfer kon toch niet ge heel worden bereikt, wat voor een groot (kei te danken is aan het optreden der Staatk. Gereformeerden, die een kleine vooruitgang hadden te boeken. De meerderheid van <len Gemeenteraad behoort nu evenals vroeger tot de rechterzijde. Dit stemt tot blijdschap. Maar het brengt ook groote verplichtingen met zich. Op de rechtsche fracties en in het bijzonder op de Chr. Hist, fractie, die straks bijna een derde deel der zetels iial bezetten, rust nu een groote verant woordelijkheid. Schenk© God de gekozen raadsleden wijsheid en goed verstand om de ge meente zoo te besturen, dat daardoor de naam des Heeren wordt verheerlijkt en het welzijn der gemeente bevorderd. Gisteravond is onder zeer groote be langstelling (de tent bleek te klein te zijn om alle aanwezigen te bevatten) de laatste bijeenkomst gehouden in de tent der Zui- der Tentzending. Achtereenvolgens voerden ds Steinz (die de samenkomst met gebed opende) en ds v. d. Vis het woord, welke sprekers er bei den op wezen hoe dit de laatste boodschap des heils was die gebracht zou worden on der het linnen dak. De eerste spreker deed dit naar aanlei ding van de gelijkenis van den verloren zoon en hoopte, dat er door dezen arbeid der tentzending vele verloren zonen en dochteren mogen zijn terechtgebracht. Ds v. d. Vis bepaalde zijn gehoor bij de blijdschap, ons geteekend in Psalm 32. Laatste spreker was ds Waardenburg. Hij vroeg het den aanwezigen in allen ernst en liefde af of ze Jezus lief hadden. De heer L. Duvekot eindigde met dankgebed. Kloef inge. Men schrijft ons: Dat Hij de vervaardigi'hg van verkie- zingslectuur niet altijd even kieschkenrig tewerk gegaan wordt, is een stelling, die geen nadere verdediging behoeft. Doch wat men te Kloetiuge heeft durven be staan is toch wel heel kras. Daar is men voor de Gemeenteraadsverkiezing uit gekomen met een lijst van Ghristelijk- historischon en anti-revolutionairen te zamen, een lijst, die in openbare, op ordelijke wijze voorbereide vergadering van kiezers is opgemaakt. In die verga dering is ook een poging gedaan om Jan Straub te candideeren, een pogihg echter, die mislukte en welke mislukking naar alle waarschijnlijkheid voor sommi gen der aanwezigen een aanleiding was om zich los te maken van de aotije der Prot. rechtschen en voor genoemden! heer te gaaïi ijveren. Eieni houding, difa ons niet meer verwondert na. wait vo rige 'koeren te Kloet inge heeft plaats ge had, doch wel opnieuw geërgerd heeft, im mers blijk geeft van een verregaande ka rakterloosheid. Doch ter zake. Op den laatsten dag vóór de stembus verschijnt daar een circu laire ter aanbeveling van „de Christelijk- historischcn" Jan Straub, A. Hoogstrate en G- de Jonge. Voor de meesten wel een groote onthulling. Niemand dezer hee ren heeft zich ter bedoelde vergadering gemeld, om daar de actie, van c.h. en a.r. te steunen, wat van trouwe en eerlijke c.h.'s toch had mogen worden verwacht. Zelfs wordt gezegd, dat een der drie) namen prijkt onder de ter gemeente secretarie ingediende candidatenlijst der S.D.A.P. Maar hoe het ook zij, we hebben hier te doen met een zeer afkeurenswaar dige verkiezingspractijk. Mogelijk of waarschijnlijk is, het, dat de drie pseudo-christelijk-historische hoeren zullen zeggen, dat niet zijzelven zich voor CSir.-hist. hebben uitgegeven, immers hot strooibiljet is onderteekend door „vele kiezers". Maar dit maakt m.i- het heele geval nog onsmakelijker. De heer Jan Straub gaat straks weer met een nieuw mandaat naar de raadzal. Maar op eervolle wijze komt hij er stellig niet. Wanneer zullen dergelijke unfaire ver- kiezingspractijken onder menschen, die zich zelf willen respecteeren, eens ophou den? Wemetdinge. Een schipperen zijn dochter verdronken. Van het schip „De Onderneming" van Warffum, schipper Hazenberg, viel vlak bij de Postbrug onder Ierscke Zaterdagmorgen de 20-jar'ge doch ter overboord. De vader d't ziende sprong haar na en mocht het genoegen smaken haar nog eenmaal boven water te hou den, doch voordat de vrouw van den schipper met de roeiboot op de plaats waar de drenkelingen lagen kwam, waren zij te uitgeput en zag zij ze voor haar oogen verdrinken. Onmiddellijk" werden ze met behulp van te hulp gesneld personeel van een opkomende boot opgehaald n kunstmatige ademhaling toegepast, het geen echter niet meer mocht baten. De inmiddels gewaarschuwde dokter kon slechts den dood ccnstateeren. Morgen worden de beide slachtoffers alhier ter aarde besteld. Hansweert. De sportvereeniging „Zeelan- dia" zal alhier op 2e Pinksterdag haar 10- jarig bestaan vieren. Er zal een inter nationale korfbalwedstrijd worden ge speeld. Ook roei-, zwem- en bokswedstrrj- Een Oranjelievend lezer, die va» mijn- weten een te hooge gedachte heeft, komt mij mot de volgende vragen aan boord: Waarom werden te Goes door het Oranjecomité op den 18en verjAavdaS van onze Prinses heelemaial geen feeste lijkheden georganiseerd? Antwoord: ik weet het niet. Waarom waren er zelfs bestuursleden van de aangesloten vercenigingen, die niet ec.ns 'de vlag uitstaken? Antwoord: ik weet hot niet. Kan er op gerekend worden dat op 31 Augustus a.s. althans een behoorlijk kinderfeest wordt gehouden en dat de Oranjeliefde ook in Goes naar bui te» blijkt? Mijn antwoord moet alweer luide»: ik weet het niet. Maai* mifeschien zijn er wel onder onze lezers in Goes die op deze vragen een bevredigend antwoord kunne» geven en die er in elk geval toe kunnen' medewerken dat straks do OranjeWamme- tjes eens ter dege buiten worden gezet. OPMERKER. den zullen worden gehouden. Een en an der zal worden opgeluisterd door liet fan faregezelschap „Sclieldcgalm". HoedekenskerKe. In de Raadsvergade ring van Vrijdag namijidag deelde de voorzitter mede, dat van Ged. Staten be richt is ontvangen, dat dit college de ge rezen moeilijkheden mot de vrachtbrieven! vani Belgische schepen in de haven ter kennis van den Minister van Binnenland- scho Zaken heeft gebracht, en dat aan! don gemeenteontvanger G- M- Elenbaas bij K. B. vorgunninjg is veil eend telt 1 Mei 1928 te Baarland te wonen', terwijl diens zitdag voor het publiek door Gedeputeer den is bepaald op Zaterdags van 111 uur. Nog doet de voorz. mededeeling dat in de onlangs gehouden vergadering der Watarleiding-Mij. Zuid-Beveland is mede gedeeld, dat het nieuwe tarief wederom do goedkeuring van den Minister heeft verkregen en daarbij de huur van do con trol em eters met 1 Juli a.s. is vervallen. Na eenige discussie wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen het voorstel van B- en W. om den factor voor de- Inkomstenbelasting 1927'28 te bren gen op 0.80, tegen 0.75 ten vorige» jare. Dhr Walraven, bepleitte daarbij de hand having van hot oude bedrag, wat evenwel met het oog op de te verwachten mindere opbrengst der havengelden niet mogelijk bleek. Goedgevonden wordt het loopendo con tract met Baarland en 's Gravenpolder in zake aanstelling van een gemeenschoppe- lijken geneesheer, vervallende 1 Juli a.s.,. weer voor 6 jaar te verlengen. IX1 com missie daarvoor, bestaande uit de 3 col leges van B. en W., komt binnenkort! bijeen. Goedgekeurd wordt eene wijziging der gemeentebegrooting 1926 tot een bedrag van f 1798-74V2- I)aarondar zijn begrepen de totale- kosten der typhus in deze ge meente, die na aftrok van verkoop van eenige daarvoor aangeschafte benoodigd- heden en bijdragen aan andere gemeen ten bedragen f 1564.18. De voorz. licht een en ander dienaangaande toe. i Aan do wed. M- van de Ree wordt tot wederopzeggens toe vergunning ver leend tot het plaatsen van een afrastering; van haar erf op gemeentegrond onder voorwaarde van het onderhouden van. een: greppel van 40 cM- breed achter de afhoi- ning tot afvoer van het water van den,' weg en betaling van f50 'sjaars aan de gemeentekas als erkenning van het eigen domsrecht der gemeente. Goedgekeurd wordt de rekening van liet Burgerlijk Armbestuur over 1926 in ont vang f9842 35, in uitgaaf op f 8127.27V2, dus met een batig saldo van f 1715 07V2. Op verzoek van Ged. Staten wordt de pensioensgrondslag van den burgemeester nader vastgesteld. Eindelijk wordt de heer G- M- Elen- baas beëodigd als waarnemend gemeente secretaris. Pij de daarop- gevolgde rondvraag wijst do heer Walraven op eenige gewenischta verbetering in den treinenloop voor wat betreft het station Kwadendamme. De voorz. zal er werk van maken. Door Burg. en Weth. dezer gemeente is, voortoopig voor 3 maanden!, aangesteld als besteller van per spoor aangekomen goederen voor Hoedekensker- ke ML Eckhardt en voor Kwadendamime Adr. Bal. Wolfaarfsdijk. Donderdagavond a.s. zal hier in de Ned. Herv. Kerk door de Chr. Zangveroeniging een zanguitvoering wor den gegeven. Uitgevoerd zal worden o.a. de cantate Jubilate Deo. Waar de ver- eeniging ook gezorgd heeft voor strijk orkest en bekwame solisten, belooft deze avond inderdaad veel. De uitvoering be gint om 8 uur. Ier8eke- Zaterdag hield de kok-nvereenij- ging „Door Eendracht Sterk" haar jaar vergadering. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek dat waren afgeleverd 12917V2 H.L. kolen, te weten 10.025 Va II.L. eierkolen, 1128 HL. nootjeskolen, 1105 H.L. anthraciot en 659 H.L. ronde sloffen, bovendien nog 50 025 K.G- slof fen Do ontvangsten bedroegen met inbe grip saldo- vorig jaar f 23.147.69V2 en da uilgaven f 22.125.80V2, zoodat er een ba tig saldo in kas was van f 1021 89, ter wijl er neg voor een waarde van f 180 aan brandstof in 't pakhuis aanwezig was,. Do heeren W. Poleij en J. Huibregtsa werden met bijna algemeen© stemmen her kozen. De vereeniging telt ruim 500 le den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2