lburg. iddelburg No 194 Donderdag 19 Mei 1927 41e Jaargang uums giig „l. 1 G BERICHT. KATHLYN BARRINGTON. e Modellen. aanvraag. uwerslnspan n te Velde HUUR inschrijving 2 A. 5 c.A.) KLAVER een Koe, FEUILLETON. GEMEENTEPOLITIEK. Opening Locaalspoorweg op Zuid Beveland. 1 der maand JULI het openbaar ihtt de KT. A. DE JONfiE, wonende te Ove- xand). Notaris VERBIST. ENOIJKE. H ig 20 Mel a. a. ngen wan Kruto- aaadage, Woena- laga, 'a nam. 3 HET BESTUUR. t wan koop) eitenhok, Tuin, nd en Erf, ding voorzien) 98 c.A., benevens iplaats aanwezige iiaehine met vlak- nk, Fraismachine, zaag, Langgatboor liggasmotor, vaste ankschroef, waarin ad rendeerende Tim- Faire uitgeoefend is. Juni 1927. lett. A. B„ Bureau Goes. ntant J. DE 6R00TE te e), wassende te e spoorlijn, of op 24 Mei tot tore van Notaris Goes. bij ÏGE Jz. te Veere. jken prjjs te Oost- ïurg: ruime oteencn uin, Kippenhok, ser geschikt voor nhandel. Direct te je vragen bij H. G. jurg. oget 1927. pacht, Hofstede, Oostkapelle en elke grootte, door gevraagd, van 50 ur of koop. 't Zandt E 100. Het Woonhui* Voor- en grooten iweg B 155. .EMANS, M'burg. ■varkens, droog een Menwagen, RSE Cs,, Middel- scheweg. >t f14. Zich per- telijk aan te mei- HÈ CONFECTIE- inwater M 255/256 Directeur- H oof d redacteur: R. ZUIDEMA. Bureau: Lange Vorststraat 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455 Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting V Arbeiders, .opgelet! De af de cling van do S. D. A. P. to Goes doet in haai' laatste verkiezingskrant een wanhopige poging om ook de Christelijke arbeiders te winnen, door het voor to stollen alsof een Christen wel degelijk de S.D.A.P. kan steunen. Dat vooraanstaande mannon in do S.D.A.P., Marx en Kleerekooper worden zelfs mot name genoemd, zich bitter vijandig tegenover den godsdienst hebben uitgelaten kan het blad niet ontkennen, maar zoo zegt het, dat zijn persoonlijke uitingen, waarvoor de partij zich niet ver antwoordelijk kan stellen. Als hier geen verbazingwekkende on kunde in het spel is, dan hebben we hier te dioen met een pogen om de een voudige kiezers op een schrikkelijke ma nier te misleiden. Ieder die studie gemaakt heeft van het socialisme kan dat weten. Immers de zaak staat zoo, dat wan neer socialisten zich lijnrecht plaatsen te genover het Christendom, zij dit doen krachtens hun socialistisch beginsel. De sociaal-democratie heeft als achter grond de materialistische geschiedbeschou wing, die een onverzoenlijke tegenstelling met het Christendom vormt. Het Christendom erkent God als den almachtigon Schepper van hemel en aarde, maar het socialisme wil van God die zich in Zijn Woord geopenbaard heeft niet weten. Het Christendom buigt zich voor Gods Woord, het socialisme verwerpt den Bijbel. Het Christendom belijdt te gelooven in Jezus Christus den Zoon van God, die in de wereld gekomen is als Verlosser en Zaligmaker, maar het socialisme keert zich tegen den Christus en 't zingt op het Pinksterfeest van een „nieuw Evange lie" waarin het heet: „Mijn volk wil eigen Heiland zijn; het zal zichzelf ter Tedding leiden." Nooit, zoo schreef indertijd „Het Volk", nooit zal zijn (het socialistische volk) ver langen gaan naar hemelvaart, het wil op aard verlost' en zalig wezen. De S.D.A.P. is in wezen een geestelijke anti-christelijke macht die een onverzoen- lijken strijd voert, tegen het Christendom, nean, tegen den Christus Gods. Daarom gaat de strijd van de S.D.A.P. tegen de Christelijke school. Daarom wordt altijd weer de dag. des Heeren misbruikt, voor het houden van optochten, demonstraties enz. Daarom wordt igeen gelegenheid onge bruikt gelaten, om zooals Maandag door den heer Duijs, het Christelijk beginsel in een bespottelijk daglicht te stellen. En daarom mogen, daarom kunnen de Christelijke arbeiders de S.D.A.P. niet steu nen. Wie dat doet, verloochent zijn beginsel. Onze strijd gaat niet tegen de personen. Tegenover die Kleerekoopers, do Duijs'en en zij die de woorden van deze spotters met 'applaus begroeten kunnen gesteld worden socialisten die niemand opzette lijk zullen kwetsen en die werkelijk eerbied hebban voor anderer overtuiging. -Maar hun beginsel is hetzelfde. Zij verwerpen Gods Woord. Zij verwerpen den Christus. Daarom Christelijke arbeiders, opgielet! Steunt niet de S.D.A.P. Nu niet en nooit. Helpt mee ons land en volk te bewa ren voor de toepassing van de anti-chris telijke revolutiebeginselen, en brengt uw stem uit op een der Christelijke, bij, voor keur een dier antirevolutionaire Candida- ten. 45) o— En de daad bij het woord voegende, stapte ze uit en toen Ching en Forsyth den stoel weer op de schouders namen, liep ze gelijk met den laatste verder. „Vertel me nu eens alles Dick!" Hij begon haar in.groote trekken te ver halen, wat er gebeurd was. Ze hadden den top van den heuvel bereikt en nog vertelde hij. Ineens gaf Ching, die vooraan hep, een zachten schreeuw, om hen te waarschu wen. „Wat is er?" vroeg Forsyth, eenigszins angstig. „Iemand vuur maken daar," en hij wees voor hen uit. „Schijnen kampvuur." Forsyth zag een klein, rood vuur voor zich uit, terwijl in 't schijnsel van dat vuur de omtrok van oen tent zichtbaar werd. „Wat kan dat zijn, Ching?" „Ching niet weten. Kan zijn soldaten van mandarijn; misschien niet. Niets kun nen zeggen, eerst zien." En stilstaande, tuurden ze alle drie in In hooge mate laf is het optreden van de S.D.A.P. in Goes. Om stemmetjes te winnen heeft zij zich niet ontzien in haar eerste vorkiezings- krant mee te deelen, dat Goesche werkloo- zen dioor den soc.-dem. wethouder te Mid delburg aan het werk werden gezet. Deze wethouder heeft zelf doen weten dat deze voorstelling in strijd was met de feiten. Maar hoewel men een tweedie verkie zingskrant vol schrijft, met allerlei onbe wezen beschuldigingen aan het adres der andere partijen, denkt men er geen oogen- blik aan, den wethouder-partijgenoot va.n den blaam als zou hij van zijne positie misbruik maken, te zuiveren. Dat is een laffe houding. Er moet wel een angstwekkend gebrek aan argumenten zijn, wanneer men zich niet ontziet op oen dergelijke wijze met de waarheid te spelen, een achtenswaardig partijgenoot te belasteren en dan boven dien nog nalaat dien laster terug te nemen. V: De S- G. P. ein Rome. Leerzaam in hooge mate is wat deze week te Axel gebeurde. Daar werden bij do verdeeling der raads- zetels bij' eerste verdeeling toegekend 7 zetels, waarvan aan de A.-R. partij 3 met een overschot van 99 st.aan den V.-B. 2 met een overschot van 1.78 st. aan do R.-K. partij 1. met een overschot van 156 st. en aan de C.-II. partij 1 met een overschot van 181 st. Verder had de S.D.A.P. nog 195 st. en de S. G. P. nog 123 st. De laatste partij die beneden 75 pet. .van den kiesdeeler bleef, kwam dus niet voor een zetel in aanmerking. Er moesten toen nog 4 zetels worden toegewezen, en .wel aan de partijen met de grootste overschotten, n.l. de S.D.A.P., de C.-II., de V.B. on de R.-K. partij. Do A.-R. partij die het kleinste over schot had, viel bij deze verdeeling uit, en verloor daardoor een zetel. Hadden de Staatk. Geref. niet door met een eigen candidaat uit te komen, hunne stemmen van kracht beroofd, en hadden ze gestemd op de A.-R. lijst, dan had deze partij haar zetel behouden en had de R.-K. partij een zetel minder gekregen. liet is dus aan het optreden van de Staatk. Geref. te danken dat de A.-R. part ij een zetel ver loor en dat de Roomschen een zetel wonnen. v Kan ook in Goes gebeuren- Wat te Axel plaats vond1, kan wat de hoofdzaak betreft, ook in Goes gebeuren. Hier komen de Staatk. Geref. ook met een eigen lijst uit. Kans dat ze 75 pet. van den kies deeler zullen halen en dus voor een ze tel in aanmerking komen is hier niet. Maar wel bestaat de kans, dat door huin gescheiden optreden een zetel voor rechts verloren gaat en dat hier de S.D.A.P. een zetel wint. Verder commentaar schijnt ons hierbij overbodig. Laten de kiezers wien het aangaat voor zichzelf uitmaken of zij 'tvoor hunne ver antwoording kunnen en durven ne men, dat mee door hun toedoen, een zetel voor rechts verloren gaat. SHMi.i—jiM— Vervallen verklaring. Wanneer een lid van den Gemeenteraad een verboden betrekking aanneemt, dan houdt hij op, lid van den Raad te zijn. de richting van 't kampvuur met zijn on heilspellende tent. HOOFDSTUK XVIII. Langs ongebaande wegen. I 1 I Na enkele minuten van gemeenschappe lijk overleg, bood Ching aan, vooruit te gaan en polshoogte te nemen. Forsyth keurde dit goed en toen de Chinees in het donker verdwenen was, stonden hij en Kathlyn hem nog na te staren. 't Kunnen geen mannen van den man darijn zijn," zei Kathlyn, „want ik hoorde, dat Li-Weng-Ho bevel gaf, dat niemand in het gedeelte van het huis mocht komen, waar mijn kamer was en Ghineesche be dienden gehoorzamen slaafs. We hebben dus heel wat uurtjes voor ons, éér we ver volgd worden." „Ik hoop, dat 'tzoo is, en 'tzal geen makkelijk zoeken worden voor hen; want we hebben niet veel sporen nagelaten. Li- Weng-Ho zal, met al de middelen, die hem ten dienste staan, toch nog wel eenigen tijd noodig hebben om op ons spoor te komen; tenzij dat we 't ongeluk hebben, iemand te ontmoeten, die hem inlicht." Hij zweeg een oogenblik en zei toen: „Je zei, dat je Ilij behoort zelf ontslag to nemen, maar doet hij dal. niet, dan ontvangt hij zonder moer bericht, dat hij opgehouden heeft van den Raad deel uit te maken. De zaak staat eenigszins anders wan neer een raadslid, in strijd met art. 24 van de Gemeentewet, deelneemt aan on- derhandsche pacht van gemceaitegoederen of aan leveringen of aannemingen ten be hoeve der gemeente. In zulk een geval wordt, hij niet alleen geschorst en daarna door Ged. Staten van het lidmaatschap vervallen verklaard, maar bovendien is hij, zulks bij wijze van straf, gedurende twee jaar niet tot lid van den Raad verkiesbaar. Het in dit artikel gegeven voorschrift draagt een gebiedend karakter. Wan neer het feit der levering b.v. vaststaat, dan is de raad verplicht de schorsing uit te spreken en kunnen Ged. Staten die in elk geval don geschorste persoon lijk moeten hooren, niet anders doen, dan do vervallenverklaring uitspreken. De vraag is meermalen gedaan of Ged. Staten in een beoordeeling van de vastge stelde feiten mogen treden, of zij rekening mogen houden mot opzet en goede trouw. De mogelijkheid bestaat toch, dat iemand zonder opzet, en zelfs buiten zijn mede weten een verboden leverantie doet als hij b.v. iets levert aan een ander zon der dat 't hom bekend is, dat deze jiet voor een gemeentewerk zal gebruiken. De meeningen hieromtrent loopen uit een. Zoo werd b.v. bij Kon. Besl. van 24 Febr. 1.891 uitgesproken, zulks in over eenstemming met de opvatting van Prof. Oppenheim, dat verzachtende omstandig heden niet in aanmerking mogen wor den genomen. Een Kon. Besl. van 9 April 1900 daarentegen acht de straf van Art. 26 Gemeentewet alleen van toepassing wanneer het raadslid met de bestemming van het geleverde bekend was. Zooals wij reeds opmerkten draagt de schorsing en vervallenverklaring het karak ter van straf, waaraan een raadslid dat de bui ziet hangen zich niet kan onttrek ken, door tijdig te bedanken. Werd door zulk bedanken de ontzetting gestuit, dan zou hij om te beginnen zitting blijven houden tot de geloofsbrieven van zijn opvolger waren goedgekeurd, maar zou hij zich bovendien, stel dat het juist de tijd der ciandidaatstelling was, opnieuw candidaat kunnen laten stellen. Wel echter kunnen de. omstandig heden oorzaak zijn, dat de strafbepa ling tot een dood© letter wordt. De wet zegt n.l., dat een vervallen verklaard lid gedureaide twee jaren niet verkies- ba ar is tot lid van den Raad, wat niet hetzelfde is als geen lid van den Ra,ad te kunnen zijn. Wanneer dus iemand die dezer dagen gekozen is, binnen enkele weken vervallen wordt verklaard, dan heeft de straf der niet verkiesbaarheid geen beteekenis hij is immers reeds gekozen en kan hij zonder bezwaar in Sept. zitting nemen. (Vervolg.) Wedebom met Goes als uitgangspunt, werd des middags met de drie tramrij- tuigen gereden via 's Gravenpolder, Nisse, Kwadendamme, Hoedekenskerke, Baar land, Oudelande, Ellewoutsdijk, Driewe- gen-Ovezande naar Borsselen-steiger. Aan alle stations, die gepasseerd wer den, gaven groepen belangstellenden door vriendelijk wuiven blijk van hun belang stelling. Enkele stations wij zagen het i0.a. te Nisse waren versierd. Te gehoord had, dat Li-Weng-Ho een bevel had gegeven. Wanneer deed hij dat?" „Hoorde je het geluid van de gong?" vroeg Kathlyn. „Ja het vervulde me met vreezen en heven." „Toen gaf hij het bevel. Ik kwam uit de kamer die hij voor mij had bestemd en ontmoette hem voor de deur. 'k Schrok er vreeselijk van; want ik wist niet, dat hij in huis was." „Hij zal thuisgekomen zijn, terwijl we met elkaar stonden te praten," zei For syth. „We mogen van geluk spreken, dat hij ons toen niet verraste." „Ja zeker. Maar toen ik hem zag, ver loor ik alle hoop. Ik wist niet, wat ik moest doen en was wanhopig. Ik wilde je waarschuwen, wist niet op welke manier. Maar ik had mijn mantel over den arm en die verborg mijn handkoffertje en mijn schoenen en toen hij bij me kwam, klaagde ik over de warmte en zei ik van plan te zijn, in den tuin te gaan wandelen. Hij was blij, dat hij me kon vergezellen en ik liep langzaam naar de kamer en praatte maar aldoor, om je te waarschu wen in de hoop, dat je zou ontvluchten. Ik was o zoo bang voor je." „En ik voor jou. Ik wilde niet weggaan Kwadendamme stond het muziekgezel schap opgesteld, dat het „Wilhelmus" speelde. Ook de schoolkinderen met het onderwijzend personeel waren op het per ron aanwezig. Te Borsselen-steiger eveneens een tal rijk public-k. He't gezelschap werd verwel komd met gezang der schoolkinderen. De „Luctor et Emergo" bracht ons naar de op stroom liggende gepavoiseerde „Meck lenburg" van dis'Mij. „Zeeland". Aan boord van dit schip stond het muziekgezelschap van Borsselen opgesteld, dat het Wilhel mus inzette en ook verder gedurende enkele uren onvermoeid voor muzikale afwisseling zorgde. Aan boord van de „Mecklenburg" werd de lunch gebruikt. Hiervoor is zeker een woord van lof op z'n plaats! De Mij1. Zee land beschikt over een fijne keuken. Dr van Manen, president-commis saris van de Spoorweg-Mij Zuid-Beveland, wees er in een tafelrede op, dat deze dag een belangrijke is voor de Spoorweg- Mij. Zuid-Beveland. Spr. verwelkomt de gasten namens de Commissarissen en de Directie. Een teleurstelling was het, dat de Minister van Waterstaat niet aanwezig kon zijn. Maar de komst van Dr v. d. Meulen wordt zeer op prijs gesteld. Op zijn steun is door de Mij nooit vergeefs een beroep geclaan. De Mij heeft niet altijd voorspoed gekend. De wereldoorlog bracht storing in de plannen. In 1919 kon men weer vooruit, maar de finan- ciëele opzet was inmiddels geheel veran derd. Er moest meer subsidie gevraagd worden. Opnieuw werd een deugdelijke basis gelegd. Toen dreigde weer gevaar Door eenige heeren op Zuid-Beveland werd op uitstel, zoo niet afstel, aange drongen. Het was toen dr J. W>. Jenny Weijerman, die al het mogelijke gedaan heeft, om dezen toeleg te verijdelen. Daar voor zegt spir. hem hartelijk dank. (Ap plaus.) Dank brengt spr. verder aan de Inge nieurs der N. S. voor hun. arbeid, aan de aannemers. (Van Heurn en Volker en de Wilde en Baljeu) voor het keurige werk, en aan het personeel der Mij, in bet bij zonder den lieer Bouwmeester. In financieel opzicht is er reden tot te vredenheid. Naar het zich laat aanzien, zal de laatste begrooting niet worden overschreden. Het is de wensch van de Mij, dat door middel van dezen spoorweg de ont wikkeling en de bloei van Zuid-Beveland zulten bevorderd worden. D r v. d. Meulen bracht daarna de gelukwenschen van den 'Minister van Waterstaat over. Het is vandaag groot feest. Een groot resultaat is bereikt. Ook spr. brengt hulde aan de wils- en werkkracht van dr Jeniny Weijerman. Den aanleg van spoorwegen onderneemt men niet, om stoffelijk belang of finan cieel voordeel. Alleen het doel: bevorde ring van 'het algemeen belang, moet voor zitten. En dat was bij dr Jenny Weijerman het geval. Spr. is er van overtuigd, dat de N. S. de spoorwegen goed zullen T>e- beeren. Natuurlijk is er de autobus- concurrentie. Daarover wil spr. dit zeggen. Een boer, die een stuk land wil koopen, en aan twee personen opdracht geeft, te bieden, handelt dwaas. Hij laat tegen zichzelf oqneurreeren en benadeelt zijn portemormaie. Nu wordt de tram o.m. betaald uit subsidie van gemeente- en polderbestu ren. Ieder, die dus belasüug of dijkgeschot betaalt, heeft belang bij dezen spoorweg. Laten dus allen meewerken aan den bloei van den spoorweg en niet de autobussen steunen. Spr. is in dat opzicht niet onge- en jou alleen laten met dien slechten man. Hoe kon je er aan denken, dat ik weg zou gaan en jou alleen laten, Kathlyn?" „Ik geloof ook niet, dat ik dat werkelijk verwacht had," antwoordde ze. „Maai; toch wilde ik je daarvoor de gelegenheid geven." „Ja, dat begreep ik. Dat was, toen je bij de deur wachtte?' Terwijl hij sprak, voelde hij, hoe ze plot seling rilde. „Wat is er?" vroeg hij. „0," fluisterde ze, „dat was een vreese lijk oogenblik. Ik moest nog aardig en lief tegen dien glurenden en zoetsappig lachen den man zijn. Hij legde zijn vreeselijke hand op mijn schouder. Ik had 't wel kun nen uitgillen. Maar inplaats daarvan lach te ik en eindelijk ging ik de kamer binnen. Bij den eersten oogopslag meende ik, dat je weggegaan was. Toen zag ik je achter het scherm en om te voorkomen dat Li Weng Ho je zag, ging ik zoo staan, dat hij zijn rug naar jou keeren moest. Ik be greep wel, dat jij vroeger of later voor den dag zou komen en daarom leidde ik het gesprek zóódanig, dat jij op het juiste oogenblik je voordeel er mee kon doen. 't Is me gelukt, maar wat heb ik gevreesd en gesidderd!" rust want de Zuid-Bevelanders zijn ver standige menschen. Als er geestdrift was, toen "de aanleg besproken werd en die wis er is die er zeker toch ook nu nog, nu de exploitatie een aanvang neemt? (Applaus.) Daarna voerde de Commissaris der Koningin, Jhr Quarles van Uflord, het woord, zulks namens het dagelijksch bestuur dezer provincie. Spf. bracht in de eerste plaats dank aan H. M. de Koningin, die o.m. de wel van 19 Maart 1921, waarbij een ren teloos voorschot werd toegekend voor den aanleg van de Zuid-Bevelandsche spoorweglijnen met Hare handteekening heeft willen bekrachtigen. Door den krach- tigen financiëelen steun, welke bij die wet werd toegekend, is de totstandkoming van den spoorweg in ruime mate be vorderd. Niet alleen door het Rijk, maar ook door de Provincie en. de streek zelve, gemeenten, polders en waterschappen, zjjn aanzienlijke offers voor den spoorweg ge bracht terwijl eveneens de Maatschappij tot Exploitatie van S.S. zich zeer voor deze onderneming heeft geïnteresseerd. Aan allen, die hebben medegewerkt, brengt spir. hierbij dank en hulde. Voor zoover spr. heeft kunnen nagaan, dateeren de oudste plannen van 1903, in welk jaar een aanvraag om subsidie uit de provinciale kas bij de Staten in kwam, n.l. van Harmen Nieveen te Lem mer, die het voornemen koesterde een stoomtramweg aan te leggen van Bors selen over Goes naar Wolphaartsdijk. Naar aanleiding van die aanvraag beslo ten de Staten op 15 Juli 1904 aan een Nederlandsche Maatschappij voor den aanleg van een stoomtram in de door adressant bedoelde richting een jaarlijk- sche subsidie gedurende 20 jaar toe te kennen van f 10.414. Door verschillende omstandigheden is Aan dat plan geen uitvoering gegeven, waarna de Staten in 1911 ©en adres be reikte van den heer E. Huijghebaert, par ticulier te Assebrouck, om een renteloos voorschot te mogen ontvangen voor den aanleg van stoomtramwegen van Baar land over Borsselep, Goes, Wemeldinge, Ierseke en Rruiningen naar Hansweert en van Wplphaartsdijksche veer naar Goes. Die aanvraag leidde tot het besluit van 17 November 1911, waarbij aan een op te richten Nederlandsche maatschappij' een 'renteloos voorschot werd toegekend voor diverse tramwegen .op Zuid-Beveland. In 1913 yvendde de lieer Huijghebaert zich andermaal tot de Staten, aangezien de termijn, waarbinnen het werk moest worden uitgevoerd, verstreken was. Een nieuw adres kwam toen in bij de Staten, n.l. van de heeren Dr Jenny Weijerman, en M. Onnen, waarbij ver zocht werd het vrijgevallen renteloos voor schot aan hen toe te staan. Korten tijd daarna heeft zich gevormd de spoorweg maatschappij „Zuid-Beveland" met als fungeeren.de directeuren de beide laatst genoemde heeren, aan wie de heer Huij ghebaert zijn rechten had .overgedragen. Aan die maatschappij is bij Statenbe sluit van. 10 December 1915,' een rente loos voorschot toegekend tot een maxi mum van f 1.070.000 voor den aanleg en de exploitatie van. spoorweglijnen op Z.- Beveland, van welk bedrag ruim f881.000 voor rekening der provincie zou komen en plm. f 188.000 ten laste van de be langhebbende gemeenten, waterschappen en polders. Indien inmiddels de oorlog niet ware uitgebroken, dan zou daarna terstond met den bouw een aanvang zijn gemaakt. Na den oorlog zijn de plannen wéér „Je bent een moedig meisje," zei For syth en kuste haar de hand. „Volstrekt niet. De waarheid is, dat ik erg hang was. Ik had het telkens wel kun nen uitschreeuwen." „Maar dat deed je niet," antwoordde Forsyth, „en daarin heeft je moed de vuur proef doorstaan. Mijn heele leven zal ik trotsch op je zijn lieveling; trotsch ook op den moed, dien je toonde in die hachelijke oogenblikken. Het was prachtig." „0, denk toch niet, dat ik zoo heldhaf tig ben, ik trilde van angst." „Neen," protesteerde hij. „Neen, dat je „Daar is Ching!" fluisterde Kathlyn plotseling. Forsyth keek naar het vuur. Tegen den glans van het kampvuur tee- kende zich den vorm af van een man. Nauwkeurig keken ze toe, wat gebeuren zou. Dat er gevaar dreigde, vreesden zij niet; want dan zou Ching zich niet ver toond hebben aan de kampbewoners. Twee mannen kwamen naar voren en 't geluid van stemmen drong tot hen door. Vervolgens keerde Ching zich om en liep in rechte richting op hen toe. Kathlyn en Forsyth herademden. Toen Ching weer bij hen gekomen was, zei Ching: Melaatschen. (Wordt veirvolgcU

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 1