Boumergue antwoordde dat de Entente cardinale, door Korting Eduard gesticht tusschen Frankrijk en Engeland onvcr- breekbare banden geleed heeft, welke de toekomstige geslachten zullen handhaven als een hollïg 'erfdeel. Hij beantwoordde hartelijk de woorden van den Koning over dö Fransch-Engelsche samenwerking en zeide; Wij zullen al onze krachten1 ver eenigen voor de verdediging, de verster king en de organisatie van den vrede, ten einde Europa een tijdperk van bloei te verzekeren en den 'terugkeer van ver woestende oorlogen te voorkomen. De Engelsehe Vakvereenigingswet. Nadat Baldwin in het Lagerhuis de motie ingediend had, waardoor 16 dagen worden toegestaan om het wetsontwerp betreffende do vakvereonigingen nian te nemen verklaarde Qlynes (arb.) dat de houding der regeering vol minachting en hatelijk is. De heele labourpartij verliet na deze woorden, onder gelach der con servatieven, de zaal. Lloyd George zeidel, dat hij tegen de motie zal stemmen omdat hij tegen het ontwerp is. De motie werd aangenomen met 259 tegen 13 stemmen. Sovjef-spioinnage in Oostenrijk. Volgens een bericht uit Weenen is in de Oostenrijksche hoofdstad een belang rijke spionnagezaak ontdekt, die verband houdt met de wijd vertakte spionnago dei' sovjetregeering in heel Europa en ver moedelijk ook verband houdt met den plotselingen inval in het gebouw van de Russische Arcos te Londen. De Weensche politie heeft een Hongaar, die onder den naam Bakony te Weenon vertoefde, gearresteerd. Dtze Bakony noemde zich Russisch gezantschapsraad en stond in dienst van de sovjet-regee ring. Het sovjet-gezantschalp te Weenen beweert, dat het geen officieel® betrekkin gen met Bakony onderhield, doch het is gebleken, dat Bakony van de zijde van het sovjetgezantsch.a'p geregeld geldelijke be dragen heeft ontvangen. Bakcny wordt ten laste gelegd, dat hij in Oostenrijk een 'eigen spionnagedieMst ten gunste van sovjet-Rusland heeft wil- .len oïganiseeren. Korte Berichten. De Mecklenburgsche regeering over weegt de bedding van de Sude, een zij rivier van de Elbe, die in het voorjaar' dikwijls buiten haar oevers treedt dit jaar is er buitengewoon veel schade aan gericht een. meter jt e verlagen. De uitvoering van het ontwerp zou milli- 'oenen kosten. Gisteren zijn op een' station in de buurt van Parijs hen uit 30 bevrachte wagons bestaande goederentrein 'en eiem goederenloods door brand vernield. De materieele schade is zeer belangrijk. Eerste Kamer. De Eerste Kamer der Staten-Geaeraal is thans in openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag den j?4en Mei a.s. des avonds te half jiegen uur. Oud-minister Col ij n naar Indië. Naar Aneta te Batavia verneemt, heeft de heer H. Colijm het voornemen, een be zoek aan Indië te brengen, Waarschijnlijk in 1928. Het Haagsche Aneta-kantoor ver neemt in verband hiermede, dat er kans bestaat, dat deze reis reeds eind 1927 gemaakt zal worden. Oud-minister Schokking. Naar „Het Vaderland" verneemt, iis de heer Schokkimg bestemd om den heer de Waal Malefijt als burgemeester van Katwijk op te volgen. .Opbrengst Rijksmiddelen. De opbrengst der Rijksmiddelen bedroeg Over de maand April in totaal f 42.368.536 tegen, f42.213.034 in dezelfde maand van het vorige jaar. De vooruitgang is dus al zeer onbeduidend. Over de eerste vier maanden van dit jaar werd in totaal «ontvangen ruim f 166 millioen of ruim f6 millioen meer dan in hetzelfde tijdperk van het vorige 'jaar. In dit bedrag is inbegrepen f3.6 milli- loen, dat de successie-belasting, .waarvan de opbrengst zeer wisselvallig is, meer Opbracht. De uitkomst is dus piet van dien aard, dat de Regeering groote sprongen zal kunnen maken. Een voorzichtig finon- ciëel beleid blijft geboden. Gemeenteraadsverkiezing te Groningen Bij de gisteren gehouden stemming voor de verkiezing van leden yan den Gemeen teraad verkregen de S. D. A. P. 12558 St., de C.-H. 4923, (le A.-R. 5876, de R.K- 3643, de Vrijheidsbond 7747, de vrijiz. dem. 4006, de comm. partij Holland 359, de communisten (groep-Wijnkoop) 1731, de dein. partij 1191, de neutrale partij 979 stemmen. Verkozen zijn 11 soc.dem'., 5 A.-R., '4 "C.H., 3 R.K., ,7 Vrijheidsbonders4 Vrijz.-Dem., 1 Communist (groep-Wijn koop). 1 lid van de dem. partij, 1 lid van de neutrale partij. In den tegenwoordigen raad zitten 11 soc. dem., 5 A.R., .4 C.H., 4 Vrijz. Dem., '6 Vrijheidsbonders, 4 Katholieken, 2 Com munisten (groep-Wijnkoop) en 1 neutrale partij. De Vrijheidsbond wint 1 zetel en ide democratische partij verkrijgt 1 zetel. De R. K. en de Communisten verliezen elk een zetel. Uit het p. N. V. Naar gemeld wordt, is het ledental van het C. N. V. over het eerste kwartaal van dit jaar gestegen yan 51982 tot 52418. Achteruit gingen nog de organisaties van: Diamantbewerkers, Kantoor- en Han delsbedienden, Sigarenmakers en Zeelie den met tezamen 241 leden. Vooruit gingen de honden van: .Ea- brieks- en Transportarbeiders (128); Tex tielarbeiders (91); Metaalbewerkers (83; Personeel in Publieken Dienst (75)Spoor- en Tramwegpersoneel (57)Mijnwerkers (52); Houtbewerkers (39); Landarbeiders (30); Ambtenaren (28); Belasting'-ambtena ren (28); Grafische arbeiders (26); Bouw arbeiders (14); Technici (11); Voedings- en Genotmiddelenarheiders (10); Verzeke ringsagenten (4); Kleermakers (1). Totaal 677. De netto-winst bedraagt 436 leden. Luclitdienst RotterdamKeulen. De luchtdienst Keulen-Duisburg-Rotter dam met watervliegtuigen is gisteren of ficieel geopend, 's Morgens 7.10 uur ver trok een „tweetal Junker-toestellen uit Keulen en Duisburg. Te half tien arriveerde aan de Waalhaven het eerste toestel uit Keulen. Ter ontvangst waren aanwezig de burgemeester Mr Dr J. Wytema, Mr A. T. L. Pfeiffer, waarnemend gemeente-se cretaris, Ir H. S. de Roode, directeur van gemeente-werken, benevens Dr von Hahn, consul-.generaal van Duitschland te Rotterdam. Met het eerste toestel uit Keulen kwa men meede heeren Pr Cramer, chef van tfen Persdienst; Boher, havenmeester te Keulen; Scheibier, vice-consul van Ne derland en voorzitter van de Ned.-Duit- sche Handelskamer. Het Jweede toestel uit Duisburg arri veerde tegen 10 uuir ;en had aan boord de heeren Dr Maiweg, burgemeester van Duisburg; Dr Mostpres, van de K. van K. te Duisburg en Van Lindt, Hollandsch consul te Duisburg. Nadat burgemeester Wytema, de heeren namens het bestuur had verwelkomd, werd met „De Stad Rotterdam" een tocht door de havens gemaakt. De lunch werd aan geboden in het gebouw der Kon. Roei en Zeilvereeniging „De Maas". Te 3 uur werd het stadhuis bezocht. De toestellen vertrekken te 5.20 uur volgens gewone dienstregeling. Do dienst is zoo geregeld, dat een Duitsch zakenman, die 's morgens om 10 uur te Rotterdam arriveert, in den namiddag weer kan .vertrekken, zoodat hij in één dag heen en weer kan zijn. De burgemeester van Amsterdam. Naar gemeld wordt, is de heer De Vlugt wiens ambtstermijn als burgemeester van Amsterdam 20 luni a.s. afloopt, met in gang van dien datum herbenoemd tot burgemeester der hoofdstad. De doodstraf in Indië. Uit de uit Indië ontvangen telegram men blijkt, dat het gratieverzoek van een der bij de onlusten op Sumatra betrokken ter dood veroordeelden door den gouver neur-generaal is afgewezen. De doodstraf zal dus worden voltrokken. De Volksraad ,i.n Indië. Do gouverneur-generaal heeft gistereri de zitting van den Volksraad geopend met een rede, waarin de noodzakelijkheid van versterking der financiën en krachtige handhaving van het gezag werd in het licht gesteld. De G- G. waarschuwde tegen de mee ning ,die post begint te vatten, dat de financicele moeilijkheden thans volledig overwonnen zijn. Het zou fataal zijn wan neer do Volksraad 'een onjuistem indruk kreeg. De ontwikkeling van de financie- en geeft overigens geen ongunstig boel<3 voor 1927 is echter geen belangrijk sur plus te verwachten in verband met den prijs van de landbouwproducten. Op bestuursgebied drong eicli de vraag naar voren, of het contact tusschen Be stuur en bevolking bevredigend genoemd kan worden. De invoering van het nieuwe bestuursstelsel in Oost-Java, Midden-Java en Sumatra zal worden voortgezet. De gouverneur-generaal herinnerde met bijzondere stemverheffing aan de commu nistische aanslagen. Z.E waarschuwt te gen een „lichtzinnig, in zijn gevolgen ver derfelijk" optimisme, dat spreker consta teert indien geconcludeerd mocht worden, dat het gevaar voorgoed bezworen is. Ver geten moet niet worden, dat de actie een deel uitmaakt van een vastgesteld princi pieel program tot ondermijning valn de Westersche beschaving. „Wij moeten niet alleen waakzaam, doch ook paraat blij ven" ook in het welbegrepen belang van do bevolking. De overheid moet al het mogelijke doen om het gif te neutralisee ren, dat verspreid wordt door propagan disten, die oog noch oor hebben voor het belang van de bevolking, „doch door het organiseeren vain verzet hun doel trachten te bereiken geheel buiten het belang van de bevolking, ja in flagranten strijd daarmee; zeide spr. Het commu nisme weet, dat zijn doel in het Westen, niet in het Oosten gelegen is." De gouver neur-generaal toonde zich teleurgesteld, deels tengevolge van een onbegrijpelijk misverstand bij een pa&r groepen, die wei geren bij bet regeeren samen te weiken. De regeering blijft tot overleg bereid. Ziekt e-v erzekering. Dezer dagen wordt bij den Raad vaii State aanhangig gemaakt een wetsontwerp lot invoering van een wettelijke ziekte verzekering. Omtrent dit ontwerp wordt het volgende medegedeeld: De losse arbeiders zullen in de verzekering worden betrokken. Dat is een der belangrijkste novellen. Van vrijwel alle zijden was betoogd, dat de uitsluiting van deze arbeiderscategiarie noodig noch billijk was. De minister erkent het en noemt het bezwaar weg. De verzekering krachtens collectief contract verdwijnt. Er wals op gewe zen, dat een C.A0-, waarvan het bestaan van zooveel factoren afhankelijk is, niet een deugdelijke basis voor de ziektever zekering geeft. De minister accepteert de grief en neemt die weg. Het minijinum-ledental voor de „o n d e r- nemingsziekenkas" wordt belang rijk verhoogd. Zeker ware het schrappen van deze kassen aanbevelenswaardiger ge weest. Beperking van het aantal uitvoe ringsorganen eener sociale verzekering tot het strikt noodzakelijke geeft belangrijke administratieve voordeelen. En Gein onder- nemingskas is bovendien van het wel en wee der onderneming sterk afhankelijk. Toch is veel gewonnen door het belangrijk verhoogen van het mini^num-1 edentaiZoo doende zal de mogelijkheid tot stichting eener ondernemingskas slechts geboden wordon aan instellingen van grooten om vang, waarvan de financieele draagkracht eveneens van groioter beteekenis is dan die van dwergonderneminigen. De medezeggenschap der ar beiders in de besturen der bc-drijfsvetr- eenigingen, voor zoover deze da uitvoe ring der ziekteverzekering ter hand zullen nemen, zal worden vergroot. Kende heit voorontwerp den arbeiders slechts twee plaatsen in het bestuur toe een rege ling, die uiteraard in het bijzonder van socialistische zijde werd bestreden wel licht zal thans tot een paritetischo samen stelling worden overgegaan. Gisteren is van Vlissingen te Helle- voetsluis aangekomen. Hr Ms pantserboot Brinio, om op 's Rijkswerf te dokken en herstellingen te ondergaan. Zendingsdag te Goes. Op den tweeden Pinksterdag zal te Goes de ge wone jaaxlijksche zendingsdag uitgaande van 3e classis Goes der Geref. Kerken worden gehouden. Als sprekers hopen dan op te treden: Ds A. Scheele, openingswoord; Ds P. N. Kruijswijk, onderwerp: Drie-ërlei zending; Ds J. W. Eggink van Willemstad Ds R. K. M. Hummelen van Gorinchem, onder werp: Door het geloof. Ds H. J. Kouwen- hoven van Leiden, Rijke vruchten voor uzelven; Ds C. W. Keur, slotwoord. Motorongeval. Zondagnamid dag is onder de gemeente Vrouwepolder op de Gapingsche weg een op een motor rijwiel gezeten dame, blijkbaar tengevolge van bet onbekend zijn met de behandeling van dat vervoermiddel, daarmede in de sloot gereden waardoor zij ernstige ver wondingen aan de beenen bekwam en het motorrijwiel gedeeltelijk werd ver nield. Zij is naar het Gasthuis te Middel burg vervoerd. Goes. De verkiezingsactie is hier in vollen gang. De verschillende Kies verenigingen hebben reeds strooibiljetten verspreid en ook zijn er al weer o n g e - teekende strooibiljetten verzonden, dit maal ten gunste van de liberale candidaten die zich door dit achterbaksch gedoe wel niet bijzonder vereerd zullen gevoelen. De S. D. A. P. houdt een openbare vergade ring, waarin echter niet de candidaten zelf het woord zullen voeren. Men gevoelt blijk baar, dat het wel een ietwat vreemden in druk moest maken, wanneer deze mannen die bij de behandeling van de begrooting zoo content waren dat ze zelfs geen be hoefte hadden algemeene beschouwingen te houden, nu buiten den raad een groot woord zouden gaan voeren. Voor don Vrijheidsbond, die zijn sym- pathieken en in alle kringen gewaardeer- den voorman moest verliezen, is de positie er thans niet beter op geworden en het is verklaarbaar dat deze partij zich weinig op haar gemak gevoelt. Daarmee is echter nog niet goedgepraat het feit, dat deze partij met den naam van den overleden voorman in aanplakbiljetten en strooibil jetten blijft werken. Zulk een optreden geeft blijk van weinig piëteit. Er is ditmaal, in verband met de veran derde omstandigheden, bijzondere belang stelling voor de samenstelling van den nieuwen Raad. Dat de Chr.-Hist. een zetel zullen winnen staat vrijwel vast, althans wanneer van die zijde een flinke actie wordt ontwikkeld, evenals van A.-R. zijde, waar men terecht begrijpt dat een slap ge voerde verkiezingsactie een van de twee antirevolutionaire zetels zou kunnen doen verloren gaan. De Gezondheidscommissie, welke hier ter stede gezeteld is, kwam Maandagavond in het raadhuis in vergadering bijeen. Aan het jaarverslag, dat uitgebracht werd door den secretaris Mr J. H. M. Stieger, ontleenen we: De gezondheidstoestand was zeer gun stig. De sterfte was laag, de hooge sterfte cijfers van 10 jaar terug worden in geen enkele gemeente meer bereikt. De geboorten zijn alweer gedaald. Alleen Ovezand en 's-Heerenhoek konden nog bo ven 30: 1000 komen, terwijl Ellewoutsdijk met een geboortecijfer van beneden 5 wel eenig in Nederland zal zijn. Voor ter plaat se bekenden is het zelfs nog erger, omdat het drietal geboorten in deze gemeente ge heel plaats had in dat gedeelte, dat eigen lijk met andere gemeenten meeleeft. In het dorp kwam geen enkele geboorte voor. De plannen voor een nieuw slacktshuis te Goes kwamen gereed en de exploitatie van dit slachthuis zal nog wel eenige ver betering geven voor de vleeschverzorging. Twee moderne ziekenhuizen werden ge bouwd, het eene kwam in gebruik, het an dere volgt in 1927. Door de bemiddeling eener geneeskun dige commissie is een vruchtbare federa tieve samenwerking tusschen de beide zie kenhuizen voorbereid. Doordat de zieken huizen vanzelf de vestiging voorbereiden van specialisten, wordt de medische ver zorging van liet geheele eiland beter. Goes is op weg om, ook op geneeskundig gebied, een vooraanstaande plaats in Zeeland in te'nemen. De commissie heeft trachten te bevorde ren, dat de waterleiding' ook in Borssele zou komen. Tot nog toe is dit niet gelukt. Het voortdurend heerschon van typhus te Borssele, in tegenstelling met de andere gemeenten, waar de typhus morbiditeit slechts 1/e van die in Borssele bedraagt, geeft wel eenig verband met het ontbroken van goed drinkwater aldaar. Een afzonderlijk hoofdstuk van het jaarverslag is gewijd aan den woningtoe stand te Goes. De conclusie luidt: Goes zorgt op voldoende ruime schaal voor ge schikte bouwterreinen, en oefent van haar zeggenschap over die terreinen meteen in vloed uit op de wijze van bebouwing, op de architectuur van te stichten gebouwen, enz. Dat daarbij steeds het landelijk karak ter door een ruime open bebouwing in stand wordt gehouden kan, ook uit hy giënisch oogpunt bezien, niet genoeg op prijs worden gesteld. Vlissingen. Zondag is alhier gearriveerd do bunkermachino „Parata" van de Rot- terdamséhe Steenkolen Handeisvereeni- ging, een inrichting die in staat is 150 ton per uur te bunkeren, en die een voorraad kolen kan bergen van 800 ton, die Lelkcns aangevuld wordt uit lichters. De machine is onmiddellijk aan het werk gegaan, en heeft 850 ton gebunkerd in het s.s. „Art". Daarna is zij heden over gegaan tot het bunkeren van 1100 ton in het s.s. „Valetta". Er worden nog zes booten verwacht. lerseke. Alhier is gearriveerd het Duit- sclie stoomschip „Höffning" van Hamburg tot het innemen van 2.500.000 oesters voor rekening van een Duitschen kweeker. Ovezand. Uitslag stemming gemeente raad op 16 Mei 1927. Uitgebracht 573 geldige stemmen. Onwaarde 14. jvies- deeler 816/7. Lijst I Katholieken: 428 st. L. Goense 319; J. Rijk 4; C. Vermeule 4; F. J. Schuerman 3; F. de Jonge 2; A. van 't Westeimde 13; D. van den Dries 77; A. Wijk 3; L. Boonman 0; L. de Winter 3. Gekozen L. Goense, J. Rijk, C. Vermeule F. J. Schuerman en D. v. d. Dries, allen aftredend. Lijst II Chr. Historischen: 145 st.; P. J. van der Slikke 91; J. J. Mol 48;. W. Korstanje 2; J. van Liere 0; M. Sorn- meijer 4; Gekozen P. J. van der Slikke en J. J. Mol. De R. K. verliezen hier een zetel, terwijl de Chr. Historischen er een winnen. Hansweert- Bij het uitvaren van de haven alhier had gisteren voormiddag een aanvaring plaats tusschen het uitgaande sleepschip „Rien sans Dieu 3" en het binnenkomende schip „Lyre". De Rien sans Dieu 3 werd zwaar beschadigd en moest direct in de vluchthaven gesleept worden. Het wacht thans een expert af, om dan voorloopig te repareeren, alvorens de reis voort te zetten. De „Lyre" be kwam geen schade. Krabbendijke. Men schrijft ons in ver band met de verkiezingen op morgen: Om het dreigend onheil, nog te stuiten; vóór dat het te laat is; nog één ruk aan de Politieke Alarmklok voor den slag. De Vroede Vaderen, van lijst 2 en 4, „vier dikke vrienden, ze kunnen niet an ders, denk aan hun houding t. o. v. het onderwijs, dan met schaamte terugzien op het eenmaal gekozen pad! Hun spraak, of liever gezegd hun stomme-beelden-gelijke- nis, maakt hen openhaar. Hun evenbeeld is als een zeker voorwerp, dat ja of neen knikt als men er iets ingooit. Men moet hier personen van zaken onderscheiden. Komt medeburgers van Krabbendijke, laat u niet langer mee-voeren door den schijn der dingen. Weest wat gij zijt. Vrede door recht zij het parool. Laat ook de steenen kerkmuren nu eens wegvallen! No. 1 van lijst 1 staat op de bres en zal als altijd, tot welke kerk ge ook moogt behooren, spre ken en behartigen het welzijn van alle gezindten. Laat ons kiezen mannen waar men op rekenen kan, mannen van stavast, mannen van beginsel. Hem, die ons reeds tientallen van jaren met eere vertegen woordigt in den Gemeenteraad. Hem die steeds fier en kloek pal staat voor de be langen van de Krabbendijksche burgerij. Hem die reeds zijn sporen verdiend heeft, toen de voornoemde heeren van lijst 2 en 4 nog droomden van den droeven toe stand, welken we thans beleven! Mannen en vrouwen van Krabbendijke, van welke kleur ge ook zijt, indien ge slaapt, ont waakt, wordt wakker. Schudt den zwaren last die onze gemeente drukt van uw schouder! Geeft acht! En zegt: het is naar, en het ging raar, daarom stem ik thans op no. 1 van lijst 1, op C. P. Vogelaar. Als 't waar isschreef ik de vorige week naar aanleiding van het verhaal in de roode verkiezingskrant te Goes, dat Goesche werkloozen door den socialistischen wethouder van Middelburg, werden geholpen. Welnu, het blijkt niet waar te zijn. Het is gelogen. Het bericht is van de meest officiëele zijde door den heer Onderdijk zelf op de meest besliste wijze tegengesproken. Zonderlinge snuiters toch de Goesche socia listen. In hun ijver om andore partijen verdacht te maken en op die manier stemmetjes te winnen, schamen ze zich niet op een partij genoot-wethouder een leelijke klad te leggen, en hem openlijk te beschuldigen, dat liij van zijne positie schandelijk misbruik maakt. Het bestuur van de Goesche afd. der S. D. A. 1'. moet wol heel weinig vertrouwen stel len in de kracht van zijn beginsel, als het tot dergelijke lage middelen z'n toevlucht neemt. OPMERKER. Baarla nd- Bij de gis ter en gehouden ver kiezing van den Gemeenteraad werden uitgebracht: Gemengde lijst 70 st.; Vrijh. Bond 99 st.; Anti-Rev. 89 st.; Staafk. Geref. 18 st.; R. K. 66 st. Gekozen zijn de heeren A. M. Steke- tee en W. Zeevaart (Gem. lijst), J. Brugge- man en H. de Vriend (V.-B.) aftredend; H. Schout en C. Dekker (A.-R.) aftredend, H. Driedijk (R.K.) aftredend. De R. K. en de V. B. verliezen elk een zetel. De heer A. Huizen wenschte niet meer in aanmerking te komen. De heer Boonman werd niet herkozen. Nisse- De uitslag der gisteren gehouden gemeenteraadsverkiezing is: Uitgebracht 295 stemmen waarvan 10 van onwaarde. Hiervan verkregen lijst 1 A.-R. 30 st.; lijst 2 Herv. kiezers 151 st.; lijst 3. R.-K. 73 st.; lijst 4 S. G. P. 31 st. Gekozen zijn van lijst 2 TI. Dane, M. Nieuwenhuijze Joh. van Liere en C. J. Bos. Van lijst 3 Jan Vermue en F. Daalrnan en van lijst 4 Joos Mol. Kafs. Uitslag van de gisteren gehouden stemming ter verkiezing van de leden van den gemeenteraad. Lijst 1 Chr. Historischen: F. Klaassen 55, J. Eikenhout Lzn 18, J. Eckhardt 11, H. de Jonge 8, G. de Back 6, totaal 98. Lijst 2 Vrijzinnigen: E. C. Priester 53, Th. Maat 48, M. H. Noordhoek 13, M. 'W. van Arenthals 16, M. de Regt, 1, totaal 131. Lijst 3 Arbeiderspartij: Iz. Markusse 29 D. van Sluijs 12, C. de Fouw 5. Totaal 46. Door het centraal stembureau zijn be noemd verklaard: F. Klaassen, J. Eiken hout Lzn, J. Eckhardt, allen Chr. Hist. E. C, Priester, Th. Maat, M. H. Noordhoek allen vrijzinnig, en Iz. Markusse, arbeid.- candidaat. Korfgene- De ;raad stelde gisterenavond het .heffingsperoentage der gemeentelijke inkomstenbelasting voo-r 1927'28 vast op 1.5 pCt. (vorig jaar op 1.75 pCt.). De voorzitter deelde mede, dat de heer P. Plat schorre te Ellewoutsdijk js aan gesteld tot kweekeliug met akte aan de O. L. School, ingaande 1 Juni a.s. Wesfkapelle. Het muziekgezelschap „Oefening Kweekt Kunst" alhier, bracht Maandagavond het echtpaar L. Mind er- houd-Gabriëlse, dat dien dag zijn zilve ren bruiloft vierde, een serenade. Nadat de muzikanten een paar nummers had den laten hooren, werd het jubileerende echtpaar dooi' den voorzitter van harte geluk gewenscht met dezen dag, waarbij hij tevens de verdiensten van don heer Minderhoud memoreerde als bestuurs- en werkend lid van het corps. Vanaf de op richting van liet corps in 1908 is de heer Minderhoud werkend lid. Nadat de heer Minderhoud den voor zitter hartelijk dank had gebracht voor de tot hem en zijn vrouw gesproken woorden, „werden de leden pitgenoodigd', naar „binnen te komen. Later werd nog een "kleine muzikale wandeling door het dorp gemaakt, wat nog al pubhek op de been bracht. *K Domburg. Aan de Donderdag op de jaarvergadering van do Coöp. Boerenleen bank alhier vastgesteld® rekening over 1926 ontleenen we do volgend© cijfers ontv. spaarbank f 155.351uitbetaald f145.620; terugbetaalde voorschotten f17.730; gegeven voorsch. f12.000; in loopendo rekening ontvangen van de mede leden f96.331, uitbetaald f88.199; van de Centrale Bank ontv. f 172.754, uitbetaald f 171.225. Do op reserve gebrachte winst bedroeg f 626.38. Blijkens de balans stonden op 31 Dec. uit aan voorschotten f 104.711aan te goed in loopende rekening van reke ninghouders f31.238, en van de Centr. Bank f 181.636. De schuld aan da spaar bank bedroeg f 380.950, en di© in loo pendo rekening aan rekeningh. f38.389. Herkozen werd de heer J. W. Schuur man als bestuurslid; de heer J. P. Alme- kinders als lid R. v. T., en de heeren J. Wisse Pzn. en W. Provoost Azn. als pl.v. bestuurslid. Veere. In d© gisteren gehouden ge meenteraadsvergadering was ingekomen een verzoek van A. jde Buck om onthef fing van hondenbelasting. „Wordt verleend. Een schrijven van den heer Repko, dat hij zijn benoeming tot gemeente-ontvan ger heeft aangenomen. Namens de Regen ten van het Godshuis wordt verslag uit gebracht van ontvangsten en uitgaven. De instructie voor den gemeente-ontvanger wordt ongewijzigd opnieuw vastgesteld. Hierna werd de nieuw benoemde ont vanger beëedigd. De voorz. sprak hem

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2