gissenianl Dit de Provincie. Kerknieuws ZoekMtjes. Onderwijs. Ingezonden Stekken. de groote afstanden onvermijdelijk in liet leven geroepen. Wat ik tot dusverre heb gezegd, geldt slechts voor een deel van West-Indië, voor Suriname en Curasao. Ook aan die gebieden en hun .bestuurder een harte- lijken groet. Met den gouverneur van Suri name bouw ik samen voort op de grond slagen, "clie wij den vorigen zomer bij onze besprekingen alhier hebben gelegd. Den gouverneur van Suriname is een moeilijk werk opgelegd, dat tal van te leurstellingen biedt, maar houdt moed. Den gouverneur van Curasao hoop ik iover eenige weken hier in Nederland 'te mogen begroeten en dan persoonlijk met hem kennis te maken. Aan Oost-Imdië wensch ik toe eeagoede verdere nachtrust en aan West-Indië een genoegelijk theeuur op dezen vrijen na middag. Tot een volgende maal! Ongeveer een kwartier na het uitspre ken van deze rede, terwijl de minister nog in Philips' Laboratorium vertoefde, werd aldaar, dank zij de buitengewoon vlotte medewerking, van den rijksradio dienst te Bandoeng en te Amsterdam, telefonisch bericht ontvangen, dat derede van den minister in Nederlandsch-Inidië uitstekend was ontvangen. De minister gaf uitdrukking aan zijn bij zondere waardeering voor dit schitterend succes. Wijziging Ongevallenwet. De „Tel." meldt, dat binnenkort indie ning kan worden venvacht van een wets ontwerp tot wijziging van de Ongevallen wet, welke wijziging in het hijzonder strekt tot opneming van een aantal beroepsziek ten, die met ongevallen zullen worden ge lijk gesteld. Generaal A. A. J. Q u a n j e r f. Te Den Haag is, 75 jaar oud, over leden de luitenant-generaal b. d. A. A. J. Quanjer, oud-inspecteur der geneeskundige dienst der landmacht. De overledene was ridder in de orde van de Nederlandsclie Leeuw. Geen salarissen betaald. Het hoofdbestuur van den Bond van Ned. Onderwijzers meldt: Hoewel do gemeente Sleen, d.d. 7 April een Rijksvoorschot werd verstrekt van f 12.750, mede ter uitbetaling van de on derwijzerssalarissen, hebben de onderwij zers aldaar geen salaris ontvangen. Het geld, voor hen bestemd, is voor andere doeleinden gebruikt. De onderwijzers kunnen hun leveran ciers, meest vaders hunner leerlingen, niet betalen en moeten bij deze borgen. Het H. B. van den Bond van Ned. Onderwijizers heeft zich telegrafisch en per uitvoerig adres gewend tot den Mi nister van Onderwijs mot verzoek onmid dellijk maatregelen te nemen, teneinde aan dezen voor 't onderwijs fatalen toestand een einde te maken. De Zuid-Bevelandsche tram. Zaterdagmiddag had in tegenwoordigheid van enkele genoodigden een proefrit plaats met een van de nieuwe motorbramwagenS die straks den dienst door Zuid-Beve land zullen onderhouden. De nieuwe wagens die in vele opzichten berinneren aan de moderne electrische trams, maken een prettigen indruk. Het is werkelijk een genot met zulk een keurig ingerichte zaclitveerende tram, die plaats biedt aan een 60 personen, een tochtje door het mooie Zuid-Beveland te maken. De wagens met hunne bekleede en op gezellige wijze gerangschikte zitplaatsen zijn aan alle kanten voorzien van groote ruiten, zoodat men zoowel binnen als op het voor- en acliterbalcon een prachtig uitzicht heeft op het mooie landschap. Worden de goederenwagens door een locomotief voortbewogen, de passagiers- rijtuigen zijn voorzien van een ruw-olie- motor van voldoende sterkte om de noodige kracht en licht en warmte, 'te leveren. Dit bleek uit het feit, dat de tram heerlijk verwarmd was, dat de elec trische lampen behoorlijk brandden en dat met een flinke snelheid een enkele maal opgevoerd tot een 50 K.M. gereden kon worden. De bedoeling is, dal deze trams door één persoon, den conducteur, die tevens zoo noodig kaartjes verkoo-pt, zullen wor den bediend. Wel wat gevaarlijk, vindt misschien deze of gene. Dit valt echter mee. Een luchtbel die voortdurend in beweging is, zorgt dat degenen, die de overwegen passeeren, tijdig worden ge waarschuwd, welke waarschuwingen nog door fluitseinen worden versterkt! Boven dien is voorgeschreven, dat bij gevaar lijke overwegen met een. snelheid van slechts 5 K. M. moet worden gereden., Daarbij is het mogelijk, zooals bij een op ons verzoek genomen proef bleek, de tram op enkele meters afstand tot stil stand te brengen. Om de veiligheid te vermeerderen is bovendien een z.g. „doodemansretn" aan gebracht. Wanneer- de conducteur door plotselinge ongesteldheid of wat dan ook de kruk loslaat, wordt de rem automa tisch in werking gesteld en de wagen tot stilstand gebracht. Vermelding verdient nog, dat naast den conducteur een spreekbuis is aangebracht, die in verbinding staat met het midden gedeelte van den wagen, zoodat op ge makkelijke wijze de stations kunnen wor den afgeroepen. Er werd Zaterdag eerst een rit gemaakt naar Hoedekenskerke en daarna naar We- meldinge. Onderweg was er gelegenheid een der keurig ingerichte stations in oogenschouw te nemen. En waarlijk deze stations die voortdurend onderling en met Goes verbonden zijn, mogen er wezen. Over de resultaten, die dit trambedrijf zal afwerpen valt nog weinig te zeggen. De tijd zal het leeren. Maar dat dit bedrijf voor Zuid-Beve land van veel beteekenis is, valt niet te ontkennen. Alleen in Goes, wordt, naar ons werd medegedeeld per jaar plim. f75 duizend aan loonen uitgegeven. Dan zijn er nog de statiorihouders, de baan wachters enz. De rijdende gasten toon den zich zeer voldaan. De nieuwe tram wagen had evenals de andere wagens die 's middags arriveerden, veel bekijks. Op Z n i d-B eveland :1e vlag gen uit. Gaarne brengen wij het ver zoek van de Vereen, tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer over om op Woensdag a.s., bij gelegenhéid van de opening van de locaalspoorlijnen op Zuid- Beveland in Goes en de Zuid-Bevelandsche dorpen de vlag uit te steken! Raad van beroepbij detram- wegen. In een dezer dagen gehouden bijeenkomst van directeuren van tram wegmaatschappijen beboerende tot de groep Vlissingen, en de vertegenwoordi gers der personeel-organisaties St. Ra phael, Prot. Chr. Bond. en Nederl. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel, is over eenstemming verkregen omtrent de be noeming van den voorzitter en den secre taris van den raad van beroep bij de Tramwegen. Benoemd werden tot voorzitter mr A. A. de Veer, lid der Eerste Kamer en wet houder van Middelburg; tot plaatsvervan gend voorzitter de heer J. Huizinga, bur gemeester van Terneuzen; tot secretaris mr J. F. van Deinse, advocaat en pirocu- cureur te Middelburg, en tot plaatsver vangend secretaris de heer B. J. Zonne- ville secretaris van Terneuzen. De per- soneelorganisaties zullen thans het regle mentair vastgesteld aantal leden aan wijzen. Korfbal. Zaterdag hadden voor de competitie der Z.K-B. de eerste wedstrij den plaats. Onder leiding van den votorz. dhr van Tiel werd gespeeld te Sphere d© match Zeelandia ID.O.S. (Middelburg). Van béi de kanten konden de spelers de mand niet vinden en was de eindstand dan ook 0-0. Op Kruiningen speelde K. K. O- te gen E.L.TO. II. Hier was de uitslag ook gelijk en wel 11. In Goes werd J0 L.T.O. I winnaar van Zeelandia II en wel met 61, met de rust 01. De taak van scheidsrechter was hier in handen van dhr M- A- van der Heil. A.s. Zaterdag volgen weer een drietal wedstrijden. Een der belangrijkste is DO.S—V.OL.T.A.S. (Goos). Verder; Zee landia: IIK.K.CL te gehore cn E.LT.O. II—V.I.O.S. (Middelburg). Botsing tussclien trein en een yoertuig. Zaterdagmiddag om streeks 2 uur heeft op een onbewaakten overweg van de spoorlijn MechelenTer neuzen, onder de gemeente Clinge een botsing plaats gehad .tusschen een voer tuig bespannen met een paard en een personentrein. Paard en wagen werden door de trein een eindweegs meegesleept. Vermoedelijk is de botsing te wijten aan onoplettendheid van den bestuurder van het voertuig. Het paard werd gedood, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelt een .onderzoek in. Middelburg. De belangstelling voor het nieuw tehuis der Padvinders en Meisjes gezellen in de voormalige hulpkazerne aan den Zuidsingel is Zaterdamiddag zeer groot geweest, zoo groot dat men zich af en toe nauwelijks in de zalen kon bewer gen. Een woord van hulde zij gebracht aan dö jongelui, die met hun jaszband en strijkje zorgden voor opwekkende muziek en niet minider aan de beid© meisjesgezel- len, die de aanwezigen vergastten op uit stekenden en goed gekozen zang. De bijeenkomst werd geopend namens de beide besturen door den heer E- Ber denis van Berlekom, voorzitter vah de Nederl. Padvindersafdeeling. g,pr. hoopte, dat de jongelui er een prettig tehuis zul len hebben, zonder hun eigen hufe te verwaarloozm. Veel moeite en opofferin gen zijn noodig geweest om het zoover te krijgen als het nu, is, maar men mag met 'dankbaarheid op het bereikte jerug zien.. Er is veel gebeurd de laatste weken en het is niet gemakkelijk ieder eeni pluimpje te geven, toch noemt spr. de namen van hopman Meijboom en de leid sters der meisjes mevr. Meijboom en mevr. Mulder, die speciaal veel werk heb ben verricht. Van de jongens wil spr. speciaal vermelden gcheijbeler, die alleen zooveel heeft gedaan om de zalen een beter aanzien te geven. Het bestuur heeft dit willen waardeeren door hem te be vorderen tot padvinder tweede klalsse en hem do insignes, voor timmeren, schil deren en van een haindigen jongen toe te kennen. In den loop van den avond nam ook de presidente der Jonge meisjes, me vrouw J. E. Baronesse Van Heeckeren, het woord, om mede te deelen, dat, gezien het door de meisjesronden bereikte resul taat besloten is aan de klaproozen en de korenbloemen ieder een eersten prijs van f2 toe te kennen' en aan de margrieten een tweeden prijs van fl.50. Spr. bracht dank voor hetgeen de heer van Ber lekom voor de totstandkoming van de nieuwe lokalen gedaian heeft. De hopman, de heer J. Meijboom, ver toonde daarna een serie lichtbeelden, slaande op het padvindeisleven. Dia hop man zorgde voor een onderhoudende toe lichting bij do lichtbeelden, maar moest éénmaal zijn plaats afstaan aan den heer A. Mulder bij de projectie van een oude prent, teen het Molenwater werkelijk nog, water was. Men ziet daarop het gebouw der padvinders, de Luthersche Kerk, do woning, thans van den heer mr Heijse, liet weeshuis, enz. De lieer Mulder kon hierbij als deskundige verschillende be langrijke bijzonderheden uit dien tijd, do 18de eeuw mededeel-en. Het was in alle opzichten een vroolijke, maar ook ten deele een leerzame tevond geweest. Goes- Begrafenis D. D. van den Bout. Zaterdagmiddag had onder zeer groote belangstelling de ieraarde-bestel- fing plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer D. D. van den Bout, in "leven wethouder der gemeente Goes, en yioorzitter van het Burg. Armbestuur. Te half twee ving liet luiden der klok in den Stadhuistoren aan en reed de rouw stoet van liet sterfhuis, waar zich ook veel belangstellenden verzameld hadden, af. Van het stadhuis en van het wees huis woei de vlag halfstok. De lijkkist was geheel met bloemen overdekt, terwijl een extra-rijtuig noodig was, pm al de bloem stukken van autoriteiten, lal van colle ges, groepen van gemeente-personeel en particulieren te vervoeren. Toen de rouwstoet op de begraafplaats was aangek-omen, droegen de Raadsleden de baar grafwaarts. Rond het graf had zich een groote schare belangstellenden opgesteld. Wij noemen o.a. den gemeente secretaris en het secretarie-personeel, den Directeur en personeel der gasfabriek, het Burg. Armbestuur, den gemeente-ontvan ger, den Commissaris van politie, den Di recteur van Gemeente-werken, een depu tatie van het Bestuur der Ambachtsschool, het personeel dier school, een deel van het personeel der O. L. Scholen, het Be stuur dor Eiesvereeniging v-an den Vrij heidsbond en een groot aantal notabelen der stad. Toen de kist in het graf was neerge laten, en een tweetal weesmeisjes bloemen in het graf hadden gestrooid, sprak de Burgemeester een kort woord. Spr. memoreerde de groote verdiens ten van den heer Van den Bout als Raadslid, Wethouder en lid van het B. Armbestuur. Op een wijze, waarvan alleen de pverledene het geheim bezat met een opgeruimd humeur, begiftigd met rijke menschenkennis, verrichtte hij op nauw gezette wijze veel, zeer veel arbeid in het belang der gemeente Goes, zoodat hij dan ook, in elk opzicht aller achting afdwong. Met grooten dank is spr. vervuld voor hetgeen dhr v. d. Bout voor hem per soonlijk geweest is. Veel steun en mede werking mocht spr. van hem ondervinden Gedurende zijn verdere leven zal spr. den lieer- v. d. Bout dan ook nooit vergeten. De zoon v-an den overledene dankte daarna rille aanwezig-en voor de deel neming en in 't bijzonder de Raadsleden voor de laatste eer, zijn vader bewezen. Vlissingen. De tentoonstelling van de afdeeling Vliissingen va'n de verëeniging tot behartiging van de belangen van slechthoorenden, heeft zicli Zaterdag, den laatstcn dag, in een vrij groote belangstel ling mogen verheugen, al had de arbeid er aan besteed en het sympathieke doel een drukker bezoek zeker gerechtvaardigd- Tcch is er flink verkocht en dat wel in do eerste plaats gehoorinstrumenteh aan slechthoorenden, voor een groot deel met financieelen steun van de afdeeling, als do belanghebbenden niet financieel sterk genoeg bleken alles zelf tei bekosti gen. Toen het sluitingsuur was aangebroken; nam mej. Tine Marcus, de doovenmoeder, het woord om allen, die aan het wel slagen van de tentoonstelling hebben me degewerkt- nog eens hartelijk dank daar voor te brengen. Ook mevr. Braat Sprak enkele woorden en wel speciaal om mej. Marcus te hul digen en haar namens een aantal nieuwe goed-hoorende leden der afdeeling' een vaas in den vorm van de Vlissingsche flesch aan te bieden als herinnering aan deze tentoonstelling. Het bestuur der afdeeling en het comité kunnen met groote dankbaarheid op deze wéék terug .zien. In de omgeving van de Seisbrug is men begonnen met de herstelling van de wegbedekking, die door de rioleerings- werken zooveel heeft geleden. De bekende groote wals is weer aanwezig om den reeds gesto-rteiï steenslag in te werken. Do Noordweg is ook weer geheel dicht al zal ook daar de bestrating nog wel weer een beurt moeten krijgen. Wolfaartsdijk. Toen de bode op Goes H. de Visser, alhier, Zaterdag zijn bood schappen aan het lossen was, sloeg plotse ling zijn potnny op hol. Zijn zwager L. Malthijse die op den wagen zat, tuimelde er af en kwam in de sloot terecht. Het paardje holde een honderd meter verder, en viel toen met wagen en al in een vrij diepe sloot. Door toegeschoten hulp was een en ander spoedig op het drogel Alles liep met materieele schade aan don wagen en eenige beschadigde meege brachte kruidenierswaren af. Zaterdag hield de handboogsociëteit „Doel naar hooger" alhier haar jaarlijk- sche Koningschieting, welk koningschap evenals vorig jaar werd behaald door L. do Jager Gz. Han»weert Het Nederlahdsche motor schip „Swift I", geladen met bevroren vleesch naar Ernrnerick, is gisteren in Saeftingen omhoog gevaren en blijven zit ten. Later tegen hoog water is het schip door de sleepboot „Director Gerling" vlot- gesleept en hier behouden binnenge bracht. Krabbendijks. Heden zal een begin worden gemaakt met het plukken van kruisbessen die verzonden zullen worden door den heer L. J- van Lnngeveldo alhier Colijnsplaat. In do Woensdagmiddag ge houden vergadering van ingelanden van den polder Oud-Noordbeveland werd de rekening over 19261927 vastgesteld in ontvang op f 86.660.661'2 en in uitgaaf op f73.688.51. Besloten wordt tot het aanbrengen van zinkstukken met steeubestorting tot ver dere verdediging van den z.g. afsluitdam op het oosteindo van den polder, het vernieuwen van 100 M. lengte met 8.50 M. breedte steenglooiing met zuilenbasalt, tussclien de dijkpalen 61 en 63, het plaat sen vari een betonmuur lang 57 M., hoog 1.40 M. en dik 0.40 M. met een voetplaat van 1.25 M. en 0.60 M. breed tusschen de dijkpalen 3 en 5 en het verleggen van 540 M. lengte bormsloot tusschen de dijk palen 24 en 30. De begrooting werd vast gesteld in ontvang en uitgarif op f 87.842.81 V» met een post van onvoor zien groot f 8459.821/2Het dijkgeschot blijft bepaald op f32 per II.A. liet bestuur werd gemachtigd in den dienst 1928—1929, zoo de geldmiddelen het toelaten, 152 M. lengte, ter breedte van 8.50 M. Vilvoordsche en Doornikscha steenglooiing to vervangen door glooiing van zuilenbasalt, en. evenals dit jaar, een deel van den benoodigden steenslag, in samenwerking met 't waterschap Schou wen, aan te koopen. Door den voorzitter, den heer A. J. Ridder, wordt medegedeeld, dat door hem, wegens vertrek naar Middelburg, tegen 1 September a.s. ontslag is ge vraagd als dijkgraaf. Hij herdenkt in het kort het tijdvak van 19 jaar, waarin hij in liet bestuur van den polder zitting had, waarvan 15 jaar als dijkgraaf. Namens do ingelanden dankt de heer A. Kol0 dein dijkgraaf voor al, wat hij voor den polder heeft verricht, terwijl do ontvanger-griffier en een der gezwo renen hein nog hulde brengen voor de aangename samenwerking. Aan den ont- vangerigriffier wordt opgedragen voor re kening van den polder aan den schei denden dijkgraaf oen passend blijk van waardeering aan te bieden. Op de aanbeveling voor dijkgraaf wor den geplaatst: 1. P. Zuidweg te Kats; 2. J. M. Bom te Wissenkerke; 3. M. de Regt Mz. te Colijnsplaat. Door den heer A. J. Ridder is ook ont slag gevraagd als. lid van den dijkraad van den calamiteuzen Leendert Abra- liampolder. Als opvolger van den heer Ridder wordt in deze functie gekozen de heer P. Zuidweg te Kats. (M. Ct.) Arnemufden. Dezer dagen deed zich hier het zeldzame geval voor, dat een kuiken geboren werd met twee snavels en drie oogen. Vrouwepolder. Tot lid van den Gemeen teraad is, ter voorziening in de vacature ontstaan door vertrek uit de gemeente ran den heer J. Dobbelaar, benoemd ver klaard de heer M. Arendse Pzn, welke die benoeming heeft aangenomen. St. Laurens. Zaterdagmiddag is de vrachtauto van de K. van Middelburg door het breken van de vooras onder deze gemeente in een sloot gereden. De beide inzittenden bekwamen geen letsel en kon den zich uit de auto bevrijden. Met be hulp van takels is zjj- uit de sloot gehaald, waarbij bleek, dat de schade nogal aan zienlijk is. N. en, St. Joosland. Zaterdagmiddag werden de ingezetenen opgeschrikt door het luiden der klok. Aanleiding daarvoor was een uitgebroken brand op de hof stede bewoond door dhr Vogelaar. Een klamp stroo van ongeveer 15000 K. G. Was in brand geraakt, en daardoor ook een dichtbijstaande schapenkooi en het koetshuis. De schapenkooi en het koets huis waren vrij spoedig totaal afgebrand, terwijl daaruit zoo goed als niets kon worden gered. De brandspuit was tame lijk vlug op de hofstede gearriveerd en gaf flink water. Met 2 stralen werkend, kon men het gevaar dat de brandende sfcrooklamp opleverde voor de in de na bijheid staande schuur, afwenden, waartoe de windrichting ook medewerkte. 's Avonds 7 uur was alle gevaar ge weken en kon de spuit met het perso neel vertrekken. Verbrand zijn o.a. de break, een zaairnacliine, een partij kla- verrui'ters, een cultivator. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is vrij zeker het gevolg van spelen met lucifers bij de strooklamp door kinderen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Deurne T. G. Meester te Hele- naveen; te Sommelsdjjk F. van Aschi te Den Ham; te Polsbroek R. Steenbeek te Wapenveld; te Nieuw-Vennep A. Hij mans te Thomen a. d. IJssel. Aangenomen naar Katwijk a. Zee, M. N. A. Kalkman te Werkendam. Bedankt voor 's-Gravenzande (2e pred. pl.) M. N. A. Kalkman te Werkendam. Geref. Kerken. Bedankt voor Kampen J. N. Esselink te Eindhoven. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Noordeloos J. Jongeleen te Hilversum. De Ch ft' G e r e f. Zending. Candidaat A. Bikker te Oegstgeest, die als eerste missio naire diener des woords door de Christ. Geref. Kerk naar haar zendingsterrein op Celebes zal worden uitgezonden, zal, naar wij verne men op Donderdag 15 Sept. a.a. te Hilversum Met do g. D. A- P. gaat hel, van zuiver socialistisch standpunt bezien, van kwaad tot erger. Eerst hebben we de rood© wethouders gekregen die aan officieelo diners netjes opstonden als het Wilhelmus gespeeld werd. Toen werden de „bewuste proletariërs" verrast met de mededeeling dat de socia listische Kamerfracties de oipening vaal do gtaten-Generaal door II. M- de Konin gin vroeger altijd als poppenkast aan geduid hadden meegemaakt. En nu komen de kranten zoowaiar ver tellen, dat een gedicht ter eciro 'vatn Prin ses Juliana! van een der medewerkers van „Het Volk" door het bestuur van derf Prov. Gelderschcn Oranjebond werd be kroond met een gouden medaille en dat dit. gedicht gecalligrafeerd nan H. K. H. prinses Juliana werd aangeboden. 'tls een lioele eer voor dezen Volk medewerker. En een bewijs, dat de liefde voor Oranje er bij ons volk toch wel diep inzitj. Maar ik kan me voorstellen dat heel wat roodo kiezers, die in hun lijfblad nooit anders dan op minachtenden toon over ons Vorstenhuis hoorden sproken, zijchi in deze dagen wel eens verwonderd achter de ooren krabben en dat ze eenzelfde draaierig gevoel krijgen nis toen op 4 Aug. 1914 heel de antimilitaristische so cialistische Kamerfractie voor de mobili- satie-credieten stemde. OPMERKER. in de houden vergadering der classis Utrecht, peremptoir worden geëxamineerd. liet geboortehuis van C a 1 v ij n. In het Amst. „Kerkbeurtenblad" schrijft Ds Van Hoogenhuyze over het oude geboortehuic van Calvijn te Noyon, dat door het nage slacht voor vernietiging is behoed. Alles is daar onveranderd gebleven, zooals het in de ltie eeuw was totdat de oorlog kwam. Ook Calvijn's geboortehuis is door dei oorlog getroffen. Het deel van de stad waar dat huis stond, de binnenplaats en de nauwe poort, het is alles met den grond gelijk gemaakt, het is een steenmassa geworden, liet huis is weg, schijnbaar vergeten ligt het daar alles kaal en verloren. De „Sociètó de l'Histoire du protestantisme francais" heeft, naar men weet,, liet terrein met de ruïne in bezet gekregen en gaat nu het huis herbouwen, juist zooals het was. Men wil zelfs nog verder gaan, het herbouwde huis wil men tot een museum van Calvijn maken, en de benedenzaal inrichten voor de Protestanten om kerk te honden. Op 10 Juli zal de eerste steen worden gelegd van het nieuwe „geboortehuis van Cal vijn". Een intern, comité heeft gelden voor de restauratie bijeengebracht, en voorts be taalt de Fransche Staat een deel. De plechtigheid van de steenlegging zal ook door enkele Nederlanders worden bijgewoond, door Dr Krop als vertegenwoordiger van da Ned. Herv. Kerk door Ds Groote als vertegen woordiger van de Luthersche Kerk, door schr. zelf als vertegenwoordiger van „Protestantse!! Nederland" en van „de Evangelische Maat schappij", en wellicht nog door afgevaardigden van enkele andere Protestantsche kerken. Nu zouden deze afgevaardigden gaarne naar Noyon willen gaan, niet met leege handen, maar een gift van de Nederlandsche Calvi nisten, om die aan de Fransche Protestanten, die dat huis gaan bouwen, te overhandigden. Schr. doet hiervoor een beroep op de offer vaardigheid van zijn lezers. De heer H. de Noo Bz„ directeur der R. H. B. S. te Zierikzee is aan de Universiteit te Amsterdam op proefschrift bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.! Bibliotheek Ziekenhuis Oostwaf. In het Ziekenhuis aan den Ooetwal wijden zich thans tal van zusters, onder leiding van de Directrice, aan de ver pleging der lijdende menschheid. Veel inspannende, nauwgezette arbeid, dikwijls zenuwachtig werk wordt daar door de verpleegsters verricht. Veel wordt van lichamelijke en geestelijke kracht ge vorderd. Rust en gepaste ontspanning zijn ab soluut noodig; deze moeten in de re creatiezaal der zusters gevonden worden(. Daar moeten de zusters zich als in een groioto gezellige huiskamer thuis gevoelen, daar moet de geest opgefrischt worden. Dank zij de groote moeite, die eenigen zich gegeven hebben en de milde bijdra gen van zoovelen, heeft het ziekenhui een prachtradio-inslallatie waarmede ook de recreatiezaal verbonden is en waarvan dus de zusters in haar vrijen tijd genieten kunnen. Toch meent het Gasthuisbestuur, dat daarnaast een goedgevulde boekenkast met degelijke lectuur aan de zusters dö gewenschto en zoozeer verdiende afwis seling kan verschaffen. En nu komt mijn vraag tot degenen1, die het met het bestuur eens zijn, dat een goed boek den geest verfrischt en ver kwikt na zwaren arbeid; „Geef aan onze bibliotheek degelijke boeken". In zoovele kasten zullen boeken aanwezig zijn, die gelezen en herlezen zijn en die niet meer ter hand genomen worden. Geef ze aam het Ziekenhuis, daalr zullen ze ureoi van ontspanning verschaffen; de Directrice zal ze dankbaar aanvaarden. De Voorzitter van het Gaethuishostuur, JOH. PILAAJR.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2