Dit de Provincie. ZoekMtjes. ■Munten". Den kaatsten, dag spreekt de heer J. Knoppers (Meppol) over „De so ciale taak der Provinciale Staten". De classificatie der gemeenten. De centrale commissie van georgani seerd overleg in ambtenaarszaken heeft, ■aar wij vernemen, in hare jongste ver gadering besloten de haar door de re- goering tot advies toegezonden voorstellen voorstellen tot het aanbrengen van eenige wijzigingen in de classificatie van ge meenten in handen te stellen van een wnb-commissie. In een vermoedelijk op Woensdag 8 Juni a.s. te honden eerstvolgende verga dering zal dan hoogstwaarschijnlijk het ■dries der centrale commissie kunnen worden vastgesteld. Hoe het Rijksinkoopbureau werkt. Hot Rijksihkoopbureau heeft wederom onder zijn afnemers een onderzoek ge huwden en daartoe 2100 lijsten met vra gen uitgezonden, waarvan 1400 terug ont vangen werden. lOver den uitslag meldt het Periodiek Orgaan: Het deed ons groot genoegen te zien, «lat door verschillende der Rijksdiensten voorzetting en uitbreiding van het werk gewenscht worden. Da vraalg, hoe het oordeel is over do wijze waarop het R. I. B. de Rijksdiensten bedient, had, in afwijking met de eerste vragen der lijst, welke uitsluitend een inc.iidenteele beteekenis hebben, voor ons «en wel zeer principieel©, waarde. Immers de antwoorden op die vraag zouden ons kunnen leeren of hot R. I. B. in den loop der jaren al dan niet het vartrouwen der Rijksinstellingen heeft mo gen verwerven. Wij hebben deza vraag eerst na 5 jaren werken gesteld, omdat er uiteraard een ze' ketre periode verloopen moet, voor en aleer een min of meer gevestigde meening nirig gevormd zijn kon. Do antwoorden, welke op deze vraag go- geven werden, hebben ons geleerd, dat, in dien er ooit sprake is geweest van geringe erkenning van .het werk van het R. I. B., thans wel algemeen het gevoelen bestaat, dat de samenwerking van de Rijksdiensten •n het R. I. B. een belang vormt voor den Staat. (Van de 1248 lijsten, welke werden ge- KtngBcnilil, gaven 1127 te kennen, dat de betreffende Rijksdiensten tevreden waren «ver den gang vaii zaken, 100 onthiel den zich van eenige mededeeling deize zijn dus blijkbaar niet ontevreden en slechts 21 lijsten doen ontevredenheid ken- *eo Wegenbelasting. Er is indertijd nogal geschreven over de vraag, op welke wijze een motortrac- tor op twee wielen in de Wegenbelasting sou moeten worden belast. Deze vraag is thans beantwoord door den Minister van Financiën. Naar 's Mi nisters oordeel mag een motortractor op twee wielen, die door middel van een •tang, welke tevens tot steun dient, aan een rij- of voertuig wordt gekoppeld, niet worden aangemerkt als een gewoon mo torrijtuig op twee wielen (motorfiets). Van •ulk een motortractor toch zijn de wielen naast en niet vóór elkaar geplaatst. Zon der hulp van een ander voertuig kan de tractor niet worden gebezigd, zoodat hij in werkelijkheid slechts een gedeelte is van een motorrijtuig. Deze opvatting doet niet te kort aan de -omschrijving van het begrip motorrijtuig in de wet. Daar toch wordt gesproken van rij- of voertuigen, bestemd om uitsluitend of mede door een mechanische kracht, op of aan het rij- of voertuig zelf aanwezig, anders dan langs spoorstaven te worden voortbewogen. De tractor met aangekoppeld voertuig lezamen moeten dus worden aangemerkt als een motorrijtuig. Er is daarop van toe passing het tarief van f 6 per 100 K.G. «gen gewicht, doch tenminste f48. 'Hoe leent het Rijk geld? In den Nijmeegschen gemeenteraad werd, zoo meldt „Het Volk", behandeld bet voorstel, om bij de Pensioenfondsen voor de Koloniale Landsdienaren een lea ning te sluiten van f 1.300000 pari tegen een rentevoet van 45/s pOt-, door be middeling van den: heer SaUer te 'sGra- venhage. Het werd eerst in besloten zit ting behandeld en daarna nog even in hopenbaar. Uit do openbare behandeling was af te leiden, dat veel leden groot bezwaar hadden tegen de tusschenkomst van den heer Sauer, die voor zijn bemoei ingen 1/4 pOt. provisie van de gemeente krijgt. De Regeering heeft nog korf ge leden een circulaire uitgegeven, waarbij de gemeentebesturen aangespoord worden hnn leeningen niet bij tuSschenpersonen te plaatsen, maar zich rechtstreeks tot de geldschieters (zooals Postspaarbank, Post giro, R.V.B) te wenden. Bij een vorige leening hadden B. en W. zich tot een van genoemde instellingen gewend en kregen toen ten antwoord, dat er geen geld was. (Toen de leening bij de fa. gtaal tot stand kwam, bleek deze de tusschenpersoon van de Rijksinstelling, die geschreven had, geen geld te hebben.» Naar aanleiding van deze geschiedenis hadden 3- ©n W. zich tot driemaal toe met den brief tot den minister gewend, waarop echter nooit ant woord gekomen is. In den Raad werd het vermoeden uitgesproken, dat er cor ruptie in 'tspel was. Bij Kon. Besluit is benoemd tot plaatsvervangend lid van de Rijkscom missie voor keuring van trekpaarden G. de Wilde, te St. Maartensdijk. D. D. vaw den Bout. f Heden is in hot Ziekenhuis aaln den Oostwal te Goes, waar hij een operatie had ondergaan, op bijna 70-jarigen leef tijd overleden de heer D. B. van den Bout, wethouder der gemeente Goes. De heer Van den Bout heeft vele jaren een groot deel van zijn tijd en krach ten gegeven aan de behartiging der be langen van de gemeente Goes en dat op zulk een wijze, dat hij, mede door zijn gemoedelijkheid, zich in een bijzon dere mate van populariteit onder een groot deel der bevolking mocht verheu gen. De heer Van den Bout werd 5 Sept. 1899 beëedigd als lid van don Gemeente raad van Goes en werd reeds den 19en April 1904 als wethouder in de va- cature-Ramondt gekozen. Van 1899 tot 1904 had hij zitting in de financleele commissie. Als oudste wethouder is hij meermalen en dat door ziekte van den Burgemees ter soms maanden aaneen - waarnemend burgemeester geweest, o.a. in den druk ken, inspannende® distributie-lijd. Ook was hij eenige jaren, tot aan zijn verkiezing tot voorzitter van het Burg. Armbestuur, voorzitter der gascommissie. In 1924 hebben Burgemeester, Raadsle den en gemeente-secretaris imet den heer Van den Bout feestelijk diens 25-jarig Raadslidmaatschap herdacht. Ilem is toen door Raadsleden en oud-Raadsleden een maaltijd aangeboden, bij wedke gelegenheid do vele verdiensten van den heer Van den Bout zijn gememoreerd. In het bijzonder heeft dhr Van den Bout zich gegeven aan zijn arbeid in het Burg. Armbestuur, waarvan hij van 26 Maart 1901 tot Aug. 1904 lid eu se dert 3 Jan. 1911 voorzitter was. Met volle toewijding heeft hij den velen arbeid aan deze functie verbonden, ver richt, waarvoor zeker een woord van waardoering hier op zijn plaats is. De begrafenis zal a.s. Zaterdagmiddag te half twee plaats hebben. Opvolger van den heer Van den Bout in den Gemeenteraad is de heer F. v. Zee, laatste candidaat op de lijst van den Vrijheidsbond. Autobus-concessies. Ged. Staten van Zeeland, beschikkende op de verzoeken van L. M. Blom te Haam stede en van do Rollerdamsche Tram weg-maatschappij, gevestigd te Rotter dam, om vergunning tot het iu werking houden en brengeu van een dagelijkschen autobusdienst met uitzondering van den Zondag van Burgh -Haam stede over Renesse, Noordwelle en Serooskerke (S.) naar Zierikzee, en omgekeerd; besloten aan "Blom de gevraagde vergunning te verleenen en het verzoek: der R. T. M. af te wijzen. Toegestaan is het verzoek van C. W. van Oeveren te Kericwerve, om vergunning tot het in werking brengen van een dage lijkschen autobusdienst met uitzonde ring van den Zondag van Zierikzee over Kerkwerve, Duivendijke, Eikerzee en Ellemeet naar Oudendijk, en omgekeerd; Eveneens het verzoek van L. Claes- sens te Lamswaarde (gemeente Honte- nisse) om vergunning tot het in wer king houden van een autobusdienst van Lamswaarde over Kruispolderhaven, Lams waarde en Hoef jesdrjk, naar Hulst, en om gekeerd (uitsluitend op Maandagen). Eveneens het verzoek van A. Poppe te Graauw en Langendam om vergunning tot bet. in werking houden van een dage lijkschen autobusdienst van Graauw over Zandberg en 't Jagertje naar Hulst en omgekeerd. Eveneens het verzoek van S. van Mul- lem te Nieuw-Namen (gem. Clinge) om vergunning tot het iu werking houden van een autobusdienst van Nieuw-Namen Prosperpolder over Graauw en Zand berg naar 'Hulst, en omgekeerd (uitslui tend op Maandagen). Eveneens het verzoek van F. Picavet te Nieuw-Namen (gemeente Clinge) om vergunning tot het in werking houden van een dagelijkschen autobusdienst van Nieuw-Namen over Clinge naar Hulst, en omgekeerd. Eveneens het verzoek: van Jos. Wauters te Hulst om vergunning tot hef. in werking houden van een dagelijkschen autobus dienst van Hulst over St. Janssteen en Kapellebrug naar de Belgische grens, en omgekeerd. Eveneens het verzoek van E. S. Murijn te Sluis om vergunning tot het in wer king brengen van een autobusdienst van Sluis naar de Belgische grens, en omge keerd (uitsluitend op Zaterdagen); Bij Kon. besluit is oen voorschot verleend uit 's rijkskas ter uitbetaling van het door landarbeiders benoodigde be drag voor dé verkrijging van plaatsjes of ter verstrekking aan vereenigingen of stichtingen uitsluitend werkzaam ter be vordering van de verkrijging van on roerend goed door landarbeiders aan de gemeente Baarland tot een maximum van f2679.27. Een trouwe dienstbode. Van daag is hot, vijfentwintig jaren geleden dat Aafke T'ijsma als dienstbode bij Ds A. 8- Talma te Rijperkerk in betrekking kwam en van daar ongeveer 20 jaren ge leden met Ds Talma naar Vlissingen is gekomen, waar zij nu nog steeds in be trekking is. Pluimvee verbrand. In den nacht van 8 op 9 dezer is een op het erf van den landbouwer de B. wonende te Driewegen gemeente Terneuzen staand kippenhok in brand geraakt met het ge volg, dat ruim 200 kippen en 150 kuikens in de vlammen omkwamen. De brand is vermoedelijk ontslaan doordat de bran dende lamp waarmede de in het hou staande z.g. „kunstmoeder" werd ver warmd, schroeiing van de wanden van het hok heeft veroorzaakt. De schade bedraagt ongeveer f 1000, doch wordt door verzekering gedekt. Met ingang van 11 dezer is de wachtmeester der Kon. Marechaussee A. C. Dogge te Koewacht, verplaatst naar Westkapelle. Naar men uit Brussel meldt is de in voer van herkauwende dieren uit Neder land, in België weer toegestaan via de douanekantoren van de Klinge (station). De Klinge (dorp) en Paal (Kemseko). Middelburg. Reeds geruimen tijd heeft het bestuur van (Je Middelburgsche Pad vinders uitgekeken naar een meer ge schikt lokaal voor de jongens en meisjes totdat zooals uit het desbetreffende raads besluit is gebleken, het oog viel op de voormalige hulpkazerne aan den Zuid singel en deze thans door de gemeente voor dal doel is afgestaan. Nauwelijks was dit hel geval, of er is met alle kracht aan gewerkt de lokalen in het gebouw voor hun nieuwe bestem ming in orde te brengen, waarvoor aller eerst electrisch licht en waterleiding werd aangelegd, maar het verdere in orde bren gen werd door de padvindsters en pad vinders onder leiding van hun leidsters en hoplieden zelf verricht en ihans is men zoo ver gevorderd, dat Zaterdagavond van ,8 tot 10 uur een ouderbijeenkomst kan worden gehouden bij de officiëele openstelling van het nieuwe clubhuis. Goes. 2e Jaarvergadering van de Chr. Bewaarschool. Aan de uit- noodiging tot het bijwonen dezer ver gadering was door ongeveer 80 leden gevolg gegeven, van welk getal de dames de overgroote meerderheid uitmaakten Het groote, mooie speellokaal had dooi de goede zorgen van den heer Bustraan en de onderwijzeressen, een zeer gezellig aanzien verkregen. Aan met bloemen ver sierde kleine tafels hadden de aanwezi gen ln groepjes plaats genomen. Na het zingen van Psalm 25:2 giug de voor zitter voor iu gebod en las daarna iets voor uit 1 Sam. 1, van de geschiedenis van .Samuël, die door zijn moeder van God was afgebeden en dien zij: nu op zeer jeugdigen leeftijd bracht naar het Huis des Heeren om hem aau God te wij den. Hij wees er op, hoe goed Samuël daarbij gevaren was, hoe gezegend zijn gansche leven geweest is en hoe het voorbeeld van Hanna en Elkana ons tot navolging moet aansporen. De secretaris las daarna de notulen der vorige vergadering en gaf hierna een overzicht over de geschiedenis van de school in 1926. Van veel goeds, van veel zegen mocht hij getuigen, maar ook een toon van weemoed moest hij doen hooren bij het herdenken hoe in de maanden die van het nieuwe schooljaar reeds ver streken zijn, aan het bestuur ontvallen is één, die aan de totstandkoming van deze school zoo krachtig heeft medegewerkt en dien wij zoo noode missen. In den heer Oosterbaan verloren we een man, die zijn volle liefde aan de school ge geven had en die nog zooveel voor haar had kunnen en willen zijn. Maar God vergist Zich „nooit, daarom willen wij Hem stilzwijgen. Na dit met veel belangstelling aange hoord verslag lieten de dames onderwij zeressen eenige liederen hooreri, die op zeer verdienstelijke wijze, tweestemmig gezongen en door een der dames op het klavier begeleid werden. Dit was een zeer aangename afwisseling, een perzik die smaakte naar meer. Met groote aan dacht werd ook geluisterd naar een kleine voordracht van het hoofd der school, mej. Breel, die op onderhoudende wijze een kijkje gaf in het interne leven van de school, hoe met de kleutertjes, die pas op de school komen wordt omge sprongen en ook eenige vermakelijke staal tjes vertelde van de leuke manier, waarop die kleintjes soms voor den dag komen. Hierom werd eens hartelijk gelachen. Nu kwam de penningmeester aan hot woord. Cijfers zijn een droog materiaal maar deze functionaris verstaat de kunst om aan die droge kost het noodige at lisch zout toe te voegen, zoodat ook hierbij de lachspieren nog dl eens in be weging kwamen. Hoewel het verslag ons deed zien dat de school zich verheugen mag in de hartelijke sympathie van zeer velen, wat blijkt uit de offers, die door velen met liefde er voor gebracht worden, toch zijn er aan den gezichtseinder nog al wat wat donkere wolkjes te zien, en het is de taak van hen die het schip moeten sturen om daarop acht Ie geven en de noodige maatregelen te beramen, opdat de vaart ook verder ongehinderd zal kunnen geschieden. We hoorden dan ook de mededeeling, dat er een beroep zal worden gedaan op den Gemeenteraad om de sibsidie die de school nu ontvangt, te vorhoogen. Gelet op de kosten, per kind die de openbare bewaarschool uit de pu blieke kas ontvangt, mag een zoodanig verzoek zeker niet misplaatst of onbillijk geacht worden. Bij monde van den heer M. de Jonge Mz. werd 'door de Commissie tot het nazien van de rekening verklaard, dat zij haar taak verricht en de rekening in volmaakte orde bevonden had. In de pauze, die nu gehouden werd, was gelegenheid tot het bezichtigen van werk, "dat door de kinderen zelf in de school gemaakt was. Alleraardigste din gen waren daar te zien, die ons vervulden met bewondering voor hetgeen onder een goede leiding door die ldeinljes al kan ge daan worden. Wat een geduld en toewij ding van de onderwijzeressen zijn daar voor noodig geweest! Een eere-saluut aan die dames! Na de pauze werden wij ver kwikt met een heerlijk kopje thee en werden gezamenlijk eenige vaderlandsche liederen gezongen. Ook de twee bekende coupletten v.an ons Wilhelmus werden, natuurlijk staande, uit volle borst gezon gen door de aanwezigen. In de periodieke vacatures werden de heeren Duvekot en van Melle bij accla matie herkozen, in de vacature-Ooster- baan werd gekozen met op één na alg. stemmen, de heer M. de Jonge Mz., Allen namen hun benoeming aan. Mej. Behage gaf hierna een korte voor dracht Over „Straffen en beloonen op de bewaarschool", waarin zij vooral deed uitkomen het nut van geregelde bezigheid voor de kleintjes. Met frappante voor beelden werd dit toegelicht. Ook uit deze lezing bleek weer, dat de leiding van onze bewaarschool in zeer goede handen is. „Boven alles de liefde", dat is het de vies dat mej. Breel en haar staf van helpsters zich gekozen hebben. Zeker niet één van de aanwezigen heeft zich giste renavond den gang naar die jaarvergade ring beklaagd, 't Was een in alle opzichten welgeslaagden avond. Om tien uur werd de vergadering door den voorzitter met een kort slotwoord gesloten. Ds Steinz ging vóór in dankgebed. Vlissingen. De stoker van de gasfabriek, Do K., die de vorige week door een ongeluk getroffen werd, is aan de ge volgen daarvan overleden. Dinsdagavond vierde op ©enigszins feestelijke wijze de öir. Met. Bew. Bond afd. Vlissingen, haar 26-jarig bestaan in „Do Oude Vriendschap". De vergadering werd geopend door den voorz. dhr Sorel met gebed en het laten zingen van Ps. 138 vs. 1. Daarna sprak dhr G- Hordijk, H.B. van den Bond uit Rotterdam, over het onderwerp „Opbouwen", welke rede hij in 3 punten behandelde: le. Waarop we houwen; 2e Waaraan we bouwen en 3e met welk perspectief we bouwen. Dhr. H. Wetselaar, H.B. uit Dordrecht, sprak over „Volharden", in welke rede uitkwam dat we niet moeten versagen maar werken met alle man en macht tol uithouw der Ohr. Vakorganisatie, die be wezen heeft, dat ze er mag zijn tot heil van den arbeider en de gemeenschap. Ook in de komende dagen, waarin frboze plannen worden gesmeed ten opzichte van de plaats in de Gemeenteklassen, daar men pogingen in het werk stelt om Vlis singen te brengen van de 2« naar de '3e klasse. Verder wees de spreker op do mogelijke moeilijkheden welke er kunnen ontstaan, wanneer de directie van de Kon. Mij. „De Schelde" niet zal luisteren naar do ge rechtvaardigde grieven van de groep klin kers. Daarom, aldus spr., „Volharden" tot het einde en hoog de Clhr. vakorganisa tie. Een 8-tal liederen door do Oir. Zang- vereen. „Hosanna" ten gehoore gebracht op verdienstelijke wijze, deed medewerken dat de geheel© avond een waardige herdenkingsavond is geworden. Do ver gadering werd door dhr Hordijk met dank gebed gesloten. Te Vlissingen heeft het Duitsche stoomschip „Stubbenhok" Woensdagnacht in den tijd van 6 uur gehunkerd; nog worden binnen enkele dagen 4 schepen om te bunkeren verwacht. VereenigingvoorBeroeps- keuze. In de ten stadhuize gehouden be stuursvergadering van bovengenoemde vereeniging werd tot tweede voorzitter ge kozen de heer J. de Meij. (Tot le voorzit ter werd door de algemeene vergadering reeds gekozen de heer J. Butler.) Het da- gelijksch bestuur bestaat verder uit de vol gende heeren: A. Schout, le secretaris; J. Vader, 2e secretaris; J. Marijs, penning meester. In de commissie voor ambachts- en industrieele beroepen werden gekozen de heeren P. G. Magheels, J. van der Peijl, H. C. V. Sorel en D. L. van Noppen. In de commissie voor onderwijs- en wetenschap pelijke beroepen werden gekozen de heeren dr A. P. Smitt, J. Butler, J. Brander en J. Waverijn. In de commissie voor admini stratieve beroepen de heeren: J. de Meij, J. Marijs, Ph. J. Woltering en A. Leen- houts. Verder werd o.a. nog besloten een bij drage te verleenen aan de vereeniging voor Beroepskeuze te Middelburg, voor een al daar binnenkort door prof. Brugmans uit Groningen te houden lezing over: „Psycho techniek", waarbij dan de leden der Vlis- singsche vereeniging in de gelegenheid zullen worden gesteld deze lezing bij te wonen. Het voornemen bestaat, het prac- tische werk van (1e vereeniging begin Sep tember te doen aanvangen. Kapelle. Op de veiling K. B. en O. te Kapelle werden gistermiddag de eerste aardbeien geveild van J. Hermus die gp- brachten f 2.70 per honderd stuks en van Jobs de Schipper die f2.50 per honderd stuks opbrachten. De werkman G. L. te Kapelle kwam bij het werken aan de voorgevel van een woning, gelegen aan de Ooststraat, zoodanig met een ladder uit te glijden, dat directe geneeskundige behandeling moest ingeroepen worden, die Dr Pfeif fer verleende. De 11-jarige J. Ie C., had het ongeluk zoodanig ve vallen, dat de knieschijf brak en vervoer naar het Ziekenhuis te Goes noodzakelijk werd geacht. Borssele. In de vergadering van den Koningspolder werd de rekening 1926 1927 in ontvang vastgesteld op f 1171.28" en ip. uitgaaf op f801.77, dus met een batig saldo van f 369.515. Het dijkgeschot voor de schotbare vronen, vastgesteld .pp f 9 en voor de gewone vronen op f 7.50 per H. A. Begrooting 19271928 vastge steld in ontvang en uitgaaf op f 1258.655 Door den Nieuw- West Kraaijertpolder wordt f700 bijgedragen voor de verhar ding van den Schenkeldijk. De invloed van de pers wodKt »og veel te veel onderschat. Onlangs vertelde de heer Wilmot, ee» der socialistische voormannen ia eeaim- terview, dat hij er door het lezen, va» Multatuli toe kwam welbewust voor het ongeloof te kiezen. Johan de Meester geeft eraizelfiJe ge tuigenis „Mioeder was fijn-besnaard, snel-ge raakt, had een droeve jeugd gehad. Een groote saamhoorigheid bood me aan moeder Ze was vroom, las „De Standaard", „De Heraut". Die taal trók me. Allemachtig mooi, dat stoer* Bollandsch. Mijn aard gaat naar de felle temperamenten: Calvijn, het Dude Testament; het hartstochtelijk ortho doxe. En op ééns mijn vroomheid weg, finaal. Waardoor? Las Multatuli. Stiekum, pp school onder de les va» den Franschen monsieur. Wou me hel boek afaemen; ik trok mijn mes...'* Voor de ouders, die zich niet interes- seeren voor de vraag wat hunne klndere* lezen, bevat deze verklaring een ernstige waarschuwing. OPMERKER. In do gisteren gehouden Raadsverga dering werd op 'n verzoek van M. Are ent P. Ars om vergoeding ingevolge art. IS der Lager Onderwijswet 1920 voor hu» kinderen die de O. L. school bezoeke» te 's Heerenhoek, die meer dan 4 K.M. van hunne woning is gelegen, besloten een vergoeding te verleenen ^an f 25 per jaar en per kind. De politieverordening wordt als volgt gewijzigd door hijvoeging va* een jjieuw artikel „Het is op Zaterdag en Zon- en Feestdagen verboden, rund vee of schapen door de dorpsstraat te doen geleiden of to drijven en het is verboden die dagen mest te vervoeren. Besloten wordt op de haven 6 stuks nieuwe meerpalen te plaatsen. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd in de plaats van den hear C. Hage de heer J. Kattenburg. Domburg. In de Dinsdagavond gehoude* Raadsvergadering werd de pensioengrond slag van het hoofd der O. L. school e* van den gemeenteontvanger vastgesteld. Do rekening van het burg. armbestuur over 1926 werd goedgekeurd. Van het hoofdbestuur van de Mij. tot Nut van 't Algemeen was een verzoek ingekomen» oni de subsidie, verleend voor do Lnjits- heer-bewaarschool van f300 te brengen* op f 500 B. en W- achten zich niet ver antwoord een voorstel te doen dat verzoek in te willigen, thans bedraagt do subsidie al meer dan f10 per kind Dhr Almiokirt ders zou het gevraagde bedrag wei zeer hoog vinden, maar vroeg of, wanneer de bewaarschool werd opgeheven de ge meente niet voor hoogero kosie* zou komen, waarop de voorzitter antwoordde dat er voor de gemeente geene verplich ting bestaat om bewaarschoolonderwjjs te doen geven Dhr Van der Hage meende dat een subsidie van f500 veel te hoog was. Dhr Elout erkende het groote nut dier school voor deze gemeente, maar vond het gevraagde bedrag te hoog Mot alg st. werd daarna hot verzoek afge wezen Het kohier van do hondenbelasting voor 1925 word met 38 aanslagen vastgesteld tot een bedrag van f152 Besloten word geen verzekering tegen bedrijfsschade voor do Electr centrale te sluiten, doch wel te verzekeren tegen de kosten voortvloei ende uit de wettelijke aa risp rakel ijkhejjd voorzoover dat het Gem El. Bedrijf be treft ln principe werd besloten over te gaa* tct het bouwen van een slachthuis Het schilderen van de Volkswoningen zal wor den aanbesteed evenals het beplanten van het van Voorthuijsen-plantsoen Besloten werd de vearkeersplaten van de A-N.WB- aan te schaffen voor het onderwijs op dn school. Een adres van W. Trielier, waarbij hjj voorziening vroeg tegen een door B. en W. op grond van do Politieverordening genomen beslissing werd, als niet bohoo- rende tot de competentie van' don Raad, voor kennisgeving aangenomen. Van M. Reijnhoudt was eent verzoek ingekomen om een, voor zijn peroool in de Noordstraat staande boom, to rooien daar deze zeer hinderlijk was. Do voorz. gaf een toelichtilng, persoonlijk was hij zeer sterk tegen het rooien van boomem, in dit geval echter ondervond de betrok ken persoon zeer voel last van dien boom. Dhr v. Sluijs wees er oip dat reeds meer malen geweigerd is oim boomen te rooien. Wordt dit verzoek toegestaan, dan voor ziet hij weer dat velen met een dergelijke vraag zullen komen. Waar echter blijkt dat noch door snoeien, noch op andere wijze de hinder kan worden opgeheven, wordt besloten den boom te rooien doch in het najaar op ongeveer dezelfde plaats een nieuwe boom te planten. B- en W. deelden mede, dat binnenkort do Markt van de Noordstraat tot de Sta tionstraat opnieuw zal worden bestraat. Dhr v. d. Hage vestigde er de aandacht op, dat de pomp: aan de Iloogo Hil dik wijls onbruikbaar is. Dhr v. Sluijs deelde mede, dat dit vooral wordt veroorzaakt door baldadigheid van de jeugd. Wanneer de ouders en omwonenden niet meewer ken is het niet mogelijk oirt do pomp steeds in orde te houden. St. Laurens. Woensdagmiddag verga derde de Raad; alle leden waren aanwezig. De voorzitter opent de vergadering mei gebed. Op het verzoek van der» heet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2