DE Onderwijs. Kerknieuws gemengd Nieuws. ZoeklicMjes. Telegrammen. Laatste Berichten. Allerlei. XuttfeeriefctM. IHIIMMIBHWI II I— II IBI klaarden, dat zij getroffen zijn door het gemakkelijk binnenvaren in de haven. Bij de uitgesproken toasten, hebben de com mandant, en de eerste stuurman hun beste wenschen geuit voor den bloei der nieuwe haven. Door het opstellen van een Parate-bun- kermachine hoopt men de snelheid van het hunkeren nog te bevorderen. (Wel jammer dat deze eerste hunkering juist op Zondag viel. Red.} H e t au to - ongeluk te W ilh el- mi n a d o r p Het deskundig onderzoek van den Provincialen deskundige, den heer Ir Vijgeboom, heeft aangetoond, dat de vrachtauto van de firma van Melle uit Gioes, .waarmede te Wilhelminadorp Vrij dag een 7-jarige jongen werd overreden en gedood, geheel in orde was. Beide remmen voldeden geheel aan de eischen. Wij ver nemen tevens, dat het slachtoffer met andere kinderen achter een rijtuig liep en ilaarvan niettegenstaande het luid toe teren van den auto-bestuur der plotseling weg "liep en toen door de auto werd gegrepen. Autobus afgekeurd. Dat het toezicht op de autobussen in Zeeland streng is, mag wel daaruit blijken, dat de autobus voor den dienst Vlissingen stad station is afgekeurd en deze dienst daar door moest worden stop gezet. De vlas industrie in Z.- V1 a a ncke ren. Naar de Volkskr. ver neemt, ligt het in het voornemen van den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, een commissie van een beperkt aantal leden in het leven te roe pen, welke een onderzoek zal instellen naar de moeilijkheden, waarmee de vlas- industrïe in Zeeuwsch-Vlaanderen (Ooste lijk deel) heeft te kampen. Het zou verder in de bedoeling liggen, in deze commissie uit te noodigen den hoofdinspecteur van den Arbeid te Dordrecht, den Rijkslandbouwconsulent te Goes en den hoofdcommies van het depar tement van Arbeid, Handel en Nijverheid iMeyer de Vries, bovendien vertegenwoordi gers van het Kon. Nederl. Landbouw- comité, den Chr. Boeren- en Tuinders- bond, het Nederl. Verbond van Vakvereeni- gingen, het R. K. Werkliedenverbond en het Chr. Nationaal Vakverbond. Het aantal leden der te vormen oom missie zal beperkt zijn, opdat de werk zaamheden der commissie vlotten voort gang kunnen hebben en zij binnen niet te langen tijd met haar arbeid gereed kan zijn. Houthandel v.h. G. ;Alberts Lz en Co. te Middelburg. Naar wij vernemen, zal aan de algemeeme vergade ring van aandeelhouders van den Hout handel v.h. G. Alberts Lzn en Co worden voorgesteld over 1926 evenals over 1925 >10 procent dividend uit te koeren. Gom. In de ledenvergadering van „De Hanze" werd een breede discussie gevoerd over de stoep-etaleering, die R. en W. van1 plan zijn te verbieden. Tenslotte werd met 9 tegen 8 stemmen besloten zich bij het voornemen van B. en W. neer te leg gen. Kloetlnge. De wijkzuster alhier ontving ten behoeve der wijkverpleging met dank voor verleende hulp uit deze gemeente een gift van f2 50- Ovezand. De Rand vergaderde Vrijdag. Vastgesteld werd een suppletoir kohier hcndenbelastinig vermeldende 3 honden elk ad f4 tot een totaalbedrag van f 12). De rekening van het Burg. Armbestuur jover 1926 werd vastgesteld in ontvang iep f 11.670.84 en in uitgaaf op f 8580-231'2. Van een ontwerp nieuw vast te stellen politieverordening werden 58 artikelen behandeld, terwijl de verdere behandeling later zal plaats hebben. Wslfaartsdijk- Zaterdag werd in de groote zaal van het gebouw T.A.V.E.N.U. een tentoonstelling gehouden van het geen de leerlingen van den cursus voor huisvlijt uitgaande van het Dep. tot Nut van 't Algemeen, hadden vervaardigd. De tentoonstelling was werkelijk zeer aardig. De leerlingen werden door de leiders onthaald op een fleschje limonade en een stukje kwatta. De cursus heeft heel veel jongens en meisjes des avonds van de straat gehouden door nuttige bezigheid. Zaterdagavond had op het kruispunt LepelstraatNoorddijk een aanrijding plaats tusschen fietser en motorrijder die wonder boven wonder goed is afgeloopen. De fietsrijder werd tegen den grond ge worpen en zijn rijwiel werd ernstig be schadigd, doch hijzelf kwam met eenige schrammen en den schrik vrij. Voorzich tigheid is op dezen scherpen hoek aanbe volen. Biervliet. In de vergadering van inge landen van den Beukelspolder, is tot dijk graaf benoemd de heer Jos. Kouijzer met 20 stemmen tegen 18 op den heer W. Verplante Wz. De vacature was ontstaan door het ontslag van den heer Oanr. Buijsse, die zich in een anderen polder heeft gevestigd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Almen, J. H. Semmelink te Wehl. Te 's Grevelduin-Capelle, G. J. Koolhaas te Oud-Beijerland. Bedankt voor Cadzand, C. van der Waa te Waarde. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwendam, S. J. Popma te Eng wierum. Te Broek op Langend ijk, J. H. Donner Jzn. te Molenaarsgraaf Brandwijk. Bedankt voor Boskoop, G. B. Wurth te O.- en W.-Souburg. Clir. Geref. Kerk. Bedankt voor Nieuwe Pekela, K. G van Smeden te Kampen. Beroepbaar. Door het Provin ciaal Kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk in Drente is tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de theol. docts. J. H. W. Warners, te Haarlem. Emeritaat. Ds G. van Setten Jr., pred. der Geref. Kerk te Beekbergen, heeft eervol emeritaat aangevraagd. Ds van Set ten diende de Kerken van Bussum, Berg ambacht en Beekbergen. Ds H. Janssen. Ds H. Janssen, leger- en vlootpredikant in algemeenen dienst, is met Hr. Ms. „Hertog Hendrik" naar Noorwegen vertrokken als geestelijk verzorger van de bemanneng. Ds Janssen hoopt 1 Juni in het vaderland terug te zijn. Ds P. J. Wauters. Na verkre gen eervol emeritaat zal Ds P. J. Wauters Zaterdag 21 Mei a.s. afscheid nemen van de Ned. Herv. Gemeente te Kleverskerke. Den 19en Mei is het 40 jaren geleden dat hij als predikant werd bevestigd te Roubaix (Noord-Frankrijk). Den 16en Febr. 1890 deed hij, als predikant der Ned. Herv. Kerk zijn intrede te Goede reede en vervolgens stond ds Wauters te Rozenburg, Ter Aar, Hoofdplaat en de laatste zeven jaren te Kleverskerke. Hij gaat zich metterwoon vestigen te Brussel. Geref. Kerkvan Amsterdam- Zuid. De kerkeraad der Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid (binnen het Verband) heeft besloten over te gaan tot het be roepen van een tweeden predikant en da gemeente daaromtrent in een vergadering in te lichten. Geslaagd voor Stuurlieden-exa men (tweede stuurman), <groote stoom vaart, de heeren M- P. Moelker, D. A. J- v. d. Berg, P. Ellen, W. D. Duijf en J, Tolk. Geslaagd voor het diploma voor vroedvrouw, mej. J. Klaaysen te Aarden burg. is ook een K.S.F, Radio, Prijs geheel compleet f 037 Kfi met Philips Luitieprefee- POLDERMAN - GOES, Ongelukken. Een 6-jarig meisje te Den Haag heeft, spelende op straat, een stukje ijzer, dat een speelkameraadje naar haar. toewierp, tegen het oog gekregen. In het ooglijdersgesticlit werd het meisje op genomen. Bij onderzoek bleek, dat het oog zóó ernstig was verwond, dat het nood zakelijk was het te verwijderen. Een 9-jarige jongen geraakte te Delft, toen hij bij het spelen van een paal sprong onder een. passeerenden vrachtwagen. Het rechteronderbeen van den ongelnkkigien knaap werd totaal versplinterd. Inbraak. Vrijdagnacht is ingebro ken in de Coöp. Zuivelfabriek ,,'tMeer" te Veensluis bij Heerenveen. De inbreker is vermoedelijk aan de voorzijde der fa briek binnengedrongen door een raam van de botermakerij, dat los stond. Van de botermakerij geeft een deur toegang tot een gang die naar het kantoor leidt. Deze deur is geforceerd. Door bedoelde gang kwam de inbreker bij het kantoor. Het glas van het loket naast de kantoordeur' was uitgesneden en stond in den gang tegen den wand. Men zegt dat bij dit glas een boekje is gevonden. Door het löket is de inbreker zoo het kantoor bin nengekomen. In liet kantoor bevindt zich de ingemetselde brandkluis, waarin zich. zoo als gewoonlijk, in den nacht van Vrij dag op Zaterdag een belangrijk bedrag aan melkgeld bevond. De inbreker heeft daarvan niets machtig kunnen worden. Wel heeft hij f3 aan wisselgeld uit een napje, dat in de boterfabriek stond, weg genomen. Naar men zegt wordt ook de fiets van den directeur vermist. Haai aangespoeld. Aan het strand te Schiermonnikoog is een haai, van ongeveer 1.65 meter lengte aange spoeld. Op vrije voeten gesteld. De 20-jarige loodgieter H., die als verdacht van doodslag op zijn 57-jarigen stiefvader, den heer J. Leiendecker, in het huis van bewaring te Roermond sedert 24 April j.l. in voorarrest zit, is op verzoek van zijn raadsman door de Rechtbank te Roer mond op vrije voeten gesteld. Gebleken is n.l., dat de verdachte reeds meermalen door zijn stiefvader is bedreigd geworden. Ook op den bewusten morgen is de ver- slagene op verd. met een mes gewapend toegeloopen, waarop, zooals men weet, deze een broodmes gegrepen en zijn stief vader hiermede de halsslagader heeft door gesneden, waarop het slachtoffer kort daar op aan verbloeding is overleden. (Tel.) Onder steenen bedolven. Vrijdagmiddag had op de steenfabriek van de firma Herbsin te Harculo in de ge meente Zwollerkerspel een ernstig ongeval plaats. Een eenige meters hooge stapel veertien dagen oude steenen viel plot seling gedeeltelijk om, waardoor vijf ar beiders uit Hattum onder de steenen be dolven werden. Terstond werden de slacht offers, wier toestand zich ernstig liet aan zien, bevrijd. Zwaar gekwetst werden allen naar het ziekenhuis te Zwollo overge bracht. Veertien boer der ij en inde a s c h gelegd. V ij f t i e n gezinnen dakloos. Zondagavond werd het dorpje Leende aan den provincialen weg Eindho venWeert door een ernstige ramp geteis- -terd. Niet minder dan 14 boerderijen en gedeeltelijk een leerlooierij werden binnen een uur tijds in de asch gelegd. Hierdoor zijn vijftien gezinnen dakloos. Aan weerskanten van den weg werden de boerderijen in flambouwen herschapen om tot den grond toe af te branden. De primitieve brandspuit van het dorp, die onmiddellijk in actie kwam, kon tegen de ontzaglijke vlammenzee nagenoeg niets uitrechten. De burgemeester, de heer Vogels, liet de Eindhovensche brandweer alarmeeren en in allerijl rukte een motorspuit naar de plaats des onheils op. Toen deze aan kwam waren reeds veertien boerderijen' grootendeels vernield en woedde de brand in de leerlooierij van den heer J. gim- kens. De brandweer slaagde er in dit ge- houw, althans nog ten deele, van den ondergang te redden. Ook het belendende woonhuis van den heer gimkens werd behouden. Het krachtig ingrijpen der brandweer voorkwam verdere uitbreiding van de ramp. Onder de vernielde percee- len bevindt zich ook een klompenmakers- werkplaats benevens een viertal groot e schuren. Merkwaardig is, dat de behuizingen, welke niet met stroo gedekt waren, ge spaard zijn gebleven, hoewel zij tusschen de fel brandende gebouwen stonden. De schade is zeer aanzienlijk en was heden nacht nog niet bij benadering vast te stel len. Alleen de inboedels konden nog voor het meerendeel worden gered. Alles is verzekerd. Omtrent het ontstaan van den brand tast men nog in het duister. Over een lengte van circa 800 M- is aan weerszij- -den van den weg een volslagen ruïne ont staan, die een troosteloozen aanblik biedt. (Ört.) Pen aanklacht tegen een Verdediging. Op 3 Mei 1.1. werd voor de Rotterdamsche Rechtbank een aan klacht behandeld van den gchiedamschen socialistischen wethouder p. de Bruin te gen den heer M. Hijman. Laatstgenoemde heeft het pleidooi, dat hij voor zich zelf voor de rechtbank hield, daiarna in druk uitgegeven onder den titel „Mijn verdedi ging". De heer De Bruin heeft than's opnieuw een aanklacht tegen H. ingediend wegens beleediginjg en smaad in dit ge schrift. Een b 1 o e d e'n d e vrouw, een b ij 1 en een inbreker. Een bloedende vrouw, een bijl en een inbreker en een diefstal van 1600 gulden, dit alles speelde rol in het verhaal, dat de opperman L. te Den Haag Zaterdag bij' de politie kwam opdisscben. Dien ochtend om vier uur werd de opperman wakker met zware hoofdpijn. Hij wist bij de gewaar wording geen ander geneesmiddel, dan jsljn huis uit te gaan, en op de fiets te springen. Na in dezen vroegen ochtend stond de stad te hebben rondgepeddeld, kwam hij weer thuis tegen 6 uur, zonder daar echter de rust te vinden, die hij vooï zijn gestel zoo noodig had. Want nauwe lijks nog had hij de huisdeur geopend, of boven hoorde hij zijn vrouw kermen. Hij snekie naar haar toe en vond haar met bebloed hoofd op de knieën in bed zitten, schreeuwend van pijn. In de nabij heid van het beg lag een bijl en tot overmaat van ramp stond de linnenkast open en er bleek een bedrag van 1600 gulden ontvreemd te zijn. Na zijn vrouw zoo goed mogelijk geholpen te hebben, was zijn eerste werk naar de politie te loopen waar hij een lugubere geschiedenis op- dischte. In 't kort neerkomende op het boven omschreven en met een overtuiging alsof hij het geheele .geval als een film voor zich had zien afspelen. De Geneeskundige Dienst werd gewaar schuwd en de dokter, die de vrouw onder zocht, constateerde een inwendige ooir- bloeding, die waarschijnlijk het gevolg was van de griep, waaraan de vrouw de laatste week geleden had. Zij had gedurende de afwezigheid van haar echtgenoot niemand in huis gezien en van een bijlslag kon geen sprake zijn, omdat het lichaam zelfs geen schram vertoonde. Politiemannen stelden in de woning een onderzoek in, maar vonden geen spoor van inbraak. Aan het geheele-verhaal von L. hecht de poli tie dan ook niet de minste waarde, dus gelooft zij ook niets van den diefstal die gepleegd zou zijn. Draait het voor L. niet op een valsche aangifte uit, dan blijft er niet veel andere te veronderstellen over, dan dat de aangever aan hevige fan tasie te lijden heeft, wellicht dien nacht veroorzaakt door een benauwden droom. De s 1 ap en de bruigom. Het gebeurde de vorige week onder den rook van Venlo, op een der dorpen. Een jeugdige schoone maagd en een flinke boy hadden elkaar trouw gezworen. Nu in de Mei, nu alle vogeltjes een nest gaan houwen, zou ook het minnend twee tal het onbezonnen vrijgezellenleven vaar wel zeggen om samen in een knus huisje te gaan wonen. Zij', Anna, en hij, Jan. Kort en goed: de trouwdag was aange broken. Op een mooien dag van de week zouden ze voor altijd elkaar hun har ten gaan verpanden, 's Morgens reeds vroeg stond de bruid in haar bruidskleed te wachten op den bruidegom. Ze wachtte een kwartier, een half uur, een uur, maar Jan, de bruidegom, liet niets van zich zien. Groote consternatie. Het bruidje eerst zenuwachtig, daarna, tranen. Familieleden van haar gingen op zoek naar Jan, die een dorpje verder woonde. Onderweg langs een voetpad in een bosch- rand lag iemand te slapen. Men ging er naar toe, maakte hem wakker het wasJan. Laat me slapen, zeide hij schok schouderend. Maar de aandrang om mee te gaan, was to groot. Jan liet zich overhalen. Droogde tranen, welke aan de oogen van zijn aanstaand vrouwtje ontwelden. Schoorvoetend liet hij zich knellen in den band, die bindt. De kerkelijke plechtig heid was afgeloopen en zooals dat be taamt, ging de bruiloftstoet regelrecht naar huis om daar aan te zitten aan het rijke maal, dat gereed stond. Nauwelijks was Jan daar naast zijn vrouwtje gezeten, of hij moest even naar huiten. Dat „even" duurde lang. Weer con sternatie. Gezocht buiten. Jan was ner gens meer te zien. En voor de tweede maal toog de familie van het andermaal, tranen stortende bruidje op zoek. Men ging naar zijn ouderlijk huis, eenige kilo meters er vandaan. Daar lag Jan met zijn hoofd op de ellebogen op tafel slapende. En voel moeite kostte het om hem mee te krijgen naar het huis vau de bruid, waar de „bruiloftsstemming een bcgrafe- fenisstemming was". Een belangrijke arrestatie Sinds eenigen tijd was het aan de Doetin- cbemsche politie bekend, dat jonge meis jes nabij Gaanders werden aangerand met oneerbare bedoelingen. Het mocht de po litie gelukken in samenwerking met de politie uit Wisch den 17-jarigen R. uit Wisch aan te houden. Deze bekende tal van meisjes van- 310 le hebben aange rand. Een der meisjes heeft hij1 zelfs een zakdoek in den mond geduwd, opdat ze niet schreeuwen kon en haar voorts met een mes gedreigd toen zij zich verzette. De jongen is naar Arnhem overgebracht. Een goede vangst. De politie heeft de hand gelegd op een gevaarlijk individu, W. B. van Finsterwolde. Van een landbouwer, aldaar, die 100 H. L. aardappelen ter aflevering gereed had staan op het veld, had hij de zakken na ze te hebben leeggeschud, gestolen en bovendien door uitsnijding van een ruit, nog 150 leege zakken uit de schuur. Des nachts heeft hij ze naar Groningen vervoerd, waar de politie ze bij opkoo- pers in beslag nam. Terwijl ze daarmee bezig was, kwam liij aan met. een nieuwe bezending, bovendien met paardenstaarten afgesneden in de buurt van Noordwijk en een konijn. Ook de fiets, ja zelfs zijn costuum bleek gestolen. G e v a a r 1 ij k e p a a r 1 e n De Hon- gaarsche juweliers hebben zich tot de overheid van hun land gewend met het verzoek, de verschillende Chineesche bij" outeriehandelaren, die zich in Hongarije gevestigd hebben, over de grens te zetten. De juweliers vestigen er de aandacht op, dat deze Chineesche handelaars den laat- sten tijd behalve de bekende uit hout gesneden Boeddha's en aapjes, behalve waaiers en. cigairettenpijpjes ook paarlen verkoopen'. Deze paarlen vinden bij de koopers veel aftrek, omdat zij denken, dat ze uit China komen. Het zijn echter glazen paarlen, die in Hongarije zelf ge maakt worden en die door hun primitieve bewerking allerlei huidziekten veroor zaken. Dood aan de wespen! Om; eenigszins beveiligd te zijn tegen een wes- penplaag in den zomer, moet men thans reeds beginnen de eerste wespen te doo- den, want die eerstelingen zijn koningin nen, die overwinterden en die de grond legsters zijn van de koloniën, welker hon derden en wellichl duizenden werksters den zomer voor menigeen kunnen be derven. Zij rpoeten eenigen tijd geheel alleen zorgen voor de komende families en beginnen met het vervaardigen van het nest, dat vooreerst nog slechts enkele celletjes bevkt waarin zij een eitje depo- neeren. Uit zoo'n eitje groeit een larve, die door de koningin wordt gevoerd, totdat zij verpopt en eindelijk als werkster ver schijnt. Zij neemt weldra 'twerk van de koningin over en deze bepaalt zich tot de zorg voor de vermeerdering van het gezin, dat eerst nog langzaam, maar later in steeds sneller tempo zich uitbreidt, vooral in een warmen drogen zomer. De eerste wespen zijn groot van stuk en zitten vooral aan rietstengels, rieten matten, stoelen en hout te knagen, om de vergaarde riet- en houtdeeltjes voor het bouwen van haar nest in of boven den grond te bezigen. Een dure neus. Te Parijs werd dezer dagen een keukenmeid door een taxi aangereden. Haar neus werd deerlijk beschadigd. De keukenmeid had altoos een fijnen neus gehad wat het eten be treft. Doch tengevolge van inwendige kwetsuren was zij haar reukvermogen kwijtgeraakt, en dat was erger. Zij eischte schadevergoeding van de taxi-maatschappij, daar zij haar beroep niet langer uitoefenen kan. Een kookster, die niet kan ruiken, die den geur van fijne spijzen niet meer in zich opnemen kan, is waardeloosZij kreeg 20.000 francs schadevergoeding. Reclame in de wolken. Mabn- dag is te Berlijn een poging gedalan om met vliegtuigen over de stad, door mid del van rookwolken letters aan den hemel te schrijven. Het is een Engelsche uitvinding. De Deutsche Himmelschrift Gesellschaft is er eigenares van geworden. Tot het drijven van haiar zaak heeft zij zich twee Vlieg tuigen, die speciaal voor dit doel vervaar digd zijn, aangeschaft. Het zijn tweedek- De Goesclie socialisten zitten naar 't schijnt een beetje in de penarie. Tot die conclusie kwam ik, na 't lezen van de verkiezingskrant die de vorige week verspreid werd. Ik heb oprecht medelijden met de op stellers. Zoo'n pamflet schrijft niemand voor zijn plezier. Als goede socialisten hadden ze na tuurlijk graag wat van de socialistische be ginselon gezegd. Maar dat mochten ze niet en dat durfden ze niet, want dan zouden ze inplaats van stemmen te winnen, allicht kiezers verspelen. En daarom moesten ze hun krantje vullen met allerlei kleine argumentjes en onware voorstellingen in de hoop op die manier de weinig nadenkende kiezers in het ïoode net te lokken. Of dit lukken zal moet de tijd leeren. Maar men moet wel leelijk in de pe narie zitten en zich erg weinig op zijn gemak gevoelen eer men zóó een ver kiezingskrant vult. OPMERKER. kers, met een motor van 200 P.K. De machines, die voor het verrichten van hun werk zeer groote hoogten moeten opzoe ken, hebben toestellen' met chemicaliën: aan boord, die een witten rook voortbren gen, welke vervolgens weer door een speciale inrichting weggeblazen wordt. De beide vliegtuigen teekenden op eem hoogte van plm. 3300 M. de woorden „Halloo Berlin!" aan den hemel. Toen ze echter nog met de laatste letters bezig waren, was er van de eerste reeds niets meer to zien. Volgens een verklaring vaii de Hemelschrift Maatschappij was do atmos ferische gesteldheid van de hoiogere lucht lagen niet gunstig voior de proefneming. Boos weer. Boven een aanzienlijk deel van de provinciën Luik en Namen heeft een geweldig onwedeï gewoed, dat in de tuinen en op het veld groote schade heeft aangericht. In de omstreken van Andenne hagelde het nagenoeg een uur lang en viel de regen bij stroomen neder. Verscheidene kleine waterioopen traden buiten hun bed ein vele laaggelegen huizen liepen gedeeltelijk onder. APELDOORN. V.D. Alhier is vannacht de kurkfahriak van G. met aangrenzende houten loodsen afgebrand. Er is weinig gered'. De schade wordt op f50.000 ge schat. De oorzaak is vermoedelijk het broeien der kurkplaten. BERLIJN. V.D. Uit Mexico wordt ge meld, dat president Calles heeft verklaard met ingang van heden de dictatuur van Mexico op zich te hebben genomen, om daardoor een einde te maken aan de voortdurende overvallen, opstanden en plunderingen. WEENEN. V.D. De politie heeft een beruchte bende inbrekers gearresteerd, die de laatste weken niet minder dan 35 inbraken hadden gepleegd. PARIJS. V.D. In Kausas (Am.) heeft een hevige tornado gewoed. Vier steden werden gedeeltelijk verwoest. Een aantal personen werd gewond. Tot buitengewoon opzichter bij den rijkswaterstaatsdienst is benoemd de heer J. de Hamer, waterbouwkundig opzichter te Krabbendijke. Standplaats Eist. Betuwe) Bij den .rijkswaterstaatsdienst te Utrecht is benoemd de 'heer S. W. Blok, geb. te Cadzand. Beiden zijn leerlingen van den cursus voor technisch ambtenaar R.W. S. alhier. Vriendelijk. Onder vriendinnen: „M'n vader geeft piij met mijn verjaardag atijd een boek." „Nou, dan moet jij zoo langzamerhand al een aardige bibliotheex hebben." Wisselkoersen. Amterdain, 9 Mei, 2.30 u. Parijs 9.78—9.81. 1 Londen 12.14—12.141/t. New-York 2.497/8—2.50. Berlijn 59.18—59.22. Brussel belga 34.72—34.74. Rotterdam, 9 Mei 1927. Graanmarkt. Tarwe werd ondanks het ruime aanbod tot verbeterde prijzen verkocht. De goede tot puike kwaliteit verhandeld van f 15.75f 16.50. Extra puike partijtjes aanvang beurs daairboven betaald. Alles ruimde echter niet geheel op. Rogge geen noteetrilng. Gerst Ghewallier f 13.75—f 14-25- Haver f 11.25f12. Overige artikelen niet ge toond. Alles per 100 k.g. Veemarkt. Aanvoer 488 vette Run deren, 259 vette Kalveren, 169 Schapen en Lammeren, 1326 Varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 30—34, 42—414, 48—50 Ossen 38, 4042, 41750, Vette Kalveren 45—47.5, 60—62.5, 75—80, Schapen f20 f34 per stuk, Lammeren f 16f22 p.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2