185 Maandag 9 Mei 1W 41e Jaargang MONA HOTEL RECHT GULDEN Quick Quaker Jongebeeren- en ierkleeding, ij, lief Liter MELK Bnitenlanfl. Uit de Provincie. ire Verkooplng iren, Tapijten, enz. Pantalons, Jekkers, eheeren en Kindergoed Werkmans-Goederen FACTUREN, :1 Kateen, Graslinnen, ichortenbont, Keper, if, Vitrage voor Glas- jjnen, Hemden, Dames- Damesnaobtjaponnen, in, Sokken, enz. n Gestikte Dekens, rpetten en Vloerkleeden. IIEENE PRIJS Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten cht ik ran jou ook fazant". Neen, ik dus 'n verrassing. Hen hebben, maar t ik niet. „Dahlia", zoo mooi vond. Is „Lammer Gier'". op tijd. Een leuke aio samen met je me hiet". Ja, hier [eb je me niet ge- Ik dacht wel dat 'rottig dat ik toch lil je je moeder de „Klimop". 'I Was reep "'t wel. Ga jij lerngern". 'tis nu Vanneer krijg je je pje". Als je het je het nog maar ei al af? „gneeuw- boekje mooi? Zijn rk? Niets gezellig nmer dat de sala- hebt goed je best :e al gezond? „De ook brieven naiar schien maig je wel wel aan, p r ij s r a a d s e 1 s gaan lat uit 45 letters. 3. 14. 19. ,43. 28 t een 40. 41. 29. 2. 15. v een schip is om 18. 9. 40. 6 wordt ïrdam staat op de een familielid. 38. 34. 26. aan de voet. een meisjesnaam, i jongensnaam. 19 is een delfstof- wijzend voornaam- 1. 31 is een vogel- door „Gladiolus".) m: uit 14 letters. Iers is een 1.5.5. 8. krijgt een 6. 10. 3. ijn aan een molen, s een. weg. ontkenning, srg vervelend. ïog zeggen moet artelijke groet Tante Dollio. en groote partij irraad bestaat uit: rkocht tegen getaxeerde prijzen COSTUÜM |0 40 50 60 80 90 20 25 30 40 45 zooals op heeft plaats: Dinsdag 12—8 uur, Woensdag II ag 12 Mei, Vrijdag 13 Mei 14 Mei van 9—8 uur, langer. g 15 Aug. coopers geen opgeld» GROOT HONDIUS. ij maken attent op onze collectie Heerenhoeden, „Prince of Whales". GEEN FOOIEN ïagelijks Adres te be kh. VAN DER PEIJL, Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Bureau: Lange Vorststraat 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455 Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Gemeenteraadsverkiezingen. Nog een tiental dagen scheiden ons van de Gemeenteraadsverkiezingen. Neg slechts een tiental dagen is voor den verkiezingsarbeid beschikbaar. Wij kunnen onmogelijk alle gemeenten afzonderlijk behandelen en daarom moeten wij ons bepalen tot een woord van alge- meene strekking. En dan stellen wij op den voorgrond, dat bef ook bij de raadsverkiezingen gaat om de beginselen. Het principieel karakter van de ge meentepolitiek treedt niet overal even dui delijk aan het licht, vaak heeft het den schijn alsof het alleen gaat om grootere of kleinere belangen, maar dit neemt toch niet weg, dat bij het besturen van de gemöenten de beginselen niet uitgescha keld kunnen worden. Dit wordt door alle partijen dan ook erkend. Maar al draagf^de strijd een principieel karakter, het persoonlijk element treedt toch veel sterker dan bij andere verkie- .zingen op den voorgrond. Juist daarom echter is verdubbelde waakzaamheid en werkzaamheid eisch. Gewaakt moet worden dat do strijd niet ontaardt in een strijd om de personeni. AI kan uiteraard het persoonlijk element niet geheel worden uitgeschakeld, geen «ogenblik mag uit het oog worden verlo ren, dat de personen zijn dragers van be ginselen. Door dat in het oog te houden, zullen wij ons wachten niet tegen bepaalde per sonen te strijden maar tegen de beginselen die zij voorstaan. En door daarmee te rekenen, zal voor komen worden, dat we, van de wijs g©- bracht door de populariteit en sympa thieke eigenschappen van politieke tegen standers, ons vaandel zouden verlooche nen. Hieruit volgt, dat vermeerderde werk zaamheid eveneens noodzakelijk is. Telkens weer zien we het verschijnsel, dat bepaalde personen bij gemeenteraads verkiezingen een veel grooter of kleiner aantal stemmen behalen, dan waarop zij volgens de Kamer- en Statenverkiezingen als de strijd een meer principieel karakter draagt, recht hebben. Om dit te voorkomen is het noodi'g dat de kiezers worden voorgelicht, inzon derheid door huisbezoek. In een gemeente als Goes b.v. staat de meerderheid dei' bevolking blijkens de ge houden verkiezingen aan de rechterzijde. Welnu, dat behoort ook bij de raads verkiezingen tot uitdrukking te komen. Er zijn enkele gemeenten waar de rechts-protestantsche partijen tot overeen stemming zijn gekomen en waar zijl met een gemeenschappelijke lijst, aan de ver kiezingen deelnemen. Dit vergemakkelijkt in hooge mate de propaganda en het vermindert de kans •op ongewenschte botsingen. Waar dit echter niet het geval is of waar, zooals in enkele gemeenten de split sing nog grooter is dan bij an dere verkiezingen, moge worden bedacht dat mm toch in den grond der zaak strijdt voor een gemeenschappelijk ideaial eni dat straks na de verkiezingen de diverse af gevaardigden elkaar zullen noodig hebben, zoodat alles dient te worden aangewend •om onnoodige toespitsing van de meestal kleine geschillen, te voorkomen. P<? tvendaa'gsche veldtocht kan nu be ginnen. Worde overal met heilige bezieling en onverzwakte trouw geijverd voor de door werking van de Christelijke beginselen, tot keil van de Gemeenten. De economische conferentie te Genève. Zaterdag zijn de algemeene beschou wingen op deze conferentie geëindigd. Van de redevoeringen van den Neder- landschen afgevaardigde, den heer H. Ooi ijn en van den Russischen gedele geerde willen wij nog iets melden, i De heer Qoïijn heeft op den voor grond gesteld, dat het niet een gebrek aan grondstoffen noch aan gereedschappen ter bewerking dier grondstoffen is, dat de tegenwoordige economischce malaise in Europa veroorzaakt. Ook de koerswisse- lingen van eenige j aren. geleden in de waarde van vreemde geiden kunnen thans niet langer als oorzaak der moeilijkheden! gelden. Een der voornaamste oorzaken is daarentegen het gebrek aan vrijheid en de onzekerheid, die bestaan in de handels betrekkingen tnsschen de volken. De hoo ge invoerrechten, die tegenwoordig gehe ven worden, zijn van nadeeligen invloed op de kosten der levensmiddelen der ver schillende landen en verminderen de koopkracht der Buropeesche bevolking zoodanig, da!t de voortbrenging erdoor be lemmerd wordt. VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting Al geeft de heer Colijn zich rekenschap er van, dat men niet onmiddellijk do tol muren kan doen vallen, hij hoopt toch, dat de conferentie oen resolutie zal aan nemen tegen de excessief hooge tarieven. Met betrekking tot de in- en uitvoer verboden en -beperkingen wenscht dhr Ciolijn den terugkeer tot den toestand, die bestond in het begin dezer eeuw. De met groote spanning verwachte re de van den Russischen gedele geerde S o k o l n i k o f bracht zeer be langwekkende mededeelingen over den stand van het economische leven in Sov jet-Rusland. Spreker betoogder, dat de pes simistische voorspellingen over de aan staande ineenstorting der Russische econo mische organisatie zich niet verwezenlijkt hebben, doch dat integendeel de productie in den loop der laatste jaren belangrijk toegenomen is. De boeren hebben zich definitief verlost van hun adelijke on derdrukkers, zij zijn eigenaars geworden van den grond. Het herstel der Russi sche industrie vordert weliswaar lang zaam, doch volgens bepaalde, door de regeering nauwkeurig uitgewerkte plannen. In talrijke takken der industrie is de productie reeds grooter dan vóór den oorlog. Een groot gedeelte van het beschikbare kapitaal is gebruikt voor de vernieuwing der technische uitrusting van de fabrie ken. De actieve deelneming van de ar beidersmassa aan de productie is verze kerd. Het stoffelijk en geestelijk peil van arbeiders en boeren is verhoogd. De nog bestaande werkloosheid heeft andere oor zaken dan in de West- en Midden-Euro- peesche landen, zij is een' gevolg va;n de politiek va.n wantrouwen der ka.pi- talistifeche mogendheden en va'n de af sluiting van Rusland van de rest van de wereld. Aan het slot van zijn door de confe rentie met. levendige belangstelling gevolg de uiteenzettingen, drukte spreker de hoop uit, dat de mogendheden met Sovjet-Rus land nauwere economische betrekkingen zullen aanknoopen, waardoor de grootste dienst zal bewezen worden aan de wel vaart van alle landen: en aan de ver zekering van den -wereldvrede. Daalrna eindigden: de algemeene be schouwingen. Behalve Louchenr werden' nog elf vice-presidente'n der conferentie aangewezen, waaronder ook onze landge noot Oud'egeest. Onze tweede landgenoot, Ooiijn werd tot voorzitter van de handels commissie benoemd. Zoodat de Nederland- sche delegatie nu door twee leden in het presidium van de conferentie is vertegen woordigd. Het herstel der groote wegen in België. In verhand met de vele klachten, welke de regeering heeft ontvangen over den toestand, waarin zich talrijke groote wegen in de provinciën Brabant en Luik bevin den, is door liet Comité voor de Schat kist een gunstig advies gegeven op een voorstel tot het besteden, aan de reparatie van deze wegen, van een bedrag van 5 millioen francs. De schatkist, de pro vinciën en de gemeenten, zullen ieder een der kosten dragen. Ook in West-Vlaanderen blijkt de toe stand der wegen erbarmelijk te zijn en zal met de uitvoering van nieuwe her stellingswerken ook niet heel lang meer kunnen worden gewacht. Een kwajongensstreek? De ruit van één der compartimenten van den trein van den Hertog van York, den tweeden zoon van den Engelsohan Koning, werd Zaterdagnacht door een pro jectiel verbrijzeld terwijl de hertog met gevolg op weg was naar Canberra, de nieuwe Australische hoofdstad. Men ge looft dan een kwajongen een zwaren steen tegen den trein geslingerd heeft. Mac Donald. Naar de Daily Express verzekert, is men onder de leiders der Engelsche arbeiders partij eenigszins pessimistisch gestemd aangaande den toestand van MacDonald, den leider van de partij in het' Lagerhuis. Uit particuliere berichten zou blijken, dat zijn toestand niet zoo geruststellend is als de bulletins het voorstellen. MacDonald heeft de laatste jaren den last van zijn verantwoordelijkheid zwaar op zich voelen drukken. Men acht het dus niet onmoge lijk dat binnenkort een opvolger voor hem gezocht zal moeten worden. De rechter vleugel zou Thomas als leider wenschen, 'de linkervleugel Wheatlyl Als eompromis- candadaat met de beste kansen staat tus- schen beiden in Arthur Henderson, die meer dan iemand anders de organisatie van de partij heeft opgebouwd. België ein Frankrijk. Op een desbetreffende vraag van den Luikschan senator Maquette, heeft de Belgische minister van landsverdediging geantwoord, dat het Fransch-Belgisch mili tair defensief verbond, tegen een niet uitgelokten aahrial van' don anderen strint, nog steeds van kracht is in den geest zooals het destijds door de respectieve lijke regeeringen werd onderleekond. De toepassing van deze defensieve overeen komst is heelemaal niet in strijd met de sedert Locarno gesloten wederzijdsche ga- rantie-ve rdragen Overstroomiincjen in Tsjecho Slowakije. Tengevolge van den hevigen regenval van de laatste dagen zijn verscheidene rivieren in het Noorden van Moravië en in gilezië buiten hun oevers getreden. Tientallen dorpen zijn overstroomd. Do schade iis aanzienlijk. Er zijn verscheidene menschen omgekomen. Vooral het z g. Hultschiner Landje heeft van het noodweer te lijden gehad. Het water staat daar in sommige huizen me ters hoog. Dit is reeds de tweede maal in een jaatr tijds, dat deze streek door ©en dergelijke ramp getroffen wordt. Aan de gewassen te velde is vooral groote schade toegebracht. In het Noorden va:n Moravië is vooral de streek van Jacgerdorf en Roemei'stadt geteisterd. De gezwollen ri vieren zijn bedekt met huisraad en lijken van vee. Tal van plaatsen staan onder water. Te Roemerstadt is de bliksem in een textielfabriek geslagen, die tot den grond toe afgebrand is. De overstroomingen in Amerika. Nagenoeg het geheel© N.-O. van Louisi ana staat thans onder water. De troepen verdubbelden hun pogingen om den vloed paal en perk te stellen. Slagen deze, dan is het ergste geleden, mislukken zij, dan worden nog eenige duizenden vier kante mijlen landbouw- en industriegebied door overstrooming bedreigd en zal het leger dakloozen met 100.000 worden ver groot. De snelle verwijding der galen in de dijken boven Vicksburg en tusschen die plaats en Natchez he'eft de moeilijkheden bij het reddingswerk in het N. O. vergroot. Men maakt zicli bezorgd voor de veilig heid van vele honderden! personen in dat gebied. Dagelijks worden opnieuw steden door het water geteisterd. Korfe berichten. De rivieren in Zwitserland zwel len hij den dag, daar de sneeuw der hergen door de ongewone hitte snel smelt. Hevige onweders veroorzaken ta,l van ov orst room ingen Boven Londen' heeft een hevig on- weder gewoed. De bliksem sloeg in het Adelaid-House nabij de London Bridge. Er werd ernstige schade aangericht. Lichte aardschokken, die zich Zaterdagochtend voordeden, vermeer derden den angst, der slachtoffers van de overstrooming in Amerika. De schok ken werden waargenomen in een zestal steclen in een kring van 100 mijl middel lijn. zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De Wegenbelasting. Afgifte van 60-d a gen-kaar te n Het artikel van de Wegenbelastingwet, waarin sprake is van de afgifte van zoo genaamde 60-dagen-kaarlen, geniet een buitengewone belangstelling en wel ten gevolge van de omstandigheid, dat een ieder, die geen bijzonder druk gebruik maakt van zijn motorrijtuig, iu de ver wachting leeft, dat hem zulk een speciale belastingkaart deelachtig zal worden. Toch zullen de meesten van dezen in hun verwachting worden teleurgesteld. Het betreffende art. 4, vierde lid, toch bepaalt, dat de Minister van Financiën 'in bijzondere gevallen kan vergunnen om gedurende ten hoogste 60 dagen per jaar met een motorrijtuig te rijden op den openbaren weg tegen betaling van i/i van hetgeen voor dat motorrijtuig over een vol jaar verschuldigd zou zijn, ver meerderd met 3 procent. In bijzondere gevallen. De be doeling van het artikel is dan ook alleen om voor houders van motorrijtuigen, die door ,d.en aard van Iiun bedrijf slechts weinig van de wegen gebruik maken die mogelijkheid te openen om op gunstiger voorwaarden dan de algemeen geldende in de belasting bij te dragen. De wet kent ook een vrijstelling voor motorrijtuigen, welke uit den aard bestemd zijn om elders dan op wegen te worden gebruikt, maar zij stelt daarbij de restric tie, dat zulke motorrijtuigen uitsluitend ten dienste van het eigen landbouwbedrijf van den houder van den openbaren weg gebruik mogen maken. Ook is er nog wel de bepaling, dat de Kroon zich voorbehoudt om in bijzon dere gevallen geheel of gedeeltelijk vrij stelling van belasting te verleenen. Maar deze bepaling ziet ongetwijfeld op de ge vallen van onvermogen om de wettelijk: verschuldigde belasting geheel of ten deele te betalen. Een kwijtscheldingsbepaling dus zooals in onze belastingwetten steeds voorkomt. Intusschen mag men wel voor vast aan nemen, dat, wijl de afgifte van 60-dagen kaarten beperkt moet blijven tot bijzon dere gevallen, men geen kans zal hebben zulk een kaart te bemachtigen voor het gebruiken van een motorrijtuig in het algemeen op niet meer dan 60 dagen in een jaar. Brengt dus iemands bedrijf mede dat hij b.v. in voorjaar en najaar telkens gedurende drie maanden wekelijks twee maal uitrijdt en in den .overigen tijd van het jaar nog enkele malen 'b.v. een seizoenreiziger dan zal hij ongetwijfeld geen aanspraak kannen maken op een 60- dagen-kaart. Evenmin zal dit het geval zijn met iemand, met meer dan één luxe auto, en met geen dezer voertuigen het aantal van 60 ritten in een jaar over schrijdt. Chr. Nat. Werkmansbond. Zaterdag vergaderden te Utrecht een aantal afgevaardigden van provinciale co- mité's van den Chr. Nat. Werkmansbond. Mr Dr A. A. van Rhijn uit Amsterdam hield een inleiding over „Het voorontwerp Ziekteverzekering". Dr van Rhijn verdedigde hierbij de vol gende stellingen: 1. Kring der verzekerden. Het verdient .aanbeveling de kring van hen, die onder de Ziektewet vallen, gelijk te maken met de volgens de Invaliditeitswet verzekerden, waardoor niet alleen een zeer vereenvoudigde administratie kan worden verkregen, maar bovendien de losse arbei ders onder de ziekteverzekering worden gebracht. 2. Premiebetaling. Terecht is in het aanhangige voor-ontwerp de bepaling gehandhaafd, dat de premie door patroons en arbeiders gezamenlijk moet worden opgebracht, omdat deze regeling de be langstelling der arbeiders hij de verzeke ring verhoogt en de arbeiders dienen te verstaan, dat het uitoefenen van rechten hij de uitvoering der verzekering ook plichten schept. 3. Rechtszekerheid. Het is in het belang van de rechtszekerheid nood zakelijk, dat niet alleen zij, die bij de kas van den Raad van Arbeid zijn verzekerd, maar ook zij, die bij een particuliere kas zijn aangesloten, allen bij den Raad van Arbeid worden geregistreerd, opdat de Raad van Arbeid hen, die aan de particu liere kassen ori'vallen, en voor het be talen der premie én voor het verstrekken van uitkeering tijdig kan opvangen, zonder dat voor hun opsporing hooge kosten be hoeven te worden gemaakt. 4. Organen der verzekering van het part. initiatief. Terwijl als algemeen bezwaar tegen de regeling van het aanhangige voor-ontwtrp een te groote verbrokkeling moet worden inge bracht, zijn daan-naast de volgende veran deringen gewenscht: a. Niet alleen aan de bijzondere kassen en de ondernemingskorsten, maar ook aan de bedrijfsvereenigingen moet. den eisch omtrent het getal verzekerden worden ge steld en wel voor alle drukkerijen drie groepen tot een veel grooter getal dan het ontwerp thans reeds voor de bijzon dere kassen en de ondernemingskassen verlangt, omdat anders financieel zwakke kassen worden gevormd; b. de werkgever mag niet, gelijk door het voorgestelde artikel 96 lid 1 het ge val is, eenzijdig beslissen, bij welk orgaan de arbeider verzekerd zal zijn. c. In het bestuur van de bedrijfsvereeni- ging moeten niet twee, maar de helft van de bestuursleden tot de vertegenwoordi gers der arbeiders behooren, terwijl die vertegenwoordigers niet door den Minister maar door de yakvereenigingen moeten worden aangewezen. d. de voorgestelde ziekengeldregeling bij Collectieve Arbeidsovereenkomst moet vervallen, daar zij niet past in het kader van de wet, niet voldoende zekerheid geeft omtrent tijdige uitkeering van zie kengeld en in het algemeen de verzeke ring, die stabiel moet zijn, vastkoppelt aan de C. A. O., welke bij beëindiging wel eens óf in het geheel niet, óf pas na een contractlooze periode van eenige weken wordt vernieuwd, terwijl ook de werkgevers, die aan de C. A. O. onder worpen zijn,* telkens wisselen. e. Dg,.organen van het particulier initi atief moeten worden verplicht een be drag af te zonderen voor prophylaxe. Op dit referaat volgde een zeer uitvoe- VLUGKOKEND HAVERMOUT gaar in 3 tot 5 minuten. rige bespreking waaruit de voorzitter de conclusie trok, dat men het in groote lijnen met den inleider eens was. Besloten werd een adres te richten tot den minister van arbeid, handel en nijverheid, waarbij de stellingen van dr van Rhijn als leiddraad zullen dienen en dit zoo noodig in audi ëntie toe te lichten. De reis van de „Sumatra". Naar gemeld wordt, is het besluit om trent het voortzetten van de reis van Hr Ms „Sumatra" naar Ned. Indië genomen na overleg met de Nederlandsche autori teiten in China, die van oordeel waren, dat de toestand, waarin zich de Neder landsche' onderdanen te Sjanghai bevin den, een verlenging van het verblijf van dien oorlogsbodem thans niet meer noodig maakt. De Zomertijd. De Zomertijd begint dit ja at- in' den! nacht van 14 op 15 Mei a.s., 'sinachts om 2 uur. Een Sovjetfilm verboden. Naar wij vernemen is de Burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vluet. voornemens van; de film „Moeder", die voor ons land is aangekocht van de Rus sische 'filmmaatschappij, die ook de „Po- teimkin"-film produceerde, de vertooning te Amsterdam te verbieden. De G1 indhoirst. Het bestuur is voornemens om- de Jaar vergadering der Vereeniginig (leden zijn O.a. de Dialconieën der Geref. Kerken: in Nederland) dit jaar te doen' plaats hebben op de stichting „De Glinldhorst" en wel den 15en Juni a.s. Het Suppl.folnds houdt daar dan tevens zijn Alg. Jaari. .Ver gadering, [Voor diakenen, die De Glinidhorst nog nooit bezochten, is dit een mooie gelegen heid om deze stichting van barmhartig heid eens te leeren kenirien. De aa'nslibbing op Ameland. De Ingenieur van de domeinen te Leeu- warden heeft als proef een soort Engelsch zeegras uitgepoot op het slikgebied van de bocht op Ameland teneinde het aan slibben te bevorderen. In Zeeland zijn reeds geslaagde proeven hiermede geno men. Er bestaan planhen om ook nog verder Oostelijk op Ameland hetzelfde zee gras uit te poten. Het Leger des Hails. Onder groote belangstelling is gisteren te Amsterdam herdacht dat het Leger des Heils 40 jaar geleden zijn arbeid in ons land a!anving. In een feestelijke samenkomst in het Paleis voor Volksvlijt gehouden; werd: het woord gevoerd door commandant Howard, Prins Hendrik, die vcrklaiarde behoefte te gevoelen persoonlijk zijn "er kentelijkheid voor het optreden van het Leger des Heils te uiten, oud-minister De Visser, burgemeester de Vlugt, Mr Dr gchoch en Ds Joh. Rauws, zendingsdi- rector te Oegstgeest. 'Aan Mevr. OhphantSchoch én den heer Govaerts werden Koninklijke onder scheidingen verleend. Het eerste schip komt bun keren te Vlissingen. Het is Zondag voor de nieuwe buitenhaven van Vlissin gen een dag geworden van groote he tee kenis. Ziooals gemeld is, heeft de Steen kolen Handelsvereeniging in die vergroot wordende buitenhaven een bunkerstation gevestigd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het eerste schip aangekomen om te bunkeren en wel de Buena .Vista van de Noorsche reederij Fred. Olsen, va rende als passagiers en vrachtschip van Teneriffe op Londen. Men heeft te Vlis singen deze belangrijke gebeurtenis niet onopgemerkt voor bij laten gaan en tegen half tien des morgens zijn verschillende autoriteiten, o.w. de burgemeester, de hoofdingenieurs en de ingenieur van den Rijkswaterstaat, de inspecteur van de be lastingen en vertegenwoordigers der S.H. V. daar verschenen. Als symbool van de opening van het hunkerstation heeft de burgemeester de grijpers eenmaal openge trokken, tijdens welfce handeling het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" zich deed hooren. Vervolgens werden de autoriteiten aan boord van het geheel gepavoiseerde Noorsche schip ontvangen. Zoowel de kapitein, de heer John Anne, als zijn eerste officier, de heer Linneberg, ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 1