Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand. jubileum als hoofd der openbare school alhier. Vanwege <de oudercommissie, het on derwijzend personeel en enkele ingeze tenen was een comité gevormd om den jubilaris te huldigen. Te half tien v.m. waren in de ver sierde school vereenigd de inspecteur van het l.o., het college van B. en W. en verschillende leden van don gemeen teraad, de ouder commissie, het onderwij- wijzen'd personeel der school met de ove rige leden van het huldigingscomité, ver schillende genoodigden en ouders van schoolkinderen, benevens de leerlingen van de hoogste klasse. Nadat de jubilaris met zijn familie door den voorzitter en een lid van de oudercommissie waren afgehaald, werd den jubilaris door de aanwezige leer-* lingen een zeer toepasselijk, daarvoor door den onderwijzer Bosdijk vervaar- tigd en gecomponeerd lied toegezongen, met piano en vioolbegeleiding der heide onderwijzeressen de dames Van d ei- Harst en De Veij, Hierna werd de jubilaris, namens het huldigingscomité door den heer B. Franse toegesproken. In een uitvoerige rede stelde deze zijn verdiensten in het licht, als onderwijzer, maar ook als secre taris van het bestuur der Chr. bewaar school en als voorzitter van het Groene Kruis. Namens het personeel werd de ju bilaris toegesproken door den heer A. Bosdijk. Door den heer J. Meerman werd na mens de oudercommissie een rede ge houden, aan het. slot waarvan door hem aan den jubilaris een eiken schrijfbureau met fauteuil werd aangeboden. Vervolgens spraken de heer Brandsma, inspecteur l.o. en de Burgemeester na mens het gemeentebestuur. De heer v. Doeselaar dankte, zicht baar bewogen, voor de waardeerende woorden e.n liet stoffelijk blijk van waardeering. Door de kinderen werd toen nog een door den heer Bosdijk vervaardigd en ge componeerd lied in Arnemuidsch dialect gezongen, met dezelfde piano- en viool begeleiding. Gesproken werd daarna nog door den heer J. v. Doeselaar, hoofd der openb. school te Hoek, den heer Louwerse, hoofd der school te Kleverskerke en den heer Crucq, hoofd der openb. school te Koudekerke (oud-leerling van den jubi laris). Door velen werd gebruik gemaakt van de gelegenheid om den heer Doeselaar geluk te wenschen. Den jubilaris die ongeveer 18 jaar voorzitter van de muziekvereeniging „Ar- ne's Genoegen" geweest is, werd 's avonds door die vereeniging een serenade ge bracht. K. Brants. De heer K. Brants, hoofdinspecteur van het L.O. in de in spectie Haarlem, werd Zaterdag j.l. gehul digd in een samenkomst van directeuren en leeraren van de Kweekscholen in zijn inspectie. Het woord heeft daarbij ge voerd de heer D. J. Nijk, directeur van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers te Haarlem, die sprak namens de directeuren en het personeel van 20 Kweekscholen, die hem een geschenk aanbood. De Chr. Schol en bond van Zuid- en Noord-Beveland verga derde onder presidium van den Weledel - achtb. heer P. A. Schwartz van Rilland Za terdag in den melksalon van den heer Bustraan te Goes. Na het openingswoord van den voorz. leverden secretaris en penningm. hun jaar verslag, dat van vooruitgang getuigde. De heer Bastmeijer van Goes werd bij accla matie tot penningmeester herkozen. De heer Schuitmaker leverde zijn refe raat: Iets over de rijpende jeugd en hare behoeften. De rijpende jeugd is vol con trasten, waarin vrome zin en cynische spot afwisselen en ze is juist om haar abnor male onevenwichtigheid zoo moéilijk te leiden. Er moet gestreefd naar stabiliteit. Te beklagen zijn daarom die arme kinderen, welke op zoo'n gevaarlijken leeftijd op straat te vondeling worden gelegd en te gen geen slechten invloed immuum wor den gemaakt. De rijpende jeugd moet geleid tot vrij heid, waarbij boeken over groote man nen en vrouwen, 't voorbeeld van god- vreezende mannen en de invloed van Gods Woord vooral machtig kunnen mee werken. Door den voorzitter werd spreker har telijk dank gezegd voor z'n literair goed verzorgd woord, dat met belangstelling was aangehoord. Geslaagd voor examen apothekers assistent mej. M. S. M. de Bukviel te Mid delburg. Wolphaartsdijk. Te 's-Gravenhage slaag de voor coupeuse mej. J. J. van der Bliek alhier. Het diploma werd uitgereikt na mens de vereeniging voor Mode Vakscho len in Nederland. Krabbendijke. De heer M. C. van Hek ken, hoofd der Chr. school Wilhelmina- baan alhier, mocht gisteren den dag her denken, dat hij 25 jaar geleden zijn loop baan bij het Christelijk onderwijs begon. -Met het oog op het nog zoo kort geleden everlijden van zijn vrouw is dit feit in alle eenvoudigheid herdacht. Het bestuur der school heeft hem, bij monde van zijn voor zitter, dbr G. van Harn, een hartelijk woord toegesproken en hem gelukge- wenscht met dezen dag, waarop de kinde ren hem staande hebben toegezongen Psalm 134: 3. De heer van Hekken dankte voor de hartelijkheid, die hij van het be stuur, ook in zijn dagen van droefheid in ruime mate mocht ondervinden. De kinde ren der school hadden voor hem een mooi tafeltje gekocht, terwijl het personeel en het bestuur hem ook een geschenk of freerden. Men kon in deze eenvoudige her denking den band der liefde tusschen be stuur, hoofd,^personeel en kinderen zoo in nig gevoelen. Moordaanslag op z ij n vrouw. Gisterenmiddag beeft te Arnhem een zekere L., die reeds verleden jaar Sep tember aangehouden en veroordeeld werd, wegens poging tot moord op zijn vrouw in haar woning aan den Amsterdamschen weg, daar ter plaatse weer een aanslag op haar gepleegd. Met een revolver loste hij een drietal schoten, waarvan er twee liaar raakten. Ernstig gewond is de vrouw naar het ziekenhuis vervoord. De man is aan gehouden. Ernstige mishandeling. Te Valkenswaard kregen twee vrienden ruzie met elkaar over de betaling van het gelag in een café. Buiten gekomen bracht de een den ander zekeren V. een diepen steek in den buik toe. Een dokter achtte de wonde, levensgevaarlijk en gelastte overbrenging van den gewonde naar liet gasthuis te Eindhoven. De dader V. is gearresteerd. DemoordteStein. Omtrent den moord op de 17-jarige B. W., onder de ge meente Stein vernemen wij nader het vol gende: De moord is waarschijnlijk gepleegd Zondagavond omstreeks 8 uur op een af stand van ongeveer 100 meter van de wo ning van V., bij wen h$t meisje diende. Zondagmiddag was V., met het meisje naar haar ouders te Berg (gemeente Ur- mond) geweest, waar zij een huiselijk feestje hadden bijgewoond. Tegen den avond keerde V. per fiets naar huis terug, waarbij hij ook het meisje op zijn rijwiel meenam. Op eenigen afstand van zijn wo ning verzocht liij het meisje af te stappen, terwijl hij alleen verder ging. Toen liet meisje niet thuis kwam, is hij met eenige buren gaan zoeken, waarbij zij liet lijk van het meisje in de struiken vonden. V. werd na de aangifte door de politie als getuige verhoord, doch later als verdacht van den moord georresteerd. Gisteren is hij met liet lijk van het meisje geconfronteerd. Een tragische dood. Tijdens den namiddagschooltijd aan de O. L. school te Buinerveen had dezer dagen een tragische gebeurtenis plaats. Het hoofd der school, de heer K. S., wilde juist een niededeeling doen in zijn school, todn hij zicli onwel voelde worden en neerviel. De ijlings ontboden geneesheer, kon slechts den dood constateeren. „Treurige houding". De ge meenteraad van Humnielo en Keppel heeft besloten, een commissie te benoemen, die den Commissaris der Koningin in Gelder land op de hoogte zal stellen van de zijns inziens treurige houding van den voorzit ter van den raad. Tot leden dezer com missie werden benoemd de beide wethou ders en een Raadslid. E en klopjacht! De eigenaars van een aantal landerijen te Haarlem, ondervinden veel last van de jeugd die maar steeds op de landerijen gaan spelen. Als bet nu maar alleen bij' spelen bleef, doch de bengels vernielen de landerijen en jagen het vee op. Daar verschillende waarschuwingen niet helpen, werd Zon dag een klopjacht gehouden met het ge volg, dat een veertiental knapen „gevan- gen" werd en zonder pardon in de sloot kopje onder werd geduwd. Met dit koude weder was deze opfrissching niet één van de aangenaamste en zal dit ook wel niet voor de moeders thuis geweest zijn, die de jongens met welriekend pakje thuis kregen. Nachtvorst. In de laatste nach ten heeft het in de provincie Groningen sterk gevroren. Van groei der gewassen is geen sprake; integendeel, vooral op de lichtere gronden zijn verschillende akkers zwart geworden. Een goede vangst. Sinds eeni gen tijd was het aan de politie te Hilla- gersberg bekend, dat een complot inbre kers uit Rotterdam de gemeente onveilig maakte en plannen beraamde, in te breken in het woonschip van den uit voerder P. de Jong, liggende aan de Rech ter Rottekade' aldaar. Men vermoedde; dat zij op een Zaterdagavond zonden komen, daar de uitvoerder dan een vrij groot bedrag aan geld „in huis" had. Al gedu rende drie Zaterdagavonden had men op de loer gelegen, doch zonder resultaat. Thans echter zijn twee rechercheurs geluk kiger geweest. Zij verborgen zich in het woonschip en bemerkten aldira, dat drie manmen het schip trachtten binnen te komen. Toen één hunner naar binnen klom, greep een der beide rechercheurs den man aan een been, doch de inbrekers wisten te vluchten. Daarop schoten de re chercheurs, met het gevolg, dat één der kerels neerviel, terwijl een tweede zich overgaf. De derde wist echter te ontko men. De getroffene, de 28-jarige J. S., bleek ernstig in den TUg gewond. Hij werd naar Eudokia overgebracht. Thans is zijn toestand bevredigend. De andere in breker, de 42-jarige K. is voorloopig op het politiebureau te Hillegersberg ingeslo ten. Beide arrestanten staan ongunstig be kend. Zij worden van enkele vrij belang rijke inbraken verdacht. Inbraak in een stationsge- b ou w. Te Papekop heeft men ingebro ken in het station van de Nederlandsche Spoorwegen en aldaar de brandkast, be vattende ongeveer een bedrag van f 1000, meegenomen. Uit een onderzoek bleek, dat men den buit blijkbaar per auto ver voerd heeft. Vingerafdrukken konden wor den genomen, doch de politiehond van den Rijksveldwachter uit Loosdrec.ht, dien men spoedig deed koinen, kon geen „lucht" krijgen van de(n) dader(s). Moord? Voorbijgangers troffen Za terdagavond bij "Utrecht, een man, die hun uit liet water een kind aanreikte. De man keerde hierop in het water te rug, omdat ook zijn vrouw in liet .water lag. De vrouw werd later door politie agenten op hel droge gebracht, doch zij bleek reeds overleden. Zij was de 21- jarige C. 13. De man is naar liet hoofd bureau van politie te Utrecht overgebracht, om verhoord te worden over deze zaak. Hij bleek te zijn de 23-jarige N. v. Z., fabrieksarbeider te Houten. Bij het ver hoor heeft! liij verteld, dat zijn vrouw leed aan zwaarmoedigheid. Zij hadden wel eens oneenigheid, doch dien avond hadden zij geen oneenigheid gehad. Op den terugweg van de stad liep zijn vrouw plotseling bij hem vandaan, het water- in. In zijn verbouwereerdheid heeft hij eerst zijn 1-jarig kind gered. Intusschen is de man, in afwachting van een justi tioneel onderzoek, in arrest gesteld. Poging tot diefstal. Toen een der deelgenooton der firma wed. v. d. Zande te Leeuwen Zondagmiddag in de fabriek kwam bemerkte hij dat do deur- was opgebroken en dat men op 'l kantoor bezig geweest was met het forceeren dei- brandkast door middel van een zuurstof apparaat. Een gedeelte van de kast was vernield: de dief of dieven schijnen toen of gestoord te zijn geworden of de kast niet verder te hebben kunnen openen. Ontrouw hrievenbestel- 1 e r. Reeds eenigen tijd werd de 27-jarige brievenbesteller v. M. te Rotterdam ver dacht zich waarden toe te eigenen uit brie ven, welke hem waren toevertrouwd om te bezorgen. Deze man is thans gearresteerd, daar hij uit een niet-aangeteekenden brief, die opzettelijk in zijn bereik was gesteld en bezorgd moest worden, een zilverbon van f 2.50 heeft gestolen. Een wederspannige w e t- houder. Tegen wethouder J. E. te Be verwijk, die de vorige week door den Haar-/ lemschen politierechter tot veertien dagen gevangenisstraf werd veroordeeld wegens beleediging van een politieagent, is op nieuw een aanklacht ingediend, ditmaal wegens smaadschrift. De wethouder heeft n.l. denzelfden politieman aangevallen in een ingezonden stuk, opgenomen in een der provinciale dagbladen, waarop een nieuwe klacht hij den Officier van Justitie is gevolgd. Rioolbuis gesprongen. Gister middag is op de Haarlemmer Vaart te loei den de hoofdbuis van een rioleering ge sprongen. Het smerige rioolvocht drong door den vloer een tweetal woningen bin nen. Met behulp van pompen is men thans bezig het verder opstijgen van dit vocht te gen te gaan. Van gemeentewege zijn on middellijk maatregelen genomen om de breuk te herstellen. Auto met vijf personen te water. Gisterenmorgen is te Oegstgeest de landbouwer J. D., die van zijn erf kwam, aangereden tegen een auto van den heer J. B. uit Wassenaar. Tengevolge hiervan werd laatstgenoemde auto, waarin behalve den heer B. diens beide kinderen, zijn neef en zijn dienstbode gezeten waren, in het water geduwd. De heer B. kwam onder den auto terecht, doch wist er onder vandaan te komen en zwemmende den oever te bereiken, evenals zijn neef, waar na zij de dienstbode en de beide kinderen uit den auto, die geheel onder water lag, hebben weten te redden. Tegen den land bouwer D., aan wiens onvoorzichtigheid dit ongeval, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen, te wijten is, is proces verbaal opgemaakt. Rooverijen in het NederL- Duitsch grensgebied opgehel- d e r d. De indertijd medegedeelde ovef- vaJ in een bioscoop te Aken, heelt de Duitsche politie op het spoor gebracht van een rooverbende, die voornamelijk in het Duitsch-Nederlandsche grensgebied en in z.g. Nieuw-België opereerde. De roovers waren steeds tot de tanden ge wapend en gebruikten herhaaldelijk hun vuurwapenen. Achtereenvolgens zijn acht leden der bende achter slot en grendel gezet en enkele dagen geleden is de hoofdman der bende, bijgenaamd „de zwarte Mathias" te Aken gearresteerd. Tal van ernstige onopgehelderde misdaden kwamen nu aan) het licht. De bende bleek schuldig te zijn aan eert nachtelijken overval te St. Vith, aan een diefstal met braak in Outrewarche, waar 20000 fran ken gestolen werden, aan nachtelijke dief stallen met braak in Walk emi Rüsbach. In Raeren werd een inval gedaan) in een zaak, de bewoners werden met messen bewerkt; de buit bedroeg 1000 mark. Ook zijn leden der bende schuldig aan een berooving op het station Keulen, waarbij hun een aanzienlijk bedrag in handen viel. Verder heeft de bende een injval in het gemeentehuis van Eilendorf bedreven. Na een vuurgevecht met de politie ver dwenen de bandieten met medenemilng van 'n flinke som gelds. Zeer vermoede lijk is een lid der bende schuldig aani den moord op den schoonzoon van den burgemeester van Brand. Nog andere mis daden uit den laatstein! tijd zij(ri bij de Akensche politie in onderzoek. Botsing tusschen auto en tram.Een doode, drie gewonden. Zondagmiddag heeft te Arnhem een ern stig ongeluk plaats gehad, waarbij een doode valt te betreuren. Omstreeks twee uur kwam een wijnhandelaar uit Dieren in zijn aiuto, waaïin tevens zijn echtge- ncote, zijn 6-jarig dochtertje eni een be jaarde dame gezeten waren, uit de richting Vel perplein het Eusebiussingel over gere den. Toen de auto den hoek van de Parkstraat had bereikt, kwam op hetzelfde oogenblik een motorwagen van de Gelder- sche Tram genoemde straat uitrijden. De autobestuurder zag blijkbaar geen kans om tijdig te stoppen, en wilde daarom nog voor de tram, die on dat punt den weg oversteekt, heenrijden. Het gevolg was-, dat de tram met kracht tegen de auto botste, waarbij deze kantelde. De 35-jarige ochtgenoote van den wijnhandelaar, die liet ongeluk zag aankomen, deed een der portieren open, en wilde er uit springen, juist toon de auto den stoot kreeg en kantelde. Zij geraakte onder den wagen en werd eenige ©ogenblikken later met ingedrukte borstkast onder de auto van daan gehaald. De levensgeesten bleken reeds geweken. Het 6-jarig dochtertje werd zeer ernstig gewond: vermoedelijk zijn haar beide armpjes gebroken. De wijn handelaar werd door de glasscherven niet ernstig gewond, terwijl de bejaarde dame, aan hoofd en beide boenen bloedend was verwond. De materieele schade, zoowel aan de auto als aan den tramwagen wsa zeer aanzienlijk. Motorbotsin g. Zondagmiddag heeft op den Muiderstraatweg een ernstig motorongeval plaats gehad. Twee motor rijders, die van tegenovergestelde rich ting elkaar naderden kwamen in vrij groote snelheid met elkaar in botsing Beide voertuigen vlogen tegen den grond en de drie personen, die er op zaten wer dén ter aarde geslingerd. De bestuurder van een der motorrijwielen, H. Paulteu uit Amsterdam, werd zeer ernstig gewond'. Zijn duo-rijder en do bestuurder van het andere motorrijwiel werden eveneens ge wond, doch minder ernstig,. Een dokter uit Amsterdam, die juist met z'n auto uit Hilversum passeerde, verleende de eerste hulp en vervoerde met zijn wageni do drie gewonden naar het ziekenhuis to Amsterdam. De heer Paulten had een ernstige schedelfractuur, een gecompliceer de armbreuk en eenige andere verwon dingen. Zijin toestand is levensgevaarlijk. De twee andere gewonden) konden mi ver bonden te zijn huiswaarts. keeren. Reusachtige bosch-enhei- d eb r a n d b ij V enlo. Een reusachtige bosch- en heidebrand brak Maandag in den omtrek van de groote heide bij Venlo langs de grens op Nederlandsch gebied uit. De felle droge Oostenwind dreef den brand door de jonge dennen en verbreidde zich direkt over een groote uitgestrektheid. Eenige H.A. bosch- en heidegrond en dui zenden, eenige jaren geleden geplante, jonge dennen stonden in vollen gloed. Aan blusschen viel niet te denken. Over groote afstanden tegelijk laaiden de vlammen ten hemel en groote rookkolommen stegen op. Des avonds 8 uur was men den brand nog niet meester. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Brutale inbraak. De bladen melden, dat een onbekende Algerijn in het centrum van Parijs heeft ingebroken in een juwelierswinkel. Hij kwam in den winkel door het plafond te forceeren. Hij kon ontkomen met een buit van ongeveer 400.000 fancs. 'WINSCHOTEN. (V.D.) Hedenmorgen heeft P. A. alhier zijn broeder R. dood gestoken. Nadere bijzonderheden omtrent dit dratma ontbreken nog. EMMEN. Bij een der baggermachines in 'het Valtherveen onder Odoorn ont stond gisteren een twist tusschen een der baggeriieden, zeiceren T., uit Weer- dingerveen en den machinist, W. K., uit Emmen. Na een korte woordenwisseling, waarbij T., den machinist bedreigd had, greep K. een koevoet en sloeg T. daar mede op het hoofd. De hersenpan werd in gedrukt. In zeer ernstigen toestand werd de verslagene opgenomen. Hedenmorgen was zijn toestand hopeloos. De dader is door de marechaussee in arrest gesteld. De verslagene was weduwnaar en vader van acht kinderen. MAASTRICHT. De vermoedelijke dader Y van den worgmoord op het 17-jarig meisje B. 'W. te Stein is 'hedenmorgen naar het huis van bewaring te Maas tricht overgebracht. Hij blijft alle schuld ontkennen. Onderstaand bericht werd reeds ge plaatst in een deel onzer vorige oplaag. 1Opening van de Spoorwe gen op Zuid-Bevelend. Zooals be kend is, zullen de nieuwe spoorwegen op Zuid-Beveland op Donderdag 19 Mei a.s. in regelmatig bedrijf komen. De Spoorwegmaatschappij Zuid-Beve land heeft, naar aanleiding van dit heuge lijke feit, een aantal notabelen, zoowel uit Zuid- en Noord-Beveland als van elders, uitgenoodigd, met hunne dames, tot eene feestelijke bijeenkomst. Deze zal plaats hebben op 18 Mei a.s. des middags van 5.30 tot 8.30; bij gunstig weder te Wemel- dinge en anders in Schuttershof te Goes. Voor het vervoer der gasten, voor zoo ver zij langs de nieuwe lijnen wonen, van en naar hunne woonplaatsen, en voor de overigen op de lijn GoesWemcldinge, zullen treinen worden beschikbaar gesteld. Te voren zullen Commissarissen en Di recteur der Maatschappij met een beperkt aantal autoriteiten een rit langs de nieuwe lijnen maken. Ook deze autoriteiten zullen, voor zoover zij langs de nieuwe lijnen wo nen, per trein worden afgehaald. In verband met het bovenstaande worde er met nadruk op gewezen, dat alzoo op Woensdag 18 Mei een aantal treinen over de nieuwe lijnen zullen loopen en wel van 's morgens tot 's avonds laat, zoodat aan een iegelijk wordt aanbevolen goed uit te kijken en voorzichtig te zijn bij het passeeren van den spoorweg. Diezelfde voorzichtigheid zal trouwens ook na 18 Mei en wel voor alle komende tijden noodig blijven. Rotterdam, 2 Mei 1927. Graan markt. Tarwe met klein aan bod tot betere prijzen te plaatsan, goede en beste kwaliteit vam f 15.50f 16, in 'n bijzonder geval iets meer betaald, voer f 14,25f 14,75. Gerst Chevallier f 13.50 f 13.75, prima iets meer betaald. Haver vaster gestemd f 11.25f 11.75. Andere ar tikelen geen noteering. GOES. Graanmarkt. Aanvoer klein. Handel kalm. Nieuwe Tarwe f 15—f 16, zomergerst f 12, haver fllf 11.50, kook- erwten f 18f20, kroonerwten f 18f21, bruine boonen f9fll. Boter per K.G. f 1.40. Per halve K.G- f0.70. Aan particulieren f0.80. Fabrieks- boter 84 pond a f0.95. Eieren .par 100 stuks f4.50. Per 25 f 1.121/2Per stuk aan part. f 0.051/2- Ganseieren groote 10 c.t., kleine 8 ct. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Beveland V. P. N. Aanvoer 41500. Prijs f4.80 per 100 stuks. MIDDELBURG, 2 Mei. Op de veiling zijn de volgende prijzen besteed: spinazie 615, witlof 16, postelein 20—30, uien 5, dunsel 1216, snijsla 1516, karoten 1, koolrapen 1, poters 34, peen 5, molsla 35 cent, alles per K.G.; peen 2023, ker vel 2125, raapstelen 23, zuring 18 20, kropsla 612, komkommers 2032, prei 34, rhabarber 48, bloemkool 10 25, radijs 35, aardbeien 59, rammenas 4r—5 cent, alles per stuk, bos of mandje. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke tot matige, Oos telijke tot Zuidelijke wind, licht bewolkt 'droog weer, overdag warmer. Barometerstand van hedenmiddag 2 uur. Stand van gistermiddag 760. Licht op. voor fietsers: (Woensdag 7 u. 58. Zeeuwsche Hypotheekbank te Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders der Zeeuwsche Hypo theekbank te Middelburg werd tot com missaris herkozen de heer mr J. F. van Deinse te Middelburg en gekozen de kee ren prof. mr dr G. W. J. Bruins, gedele geerd Internationaal Commissaris van de Deutsche Reichsbank, Kon, Commissaris bij de Nederlandsche Bank, te Wassenaar, mr dr R. W. Graaf van Lynden, griffier van den Poldei' Walcheren te Koudekerke en J. G. Paap, notaris, te Vlissingen. Wisselkoersen. Amsterdam, 3 Mei, 2.45 u. Parijs 9.789.80. Berlijn 59.22—59.24. Brussel 34.74—34.76. Londen 12.141/i612.143/le. New-York 2.497s2-50. OVEZAND. Gehuwd: H. Westdorp, 27 j. en M. Franse, 24- j.; M. de Koster, 28 j. en P. van Gessel, 23 j.; 29, P. de Winter, 27 j. en J. Goense, 23 j. Geboren: 5, Maria Johanna, d. v. M. Koens en A. Raas; 22, Albert Jan, z. v. A. van Steenbergen en M. M. Pantus. Levenloos aangegeven: 2, een kind van J. Verbart en J. Vroonland. ARNEMUIDEN. Geboren: 3, Klaas;, z.v. Gornelis Grootjans en Geertje de Noodjer; 17, Blaas, z.v. Antheunis Schuit en' Grietje Meulmeester; 27, Jan Johannis, z.v. Qor- nelis Schroevers en Piefcernellai van Bel- zen Overleden; 15, Jacomina v. Belzen, 49 j. echtgen. van Jacob v. Belzen; 20, Wil- helmina Elisabeth Jeras, 1 j., d.v. Jan Jeras en Adriana Meerman; 26, Jannetje de Nooijer, 82 j., weduwe van Blaais de Ridder. R1TTHEM. Ondertrouwd; 27, David Polderman 27 j. en Martina1 Boogaard 23 j 27, Willem Verha'ge 23 j. en Lena Wisse 26 j. Gehuwd; 13, Gerard de Bart, 31 j- jm. en Cornelia Abrahalmse 20 j. jd.; 27, jan Meliefste 60 j. weduwnaar van Maatje Louwerse en Jozinal Adriana) Roose, 56 j. weduwe van Joos van Leersem. Geboren: 10, Johanna Suzainnai, d.v. Abraham Marijs en Leintje Dingemanse; 12. Abraham z.v. Izaak Qevaal en Johan na de Pagter. ST. LAURENS. Geboren: Elizabeth, d. v. J. M. Houterman en G. Pouwer. Overleden: Pieternella de Steur, 76 j., eclitgenoote van P. W. Ouderland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3