ZeekiicMjes. Kerknieuws. Onderwijs It de Provincie. De yoortwoekering ran dit ontbindings- Bij de Woensdag te Zaamslag ge houden verpachting voor den tijd van 9 jaren van de gronden toebehoorende aan de Commissie van openbaren onderstand te Gent werden 45 gemeten, liggende in den Hellegatpolder verpacht tegen f 100 per gemet. De gemeente Vlissingen en De Schelde. Uit een interview met de Directie van De Schelde bleek ons, dat deze de late indiening van de voorstellen verband houdend met een nieuw contract, tusschen Staat en Schelde, betreurt, vooral wegens den daardoor gewekten argwaan, Intusschen, de zaak kon niet spoediger worden ingediend, het ontwerp contract kon, na de vereischte principiëele beslis sing van de regeering, eerst in Februari en .Maart onderhanden genomen worden. Het is ieen heele prestatie van den lands advocaat, dat in April de definitieve onder handelingen met het gemeentebestuur konden plaats hebben. Daar de Tweede Kamer dit jaar vroeg op reces gaat, kon de behandeling in den gemeenteraad, die naar de opinie van den Landsadvocaat moest voorgaan, niet worden uitgesteld. De strekking van de z.g.n. belasting-con cessie, die zeer eenvoudig is, is slechts te verzekeren, dat de Schelde niet slech ter zal worden behandeld, dan naar den maatstaf van de voor de groote metaal industrie gunstige gemeente. De limiet van f38.000 wil dus alleen zeggen, dat de Schelde zich nooit op het contract kan beroepen, zoolang de belastingen deze grens niet overschrijden. Mocht te eeniger tijd geen gemeente kunnen worden aange wezen, waarin de belastingen minder dan f50.000 zouden zijn, dan kan ook Vlis singen dit laten opbrengen. Vlissingen heeft nu eenmaal het groote bezwaar, van den afstand van de plaatsen, waar zaken worden gedaan en materialen wor den aangebracht, terwijl ook de opwek king der electriciteit met kleinere ma chines duurder is. Ten slotte is het eigen aardig, dat men de Schelde een nadeel voor de gemeente heeft genoemd. Neem hair weg en Vlissingen gaaf te gronde. Het moet wel een vreemden indruk heb ben gemaald, dat de raad zulle een be wering zonder verzet aanhoort en blijs geeft niet veel voor bet behoud van een industrie als deze over te hebben. Door de politie te Rotterdam is op verzoek van die te Middelburg aange houden J. O. H. tot voor korten tijd winkelier te Middelburg, thans in staat van faillissement. De aangehoudene is naar Middelburg overgebracht, waar een •onderzoek gaande is naar door hem ge pleegde handelingen, dile in strijd zijn met de wet. Verplaatst de leerling-telefoniste M. Rottier van het post- en telegraafkantoor te Hulst naar dat te Goes. Aangesteld tot leerling telefoniste hij den interlocalen dienst Mej. E. M Jan se uit Kruitiingen en geplaatst op het post en telegraafkantoor te Goes. Rijkspolitiecursus. Gisteren had te Goes in het Kantongerochtsge- bouw een samenkomst plaiats, welke ten doel had, het openen eener cursus tot op leiding voor het examen van Brigadier der Rijksveldwacht. Aanwezig waren 3 Bestuursleden, de Districts-Commandant der R.v.W- do Com missie van voorbereiding, de Algeimeene leider, leeraren van den cursus, benevens 21 Rijksveldwachters, (leerlingen). De voorz. der afd. 5e district, de Brig. Maj. A. J- Voerman uit Tholen, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzender den WelEd. G-estr. Heer v. Mce- rendonck, Districtscomm. der Rijksveld wacht. Spreker bracht vervolgens dank aan Z.Ex. den Minister van Justitie, den Procureur-Generaal bij het Gerechtshof te 'sjHage, en den D.G. voor hunne bij zondere medewerking tot het tot standko- men van den cure us, en spraJk zeer waar- deerende woorden tot de commissie van Voorbereiding de heeren L. v. d. Vlugt, Brig. Comm. der R.v.W. te Groede, F. Boer, Brig, der R.v.W. te Dordrecht en P. Ilendrikse, R.v.W. Brig. Tit. to Icr- seke. Daarna werd het woord gevoerd dooi den Districtscommandant tot het Bestuur, den leider, en de leeraren, den laatsten wijzende op de zware taak die op hen rust, bij het opleiden tot het exa men voor Brigadier, waarna hij het woord richtte tot de cursisten, die hij in eigen belang aanspoorde hun beste krachten in te spannen ter bereiking van het beoogde doel, tot voldoening van hun chefs en tot verheffing van de Rijkspolitie, waarna hij den cursus voor geopend verklaarde. i Nadat de voorzitter, den Districtscom mandant dank had gebracht voor het gesprokene en het openen der Cursus, werd alsnog het woord gegeven aan den Algemeenen leider van den cursus dhr J. F. Bastiaanse, Brig. Comm. dor Rijksveld wacht te Middelburg," die zei de zich voor zooveel in zijn vermogen is, te zullen igeven voor de niet door hem gezochte functie; hij sprak de verwachting uit dat de cursisten zich mot ijver aan de studie zullen wijden, en zooveel in hun vermo gen is zullen trachten zich voor het exa men te bekwamen. Besloten werd eens in de veertien da gen een cursus te houden op 2 plaatsen, n.l. te Goes en Dordrecht, elk met 12 cursisten. De bevrijding van Goes. Eind Juli herdenkt de stad Goes het feit, dat zij bevrijd werd van de pverheersching der Spanjaarden eii, als eerste der steden overging naar de Staten. Aan Arnold Spoel is gevraagd of hij de feesten, die te dier gelegenheid zullen worden gehouden in elkaar wil zetten en er een echt vaderlandsc.il karakter .aan wil geven met vaderlandschen volkszang en vaderlandschen volksdans. Spoel heeft de uitnoodiging aangenomen. De feesten zullen vermoedelijk tusschen 16 en 26 Juli worden gehouden, omdat Spoel den 28 der maand met zijn koor den Neder- landschen Volkszang moet laten hooren te Frankfort aan Main tijdens de tentoon stelling „Musik im Leben der Völker." Onderhoudsover neming v. den zeedijk bij Vlissingen. Inge diend is ©en ontwerp, houdende over neming in beheer en onderhoud bij bet Rijk van een bij den polder Walcheren in beheer en onderhoud zijnd gedeelte zee dijk met rijshoofd bij de buitenhaven te Vlissingen. De polder Walcheren, die zich bereid heeft verklaard een bedrag van f 17440 aan het Rijk te betalen, heeft den wensch te kennen gegeven, dat het onderhoud van het dijksgedeelte langs den oostelijken havenoever, welk dijksgedeelte zich uit strekt over een lengte van 350 M. en wel van 25 M. benoorden rijkspaal '44 tot 27 M. bezuidoosten rijkspaal 41, alsmede het onderhoud van het met dat dijks gedeelte verdeelde dijklioofd no. 23 ten laste van het Bijk worden genomen. De minister is van meening, dat de gevraagde overneming moet worden be vorderd. Goes. Excursie. Men schrijft ons: Zaterdag hield de cursus voor water bouwkundig opzichter alhier een excursie naar de nieuwe werken te Vlissingen. Be gunstigd door goed weer slaagde deze excursie uitnemend, vooral dank zij de medewerking van Volkers' aannemings bedrijf en van den Rijkswaterstaatdienst. Eerst werd de buitenhaven bezichtigd met de daarin werkende zandzuigers en bag germolen; vervolgens de nieuwe industrie terreinen me.t bijbehoorende grondwerKen, werkspoor, excavateur, enz. Eindelijk de grond- en heiwerken voor de nieuwe kade-muren, de vervaardiging der zware betonpalen en üamwanden. Reeds zijn belangrijke gedeelten van deze werken uitgevoerd, .zooals liet nieuwe gedeelte voot bunkergelegenheid, waarbij nieuwe pontonconstructie; reeds leekent de nieuwe toestand zicli op liet uitgestrekte terrein af. Een machtigen indruk maken deze voor Vlissingen en Zeeland zoo belangrijtce werken op den toeschouwer. In den namiddag werd in Iiotel Zeeland de excursie ontbonden. (Moest gisteren overstaan.) lerseke. Verleden week is er weer ver pachting van oester- en mosselperceel en gehouden. De oesterperceelen op de Ierseksche Bank zijn gemiddeld genomen zeer duur gegaan, o.a. een van 5 bunder voor f 1900 per jaar. De voor oesterteelt geschikte perceelen op de Grevelingen zijn ook prijzig geweest. De mosselperceelen zijn dooreen genomen on geveer een derde goedkooper gegaan dan de vorige pacht. Toch nog duur genoeg, gezien de treurige uitkomsten der mossel- kweekers. Kapelle. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad voltallig. Vanwege den Dir. der Posterijen enz. werd bericht op de aanvrage om kostolooze telefoonaanslui ting tusschen Biezelinge en Kapelle, dat dit verzoek alsnog niet kan ingewilligd worden. Gewezen werd op het mogelijke ontslag in 1928 van den kantoorhouder te Kapelle dat aangevraagd zal worden. Ook zal dan naar den bouw van een kantoor omgezien worden, daar de tegenwoordige functionaris zijn eigen woning behoudt. Dhr v. d. Have vond bet treurig, dat Bie zelinge de dupe moet worden of de kan toorhouder te Kapelle al of niet ontslag neemt. Spr. kan niet gelooven dat de kos ten voor het spannen van eeii draadje zoo hoog zullen loopen. Dhr Fraanje meende, dat de bedoeling voorzit: opheffing van Biezelinge. Weth. Zuidweg meende ook, dat een kantoor in het midden tusschen Kapelle en Biezelinge zal komen. De voorz. stelde voor, aan 1e dringen op een tijdelijken maatregel, waarop algemee- ne goedkeuring volgde van de raadsleden. De voorz. bracht verslag uit van de ge houden vergadering van de N. V. Z.-B. Waterleiding-Mij te Goes, bijgewoond als afgev. door spr. en dhr Zegers. Als leden voor de schattingscommissie R.I.B. wer den benoemd de heere'n burg. Bierens, weth. Vereeke, J. Zegers en J. v. Wingen. Het percentage der Gem. Ink. Bel. werd op 1,5 bepaald. Aldus een verhooging van 0,3 pet. Ingewilligd werd het verzoek van Jan Almekinders te Biezelinge om vergoeding ingevolge art. 13 der lager onderwijswet 1920 voor zijn leerplichtige kinderen, die R.-K. onderwijs ontvangen te Kwaden- damme tot een bedrag van f 60 per jaar of f 20 voor ieder kind. Vastgesteld werd het gemiddeld bedrag der kosten per leerling voor de openbare school over 1925 op f 9,9465 per leerling. Eveneens werd vast gesteld de vergoeding ingevolge art. 101 der lager onderwijswet 1920 over 1925 voor de bijzondere scholen op f 9,9465 per leerling. De school te Biezelinge heeft nog te ontvangen f 568,34 en die voor Kapelle- Biezelinge f 296,14. Vastgesteld werd dc rooilijn voor de nieuw te bouwen kerk voor de Ger. Ge meente te Biezelinge op 5 M. vanaf de scheidingslijn. Bij de rondvraag vroeg dhr v. Wingen hoever B. en W. gevorderd zijn met het aanbrengen van grind op het schoolplein te Biezelinge, waar spr. constateerde dat dit een dun laagje aldaar begint te wor den. De voorz.: het gaat moeilijk om fijne grind te verkrijgen. Opgave van prijs is verzocht. Alle drie de schoolpleinen moe ten onder handen genomen worden. Dhr Fraanje drong aan op bespoediging van straatverbetering en niet te wachten tot de drukte van fruitvervoer een aanvang neemt. De voorz.: de bedoeling bij B. en W. is zoo vlug mogelijk te beginnen met den weg bij Jagtlust en die bij Zegers, zooals destijds is besloten. De straatweg bij Jagtlust zal zooveel mogelijk met klinkers aangevuld worden, naar gelang er slechte keien uit moeten en in den nieuwen weg bij M. Glas verbruikt worden. Dhr Ganseman meende zeker te weten, dat nooit is besloten om den nieuwen weg met klinkers te bestraten en die ten koste van de Biezelingsche straat te verlengen. Dhr v. d. Have zou ook die menschen die gewoon zijn aan klinkers, geen keien daar voor in de plaats geven. Weth. Vereeke: minderwaardige keien legt de raad van Kapelle niet. Vroeger gingen die naar Bie zelinge (gelach). Dhr Fraanje is geen vriend van keien. Spr. is het eens met dhr Ganseman, dat we met het fruitvervoer vooral aangewe zen zijn op klinkers. Spr. is voor uitbrei ding van klinkerstraten te Kapelle, maar hoopt dat ook rekening zal gehouden wor den met Biezelinge, waar men met de keien zit. Spr. vertrouwt, dat wanneer men voor Biezelinge komt, ook dit gunstig zal ontvangen worden. Nadat dhr Ganseman er nogmaals op aandrong om het uitkomend product van de Biezelingsche straatkeien niet bij M. Glas te leggen, zeide de voorz. een nadere overweging met B. en W. toe, die wel naar genoegen zijn zal. Dhr Ganseman drong aan op tering van den Wemeldingschen grintweg, hetwelk geen ondersteuning vond. Dhr Fraanje vond Eversdijk meer noodig om aan te pakken; ook weth. Zuidweg was van mee ning, dat de gemeente hiervan weinig pro fiteert en wilde bever het centrum wat op knappen. Dhr Zegers adviseerde deze grootsche plannen achterwege te laten. Dhr v. d. Have wees op emailborden, aangebracht door den A. N. W. B. bij den ingang van het dorp. Ook bij liet Oliviers- wegje is zulk een bord geplaatst. Het is door baldadigen zoo met steenen bewerkt, dat de naam Kapelle onleesbaar is gewor den. Spr. vroeg nauwer politietoezicht. Ook wilde spr., dat B. en W. komen met een voorstel voor verbouwing van de open bare school. Het is onmogelijk om zoo voort te blijven gaan. De kinderen zitten op elkaar. Weth. Zuidweg sloot zich volkomen aan hij dhr v: d. Have en zeide: te Biezelinge is do ruimte nog 90 c.M. minder. Dhr v. d. Have: ook daar moet verandering komen. De voorz. zeide overweging toe. Nu ging de raad over in geheime zitting om de eleetrificatie voor Biezelinge te be spreken. Heinkenszarid. Maandagavond had een vijfjarig kind alhier het ongeluk toen zij uit een poortje de straat opliep, zoodanig onder een rijwiel te komen, dat een diepe wonde aan de wang ontstond, waarvoor heelkundige hulp moest worden ingeroe pen. De wielrijder luid geen schuld aan het ongeluk. Wissekerke. Maandag vergaderde de ge meenteraad. Afwezig dhrn Van Hee en Van Nieuwenhuizen. Het gemeenteverslag werd aangeboden. Daarna werd vastge steld het gevraagde voorschol op de ex ploitatiekosten der bijz. scholen. Tot leden der schattingscommissie wegens periodie ke aftreding werden herbenoemd S. J. de Regt, P. G. Leenderse Jb.z., Th. de Ridder. Inplaats van dhr A. van Hee, die zich niet meer herbenoembaar stelde, werd be noemd G. Janse. Een voorstel van B. en W. om voor Geersdijk een andere brand spuit aan te schaffen werd door den voor zitter nader toegelicht, waaruit bleek, dat er een aanbieding met foto's van brand spuiten was ingekomen; dat liet brand- spuitje te Geersdijk een minderwaardig ding is; dat de Raad weinig gevoelt voor de aanschaffing van een motorspuit, waarom B. en W. wensclien te worden ge machtigd naar bedoelde aanbieding een deskundig onderzoek te laten instellen. Al dus besloten. Bij de rondvraag vraagt dhr. de Regt de aandacht der leden voor de verbetering, aangebracht aan den oprit naar de Geersdijksche haven. Dhr Kramer vraagt naar het onderzoek betreffende den winkelier die des Zondags verkoopt. Do voorzitter zegt, dat in een onderhoud met bedoelden winkelier door dezen is beloofd Zondags zijn winkel te sluiten. Daarna sluiting met dankgebed. De nummering der candidatenlijsten voor den gemeenteraad is als volgt: 1. C.- H. (M. M. Schippers), 2. A.-R. (J. v. d. Maas), 3. Vereenigde linksche lijst (S. J. de Regt), 4. Arb.-Partij (A. L. Abrahamse) St. Laurens. Gedurende de maand April zijn in deze gemeente ingekomen: A. Wil- lemse en gezin, A 31, uit Oostkapelle. Vertrokken: J. van Dijke, B 15, naar Oud-Yossemeer; P. J. de Buck, B 147, naar Middelburg; S. Boone en gezin, B 121, naar Middelburg; J. J. Geerse en ge zin, B 32, naar Middelburg; B. M. Kruze, B 145, naar Amsterdam; M. L. Breure en gezin, A 9, naar Zuid-Beierland; E. Lou- werse en gezin, A 6a, naar Biggekerke. Rttttiem. Ei' zijn zeer weinig gemeenten in Zeeland, waar dc kiezersfessen) zoo overwegend rechts stemmen als hier. Bij de laatste stemming waren ruim 95 pet. der geldig uitgebrachte stemmen voor de rechtsche partijen, dus nog geen 5 pet. v&or de linksche partijen. De gemeente raad is dan ook geheel rechtsch (5 Chr.- Hist. en 2 Anti-Rev.) Daarbij komt nog, dat er onder de rechtsche kiezers niet zoo veel verdeeldheid bestaat, als, jammer ge noeg, in vele andere Walehersche ©nZuid- Bevelandsche gemeenten, waar naast de officieel© candidatenlijsten voor de a.s. stemming voor leden van den gemeente raad ingeleverd door de Ghr.-Hist. of Anti- Rev. KiesvereenigingeH nog personen can- didaat gesteld zijn, dio feitelijk ook tot de rechtsche partijen belmoren. Te Rit- them zijn er dan ook maar 2 lijsten ingediend, n.l. door de beide kiesver- eenigingen'. De nummering der lijsten is: nr. 1 Chr.-Hist., nr. 2 Anti-Rev. Toerisme en p a p i eren-c o n- t r o 1 e. Men schrijft aan het Hbld. uit Zeeuwsch-Vlaanderen ZooaJs ieder jaar is ook nu weer met de Paaschdagen het seizoen aan 'de Bel gische kust geopend. Ook Zeeuwsch-Vlaanderen en voorna melijk Sluis begint zijn deel van liet vreemdelingenbezoek te krijgen. Vele der voor het meerendeel Engelsclre bezoe kers willen Sluis zien. Maar ook beginnen nu reeds Donder dags de auto's te rijden, die de be langstellenden van de Belgische badplaat sen vervoeren naar Breskeais om vandaar uit per boot en per trein naar de Mid- delburgsche markt te gaan, waar alle schilderachtige Zeeuwsche kleederdrachten in allerlei schakeeringen to zien zijn. Welke drukte dit wekelijksch marktbe zoek oplevert blijkt, wanneer men nagaat, dat in het hartje van den zomer meer dan 200 auto's het douanekantoor te Sluis passeeren, waarvan sommige 40 en meer passagiers vervoeren, terwijl bovendien nog twee extra-trams direct van Oost ende naar Breskens gaan. Op drukke da gen moeten door het provinciale veer van Breskens naar Vlissingen dikwijls 2 a 3000 man worden overgezet. Dit regelmatige, zeer drukke vreemde lingenverkeer is èn voor Zeeuwsch-Vlaan deren èn voor Walcheren, èn voor den provincialen stoombootdienst, uiterst voor- deelig. Nu dreigt evenwel de nieuwe we genbelasting een leelijke hinderpaal te worden voor uitbreiding van het vreemde lingenbezoek. Ook buitenlandsche auto's moeten van 1 Mei af betalen en kunnen dat nu doen voor termijnen van 5, 15, 30 of 60 dagen. D© bestuurder krijgt een boekje, dat bij ieder bezoek aan Neder land door de douaneambtenaren moet worden gecontroleerd en afgestempeld. En wie nu de lange file auto's gezien heeft, die het vorige jaar, toen alleen nog Welgelukzalig zijl gij land, welks Ko ning een zoon der edelen is. Wie heeft niet aan dit woord van den Prediker uit de grijze oudheid gedacht hij het lezen van de toespraak door H. M. de Koningin tol haar „geliefd kind" gehou den. Men gevoelt het, hier sprak een edel- vrouwe en een edele vrouw tevens, edel van geboorte, edel in heel haar optreden en «lel niet het minst omdat zij, hoe hoog ook geplaatst, zich nooit heeft geschaamd, Jezus Christus te erkennen als haar Heere en Koning. Als zij ziet op haar geliefd kind, dan is haar hart vol van dank aan God en als zij denkt aan de toekomst, dan is zij welge moed, omdat zij dit kind, met ootmoed en ontroering in het hart, doch met groote blijdschap en vertrouwen mag leggen in die almachtige Vaderhand, Die dit jonge leven tot hiertoe wilde sparen. Als ik dergelijke uitspx-aken lees en ik zie dan naar andere landen en ik denk hoe 't hier zou kunnen zijn, dan schiet mij een brok in de keel. Gelukkig de Prinses, die zulk een Moe der heeft. Gelukkig het land, dat zulk een Vorstin heeft en welks Koningin een kind der edelen is. OPMERKER. maar triptieken moesten worden nagezien, zich aan het douanekantoor te Sluis vorm de, waardoor dikwijls een oponthoud van een half uur en meer ontstond, lean ge- wakkelijk begrijpen, dat het behandelen en afstempelen van de controle-boekjes van den ieder jaar aimgroeienden auto-stoet te Sluis zal moeten leidon tot een opont houd van uren en uren, zeer ten nadeele van het vreemdelingenbezoek. Het zal technisch wel haast onmogelijk zijn, maar tccli zou het wensch el ijk wezen in het belang van Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren, dat de belasting-autoriteiten eens. overwogen, op welke manier faciliteiten te verleenen zouden zijn, die het nood zakelijk oponthoud aan de grens tot een. minimum beperken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Burum, B. Bruins te Nieuw- Buinen. Te Nieuwe Pekela, P. J. van Veen, hulppred. te Dedemsvaairt. Te Ouddorp J. Bus te Aalburg en Heesbeen. Aangenomen naar Heemstede (toez.) C. (M. Briët te Enschede. Naar Zevenbuizen J. C. M. Jansen te Terhorne. Naar Etten, J. G. Harthoorn te Scherpenzeel. Naar- Ueningemeer, II. G. Cannegieter te Lip penhuizen. Bedankt voor Loon op Zand, A. van Willigen te Woudrichem. Voor Nieuw-Ven- nep (toez.) G. de Vries te Oosterend (Fr.) Voor Zwartewaal, C. M. de Jong, cand. te Tierheyden. Voor Rijssen, P. .1. Steenbeek. te Kampen. Geref. Kerken. Tweetal te Broek op Langendijk, J. H. Donner Jr te Molenaarsgraaf en J. C. de Kruijter te Hasselt. Beroepen te Zetten-Andelst E. J. van Voorst, te Kootwijk. Te Eiland Marken, Dhr Th. Iluys Gzn te Lisse. Aangenomen naar Katendrecht (derde pred. pl.) W. Steunenberg to Heerenveen. Bedankt voor Fijnaart, S. van Dijken te Nieuw,eroord (Dr.) Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ridderkerk J. R. van Gordt te Oplieusden. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Harderwijk Iv. Groen te Baarn. Bevestiging en intrede. Ds" W. van 't Sant overgekomen van Water graafsmeer, werd Zondag in de Geref. Kerk te 's Gravenhage bevestigd door Dr K. Dijk, die tot tekst had Èfeze 3:20 en 21. Afscheid. Ds K. Winkelman nam Zondag afscheid van de Geref. Kerk te Maastricht, met een predikatie over He- breën 13:8. Ds Jac. Poort uit Almen, werd Zondag door Ds J. A. L. Hovy van Wijk aan Zee bevestigd bij de Ned. Herv. Ge meente te Beverwijk, 's Middags deed Ds Poort zijn intrede met een predikatie over 1 Petrus 13. A f s ch e i d. Ds F. Ch. Geerling Ned. Herv. Pred. te Zeist, die om gezond heidsredenen emeritaat heeft verkregen, afscheid genomen van zijn gemeente. Ds Geerling deed 10 Augustus 1890 zijn in trede in Domburg en stond vervolgens in Medemblik, Joure en van Nov. 1909 te Zeist, waar hij ook verder woonachtig; zal blijven. Treurige cijfers. Van dg plnr. 70 Gereformeerde militairen, die thans in Den Haag onder de wapenen zijn, bezoe ken er naar de „Rotterd." meldt, gemid deld 7 a 8 de catechisatie. Van de 106 Gereformeerde militairen die in 1926 door den ouderling, aldaar speciaal met den arbeid onder de mili tairen belast, werden bezocht, waren er 17 ingekomen met doopattest, en 1 met lidmaatattestatie. Wat nalatigheid bij onze jongens, de ouders, de kerkeraden! Arnemuiden. Zaterdag vierde de heer J. J. van Doeselaar zijn 25-jarig ambts proces, dat benauwende armeungen areigt aan te nemen, moet worden voorkomen. Redenen waarom de Vereeniging voor Actieve HandelspolifieK verzoekt onver wijld te breken met de lijdelijkheid, die onze liandelspolitiek tot dusver te zeer kenmerkte, en de middelen te treffen, die ons tot afweer van buitenlandsche be lemmeringen, heter dan thans, in staat stellen. Verlaging p o st t ari e ven. De voorbereidende werkzaamheden voor herziening van liet briefposttarief zijn thans zóó ver gevorderd, dat waarschijn lijk reeds tegen 1 Juli kan worden tege moet gezien: a. Verlaging van het port der binnen- landsehe brieven van enkelvoudig gewicht tot 71/2 cent. b. Idem van het onmiddellijk daarmede samenhangende port der brieven voor Ne- deriandsch-Indië, Suriname en Curasao, alsmede van het port der in het grens verkeer naar Duitschland en België ver zonden brieven. 'De mindere ontvangst tengevolge hier van wordt geraamd op f4,100,000 per jaar. In verband met den stand van de be- drijfsrekening der P. T. T. en de eischon der schatkist zal voor het loopende jaar, voor zoover thans kan worden voorzien, met de aangegeven tariefsverlagingen moe ten worden volstaan. Het weer in April. Gemiddeld over de 5 hoofdstations was <le ochtendtemperatuur volgens rnededee- ling van het Kon. Ned. Meteor. Instituut 0.5 graad Celsius boven normaal. In de eerste en tweede dekade was de tempe ratuur 1.6 en 0.7 graden boven, in de derde dekade 0.9 graden beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 5en en 27en, resp. 41/2 graad boven en 31/2 graad beneden normaal. In de laatste dekade kwam nachtvorst op verscheidene dagen voor, vooral van den 26en op den 27en der vorige maand. De gemiddelde maximum temperatuur was 0.5 beneden, de gemiddelde minimum temperatuur 1.2 graden boven normaal. Over het geheele laDd genomen be reikte de hoeveelheid neerslag ongeveer het dubbele van het normale bedrag. In het. noorden en noordoosten van het land steeg de neerslag 110 pet. tot 170 pet. boven het normale, in het midden was hij ongeveer 100 pet., in liet zuiden |75 pet., .tot 100 pet. boven normaal. In de Bildt werden 121 uren zonneschijn waargenomen tegen 154 normaal.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2