Bekendmaking aan alle bewoners van Zeeland. I. lOIFTim Ir. finaal! liddillai Kerknieuws. UUrwQs. de brug, hetgeen tooit de betrokken streek van groot belang is, zoodat het niet billijk te achten zou zijn indien de kosten uit sluitend voor rekening van de gemeente Tholen kwamen. Middelburg. Van de Vrijdagavond van wege den voormalige» turnkring Walche ren van het K.N.G-V. gymnastiek vijf kampen voor he eren is de uitslag, dat werd toegekend in den eersten graad een diploma eerste prijs aan P. J. Sturm van Willielmiha, een diploma tweede prijs aan J. Andriessen en P. T'aal van Wilhel mina, P. Oappon van Medioburgum' en A. Tabak en R. Besuijnen van de V-T.V-. In den tweeden graad een diploma eerste prijs aan J. P. Sturm van Wilhelmina, een diploma tweede prijs aan A. de Jonge, J. de Munck, G. Antheunisse van Wiï- helmina, W. J. Roose, J. de Smidt van IMediojburgum, D. Cl v. d. Kop en W- Florisse van V. T. V-. Ben dicploma derde prijs aan J. Geervliet van Wilhelmina, K. Tak van Sparta, N. Naerebout van V.T.V. In den derden graad, geen diploma: wrste prijs; tweede prijs aan W. Reijniersè van Medioiburgum; en M. Coppijn van Sparta; een diploma derde prijs aan P. Goe man, J. Jacohse van Wilhelmina, J. Goe man, A. Kampman, J. Dorieijn vain Medio- bnrgnm; OhScheers van Sparta, Zi. v. de Berge en M. Steenaard van V. T. V. De eerste vereenigingsprijs werd be haald door Wilhelmina, Middelburg, ter wijl V. T. V., Vlissingen en Medioburgum met een even hoog aantal punten een tweede prijs werd toegekend. Vrijdagavond j.l. hield de afd. Middelburg van den Ned. Chr. Fabr. en Transp. arb. bond in het gebouw der Chr. Jong. Vereen, alhier haar eerste jaarver gadering. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer M. Boone, zette deze in het kort uiteen, wat de afd. in haar eerste levensjaar heeft verricht. Hij wees daarbij o.a. op den grooten bloei die de afd. reeds ten deel is gevallen en sprak de hoop uit, dat onder Gods zegen de afd. verder moge groeien. Daarna werd door den secretaris, den heer F. Adriaanse, het jaarverslag uitge bracht, waaraan wij o.m. ontleenen, dat de afd. begon met 7 leden en thans 531edeni telt.Gememoreerd wordt verder het werk dat de Chr. Besturenbond voor de afd. heeft verricht, waarbij de afd. is aan gesloten. Verder heeft de vereeniging zich als lid aangesloten bij de Vereen. Bureau voor Beroepskeuze. De penningmeester, de heer J. Bpone, bracht hierna het finan- ciëele verslag uit, waaraan ontleend zij, dat over 1926 is uitgekeerd aan werk- loozen een bedrag van f339.50. Nog werd verslag uitgebracht door den afgevaardigde in ..de plaatselijke commissie het t.b.c. fonds van D.E.L., waaruit blijkt, dat 31 leden zijn aangesloten bij dit fonds. Geen enkel lid heeft hulp moeten ontvangen* Namens den Chr. B. B. sprak de heer A. S. Boone, die de afd. met haar eers ten jaardag feliciteerde en die wederom de medewerking inriep voor den arbeid die op het sociale terrein moet worden verricht. Spr. spoort de leden aan, allen daartoe krachtig mede te werken. De feestvergadering werd afgewisseld door zang, muziek en voordracht. Prince s sedag. Er moge dan al niet gesproken kunnen worden van een grootsch opgezet feest, toch mag gecon stateerd worden, dat Zeeland's hoofdstad Zaterdag op waardige wijze den 18en verjaardag van onze Prinses Juliana, in het yervolg "Prinses van Oranje, heeft gevierd en in de eerste plaats het bestuur van Uit het VolkVoor het Volk kan weer met voldoening terugzien op dezen dag. Indrukwekkend was 'het gelui des morgens. Druk werd er gevlagd. Opwek kend was de carillonbespeling van 12 tot 1 uur. Druk bezocht was het kerkcon- cert in de Nieuwe Kerk, dat gegeven werd door den heer- Ferwerda (orgel) en dr v. d. Kamp (zang). Er werd een zeer mooi programma ten gehoore gebracht. Onder de aanwezigen werd o.a. opgemerkt, de commissaris der Koningin, Jhr Mr J. W. .Quarles van Ufford. De bijeenkomst werd aangevangen met de door allen staande medegezongen twee coupletten van het Wilhelmus en gesloten met het gezamen lijk zingen van de zegenbede uit Gez. 96. Waren wellicht een duizend menschen naar de kerk gegaan, nog veel meer waren naar het Molenwater getrokken, waar van half drie tot half vijf een muziekuit- vo e r i n g werd gegeven door het Mid- flelburgsch muziekkorps onder leiding van den heer J. H. Caro. Buiten het officieel© programma om had vervolgens ©e» optocht plaats ra*, ee* clubje van een 25-tal jonge fluitisten, die deze muziek onder leiding van den heer Mervel hebben bestudeerd. Het groote evenement van den dag was echter tot des avonds bewaard, ui. de licht stoet. Daarvoor was veel belang stelling. De tram bracht veel belangstel lenden uit Vlissingen en Souburg aan. De bewoners van overig Walcheren schenen niet veel belangstelling voor dit avond feest te hebben. Toen de eenigszius vertraagde tram van half negen de Langeviele binraenbrug was gepasseerd, werd onmiddellijk begonnen met het samenstellen van den stoet en bleek reeds daarbij dat de voorbereidende regeling, onder leiding van het bestuurslid den heer E. Berdenis van Berlekom, uit stekend was. Honderden kinderen met giorno's in verschillende kleuren en mo dellen, maakten deel uit van den stoet. Het Dag. Bestuur vair Uit hel Volk had plaats genomen in een auto. De gymna- stiekvereeniging „Medioburgum" bracht een pyramide van oranje giorno's'' op een een wagen, waar naast en achter een groot deel der leden medewandelde. Op de hoe ken van dezen wagen werd af en toe bengaalsch vuur ontstoken. De damesgymnastiekvereen. „Achilles" had bijzonder veel werk gemaakt van haar groep, die tevens een schitterende propa ganda werd voor de turnzaak. Een brug boven op een wagen en daar rond gegroe peerd de flinke grootere en kleinere turn sters, gevolgd door de overige leden, en dit alles keurig verlicht. Een goed idee was ook het gebruik maken van een schijnwerper. De buurtcommissie Dangeviele en Pot- tenmarkt kwam uit met een auto, die om gevormd was in ©en oude carros, uit de tijden, toen men nog niet .aan mecha nische trekkracht dacht. De wagen van de Chr. Geheelonth. Ver een. bracht een voorstelling van de el lende van het drankmisbruik. Een drietal firma's had dezen stoet aangegrepen om reclame te maken voor haar zaak, n.l. het alom bekende „Huis met de Roode Pilaren" van ,de firma Schulte en Thieme,, dhr Adrs C. van de Kamer die reclame maakte voor de door hem vertegenwoordigde Amstelbrouwerij, en dhr W. Vermeulen Jr, die aan het pro duct van de door hem vertegenwoordigde Zuid-Hollandsche bierbrouwerij door een passende reclame op zijn auto bekendheid gaf. Tevens had hij de attentie gehad zijn tractor beschikbaar te stellen voor het trekken van een wagen, waarop de kleinere verpleegden uit „Kinderzorg" za ten en waarachter de grootere kinderetn! uit. deze stichting medehielpen. De groep van de Ambachtsschool was in een woord keurig. In het bijzonder de electrische verlich ting van het geheel was eenig. Met deze groep electrisch verbonden volgde direct die der leerlingen van school G, die ge kleed in Oranje, een bijzonder aardig groepje vormden. De leerlingen der Chr. Kweekschool hadden zi'Ji ook zeer be ijverd een aardige groep te vormen, en hun arbeid aan den keurigen transparant mag zeker niet onvermeld blijven. Even min de transparant, die door de welpen der padvinders werd medegedragen, de versierde en verlichte vliegende Hollan der, de sportwagen omgetooverd in een vogelkooitje, de parapluies, al of niet ge kleurd met de daaraan bevesLigde gior no's. Ten slotte zij gememoreerd de groote medewerking van de tamboers, hoorn blazers en pijpers van de beide padvin- ders organise ties hier ter stede en van hun collega's uit Vlissingen, alsmede van de beide muziekkorpsen, het Middelbnrgsche en dat van den Houthandel Walcheren. De stoet is getrokken door straten, langs pleinen, grachten, singels en kaden en gadegeslagen door duizenden. Vooral als de stoet langs het water trok en de dui zenden lichtjes in den waterspiegel weer kaatsten was de aanblik tooverachtig. Het was ruim 10 uur toen de stoet op de Markt terugkeerde, en hier een onder persoonlijke leiding van den commissa ris van politie zeer groote open gehou den ruimte gereed vond voor een jflin- ken opmarsch. De loopende deelnemers kwamen pp het verhoogde deel met het front naar het stadhuis te staan, op de pui waarvan zich o.a. de commissaris der Koningin en de burgemeester met hun familie bevonden, terwijl de wagens tegen den trottoirband aanstonden. De padvinders deden eerst een tgptoe hooren, waarna de fluitisten onder hen het gebed uit de Russische taptoe en een Engelsch avondliedje ten beste gaven. Nadat de tamboers een roffel hadden geslagen, sloot het Middelburgsch muziek korps het feest met het Wilhelmus, waar na een hoera door den leider van den stoet ingezet door honderden werd her haald. Dit onder korte Bengaalsclie ver lichting van het plein. Gees. De houw van het abattoir is gegund aan Voet en De Waal te Honta- nisse, de laagste inschrijvers. Ter gelegenheid van den 18en ver jaardag van Prinses Juli'ana had Zater dagmorgen en -middag de gebruikelijke carillon-bespelihg plaats. In sommige stra ten, vooral in de Lange Kerkstraat, werd druk gevlagd. Van half vijf tot half ze ven gaf „Hosanna" een concert op de Groote Markt, waarvoor veel belangstel ling bestond. Het programma, waaronder enkele volksliederen era ook enkele nieuwe nummers (die goed ingestudeerd bleken to zijn) werd op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Des avonds maakte „Eupho- nia" een muzikale wandeling door een deel der stad. Aan belangstelling viel daarbij vooral niet te Idagen. De buurtvereeniging Heernisseweg had dep kinderen der lede» een feestmiddag bereid. Te half drie marcheerden de; kin deren, getooid met Oranje, iri -optocht, voorafgegaan door een tamboer en twee vlaggendragers, naar de Sfelksalon „de Landbouw", waar zij in de Bioscoop tot oageveer vijf uur prettig werden bezig gehouden. Benige aardige films werden] vertcond, terwijl de kinderen door ver schillend* versnaperingen werden ver rast. De heer D'. Dl v. d. Bout, wethouder dezer gemeente, is ernstig ongesteld. Hij heeft een operatie moeten ondergaan en wordt thans in het Ziekenhuis, aan den Oostwal verpleegd. De toestand is naar omstandigheden redelijk wel. Vlissingen- Een voorbijganger zag Vrij dagmiddag een huilend kindje op het Droogdok, hetgeen zijn aandacht trok. Uit gebaren van het verschrikte kind kon hij opmaken, dat vermoedelijk een kame raadje te water was gevallen. Toen ook zag de man eenig geborrel in het water. Hij stak daarna een zijner voeten in het water, waaraan een voorwerp bleef han gen, hetgeen inderdaad een kind bleek t.e zijn. Het kind werd dadelijk uit het water gehaald en het bleek meer dood dan levend te zijn. Door een inmiddels ver schenen arts, werd de kunstmatige adem haling toegepast, waarna het kind naar het gasthuis werd overgebracht. In de Vrijdagavond gehouden jaar- lijkscha algemeene vergadering van de Vlissingsche Vrijwillige Burgerwacht, bleek uit het jaarverslag van den secretarie, dat in hét afgploopen jaar de belangstel ling en deelname aan de schietoefeningen door de leden zeer bevredigend was. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren M. v. d. Beke Oxllenfels en J. Marijs, en gekozen de heeren J. Nonnekes en L. Biesta. Hierna werd mededeeling gedaan van den uitslag der gehouden schietwed strijden 19261927 en had de prijsuitrei king plaats. 's-Gravenpolder. De nummering der can- didatenlijsten voor den Gemeenteraad is. als volgt: Nr 1 D. Joziasse St. Geref., 2 B Vermue R.K., 3 Clhr. C- Verhuist A.R., 4. Ja- hannes de Koster Oud St. Geref., 5 L. Schouten Vrijzinnig. Borsselen. De volgorde der candidaten- lijsten bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing is als volgt: 1 Groep Protestantsehe kie zers, J. Brainooge Jr., 2 lijst Geref. Gem., 3 R -K. lijst, 4 Anti-Rev. lijst. 's-H. Arendskerke. Toen de heer Cl- uit Middelburg zich Zaterdag met zijn auto on der deze gemeente bevond, heeft hij bij het uitwijken voor een troep meisjes het cogeluk gehad tegen een boom te rijden met het gevolg, dat zijn auto- nog al beschadigd werd. De heer Cl- zelf werd inwendig verwond doordat hij achter het stuur zittende daardoor getroffen werdi. Wlltwtminadorp. Benoemd tot leerling telegrafiste standplaats Middelburg mejl. J. E. Eijke, alhier. Kapelle. Door het bestuur van de Vei- lingsvereen. Kapelle-Biezelinge en Omge ving is besloten in het Huishoudelijk regle ment vast te leggen „mits goedkeuring van de algemeene ledenvergadering", dat min stens een derde der bestuursleden buiten Kapelle-Biezelinge moet wonen. Als be stuurslid bedankte dhr J. Sonke te Krui- ningen. Uitslag wedvlucht van Lier (B.), gehou den dooi' de P.V. „de Snelle Vlucht", op 30 April 1927. In concours 41 duiven, los 1 uur, wind Noord-Oost. Afstand van Lier tot Biezelinge 56.2 K.M., tot Kapelle 57-4 K.M., tot gehore 54 K.M., 's H. Arendskerke 64.9 K-M. Aankomst le' duif 1 u. 43 m!iin. 5 sec. Ie, ,2e en 5e prijs J. M. Fraanje te Biezelilnge; 3e, 6e en 9e prijs J. L- de Jager te Kapelle, 4e pi'. M. Willemsteih te Schore; 7e en 10e pr. A. J- Koeijers te 'sH. Arendskerke. '8-Heerenhoek. De Juliana-collecte voor het Drentsche veenkind heeft alhi|er f23 50 opgebracht. Een mooi succes voor de kleine collectanten. Krabbendijke. Vrijdag vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig dhr S- de Kok met kennisgeving. De voorzitter herinnert dat morgen 30 April onze geliefde Prinses Juliana haar -18e verjaardag hoopt te vieren. Bij deze voor haar en geheel ons Nederlandsehe volk zoo gewichtige gebeurtenis, stellen B- en W. voor een telegrafischen gelukwensch te zenden, en vertrouwt dat de Raad en geheel de ge meente hiermede zullen instemmen. Aldus besloten. Notulen werden gelezen en goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Daarna wordt mededeeld dat het gemeenteverslag over 1926 ter visie ligt. Voorgesteld wordt eenige weggedeelten, welke eigendom dër gemeente zijn, die voor haar geen1 gel delijke waarde hebben, te verkoopen aan het Rijk, voor de nieuwe weg, voor f 1. Aldus besloten. Na eenige af- en overschrijvingen wordt het verhoudingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting 1927'28 vastgesteld op 13. Voorts wordt besloten om 6 schoolbanken te verkoopen voor f 250 per stuk, aan de bijzondere lagere school Oostdijk. Daarna' wordt op de gebruikelijke wijze do vergadering gesloten. Schore. Zaterdagmiddag werd het stof felijk overschot van dhr W. Rijn alhier ter aarde besteld. Aan de groeve werd gesproken door den burgemeester, dhr M. in 't Anker en Ds Diederiks. Re oudste zoon van de overledene dankte voor de eer aan zijn vader bewezen. Met- dhr- Rjpi is «sa be&esld® figuur uit de gemeente Schore heengegaan. Gedu rende meer dan een halve ®euw had hij kitting in verschillende bestuurscol leges van gemeente, armbestuur, kerk e.a. NU»o. Zaterdag werd door het hoofd- stanbureau de volgorde bepaald der cali- didatenlijsten voor de aanstaande gemeen teraadsverkiezing: 1. A.R., A. Slabbekoom ©.St.; 2. Herv. kiezers^ II. Dane ©.at; 3- R. Katli., Jan Vermue e..a. 4. Si Geref. partij, Jcos Mol e.a.. RINand-BcKi. Vertrokken in Maart: Cl. van Iwaarden en vr. naar Kapelle; van Wallenburg naar Koudekerke; I. G. Leen- dertse en vr. naar Krabbendijke; N. A- Weststrate naar Leiden; J. gents© «aar Iei'seke, J. A- Leijs en gezin naar Sove reign Canada; A. Steur geb. d'Hondt naar Bcigen op Zoom; J. J. Tieleman en vr. naar Middclharnis. Vertrokken in April: Th. J. Machiels en gezin naar Ossendrecht; J. Jansen en gezin naar Santvliet (B); I. J Walra ven naar Bergen op Zoom; J. de Kok naar Amsterdam; F. Neva en gezin naar Breda; Jannetje Zandee naar Krabbendijke; J. van Zweden en gezin naar Baarland; C|. A. Vorweij naar Bergen op Zoom; H. J. Sentse naar Werneldirage; J. Hoogs,trate naar Waarde; L. L. Moerman naar Krab bendijke; J. de Boei' en gezin naar Wil lemsdorp; M- J. v. d. Ende naar Leiden; J. Zonnevijle on vr. naar Chattum, Canada. Ingekomen in Maart: J. Jansen en gezin uit Sanivliet (B); H. Wagenaar en ge zin uit Ellewoutsdijk; Th. J. Machiels en gezin uit Ossendrecht; F. K. Koeman en gezin uit. Waarde; J. Verlare en vr. uit Krabbendijke; A. W. van Wagenijn- gen uit Zevenbergen; S. Stevens© en ge zin uit Krabbendijke; Cl- Korstanje en ge zin uit Schore. Ingekomen in April: H v. Kaïnpen uit Gravenhage; W. P. Kole uit Kapelle; A. Verschuure uit Krabbendijke; O- van Schaik en gezin uit Rotterdam. Arnemuiden. Zaterdagavond werd door do muziekvereen. „Arne's Genoegen" al hier een muzikale wandeling door de gemeente gemaakt in verband met den verjaardag van H. K. H. Prinses Ju liana. Bij den burgemeester werden enkele nummers ten hoste gegeven. Het is te be treuren dat tijdens deze omwandeling de straatjeugd er op uit was. de goede orde te verstoren, door luidruchtig en baldadig geschreeuw. Koudekerke. Vrijdagmiddag was het bui tengewoon druk op het dorp. Bij het gemeentehuis stond een drom van men schen, die getuigen wilden zijn van het voltrekken van ©en huwelijk tusscheneen weduwe van 79 en een Weduwnaar van 72 jaar. Verschillende fotografen waren tegenwoordig, om door een opname op de gevoelige plaat dit feit te vereeuwigen. Te 2 uur, bij aankomst van het bruids paar, dat gearmd kwam aangestapt en een flink figuur maakte, werden de lenzen gericht en een foto genomen. Na afloop der huwelijksvoltrekking werd het echtpaar bij het verlaten van het gemeentehuis uit de menigte rijkelijk be strooid. Door een der fotografen werd het echtpaar een autoritje aangeboden. Het echtpaar nam hierop plaats in de auto, de eclitgenoote met een ruiker tul pen. Nog even werd een 'kiek genomen en daarop een toertje rond het 'dorp gemaakt en verder een rit over Middelburg en Vlissingen. (VI. Crt.) Domburg- Donderdagavond werd de door het voorloopig Comité voor Chr. Winter- lezingen, belegde vergadering .om tot op richting eeraar vereeniging voor Chr. Win- terlezingen te geraken, gehouden, in Reho- böth, waar ongeveer 35 belangstellende bezoekers aanwezig waren. Na uiteenzet ting van het doel en de werkwijze, door de beide hier staande predikanten, Ds Visser en Ds Swaan werd. door de aan wezigen een vereeniging opgericht met ongeveer 30 leden, en de minimum con tributie bepaald op f 1 per lid. Getracht zal worden, zooveel mogelijk leden te winnen, waarvoor enkele personen de ge meente zullen rondgaan. 'Nog werd een garantiefonds ingesteld en staande de ver gadering ingeteekend voor f 80. Het voorloopig Comité, werd op voorstel van Vioorthuijsen bij acclamatie tot Be stuur gecontinueerd en bestaat dus uit drie Gereformeerden en drie Hervormden, w. o. de beide predikanten. Voorts werd be sloten, om den volgenden winter vier lezingen te doen houden. (Pas Zaterdag morgen, te laat voor ons nr van dien dag, ontvangen. Red.) Si Laurens. De candidatenlijsten voor den Gemeenteraad zijri als volgt "genum merd; 1. Vrij© lijst (Kwefckeboom), 2. Ö.H. (Franoke), 3- A.R. (Van 'tHoff), 4. S. G. P. (Wisse.) Aagtekerke. Zaterdag werd alhier de eerste Emma-bloem-collecto gehouden, welke een bruto-opbrengst had van f22.42. De 4 meisjes die zich hiervoor beschikbaar stelden, verdienen een woord van dank. Terneuzen. Ter gelegenheid van den 18en verjaardag der Prinses, werd Zater dagmorgen op de Qhr. school, Jozina- straat, (hoofd dhr P. Lankamp) en op' de Clhr. U.L O.-school (hoofd dhr H. Heersen ma) een Juliana-feest voor de kinderen, georganiseerd. Door het onderwijzend per soneel werden verschillende gebeurtenis sen uit de geschiedenis van h©t Koninklijk Huis verteld, terwijl door de kinderen vaderlandsche liederen gezongen werden. Aan allo kinderep werd een nieuwe foito van II. K. H. Prinses, Julilana uitgereikt, ter herinnering aan dezen feestdag. Het muziekgezelschap „De vereenigde Werklie den" maakte 's avonds een muzikale wandeling door de stad. Sedert bjjna It jaren wordt deor Meeree- en Jengeheeren-kleedlng verkocht. De recommandatie die wij door «ps reëel zakendrjj ve* verkregen is van diea aard, dat wij steeds grooteren omzet kregeneen duidelijk bewijs dus, hoe wij weten oaze cliënteeie te bedienen. Indien U een Costuum, Gabardinejas, Hoed, Pet, Overhemd, Das of Bretels noodig mocht hebben, kom dan in bovengenoemd ma gazijn eens zien Daar kospl men akseluut het goeitkoopet. 'Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Breda, J. H. H. van Beemi te Nieuw-Vennep. Te Opwierde, L. J. Wes- seldijk te Wanneperveen. Aangenomen naar Spankeren, S. W. C. Ort te Boi'culo. Naar Dcdemsvaart, W. A. Zeijdner te Bergh. Naar Haarlem, L. J. van Leeuwen te Hilversum. Geref. Kerken. Beroepen te Zierikzee, J. Oosterveen te Wilnis. Te Raamsdonk, G. Tom, cand. te Hilversum. Aangenomen naar Zuidwolde, J. F. de Gier, cand. te Waarder. Bedankt voor Schoonoord, J. F. de Gier, cand. to Waarder. De heer- J. Wiep leema, Theol. cand. te Bedmn zal na 1 Juni a.s. gaarne een eventueel ,op hem uitgebracht be roep in overweging nemen. Docent A. van der Heijden. Naar )rDe Wekker" meldt, blijft het met docent A. van der Heijden van de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apel doorn gevestigd, nog altijd zij het lang zaam vooruitgaan. Jubileum C. Wee da. Het was gis teren. 1 Mei 45 jaar geleden, dat de heer C, Weeda, Directeur aan de Christelijke Kweek school te Middelburg zijn onderwijzersloopbaan aanvaardde. De heer Weeda werd op 15 Juni 1863 te Dordrecht geboren. Aanvankelijk was hij na zijn schooljaren werkzaam op een kantoor, waarna hij van 18801882 de lessen volgde aan de Rijksnormaallessen te Dordrecht. Ge durende dien tijd fungeerde hij eerst eenigen tijd als kweekeling aan de Chr. school te Tiel en daarna, gedurende ongeveer 11/2 jaar als kweekeling aan de Chr. school van de Herv. Gem. (hoofd de heer van Buren) te Dor drecht. Nadat op, 22 April 1882 de onderwijzers akte was behaald, werd de heer Weeda op 1 Mei van datzelfde jaar onderwijzer aan dezelfde school te Dordrecht, waar hij als kweekeling werkzaam was geweest. Deze be trekking werd op 1 Juli 16 verwisseld met die van hoofd der bijz. school van de con- fessioneele vereeniging te Domburg. Tien ja ren later volgde een benoeming tot hoofd aan de bijz. school v. d. Vereen, van Geref. Onderwijs te Middelburg (Gravenstraat), welke betrekking hij bekleedde tot 1 Aug. 1906, toen bij als hoofd der bijz. Mulosobool van dezelfde vereeniging in functie trad. Op 1 Mei 1910 werd de heer Weeda be noemd tot Directeur der Bijz. Kweekschool le Middelburg. Hij heeft in deze betrekking een voornaam aandeel gehad in de opleiding van eenige honderden Chr. onderwijzers en onderwijzeressen. Onder de oud-leerlingen der Chr. Kweekschool te M'burg zijn er verschei dene, die een eervolle positie pjj het Chr. Onderwijs of ook wel daarbuiten faekleeden. Zij zullen zich altijd de degelijke opleiding aan de Middelburgsohe „kweek" en daaronder ook de lessen van den heer Weeda met dankbaarheid herinneren. Avondschool voor N ij v e r- h eid s o n d e r wij s te Middelburg. Onder voorzitterschap van den Burgemeester, van Middelburg, den heer P. Dumon Tak vond Vrijdagavond de eind-vergadering plaats van den cursus 19261927 der Avondschool voor N ij verheidsonderwjj s, alhier. Nadat was vastgesteld, welke leerlingen naar een hoogere klasse konden worden bevorderd en aan wie het einddiploma kon worden uit gereikt, richtte de voorzitter een woord van afscheid tot den heer J. H. Vervenne, die met ingang van 1 Mei ontslag heeft ge vraagd. De voorzitter bracht hierbij in her innering de trouw en de toewijding, die de heer Vervenne gedurende de 25 jaren, dat hij aan de school was verbonden, heeft ge toond en zeide hem hiervoor dank. Bevorderd werden van de le naar de 2e klasse: J. M. van den Berge, J. van Driel, D. P. Klaassen, P. J. Klaassen, B. Kleinjan, P. Koeman, C. P. van de Koorde, A. Lindenberg, B. Mabesoone, N. J. Mesker, D. Midavaine, J. Monlenaie, N. de Munck, J. C. Net, A. Neu- féglise, A. Paulé, Peene, G. Remejjn, C. Reijnhoudt, J. Ruijs, J. Roose, A. Schoe, B. Schoenmaker, W. C. Sturm, C. Tatenhove, J. P. den Toonder, P. Visser, allen te Mid delburg. W. la Soe, Arnemuiden, C. de Gof- fau, N.- en St.-Joosland. W. Cijsouw, C. de Kam, D. de Smit, allen te O.- en W.-Souburg. C. Jongepier, C. P. Klaassen, W. Lorier, J. Vinke, allen te Koudekerke. J. Geschiere te Biggekerke, J. van der Hage, J. Vreeke, allen te Domburg. F. J. de Muijnck, P. van Sorgen, beiden te Veere. P. J. Hiilebrand, P. Wal raven, beiden te St.-Laurens. Niet bevorderd 13 leerlingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2