Gemengd Nienws. Telegrammen. Laatste Berichten. Opeiste tetapiop ee ïerpaclp Ilom hrlaipUgii, Sistcdiogii, iib. Rechtszaken Marktberichten, Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Berichten over onze adverteerders. nootschap voor In. en Uitwendige Zending een Zenrlingstentoonstelling ingericht, we!- ko in het. bijzonder de aandacht vestigt op den Lutherschen Zendingsarbeid op de Eatoc-eilanden (West-Sumatra), waar de zendelingen Schroder en Stsinhart werken. Ds H. Kwint, Ned. Herv. predikant te Utrecht, herdacht gisteren den dag, waar op hij voor 30 jaren in het ambt te N. en St. Joosland bevestigd werd. In' 1901 ging hij naar Gorindhem, om zich 6 Maart 1910 aan de Utrechtsche ge meente te verbinden. De Salatiga-Z en ding zal 28 dezer te Utrecht haar jaarlijksche vergade ring honden, waarin de zendelingen Ka'- belitz en Bax, die spoedig naar. het zen. dingsvelü hopen terug te kunnen keeren, een woord van afscheid zullen spréken. „J ach in". Op de in de Paasch- week gehouden vergadering van 't Hoofd bestuur van „Jachin" werd besloten de e.v. jaarvergadering D.V. te houden op Woensdag 13 Juli te Scheveningen. Aan den vooravond zfil in den gebruike- lijklen. bidstond voorgaan Ds J. A. Taze- laar van Rotterdam. In de morgen vergadering zal de ge houden enquête aan de orde worden, ge steld, terwijl voor de middagvergadering een spreker is uitgenoodigd om een zeer belangrijk onderwerp in leiden. Baarland. Men schrijft ons: Kerkvoog den ,en Notabelen besloten Dinsdagavond met ingang van 1 Juli a.s. het heffen van een Tioofdelijken omslag in te voeren. Door toetreding bij den Raad van Beheer is al het geld (Opgeraakt, zoodat het Be stuur hiertoe zijn toevlucht neemt. Zelfs willen ze kapitaal vervreemden, om ge wone onderhoudskosten te dekken. De secretaris-ontvanger heeft tegen 1 Juli ontslag genomen, terwijl ook de presi dent-kerkvoogd ernstig over heengaan denkt. Ongelukken. Gisteren is te Rot terdam de 16-jarige M. onder een auto bus geraakt, toen hij liep te voetballen. De jongen was op slag dood. In het hospitaal te Heerlen is aan de bekomen verwondingen overleden de ongehuwde mijnwerker S. uit Spekholzerheide, die een dag of tien geleden door de electriscbe tram was aangereden. - Te Zutphen is de 29-jarige vrouw van een schipper uit Amsterdam met een been in de tros staal draad beklemd geraakt, waardoor dit lichaamsdeel werd afgeknepen. Gisteren is de 22-jarige arbeider R., te Barneveld, bij het lossen van een wagon hoornen aan liet station aldaar, onder een val lenden boom geraakt en gedood. Gis teren is te Utrecht bij de tunnel een 70-jarige vrouw onder een zwaar beladen wagen geraakt en overreden. De dood trad onmiddellijk in. Te Heiloo, hij Alkmaar, is bij het voederen van goud- visschen een vierjarig kind in een vijver verdronken. Te Rijnsaterwoude is een 23-jarige arbeider te water geraakt en ver dronken. Te Wiexingerwaard is de 17- jaxige B., die met een ijzeren wentel, getrokken door een paard, op weg naar huis was, op onverklaarbare wijze in de sloot geraakt en onder het zware blok terecht gekomen. De dood moet onmiddel lijk zijn ingetreden. Te Rotterdam is een 9-jarig meisje, dat plotseling de drukke v. d. Tak-straat overstak, door een auto overreden en gedood. EenoudeFriesche hofstede verwoest. In den nacht van Zondag op Maandag is als slachtoffer van het vuur gevallen een op den tweesprong van den weg ter Idzardt—Nijeholtpa ge legen oude Stins, die vroeger bewoond is geweest door het oude Friesche geslacht der Idzarda's. Het huis dat vroeger ge heel door grachten omgeven was en dat met z'n kelders en onderaardsche gewel ven vroeger een sterke burcht moet zijn geweest, heeft in den loop der jaren zijn oorspronkelijk karakter vrijwel geheel ver loren en de stoep en het torentje op het dak, waarin nog steeds een bel hing, waren eigenlijk nog de eenige uiterlijke teekenen, die aan de vroegere grootheid herinnerden. Er zijn sterke aanwijzingen, dat liier brandstichting de oorzaak is. Ongeveer half vier in den morgen werd er aan het slaapkamerraam geklopt en zag de bewoner een wielrijder van zijn erf den weg op gaan. Op hetzelfde oogen- blik stond reeds alles in vuur en vlam. Vermoedelijk heeft de brandstichter dus willen voorkomen, dat er menschen in het vuur zouden blijven. Een paar kinderen hebben toch nog lichte brandwonden be komen, doch overigens hebben allen zich nog juist bijtijds kunnen redden. Evenwel is er verder niets gered en het geheele beslag vee, 35 stuks, is met schuren, f iftm ^tlV6n^ar's enz- verbrand; ook is 11800 aan geld verloren gegaan. De be woner, Jozef Eikkelboom, die het huis had verkocht en dit met een veertien dagen zou verlaten, had het geheel veel te laag verzekerd: Aan groot gevaar ontsnapt. In de woning van de familie S. aan den Meeuwenderweg te Groningen is gisteren avond, tijdens afwezigheid der ouders, brand ontstaan in het slaa.pvertrek, waar twee kinderen, resp. van drie en van vijf jaar, sliepen in een bedstede. In een kist, welke in dit slaapvertrek dicht bij de bedstede stond, was een broedmachine geplaatst, waarin een lamp brandde. Te ongeveer .kwart over negen ontdekten de buren, dat er brand woedde in het achter huis, waar de twee kinderen sliepen. Zij snelden te liulp en slaagden er in de kinderen in veiligheid te brengen. Het vuur werd met vereende krachten »e- bluscht. (Tel.) Uit de gevangenis. In de Bel. gischen Kempen spreekt men nog veel over de bende Nauwelaerts, wier lang. duiïg, proces te Antwerpen zoo'n belang stelling wekte. Nauwelaerts zelf, vertoeft in de gevan genis te Leuven. En hij is er nog even strijdlustig als voor do assisen te Ant werpen: Voortdurend is hij met zijn zaak bezig, stelt verslagen op, trachtend een herziening van zijn straf te krijgen. In dezelfde gevangenis vertoeft Thuys- baert van Lokeren, gevonnist met de bende Van Hoe-Verstuyft te Gent, die ook de streek door inbraken onveilig maakte. Hij werd veroordeeld wegens diefstal. Nog steeds verklaart hij onschuldig te zijn. Te Gent werd verleden week een gevan. gene begraven, die twee en dertig jaar wegens moord in den kerker had doorgeu bracht. Destijds had hij heel wat ver zoekschriften om vermindering van straf aan Kamer en Senaat en aan koning Leopold II gestuurd. In de laatste jaren sprak hij niet meer over bevrijding. Hij had niemand in de wereld meer, was van zijn familie geheel alleen overge bleven. En slechts een geestelijke was aanwezig, toen de lijkkoets met de kist heenreed. Ernstige gasontploffing. In het perceel Theresiastraat 128 te Den Haag, bewoond door den heer B>., heeft gistermiddag een ernstige gasontploffing plaats gehad. De oorzaak daarvan moest igelegen zijn in de omstandigheid, dat een in het perceel werkzaam zijnde gais- fittex een lucifer heeft aangestoken1, ter wijl een gaskraan openstond welke niet was' afgesloten, zooals hij dacht. De ont ploffing, die ontstond, veroorzaakte groote materieele schade. Het benedenhuis en de eerste étage leken een ruïne. De ruiten sprongen, een plafond kwam naar bene den enz. De gasfitter bekwam eenige niet ernstige verwondingen. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse ,om de noodige maatregelen te treffen. Naar wij verder vernemen, moet tegen den gasfitter proces-verbaal zijn op gemaakt ter zake van het veroorzaken door schuld van de ontploffing. Volgens deskundigen zon hij roekeloos hebben ge handeld'. Brug ingezakt. In korten tijd is voor den tweeden keer de brug over het Overijselsclie Kanaal bij den Zandbelter- molen onder Diepenveen, in den belang rijken verkeersweg van Deventer naar Raalte ingestort. Thans geschiedde dit, doordat, er oen vrachtauto, beladen met een 20-tal varkens, over reed. Het verkeer is gestremd. Auto en varkens werden aan wal gebracht. De bestuurder kreeg geen letsel. Aangehouden. Door de Bloe- meudaalsche politie zijn in de omgeving van liet Kennemer Lyceum aangehouden S. en B., die verdacht worden in het lyceum te hebben ingebroken. B. heeft dit bekend1. De twee zijn overgeleverd aan de Haarlemsche politie, daar men vermoedt, dat zij ook schuldig zijn aan de inbraken in Haarlemsche onderwijsin richtingen, gedurende den laatsten tijd ge pleegd. Zij ontkennen dit echter perti nent. Bijna een ernstige trein botsing. Eerst thans wordt bekend, dat 1.1. Zaterdag op de eleetrische lijn Rotter damDen HaagScheveningen bijna weer een ernstig ongeval heeft plaats gehad. De eleetrische trein welke om 1.35 uur uit Rotterdam vertrekt, is n.l. tusschen den Veenweg (Nootdorp) en Voorburg, ter plaatse waar eenige lijnen samenloopen, in volle vaart door een wissel gereden. Van een der rijtuigen, waarin zich verscheidene passagiers bevonden, werden dientenge volge eenige ruiten verbrijzeld en eenige passagiers zijn door den schok min of meer gedeerd. De trein ontspoorde niet in den wissel en kwam op het linker- spoor, juist toen uit de tegenovergestelde richting, op een der binnensporen, welke de trein uit Rotterdam pas langs den wis sel was gekruist, een sneltrein uit Scheve ningen passeerde. Ware het ongeval, dat vermoedelijk aan verkeerden wisselstancl moet worden geweten, enkele oogenblik- ken vroeger gebeurd of was de Rotterdam- sche trein in den wissel ontspoord, dan zou wellicht een ernstige botsing tusschen beide treinen niet zijn uitgebleven. DEN HAAG. V. D. Het Haagsch Gerechts hof bevestigde heden het vonnis der Haag- sche Rechtbank, waarbij de 23-jarige stu dent P. C. tot zeven dagen gevangenisstraf is veroordeeld, omdat hij in Sept. 1926 op de Boorlaan alhier met een auto een student met diens verloofde overreed, waardoor de student werd 'gedood en zijn meisje gedurende eenige weken haar werkzaamheden niet kon verrichten. ROTTERDAM. V.D. In de omgeving dei- Zandstraat, Nieuwe Steeg, enz. (het oud ste gedeelte van Rotterdam) heerscht den laatsten tijd een ware ratten plaag. Bij honderden zijn ze des avonds in en om de oude woningen-waar te qemen. Thans is de hulp van den gemeentelijken reini- gings- en ontsmettingsdienst ingeroepen. VLISS1NGEN. V. D. Het s.s. Schelde- stroom, dat op 25 April van Lowestoft is vertrokken en wegens machine-defect hulpeloos ronddreef, is hier binnenge bracht. SHANGHAI. V. D. 40.000 man Zuidelijke troepen rukken van Wuliu naar Nanking op. De reden, van dezen opmarsch is onbekend. MIDDELBURG. In het gymnastieklokaal der Clhr. Kweekschool te Middelburg had den gisterenavond gymnastiekwedstrijdeii voor dames (vijfkanipen) plaats, bestaande uit oefening in 't voortbewegen, stokoefe- ning, brug, paard, rek. De uitslag was; le. graad; le prijs A- van Ron, Achilles en J. Lauwereins, Sparta; 2e pr. L. Keulen, Sparta en L. Geijsen, Vliss. Turn-vereen.; 3e pr. M. v. Hal, J. de Buck, M- Vermeulen, van Sparta, Cl. Hameling, A. Brugman en M- v. d. Boogaart van VT.V- 2e. graad; le prijs L- Minderhoud, Achil les, 2e pr. CL v. d. Woestijne, C- Rogge, F. v. d. Berg, T. Lows, J. Durink, A> Rottier, A. Maartense, Marie de Munck, G. Fastenau, N. Roth, K Daniëlse, allen van Achilles, 3e pr. M. Sanderse, J. Da niëlse, S. Rottier, Nelly de Munck, A. Anthcunisse, CL Lahruyère, L. Sturm, K- Meliefste, J. de Munck, J. de Visser, allen van Achilles, M. J. Decrop, M- de Belle en G- Vermeulen, van Sparta, S- Smoor, B v. d. Heijdt en J. v. d. Voorde van V.T.V. Het hoogst aantal punten 1ste graad werd behaald door rnej. A. van Roo en '2e graad door niej. L. Minderhoud, hei den van Achilles. De le vereenigingsprijs werd behaald door Achilles te Middelburg en de tweede door Sparta te Vlissiugen. April. 28 'sH. Hendrikskinderen, herberginven- taris, de Wilde en Heijboer. 29 Noord-Kraaijert, afbraak, Verbist. 29 Middelburg, inspan, de Neeling. 29 Oudelande, huizen, timmermanswerk plaats met machineriën, Kram. 29 Kloetinge, beestiaal, de Kok. 29 Heinkenszand, woonhuis, Van Cleef. 30 Ritthem, inspan, de Neeling. Goes, afbraak, Roosjeshof, De Wilde en Heijboer. Kortgene, koemelkerij, Heijboer. Mei. 2 Middelburg, inspan, Blaupot ten Cate. 3 Koudekerke, inspan, Loeff. 4 Zoutelande, inspan, Loeff. 4 Wemeldinge, inspan, Kram. 4 Goes, inboedel, de Kok. 5 Kruiningen, inspan, Van Dijke. 6 Zoutelande, inspan, de Neeling. 9 Vlissingen, verpachting weiland, Burg. en Weth. 10 Grijpskerke, inspan, Loeff. 11 Biggekerke, inspan Loeff. 12 Middelburg, café te 't Zand, Blaupot ten Cate. De Fa Wed. G. Oud jubileert. 30 April hoopt-de Firma Wed. G- Oud Pz. en Go. te Purmerend, haar 50-jarig bestaan te vieren. Als plaatselijke wijnhandel opgezet, heeft deze zaak zich gedurende die halve eeuw tot haar huidiigen omvang zij heeft in Holland filialen te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, en Utrecht we» ten te ontwikkelen en haar wijnhandel met de bekende Ouds kinawijn, en haar likeurstokerij kan ongetwijfeld ee:n der be. kendste in den lande genoemd worden. Thans werkzaam niet ruim 100 man personeel, heeft de firma de belangrijke export harer artikelen opgebouwd en halar eigen verkoophuizen te Soera,bajal, Sema. rang en Batavia nemen een eerste plaats in, m de rij der Indische Importhuizen'. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg werd heden aanbesteed het omleggen van den toegangs weg van den Rijksweg naar het haventerrein over den gedempten Westspuiboezem te Bres- kens, met bijkomende werken, behoorende tot de havens in Zeeland. Raming f 6750. Inschrij vers: Iz. C. Dubois, Breskens f7029; P. J. v. d. Sande, Breskens f 6617W. de Bokx, Hoek f6600; J. F. Cornelus, Hoofdplaat f6533; M. Wandel, Sohoondijke f6460; Th. Cambier, Breskens f 6120. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Straatschenderij; O- d. P., Hoieidekemskerke f10 of 10 d.; z.v. loopen over een anders grond waaln. van de toegang is verboden: D. d. H., 's> TL Arendskerke f5 of 1 w. t.scn.; eieren! van wild zoeken; J. S-, M- "d. J., J. V-, Ellewoutsdijk, ieder een berisping, L. S-, Eiezelmge, f3 of 3 d.; reglement op de wegen en voetpaden; J. d. S„ Börssele f5 of 5 d.; op openbare plaats geplaatste wagen des avonds niet verlichten; W. L. P. .Antwerpen f5 of 5 d.; vuilnis werpen tegen liavendam te Colijnsplaat: C. J. IC., Golijnsplaat f5 of 5 d.; met een rijwiel niet behoorL rechts houden: 'M. D. R., Goes, f3 of 3 d.; M- L„ Kruiningen f3 of 1 w. t.sc-h.; *s avonds met auto rijden zon der voldoende licht: R. A. S-, Middelburg, f5 of 5 d.; B. V-, Goes f 10 of 10 dl; 'g avonds fietsen zonder licht: D. V., Clou lijnsplaat, W H., Heinkenszand f7 50 of 5 cl naam van den schipper niet op zijn schip hebben: Ei. v. 0-, Rotterdam, S,. cl. V-, Antwerpen, A. v. S., Raamsdonk f.5 cf 5 d.; dronkenschap; G. J. P. M- N„ Kloetinge drie dagen hechtenis, LV., Goes, 3e herh., drie weken hechtenis en! opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van zes maanden. Politierechter te Breda;. Maandag werden o.m. de navolgende za. ken behandeld en uitgesproken: P. G. B veldarbeider, te St. Phili'psland zou op 18 Febr. opzettelijk een paard pijn liebbeal veroorzaakt, door een touw om de tong van dit dier te doem en daaraan met geweld te trekken. Do offi cier van justitie eischte tegen den1 niet verschenen verdachte ©en geldboete van f20 subs. 20 d. h. De uitspraak van den Politierechter luidde evenzoo. De verdachte O- M-, commissionair te Scherpenisse, thans uit anderen hoofde ge. detineerd te Breda werd pp 16 Febr. om. der de gemeente Scherpenisse door den veldwachter dier gemeente J. de G- in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg aldaar aangetroffen en deswege aangehouden. Verdachte had zich echter tegen deze aanhouding verzet. De verdachte ontkende zich verzet te heb» ben. Tevens verklaarde hij ook niet dron ken te zijn geweest. De officier vam Justi tie eischte een maand gevangenisstraf. De uitspraak van den Politierechter was 1 week gevangenisstraf. L. CL V-, metselaar te Oud-Vossemeer had in den nacht van 5 op 6 Maart 1927 onder de gemeentel Oud-Vossemeer een glasruit aan het perceel bewoond door A. G. stuk geslagen en vernield. In deze zaak werd als getuige gehoord A. G-, metselaar te Oud-Vossemeer, die gezien had dat verdachte een hem toebeliooreai- de ruit vernielde. De beklaagde bekende. Tegen dezen verdachte luidde den eisch van den Officier van Justitie f 40 of 40 d. hecht. De uitspraak van den politïel rechter was f20 of 20 d. h. „De schrik der Friesche wouden." De Rechtbank veroordeelde den 42-jarigen koopman W. Rdie wegens zijn vele diefstallen en wandaden den bijnaam had gekregen van „de schrik der Friesche wouden", wegens diefstal van vijf eenden en een kat overeenkomstig den eisch tot twee jaar gevangenisstraf. Onverbeterlijk. Onlangs stond voor den Haarlemschen politierechter te recht een wethouder van Beverwijk, ter zake het plegen van verzet tegen de pot litio. Hij werd toen tot 14 dagen gel vamgenisstraf veroordeeld. Hij had echter verstek laten gaan en! thans diende zijn zaak opnieuw voor den politierechter tei Haarlem. In verschillende omstandigheden; vond de officier vaai Justitie aanleiding het vonnis te veranderen in een vooiwaar. delijko gevangenisstraf van vier maant den met een proeftijd van drie ja al" en de bijzondere bepaling, dat verdachte eem jaar lang geen herbergen zou bezoeken. Verdachte zeide, liever het eerste vonnis tegen zich te hooren uitspreken, waarop de politierechter hem wederom tot 14 da gen gevangenisstraf-veroordeelde. Autobusconcurrentie te Maas land. De arrondissements rechtbank te Rot terdam heeft een 34-jarigen losvverkman uit Maasland, die op den Maasdijk stukjes hout met spijkers zou hebben gelegd ten einde de banden van een autobus te laten springen, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Burgemeester contra do. m i n De Arnhemsche Rechtbank deed gisteren uitspraak inzake de strafvervol ging, die op aanklacht vam burgemeester Ploemers van Rheden was ingesteld te. gen ds .J. Pots th urn us Meijas, emeritus predikant te EUecom die beschuldigd was, van beleediging door in het Geldersch Nieuwsblad een artikel te plaatsen waarin! hij den burgemeester betichtte in een! raadsvergadering onwaarheid te hebben gesproken. De rechtbank overwoog, dat verdachte stellig beter zou gedaaln heb ben niet direct naar de pen te grijpen, doch van beleediging is niets gebleken te meer waar verdachte later' van een begane onjuistheid direct zijn verontschul diging heeft aangeboden. De Rechtbank sprak verdachte vrij van de ten laste ge legde beleediging. De inbreker die zijn porte feuille vergat. Gisteren heelt voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan de timmerman A. J. N. v. R. u'it Den Haag, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal van een aantal potlooden, eenige stukjes gummi enz., uit een school in de gemeente Rijswijk. Verdachte ontkende. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ver. dachto in den nacht, waarin de diefstal gepleegd is, niet thuis is geweest. Ver. dachte zeide1, niet te kunnen mededeelen, waar hij dien nacht wel geweest was». Verder is in de school een portefeuille gevonden (o.a. inhoudende een bankbiljet van f 10), welke portefeuille aan verdachte totncmoorcle. Verdachte kon niet verkla ren, hoe de portefeuille daar kwain. Hij had de portefeuille naar hij zeide eenige dagen tevoren verloren. Ten slotte is in de school „iets" gevonden, waarin resten van bruine boonen zijn gevonden. Volgens verdachte's hospita had hij den middag voor de inbraak bruine booneh gegeten. Het O.M achtte het bewijs door de verschillende aanwijzingen bewezen. Men heeft hier het zeldzame geval dat een inbreker meer heeft achtergelaten dan hij buit kon maken. Eisch 1 jaar gevange nisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 April, 2.30 u. Berlijn 59.23—59.27. Brussel belga 34.7234.76. Parijs 9.77—9.81. Londen 12.133/t—12.14. New-York 2.49y8—2.50i/8. ROTTERDAM. 26 April. Op de lieden in het Veilingslokaal, Warmoezieistraat 3739, gehouden veiling, werden de vol gende prijzen besteedKipeieren f 4.60 f 5.80, Eendeieren f 4.25f 5. Aanvoer 300.000 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 26 April 1927. Poters 34, uien 4.56, spinazie 210, kroten 2, wijnpeeën 2.53, kleine peeën 4.5, witlof 2123, postelein 1327, alles per K.G. Bloemkool 10.519, sla 39, beiden per stuk. raapsteel 1, radijs 2.5 3.5, selderie 13, prei 0.52.5, rhabar- ber 2.55.5, ramanas 0.5, flieren 13, seringen 9, alles per bos. Andijvie 38, peterselie 211, zuring 514, alles per kist. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Veiling van 26 April 1927. Zoete bellefleurs 20, witlof 9, spinazie 35.20, groote aardappelen 4.10, poters 22.70, per 100 K.G. Kropsla le soort "6.106.80 2e soort 2.502.60, uitschot 1.20, bloem kool 3,507.50, selderie 11.10, per 100 stuks. Rhabarber 5.105.90, prei 2.60 5.40 per 100 bos. Stoomvaart Mij. Nederland. GROTIUS (thuisr.) 25/4 v. Sabang. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 26/4 te Sahang. PRINS DER NEDERLANDEN 26/4 v. Amst. n. Batavia. KAMBANGAN 26 v. Batavia te Amst. MOENA (thuisr.) 25 v. Marseille. Rotterdamsche Lloyd. BUITENZORG (thuisr.) 26/4 v. Port Said. DELI (uitr.) 23/4 te l'enang. MAD10EN 26/4 v. Batavia te Rott. PATRIA (uitr.) pass. 26/4 Gibraltar. TOSARI (thuisr.) pass. 26/4 Perim. MIDDELBURG. Gehuwd: W. H. O. van Loon, 22 j .en J. G. Hüsken, 17 P. Ale- wjjnse, 22 j. en J. Hoogesteger, 21 W. C. Klittenberg, 42 j. en C. M. Blokpoel, 37 j. Bevallen: M. P. Lampert, geb. Hoveijn, z. J. Davidse, geb. Antlieunisse, d.E. M. Tres, geb. Demeijer, z.; L. A. Schottmans, geb. Boogaard, z. Overleden: J. P. Comelus, 75 j., ongeh1. z. W. de Jonge, 75 j., goh', met J. Gilde. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Toenemende tot krachtige later afnemende Z. W. tot N. W'. wind zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regen- of hagelbuien, wei nig verandering in temperatuur. Barometerstand van hedenmiddag 2 uur. Stand van gistermiddag 758. Uoht op voor fletser»: Donderdag 7 u. 47. 1902 i927 i Zaterdag 30 April a.s. hopen i onze geliefde Ouders WILLEM WATTEL WILHELMINA'WATTEL, Ihun 25- jarige Eehtvereenlglng H te herdenken. S Hub dankbare Kinderen S en Verloofde. St. Laurens, 27 April 1927( i Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders J0HANNIS C0RBIJN en MARIA J0NGEPIER op 30 April a.s. hun 25-jarige Eeht vereenlglng te herdenken. Dat zg nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare Kinderen en Verloofden. Middelburg, Veerscheweg. Heden overleed zacht en kalm in den leeftijd van 83 jaar en 2 maarden onze ge liefde Vader, BehuwdGroot- en Overgrootvader de heer W. RIJN Cz. Uit aller naam, Familie RIJN. Schore, 27 April 1927.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3