iinnenlasi Uit de Prorinele. Zoeklichtjes. Kerknieuws. Staten-Geseraal in staat van dronkenschap verkc erende personen werden aangebracht. Baldwin, de eerste minister van Engeland, heeft, wegens de inspanning, die zijn staatkundige plichten hem opleggen, besloten, zoo min mogelijk; meer aan open bare functies deel te nemen. In de eerste maanden zal hij daarom alleen in het openbaar verschijnen, indien dit strikt noodzakelijk is. Het Noorden van Engeland, en het grootste gedeelte van Schotland, hebben Maandag een terugkeer van den winter beleefd. Over een groote uitge strektheid heeft het gesneeuwd, in som mige districten uren aan één stuk. De wind was heel sterk. Op den Havel bij Potsdam is e e n veerpont omgeslagen. Van de 18 arbeiders die zich daarop bevonden kon den 17 worden gered, alleen een 65-jarige man verdronk. Te Boedapest is een constitueerende vergadering van den Pan Europa-Bund door nationalistische studenten uit el kaar ge'jaagd. De studenten wierpen met rotte eieren paar prins von Hohen- lohe, die de bijeenkomst leidde. Volgens een telegram uit Calcutta zijn in de laatste drie maanden in de pro vincie Bengalen ongeveer 15.000 mcnschen aan cholera overleden. Men neemt aan, dat er in deze provincie 40 a 50.000 cholera-gcvallen zijn voorgekomen. Hoe wel de ziekte zich daar steeds voordoet en tegen den zomer meestal het karakter van een epidemie aanneemt, worden ge woonlijk niet meer dan 100 sterfgeval len per week aangemeld. Een op een orkaan gelijkende s t or m, gepaard met zware stortregens heeft gisternacht te Berlijn in de open bare plantsoenen groote schade aangericht. Vele oude hoornen werden ontworteld. De Koningin en de Prinses naar E ingeland? In niededeelingen in de „Daily .Chro nicle" over het aanstaande Londensche Society-seizoen wordt bericht, dat de mo gelijkheid bestaat van een bezoek van Koningin Wilbelmina en Prinses Juliana aan de Engelscbe hoofdstad. Hulde aan Prinses Juliana. Men schrijft uil Kaapstad aan het „Hdbl.": Op initiatief van Dr Qeyer, hoofdredac teur van Die Burger, heeft Dr Ph. Botha verleden week een oproep gedaan, gericht aan belangstellende Afrikaners in verband met den Juliana-feestdag op 30 April a.s. Er is een vergadering gehouden in het Afrikaner Koffiehuis. Het plan is om de Nederlandsche Prinses op haar achttienden verjaardag de gelukwenschen en een ge schenk van het Afrikaner Volk aan te bie den. Deze beweging, met volle instemming van plaatselijke Nederlanders, zal geheel van Afrikaners uitgaan. Men verzoekt bijdragen, niet meer dan een halve kroon (2/6) van alle Afrikaners. Het aan te bieden geschenk zal ook een typisch voortbrengsel van Zuid-Afrika zijn. De vlaggenkwestie te Goor. Ziooals men weet, (besloot de raad der gemeente Goor, om op de verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis van de openbare ^gemeente-gebouwen niet meer te vlaggen. Hieronder valt o.a. ook de toren der Ned. Herv. Kerk, welke gemeen te-eigendom is. Nu heeft het Oranje-Corai. te Goor een strooibiljet verspreid, waarin de ingezetenen worden uitgenoodigd, om ter gelegenheid van den achttienden ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana op 30 April e.k. de vlaggen uit te steken. Tot de kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente is het verzoek gericht, nu van den doren geen vlag meer wordt uitge stoken, deze van de kerK te laten wap peren, zooals dat bij de R. K. gemeente gedaan wordt. Qhr. Dagblad voor Ned-Indië? Naar „Pro Rege", het orgaan van de Ned,-Indische Vereen, van Prot. C!hr. On derofficieren, verneemt, worden' krachtige pogingen aangewend, om te komen tot uit gifte van een Clhr. dagblad voor Ned- Indië. Benige kapitaalkrachtige personen in Deli en Sumatra's Oostkust zullen voor- loopig] de uitgifte voor een jaar mogelijk maken. De besprekingen warden nog ge- voerd met enkele vooraanstaande persou nen in Holland, die zeer met het plan. zijn ingenomen. Redacteuren zullen in Ne derland worden aangezocht. Als plaats van uitgifte wordt genoemd Bandoeng. De vraag of het Cihr. Weekblad „De Banier" in het blad woa'dt opgenomen, werd ontkennend beantwoord. Hoofdzau kelijk wil men een blad, dat de Clhr. beL ginselen op staatkundig en maatschappeL lijk gebied beter propageert dan dit tot nog toe geschiedde. Vooral op1 maatschappeL lijk gebied schiet „De Banier" ten eeneni. male tekort. Na de verwerping van li et ver drag met België. Jn ©en Dinsdag, naar de. N. R. Crt. meldt, gehouden ministerraad heeft te Brussel, de minister van Buitenlandsche zaken, Vandervelde een uiteenzetting ge geven v.an de huidige BelgischNeder landsche betrekkingen en onder meer ook de mogelijkheid van een hervatting der onderhandelingen met Nederland onder oogen gezien. De ministerraad bleek ge negen te zijn tot een herneming der di recte besprekingen zondér tusschenkomst van vreemde mogendheden. Voorwaarde zou echter zijn, dat niet alleen de eerste stap van Nederland kome, maar ook dat na een eerste contact door de Nederland sche regeering voorstellen zouden worden gedaan, waarvan vrijwel zeker zou mogen geacht worden, dat zij niet meer door een der kamers van de Staten Generaal zouden verworpen worden. De ministers hadden bet pok over de Belgische incidenten in Nederlandsch Lim burg, welke door allen, Hijmans inbegre pen, werden afgekeurd. In dit verband is het zeer waarschijnlijk, dat Woensdag, door een der fracties van de kamer bij wijze van motie van orde aan de regeering zal worden gevraagd de incidenten in Lim burg en de anti-Nederlandsche betooging van Zondag te Brussel formeel en in het openbaar af te keuren. Nader wordt uit Brussel geseind, dat B e 1 g a gemachtigd is te verklaren, dat het bericht in een Brusselsch blad gepubli ceerd, als zou dg ministerraad zich in zijn zitting van Dinsdag gunstig hebben betoond ten aanzien van hervatting dei- directe onderhandelingen met Nederland, van allen grond is verstoken. Candidaténlijst ongeldig verklaard. Door F. van der Kruk te Monster, eerste candidaat op de lijst der Anti-Rev. vioor de Gemeenteraadsverkie zingen aldaar, was bij Ged. Staten van Zuid-Holland een bezwaarschrift ingediend waarin werd aangedrongen op ongeldig- verldaring van de candidaténlijst der S.D. A.P. voor de Gemeenteraadsverkiezingen- te Monster. Deze candidaténlijst was reeds door het hoofdstembureau goedgekeurd en geldig verklaard. Gisteren is door Ged. Staten mededee- ling gedaan, dat de lijst .ongeldig is ver klaard, wegens het voorkomen erop van valsclie handteekeningen, waardoor het minimum van 25 handteekeningen niet is bereikt. D.e lijsten van de Geref. Staatspartij' en van den Plattelandershond, welke in het bezwaarschrift eveneens waren ver meld, zijn gehandhaafd. Uit besloten zitting geklapt. Dezer dagen was er een openbare Ge meenteraadsvergadering te Barneveld. Al vorens tot de gewone werkzaamheden over te gaan, zeide de voorzitter de heer J. Westrik, er tot zijn leedwezen op te moeten wijzen, dat er uit de jongst ge houden geheime zitting van den Raad was geklapt. Voorts zeide hij te weten, wie zich hieraan schuldig had gemaakt Wanneer de Raad iets niet in geheime zitling wenscht te behandelen, zoo sprak do voorzitter, dan heeft hij' het recht dit te zeggen. Zaken echter in besloten ver gadering besproken, moeten absoluut ge heim blijven. Nogmaals drukte hij dan ook vooral het door hem bedoelde Raads lid op het hart, nooit meer een woord te reppen van datgene, waaraan geen ruchtbaarheid mag worden gegeven. Prov. Zeeuwsche Schoonheids- en Archeologische Commissis. In het verslag der bovengenoemde com missie .over 1926 wordt betreffende de bemoeiingen der commissie op aesthetisch gebied medegedeeld, dat aan Ged. Staten advies werd dlfgebracht op een vijftal ingekomen verzoeken om ontheffing ter zake van de verordening tot het weren van inbreuken op natuurschoon door re clame-middelen en wel voor de gemeenten Hoedekenskerke, Kattendijke, Kruimngen, Middelburg en Schor©. Het gemeente bestuur van Gioes onderwierp ook dit jaar alle b,ij haar ingekomen bouwplannen aan het oordeel der commissie. Behandeld werden 38 verzoeken om bouwvergunning, tegen 41 in het vorig jaar pil 59 in 1924. Daarvan betroffen 18 aanvragen om ver gunning tot verbouwing, 20 die voor nieu wen 'aanbouw, terwijl 13 dezer laatste aanvragen geen bezwaar opleverden, 6 projecten konden alleen voorwaardelijk worden goedgekeurd en ten aanzien van een plan moest afkeurend worden geadvi seerd. Van de verbouwingsplannen ont moetten 12 geen bezwaar, terwij! ten aan zien van de 6 overige verbeteringen in overweging werden gegeven. Verder werd advies gegeven aan 's Gravenpolder over het project voor den bouw van een nieuw raadhuis; en aan enkele andere gemeente besturen over verschillende bouwplannen. Ten slotte aan het Prov. College van toe zicht der Ned. Herv. Kerk naar aanleiding van het verzoek van het plaatselijk mu ziekgezelschap, om te mogen beschikken over het terrein achter de kerk te Se- rooskerke (W.), voor den bouw van een muziektent. De mérites van het ontwerp- dat weinig fraai was, buiten beschouwing latend, was de commissie van oordeel, dat het niet wenschelijk moest worden geacht, zoo vlak nabij het oude kerkgebouw een dergelijk bouwsel op te trekken. Ten aanzien van de oudheidkundige bemoeiingen der commissie kan worden medegedeeld, dgt aan den Ingenieur der Domeinen werd verzocht, bij de beplan ting van de duinen van Schouwen reke ning te willen houden met de daar aan wezige sporen van vroeg historische be woning. Niettegenstaande het advies aan het ge meentebestuur van Veere, omtrent maat regelen voor behoud van het huisje aan de Kaai, als cachot gebruint, heeft het gemeentebestuur in afwijking van het ad vies in plaats van het bestaande geveltje, een namaaktrapgevel doen optrekken, het eenige lichtpunt hierbij is, dat ten minste gebruik is gemaakt van oude steen. Tengevolge van de restauratie der Ned. Herv. Kerk te Ritthem werd tijdelijk een deel van een planken vloer weggenomen, waardoor het mogelijk was, de daaronder aanwezige grafzerken te bestudeeren, die bleken te zijn gedateerd tusschen 1641 en 1761, en het stoffelijk overschot dekten van de Ritthemsche predikanten C. Firu- ens (overl. 1641); J. van den Sweerde (1646); J. de Badt (1738); P. Artebout (1743); en YV. A. van Savoyen (1761) benevens dat van vrouw on zuster van den predikant F. van den Eede, gestorven resp. in 1673 en 1666. Met leedwezen werd geconstateerd, dat de fraaie gevel van de hofstede „De Bey- ster" onder Wolfaartsdijk, waarvan reeds voor eenige jaren fyy de toen al dreigende .abraak een foto werd genomen, was ge- amoveerd; een fraai staal van zevenliende- eeuwsche bouwkunst is bierdoor verloren gegaan. Aan het verslag is toegevoegd het resul taat van de bemoeiingen en werkzaam heden van den voorzitter als lid van het bestuur van „De Hollandsche Molen" Hieruit blijkt, dat van den molen op het Seisbolwerk te Middelburg en van dien ten zuiden van het dorp Westkapelle, te vreezen is, „dat zij binnenkort tot wiek- looze rompen zullen misvormd worden, hetgeen vooral wegens het zoo schilder achtige effect, dat de Middelburgsche Seis- molen oplevert, zeer te betreuren is. Ook bestaat er vrees, dat te Tholen, en Ier- seke een der jsolens van hunne wieken, zullen beroofd worden. Ten slotte volgt een Ijjst van de windmolens, die op 1 Augustus '1926 nog in Zeeland aanwezig waren. Bij Kon. Besluit is, met ingang van 1 Juni 1927, aan mej. M. Scholtens, O'P haar verzoek, eervol ontslag verleend als leerares alm de RijkshoogereburgeiL school te Goes. Bij Kon. Besluit is de zilveren eerc- medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nass.au, toegekend ,a.an P. Ver- strate, hengstenleider te St. Philipslan'd. Middelburg. Gisteravond vergaderde in het Schuttershof het bestuur der vereen. „Uil. het VolkVoor het Volk" met de vertegenwoordigers van groepen, scholen, enz., die zullen deelnemen aan den licht. stoet op Zaterdag 30 April a.s. Het vol. gende programma werd opgesteld: Van 8 uur tot half negen des morgens zal de groote klok van den Abdijtoren beginnen te luiden en het bestuur van Uit het VolkVoor het Volk zou het zeer op prijs stellen als zooveel mogelijk op dat oogen. blik de vlaggen werden uitgestoken. Na tuurlijk tooit ieder zich met een Oranje- strikje. Te twaalf uur begint de carrillon-bespe- ling (volksliederen etc.). Van half drie tot half vier orgelcon cert, uitgaande van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, in de Nieuw© kerk. Om half drie is er ook een matinée van het Middelburgsch Muziekkorps op het Molenwater, hetwelk tot half vijf zal du ren. Het hoofdnummer der feestelijkheden wordt echter tot des avonds bewaard, namelijk de lichtstoet. Do deelname aan dien stoet is zeer groot. Medewerken leerlingen van de open bare scholen A, B, Cl, G, J, en K; de bijzonderescholen Molenwater, Singel- straat, Heerengracht, Gravenstraat, R.K. school, Rijksleerschool, Ambachtsschool, Clhr. Kweekschool, kinderen va.n Kinder, zorg, en meisjes en jongens padvinders. Vorder zullen er wagens zijn van de Gym nastiek v e ree n gin.ge n Medio.burgum en Achilles, en van de firma Schulte ent T'hieme, auto's van de buurtcomamssili Langeviele en Pottemarkt, van den heer Adr. O. v. d. Kamer, van de Zuid-Holland, sche Bierbrouwerij en van den Ghr. Ge- heelonthoudersbond. Dit alles zal worden voorafgegaan door een auto met bestuurs leden van Uit het VolkVoor het Volk, cn zullen de tamboers en hoornblazers van de Padvinders, het Middelburgsch Mu ziekkorps en 'het muziekgezelschap van den Houthandel Walcheren voor muzikale begeleiding van den stoet zorg dragen. De groepen, die te voet zijn, komen] in het Schuttershof bij elkaar, de waL gens vcor het Hospitaal en de muziekkorp. sen in het SchuttersliofTstraatje. Als de tram van half negen de Langeviele door is, zet de stoet zich in beweging langs da volgende route: Langeviele, Markt (langs het Stadhuis), Langedelft, St. Janstraat, Turfkaai, Koningsbrug. Hier wordt de stoet in twee deelen gesplitst, het achter, sto deel gaat langs- de Kade verder, het voorste deel langs Koren en Kinderdijk. Bij de Spijkerbrug komt alles weer bij' elkaar en gaat het over den Batteauport, Rotterdamsche Kade-, Nederstraat, Veer. sche Singel, Koepoortbrug, Molenwater, Korte Heerengracht, Kromme Weele, Vlas- markt naar de Markt. Er wordt drin gend verzocht niet naast den stoet mede te loopen. Bij aankomst op de Markt gaan de loo. pende deelnemers aan de zijd© van de Langeviele het verhoogde deel van het plein op en stelt de muziek zich tegenover het Stadhuis op, terwijl de wagens rond het verhoogde deel rijden. Het publiek wordt verzocht het verhoogde deel en een strook daar rond vrij te laten. Taptoe1, volksliederen enz., zulks tijdens bengaal- scho verlichting zullen het slot vormenl van de officieele feestviering. 'Ten slotte zij nog gemeld, dat het be stuur van Uit het VolkVoor het Volk zich tot de winkeliers zal wenden met het verzoek hun winkels voor dien avond om 8 uur to sluiten, opdat ook zij. en hun personeel den lichtstoet kunnen gade slaan. Doch tevens zal het zeker ge. wenscht zijn de etalages verlicht te laten en ook zullen particulieren het feestelijk aanzien kunnen verhoogen door hun ra', men te verlichten. Ten slotte nog^ dit, mocht het weer doorgaan van den stoet niet mogelijk maikfcn, dan zullen te 6 uur de' bekende vlaggetjes op den Toren worden geplaatst. Goes. Ter gelegenheid van den jaar dag van H. K. IJ. Prinses Juliana op- a.s. Zaterdag 30 April, hoopt de Harmonie Hosanna een volksconcert te geven op de Groote Markt alhier, des namiddags van half vijf tot half zeven uur. Het programma vermeldt de volgende nummers 1. a. „Oud Wilhelmus". b. „Florentiner", marsch Italienne, Jul. Fucik. 2. „Chants de Guerre", ouverture, F. Andrieu. 3. „Valse Printanière", L. Montague. 4. „Trois scenes ae Carnaval", S. Vies sin g. a. Cortege des Croupes. b. Ballet. c. March© aux Flambaux. Pauze. 5. „Strasbourg", marsch, F. Andrieu. 6. „Procida", ouverture, F. Andrieu. 7. „Panis Angelicus", Cesar Franck. 8. „Loreley-Paraphra.se", Jos. Nesvadba. 9. „Célèbre-Serenata", E. Toselli. 10. a. „Dgs enfants de la Lyre", marsch F. Wangermée. b. „Zeeuwsch Volkslied", J. Morks. Voor de Raadsvergadering van mor genmiddag zijn ingekomen de volgende stukken: Goedkeuring doei' Ged. Staten! van de gemeentebegrooting voor 1927 en van verschillende Raadsbesluiten. Bericht van den heer J. M. van Bommel van Vlo. ten dat hij zijne benoeming tot voorzitter van de financiecle commissie aanneemt Verslag, balans met winst- en verliesre kening over 1926 van de N.V. Waterlei ding-Mij. „Zuid-Beveland". Verslag van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten over het boekjaar 1926. Verslag en reklening on verantwoording van de Vereenigïng tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer in Zuid- en Noord-Beveland, over 1926. Verslag van de Commissie van Toezicht op lift Lager Onderwijs over 1926. Ver slag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Goes over 1926- Verslag van de Goesche Wijkverpleging over 1926- Verslag van de „De Ruijterschool' 'te Vllm singen over 1926. Processen-verbaal van do opneming van kas en boeken van dein gemeenteontvanger. Verzoek van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders o-m voor alle los- en laadwerken zooveel mo gelijk gebruik te maken van tegen werk loosheid verzekerde transportarbeiders Adhaesiebetuigiiigen van den Bond van Ned. Onderwijzers, afd. Goes en omstreken en van de Oudercommissie voor School A, inzake het adres van de afd. „Goes" voor Volksonderwijs, houdende verzoek één extra-leerkracht aan school A en éen aan school B aan te stellen. Het Leger des Heils hoopt D V. 8 Mei den dag te herdenken, waarop zijn arbeid 40 jaar geleden in ons land begon. Zeer veel was er in den beginne tegen; Velen zullen z'ch dat nog herinneren Maar door zijn toewijding wist het de sympathie van velen te winnen, en mocht liet onder den zegen Gods velen' tot hulp zijn. Op dien zelfden datum is het 35 jaar geleden dat de afdeeling Goes' geopend werd. In verband daarmede zullen van 1 Mei tot en met 15 Mei verschillende bijzondere dien sten warden gehouden. Vlissiingen- De gisteren gehouden loting voor de nummering van lijsten voor de a.s. verkiezing van leden van den ge meenteraad, ha,d den volgenden uitslag: Lijst 1 Antirevotutiona,ifren, 2 Clhr.- Historischen, 3. Onafhankelijk^ Arbeiders, groep, 4 Vrijheidsbond', 5 Roomsch-Ka- tholieken, 6- Vrijzinnig-democraten, 7 So ciaal-democraten, 8- Socialistische partij. Arnemuiden. Op 1 Mei a.s. hoopt de heer J. J. v. Doeselaar, hoofd der O. L. school alhier, zijn 25-jarig jubileum als zoodanig te vieren. Ongetwijfeld zal het den jubilaris op dien dag niet aan be langstelling ontbreken. Ei' heeft zich een comité gevormd, hetwelk zich ten doel stelt, dhr v. Doeselaar naimens de Burge rij een blijvend aandenken tei schenken;, uit waardeering voor zijn velen en nauw. igezetten arbeid, deze 25 jaar in deze gemeente verricht. Kapelle- Het als centraal stembureau op tredend hoofdstembureau voor de ver kiezing van de leden van den raad, der gemeente Kapelle heeft de ingeleverde candidatenlijsten als volgt genummerd: Lijst 1. C. D. Vereeke c.s. V.B.; 2. P. Fraanje c.s. vrije kiezers; 3. J. Zegers cs. A.-R.; 4. B. de Jonge c.s- V.-D.; 5. J. van Wingen c.s. C.-H. 6. A. van der Graaff c.s. vrije kiezers. Waarde. De nummering der lijsten voor tfe stemming voor den gemeenteraad is als volgt: Lijst 1. J. J. Mol; 2. C. Bal; 3. J. Pieper; 4. W. v. Weele. Er zijn 470 kiezers voor den gemeenteraad. Souburg. Het Centraal Stembureau heeft de lijsten van candidaten voor leden van den gemeenteraad als volgt genummerd: Lijst 1. Vrijz. Bern.; 2. S. D. A. P.; 3. vrije lijst Jacques; 4. Chr. Hist.; 5. vrije lijst Jobse: 6 A:-R. Zuidzande. Zaterdagnamiddag reed de heer J. d. V. per rijwiel op den wag van Oostburg naa'r hier. Bij het hoeren van signalen, naar hij meende van een auto, die hem inhaalde, week hij: steeds meer en meer naar rechts uit om dezen wagen te laten passeeren. Deze signalen waren echter niet van een auto afkomstig maar van de naderende stoomtram. Het te veel naar rechts uitwijken had tot ge volg, dat hij door de locomotief werd ge- grepen en op den weg werd gesmakt. Met een hersenschudding in lichten graad en andere verwondingen werd hij opgeno men. H- K. H. Prinses Juliana hoopt a.s. Zaterdag haar 18den verjaardag te vieren. Het spreekt wel vanzelf, dat de Zeeuwen Oranjegezind als ze van huisuit zijn op dezen dag met het Vorstelijk gezin mee leven. De vreugde van de Koninklijke familie is ook o n z© vreugde. Maar juist daarom verwondert het me zoo, dat ik met uitzondering van Mid delburg nog van geen enkele plaats '■berichten omtrent voorgenomen feestelijk heden las. iW© hebben toch hier en daar onze Oranjevereenigingen? En die zijn tocli vooral op een dag als deze actief? 't Oranje boven, moet ook in Zeeland weerklinken, Zaterdag. Oranje in 't hart en daarom: Oranje op de borst. 't Is kort dag, maar de tijd is niet zóó kort, dat men nog niet overal eenige feestelijkheden, desnoods alleen een op tocht van met Oranje getooide kinderen zou kunnen organiseeren. OPMERKER'.. Eerste Kamer. Waterstaat. De Eerste Kamer heeft gisteren weer een stapje gedaan in de goede richting. De be grooting van Waterstaat werd in de avond vergadering die tot middernacht duurde, af gehandeld. Zeer uitvoerig heeft Minister van der Vegte de gemaakte opmerkingen beantwoord. De Waterstaatstoestanil in Noord-Brabant en in het bijzonder die van de Beersche Maas is naar de Minister betoogde, zeer moeilijk; aan de oplossing wordt hard gewerkt, maar het zal een zaak van langen duur zijn. Over de AmsterdamRijn verbinding is het laatste woord in het stadium der adviezen nog niet gesproken, maar van de noodzakelijk heid der verbetering is iedereen overtuigd en de Minister hoopt binnenkort ook tot een beslissing te komen. Tegenover hen, die op het mijnbedrijf niets dan oritiek hadden, betoogde de Minister, dat onze mijnbouw, ook sociaal, vooraan staat in Europa. Men behoort te bedenken, dat haast geen bedrijf zóó internationaal van aard is en dat. men dus zeer voorzichtig moet zijn mei proefnemingen. Voor het wegnemen van misstanden bestaan overigens vele organen, die dan ook reeds heel wat hebben doen verbeteren. Voor het instellen van een algemeen onder zoek naar de veiligheid op de spoorwegen scheen de Minister geen aanleiding te vinden. Over 4e inrichting der derde klasse wilde de Minister wel met de directie spreken, maar hij kon daarin niet beslissend optreden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hansweert, J. C. Neele- man te Eikerzee. Te Muiden, C. B. Hol land te Huizen. Te Katwijk aan Zee, W M. A. Kalkman te Werkendam. Te Gar- merwolde, H. W. Bloemhof te Warfliuizem Te Cadzand, C. v. d. Waa te Waarde. (Aangenomen naar Schoonhoven, J. IJ. Gunning E.Bz. te Lage Vuursche. Geref. Kerken. Tweetal te Utrecht, D. van Dijk te Gro ningen en P. Nomes te Delfshaven. Te Schiedam, A. J. Bouma te Wans werd en C. v. d. Woude te Gorredijk. Beroepen te Kampen, J. W. Esselink te Eindhoven. Te Westzaan, G. Tom, cand. te Hilversum. Geref. Gemeenten. Beroepen te Meliskerke, A. de Blois te Dirksland. Afscheid. Ds G. W- 0. Vunde. rink, nam Zondag afscheid van de Nedi. Herv. Gem. te Haarlem met een predikatie over Joh. 17:15- Ds J. G. Woelderink nam Zondag af scheid van de Ned. Herv. Gem. te Rand wijk, met een predikatie over Joh. 13:17. Ds J. T'onkens nam Zondag afscheid van do Geref. Kerk te Bergum. Tekst 1 Oor. 15:1 en 2. Ds G. Graotjans T'hz. nam Zondag met een predikatie over Jesajal 40:8 afscheid van de Ned. Herv. Kerk te S.tedum. Ds Ja,c. Poert nam Zondag afscheid van da Ned. Herv. Gem. te Almen-HarfSen. Hij' had als tekst gekozen 1 Tim. 2:8 al. Ds Joh. Bender na.m Zondag afscheid van da Ned. Herv. Gem. te Westerlee. Tekst Lukas 11:35- Bevestiging en intrede. Na! bevestiging door Ds H. W. Qreutzberg deed Zondagavond Ds J. J. v. d. Wal zijn intrede bij de Ned. Herv. Gem. te Groningen. Bij do Ned. Herv. Kerk te Dinteloord werd Zondag door zijn vader Ds C|. A- van Lelyveld bevestigd, cand. P. van Lely- veld. 's Avonds deed de nieuwe leeraar zijn intrede, met een predikatie over Pst 119:175. Ds J. IJ. Grimsi'gt deed Zondag, na beL vestigmg door Ds J. Meijer zijn intrede bij de Vrije Geref. Gem. te Waddingsveen. Jlij bad als tekst gekozen Lukas 10:5- Na bevestiging door Ds L. Franken, deed Zondag cand. K- P- de Groot te Delft zijn intrede bij de Oud-Geref. Gem. ,met een predikatie over Rom. 1:15 en 16. Lutherse he Zending. In liet vereenigingslokaal van de Luthersche Ge meente te Utrecht is ter gelegenheid vani het 75-jarig bestaan van het Luth. Ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2