I No 175' Woensdag Z7 April 1997 41e Jaargang W1 gORtiA-SI GARfa 1 1 I 1 KATHLYN BARRINGTON. Buitenland. 1 ters bijzonders GEMEENTEPOLITIEK. smaakt als room fjLija—tf Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. T (laatjes voor dit oen Amster- lon Utrechtsch, Txitaal „Bethes- foor vele zulke Iraks misschien 1 districten, ook lat het óns lo- Izijn! Vlies zoo zuinig 40 per maand, alles inbegre- Ikens voor 1Ö0 Middelburg |>nden, die elke I in zijn (haar) |i in de maand len? 't Is geen |ch wil God liet wil spontaan iets afstaan? lorden tezamen idpche Comité |n Orient", dat naar Aleppo, gaarne bereid bn, tot het zon- L,Morgenland", 1 deze actie, tot giften, alburg. flissingen. 36, Middelburg ig no. 12080. bood een man cheque groot ten name lott.erdamscha )e handteeke- [tonden, waren den kassier van deze chè- eenkomst ver- .lsche cheque, geïnd. Voor ^oneel van het aa op en toen een cheque behuwde men onmiddellijk |ek dat volgde aanbieder de |er inning had en zekere te berd eveneens iDeze bekende hebben ver- |m uit, dat hij lad. Het vorig pweest bij een het F rede- leeft hij. opge- 1 guldens. Niet lij daar groote lgocrde vorde- t e B e d u m. tot.e boerderij, RV., geheel in storm alles lichter laaie laat, om den Itiental koeien Een paard lede een ge Verden gered, tend. ■fe Delfzijl is |rdo bewaring H., uit deze wordt ver- do boerderij I te Amsweer, pr 1926 met en prooi dar In de studio te Chicago |r den radio- gebruik ge- |nen zijn ver- hor men een reérgave van gen. Ie i n 0 u eek. In Haag heeft 1-onderzoek ge- lioote van den lanen kapitein J verdacht van Inajoor dokter 1 majoor dokter irloopige hecli- V verhoor op Verd door den H. N. J. C. vertrekken. Bureau: Lange Vorststraat 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455 Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Geen samenwerking? Groen van Prinstorer, de stichter van do Antirevolutionaire partij, vermaande wel steeds zijne volgelingen in isolement, d.w.z. in beginselvastheid kracht te zoe ken, maar overigens stond hij op het standpunt dat tegenover de aanhangers der revolutiebeginselen, met geestverwante groepen samenwerking behoorde te wor den gezocht. IDs Kersten, de leider der S. G. P., plaatst zich op een geheel ander stand punt. In de Provinciale Staten en met name in do Staten van Zuid-Holland koint straks de vraag aan de orde in welke rich ting moet worden gestuurd. Werken de rechtsche partijen samen dan kunnen ze een meerderheid vormen en is dat niet het geval, dan zal het lot een andere combinatie moeten komen waarin allicht dc socialisten de leiding zullen nemen. In Zuid-Holland staan do Staatk. Geref. op de wip. Zij kunnen de schaal naar rechts of naar links doen overslaan en nemen dus een zeer verantwoordelijke po sitie in. Op welke wijze zullen zij nu hun invloed aanwenden Op die vraag heeft onlangs Ds Kersten het antwoord gegeven toen hij in „De Banier" schreef, dat de Staatk. Geref. Statenleden hunne zelfstandigheid behoo- ren te bewaren. Ik hoop zeer, zoo schreef hij1, dat de gekozen Staten-leden zich niet zullen laten bewegen tot een samengaan met de ooalitie-parüjen. Hun stemmen ko men der coalitie niet ten goede. Het worde in de Staten Roomsen, of Rood of wat het wil, maar om des beginsels wille staan onze mannenonbeweeglijk pal. Het zal hun dan aan smaad niet ontbreken; hun zal verweten worden de schuld dat dit achteruitging en dat goede niet kwam, zooals reeds nu werd uitgeschreeuwd, omdat de coalitie werd ten val gebracht. Doch het zou verraad zijln aan ons beginsel; prijsgeven van ons optreden, indien reeds nu het hoofd werd in den schoot gelegd. Het kan nog erger worden. Wij zijn het ons be wust. Maar onder dien achteruitgang door zal het ware beginsel doorzuren en een volksdeel gevormd worden, dat den strijd waagt in onderwerping aan Hem, Die de uitkomst in Zijn hand heeft, en die door een klein getal menig maal groote daden verrichtte. Niet gedraald dan! Voor ons ligt de weg; met moed en ijver verdedigd, wat ons lief werd. Geen samenwerking met andere recht sche partijen, dat was ook het parool door Ds Kersten op de jaarvergadering van de S. G. P. uitgegeven. Er mag dan gebeuren wat er wil, de R.-K. Staatspartij mag dan naar de S. D. A. P. worden gedreven, de revolutionaire partijen mogen dan de leiding nemen, Ds Kersten wil geen vinger uitsteken om dit te verhinderen. Hij wil, zegt hij, het wagen met God, die door een klein getal menigmaal groote dingen verrichtte. Nu is dit laatste ongetwijfeld juist. Maar het is eveneens juist, dat van de lèer dat God almachtig is, geen misbruik mag worden gemaakt. Het heeft God behaagd ons te binden aan de middelen. Wie zich slap aanstelt in. zijn werk, zal gescheurde kleederen dragen. Wie weigert te werken, meene niet, dat God de Aven zal bevelen hem brood te brengen. gB8HW^FEUIL L ET O M 30) o— Binnen enkele dagen zullen we samen van de buitenlucht genieten," zei hij na verloop van dien tijd tot Forsyth. Na nog een kort gesprek met Forsyth gevoerd te hebben, vertrok hij weer, dezen overlaten de aan zijn gedachten. Wat Forsyth er yan denken moest, be greep hij zelf niet. In weerwil van de mooie woorden van den Chinees en de hof felijke behandeling, was hij ongetwijfeld de gevangene van den mandarijn. Werd hij inderdaad gevoerd naar «ie grenzen van diens machtsgebied, dan stond hem niet veel goeds te wachten. In ieder geval moest hij ontsnappen voor hij zijn bestem ming bereikt had; want anders. Na verloop van drie dagen kwam Ah IJeo, zoo heette de hoffelijke Chinees, weer naar hem toe. „Waarde dokter, zou u graag boven komen?" Dick Forsyth's hart klopte hevig. Toch kampte hij uit alle macht om zijn ontroe ring meester te blijven. Boven op 't dek toch was er vrij wat meer kans tot ont- Wanneer er brand uitbreekt, dan beeft God de macht, den brand te stuiten, maar wij zijn verplicht, geen middel on beproefd te laten, liet vuur to blusschen. Als de wateren onze lage landen be dreigen, dan mogen wc niet mot een be roep op Gods almacht, de handen in don schoot leggen, en maar rustig afwachten, wat er gebeurt. De Heere God is almachtig. Hij heeft de hulp- van menschen niet noodig. .Maar dit vermindert in geen enkel op zicht onze verantwoordelijkheid.. Wij mogen God niet verzoeken. Wanneer door ons toedoen de revoln- tionnaire partijen aan liet bewind komen, dan geschiedt zulks onder de toelating Gods, maar wij zullen niettemin reken schap hebben af te leggen van de wijze waarop wij den ons .geschonken invloed gebruikten. Deze ontzaglijke verantwoordelijkheid drukt in de eerste plaats op de leiders. Maar toch ook op de volgelingen. En diet is tot hen, dat wij ons richten met de vraag: acht gij het in overeenstem ming met de door u heieden beginselen, dat willens en wetens de revolutionaire partijen aan het bewind worden geholpen? Verdeeling der zetels. Wij moeten nog eenmaal terugkomen op de verdeeling der zetels bij de raadsver kiezingen. Van verschillende kanten wer den ons hieromtrent vragen gesteld, die we, opdat ook anderen daarmee hun nut kunnen doen, hier beantwoorden. Allereerst brengen wij in herinnering, dat evenzoovele malen als de kiesdeeler begrepen is in het stemcijfer eener lijst, aan zulk een lijst een -plaats wordt toe gekend. Wanneer bij eerste toewijzing niet alle plaatsen zijn vervuld, warden de restee- rende zetels toegekend aan de lijsten met de grootste overschotten, met dien ver stande evenwel dat het gemiddelde stem cijfer per zetel niet lager mag zijn dan 75 pCt van den kiesdeeler. Kunnen op, deze wijze nog niet alle zetels worden verdeeld, dan worden de nog resteerende toegekend aan de lijsten die het grootste gemiddelde aantal stem men per toegekende plaat.s zouden aanwij zen. Bij- deze verdeeling komen ook de lijsten met een gemiddelde, dat lager is dan 75 pCt van den kiesdeeler in aan merking. Nu wordt -ons gevraagd hoe de verdee ling zal zijn, wanneer voor 7 plaatsen 840 geldige stemmen worden uitgebracht, als volgt verdeeld: Lijst A 176 st.B 260 st.C 95 st; D 105 st.; E 115 st. en F 89 st. De kiesdeeler bedraagt in dit geval 840 st.7 is 120 st. 75 pCt van'den kiesdeeler1 is 90 st. Bij eerste verdeeling kunnen dus wor den toe gewézen aan lijst A 1 zetel met een overschot van 56 st. en aan lvj-st B 2 zetels met een overschot van 20 st. Er moeten dus nog 4 zetels worden toe gewezen. De lijsten A, B en C wier gemid delde beneden 75 pCt van den kiesdeeler zou blijven, komen hier niet in aanmerking zoodat aan de lijsten E inet een overschot van 115, D met 105 en C roet 95 st. ieder een zetel wordt toegewezen. II I i, .in I lil 'l'.U'HM snappen dan hier heneden. Zoo onver schillig mogelijk antwoordde hij dus, ter- wijl hij op zijn geketende voeten wees: „Als ik kon loopen, dan wel graag. Maar ik vrees, dat ik dat niet meer kan. Mijn voe ten voelen zoo stijf en zoo dood." Ah IJeo lachte even. „Dat kan verhol pen worden, dokter, zooals ik u zal laten zien." Hij verliet zijn gevangene en ging naar dek, maar kwam direct terug met een paar knechts. Een van hen nam de ketens af en de andere begon hem te masseeren. Na eenigen tijd zei Ah IJeo: „Nu, waarde dokter, als u loopen kunt Voorzichtig probeerde Forsyth zijn voe ten te verzetten en met behulp van de knechts kwam hij boven. Een blik naar links en rechts zei hem, dat, indien hij 's nachts in 't donker op het dek kon ko men, ontsnappen niet moeilijk zou vallen. Ook het dek werd nauwkeurig opgenomen. Onder al de voorwerpen, die daar lagen, was er één, dat wel zijn bijzondere aan dacht trok. Om dit evenwel niet te toonen, wachtte hij eeTSt eenigen tijd en strom pelde, zoo goed en zoo kwaad het ging, naar den anderen kant van 't'schip. Toen hij hij het bewuste voorwerp kwam, stond hij niet stil, maar nam het onder het voorbijgaan scherp op. Hij had niet ver- Er im zetel worden toe- gOwcw «w ,st' met gemiddeld het grootd aa :on on dat blijkt in dit geval te z/ii TH F, die met 89 st. één slem béneden pCt van den kiesdeeler bleef. Inuners~het gemiddelde van. lijst A zou bij toekenning van nog een zetel worden 88 st., van lijst B S63/g, van lijst C 47i/a van lijs! D 52Va, van lijst E 57V2 en van lijst F 89. Dc totaal-uitslag is dus, dat lijst A 1 zetel krijgt, (ijst B 2 zetels en de'andere lijsten ieder 1 zetel. Uit dit voorbeeld blijkt tevens weer de groote waarde van een enkele stem. Had lijst A 2 stemmen meer gekregen en lijst B, C D of E 2 st. minder, dan zou bij de laai ste verdeeling haar gemiddeld cijfer evengroot zijn als van lijst F en zou het lot moeten beslissen. Had lijst F 2 st. minder gekregen, dan zou. liaar gemiddelde gebleven- zijn beneden dat van lijst A en zou aan deze lijst dus een tweede zetel zijn toege kend. Men ziet dus, dat één stem van_groote beteekenis kan zijn. Worde dat bij de komende verkiezingen niet over het hoofd gezien. In een volgend artikeltje geven we ant woord op een vraag inzake de verdeeling der zetels onder de verschillende eandi- daten eèner lijst. Dc overstroomingen in het Mississippi- gebied. Dc Mississippi-overstroomingen duren voort. Behalve de honderd dooden, die reeds herkend zijn, zouden er ongeveer 150 slachtoffers zijn. Zes steden zijn Maandagavond over stroomd. Van Nieuw-Madrid (Missouri) tot de Louisiana-delta is het dal der Mississippi één groote binnenzee. Negenduizend vier kante mijlen, deels de vruchtbaarste grond van het geheele land, zijn met water be dekt. Vele dorpen en steden staan tot de twee verdiepingen der huizen onder water. Zooals men weet, wordt liet aantal om gekomenen op meer dan 200 geschat, maar het oveirstroomingsgebied is zoo gróót, dat niemand met zekerheid weet, hoevelen er in de huizen zijn verdronken,, door het overstroomingswatev zijn ge grepen of bij dijkinsloriingen zijn omge komen. Het zal wel weken duren, vóór de vluchtelingen in Noord-Oost-Arkansas en Zuid-O,ost Missouri naar hun verwoeste dorpen kunnen terugkeeren. Honderdduizenden stuks vee zijn ver loren gegaan; het koren is vernietigd De verliezen van den landbouw alleen worden op een en een kwart milliard ge schat. Een deel van bet overstroomde gebied geldt als liet rijkste katoengebied van het Zuiden der Vereenigde Staten de verliezen dor hout-industrie loopen in de millioenen. Hoog water in Duitsclhland. Uit Maagdenburg woidt gemeld: De waterstand van de Elbe nadert het door den waterstaat in het district Maagdenburg aangekondigde hoogste punt, dat op 28 April 4.40 M. zal bedragen. De zomerdijken zijn gedeeltelijk reeds overstroomd. Het dorp Gothmann zal binnenkort van de buitenwereld geheel afgesneden zijn en op een eiland gelijken. Aan de nog niet onder water staande zomerdijken wordt met. man en macht gewerkt, om de rao- keerd gezien; het voorwerp, dat zoo zijn aandacht had getrokken was een dames schoen. Nog eens liep hij er langs. „Een Euro- peesche, ongetwijfeld!" mompelde hij bij zichzelf. „Hoe komt die hier?" Het ding scheen hem te betooveren. Hij wilde hem oppakken, maar liet dit na, omdat een Chinees hem nakeek. Onwillekeurig vroeg hij zichzelf af: „Van wie is die schoen? Wie is de eigenares?" Oogenhlikkelijk was het antwoord klaar voor hem. Hoe ge waagd, hoe onwaarschijnlijk de onderstel ling ook mocht zijn, hij bleef er bij volhar den: De eigenares is Kathlyn Barrington! Waren al de door Ah IJeo gegeven ver klaringen betreffende de handelwijze van Kathlyn, met betrekking tot het briefje wel juist? Had hij de waarheid gesproken? Was Kathlyn waarlijk in zijn gedwongen vertrek van Yong-Foo betrokken. Wist zij, terwijl ze in 't zelfde vaartuig reisde, dat hij ook hier was? Wat was de bedoeling daarvan? Was haar betoonde afkeer van den mandarijn niet meer geweest dan een voorgewend iets, of erger nog een moed willig bedrog? Geheel in gedachten ver zonken bleef hij tenslotte stilstaan bij den sehoen. Tegelijkertijd hoorde hij All IJeo's stem gelijkheid van verdere ove'rstroomingen te verhinderen. Op het Mecklenburgsche grondgebied blijft de Elbe voortdurend stijgen. In de buurt vau Randekow is do dijk doorgebroken. Terstond werden 130 man van de clijkwacht daarheen gezonden en bet gelukte met behulp van zandzakken het lek voorloopig te stoppen. Ook in de buurt van Domnatz is een zomerdijk overstroomd, en 'net gebied tus- schen JLangendorf en Danneberg gelijk! op een uitgestrekt meer. Slechts enkele boo mien, sicken nog boven water uit. Uit Genève- De laatste uitvoerige discussie dar voor bereidingscommissie der ontwapenings conferentie betrof wederom het Neder landsch voorstel der vorige week inzake de publiciteit van don wapen voorraad. Het bureau der voorbereidingscommis sie bad het Nederlandsch voorstel met andere soortgelijke niet-aangenomen, doch ook niet-ingetrokken voorstellen opgeno men in het tekstgedeelte van de vooront werp conventie met de vermelding: geen eenstemmigheid verkregen. Sato (Japan) en sir Cecil Hurst wilden echter het Nedeirlandsclr voorste! naar hel aanhangsel van het voorontwerp verban nen. Onmiddellijk protesteerde mr Rutgers tegen de verbanning van het Nederland se he voorstel, naar het aanhangsel. Hcnnings (Zweden) ondersteunde, even als de Brouckèxe (België) het standpunt- Rufgers, en Hcnnings maakte daarbij do rake opmerking, aan het adres van sir Cecil Hurst, dat de comissie ook het Engelsche voorstel tot vlootbeperking in liet tekstgedeelte van het voorontwerp had laten staan, ofschoon tocli het eenig on derscheid in formeel opzicht met het Ne derlandsch voorstel is, dat het Engelscho voorstel door drie delagaties gesteund en door alle overige verworpen wordt. Ter wijl het Nederlandsche door drie delega- iies bestreden en door alle overige ge steund is. Sir Cecil Hurst kon Qp deze juiste zelfverdediging der vertegenwoordigers van de kleinere mogendheden geen woord antwoorden en liet vooirstel-Rutgers blijft staan in liet tekstgedeelte van het voor ontwerp, zij het natuurlijk mot vermel ding, „niet aangenomen". Dit was de laat ste succesvolle interventie van onzen slag- vaardigen gedelegeerde Rutgers in de de batten. De conferentie is nu tot begin Novem ber uiteengegaan. Dalend geboortecijfer. De geboorbe-cijfers in Duitschland ver kamen de laatste jaren een lijn, die steeds dalende gaat. Wel was ook reeds vóór den oorlog een teruggang der geboorten te be merken, maar den laatsfen tijd gaat liet veel stérker en zelfs met sprongen ach terwaarts. En zoo dreigt Duitschland het Fransche niveau te naderen. Omstreeks het jaar 1900 was het geboorte-cijfer in verschillende steden ongeveer het drievou dige, in de meeste minstens de helft van het tegenwoordige. Hadden verreweg de meeste steden piet meer dan 15.000 zie len in het begin dezer eeuw nog geboorte cijfers van 30 tot 40 per 1000 inwoners, thans bedragen deze op eenige weinige steden na van 7.5 tot 30 per 1000 inw. Voor het voortbestaan yan een voIk worden minstens 20 geboorten per jaar op elke duizend inwoners noodzakelijk geacht. Als deze maatstaf wordt aangenomen, 7jet men, dat slechts 73 van .de 342 Duit- sche steden hoven 15000 zielen een hooger achter zich. „Stelt de geachte dokter zoor veel belang in den schoen van de Engel sche dame?" Met groote inspanning bleef Dick For syth zichzelf meester en zei op heel gewo nen toon: „Ik vraag me zelf af hoe die hier komt en wie de eigenares is." Ah IJeo schudde het hoofd en hoewel op zijn gezicht de onveranderlijke glimlach kwam, lachten zijn oogen niet, maar ke ken Forsyth zoo scherp mogelijk aan. „De hooggeachte dame heeft hem daar heen geworpen; want, daar ze binnen korten tijd huwen zal met mijn geachten meester, wil ze zich nu reeds gewennen de Chinee- sche schoenen te dragen. Ze went haai' voeten er reeds aan." Forsyth luisterde ongeloovig, maar liet zijn wantrouwen niet merken. „Is ze dan aan boord?" vroeg, hij, z'n nieuwsgierigheid zooveel mogelijk verber gende. Ah IJeo knikte. „Ja, maar ze blijft in de kajuit, en ze is gesluierd, zoodat niemand haar kan zien. Het is de dag van onder trouw, begrijpt u en alleen mijn geachte meester mag den sluier oplichten." De Engelschman scheen niet het minst verbaasd. „Is hot ook geoorloofd den naam te vragen van de Engelsche dame?" VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf 0.05 Prij's der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting geboortecijfer aanwijzen dan 20 op de 1000 inwoners zoodat vier vijfde van alle Duitsche steden voor de voortplanting van. het Duitsche volk niet meer in aanmerking komen en door eigen geboortetoename niet meer op peil gehouden kunnen wor den. Wanneer we de gegevens omtrent de Duitsche steden afzonderlijk beschouwen, zien we, dat Berlijn, waar bet geboorte cijfer omstreeks 1900 nog ruim 26 be droeg, thans behoort tot de steden, die een cijfer van 7.5 tot 10.5 per 1000 inw. aanwijzen. In de protestantse he streken heeft het kwaad veel verdere vorderingen gemaakt dan in de katholieke. Dobbelspel- Dat aan./Ie speelbank to Monle Carlo nog altijd heel wat omgaat en die bans aanzienlijke bedragen naar zich toehaalt, blijkt weei' uit het jongst gepubliceerde jaarverslag van het bestuur. Een bedrag van niet minder dan f 17.400.000 kwam van het spel binnen. De uitgaven waren f7.440.000. Er is een netto winst van: f 11.832.000. Van dat bedrag krijgen aan deelhouders f 6.384.000, oftewel 175 pCt. De aandeelen bedragen nominaal f60, zij staan echter genoteerd op f1440. Er zijn er niet veel in den handel. De speelbank! betaalt f 1.200.000 per jaar aan den vorst van Monaco voor „heerlijke rechten" en f960.000 aan de Fransche regeering voor het noteeringsrecht der aandeelen op de f'arijsche beurs. Of de dobbelarij oolc wat opbrengt! De verkiezingen in Oostenrijk. fn geheel Oostenrijk zijn bij de jongste verkiezingen twee nuflioen burgerlijke en anderhalf millioen socialistische stemmen uitgebracht. De chr.-socialen verliezen in den Nationalen Raad acht zetels; de groot - Duitschen winnen er, als eenige coalitie partij, één van de verbonden chrislelijken. De socialisten hebben een feestelijken fakkel-opto ebt. gehouden, waarbij Schop- fer, de leider der socialisten, het woord gevoerd en over het roode Weenen heeft gesproken. De kleine partijen, die der zionisten, Hakenkreuzler, communisten, en demokreten hebben bij deze verkiezin gen noch in den Nationalen Raad, noch in den gemeenteraad een zetel verworven. De „Msb." meldt het volgende omtrent den verkiezingsuitslag: Volgens een officieelo mededeeling is de uitslag voor de verkiezingen van den nationalen raad als volgt: Gekozen zijn 85 candidaten van de een- heidslijst, 71 sociaal-democraten en 9 le den van den Landbund. De verhouding van de burgerlijke partijen tot de sociaal democraten wordt dus 94:71 tegen 97:68 in den ouden raad. Korte Berichten. De Krasnaja Gazeta wijst op de toenemende dronkenschap te St. Petersburg, blijkende <wn. hieruit, dat in 1926 ruim 40,000 personen wegens open bare dronkenschap werden opgebracht tegen 21.000 in 1925, 11.000 in 1924 en 2000 in 1920. Inmiddels is het cijfer voor 1926 nog beneden dat van voor den oorlog toen jaarlijks aan de Petersburgsche poli tiebureau x en -posten ongeveeir 65.000 -k*—, Ah IJeo lachte„Dien weet u wel, waarde dokter. Kort geleden zond ze u nog een briefje." „Is het juffrouw Barrington?" riep de zendeling met gemaakte verbazing. De Oosterling boog en een kwaadaardig lach je krulde zijn lippen. „Mijn geachte moes ter vereert de Engelsche dame ten zeer ste." „Dat schijnt wel zoo," antwoordde For syth ongeloovig lachend, „maar ik wil be kennen, dat ik verbaasd ben te hooren, dat juffrouw Barrington daar op gesteld zou zijn." Ah IJeo grijnslachte. „Zijne Excellentie, mijn geachte meester is heel rijk en Euro- peesche dames houden evenals de Chinee- sche dames, veel van weelde en opschik, niet waar?" „Misschien," antwoordde Forsyth on verviel toen in een zoo diep en langdurig stilzwijgen, dat de Chinees hem aan zijn gedachten overliet. Hij stapte naar den kant der boot en staarde over het water. Wat hij vernomen had, verwonderde hem en hij kon zich niet aan de gedachte ont trekken, dat de bekendmaking van Ka- thlyns aanwezigheid aan boord aan hem niet zoo toevallig was, als het eerst scheen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 1