Onderwijs. lïaaenjd Nieuws. BecMstahen Scheepstijdingen. Bnrgerljjke Stand. Laatste Berichten. Marktberichten. gras op dc begraafplaats moet gemaaid zijn, waarop de voorz. zei, dat steeds daarvoor eert datum bepaald is. Er zal op gelei worden, of de huurders zich daaraan houden. Zaterdagmiddag had. alhier een eenvoudige plechtigheid plaats, Mej. Muller, die van 1885 tot 1920 op het dorp als onderwijzeres aan de opénb. lagere school is werkzaam geweest, en de laatste 5 jaren in Middelburg woonde, waar zij den 23en April overleed, had als haar laatste wensch te kennen gegeven', Jat zij zou rusten te midden van dc West- kappelsche bevolking, waaraan zij zich zoozeer verknocht gevoelde. Zoodra dei lipVkoGts, die haar stoffelijk overschot uit Middelburg hierheen bracht, was aange komen, traden naar voren de collega's, die zoovele jaren met haar hadden samen geweikt, en die, met ©enige vrienden, haar naar de laatste rustplaats droegen. Toen de kist in het graf gedaald was, waarop 'n'garve aaronskelken Jag, al»-een stille groet van hen, die haar naar de groeve brachten, nam Burgemeester. Wol- dringh v. d. Hoop het woord ook het Dagel. Bestuur met secretaris en Ge meenteontvanger warén tegenwoordig urn in gevoelvolle, eenvoudige bewoor dingen, geheel in den geest van de over ledene, te schetsen wat juffrouw Muller voor Westkapelle is geweest. Daarna sprak dhr M. Dieleman, die zoovele jaren met haar samenwerkte r-ri -naar vriendschappelijken omgang mocht genieten, namens de collega's en namens de bevolking. Welk een voorbeeld was cle overledene voor allen, jong en oud; welk een voorbeeld van .plichtsbetrachting i tot in hef uiterste. Aan het sterfhuis bedankte een neef van de overledene voor dei laatste eer. Dr.H.NANNING'S HAEMOFFERRIN Bloedvonmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.Vi flesch. ƒ1.60 p Vz flesch Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Monster G. Enkelaar te Ter Aar; te Anloo J. de Jonge, cand. te Breda; te Wildervank J. Sevenster te Oldehove. Bedankt voor Tuil J. Kramer te Elden. Geref. Kerken. Beroepen te Schoonhoven W. Seinen te ■Opperdoes. Bedankt voor Klundert W. Steunenberg te Heerenveen; voor Zierikzee J. Koelewijn •te Berkel en Rodenrijs. Jubileum Ds R. J. v. d. Veen. Gisterenavond heeft Ds R. J. v. d. Veen, pred. bij de Geref. Kerk te Goes met zijne gemeente zijne 40-jarige ambtsbediening her dacht.. Er was veel belangstelling. Reeds een kwar tier voor den aanvang van den dienst was -de kerk tot in alle hoeken gevuld. Onder het zingen van Psalm 103:1 „Looft looft den Heer mijn ziel met alle krachten", werd de jubilaris binnengeleid. Ds Van der Veen had voor deze gelegen heid tot tekst gekozen 2 Timotheus 1911. In verband met dezen tekst werd gehan deld over het groote voorrecht, dat God aan zijn volk heeft geschonken, waarbij de vol- gende^gedachten werden ontwikkeld: le waar in dat groote voorrecht bestaat; 2e. om welke ■oorzaak zij het ontvangen; 3e. in Wien het hun gegeven is en 4e waardoor het hun be kend gemaakt worden. In zijn inleidend woord en aan het slot van de predikatie werd door den jubilaris in sobere bewoordingen aan het feit van dezen ■dag herinnerd. Met groote dankbaarheid is zijn hart vervuld. Bij het terugzien op zijn ambte lijke loopbaan juicht het in zijn hart: „Wat zal ik den Heere vergelden voor al zijne wel daden aan mij bewezen? Ik zal den beker der verlossingen opnemen en den naam des Hee ren aanroepen". Met groote erkentelijkheid maakte Spr. ge wag van zijne benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. God heeft genade en e e r e willen schenken. Naar de bezielende prediking waarvan wij hier geen nader verslag geven, omdat deze predikatie inmiddels bij de Fa. Oosterbaan Le Cointre in druk verschenen is, werd door de talrijke aanwezigen met groote aan dacht geluisterd. Aan het einde van den dienst werd den jubilaris door de gemeente toegezongen Psalm 1214. Betreffende de herdenkingssamenkomst van heden avond meldt men ons, dat de kerkeraad nader besloten heeft na kwart voor zeven, voor zoover de plaatsruimte in het kerkgebouw het dan nog toelaat, gelegenheid te geven, aan hen, die jaiet tot de Geref. Kerk behooren, deze samenkomst, die te zeven uur precies aanvangt, bjj te wonen. VL1SSINGEN. Gisterenmorgen nam Ds J. N. Bieger, predikant bij de Evang. Luth. Kerk alhier, wegens vertrek naar Ned.-Indië, af scheid van zijn gemeente. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Z.Eerw. had tot tekst gekozen Lukas 16:19 en 20. Na de predikatie stond Ds Bieger stil bij de 2i/2 jaar, die hij in Gods kracht te Vlissingen had mogen ar beiden. Vol dankbaarheid is "spreker voor de aangename samenwerking met den -kerkeraad «Q de waardeering en liefde van zijn gemeente onderronden, tevens ook van zoovelen uit andere kerkformaties. Na het uitspreken van den aegen werd den scheidenden leeraar door de gemeente toegezongen Gezang 413 („Dat Heeren zegen op U daal"). Na den dienst maakten velen gebruik van de gelegenheid om van Ds en mevr. Bieger in de consistorie kamer afscheid te nemen. Do lieer I. A. Butler, kweek eling met akte, aan de apenb. school te West kapelle, is henoerild tot onderwijzer niet hoofdakte te Wijk (N.Br.) Geslaagd voor Stuurlieden-examens (der den stuurman) groote stoomvaart de heeren J. P. J. in 't Hol, L. E. van Loo, P. Hoog kamer, C. H. Gosselink en G. Post. c*"-' Ongelukken. Te St. Willebrorcl is een 21/2-jarig meisje bij het spelen onder een motorrijwiel geraakt en korten tijd later aan de gevolgen overleden. Te Vlaai-dingen is een 70-jarige man door een auto overreden. Ernstig gewotfd is de man in het ziekenhuis' opgenomen. Aan de Haarlemsche ijzergie terij sprong een slijpsteen uit elkaar, waar door de 56-jarige v. U. ernstig aan het hoofd gekwetst werd. In zeer zorgelijken toestand is hij naar het ziekenhuis overgebracht. Te friezenveen is een 3-jarig zoontje van een landbouwer in een drinkgat voor het vee gevallen en verdronken. Een 18-jarige glazenwasscher die Donderdag: j.l. te Leiden in een school uit de ringen was gevallen en met een gebroken halswervel in het Ziekenhuis werd opgenomen, is aan de bekomen ver wondingen overleden. Ren 9-jarige jongen is op een zandterrein te Amsterdam by het spelen onder het zand geraakt "en levenloos daaronder vandaan gehaald. Te Didam is een tweejarig jongetje bjj het plukken van bloemen in een sloot bij de ouderlijke wo ning verdronken. Uit den Rijn bij Duiven is opgevischl het lijk van een onbekend per soon, omstreeks 35 jaar oud. Nabij Does burg is de landbouwer T. te water geraakt en verdronken. Door het schudden van een passeerenden vrachtauto viel bij de familie in 't V. te Vlaardingen een volle koffiepot om, die op een lichtje op de tafel stond. De moeder zat met haar vijf maanden oud zijnde baby aan de tafel. Den kokenden inhoud van den koffiepot kreeg de kleine over het lichaampje, waardoor zoodanige brandwonden ontstonden, dat opneming in het ziekenhuis noodzakelijk was. Te Someren is een 24- jarig meisje in een weiwaterput verdronken. Zaterdagmiddag reed de heer de B. uit Zundert met een motor, waarop ook zijn meisje zat, over den weg van Etten naar Princenhage. In een bocht botste hij tegen een autobus en tuimelde over den grond. Men raapte hem op met een versplinterd onderbeen. Eenige maanden geleden viel de 53-jarige J. uit Eindhoven bij het verrichten van herstellingen van 't dak van zijn woning. Hij werd in het ziekenhuis verpleegd en kon dit onlangs verlaten. Hij bleef echter klagen over inwendige pijnen. Zaterdag is hij over leden. Toen de 35-jarige ongehuwde heer S. uit Alkmaar, tijdelijk te Eindhoven vertoe vende met zijn motor op den Vlaghovensohen weg reed, geraakte hij tusschen de tramrails, waardoor hij kwam te vallen. Met een sohe- delfractuur werd hij opgenomen. De ongeluk kige heeft na het ongeval slechts eenige oogen- blikken geleefd. De doodslag te Raamsdonks- v e e r. De vader en zoon J. en A. O. te Raamsdonksveer, die zich bij de politie aldaar hadden aangemeld als de daders van den dood slag op zekeren L. v. S. op -Zaterdag 16 dezer en in het Huis van Bewaring waren opgesloten, zijn thans weer op vrije voeten gesteld. Knoeierijen te Gennep. Reeds eenigen tijd lekte het uit, dat het met het beheer van de kas van de Patronaatsteeken- school te Gennep niet in orde was. Verschil lende knoeierijen moesten er gepleegd zijn en de penningmeester moest zelfs bescheiden op de administratie betrekking hebbende, verbrand hebben. Met kunst en vliegwerk moest het zelfs klaar gespeeld zijn om sedert 1921 aan merkelijke bedragen van de jaarwedden der leeraren achter te houden. Deze geruchten waren, meldt de Limb. Koe rier, ook ter oore gekomen van het raadslid F. IJeijs, die in de laatstgehouden gemeente raadsvergadering den voorzitter hierover inter pelleerde. Deze antwoordde, dat het inderdaad juist was, dat aan de leeraren de jaarwedden niet zijn uitbetaald als het behoorde, doch zich moest onthouden om in bijzonderheden te treden, daar het onderzoek nog niet afge- loopen is. Het is daarom thans nog niet mo gelijk de juiste feiten aangaande deze knoeie rijen te kunnen vermelden. Een accountant van het Rijk heeft deze zaak in onderzoek. Vast staat evenwel, dat de vroegere Patro- naatsteekenschool een bedrag van ongeveer f 700 moet terugbetalen aan het Rijk, daar het Patronaat niet dat salaris aan de leeraren heeft uitbetaald, waarop ze recht hadden. Wat is hier nu het geval? De penningmeester moet den leeraren telkens een voorschot op hun honorarium gegeven hebben, hetgeen minder was dan het bedrag, dat hun uitbetaald had moeten zijn. Een af rekening 'is er nooit gemaakt. Als een der leeraren al eens vroeg hoe het met het ho norarium stond, gaf de penningmeester ten antwoord dat ze 't in Den Haag zelf niet wisten I Diefstal aan het hoofdpostkan toor te Amsterdam. Aan een der lo ketten van het hoofdpostkantoor te Amster dam is, terwijl de dienstdoende beambte zich even had verwijderd, een geldkistje, inhoudende f800 a f900, gestolen. Onmiddellijk werden nasporingen gedaan, doch zonder succes. Berooving. De gebroeders W. en A. v. H., die te Nieuwaal gearresteerd zijn als verdacht van berooving van den veekoopman B. uit Leerdam van een portefeuille, inhou dend ongeveer f 1700, zijn ter beschikking van de justitie gesteld en na verboor door den rechtercommissaris in het huis Tan bewaring te Tiel ingesloten. De berooving heeft Woensdagavond om streeks 11 uur op den uiterwaard van de Waal plaats gehad. W. van H. zou B. met zijn roeiboot over. de rivier brengen. A. v. If. moet toen onverwacht te voorschijn zijn gekomen, B. een zak over het hoofd hebben getrokken en met behulp van zijn broer de portefeuille uit den binnenzak van den vee koopman hebben genomen. Zij zijn er toen vandoor gegaan, B. aan zijn lot overlatende. Na- aangifte bij de politie te Gameren werd de verdachte W. v. H. reeds 's morgens om half vier in zijn woning gearresteerd. De tweede verdachte is later op zijn werk te Zuilighem aangehouden. Een gestoorde bruiloft. Toen een vrachtauto, tot personenauto ingericht voor een groep bruiloftvierders, uit de richting Finsterwalde kwam gereden, raakte hij bij een scherpe bocht nabij Dubern aan het slin geren, stortte van een heling af in een sloot en sloeg om. Terwijl de bruid een buil, de bruidegom en eenige gasten bloedige schram-, men opliepen, braken eenige andere gasten hun sleutelbeen. Een 39-jarige vrouw werd zoo zwaar gewond, dat ze spoedig stierf. In het geheel werden 17 personen gewond. R.o ofoverval te F ij naar t. In den nacht van 20 op 21 April is te Fijnaart een roofoverval gepleegd, meldt de „Tel.". Om streeks 12 uur werd de landbouwer Vroolik gewekt door geklop op de deur van zijn woning aan den Boerendijk. Toen hij open deed bedreigden twee gemaskerde personen hem met een revolver onder den uitroep: „Geld of ik schiet 1" Uit vrees voor zijn leven heeft Vroolik toen aan een der gemaskerden een geldbeurs overhandigd, waarin zich eeu bedrag van honderd gulden aan zilvergeld be vond. Van de daders is nog geen spoor ge vonden. Moordaanslag te Heilo. Te Hei- loo bij Alkmaar is Donderdagmiddag 'n moord aanslag gepleegd. Toen dhr B. uit Spaarnwoude zich ten huize van den pianostemmer S. ver voegde, om de huurpenningen op te halen, werd achter hem direct de deur gesloteu, waar op S. hem aangreep en tegen den grond sloeg, ham trapte en schopte en hem daarop-, geholpen door zijn vrouw, trachtte te worgen. De dok ter, die later den aangevallene behandelde, constateerde verwondingen aan de keel. De vrouw van S. heeft het politieonderzoek ten zeerste bemoeilijkt. Het echtpaar heeft bekend, doch de verklaringen van S. en van B. ver schillen nogal. Gevaarlijke scheerkwasten en borstelwerk. Te Arnhem is een geval van miltvuur waargenomen bij een man, die een 'hem door een marskramer verkochten met miltvuur besmetten scheerkwast had gebruikt. Zoowel in ons land als in het buitenland zijn vroeger gevallen van besmetting met milt vuur door kwasten of tandenborstels voorge komen; de laatste jaren voor zoover hier be kend, echter niet. Toch wijst het geval in Arnhem er op, dat men voorzichtig moet zijn en dat het raadzaam is, kwasten of borstels vóór het in gebruik nemen behoorlijk te rei nigen. D'e eenvoudigste methode tot reiniging isDe kwasten of borstels worden in een afgesloten flesch of ander vat met 8 maal ver dunde en tot ongeveer 55 graden C. verhitte (dat is zoo hoog, dat de hand het er juist een oogenblik in kan uithouden) handelsfor- maline gebracht, daarin goed geschud en dan in een verwarmd vertrek gedurende 24 uren geplaatst en af en toe geschud. Na afloop worden de kwasten en borstels in water af gespoeld en gedroogd. Brutale overval. Te Oss heeft opnieuw een brutale overval plaats gehad. Drie gemaskerde mannen braken des nachts de deur open van de woning van landbouwer J. Huismans. Toen zij zagen dat de bewoner wakker was geworden, sloegen zij de lamp stuk, grepen H. hij de keel, eischten zijn geld, terwijl een der mannen een geweer op hem richtte. H. verklaarde geen geld te hebben, waarop de heele woning werd doorzocht. Huis mans verzette zich hevig, liep bloedende hoofd wonden op en bleef zoo lang schreeuwen tot de boeven aftrokken, slechts een broek mede nemende, waarin zich epn portemonnaie met f8 bevond. De politie heeft nog geen spoor van de daders gevonden. Een ladelichter. Vrijdag vervoegde zich bij een winkelier te Leiden, een om streeks 35-jarig man, met de mededeeling dat hij een stoel kwam halen, die gemaakt moest worden.- Terwijl het meisje naar boven ging: om haar moeder daarnaar te vragen, heeft de man kans gezien vrijwel al het geld uit de winkellade weg te nemen en zich daarna uit de voeten te maken. De Belgische Nationalisteln worden brutaal. Gisterenmiddag om streeks 12 uur heeft een vliegmachine boven Maastricht gecirkeld. Er werden papieren Bel gische vlaggetjes uitgeworpen, waaraan wa ren bevestigd Vlaamsche pamfletten met een inhoud ongevee?aheerkomende op: België heeft Limburg niet vergeten. Wij blijven broeders en zullen elkander steunen. Ernstige mishandeling. Terwijl de landbouwer W. te Kessel op zijn land aan het aardappelen-pooten was ontstond er ruzie tusschen hem en den vroegeren pachter K. Deze sloeg hem -met een hark neer. Na zijn daad gepleegd te hebben ging K. genees kundige hulp halen en meldde zich vervolgens bij de politie aan. Een dokter vond den toe stand van het slachtoffer zeer ernstig. Door herten belegerd. Twee 15- jarige meisjes, die in de buurt van Lake Windermere (Eng.) narcissen aan het zoeken waren, zagen plotseling een zevental damherten dreigend op hen toerennen. De meisjes vlucht ten, doch waar de herten hen bleven vervol gen, klommen ze tenslotte in een boom, luide om hulp roepend. Niemand hoorde hen en drie uur lang bleven ze belegerd, tot tenslotte de wilde herten aftrokken. Toen waagden ze het naar beneden te klimmen, en zich zooveel mogelijk achter de hoornen schuil houdend, den kant van den grooten weg op te gaan. Opnieuw werden ze door de dieren achter volgd, doch ze wisten den weg te bereiken, waarop de herten in het bosch verdwenen. Een fantastisch v e r h a*a 1. De politie te Zeist heeft druk werk met het onder zoek naar de waarheid van een' sterk fantas tische aangifte van een 15-jarige fabrieksjon- gen, die onderweg van Wijk bij Duurstede naar de fabriek te Zeist door twee mannen in een auto zou zijn weggevoerd in de richting Amers foort. In Driebergen werd de jongen opgepakt, waar zijn fiets achter tegen de auto zou zijn gebonden. Onderweg werd hem een touw om den nek gesnoerd, waarna hij zich bewus teloos hield en kans zag te ontsnappen, toen zjjn bewaker bij den bestuurder was gaan zitten en de auto nabij Amersfoort langzaam reed. De jongen wist het rijwiel los te rukken en trapte uit alle macht naar zijn tante te Zeist, die verklaarde, dat hij met blauw ge laat, het touw nog om den nek, arriveerde. De jongen zei een regenjas en zijn rijwielplaatje te missen. Het uitgebreid onderzoek ook te Driebergen en Wijk bij Duurstede leverde niets op, zoodat sterk aan pure fantasie wordt ge dacht, al houdt de jongen, die al eens voor waardelijk werd veroordeeld, zijn relaas woord voor woord vol. Brand op de Brusselsehe Jaar beurs. Een telegram uit Brussel meldt Za terdagnamiddag brak er brand uit op de jaarbeurs. Drie stands werden vernield. De schade is zeer belangrijk. De oorzaak van den brand is onbekend. Vrachtauto tegen een trein gebotst. Wolff seint uit Grimmen (district Stettin)Zaterdagmorgen is hier een vracht auto met bijwagen raakten; in brand en werden volkomen vernield. De chauffeur kwam in de vlammen om. Liefde voor de „uniform". Een jong dienstmeisje had zich voor een Lon- denschen politierechter te verantwoorden we gens diefstal ten nadeele van haar patroon. Het meisje werd voorwaardelijk veroordeeld, n.l. op conditie, dat ze onmiddellijk naar het platteland, waar ze thuishoorde, zou terug- keeren. „Londen is een veel te verlokkende en bedwelmende stad voor behaagzieke meis jes als gij",- sprak de rechter. Het meisje had, toen ze gearresteerd werd, foto's van niet minder dan een 20-tal chauf feurs en conducteurs van autobussen in haar handtaschje. De pest. Het aantal sterfgevallen aan pest in Ned.-Indië gedurende de vierwekelijk- sche periode van 22 Januari tot 19 Februari bedroeg 647 tegen 741 in de vorige periode. Drie arbeiders in brand. In de gieterij der staalfabriek .Becker A.G. te Willich (D.) heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Drie arbeiders, die bij den hoogoven bezig waren, kwamen te dicht bij de vlam men, zoodat ze, met ernstige brandwonden bedekt, naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. Eén hunner is reeds overleden. De. toestand der beide anderen is zeer ernstig. Ernstige fabrieksontploffing te Detroit. In het hoofdgebouw van de Eriggs Manufacturing Cy te Detroit, die in hoofdzaak onderdeelen van auto's fabriceert, heeft een ontploffing plaats gehad op een oogenblik, dat er ruim 1000 mensohen in het gebouw waren. Doordien er in het gebouw groote voorraden verfstoffen en lak waren, die in brand geraakten, was het reddingswerk zeer moeilijk. Men gelooft, dat er ongeveer 50 personen omgekomen zijn, terwijl er nog 50 verwondingen opliepen. Valse he munters gearres- teerd. Wegens het vervaardigen en in om loop brengen van valsoh'e 50-pfennig-stukken en 2-markstukken zijn te Dusseldorf een schil der, een machinist en een handelsbediende gearresteerd. De laatste had reeds groote hoe veelheden valsch geld in den omtrek van Darmstadt uitgegeven. AMSTERDAM. V. D1. Hedennacht is inge broken in de Passage-Bioscoop. Uit de brand kast wordt f 1600 vermist. ROERMOND, V. D. Na een korten hüise- lijken twist is hedenmorgen 3e arbeider L. te St. Jacob dermate door zijn stiefzoon met een mes mishandeld, dat hij eenigen tijd later overleed. De politie heeft den 20-jarigen stiefzoon gearresteerd. WEENEN. V. D. Bij de verkiezingen voor den Nationalen Raad wonnen de sociaal-de mocraten vier zetels. Zij verkregen echter niet de regeeringsmeerderheid, die in handen van de burgerlijke partijen blijft. WINTERSWIJK. V. D. De bouwvakarbei ders, georganiseerd in de Alg. Ned., NetL Chr .en R.-K. organisatie zijn in staking ge gaan, die nagenoeg alle bouwvakarbeiders omvat. Door A. de V., 35 jaar. veedrijver te Middelburg is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis der Rechtbank van 12 April j.l., waarbij hij wegens openbare schennis dei- eerbaarheid is veroordeeld tot f 25 of 25 d. h, Doodslag. Voor de rechtbank te Win schoten stond terecht de arb'eider Udo D„ uit Bljjham, gedetineerd, terzake van moord althans doodslag op Jacob Boelman te Win schoten, in den nacht van 23 op 24 Jan. j.l. De eisch luidde vier jaar gevangenisstraf. Vuile melk. Voor den kantonrechter te Delft werd behandeld de zaak tegen den landbouwer P. L. R., ter zake van het af leveren van vuile melk. Naar een keurmeester verklaarde, verzuimde B. steeds de melk door een zeef te laten loopen (waartoe hij wette lijk verplicht is). Bij onderzoek werd dan ook in door B. afgeleverde melk een belangrijke hoeveelheid koeliaar en. deelen koemest gevonden. Hij werd veroordeeld tot f 50 boete of 10 dagen hechtenis. Voor eenzelfde delict De knoeierijen bij een gemeen telijke vise h voorziening. Voor de Amsterdamsèhe rechtbank stond terecht de ex- kassier bij de gemeentelijke visohvoorziening te Amsterdam, die met den klerk en den op zichter-afslager wegens verduistering was ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf en thans terecht stond wegens andere gevallen van ver duistering. Er waren 11 getuigen a charge en 3 a décharge gedagvaard. Lang aarzelde de ex-kassier met bekennen doch thans gaf hij toe en werd tegen hem geëischt 2 jaar gevangenisstraf. Tegen een vroegeren schrijver werd wegens een zelfde feit een lïalf jaar ge vangenisstraf geëischt. Stoomvaart Mij. Nederland. SALEIER (uitr.), p. 23 Suez. MOENA (thuisr.) 23 v. Genua. KAMBANGAN (thuisr.) p. 21 Sagres. GROT1US (thuisr.) 22 v. Singapore. SEMBILAN (thuisr.) 22 v. Medan. LYCAON Amst. n. Batavia 23 v. Padang. STENTOR (thuisr.) 1/5 te Amst. verw. Rotterdamsche Lloyd. PATRIA (uitreis) p. 23 (8.v.m.) Ouessant. KERTOSONO (thuisreis) 23 (1.n.m.) r. Londen. KEDOE (thuisr.) 23 (v.m.) v. 'Havre, 24 "(1.— v.m.) te R'-dam verwacht. KAWI (thuisr.) p. 22 Suez. TOBA 23 v. Batavia te R'dam. GOES. Huw.-afkondigingHendrik Schipper, jm. 24 jaar, te Borssele en Neeltje van Wes ten, jd. te Borssele, onlangs te Goes. Geboren: Cornells, z. v. Pieter Bakker eil Adriana Brouwer. OverledenCornells Franciscus Baarends, 75 j., wedn. v. Jacoba Rijk. COLIJNSPLAAT. Gehuwd: 21, Marinus Ta- zelaar, 28 j. en Marina Karman, 25 j. KORTGENE. Gehuwd: 21, Marinus Adri- aan de Looff, 28 j. te Wissenkerke en Sara- Dees, 23 j. Geboren: 15, Leendert Jacobus, z. v. Jan de Looff en Blazina Kramer. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond1 va!n 26 April: Meest krachtige, tot stormachtige, Zuidu westelijke tot W. of N.W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, regen, of hagelbuien, aanvankelijk zachter, later iets kouder. Barometerstand van hedenmiddag 2 uur. Burg. en Weth. van. Vlissingen stel len dien raad voor een definitieve leening aan te gaan van f284.000. Voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het M.O., va- oature-Stav-erman, worden aanbevolen de heeren Ir L. J. van Blerkom en A. E. Dudok van Heel. De heer L. A. Stofkoper zal Vrijdag ES.s. van 5.456.15 u. zijn op 2 Maart afgebroken spreekbeurt voor den H.D.O. uit zijn Schetsen van den Waterkant, ver volgen. I Door de Arrondissements-rechtbank! 'te Middelburg is heden failliet verklaard: J. Herrehout, klein-landbouwer te Kloe- tinge. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Aptrü. 2,45 uur. Berlijn 59.23—59.26. Brussel belga 34.721/234,75. Parijs 9.77i/a—9.80. Londen '12.133/4—12.14. New-York 2.502.5O1/4. Stand van Zaterdag 10 uur 754. j Licht op; Voor fietsers: Dinsdag 7 u. 43. Rotterdam', 25 April 1927. 'Graanmarkt. Tarwe met klein aan. bed iets vaster gestemd1, verkocht in dei go-ede en beste kwaliteit van f 15f 15-50, in bijzondere gevallen iets meter betaald', vaeTsoorten f14f 14.75- Rogge geen noteering. Gerst Chevailie* vaster gestemd f 12,25f 13,50. Haver eveneens vaster gestemd f 10.75f 11.25. De aanvoer van overige artikelen was van te weinig beteekenis, om noteering. op te maken. Veemarkt. Aanvoer: 646 vette Runderen!, 313 vette Kalveren, 232 Schapen en Lam meren, 931 Varkens. Prijzen per 1/2 K.G.Koeien 3134, 41 44, 47—50, Ossen 37i/2', 40—421/3, 43—4», Vette Kalveren 471/252//21, 621/,65, 771/, —821/2, Schapen f20—f38 p. st. Lammere* f 14f 20 p. st. Varkens 30, 31, 311/g'. Koeien en ossen aanvoer ruimer, handel flink, prijzen ongeveer als vorige week. Ee* enkele puik beste -koe tot 3 cent boren noteering. Stieren aanvoer onbeteeke- nend, weinig handel, geen noteering. Vette

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3