Dit de Prcïineie. Voor Aiierc die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabidten gedeelten zoowel van de oppervlakte als van den tijd, voor geheelen gerekend. Straatverbetering. Bij de vast stelling der gemeente-begrooting voor het jaar 1927 werd besloten tot verbetering der bestratingen op groote schaal, waar van de kosten door den Directeur van Gemeentewerken zijn geraamd op f 70.000. Bepaald werd, dat dit bedrag in den loop van drie achtereenvolgende jaren zal wor den verwerkt, telkens voor ongeveer een derde en dat deze uitgaven door geld- leening zullen worden gedekt. De Directeur van Gemeentewerken heeft thans een schema gemaakt voor het jaar 1927 waarvan de uitvoering zal kosten rond f 25.000. Hierin is o.m. opgenomen het aanleggen van trottoirs in de Lange Kerkstraat. Met voldoening maken B. en W. melding van het feit, dat de eige naars van panden in die straat zich bijna allen hebben bereid verklaard tot afstand van hun stoepen ten behoeve van deze groote verbetering. B. en W. stellen dan ook gaarne voor, van dit aanjrod gebruik te maken en de voorwaarde te accep teeren, dat schade aan eigendommen, wel ke e.v. van dezen trottoiraanleg het gevolg zou kunnen zijn, van gemeentewege zal worden hersteld. Verwacht mag worden, dat de hieraan verbonden kosten gering zullen zijn, daar het herstel in hoofdzaak zal zijn beperkt tot het bijwerken van bepleistering of iets dergelijks. B. en W. meenen echter, dat het aanbeveling ver dient, de terreinen, waarop de stoepen zich bevinden, niet als schenking te aan vaarden, doch deze voor een gering be drag van de eigenaars te koopen. In het eerste geval toch moet de overdracht no tarieel gepasseerd worden, in het tweede kan ze onderhands geschieden. Het be drag, waarvoor de stoepen worden over genomen zou dan bepaald kunnen worden op b.v. f0.25 per stoep, makende in totaal f 9.25. In de verbeteringen voor dit jaar zijn begrepen I. Verbetering J. A. v. d. Goeskade (f 10.000). Het plan is bij de draaibrug met de vernieuwing te beginnen en deze door te trekken tot bij de samenvloeiing van de beide wegen tot één breedte bij de scheiding van het steenen en het hou ten pakhuis der firma Van Heel en Co. Van hier tot aan de Zaagmolenstraat wordt dan de breede straat wel herlegd doch de bestaande keien behouden. Het te vernieuwen gedeelte draaibrug pakhuis Van Heel en Co., zal ruim 2100 M2. bestrating verkrijgen en tusschen de beide straten in, een verhoogd grintplein voor de voetgangers. Onder 2100 M2. is dan begrepen de verbreeding van de straat langs de pak huizen der firma's Duvekot's Graanhandel en van Heel en Co., tot 5 Meter. Bij de verbetering van den toestand aldaar is het verder de bedoeling een goede riolgering te maken met zeer on diepe straatgoten en het middenterrein onder de hoornen (voor voetgangers be stemd) 8 a 10 c.M. te verhoogen en hier langs een betonafsluitband aan te brengen. Dit middenterrein te ontdoen van de grasbezetting, vlak te maken en te verharden met grint of basaltlaag. Wat de nieuwe keien betreft, die hier voor te leveren zouden zijn, wordt voorge steld aan te koopen porphyr-keien van Quenast, groot 12 X 18 of 13 X 20 c.M., bij een diepte van 15 c.M., en wel de dubbel behakte soort (z.g. remaniee's), die zuiver vlakke koppen hebben. Bedoelde porphyr-keien zijn ook nog vrij duur (franco Goes 16.50 per M2.), doch van afmetingen en kwaliteit bestand tegen zwaar verkeer. II. Verbetering Jacob Valckestraat. Ver betering dezer straat, door herlegging en de noodige bijlevering tevens van nieuw materiaal, en in aansluiting hierbij her- leggen van de Voorstad tot aan den Oost- singel (f 1450). III. Verbetering Ganzepoortbrug. Hier kan het oude bestratingsmateriaal niet meer gebruikt worden en zal daarvoor geheel nieuw materiaal moeten aange schaft, en wel keibestrating, bestand voor zwaar verkeer, van quiver vlakke keien met asphalt-voegvulling of van asphalt- bloktegels op fundeering. Een en ander zal met inbegrip der aansluitingen aan de Voorstad' en Ganzepoortstraat f 1650 kosten. IV. Voorstad, vanaf Oostsingel tot aan ingang van Bouwplan III (f 1250). Het bestratingsmateriaal van de eigenlijke mid denstraat is over 't geheel genomen nog zeer goed; het materiaal der zijkantan daarentegen zal zeker door ander en beter vervangen moeten worden. V. Trottoirs Lange Kerkstraat en her. legging der bestrating. Voor een goede lig ging der trottoirs zal het noodig blijken de straat zelve ook te herleggen, de goten te vernieuwen; enkele putten te verplaat sen, enz. Voor een en ander werd geraamd f 4400. Wat de trottoirs betreft is het de bedoeling le soort zeer harde trottoir- tegels te nemen met natuursteen trot toirbanden. VI. Verbetering Zuid- en Westzijde Groote Markt (f2800). Verbetering is hier eeer urgent, in 't bijzonder aan de West- eijde, ook wat de klinkerpaden betreft. VII. Verbeteringen zijpaden met klin kers. Voor vernieuwing van zijpaden in de Nieuwstraat, Lange Vorststraat, geheels vernieuwing der bestrating rondom het rischperk, St. Jacobstraat, gedeeltelijk en overal waar klinkerpaden vernieuwing be hoeven, was gerekend op den aankoop van vlamovenstraatklinkers tot een be drag van f 6000. - Waar nu het geheele stratenplan vol gens besluit van den Raad over de eerst volgende drie jaren verdeeld zal worden, wordt voorgesteld dit jaar Vs vari f6000 of f2000 voor gemeld doel te bestemmen. met Verstopping of moeilijken, tragen on onregehnatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. Bij Kon. besluit is bevorderd tot boscbwacbter bij het Staatsboschbeheer ter standplaats Veldhoven de aspirant- boschwachtei' J. H. Machielse. Bij Kon. besluit zijn benoemd en aangesteld bij den grooten staf, met in gang van 4 Mei a.s. tot kapitein Hr Ms ordonnans-officier, de eerste luitenant H. P. Phaff van dien staf; bij het wapen der infanterie tot majoor met ingang van 2 Mei bij het 14e reg. de kapitein D. J. Gorter van het korps; tot kapitein bij genoemd korps met in gang van 8 Mei A. G. C. Reijers en A. B. Neujan, van dit korps; bij bet reserve-personeel der landmacht bij bet wapen der infanterie tot reserve- majoor met ingang van 2 Mei, de reserve- kapitein bij het 14e neg. F. II. PrageB en J. J. Hoogeboom; tot reserve-kapitein bij genoemd korps de res. eersteduits. A. A. Eibers, P. J. Wisse, en A. W. Tapper allen van dat korps. Zeeuwse he Korfbalbond.Za terdag vergaderde onder voorzitterschap van dhr J. v. Tiel de Zeeuwsche Korfbal- bond. Alle clubs, behalve die uit Schou wen waren aanwezig. Aan de orde was bespreking competitie. Ingeschreven werd door zeven 12-taJlen in de le afd. Br werd besloten 14 Mei de competitie te doen aanvangen. Tot competitieleider benoemde het bestuur dhr Ct J. Crucq uit Middel burg. Tot secretaris werd hierna gekozen dhr M. A. v. d. Hell (V.O.L.T.A.S., Goes) wegens vertrek van dhr D. v. d. Berg. In bet bestuur werden nog gekozen de heeren Polderman (Zeelandia, Hans weert), en Evcraart (V.LO S., Middelburg). Na uit voerige bespreking werd nog besloten om Zaterdag vóór Pinksteren een Z.K.B.-l2-tal te laten spelen tegen „Het Zuiden" uit Rot terdam. Nadat de Protest-eoinm. ook nog gekozen was, werd de vergadering ge sloten. Gees. J u l i a n a d a g. Een alleszins te waardeuren besluit is, met het oog op 30 April a.s., genomen door de buurtvereetn. „Het Bergpad" alhier. Ben barer hoofd motieven, welke indertijd leidden tot op richting dezer buurtvcrcen. was: het aan kwekken van meerdere liefde voor ons Vorstenhuis, speciaal onder de jeugd. En thans zal hieraan gevolg worden gege ven. Zaterdag a.s. zal voor de kinderen! dezer Vereen, tot een feestdag worden. Door het bestuur is gezorgd, dat de kin deren des middags zich in optocht be geven zullen naar de bioscoop van dhr Van Li ere, waar zij alsdan worden vergast op eenige leuke kinderfilms, terwijl deze worden afgewisseld door dan noodige trac- taties. Het is voorzeker voor de, naar wij meenen jongste buurtvereeniging in onze stad, een aardig idee, wa.t vooral de Oranjeliefde zal kunnen vermeerderen. De overige buurtvereenigingen ten voorbeeld! Gemeenteraad. A.s. Donder dagmiddag vergadert de Gemeenteraad. Punten van behandelingNotulen. In stallatie van den. heer W. J, Willemse als lid van den Raad. Ingekomen stukken. Verzoeken afschrijving belasting. Wijziging gemeente-begrooting 1296. Idem begroo ting grondbedrijf 1926. Idem gemeente- begrooting 1927. Idem begrooting grond bedrijf 1927. Vaststelling kohier honden belasting 1927. Rekening Fonds voorma lige Gilden over 1926. Voorstel tot wijzi ging der voorwaarden, waaronder aan de kerkvoogdij der Ned. Hen-. Gemeente een voorschot is verleend ten behoeve der restauratie van de Groote- of St. Maria Magdalenakerk. Voorstel tot onbewoon baarverklaring van een tweetal woningen. Voorschot tot bet toekennen van èen aan vullend voorschot, groot f 12.213.71, aan de Woningbouwvereniging „Nieuw Goes". Wijziging van bet Werkliedenreglement. Voorstel tot bet opnieuw aanwijzen van een standplaats voor woonwagens. Wijzi ging der verordeningen op de beffing en invordering van aanplakgelden. Voorstel tot benoeming van leden in de Schattings commissie voor de Rijksinkomstenbelas ting. Voorstel betreffende de in 1927 uit te voeren bestratings werken, w.o. aanleg van trottoirs in de Lange Kerk straat. Verzoek van den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat om tijdelijk aan het Rijk te verhuren een tweede lokali teit van het gebouw der voormalige Rijks- dagnormaalschool. Verzoek van de Con tinental Petroleum Company om vergun ning tot plaatsing van een benzinepomp op gemeentegrond. Ruiling van grond in Bouwplan III. Verzoek van het bestuur der R.-K. Meisjesschool, om beschikbaarstel ling van gelden voor de aanschaffing van een schoolmeubel. Restauratie Groote Kerkt De commissie voor de restauratie van de Groote Kerk te Goes deelt mede, dat zij aan meerdere inwoners van Goes bin nenkort een brochure met circulaire bei- treffende de restauratie zal doen toe kennen, waarin gevraagd wordt om een jharlijksche bijdrage te willen verstrek ken om te voorzien ini het nog voor de uit te voeren werken ontbrekende bedrag. Bij de in Goes wonende personen zal deize circulaire na eeüige dagen worden opge haald. Geridderd. Ds R. J. van dei- Veen is ter gelegenheid van zijne 40- jarige ambtsbediening door H. M. d e Koningin benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Op 30 April a.s. wordt aan de bui zen en op de straten de bekende Emma- bloein aangeboden. Die opbrengst komt ge heel ten bate van Goesche tuberculose lijders. Waar 30 April voor ons een bijzon dere feestdag is dit jaar, wekken we hartelijk op, tot bijzondere belangstelling en ruim offer. 'tWas hedenmiddag' buitengewoon druk aan het station. Doordat geen bij zondere maatregelen waren genomen, en pas op het allerlaatste oogenblik een 2e loket geopend werd, was het reeds meer dan 5 minuten na bet tijdstip, waarop de trein behoorde te vertrekken, dat de "laat ste passagiers geholpen waren. Kruiningen- Vrijdagavond hield de ring „Zuid-Beveland Oost" van Jongelings-ver een. op G. G. een goedbezochte, laatste vergadering in dit seizoen. Een inleiding werd geleverd door vr. Zeevaart van Krab- bendijke, die in enkele trekken vertelde, hoe een inleiding gemaakt moet worden. Na de pauze behandelde vr. Dekker van Goes leen a.-r. onderwerp, n.l. de revo lutie-beginselen, waarin hij uiteenzette de beginselen van de Fransche revolutie en de gevolgen, die ook nog in onzen tijd in liet politieke leven te zien zijn. Een der broeders ouderlingen van Krui ningen, die deze vergadering bijwoonde, sloot deze bijeenkomst met dankzegging. Het bestuur zal de mogelijkheid over wegen tot liet houden van een zomerver gadering. 's Heer Arendskerke- De verkoop van het Emmabloempje beeft alhier en te 's H. Hendrikskinderen opgebracht f 28.35 (netto). (Belangeloos bericht.) Wemeldinge. Zaterdag had alhier een ongeluk plaats dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Het 3-jarig zoontje van dhr R. stak plotseling de straat over toen ■een autobus passeerde. Het kind liep te gen het spatbord aan en werd tegen den grond geworpen De chauffeur remde uit alle macht en voorkwam' daardoor erger. Di' Gnirrep verleende heelkundige hulp. Kapelle- De veilingsverean. K- B. en 0. kwam Zaterdag in buitengewone algein. vergadering onder voorzitterschap van dhr P. Scheele bijeen in het Veilingsgebonw. De votorz. begon met te zeggen dat hij deze vergadering met gemengde gevoelens, zooals wel begrijpelijk is, opent, Spr. hoopt, dat allen zullen meewerken tot het welzijn der veiling en dealt mede, dat het bestuur heeft besloten eerst in de Mei-vergaderingJ met salarisherziening te komen en eveneens dan zal bespreken de aansluiting aan Clentraal bureau van Veilingen. Ook deelt de voorz. mee; dat hij na een arbeid van' 7 jaren ontslag zal nemen als voorzitter en bedanken als bestuurslid van de Veditigsvereen. S,pr. zal echter de Mei-vergadermg noig presï- deeren. Ingevolge art. 19 der Statuten is door dhr v. d. Graaff c.s. een buitenge wone vergadering aangevraagd-. Dit ver zoek, ingekomen 25 Maart, is door het bestuur ingewilligd. Het bestuur meende eveneens tot Statutenwijziging over te moeten gaan. Mocht de heer v. d. Graaff accoord kunnen gaan om beide voorstel len èn dat van het bestuur èn dat van hem en de zijnen ineens te behandelen, dan worden beide ineens en niet apart behandeld. Is dit niet het geval, dan volgt eerst dat van dhr v. d. Graaff c.s. als zijnde van de verste strekking. Dhr v. d. Graaff becritiseert het be stuursvoorstel. Waarom kan men ons niet onbevooroordeeld een uitspraak laten doen. Plaatselijk belang noemt spr. uit den booze. Wenschelijk is het dat het ba. /Stuur worde gevormd uit 3 leden van Ka pelle, 2 van Biezelinge en 4 van de omgeving. Door dhr M. in 't Anker is gewezen op het recht van Schore om een zetel te bezetten. Daaraan is> geen gehoor ge geven. Spr. wijst op die dagen toen men fatsoen en goede manieren kende. Dit was in 1918, toen een bestuurslid uit Katten!, dijke werd gekozen en een uit Schore. Spr vraagt ook vertegenwoordiging van de omwonenden, wil handhaving van het recht en door recht komt vrede Dhr Jansen uit Goes komt op voor evenredige vertegenwoordiging en wijst op groot-grondbezitters uit de omgeving, die wel een plaats konden innemen in het bestuur. Dhr Kostense uit Kruiningen beeft na dere inlichtingen ingewonnen en heeft begrepen de lijst van die Graaff c.s. niet te hebben moeten teekenen. Hij kan niet met het voorstel accoord g,aain. Spr. wijist op de 33 pet. leden, die gezamenlijk 40 pet. veilen van Kapelle; Biezelinge veilt met 15 pet. leden 14 pet., heeft al dus recht op 1 terwijl Kapelle dit heeft op 3 leden. De rest is voor de omgeving, d.i. 4 leden. Spr. zo:u nog 1 zetel Kapelle toeheschikken, dus samen 4 voor Ka pelle. Dhr Poleij te Ierseke vraagt wat voor leden dit zijn van Kapelle, belanghebbende of belangstellende. Zijn het geen strooman', nen, die gebruikt worden om de leden telers en -kweekers tei schaden. Dhr Kos tense wijst op het omzetcijfer, dat voor zichzelf spreekt (de 40 pet.) of f 750 per lid, zijnde het hoogste bedrag. 1 Dhr v. d. Have vraagt: Waarom schrapt dhr v. d. Graaff niei in zijn voorstel het verplichte veilen, dat toch zeker ge schrapt moet worden, omdat het al jaren her niet gehandhaafd is? Doch de le. den willen dlir v. d. Graaff niet meer - omdat hij de zaak in de war stuurt. Dhr v. d. Graaff interrumpeert: bewij zen! bewijzen! Dhr v. d. Have, voortgaande, zegt: dhr v. d. Graaff zegt: door recht vrede. 40 pet zegt; we willen eindelijk eens vrede, en daarom dhr v. d. Graaff uit het bestuur. We willen menschen als v. d. Vrie, die hun sporen hebben ver diend op het veilingswezen. Dhr v. d. Graaff hoeft hot mij kwalijk genomen dat ik in het bestuur kwam. Dit moet hij niet mij, maar de kiezers kwalijk ne. men. Spr. eindigt met het advies om de Statutenwijziging van dhr v. d. Graaff c.s. niet aan te nemen. (Daverend apL plans.) Dhr A. v. Liere: dhr v. d. Graaff stond deze vereen, naar het loven, door te drei gen met een tweede veiling. Dhr de Visser te Kruiningen dringt aan op meer soepelheid. Spr. leent dhr v. d. Graaff reeds vanaf de oprichting en weet wat hij1 deed voor de telers. Spr. zegt; Hoeren woest verstandig! zie naar Bever wijk met zijn 3 veilingen! Ook hier is het geen denkbeeldig gevaar van 2 veilingen. Dhr C. P. Vogelaar uit Krabbendijke,. geeft er persoonlijk niet om, of Kapelle, of Biezelinge, of Wemeldinge bestuursleden levert, maar raadt, aan, houdt er rekening mee, met wat er in uw vereen, leeft. Alles wijst er op dat we nog maar zijn a"an het begin-periode Het veilen zal toenemen. Dhr van der Have merkt op: ook het bestuur wil evengoed de omgeving doen vertegenwoordigen, doch dit niet vast leggen in de Statuten. Dhr M. in 't Ahker uit Schore: Er was best, iemand te vinden in Schore als candidaal, ook wel een, die niet te groen was (gelach.). Twee, drie, vragen het woord. De voorz.: U krijgt om beurt het woord. Van afhameren gelijk ik giste ren hoorde is nu geen sprake. Dhr Zegers komt terug op bet „groen" zijn, een woord in de Tuinbouwvergade ring genoemd door hem. H. Glerum, can- didaat gesteld voor Schore was pas 4 dagen lid, dus nog te jong en te groen, te onrijp voor bestuurslid, afgedacht van het persoonlijke. Hoe anderen het woord groen uitleggen, is voor hun rekening. Dhr van der Graaf verdedigt zich tegen allerlei aanvallen. Dhr van Liere, aldus spr., heeft zich vergalloppeerd met de bedreiging van een 2e veiling. Spr. be schrijft de veiling als een stuk van zijn leven. Schore is moedwillig gepasseerd. Wanneer men mij afvroeg, wilt u terug en men zegt we brengen u terug, dan is het antwoord, ik begeer dit niet. Dhr v. d. Have is een even flink bestuurslid'. Dhr TI. A. Nijssen .zegt, de veiling is geen dorpsaangelegenheid, wel zijn de We- meldingsche kersen altijd de beste (gelach) maar het bestuur heeft onder de loupe de zaak bekeken. Spr. ziet in de E. V. nog grooter bron van ruzie. Inzake de vertegenwoordiging van een lid uit de Tuinbouwvereeniging, noemt hij dit, de zaak aan banden leggen, vrijheidsbelemme- ring. Dhr de Visser is het niiet eens mat den vorigerf spreker, Hij bejammert het ook, dat men hpt verplichte veilen wil afschaffen. Dhr Nijssen: en je aard beien dan? (gelach). Dhr Bruinooge wijst op de macht van de Tuinbouwvereeniging, waar men de lakens uitdeelt, en pamfletten uitgeeft. Dhr v. d. Graaff noemt de Tuin bouwvereeniging de kiesvereeniging voor de veiling. Dhr P. Zegers vraagt in ge- moede, waarom P. Scheele, Karelse en Sonke, bestuursleden en de pas afgetre den bestuursleden van de Graaff en In 't Anker eerst nu en niet eerder met Sta tutenwijziging kwamen. 5 leden vormden toch de bestuursmeerderheid De heer J. de Jager verzoekt, dat dhr Bruinooge zijn beschuldiging tegen de Tuinbouwvereeniging terugneemt. Het is onwaarheid, dat deze pamfletten uitgeeft!. Dhr van der Graaff zegt in zijn antwoord tot dhr Zegers, dat door hem in 1918 is voorgesteld E. V., hetwelk door dhr van Liere is bestreden. Dhr Karelse wil stemmen. Dhr Poleij van Ierseke een commissie benoemen voor nader onder zoek 4 leden van het bestuur en 3 leden van de Graaff c.s. Dhr v. d. Graaff wil apart stemmen over de zinsneden uit bet art: uit een Tuin- bouwvereen. mag slechts één lid jn het bestuur zitting nemen. Nog meerderen wil len amendementen. De voorz. zegt zulks niet te mogen toelaten. Nu volgde stemming. Vóór het 'voorstel van de Graaff c.s. stemden 111 leden, tegen 118, zes stemden blanco, 7 waren verdwenen, 'de ledenlijst was geteekend door 242 personen. Aldus was het voorstel v. d. Graaff c.s. verworpen. Behandeling van.het bestuurs voorstel zal volgen op de Mei-vergadering. Voor verdere afhandeling was geen animo meer, in aanmerking genomen de tijd. Daarna sluiting van deze zeer drukke ver gadering, 'die zeer levendig was, doch zonder rumoer verliep. De leiding was correct. (Van Redactiewege bekort. Red.) Arnemuiden- Alhier is opgericht de Chr. Zangvereeniging „Excelsior", met aanvan kelijk 32 leden. Directeur dezer vereeni- ging is de heer J. Baaijens. Het Hoofdstembureau heeft in zijn vergadering van Zaterdag j.l. de inge leverde candidatenlijsten voor Be a.s. ge meenteraadsverkiezing als volgt genum merd. Vrije lijst Puijpe no. 1. A.R.-lijst no. 2. Lijst Gemeentebelang No. 3. Vrije lijst v. d. Ketterij 4. Terneuzen- Op de agenda voor de Don derdag a.s. te houden openbare vergade ring van den Gemeenteraad komen o.a. de volgende punten van behandeling voor Voorstel van B. en W, tot wijziging van de algemeene politie-verordening. (Opne ming ventverbod.); idem tot vaststelling van een verordening op de heffing en in vordering van een rioolbelasting; idem tot het aangaan van een geldleening groot Ds R. J. VAN DER VEEN, predikant hij de Geref. Iverk le Goes, die gisteren zijn 40-jarig ambtsjubileum vierde. HWIWWWWUUUWW* I H1—1 f718.000, ten behoeve yan de drink waterleiding. Westkapelle. In de Vrijdagmiddag ge houden raadsvergadering, die door alle led'en werd bijgewoond, kwam een schrij ven van de gemeente Zoubelande in behan deling, waarin de gemeente Westkapelle gevraagd werd, de helft van de kosten bij te dragen voor inkoop van pensioen ten behoeve, van WVerhage, destijds weg werker op den kunstweg Westkapelle ZculelandeBiggekerke. Op voorstel van den voorz. werd m.a.s. besloten een derde van de kosten bij te dragen. Op een ver zoek van L. Jacobse, om een kleine toei- lage van de gemeente, daar hij wegens zijn hoogen leeftijd niet meer voor de gemeente kan werken, werd op voorstel van B. en W. m.a.s. besloten, aan Ja cobse tot wederopzegging een jaarlijkscho toelage te verleenen van f 50. Een verzoek van de geitenfokveireeml. om subsidie werd op voorstel van R. en W m.a.s. afgewezen. Goedgekeurd werd m.a.s. de rekening van den veei- en vleeschkeuringsdienst, keuringskring Oost- kapelle, over het jaar 1926- Voor West kapelle wees de rekening een goed slot aan van f 1515 20. Aan de orde kwam daarop de vast stelling van het percentage op de hef fing van de plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1927'28- Dit punt was in de vorige vergadering1 aangehouden. In verband met dat voorstel stelde dhr W. Huibregtse voor, om den af trek voor noodzakelijk levensonderhoud voor gehuwden en hoofden van gezinnen te bepalen op f450, en voor ortgehuwden op f400, doch het percentage op 3 te laten. Dhr Huibr. Óijsouw merkte op, dat hij bijna met het voorstel van Hui bregtse zou kunnen meegaan, als deze ook eens kwam met voorstellen tot bezui niging. Spr. zei, dat dhr Huibregtse steeds kwam met voorstellen voor meerdere uit gaven, vooral wat betreft de salarissen. De lieer Huibregtse was en is steeds van meening, dat het in het belang van de gemeente is, dat de werkkrachten goed betaald moeten worden, daar men deze anders spoedig kwijt raakt. Hij wees op de onvoldoende jaarwedde van den hulp- keurmeester, zoodat deze tracht een beter gesalarieerde betrekking te krijgen. Verder verklaarde hij zich voor een doelmatige bezuiniging. Do heer Hendr. Ctijsouw be twijfelde of het wel zou meevallen, als het voorstel-IIuibregtse aangenomen werd. Zi. wordt de middenstand het zwaalrst ge drukt, deze is volgens hem aan de grens van zijn draagkracht. Daarop verliet dhr E. Louwerse voor ambtsbezigheden de vergadering. Het vooi'stel-Huibregtse werd verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Huibr. Clijsouw, H. de Kam, Hendr. Clijsouw en K. Minderhout!, vóór de heeren W. Huibregtse en P. Poene. Het voorstel van B- en W. om het heffings,- percentage op 2.75 te stellen, werd m.a.s. aangenomen. Het vorige jaar was dat percentage 3. De voorz. deelde mede, dat op het vroon in het noorden, in huur bij de gemeento Westkapeilo, nog steeds een massa steen ligt van den heer Linden- berg, aannemer van het werk aldaar. Na mens het genot-bestuur is dhr Linden'- berg reeds aangeschreven, deze steenen daar op t6 ruimen, doch deze heeft daar aan tot heden nog geen gevolg gegeven, niettegenstaande het werk al gemiimen tijd klaar is. B- en W- werden gemach tigd alsnu de noodig geachte maatregelen te nemen. Van de kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk was bericht ingekomen, dat zij ge negen zijn, de huur van de begraafplaats op de oude voorwaarden te verlengen!, waarop de raad' m.a.s. accoord ging. Daarop werd aan den heer I. A. Butler, kweekeling met akte, met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend, onder dank betuiging. Bij de rondvraag vroeg de heer If. de Kam inlichtingen over de aanstelling vaa koewachters op de vronen voor dezen zomer. De voorz. gaf in overweging één volwassen persoon aami Ie stellen an te laten loiten door hen die voor helpers in aanmerking koinien. De heer W- Huibregtse vrqeg, of er b.v. geen datum bepaald is, waarop het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2