Staten-Geseraal Uit de Provincie. I OMt BEVORDERT DEN EETLUST - - p| Inroer van Buitenlandsch vet. In antwoord op door het Tweede Kanier- lid Weitkamp gestelde scliriftelijke vragen heeft de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid geantwoord Vraag 1. Het is ondergeteekende bekend, dat in ons land groote hoeveelheden bui tenlandsch vet worden ingevoerd. Dat dit vet in den handel wordt gebracht onder den naam inlandsch vet, is echter den ondergeteekende niet bekend. Alle vleesch, waaronder de wet ook vet begrijpt, dat uit het buitenland wordt inge voerd, en wordt goedgekeurd, moet wor den voorzien van afzonderlijke stempel- merken, die o.m. het woord „invoer" be vatten. Verkoop van dit vet als inlandsch vet is dus zonder meer niet mogelijk. Wel bestaat de mogelijkheid, dat mis leiding van het publiek hjer of daar plaats vindt; het plaatselijk toezicht moet daar tegen dan Optreden. Of, en, zoo ja, in welken omvang misleiding voorkomt, is den ondergeteekende niet bekend. Voor de beoordeeling, of de kleine boe ren der zandgronden weinig meer dan de helft verdienen van datgene, wat de ste delijke arbeiders, die naar Drenthe wor den gezonden, zullen ontvangen, en voor de beoordeeling, of een oorzakelijk ver band bestaat tusschen de omstandigheid, dat die boeren weinig verdienen, en het feit, dat bevroren buitenlandsch vet onder den naam inlandsch vet in dein handel wordt gebracht, ontbreken de gegevens. Vraag 2. Ter beantwoording van de tweede vraag, diene het volgende: De Vleeschkeuringswet verplicht niet tot het aanbrengen van het opschrift „bui tenlandsch vleesch". Sommige gemeenten echter hebben een verordening vastgesteld, waarin bepaald is, dat op winkels, waarin buitenlandsch vleesch verkocht wordt, een opschrift moet worden aangebracht, hetwelk dit feit ken baar maakt. Het rijksgezag is daartoe niet bevoegd. Daar, zooals uit het voorgaande blijkt, de grondslag, waarop de gevraagde maat regelen zouden moeten rusten, ontbreekt, en van de noodzakelijkheid van een zoo danige regeling ook overigens niet is ge bleken, meent ondergeteekende de tweede vraag ontkennend te moeten beantwoor den. De verbinding Nederland-Indië. Op 2 April, zegt bet Hdbld, postte men voor ons in Weltevreden tusschen 7 en 8 uur een brief, expresse bestelling. De „Slamat" nam .dien mede en was Donder dag 21 April voor den wal in Marseille. De K. L. M heeft dien brief naar Neder land gebracht en binnen 20 dagen nadat het epistel in Indië ter post was bezorgd, werd een deel er van, in dit nummer ge publiceerd, door onze Amsterdamsche lezers gelezen. De reis van Van der Hoop, Van Weer den Poelman en Van den Broecke begint resultaten te krijgen. Straks haalt de mail de uitgaande booten met de post en in Port Said en wacht daar de terugkomende boot af om haar mail naar Patria te brengen. Daar zit dan weer een paar dagen winst in. Het comité onder generaal Snijders, dat de luchtverbinding etappe na etappe poogt te verwezenlijken, beleeft plezier van zijn werk. En allen in Nederland die bloedver wanten ,of zaken in Indië hebben met het comité. Stembu s-m oeilijkheden. Bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land zijn door candidaat no. 1 van de Anti-Revolutionaire lijst te Monster bij bezwaarschrift pogingen aangewend om behalve de candidatenlijst der S. D. A. P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen ook de lijsten van den Pi'attelandersbond en van de Staatk. Geref. partij ongeldig verklaard te krijgen en wel om dezelfde redenen als welke voor de S. D. A. P. lijst golden, n.l. een tekort aan geldige handteekeningen bij de indiening dier lijs ten ten raadïuiize aldaar. Door bovenge- noemden A. R. candidaat was n.l. nader hand een onderzoek ingesteld naar de geldigheid van bepaalde handteekeningen, waarbij bleek, dat sommige dier namen, niet op de kiezerslijst voorkwamen, terwijl andere niet persoonlijk hadden geteekend, waardoor het aantal namen onder het wettelijk minimum kwam. Als bijzonderheid diene vermeld dat alle genoemde lijsten reeds door het hoofd stembureau te Monster waren goed gekeurd. Dientengevolge is de nummering der lijsten door het hoofdstembureau te Mon ster -Vo-orloopig uitgesteld. Bij Kon. besluit is benoemd bij het wapen der marechaussee tot kapitein, de eerste luitenant W. van den Hoek te Vlis- singen. Een merkwaardige meteoor steen. Prof. A. A. Nijland te Utrecht, schrijft aan de N. R. Crt. Naar aanleiding van mijn bericht over een te Ellemeet (eiland Schouwen) op 28 Augustus 1925 gevallen meteoorsteen, zond mij de heer W. L. van de Linde, hoofd der school te Serooskerken, eenige overblijfselen van een grootendeels ver weerden steen, die te Serooskerken uit den hemel gevallen is, tegelijk met den meteoriet van Ellemeet. De heer Van de Linde schrijft: „Menschen, die op het land aan het werk waren hebben kort na elkander uil het Noordwesten drie lichamen hooren aankomen met een fluitend en gierend geluid gevolgd door een doffen plof bij hel neerkomenDe tijdsruimte tusschen het passeeren der verschillende stukken be droeg maar enkele seconden." Van deze drie sbeenen zijn er dan twee gevonden. Gasthuiskwestie te Aarden burg. Zooals bekend is, hebben de Re genten van het Burger Gasthuis protest aangeteebend tegen het z.g. besluit der Vereenigde Vergadering van het College van Regenten en den Gemeenteraad gehou den op 31 December 1926, o.a. omdat het nu eenmaal niet mogelijk is, om met vijf personen 6 wettige stemmen uit te brengen, wat bij die gelegenheid gebeurd is, nadat de linker fractie vertrokken was. Door Ged. Staten is dit z.g. besluit ter vernietiging voorgedragen bij de Kroon. Van den minister van Binnenl. Zaken en landbouw is thans bericht ontvangen, dat Z.Exc, noch, in, de gemeentewet, of in de armenwet, een artikel kan vinden, dat toepasselijk is op de Vereenigde Vergade ring, van Raad en Regenten, zoodat er geen termen aanwezig zijn voor zijne tus- schenkomst. Zijns inziens kan het besluit slechts beschouwd worden als een besluit van het bestuur der Gemengde instelling van weldadigheid. Hiermede is .dus geenszins de handel wijze op 31 Dec. goedgepraat. Het zal nu een zaak voor de Justitie moeten worden, daar de meerderheid van het Regenten-College blijft volharden in haar weigering om \V. van Vooren toe te laten op hare vergadering. Bij elke vergadering kan men dan ook de vertooning zien, dat het gebouw door de Marechaussees be waakt wordt. Naar we vernemen, is in de Regenten- vergadering besloten over deze zaak rechtskundig advies in te winnen. Aarden burg wordt een eldorado voor advocaten. (M. C.) De commies-titulair C. II. van der Weele van het post- en telegraafkantoor te Middelburg is met ingang van 1 Mei a.s. aangewezen als reserve ambtenaar voor de Inspectie Middelburg met stand plaats Middelburg. Nlsse. Vrijdagavond werd de jaarverga dering gehouden van de Coöperatieve Boe renleenbank alhier, welke door 51 leden was bezocht. Na de opening en het voor lezen der notulen werd rekening en ver antwoording gedaan over het jaar 1926. De balans wees aan in actief f 199228.37 en in passief met inbegrip van f 1022.51 als winst f 199228.37. De gemaakte winst zal in het reservefonds gestort worden. Herkozen werden dhrn. J. L. Cense als bestuurslid, Joh. Jansen en J. A. R. Bom- meljó aJs plaatsvervangende bestuursleden en L. Nieuwsnhuijze als lid van den Raad van Toezicht. Oudelande. Donderdagavond hield de kolenvereen. jaarvergadering, welke door 22 van de 160 leden werd bijgewoond. De penningmeester deed rekening, ontvan gen was f2415.83, uitgegeven f2390.50. Nog enkele H.L. kolen zijn in de berg plaats, waardoor het kasgeld kan gesteld worden op f 41.25. Gezien dit geringe bedrag werd het inleggeld bepaald op 25 cent. De wenschelijkheid werd uitgespro ken, dat afname van steenkolen door de leden werd bevorderd; middelen, die daar toe kunnen leiden werden genoemd, welke het bestuur in overweging zal nemen. De aftredende bestuursleden K. J. Schog en J. van Strien werden bij acclamatie her benoemd. Souburg. Donderdag had de algemeene vergadering plaats der Coöperatieve Boe renleenbank. De voorz. W. Louwerse opent de vergadering en deelt in groole trekken iets mede van het werk onzer bank in 1926, De omzet van de bank was iets minder dan in 1925, wat vooral hier van daan kwam, dat ,de stortingen en uitbe talingen der Goöp. Melkfabriek iets ver minderden en doordat de woningbouw omstreeks October ophield geld te de- poneeren. Het bedrag ingelegde spaargel den overtrof, dat der uitbetaalde, met ongeveer f9000. Uit de presentielijst bleek, dat 47 leden aanwezig waren. Hierna bracht de kassier J. C. de Hamer ver* slag uit. Ontvangen spaarg. f 119.306.58, terugbetaalde voorschotten f32.152.50. Ontvangsten in loopende rekening a. van de medeleden f 213.130.70. b. van de Cen trale Bank f 292.776.62; c. afschrijvingen f 10d'. op de reserve gebrachte winst f 779.37. Terugbet. spaargelden f 110.397.39 gegeven voorschotten f 32.920. Uitgaven in loopende rekening: a. aan medeleden f263.348.57; b. aan de Centrale Bank f253.893.65. Het totaal der ontvangsten en uitgaven bedraagt f668.219.97. De ba lans wijst in actief of vorderingen en pas sief of schulden een bedrag aan van f 158734.63. Het saldo of de winst van dit jaar bedraagt f380. Het aantal leden be droeg 31 Dec. 157, waarvan 14 in 1920 lid werden. Tot bestuurslid werd gekozen dhr A. de Visser, tot lid Raad van Toe zicht dhr A. Bouwer, tot plaatsvervan gende bestuursleden dhrn P. Arendse Sf en F. Wisse, sec. W. Koole. De rentevoet werd vastgesteld op 4.80 pCt voor voor schotten en loopende rekeningen en 4 pCt voor spaargelden. Het presentiegeld voor Bestuur eu Raad van Toezicht bleef onveranderd. Aan het einde dankte de voorz. den kassier, het Bestuur en derf Raad van Toezicht voor de goede samen werking. 1 St. Maartensdijk. Een vreeselijk ongeluk heeft plaats gehad aan boord van een] schip van Papo van St. Anneland. De mast van het schip wais bij het uitvaren van de haven te Scherpenissö gezakt en in de haven te St. Maartensdijk wilde men de mast met behulp van 2 z.g. bo&ke- pooten weer oprichten. Plotseling brak een der bokkepooten en vieil de mast naar beneden, met het noodlottig gevolg dat dö vrouw van den schipper door den mast getroffen en op slag gedood" j j werd. (Th. Ct.) I Cadzarid. De Raad dezer gemeente kwam Donderdagavond in voltallige verga dering bijeen. Als ingekomen stuk werd medegedeeld de goedkeuring van Gede puteerde Staten op het raadsbesluit, hou dende wijziging der electricileitsverorde ning, terwijl op verzoek van hetzelfde college eenige wijzigingen werden gebracht in de financiëele verordening op het elec- triciteitsbedrijf. Het verhoudingseijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting werd evenals het vorige jaar bepaald op 1.3. •cdn IJed. Herv. Kerk. Beroepen te 's Gravenzande, W. M. A. Kalkman te Werkendam. Te Enter, J. JH. Paddenburg, te El speet. Te Oosterwolde C. J. de Graaf te Ameide. Bedankt voor Delft, Dr N. G. Veldhoen te Alphen et. d. Rijn. Geref. Kerken. Bedankt voor Utrecht en voor 'sGxa- venhage (West) Dr W. G. Harrenstein te Amsterdam. Lijsen Zangavond. Door het „Zuid-Revelandscih a Capella Koor", directeur dhr S. J. Tamminga, is gisteravond in de geheel gevulde groote zaal van „De Prins van Oranje" een concert gegeven met een programma van liederen, uitsluitend ge componeerd door dhr A. Lijsen, waaronder vele van dhr D. A. Poldermans. Het geeft een eigenaardige overeenstemming deze liederen te hooren zingen door zangers en zangeressen, gekleed in het Zuid-Beve- landsch costuum. Dat verhoogt het effect. Over het geheel genomen mag worden ge zegd: er is zeer goed gezongen. Het koor be schikt in alle partijen over mooie stemmen. Het moeilijke a capella zingen bleek voor de vereeniging geen bezwaar te zijn, om goed werk te leveren. Van de koornummers voor de pauze vol deden ons het best, het bekende „Oogstlied van Staring" en „Neerland's Huis en Tuin". Van dit laatste vonden wij vooral hot tweede vers, voor vrouwenstemmen heel mooi. Van den solo-zang kon de bariton ons niet bekoren in „Gróótje". Dit werd niet vol doende doorvoeld weergegeven. Wij stemmen toe, dit is geen gemakkelijk nummer. Meer succes had hij met „Klaos mie z'n ammonika", dit scheen hem meer geaard. Een aardige tekst met een vlotte, pakkende melodie, waar van de voordracht goed in overeenstemming was met de woorden. Ofschoon hier veel applaus op volgde, liet hjj zich toch niet verlokken tot een herhaling. „Het Kerkklokje" voor vrouwenkoor viel ook zeer in den smaak. Dit was inderdaad een gevoelvolle weergave. Opmerkelijk mooi vloeiden de stemmen aan de regel- en coupleteinden te samen in reine, zuivere klanken. De mooie lage alttonen kwa men hier goed uit. Het hoofdnummer was na de pauze, een can tate vol afwisseling, speciaal voor deze ver eeniging vervaardigd, nd. „Zeeuwsche klanken en kleuren", woorden van Pol derm an s en muziek van Lijsen. Met den inzet van het eerste deel „Neptu- nus" en het 2e Couplet van „De Beddingboot" was de bariton-solist goed op dreef. Met klare stem en goed zeggende voordracht vertolkte hjj deze liederen. „De Zeeuwsche Maagd" werd door de so praan-soliste zeer te waardeeren gezongen. Ook de Altsoliste heeft met mooie donkere stem in „De dolende stedemaagd van Rommerswaa) treurt", blijk gegeven van een juiste opvatting van den tekst. Het „Gebed voor Zeeland" (a capella voor koor) en „Gebed der vrouwen" verkreeg een zeer goede vertolking. Met een prachtig sa mensmeltend „Amen" besloot dit laatste. Zeer in den smaak van het publiek vielen „D'erremuenaertjes" met hun Zeekerael! JJor- rinaet of Scharretjoel aan het eind van de verschillende coupletten en het tamelijk zvfare no. „De Rienkrieërs", dat in snel tempo heel mooi werd gezongen. In het daaropvolgende „De Koenkelpot" werd onder het zingen der vrouwen, het ge luid van den koenkelpot zeer goed nagebootst door mannen-bromstemmen, waarna dit ge deelte eindigde met het overbekende „Klein- zieltje", enz. De pianiste die den solo-zang en andere No's begeleidde voldeed goed. De directeur, dhr Tamminga heeft weer op voortref felijke wijze getoond wat onder degelijke leiding kan worden tot stand gebracht. Het was een goed geslaagde uitvoering, die niet alleen genot verschafte aan muzikale hoorders, maar ook aan diegenen, die minder met deze gave bedeeld zijn. Koor en solisten zijn heel den avond door het publiek welgemeend ge huldigd. Jubileum Da v. d. Veen- Da R. J. r. d. Veen, predikant van de Geref. Kerk fe Goes, hoopt Zondag zijne 40-jarige ambtsbediening te herdenken. De jubilaris werd geboren.op 7 April 1863. Hij studeerde aan de Theol. School te Kampen en werd op 24 April 1887 te Ilindeloopen in het ambt bevestigd. In Januari 1890 vertrok Ds v. d. Veen naar Driesum, welke gemeentel op 13 Maart 1892 met Bolsward verwisseld werd. Van hier vertrok de jubilaris in April 1896 naar Goes, waar hij tot nu toe onafgebro ken heeft gearbeid. Ds v. d. Veen, de nestor der Zeeuwsche Gereformeerde predikanten, neemt m het kerkelijk leven in .Zeeland ©en belangrijke plaats in. Op de Provinciale Synode is hij een zeer bekende verschijning, naar wiens weloverwogen adviezen steeds gaarne ge luisterd wordt. Ook naar de Generale Synode werd hij meerdere malen afgevaar digd. Hij is correspondent voor de Prov. Synode in Zeeland ©n curator van de Theol. School te Kampen. Do jubilaris heeft zich bij voorkeur op kerkelijk gebied bewogen, op welk ge bied hij dan ook grooten invloed heeft verkregen. Maar ook andere zaken hadden zijne warme belangstelling. Zoo is hij o.a. be stuurslid van de scholen voor lager en uitgebreid lager onderwijs te Goes en voorz. van de comm. van Toezicht op nere "KT. O.' Zondagavond hoopt Ds v. d. Veen zijn ambtsjubileum met zijne gemeente te her denken, door het uitspreken van een ge dachtenisrede. Maandagavond zal even eens in de kerk een herdenkingsavond worden gehouden, echter alleen toeganke lijk voor hen, die tot de Geref. Kerk van Goes beliooren, en voor afgevaardig den, waarin namens de gemeente een huldeblijk zal worden aangeboden en afge vaardigden gelegenheid zullen ontvangen hunne wenschen over te brengen. Het spreekt wel vanzelf, dat het den jubilaris, die een zoo groot aantal jaren met ongebroken kracht de Geref. Kerken mocht dienen, in deze dagen aan belang stelling niet zal ontbreken. Generale Synode Geref. Kerken. Gemeld wordt, dat Ds K. Fem- hout Mzn, te Vreeland, de voorzitter der Synode te Assen, die aangezocht was, om den op 15 Augustus te houden bidstond voor de Dinsdag 16 Augustus a.s. te ope nen Generale Synode der Geref. Kerken te leiden, deze uitnoodiging heeft aange nomen. Dr C. Veltenaar, predikant bij de Geref. Kerk te Tholen hoopt Woensdag 27 April a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te gedenken. Naar gemeld wordt hoopt Z.Eerw. in den avond van den 27en in de Geref. Kerk een gedachtenisrede uit te spreken. Zondag 24 April. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, nm. ds Homburg, av. ds de Vries. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nm. ds Steinz. Geref. Kerken. Wolfaartsdijk, vm. en nm. ds F. J. v. d. Ende van Kamperland. Kamperland, 9, 2 en 6 u. leeskerk. Radio-kerkdiensten. 10 u. v.m. dienst in de Ned. Herv. Kerk te Breukelen. Voorganger Ds C. J. H. Verweys. 6.45 u. vrijz. kerkdienst te Hilversum. Voorganger Ds A. F. Junod. C^f 1 Ig fiU wJl*Y'f»l imp. Vereen, van Chr. Onder wijzers. De Vereeniging van Chr. On derwijzers enz. hield gisteren in het ge bouw voor K. en W. te Utrecht onder presidium van haar vice-voorzitter, die heer J. Th. Schreuder, van Heemstede, haar jaarlijksche voorvergadering, die druk be zocht was. Na een enkel begroetingswoord kwamen allereerst de jaarverslagen aan de orde welke verslagen na eenige bespreking wer den goedgekeurd. Met de begrooting kwam ook aan de orde een voorstel-Leiden, om de post bu reau-hulp groot f500 te schrappen. Het voorstel-Leiden kon geen instemming vin den. De begrooting werd vastgesteld met een eindcijfer van f 24.200. Na opmerkingen van Hilversum en Schoonhoven werd een voorstel van het hoofdbestuur, om de contributie wederom te doen bedragen 1/4 pit. van het salaris, na aftrek van den kinderbijslag en de pensioenpremie, en die voor gepension- neerden minimum f 3 te doen zijn, aange nomen. Breede discussie ontlokte het hoofdbe- stuursvoorstel om de restitutie te doen bedragen 60 ct. per lid met dien verstande, dat de minimumuitkeering zij f 15 en dat voor elke vergadering die boven de 5 wordt gehouden worde uitgekeerd een be>- drag van f 10 tot een maximum van f 30. Ten aanzien van slapend© afdeelingen en slecht betalende leden bevatte dit voorstel eveneens enkele bepalingen. De voorgestelde regeling vond zeer veel tegenstand en tal van afdeelingen beklaag den zich over het feit, dat zij er met dit bedrag niet kunnen komen. Na breede replieken werd het voorstel aangenomen, geamendeerd door Franeker in dien zin, dat de zaak naar de afdeelin gen zal worden verwezen en een nieuw systeem ernstig zal worden' «verwogen, terwijl de aanneming van het voorstel slechts voor één jaar gelden zul. Aan de orde was nu een voorstel van het hoofdbestuur om uit te spreken dat hoewel in het algemeen het verplichte 7e leerjaar wenschelijk is, nu in verband met de tijdsomstandigheden aan verlaging van do leerlingenschaal en verhooging van de onderwijzeirssalarissen overeenkomstig het door hot hoofdbestuur ingediend» voorstel bij de Bijz. commissie voor g. 0. in onderwijszaken urgentie moei) worde* verleend. Dit voorstel werd aangenomen Tenslotte kwam aan de orde een motie- Hilversum waarin „gezien de steeds stij gende buitengewone ontvangsten der rijks- schatkist" „diepe teleurstelling" wordt uit gesproken over het feit, „dat de Regeering en de rechtsche Kamerfracties niet reeds nü willen meewerken tot opheffing van de te ver doorgevoerde verlagingen", e* waarin het hoofdbestuur wordt opgewekt met vastberadenheid en klem te blijven ijveren voor betere regelingen. Na ee* uitvoerige toelichting van Hilversum en bestrijding door Franeker, die practische en principieele bezwaren had, werd de motie, die door Amsterdam was geamen deerd, wat op verzachting van sommige uitdrukkingen neerkwam, met groote meer derheid van stemmen verworpen. Do vergadering vereenigde zich met het praeadvies van het hoofdbestuur, waarin wordt opgemerkt, dat het gewenscht is in de eerste plaats te blijven streven naar wegneming van gebleken onregel matigheden in het bezoldigingsbesluit. Hoe besmettelijk miltvuur is. Hoe besmettelijk miltvuur is, daarvan legt het navolgende bericht, uit de Friesche ge meente Hemelumer Oldephaert en Noordwolde getuigenis af. Al vele jaren geleden stierf een rund van den veehouder B. S„ en het kadaver werd begraven op korten afstand van een sloot. De plaats van B. S. heeft nu al den derden eigenaar of huurder, van wien nu voor eeni ge dagen twee dieren aan miltvuur zijn gestor ven. De Veterinaire dienst heeft de gevallen in onderzoek genomen en vastgesteld, dat er aan te wijzen verband bestaat tusschen de gevallen van vroeger en die van nu. De ba cillen van voorheen moeten de sloot bereikt hebben en het water van de sloot voedt de stalpomp. Wel een bewijs welk een taai leven dezen bacillen beschoren is en tevens boe nood zakelijk het is, alle mogelijke, voorzorgsmaat regelen te treffen, om eventueel verdere be smetting althans zooveel mogelijk te voor komen. Rundvee-keuringen- Uit de door de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij in Zeeland verspreide circulaire blijkt, dat dit jaar weer in een veel grooter aantal plaatsen dan vorige jaren keuringen van stieren en vrouwelijk fokvee zullen gehouden worden. Werden deze keuringen vroeger slechts in een paar plaatsen in ieder deel der provincie gehouden, nu zullen deze binnenkort voor Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren ge houden worden in: Kloetinge, Wolphaartsdjjk, 's-Gravenpolder, Oudelande,- Nieuwdorp, Borssele, Kruiningen, Wemeldinge, Kats, Kamperland, Kortgene, Big- gekerke, Middelburg, Grijpskerke, Oostkapelle, Westkapelle, Gapinge. Op deze wijze wordt den fokkers, die vroe ger niet aan deze keuringen konden deelnemen, de gelegenheid geboden met hun dieren ter keuring te komen. Ongetwijfeld zal deze uit breiding de veeverbetering zeer te» goede komen. Eerste Kamer. Te weinig belangstelling. Gistermorgen opende de voorzitter van de Eerste Kamer de vergadering met de mededeeling, dat het vereischte quorum niet aanwezig was. Eenige leden ware» met kennisgeving afwezig. Zonder ken nisgeving waxen afwezig de heeren Mi- chiels van Kessenich, de Muralt, de Sa- vornin Lohman, Verheyen, de Wit, Arntz, Diepenhorst, Mendels, Rugge, v. d. Bergh, Croles, Haazevoet, Heerekens Tliijssen, de Vlugt, Anema, Danz en Mevr. Pothuis- Smit. Hunne namen liet de president voor lezen, om daarna de vergadering tot half een te verdagen. Van de heeren de Veer, Colijn, Dobbel- mann, v. Wassenaer en Slingenberg was reeds tevoren bericht van verhindering ontvangen. Te half een werd de vergadering her opend. Het bleek toen, dat er nog één 'lid ontbrak aan het vereischte aantal. De voorzitter achtte het toen beter de bijeenkomst niet opnieuw enkele uren uit te stellen. Hij sloot de vergadering. De Eerste Kamer komt a.s. Dinsdagavond 1» half negen weer bijeen. Een palingbijter in dei fuik. Te Alblasserdam had A. van H. MK rijke palingvangst. De gevangen dieren wist hij zeer moeilijk thuis te krijgen, waarom hü de dik ste paling in zijn mond stak, om die zoo te vervoeren. Het dier begon te spartelen en op een gegeven oogenblik drong liet beest in zijn keel, waar Van H. eenige betea opliep en zijn spraak kwijt raakte. Den dokter ge lukte het den palingbijter zijn stem forug te geven. .u f f I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2