Telegrammen. llMB Irasitp. MiÉgtUJ*. Land' en Tiintoaw. leuMszate Wetenschap en KnnsL Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Aanbestedingen. ter behandeling van de wetsontwerpen tot wijziging van de grenzen der gemeen ten Haarlem en Breda. Tegen bet eerste ontwerp werden even als in de Tweede Kamer, ernstige be zwaren te berde gebracht. Het waren de heeren de Gijzelaar, Smeenge, en Van Nagell, die er tegenop kwamen, dat van Heemstede een stuk met een groote belastingopbrengst zou worden afgenomen, waardoor de lasten voor de overblijvenden te zwaar zouden worden. Het ontwerp werd door de heeren Wi- baut en Minister Kan verdedigd. De stemming zal hedenmiddag plaats hebben. Ook tegen het ontwerp inzake annexa tie tem behoeve van Breda, werden door den heer de Gijselaar bezwaren ont wikkeld. Hedenmiddag zal ook dit ont werp in stemming worden gebracht. Daama werd de behandeling van de begrooting van arbeid voortgezet. Ongelukken. Te Waalwijk is overleden de landbouwer van T., die de vorige week een trap van een paard tegem het onderlijf heeft gekregen. Zondag middag is te Utrecht een jongetje van 3 i,aar, dat op de treeplank van een ge meentelijke autobus was gaan zitten, bij' het rijden onder de bus geraakt en over reden. Het kind was onmiddellijk dood. Gisteravond heeft een auto van den gemeentelijken eerste hulpdienst te Lei den op den Stationsweg den 55-jarigen slager W. overreden, toen deze de straat wilde oversteken. W. werd tegen den grond en op het trottoir geslingerd. In hopeloozen toestand is hij naar hiet acade misch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Volgens de meening van ooggetuigen heeft de chauffeur van de auto met veel te groote snelheid gereden. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Te Lienden bij Tiel is het achtjarig zoon tje van een hoofd der school te Est, die daar met zijn gezin de Paaschdagen doorbracht, onder een auto geraakt en na enkele oogenhlikken overleden. Een zesjarig jongetje te Arnhem wist op den Tweeden Paaschdag, toen hij alleen in de ©aderlijke woning was, van een kast een fleschje met een lysol-oplossing te be machtigen. Het jtind dronk het fleschje leeg en moest dientengevolge in zorg- wekkenden toestand naar het gemeente ziekenhuis worden vervoerd. Er is wei nig hoop op herstel. Te Be- dum is een vrachtauto, waarin vee werd vervoerd, te water gereden. De chauffeur en twee inzittende personen kwamen er vrij goed af. Bij den 58-jarigen veehouder de B. kon men echter de levensgeesten niet meer opwekken. De onbewaakte overweg na- tij Kethel. De onbewaakte overweg na bij Kethel heeft gistermiddag het zesde slachtoffer geëischt. De 71-jarige v. d. Laan, gehuwd en woonachtig te Vlaardin- gen, wild© den overweg oversteken, juist op liet oogenblik, dat een personentrein uit Schiedam in het gezicht kwam. v. d. L. was doof en hoorde noch zag den trein naderen. Vier personen aan de over zijde van de lijn, die het gevaar zagen, gaven door roepen en teekens waarschu wingen, die echter niet of te laat wer den opgemerkt. De machinist gaf krach tige signalen, maar natuurlijk in dit geval tevergeefs. Een van de vier toeschouwers sprong op de lijm om den man weg te rukken, maar kwam te laat. Hoewel de machinist uit alle macht remde, zoodat de trein op 25 meter afstands stopte, werd v. d. L. aangereden en was na eenige oogenblikken reeds dood. De ma chinist van den trein was de heer D. Seesink, wiem hiermede voor de derde maal dit lot te Kethel treft. De burgemees ter van Kethel voerde destijds een krach tige actie voor een betere bewaking van dezen overweg. In de Kamer heeft des tijds de Minister toezegging gedaan, dat een extra onderzoek naar dezen gevaar lijken overweg zou worden ingesteld. Dit was in October, maar sedert is er nog geen enkele verandering ten goede ge komen. De heer Verveen heeft gister avond nog een telegram aan den Minister gezonden, waarin het ongeval werd ver meld als een aansporing tot ingrijpen. Met lucifers gespeeld. Een kindje verbrand. Gistermiddag brak te Nijmegen een binnenbrandje uit bij de familie Peeters. De moeder was even af wezig, 2 kleine kinderen, die ziek in bed lagen, vatten vlam, met gevolg, dat de 1 Va-jarige Hendrina zulke ernstige brand wonden kreeg, dat het overleed. Het 4- jarig zoontje kreeg eveneens ernstige brandwonden, doch direct levensgevaar is niet aanwezig. De brand is vermoedelijk ontstaan door het spelen met lucifers door het zoontje. Een echtscheiding dile geen echtscheiding bleek te z ij n. Een man -te Haarlem', die reeds eemgen tijd niet met zijn vrouw samen leefde, wilde echtscheiding bekomen omi daarna een ander huwelijk te kunnen aangaan. Hij wendde zich daartoe tot een zaakwaarnemer, die zich bereid ver klaarde zijn medewerking te verl-eenen. Dit heeft hij evenwel op een eigenaardige manier gedaan, wat tengevolge had, dat hij met de politie in aanraking kwam). Toen hij de stukken voor de echtschei dingsprocedure in orde had, ging hij naar een deurwaarder. Aan dezen deelde hij mede, dat het niet noodig was die stukken tö béteekenen aan de vrouw van den man die de echtscheiding had aange vraagd, omdat zij er reeds alles van wist. j De vrouw zou wel even bij den deurwaar der komen om de stukken te teekenen. Benige dagen later is er ook inderdaad een vrouw bij den deurwaarder geweest om de zaak in orde te maken. Zonder verdere hindernissen werd daarna hi t echtscheidingsproces ten einde gebracht. Toen de wettelijke termijnen verloopen waren ging de man een nieuw huwelijk aan. Groot was evenwel de verbazing van de autoriteiten toen later de eerste vrouw kwam vertellen, dat zij van de echtschei ding niets wist. Zij had achteraf verno men, dat haar man weer hertrouwd was, terwijl zij meende, dat zij nog steeds voor de wet zijn vrouw was. Toen aan die klagende vrouw werd medegedeeld, dat zij toch zelf bij den deurwaarder g* weest wasom in de zaak te bewilligen, ontkende zij dit. Natuurlijk deed dit de verwondering nog toenemen. Een confron tatie met den deurwaarder volgde ©n toen bleek, dat het niet de betrokken vrouw was, die bij den deurwaarder een bezoek gebracht had. Wie dan wel? Dit heeft de recherche onderzocht. Het bleek bij dit onderzoek, dat de zaakwaarnemer de hand in het spel gehad had. Hij had zijn schoonzuster naar den deurwaarder gezonden om zich voor te doen alsof zij de vrouw was in de echtscheidingsprocedure betrokken). De zaakwaarnemer werd aan het pos litiebureau gehaald, waar hij het feit be kende. Het artikel van het wetboek van Straf recht, waartegen de zaakwaarnemer ge zondigd zou hebben is 227. Daarin wordt het opmaken en het opzettelijk gebruiken van een valsche opgave in een authen tieke akte strafbaar gesteld met gevange- nisstraf van ten hoogste 6 jaar. NadeeJ uit de gepleegde handelingen kon ook ontstaan omdat de man een uitkeering aan zijn eerste vrouw deed. Na de echt scheiding, is hij daartoe niet meer ver plicht. Hoewel de schoonzuster als tus- schenpersoon gefungeerd heeft, is, uit het onderzoek wel gebleken, dat er alleen termen zijn om den zaakwaa'rnemer te ta vervolgen. De stukken zijn door de politie aan den Officier van Justitie over handigd, terwijl ook de verdachte over gegeven is. Tenslotte zit aan deze zaak ook nog een eigenaardige rechtsvraag. Namelijk deze of het nieuw gesloten huwelijk volle rechtskracht heeft, omdat het eerstel hu welijk ontbonden is op een authentieke acte die niet op waarheid gegrond was). Vechtpartij. Paaschmaiandag is te Den Ham (O.) bij een vechtpartij een jonge man, Mannessen, zoodanig met een mes gestoken, dat hij binnen tien minuten overleed. Een andere jongen ontving een steek in den schouder, waardoor hij ge- ruimen tijd bewusteloos was. Een geschenk voor Prinses Juliana. De leerlingen van het St. Ger- trudislyceum en Pensionaat der Francisc al- nessen te Roosendaal, 115 in getal, heb ben tezamen een smyrna-tapijtje vervaar digd, dat aan Prinses Juliana, ter gen legenheid van haar 18en verjaardag wordt •aiangeboden. Het tapijt/ dat geheel uit de- hand is vervaardigd, is rtaïar een ont werp van den heer Joh. J. Werz, leeraar aan het lyceum. Als hoofdmotief is geno men het wapen van de Baronie van.' Breda, drie zilveren kruisen in een rood veld. Het muisgrijze fond is omringd door een Oranjeband en gestyleerdei oranje mo tieven, afgezet door paarse, groene en lichtblauwe tinten. Een oorkonde welke, het wapen van Prinses Juliana, geflankeerd door twee kroondragende engelen yertoont - schil derwerk van Jo Bijvoet vergezelt het geschenk. De oorkonde luidt: Aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana op hoogstderzelver achttienden geboortedag. Met meesten eerbied: dei meisjes van het St. Gertrudis-lyceum en het pensionaat Sint Maria te Roosendaal, ini het gebied van de oude Baronie van Bredal. s Be driegel ij ke bankbreuk. Gistermorgen is zekere S. te Bozendaal gearresteerd wegens bedriegetijke bank breuk. Hij is naar Breda overgebracht. Vergiftiging. Een analyste op bet labaratorium van Jurgens oliefabrieken te Zwijndrecht, heeft Vrijdag per abuis een weinig vergiftig zuur ingenomen. Het gevolg hiervan was, dat zij hevige pijnen kreeg, verstijfde en het bewustzijn ver loor. Onmiddellijk heeft men een dokter ontboden, die spoedig ter plaatse ver scheen. Door middel van melk heeft men de patiente aan het braken gekregen, waarna de pijnen minder werden. Vervol gens is de juffrouw naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd, om aldaar verder behandeld te worden. Verkiezingsknoeier ij en te Puttershoek? Nadat de candidaten- lijsten voor den gemeenteraad te Putters hoek ingeleverd en bekend gemaakt waren, bleek de lijst van de Chr.-Hist. kiesver- eeniging een andere volgorde van candida- ten te vermelden dan door deze vereeni- ging oorspronkelijk was opgemaakt. Na onderzoek zou volgens de „Tel.", aan het licht gekomen zijn, dat de secretaris dezer vereeniging, die belast was met bet in orde maken der lijst, een blanco lijst door het benooodigde aantal kiezers had laten teekenen en daarna de namen der candidaten naar een door hem zelf gekozen volgorde ingevuld had, waarbij hij zich zelf nummer twee zou hebben; geplaatst. Door de lijst op- het laatste moment te doen inleveren was tijdige ontdekking voorkomen. Met belangstelling wordt nu afgewacht, welke stappen de betrokkenen in deze kwestie zullen nemen. Familiedrama. Gisterochtend heeft zich een familiedrama afgespeeld in het gezin van den heer S. te Putte-Capel- len. De zoon loste drie revolverschoten op zijn vader, evenwel zonder dezen te treffen. Daarna wierp de woesteling zich op zijn broer en bracht dezen twee mes steken toe. Welke de drijfveren vair de zen daad zijn is tot nog to© onbekend. De ooievaars aan het uit sterven? Men heeft geconstateerd, dat in den Elzas (en ook elders) het aantal ooievaars, die in het voorjaar naar hun nesten terugkeeren, steeds kleiner wordt. De oorzaak van den achteruitgang van deze vogelsoort zou het volgende zijn: In Egypte, waar de vogels, gelijk men, weet, hun winterverblijf vestigen, maakt men een hardnekkige jacht op alle moge lijke sprinkhanen, die een geliefkoosd voedsel van onzen langbeenigen geveder den zomergast vormen. De insecten wor den vervolgd door middel van arsenicum, dat men op den grond strooit, en de ooievaars zonden den dood vinden, door dat zij met de sprinkhanen tevens een groote dosis van het gif naar binnen zouden werken. Men zoekt thans naar middelen om aan deze onvrijwillige uitmoording van een onzer meestgeliefde vogels paal en perk te stellen. Zoo lang echter de sprinkha- nenveïdelging op de aangegeven wijze wordt voortgezet, zal er helaas wel niet veel tegen de uitroeiing van den ooievaar te doen zijn. Moord te R a a m s d o n k v e e r. Zaterdagavond werd de politie in kennis gesteld, dat in de Kloosterstraat te Raams- donkveer een man was doodgeslagen. De politie ging op onderzoek uit en vond een man op zijn rag liggen in het bloed badende. Het bleek te zijn E. v. S-, wor nende aan den Sluishoek. Hij had een zeer ernstige wond aan hoofd en gelaat en was reeds overleden. Het lijk werd in beslag genomen en naar het ziekenhuis ver voerd. Het drama heeft zich als volgt afgespeeld: Van S. had verschillende café's be zocht en was onder den] invloed van ster- ken drank erg strijdlustig. Thuis gekomen!, sloeg hij de boel kort en klein en ging toen naar de woning van O-, waar hij met geweld trachtte binnen' te dringenJ. De bewoner J. O-, begaf zich met een schop gewapend naar buiten en sloeg van Si- zoo lang op het hoofd, tot hij bewusteloos neer viel. De vader van O. kwam met een riek aanloopen en takelde van S- vreeselijk toe. De daders hebben zich bij de politie aangemeld en zijn in verzekerde bewaring gesteld1. Heit parket van Breda stelt een onderzoek in. Kermis h oi U d e n. Tijdens de Paaschdagen werd te Enschede kermis gehouden. Er hebben verschillende vecht partijen plaats gehad. Maandagavond laat geraakte in de Tubantiaistraat een groot aantal personen slaags. Verschillenden van hen werden min of meer ernstig gekwetst door messteken. Acht personen werden per brancard naar het zieken huis vervoerd. De politie stelt een uitge breid onderzoek in. In de Dr Kosterstraat is zekere J. g,. door een persoon van! achteren aangevallen; hij werd door mes steken in den rug gekwetst. De dader, de 22-jarige g,. is. in den nacht door de politie van zijn bed gelicht en in arrest gesteld. Op het H. J. van Heakplein heeft de 18-jarige g., die wegens dronkenschap' naar het politiebureau werd gehrateht, een ■agent van politie met een bijl aangeval len. De bijlslagen ketsten tegen het hoofd deksel van den agent af. De dader is wegens poging tot doodslag gearresteerd. Een gevecht met slangen. Onlangs overkwam een oude boer, Da vid Jacobs, van Helpmekaar, in Zuid- Afrika ©en eigenaardig avontuur. De oude boer was steeds gewoon op ©enige rotsklippen zijn vee in oogen- schouw te nemen. Toen hij daar een middag zat verveelde het ramoer van eenige dassen hem. Om hiervan verlost te zijn, lost© de boer een schot uit zijn geweer op de dieren, waarvan er een tusschen een rots spleet tuimelde. De boer liep er op af, maar eer hij aan de plek was ontmoette hij een wambaslang. De boer schoot op het monster, dat doodelijik verwond werd en zich om een boom kronkelde. Toen hij daar naar zag verscheen er een tweede slang, waarop hij' ook vuurde eu in den kop trof. Nog voor het dier dood was kwam er een derde op het tooneel. Ook deze werd slachtoffer van den geweer kogel. Binnen een kwartier tijds had' de oude baas drie slangen neergelegd, welke monsters een gezamenlijke lengte hadden van tien meter. Vastendag. Goede Vrijdag, de vasten- en vischdag bij uitnemendheid, wordt te Parijs vooral gekenmerkt door het eten van kabeljauw, dat voor velen dien dag de gezochtste visch schijnt te zijn. Men schat, dat er Vrijdag op de Parijsche markt voor meer dan 500.000 K.G. aan visch is omgezet, waarvan het meerendeel kabeljauw was. Hoewel de aanvoer groot was, was tegen den avond de geheele voorraad uitverkocht. Den volgenden dag was er schier geen visch op de markt, zooveel te meer gan zen, penden en kippen, vooral kippen, waar de Franschman van oudsher op verzot 'is en die een gezocht Paasch- maal vormen. DEN HAAG. V.D. De Haagsche Recht bank heeft de gevangenhouding gelast van den majoor G., verdacht van de vergifti- ging van den kapitein Queck. DEN HAAG. Eerste Kamer. Dhr Rugge (s.-d.) bepleit bij den Minister van Arbeid meer steun voor arbeiderswoning bouw. Mevr PothuisSmit (s.-d.) vraagt opneming in de Warenwet van textiel- goederen en brandstof. DEN HAAG. De Eerste Kamer nam met 30 tegen 13 st. aan het wetsontwerp inzake de grensregeling van Haarlem en met 37 tegen 6 st. dat tot uitbreiding der ge meente Breda. LEIDEN. V.D. De 50-jarige W., die giste ren door een auto- van den Eerste Hulp dienst is overreden, is hedennacht aan de gevolgen overleden. WEERT. V.D. Gisteravond 10 uur ont stond in een café twist tusschen H. Meijer en II. Joosten. Beiden hadden vorige week reeds een woordenwisseling gehad. J. zag nu de kans schoon en sloeg M. met een stoel op het hoofd. M. kon nog naar de marechaussee-kazerne loopen en daar een relaas van het gebeurde geven. Een ont boden geneesheer constateerde bloeduit storting in de hersenen. Hedennacht is M. overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter en stond als een oppas send huisvader bekend. De dader, die als twistziek bekend staat, is gearresteerd'. OSS. V.D. In den afgeloopen nacht is dhr Loosbroek, eigenaar van een drukkerij alhier, met zijn auto tegen een hoorn gereden, waardoor de auto over den kop sloeg, L. werd ernstig gewond en overleed, vóór medische hulp aanwezig kon zijn. UTRECHT. V.D. Door onbekende oor zaak is onder Zuilen over een lengte van 10 Meter een gedeelte van den berm van den Amsterdamschen straatweg in het Merwede-kanaal verdwenen. April. 22 Rilland, uitvoeren werken verzwaring verhooging zeedijk en maken van een muur van gewapend beton. Bestuur Reigersbeirgsche polder. 23 Goes, bouwen abattoir, Burgem. en Weth. 26 Breskens, Nieuwe Sluis, herstel, ver nieuwing en onderhoud aarde-, kram-, rijs- en steenglooiing en paalwerken. Waterschap Oud- en Jong Breskens. 27 Middelburg, (Pr.ov. Bestuur), omleg gen toegangsweg naar haventerrein over gedempten Westspuiboezem te Breskens enz. 29 Kortgene, verhoogen en verzwaren zeedijk, Cal. Annapolder. 'Mei. 7 Kats, verhoogen en verzwaren zee dijk Leendert Abrahampolder. - Te Middelburg werd hedenmorgen aanbesteed het verwisselen dér metalen) van muts en spil en het vernieuiwenj van de blokjesbestrating, trottoirs en] luik van de draaibrug .over het Kanaal door Walcheren te Middelburg. Raming f8300- Inschrijvers waren: N.V. Abtei v.h. Th. Blijlevens, Made f8666; J- J. Jansen, Itiddelburg f 8375, P. J. de Rourgraaf te Wemeldinge f8225; P- de Voogd, Veerei f8090; P. Dekker, Veere f8080; D. S.taald, IJmuiden f7890; A. M. Baljeu;, Middelburg f7859; A. v. d. Rtraaten Jr., Pans weert f 7820. Het kuiken in de eerste levensweek. In „De Kleinveeteelt" wordt gewezen op een achttal veelvuldig gemaakte fouten bij de verzorging van het kuiken gedurende de eerste levensweek en op welke wijze deze kunnen worden voorkomen, waardoor men later sterke dieren krijgt. 1. De kuikens mogen de eerste 3648 uur in het geheel geen voedsel ontvangen. 2. Ze mogen niet te koud zitten. Is het in de kunstmoeder of in het opfokhuis te koud, dan kruipen de dieren tot een tros in elkaar en piepen. In den eersten tfjd moet de temperatuur 90 gr. F. bedragen en zeker niet veel daaronder. 3. De dieren mogen ook niet te warm zitten. Hebben ze het te warm, dan treedt vaak" massasterfte op. 4. Er mogen niet te veel kuikens in een kunstmoeder zijn. Overbevolking leidt er toe, dat ze niet allen behoorlijk onder de ciarous- sel kunnen, zoodat velen het 's nachts te koud hebben. 5. Er mag geen gebrek aan versche lucht zijn. Dit bezwaar heeft men nogal eens bij de z.g. bakkunstmoeders. 6. D© zon moet de kuikens ongehinderd kun nen beschijnen. De onmiddellijke zonnebestra- ling: geeft de grootste levenskracht. 7. De bodem behoort kurkdroog te zijn; droog zand is daarvoor zeer geschikt en later, wanneer het dons plaats gaat maken voor de veeren, fijn turfmolm, waardoorheen fijn kaf of kort gesneden stroohaksel kan worden gemengd. 8. De kunstmoeder moet ten minste een maal per dag worden schoongemaakt. Onrein heid leidt tot zeer spoedige verzwakking. Overtreding der Loterij- wet. De advocaat-generaal bij den IIoo- gen Raad, mr Besier, concludeerde gister tot verwerping van het beroep van S. S., door den kantonrechter te 's-Gravenhage en in hooger beroep door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 6 gulden boete wegens overtreding der loterijwet. De heer S. had als directeur eener sigarettemfa- briek het publiek doen weten, dat in ieder dei- 25 doosjes sigaretten, die zijn fabriek verlaten, een verzilverd sigarettenpijpje verpakt werd. Wanneer men dus een doosje sigaretten kocht van. dat merk, had men kans op een pijpje. Tjakko Kuiper- Naar wij vernemen zal 25 April voor da Radio te Daventry zingen] dp tenor Tjakko Kuiper, die ruim een jaar geleden te Goes met zooveel succes de tenorpartij zong van het Weihnachtsoratorium. Dit is voor de eerste keer, dat ©en Holland- sche zanger door dit grootste Engelsche station wordt uitgezonden. Hij treedt op om 11.20 u. v.m. en 1.20 u., met een groep liederen va.nl Reynolds Hahn en voorts een 3-tal oudl Engelsche melodiën. Dit optreden is het besluit van zijn voortgezette studie in Engeland. Daarna' hoopt hij zich weer in Holland te ves tigen. MIDDELBURG. Bevallen: M- A. J. Hal lemanGabriëlse, z.; A. J. J. Antheu- nisse1La Brayeere, z.; L. Peenev. Keu len, z.; M. M. van Loenhoutde Jonge, d.; M- J- WillemsenGoedhart, d. Overleden; O- Geensen 79 j., gehuwd met J. Lamain; J. ,J. Qannegieter, 89 j. .ongeh. vr.J. M. Panny 48 j. ongeh. z-; J. de Rijke, 86 weduwnaar van L- Gel- jon. GOES. Overleden: Oornelia Ossewaarde, 68 j. echtgenoot© van Johannes van As- peren Vervenne. KOUDEKERKE. Van 1—15 April 1927.. Bevallen: J. v. d. Vijver, geb. Verstraate, dochter. Ondertrouwd: J. Aarnouse, j.m. 24 jr en C. Jaspers© 24 jr; P. Schout, wedr 71 jr en P. van den Broeke, wed. 79 jr.; P. Aarnoutse, jm. 38 jr en A. van Sparrentak jd. 25 jr; J. Besuijen, j.m', 25 jr en M. Maas jd. 28 jr. Gehuwd: J. van Keulen, j.m. 24 jr 'en C. de Buck j.d. 24 jr. Overleden: P. Dingemanse, gehuwd met P. J. Npom, 61 jaar. Stoomvaart-Mij. Nederland. RADJA (uitr.) 16/4 v. Sahang. ROEPAT, (uitr.) pass. 17/4 Ouessant- SALEIER (uitr.) pass. 15/4 Gibraltar. REMBRANDT .(uitr.) pass. 18/4 Perim. Rotterdamsehe Lloyd. KERTOSONO (thuisr.) p. 18 Sagres. KEDOE (thuisr.) p. 19 Finisterre. MODJOKERTO (uitr.) p. 18 Ouessant. TAMBORA, (thuisr.) 18 van Sabang. iKAWI (thuisr.) p. 19 Perim. iDELI (uitr.) 19 te Sahang. (TiERNATE (uitr.) p. 18 Perim. OOSTBURG. 20 April. Tarwe'f 14.25— f 14.75, gerst chevalier f 12f 12.25, rogge f 12.25, haver f 10.25f 10.50, kroonerw- ten f 19f 21, bruine boonen f 10f 12. alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 19 April. Op de heden in ons Veilingslokaal, Warmoezierstraat 3739, gehouden veiling, werden de vol gende .prijzen besteed: Kipeieren £4.70 f5.75, Eendeieren f4.60—f5. Aanvoer 160.000 stuks. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland", Veiling van 19 April 1927. Witlof 713, spinazie 15, uien 1.102.20, koolrapen 0.40, alles per 100 K.G. Kropsla 3.10— 4.30, kropsla uitschot 0.40, bloemkool 516, bloemkoolplanten 0.10—0.14, perl 100 stuks; rhabarber 4.104.30 per 100 bos, prei 26 per 100 bos. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 21 April: Matige Westelijke tot Zuidelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen] re gen. Weinig verandering in temperatuur. Barometerstand van hedenmiddag 2 uur. Stand van gistermiddag twee uur 770. Licht op voor fietsers: Donderdag 7 u. 36. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 April, 2.45 u. Berlijn 59.23—59.27. Brussel belga 34.7434.77. Parijs 9.78—9.81. Londen 12.1412.14i/j. New-York 2.497/s—2.50i/8.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3