Uit de Provincie. Kerknieuws Onderwijs. ZoekMtjes. Staten-Geaeraal Het tarief in het drukkers- bed r ij f Het district Amsterdam van de Federatie der Werkgeversorganisatiën in het Boek- drukkersbedrijf heeft, naar „Het (Tarief" meldt, Maandag 11 April pen huishoude lijke vergadering gehouden ter bespreking van het behouden of afschaffen van de bindendverklaring der prijstarieven met de daaraan verbonden strafbepalingen, naar aanleiding van een ingekomen voorstel tot afschaffing dezer bepaling, voorgesteld door 9 leden, terwijl 39 leden schriftelijk hun instemming er mede hebben betuigd. Deze vergadering werd bijgewoond door 50 leden. Een geanimeerde bespreking heeft over het ingediende voorstel plaats gevonden, waarna het volgende voorstel van den heer AVierdels, ter behandeling in de gemeenschappelijke algemeene ver gadering der Federatie, van 31 Mei, aan genomen werd met 43 voor, .3 tegen, en 4 blanco. ,,De gemeenschappelijke algemeene ver gadering, gehoord de besprekingen, ver klaart in het belang der organisatie nood zakelijk te handhaven de collectieve ar beidsovereenkomst met de werklieden-or- ganisatiën, de periodiekenbescherming en de prijstarieven voor drukwerken, dit laatstgenoemde als nuttige handleiding voor prijsberekening, doch acht het even noodzakelijk, de bindend-verklaring van de prijstarieven met de daaraan verbon den strafbepalingen af te schaffen." De brillenkoopman. Eenigen tijd geleden werd E. B., in 1895 te Middel burg geboren, wegens afzetterij, in de Belgische provincie Oost-Vlaanderen ge pleegd, gearresteerd en opgesloten. Er zijn thans bij het parket te Gent reeds 150 klachten tegen hem ingekomen. Hij zou aan talrijke landbouwers hebben wijsge maakt, dat zij gevaar liepen het gezicht te verliezen, en hun brillen en. fleschjes met een zoogenaamd genezend vocht heb ben verkocht tegen onderscheidenlijk 150 en 250 a 300 francs, terwijl de werkelijke waarde van de brillen niet meer bedroeg dan 10 a 15 francs, en de fleschjes bij onderzoek enkel wat boorwater bleken te bevatten. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Mr Dr A. (ïoote. Tot voorzitter van den Ned.-Indischen Suikerbond is ge kozen de beer Mr Br A. Goote. Mr Dr Goote werd 22 November 1895 te Mid delburg geboren. Na opgeleid te zijn aan de Chr. Kweekschool te jMiddelhurg en drie jaar te Johannesburg en Rustenburg in Zuid-Afrika bij het pnderwijs werkzaam geweest te zijn, ging de heer .Goote in Amsterdam in de rechten studeeren. In 1924 studeerde hij af pis meester ia de rechten, waarna hij in 1926 promoveerde op een proefschrift, getiteld: ,,Het .gilde- socialisme in Engeland". Na de beëindi- diging van zijn rechtskundige studiën, was de heer Goote twee jaar als advocaat te Amsterdam werkzaam, waarna hij het vorig jaar naar Indië'trok met de bedoe ling in een particuliere betrekking werk zaam te zijn. Hij veranderde echter van voornemen en werd in November 1926 benoemd tot leeraar in de rechtsweten schappen aan de Opleidingsschool voor Inlandsche rechtskundigen te Madioen, welke betrekking hij thans nog bekleedt. R.-K. Candidatenlij st ongel dig verklaard. Te Wplfaartsdijk bleek, bij het vaststellen der candidatenlij sten, voor deli Gemeenteraad, dat op de R. K. Candidatenlijst handteekeningen van kie zers voorkwamen, die niet door henzelf geplaatst waren. Bij nader onderzoek bleek, dat de persoon, die de handteeke ningen had verzameld, een jongetje van twaalf jaar voor zijn vader had laten tee kenen. Later had de vader van dit jon getje daartegen zijn bezwaren kenbaar ge maakt bij den voorzitter van het Hoofd- stembureau. Het bleek, dat ook nog twee andere personen hun handteekening, die wel op de lijst voorkwam, niet hadden ge plaatst. Na aftrek van deze drie hand teekeningen bleken er niet voldoende op de lijst over te blijven, .zoodat ze on geldig moest worden verklaard. Korfbal. Maandag Rad de reeds lang te voren aangekondigde wedstrijd Zuid-Bevelandsche Combinatie tegen R. C. M. (Utrecht 2e klas G. E. K. B.) plaats. Uitslag 41 in het voordeel der Combinatie; stand bij de rust 40. Onder leiding .van den heer Crucq stel len beide twaalftallen zich om half 3 op. De combinatie zag er als volgt uit: Verdediging: De dames J. en P. Been hakker en de heeren M. Nieuwenhuijse en E. Sinke van „Elto". Middenvak: de dames T. Ribbens en G. Openeer en de heeren H. Polderman en P. Bruinzeel van „Zeelandia". Aanval: de dames A. ,van der Heil en M. de Die en de heeren M. A. van der Hell en P. D. Blomaard van „Voltas". Reeds onmiddellijk na den panvang heb ben de gastheeren het beste van het spel, hetgeen reeds in de perste minuten tot uiting kwam, daar dhr Blomaard met een ver schot succes heeft en zoo aan de Combinatie de leiding bezorgt (10). Spoedig daarop zien we van der Heil op fraaie wijze den voorsprong vergroo- ten (20). Na de vakver wisseling wegen de partijen goed tegen elkaar op, maar ten slotte gelukt 't Nieuwenhuijse er 30 van te maken. Het goede voorbeeld werd da delijk hierop gevolgd door mej. J. Been hakker, die met een fraai schot er 40 van maakte. Met dezen stand ging de rust in. Na de hervatting heeft R. C. M. succes door één harer dames, die tenslotte nog de eer redde. De overwinning van de Com binatie is volkomen verdiend, hoewel de uitslag 41 wel wat geflatteerd is. Van een groot overwicht der Combinatie, zoo als de cijfers doen vermoeden, was geens zins .sprake, maar, dank zij de betere schietcapaciteiten der Zeeuwen, hebben zij gewonnen. Alle spekrs(sters) hebben goed voldaan; vermelding verdient het schitterend spelen van de dames J. en P. Beenhakker. R. C. M. had vóór den wedstrijd een .mooie fluweelen vlag ge schonken aan de Comb, als blijvend aan denken. Goes. Tot buitengewoon opzichter bij de gewapend betonwerken enz. aan de zeeweringen van het Waterschap Hoede- kenskerke is benoemd de heer A. .L de Wit, leerling van den cursus voor Water bouwkundig opzichter te Goes. Nisse- De uitslag van den onderlingen schietwedstrijd van de Burgerwacht al hier gehouden op 2e Paaschdag, is als volgt: Scherp, afstand 100 Meter, Max. 50 punten, geldprijzen. Houding le kl. staande, 2e kl. knielend, 3e klas liggend. Ie prijs Joh. Fierloos 47 p. sbeunserie 46, 2e kl.; 2e pr. J. Bos Jr 46 p. st. 40 2e kl.;3e A. Vette 44 p., st. 37 2e kl.; 4e C. v. d. Hiele 43 p. st. 4il 2e id.; 5e C. J. Bos 43 p. st. 40 le kl.; 6e. Jac- Slabbekoorn 43 p. st. 39 2e kl.7e. P. Elenbaas 42 p. st. 38 2e kl.; 8e. J. M. v. d. Hiele 42 p. st. 34 2e kl.; 9e. Nic- Fierloos Cz. 41 p. vst. 40 3e kl.; 10. P. Kloosterman 40 p. pt. 34 le kl.; 11e. J. de Kuijper 40 p. st. 16 2e kl.; 12. P. Bosman 39 p. st. 29 2e kl.; 13. J. C. Gelok 39 p. st. £4 2e kl. lerseke. Bij het opzetten van een duiker' van een oesterput kwam de oesterkweeker Vendeville, dusdanig te vallen, dat hij ernstig aan het hoofd gewond werd en zijn arm brak. Dr Klinkenberg verleende heelkundige hulp. Alhier is aangekomen het Duitsche s.s. „Treu" van Hamburg tot het innemen van twee millioen zaaioesters naar Dene marken. Souburg- Op de nier gehouden tentoon stelling van pluimvee en konijnen werden de volgende inzendingen bexroond. De hoofdprijzen waren: afd. hoenders: mooiste haan, J. Montfoort, Souburg; mooiste hen, A. Rijkse, Vlissingen; mooi ste toom groote hoenders A. van Kersen, Doetinchem; grootste aantal punien groote hoenders, M. Pierens, Souburg; mooiste haan der tentoonstelling, groote rassen, J. Montfoort, mooiste hen groote rassen A. Rijkse; mooiste toom krielen J. Vos, Souburg; mooiste krielhen ,W. C. Vreke, Middelburg. Afd. konijnen: mooiste ram, A. Grau- mans, Rotterdam; mooiste voedster A. Agelink, Tilburg; mooiste nest met jongen W. Kraamer, Souburg. VerdeT nog mooiste kloek met kuikens eerste en eetreprijs M. Pierens; mooiste kunstmoeder met kuikens., J. Montfoort, eerste en eereprijs. Aan de volgende personen werden klasseprijzen toegekend en daarnaast aan velen ook één of meer e ereprijzen. Uit Souburg: G. P. Peeters, een derde en een e.v.; M. Pierens, 6 eerste en 3 tweede; L. C. van der Weel, een z.e.v.; 3. N, V, Nobelen, een dorde; W. Kramer, Souburg, een eerste, een tweede, eeii 2^ e.v.; L. Suurmond, twee eerste, een 2e, een z.e.v.; R. de Lang een tweede; J» Davidse een tweede; L. Wisse, een eerste, twee tweede, twee derde; JVL Marinisse, eelt tweede; W. C. But, een tweede; J. Jagt een z,.ev.; W, Rosschaart, een z. ev.; K. Wallenburg, een £.e.v.; P. Meijer, een z.e.v.; A. A. Valkhof, een eerste; C. Beekman, twee tweede; M. BeK, een 2e, W. Kasteleijn, een eerste, een tweede; J. Montfoort, dirie eerste, een tweede; B. Hooge steger, twee tweede; B. Bal jé, een eerste, ©en derde; F. Bak, een tweede; C. Hoogesteger, een eerste, J. Westerbeek een tweede; J. Vos, een eerste; D. Reze- mer, twee tweede. Uit Middelburg: A. Clement 1 tweede, 1 z.e.v.; A. Passenier, 2 eerste, 1 z.e.v-; R. A. Bastiaanse, 1 eerste, 1 tweede; Q. Weeda 1 tweede; C. van Sluijs, 1 eerste; J. H. Roth, 2 eerste; J. C. v. d. Boudx 1 eerste; J. F. Rut, 1 eerste; J. Hensdijk, 1 derde; W. C. Vreke, 1 eerste; A. C. Vreke, 1 tweede. Uit Vlissingen: H. Hak, 1 eerste, 1 tweede; Joh. Rijkse, 1 eerste, 2 derde; J. Dingemanse, 1 eerste; P. J. v. d. Peijl, 1 eerste, 1 tweede, 2 z.e.v.; A. C. Koke jaar, 1 darde; 1 e.v.Wi. J. (Rolfes, 1 eerste 1 derde 1 z.e.v.; H. Siegers, 1 eerste, 3 tweede, 1 e.v.; A. Mudde, 2 tweede; C. N. A. Vreke, 1 eerste; J. de Jong, 1. tweede 1 z.e.v.; A. Voogd, 1 derde; P. Poppe, 3 eerste, 1 derde, 1 z.e.v.; I. J. Luteijn 1 eerste, A. Rijkse, 1 eerste; J. A. de Ruijsscher, 2 tweede. Uit overig .Walcheren: J. W. Willemse Vrouwepolder, 1 tweede, 1 e.v.; M. J. de Vlieger, Vr,ouwepolder, 3 z.e.v.; A. P. Dingemanse, 1 eerste, 2 tweede, 1 derde, 1 z.e.v., 3 e.v.; J. C- Midavaine, 1 tweede, 1 derde, 1 z.e.v.j 1 e.v.; Jac. Brasser, 1 eerste, 1 derde; L. Louwerse, 1 derde; Jac. Brasser; 1 tweede, 1 z.e.v.; P. C. Maas, 'tZand, 1 z.e.v.; L. Louwerse, 1 tweede; J. Flipse, 'Koudekerke, 1 tweede. Uit overig Zeeland: J. Goud, ,sHeer Arendskerke, 3 eerste, 3 tweede, 2 derde, 1 eerv. verat.S. Lourens, Axel, 1 tweede; L. de Regt, Kats, 1 z.e.v.; E. van Rijn, Axel, 1 eerste; Anth. Lampen, 'sHeer Arendskerke, 1 tweede; A. Oosterkerk te Goes, een derde. Van huiten Zeeland: T. Zijlstra, Breda, 1 eerste; A. Graumans, Rotterdam, 3 le, 1 tweede, 1 derde; A. van Kersen, Gouda 4 eerste, 1 tweede, 1 derde, 3 z.e.v.; 1 e.v.; J. v. d. Burg, Leeuwarden, 1 eerste; C. Agelink, 1 eerste, 1 tweede; B. Bosma, Meppel, 3 eerste, 1 tweede, 1 derde; C. van Hooren Jongepier, Nijmegen, 1 eerste, 2 tweede; A. Karreman Czn., Zevenhuij- zen, 1 eerste. Voor standen: J. P. Maarten se, Middel burg, le, en firma Hols, Den Haag 2e. Koudekerke- Loop der bevolking over 1—15 April 1927. Ingekomen H. Riemens, D no. 116 uit Serooskerke (W.); H. A. Martens met gezin, E no. 163 uit Vlissingen; T. Aar- noutse, wed. P. Meijers, B 173a, uit Vlis singen; Mej. C. de Rijke, C no. 32 uit Middelburg; L. A. Vis, C no. 34 uit Middelburg; P. Loeff, A no. 48 uit Middel burg, met gezin; P. L. Snoep met gezin, E no. 132 uit Kapelle; W. M. de Jong, E no. 132, 'uit Kapelle; A. Dobbelaar met gezin, D no. 142, uit Middelburg!; C. Hollebrandse, D no. 30 uit Vlissingen. Vertrokken: J. Bakker met gezin, D no. 142, naar 0. en W. Souburg; Mej. H. L. Meijers, E no. 134 naar 's Gra- venhage; Mej. C. de Buck, B no. 158 naar .Vrouwepolder; J. Maas, D no. 41 naar Soerabaja (N.O.I.); J. M. M. den Baars, D no. 23 naar Kapelle: G. P. Nieu- werihuijze met gezin, B no. 138 naar Biggekerke; F. J. Schreuder met gezin, B. no. .110 naar Haarlem; Mej. P. A. Verhage, D no. 17 naar 'Zuidzan'de. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Etten-Leur, J. G. Hart- lioorn te Scherpenzeel. Bedankt voor Nieuwpoort, S. G. Groene- veld te Leerdam. Geref. Kerken. Tweetal te Meppel, C. W. Keur te Hein- kenszand en J. H. Kuiper te Drachten. Beroepen te Boskoop, G. B. Wurth te 0.- en W.-Souburg. Te WommeJs, S. Wou ters, cand. te Exmorra. Bedankt voor Zwartsluis, IJ. K. Vel- linga te Oosterzee. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Nieuwe Pekela, R. K. G. van Smeden te Kampen. Vrije Geref. Gemeenten. Aangenomen naar IJsselmoude, B. Toes te Overberg bij Leersum. DsVanDuin ongesteld. Toen op Goeden Vrijdagavond Ds W. E. van Duin, predikant bij' de Geref. Kerk in Hersteld Verband, voor de Gemeente te Amersfoort optrad, werd hij, naar de „Rotterd." meldt, tijdens den dienst door een flauwte overvallen, die hem verder optreden onmogelijk maakte. Een dokter constateerde, dat oververmoeidheid de oor zaak was. Een en ander is natuurlijk een gevolg van de vele wederwaardig heden die Ds van Duin 'in het laatste jaar heeft ondervonden. De dokter heeft den patiënt absolute rust voorgeschreven. De Unie „Een School met den Bijbel". Onder presidium van Ds A. de Geus, ein.-predikant te Zaandam, werd gisteren te Utrecht de 49e jaarver gadering gehouden van de Unie: „Een school met den Bijbel". In zijn openingsrede merkte de voorzit ter op, dat de Unie aan de erkenning van haar rechten in de eerste plaats bèhoefte heeft en dat de dankbaarheid klimt, als mag worden geconstateerd, dat het aantal dergenen die haar bestaans recht betwistten slinkt. Trouwens hier spreken ook de feiten. Daar is allereerst de Uniecollecte, die in 1926 weer boven de f 100.000 Steeg. Dan wordt het bestaansrecht der Unie bevestigd door den weer opkomenden strijd. Spr. wees op de Zwolsche rede van prof. Cramer, op uitspraken vaar prof. Eerdmans. Daar is verder de aanranding van de vrijheid der school door de roode Bonds mannen die roepen: de school aan de gemeenschap! en die vliegende blaadjes verspreiden en coquetteeren met een neu trale Waarheid en een neutraal Christen dom. De strijd is niet uit, al is er de financieel© gelijkstelling. De school met den Bijbel, zoo- getuigde spr., moet zijn bewaarster van de natio nale gedachte, voedstervrouw van de Ned. nationaliteit. Waar de Unie zoo staat op hare erken ning, wil zij gaarne anderen erkennen. In dit verband erkende spr. dankbaar de verdiensten van den oud-min. dr J. Th. de Visser, die in Februari zijn 70sten verjaardag mocht vieren. Bij de aan dezen oprechten Christenvaderlander zoo wel verdiende gebrachte, rijke hulde, voegt spr. gaarne, die vau de Unie. Ook aan den heer Wirtz, die in No vember 70 jaar werd, brengt spr. hulde. Tenslotte sprak spr. de goede wenschen uit voor de pas aan de V. U. geves tigde Paedagogische leerstoel, aan de po pulariseering van welke gedachte ook de Unie zoozeer medewerkte, om daarna met een opwekkend woord te besluiten. Hierna werd het jaarverslag van den secretaris, mr J. Terpstra, onder dank zegging vastgesteld. Tot bestuurslid werd Ds J. L. Pierson, em.-predikant van Bilthoven, met groote meerderheid herkozen. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering ook dit jaar weer uit te kee- ren: aan het fonds Paedagogische leer stoel i'1000; aan „Bamabas" f150; aan „Johannes" f 150; aan Lukas" f 100; aan de Bibliotheek ten dienste van het Chr. onderwijs f 100 en aan de commissie voor oud-strijders bij het Chr. onderwijs f 1000. Aan de Mededeelingen ontleenen wij, dat het bestuur der Unie heeft besloten, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Unie in den loop van het jaar 1928 een „gedenkboek" uit te geven, waarin het Volkspetitionnement van 1878 en de geschiedenis der Unie gedurende een halve eeuw beschreven zullen worden. Met de samenstelling van dit gedenkboek heeft zich Ds J. C. Rullmann van Utrecht wil len belasten. Verder ligt het in het voor nemen, in een buitengewone vergadering, te Utrecht te houden, het petitionnement van 1873 en de stichting der Unie op 23 Januari 1879, plechtig te herdenken. Verschillende rapporten werden uitge bracht, waarna eenige subsidie-voorstel len werden behandeld en aangenomen. Bij de rondvraag werd door den heer Verwoerd (Arnhem) de tvenschelijkheid bepleit het 50-jarig jubileum niet alleen centraal, maar landelijk te laten vieren. Hij vroeg ten deze leiding van het H. B. De voorzitter merkte op, dat de zaak de aandacht van het hoofdbestuur zal hebben. In de middagvergadering hield de heer J. Strikwexda, van Dokkum, een referaat over: „In nieuwe stroomingen de oude koers". Geslaagd voor machinisten-examen (diploma C) de heeren M. K. Steur en J. Prins. Geslaagd voor diploma B de heeren G. Plantinga, P. de Konink, J. M. Lureman, W. van Westbroek. Voorstellen voor de vergadering van den Polder Walcheren. Behalve het reeds vermelde voorstel tot het in principe besluiten om een nieuwen watergang KoudekerkeVlissijn- gen te maken, komen in de algem. ver gadering van den Polder Walcheren, o.a nog aan de orde: Jaarverslag. Uit dit verslag blijkt o.a. dat in 1926 voor het eerst dijfcge- schot werd geheven van het gebouwd en dit f41.773.03 opbracht hij een hef fing van fl.70 per f 100 belastbare op brengst. Van het ongebouwd werd ontvan gen f277.893.02 voor het schotbare land ad f 18 per H.A. en f 14-476.13 voor het vrijland ad f9 80 per H.A Voor 1927 is bepaald fl.90 per f 100 belastbaar inkomen voor het gebouwd en f 19 en f 10-80 per H.A- voor het ongebouwd. De schuldenlast van den polder bedroeg- op 1 Januari 1.1. f847 000 tegen f831.650 op 1 Jan. 1926. Er werd in 1926 wel f 62.650 afgelost, doch een nieuwe lee ning van f78 000 aangegaan. De leening van f 125 000, tot het aangaan waarvan in de najaarsvergadering werd besloten, kon het Dagel. bestuur plaatsen bij de Levensverzekei'ingsmij. „Utrecht", tegen den koers van 100 pet. en een rente van 4,5 pet. 'sjaars. Onder het hoofd „Stormen en Rampen" deelt het Dag. Bestuur mede, besloten te hebben tot het invoeren ©ener perma nente bewaking van de zeewerende wer ken van den polder tijdens stormvloe den. Deze dienst is opgedragen aan het vaste personeel, dat zoo noodig door losse krachten wordt bijgestaan. Iedere waker doet telkens gedurende ten hoogst© 3 uren dienst en kan na zes uren rast weder in dienst komen. Het aantal storm perioden was in 1926 even groot als in het vorige; ook wat duur en hevigheid betreft kunnen de stormen daarmee gelijk gesteld worden. De westnoordwester storm van 10 October ging gepaard inet een hoogen vloed. Door dezen stormvloed nam het duin op het Noorderstrand tus- schen de standpalen 3 en 5 ter plaatse waar de nieuwe duinsverdediging toen nog in uitvoering was, belangrijk af; ook werd er schade aan dit werk veroorzaakt. Door de stormvloeden in het najaar ging de duinvoet ten noordoosten van genoemd werk zoodanig achteruit, dat hier over een lengte van 58 M- voorzieningen moes ten getroffen worden, welke voorzieningen later nog verlengd werden. Overigens is de duinvoet op de stranden weinig afge nomen. Door de stranding van het Engel- sche stoomschip „Edith" op den Westka- pelschen zeedijk op 17 Februari, wer den 70 vierk. M. steenglooiing beschadigd en 80 palen in de paalrijen afgebroken. Daar deze schade over het grootste ge deelte ontstaan was in de te vernieuwen steenglooiing waren de kosten van herstel gering. Het stranden van d© Heijst 26 in den morgen van 23 September veroorzaakte geen schade. Zeer waarschijnlijk door het Nederlandsche motorschip „De Ruijter" werd vermoedelijk in den nacht van 28 op 29 April het Nollehoofd aangevaren en voor f500 schade veroorzaakt. Hoor be middeling van Mr J. J. Heij.se wordt getracht vergoeding der schade te vorkrij gen. De kosten van herstel der storm schaden aan de Noordwatering bedroegen ruim f 16.000, die aan de Oostwatering nihil, aan de Zuidwatering f237.40 en aan de Westwatering f393 50. Verlenging duiker. Het Dag. be stuur stelt voor de helft der kosten tot een maximum van f225 toe te kennen aan de gemeente Koudekerk© voor verlen ging van den duiker nr. 50 in den Kou dekerkeBiggökerkschen straatweg. Verbetering van den Npord- wl e g. In verband met het besluit om de verharding van den Noordweg tusschen Middelburg en Serooskerke bij herbestra ting, dus geleidelijk, van 4 tot 5 M- te verbroeden, wijst het Dag. Bestuur er op, dat zich thans een ongezochte gelegen heid tot verdere uitvoering voordoet in de 't Zou me niet verwonderen, of meer dere voormannen van de S. D. A. P. hebben dezer dagen gedacht: hadden we Colijn maar weer terug. Het te Utrecht gehouden congres was buitengewoon mat. Een echte dooie visch- jesvreterij, zou Mr Jan Duys zeggen. De hoofdzaken waarover op het con gres gehandeld weid waren het bij wonen van de opening der Statea-Generaal door de Kamerfracties, het verdeeld stem men door de Kamerleden over het Bel gisch Verdrag, Jiet bezoek van Wibaut als waarn. burgemeester aan een Itali- aansch oorlogsschip, enz. Dat waren de punten waarover zoo'* beetje werd gekibbeld. Over socialistische beginselen werd niet gerept, van socialistische idealen viel geen spoor te bekennen. Alle geestdrift ont brak. Dat was in vorige jaren anders. Toen kon men schetteren tegen het rechtsche Kabinet en vooral tegen Colijn. Dat prikkelde de hartstochten. Dat gaf nog eens applaus. Maar nu men niet had een figuur waar over men zich kon opwinden, nu was de stemmming lusteloos en mat. Men miste Colijn, en ik kan me be grijpen, dat meerdere roode vrienden spijt hebben, dat ze dezen hoeman, waarmee men de roode kiezers, zoo heerlijk bang 'kon maken, missen. OPMERKER. omstandigheid, dat de gemeente Middel burg een rioleering aanlegt iu het deel van den weg, dat tot haar gebied he li oort. De gemeente heeft zich bereid veiklaard zich met de uitvoering der ver breeding te belasten, als de Palder de noodige klinkers, waarmede een bedrag van f3000 gemoeid zal zijn, beschikbaar stelt en f1200 in de bestratingiskosten bijdraagt. De gemeente zal voorts op hare kosten een goot ter weerszijden van de bestra ting aanbrengen en de bestaande stoepen en trottoirs in een beteren toestand bren gen. Ten slotte ligt het in het voornemen van het Dag. bestuur den toestand ter plaatse nog te verbeteren door wegneming van het hek voor perceel kadastraal ge meente Middelburg sectie E nr. 1673 en door het verkrijgen der beschikking over een deel van het in den weg vooruitsprin gende perceel nr. 1682 dierzeffd© sectie en gemeente, waartoe het hoopt in de volgende algemeene vergadering een voor stel te kunnen doen. Door het Dag. be stuur is aan Ged. Staten in verband met deze gelegenheid verzocht, nogmaals te willen overwegen of er geien termen be staan, een bijdrage in de kosten van deze werken van Provincieweg© te ver kenen; een antwoord op dit verzoek was hij het vaststellen van dit voorstel nog niet ontvangen. Aangezien de gemeente Middelburg reeds op 1 April met de uitvoering der rioleeringswerken een begin zou maken, moest door het Dag. bestuur, vooruitloopende op het besluit der algem. vergadering, reeds tot bestelling der uoo- dige klinkers worden overgegaan, daar anders de zekerheid dat deze tijdig op het werk aanwezig zouden zijn, zou heb ben ontbroken. Het Dag. Bestuur geeft in overweging, hem te machtigen eene regeling op bovenaangegeven voet met de gemeente Middelburg t© treffen. Subsidie stoomtram Walche ren. Het Dag. Bestuur stelt rooi' aan de N.V. Stoomtram Walcheren overeen komstig het verzoek f88 subsidie te ver kenen, daar het van oordeel is, dat de- belangen, die de Polder Walcheren bij het voortbestaan van deze onderneming heeft, het toekennen van dit subsidije alleszins wettigen. Toeslag pensioenen. Overeen komstig de desbetreffende verzoeken stelt het Dag. bestuur voor ook over 1927 20 pet. toeslag toe te kennen op de pensioe nen van M. O- Koole en wed. N. Noor derbroekde Kat, die daardoor resp.. f 1200 ©n f 600 worden. Bijdragen verharding wegeift Het Dag. bestuur stelt voor te verklaren dat het toekennen van een bijdrage in de kosten van verharding van het nog onver harde gedeelte van de Lepelstraat onder Serooskerke en van het gedeelte van den Hondegemsweg onder Serooskerke tus schen den Noordweg en den Veerschen Watergang in het algemeen belang van den Polder wordt geacht en ter beschik king daarvoor resp. ten hoogste f 1250 en f 700 te stellen. Het volgende voorstel is, dat om aan den griffier van den Polder, den heer Mr Dr R. W. Graaf van Lynden, toe stemming te verkenen, ook Secretaris va* den Raad van Bestuur der N.V. PZ-EM- tei zijn. Begrooting 1927- Tten slotte komt aan de orde de begrooting voor 1927, aanwijzende als eindcijfer f442.449.33V2 met een post onvoorzien ad f926205V2. Het batig slot over 1925 is uitgetrokken voor fl9096.81.V2- Voor de kosten van gewoon onderhoud der zeeweringen is f 166900, voor buitengewone werken f37000 en voor herstel stormschaden f25.500 uitgetrokken. Verder voor kosten der gewone werken aan d© Straat en zandwegen f 12500, voor aflossing f 64450 en voor rente f43670.50. Eerste Kamer. Grenswijzigingen- De Eerste Kamer kwam gisteren bijeen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2