land- en Ttüüwrt. Gemengd Nieuws. Openbare ferkoopingen en Yerpaehiinsen Wetenschap en Kust Bij zwaktetoestanden elaagd voor diploma dictaat en kantoor- fitenograai mej. S. C. Bliek te Middelburg en voor diploma kantoorstenograaf me]. H. Petermeijer te Middelburg, beiden leer lingen van den Vervolgcursus Handels avondschool te Middelburg. Hoofden van Scholen. In Maison De Bruyn te Arnhem werd Zater dag de 29e algemeene vergadering ge houden van de Vereeniging van Hoof den van Scholen in Nederland. Na een openingswoord door den voorz., den lieer A. J. van Goetliem, kwam aan de orde het voorstel der afd. Amsterdam, waarin wordt aangedrongen op een krach tige actie om aan de exameneischen voor onderwijzers toe te voegen een onderzoek Miaar de practische bedrevenheid. Het voorstel werd aangenomen met 37 tegen 12 stemmen. Vervolgens werd een aangehouden voor stel van Leiden om voor het examen eenzelfde stel opgaven voor het schrifte lijk deel voor het geheele land verplicht te stellen, met algemeene stemmen aan genomen. Stand der wintergewassen. In de St. Crt. is opgenomen het volgen de overzicht van den stand der winter gewassen op 11 April: De wintergewassen konden in het na jaar van 1926 onder gunstige omstandig heden worden uitgezaaid en het zaad sloeg goed aan. De buitengewoon zachte winter was oorzaak, dat bij geen enkel ge was vorstschade werd veroorzaakt. Dit, gepaard met den goeden aanslag, was echter oorzaak, dat sommige gewas sen, hier en daar een wel wat te dichten stand vertoonden. Op de zware kleigron den hadden de gewassen in den herfst nogal van vreterij door slakken te lijden, terwijl ook thans deze dieren hier en daar schade veroorzaken. Met de voorspoedige ontwikkeling der gewassen ging een sterke groei van onkruid gepaard. Omploegen van de wintergewassen komt echter slechts weinig voor. De stand der gewassen in de onder scheiden deelen des lands is als volgt: Tarwe. De stand der tarwe is zeer goed tot goed; in Groningen, Friesland en Noord-Holland is de stand zeer goed, of schoon hier en daar wat te dicht, in Zuid- Holland en Zeeland zeer goed tot goed en in de overige provincies goed. Het koude weer der laatste weken werkte eeniszins remmend op den groei en gaf aan het blad een te gele kleur. Rogge staat zeer goed tot goed in Fries land en Noord-Holland, vrij goed tot goed in Gelderland en Noord-Brabant en goed in de overige provinciën. Gerst staat zeer goed tot goed in Gro ningen, Friesland en Zuid-Holland, vrij goed tot goed in Gelderland en Noord- Brabant en goed in de overige provinciën. Koolzaad staat zeer goed tot goed in Groningen en Noord-Brabant en overal el ders goed. Karwij staat goed in Groningen, Fries land en Zeeland, vrij goed tot goed in Z.- Holland, matig tot vrij goed in Noord- Brabant en matig in Noord-Holland. Klavers staan in alle provinciën goed, terwijl ook verschillende zeer goede per- ceelen voorkomen. Grasland. Het grasland staat algemeen zeer goed of zeer goed tot goed; waar de grond niet te drassig was, kon het vee reeds vroeg worden ingeschaard. In ver schillende streken was daartoe echter de bodem te vochtig. Resumé. Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waar bij 100 is uitmuntend, 90 is zeer goed, 70 is goed, 60 is vrij goed, 50 is matig, 40 is vrij slecht, 30 is slecht en 10 is mislukt. Leidt men uit de voor de verschillende streken opgegeven cijfers onder inachtne ming der beteelde oppervlakte, het cijfer af voor het geheele land, dan verkrijgt men het volgende resultaat, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers den stand op 14- April 1926 aangeven: Tarwe 60 (70) Rogge 69 (64) Gerst 76 (70) Koolzaad 77 (66) Karwij 63 (67) Klavers 72 (69) Grasland 80 (75) b De vleeschprijzen. Wat verdient een slager aan een koe? De redacteur vgin „De Veldbode" berekent: Schenkel fl.10, stukjes van het platte deel der ribben (platte dun) f 1.10 a f 1.20, rund- vet f 0.95, rib met been f .140, roastbeef f 2, biefstuk en contrefilet f2.20, haas f2.40 per K.G. Hij verkoopt alle kilo's, behalve het rundvet, duurder dan ze hem kosten. Na tuurlijk houdt hij ook nog wat beenderen over, maar daartegenover staat, dat hij ook voor het vleesch zonder been f2 a f 2.40 per K.G. maakt. Men kan dus gerust zeggen, dat onze slager alles dooreengenomen, en het been ef in gedacht, gemiddeld f 1.40 per K.G. maakt. Wij rekenen nu huid, kop, lever, hart, tong, binnenvet onderbeenen voor den accijns. „Hij maakt dus voor de 300 K.G. van zijn beest, dat hem f 0.95 per K.G. kost, door eengenomen en been medegeslacht ten min ste f 1.35 per K.G., dus per K.G. een bruto winst van laat ons zeggen f 0.40, hetgeen in totaal voor het geheele beest 300 X f 0.40 f 120 uitmaakt. Vast staat, aldus „De Veldbode", dat de slager in enkele dagen veel en veel meer aan een vette koe verdient, dan de boer, gemest heeft en er eenige maanden zorg aan heeft moeten besteden, ja, die er wellicht nog aan verspeelt. De weg van den pro ducent naar den consument is ook op het gebied der vleesch voorziening duur. De dis van geestelijken en lichamelijken aard of na ziekten ls het noodig geruimen tijd een versterkend prac- paraat in te nemen. In zoo'n geval verdienen Dr. HOMMEI/S HAEMATO GEN-TAB LETT EN de voorkeur omdat zij door hun heerlijke chocolasmaak nooit tegenstaan. Opwekkend en versterkend.- - - - - Per Doos f 1.90 j bij Apoth. en Drogisten. Dr. HOMMEI/S HAEMATOGEN - h.t bet. bloedvormende en versterkende middel sedert 35 jaar. tributie van de levensbehoeften is in ons land een kostbare geschiedenis, ook al door dat er in verhouding tot het getal produ centen en consumenten ongetwijfeld te veel dislribuanten zijn". Ongelukken. Aan de Oude Waal te Amsterdam trok een 114-jarig knaapje in het ouderlijk huis in een on bewaakt oogenblik een theepot met ko kende thee om. Het kind kreeg zulke ern stige brandwonden, dat het aan de gevol gen stierf. Te IJmuiden is een 2/4- jarig meisje door een auto overreden en direct gedood. Het 7-jarig zoontje van de familie G. H. is Vrijdagavond in de Ge- leenbeek te Sittard geraakt en verdronken. De arbeider P. v. d. B. uit Cuyk, werk zaam op de N.V. Melkproductenfabriek Lacto had het ongeluk bij het reinigen in een met kokend water gevuld melkreser- voir te vallen. Met hevige brandwonden overdekt werd de ongelukkige naar het ziekenhuis vervoerd. Op de lijn Heer lenKerkrade der Limburgsche Tram weg Mij. is een zekere S. uit Terwinselen overreden. Hij liep langs de trambaan en is bij het hooren van de signalen van den bestuurder plotseling de lijn overgestoken, waardoor het niet meer mogelijk was de tram tijdig te doen stoppen. Te Voorst is het 7-jarig dochtertje van de familie V., terwijl het met andere kinderen krijgertje speelde, onder een autobus geraakt. Het meisje werd een eind meegesleurd en zoo ernstig verwond, dat het spoedig over leed. De 77-jarige weduwe D., die eenige weken geleden in een hofje te Lei den bewusteloos op haar bed werd gevon den, doordat zij het gaskraantje niet goed had dichtgedraaid, is gisteren in het gast huis aan de gevolgen overleden. Een ongehuwde bewoner van Roosendaal, An- née, viel Zondag te Neerpelt, een Belgi sche gemeente nabij Valkenswaard, van zijn motorrijwiel en overleed kort daarna. In de Nieuwe Plantage te Delft werd Zaterdagavond de heer K. N. T., die daar op een motorfiets reed, aangereden door een auto van den heer M. B. 0. uit Rijs wijk. De heer H. G. van den Boogerd, uit Zeist, die op de duo van den motor zat, werd er af geslingerd en kwam onder den auto terecht. Hij brak een sleutelbeen en bekwam ernstige ontvellingen. De Brusselsche autodie ven. Tot dusver heeft de Belgische politie meer dan 50 auto's weten te achterhalen, die in Frankrijk, hoofdzakelijk te Parijs, waren gestolen, en door een tweetal Brus selaars, August van Kerckhoven en Ar- mand Pierry, die op het oogenblik achter slot zitten, in België waren herverkocht. Op alle gestolen auto's is beslag gelegd; er rijden er echter nog een honderdtal rond die tot dusver niet zijn achterhaald. Pierry en van Kerckhoven moeten een groot aantal medeplichtigen hébben ge had, waaronder ook Nederlanders. Feit is, dat men ze te Brussel meerdere malen met Hollanders samenzag, die men sedert hun arrestatie in de Belgische hoofdstad niet meer heeft gezien. Eenige Belgische rechercheurs zijn naar Amsterdam ver trokken, om in samenwerking met de Ne- derlandsche politie het onderzoek voort te zetten. Vele nieuwe eigenaars van de gestolen Fransche auto's werden ontdekt, doordat zij verzuimd hadden hun wagen aan te geven voor de luxebelasting en voor de in voerrechten. Zoo is in Oost-Vlaanderen een der klanten van Pierry en van Kerck hoven door den fiscus aangesproken voor 4800 francs luxebelasting, voor 9000 fres invoerrechten en voor 48000 francs boete, onverminderd de straf, die hem wacht wanneer mocht blijken, dat hij zich bewust aan heling heeft schuldig gemaakt. Motor-ongeval. Op het Jaag pad nabij Delft heeft Zaterdagavond de heer P. M. van Bemmel uit Delft, toen hij over een steen reed het stuur over zijn motorfiets verloren, waardoor deze over den kop is geslagen. De heer M. B. be kwam een gapende hoofdwonde en werd naar het ziekenhuis Behtel vervoerd, waar werd geconstateerd dat hij een hersen schudding had bekomen. Hij is daar ter verpleging opgenomen. Familiedrama. Te Osterhofen bij Tölz (Beieren) heeft een vrouw, die reeds geruimen tijd aan stoornis van haar geestelijke vermogens leed, haar beide zoontjes, resp. 6 en 7 jaar oud, met een scheermes den hals afgesneden en daarna zichzelf, door eveneens zich een snede in den hals toe te brengen, gedood. Brutale inbraak. Vermoede lijk Zondagavond heeft in het pand Rech ter Rottekade 81 te Rotterdam, waar ge vestigd is het kantoor van de N.V. Intern. Fruit-Mij., een brutale inbraak plaats ge had. In de omgeving van dit pand, dat tus schen pakhuizen in ligt, is het, vooral des Zondags, niet druk. Toen de inbraak ge schiedde, was niemand aanwezig, zoodat de dief of dieven de brandkast, die in het kantoor stond, heeft (hebben) verschoven en aan de achterzijde een gat gemaakt van 20 a 30 c.M. middellijn, zonder dat iemand •dit bemerkt heeft. Een surveilleerende agent bemerkte des nachts te kwart over twaalf, dat dg deur openstond. Het onderzoek wees uit, dat uit de brandkast een bedrag ad f 5854- aan bankpapier en zilvergeld en een cheque ad f 1456.70 zijn gestolen. Men is waar schijnlijk met behulp van valsche sleutels binnengedrongen. Een jeugdige zwerfster. Door de politie te Schiedam is aangehou den een meisje van 10 jaar, dat aan de huizen van den overleden kapitein Queck dit voor haar ouders doen moest. Vader dronk en verder volgde een heel verhaal. Ze gaf voor afkomstig te zijn uit Delft en noemde tevens de straat waar ze woonde. Gebleken is echter, dat het meisje dit adres verzonnen had en te Maassluis thuis behoorde, waar men den ganschen nacht naar haar gezocht had. Trambotsing bij Voorscho ten. Gisterenavond omstreeks 10 uur heeft bij het Schagenbosch nabij Voor schoten .een trambotsing plaats gehad, waarschijnlijk tengevolge van zwanen mist. Drie passagiers zijn ernstig gewond en naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den vervoerd. Vele andere passagiers zijn meer of minder ernstig door glasscher ven gekwetst. De materiëele schade is aanzienlijk. Nader wordt gemeld: De tram die 10.15 uit Leiden vertrok, was vol passagiers, waarom er om half elf een extra-tram uit Leiden volgde. De eerste tram moest dikwijls stoppen en werd zoodoende door de tweede ingehaald. Doordat er een zware damp over het land en den weg hing heeft de bestuurder van de tweede tram de achterlichten van de voorgaande, die wel in orde waren, niet gezien. De botsing was vrij hevig, zoodat de achterste wagen van de eerste tram ge deeltelijk werd ingedrukt en de motorwa gen van de tweede tram ook ernstig werd beschadigd. Doordat alle ruiten braken werden veel passagiers gewond, de mees ten licht, maar vijf vrij ernstig tot ernstig. Door de firma Dieben te Leiden, die het eerst op de plaats des onheils was, werden 2 ernstig gewonden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden gebracht. Van den Haagschen Geneesk. Dienst zijn twee wa gens naar de plaats van het ongeluk ge gaan, waarvan er een een conducteur naar Leiden vervoerde. Deze had een bovenarm gebroken en vermoedelijk een kaakfrac- tuur, waardoor hij er ernstig aan toe was. De andere Haagsche ziekenauto bracht een dame, die vermoedelijk een hersen schudding kreeg, naar liet St. Anthonie- esticht te Voorburg en een andere pa tiënt met verwondingen door glasscher ven naar den Gentralen Post aldaar en van daar naar zijn woning. Uit Voorburg en Voorschoten waren ook doctoren aanwezig. Het verkeer was na het ongeluk gestremd. Inbraak in -een postkan toor. Zaterdagnacht is in het bijposl- kantoor in het station te 's Hertogenbosch een brutale inbraak gepleegd. Met valsche sleutels zijn de dieven het gebouw bin nengekomen en hebben getracht de brand kast open te breken. Het gelukte hun er drie gaten in te boren, doch zij zijn niet zoover gekomen, dat de kast kon worden geopend waarschijnlijk doordat zij werden gestoord. Overigens zouden zij bij opening ook niet veel hebben gevonden, daar een .be drag van circa f2000 in een afgesloten vakje was geborgen, dat niet door de bo- ïing werd bereikt. Er is dan pok voorzoo ver bekend niets ontvreemd. De dieven hadden de voorzorg genomen om de ramen af te sluiten, zoodat men niet in bet lokaal kon zien, terwijl zij ook maatregelen had-den getroffen om alle geluid te dempen. Nog voordat de politie iets van deze in braak bekend was, zat zij twee verdachte personen, die zich in d-e nabijheid van het station ophielden, op de hielen en achter volgde hen tot ongeveer bij Vlijmen. Daar raakte men echter hun spoor bijster. Den volgenden morgen evenwel werden beiden aangehouden en, na verhoor door ''den waarn. commissaris van politie, ingesloten. Men vermoedt, dat het dezelfde per sonen zijn, die eenige maanden geleden een nachtelijk bezoek brachten aan het gemeentelijk slachthuis te Den Bosch en daar ook zonder succes hebben getracht de brandkast open te bereken. Twee ongevallen te Oegst- geest. Te Oegstgeest zijn door de groote drukte gisteren twee ongelukken gebeurd. De 20-jarige mej. E. M. de W., uit Den Haag is met haar rijwiel met een auto in aanraking gekomen. Zij kwam te vallen waarbij zij o-.m. een bloedende hoofdwonde kreeg bij het linkeroog. Na door dr Va renkamp uit Oegstgeest te zijn verbonden, is zij door de inzittenden van de auto naar de ouderlijke woning in Den Haag vervoerd. M W1HM Gistermiddag omstreeks half zeven is een motorfiets met zij spannwagen in aan raking gekomen met een auto, bestuurd door den lieer V. uit Wassenaar. De in zittende van den zijspanwagen, mej. H. uit Amsterdam, kwam zoodanig te vallen, dat zij het linker onderbeen brak. Door de politie uit Oegstgeest is zij per brancard naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Een „kranige" ontsnap ping. Een brutale ontsnapping heeft in het paleis van justitie te Parijs plaats ge had. Een jonge Spanjaard, die juist tot 2 jaar gevangenisstraf en 100 francs boete was veroordeeld wegens het stelen van een auto, trad onder geleide van een bewaker uit de rechtzaal om naar de gevangenis te worden gebracht. In de gang zag hij recht voor zich een half open deur. „0, wat een schat van een meisje!" riep J de gevangene plotseling uit, terwijl hij zich omdraaide. De bewaker keerde zich, gelijk de Span jaard, blijkbaar een goed psycholoog, ver wacht had, ook om, om het volgende oogenblik onthutst tot de zonderlinge ont dekking te komen, dat er noch een beeld schoon meisje, noch een gevangene te be kennen was. De handige Spanjool was tusschen een menigte van gerechtsdienaren door wegge- slipt en had weldra den tempel van vrou we Justitia verlaten. Een ontrouw kassier. De kassier van de Nationale Bank te Zurich is dezer dagen met zijn motorboot een tochtje op het meer van Zurich gaan ma- kon en niet teruggekeerd. Op Goeden Vrij dag heeft men de boot, onbemand, op het meer aangetroffen. Men dacht eerst aan een ongeluk, doch hij een onderzoek van de kas bleek, dat de man er met 650.000 fr. uit de kas van door is gegaan. De Zomert ij d. De landbouwver- eeniging te Kielwindeweer (Gron.) heeft besloten voor den a.s. zomer den zonne tijd te handhaven. April. 20 Vrouwepolder, inspan, de Neeling. 20 Goes, vendutie, de Kok. 20 's Heercnhoek, woonhuis, Van Dissel. 20 Ileinkenszand, hoefje en bouwland, Pilaar. 21 Grijpskerke, afbraak, Vervaat. 21 Middelburg, huizen, Strave. 22 Vrouwepolder, inspan, Blaupot ten Cate. 22 Souburg, winkelhuis en winkelvoor raad, Starve. 23 Amemuiden, meubilair, Blaupot ten Cate. 25 Veere, inspan, Hioolen. 26 Grijpskerke, inspan, de Neeling. 27 Kwadendamme, rijwielen, onderdea len, kachels enz., de Wilde en Heij- boer. 27 Grijpskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 27 Veere, meubilair, Struve-, 27 Wemeldinge, vrachtrijders- en koe- melkersinspan, Kram. £7 Wemeldinge, meubilaire goederen, Kram. 27 Vlissingen, onroer. goederen, Paap. 28 'sH. Hendrikskinderen, herberginvea- taris, de Wilde en Heijboer. 29 Nooid-Kraaijert, afbraak, Verbist. 29 Middelburg, inspan, de Neeling. 29 Middelburg, inspan, de Neeling. 29 Oudelande, huizen, timmermanswerk plaats met machineriën, Kram. Goes, afbraak, Roosjeshof, De Wilde en Heijboer. Kortgen-e, koemelkerij, Heijboer. Mei. 2 Middelburg, inspan, Blaupot ten Cate. 3 Koudeberke, inspan, Loeff. 4 Zoutelande, inspan, Loeff. 5 Kruiningen, inspan, Van Dijke. 6 Zoutelande, inspan, de Neeling. 10 Grijpskerke, inspan, Loeff. 11 Biggekerbe, inspan Loeff. Van den Apostel Panlus staat vernield, dat hij, de broeders ziende, moed greep en God dankte. Hieraan dacht ik toen ik gisteren te Goes de honderden en nogeens honderden jonge lingen en jongedochters uit alle deelen van Zeeland biieen zag komen om daar hunne Provinciale bondsdagen te houden. Er zyn in dezen tijd heel wat moeite- nemende verschijnselen. Maar als men dan ziet die groote scharen van jonge menschen, die er openlijk voor uit komen, dat zü den opgestanen Heiland Jezus Christus als hun Ileere en Koning erkennen, dan is er zeker reden om weer moed te grijpen en God te danken. Het valt niet te ontkennen, dat de anti christelijke beginselen van het socialisme ook in Zeeland steeds meer aanhangers vinden. Maar toch, de dag van gisteren bewijst hel: nog is Zeeland niet verloren! OPMERKER. Bij monde van dhr Vervaat werd mr Kronenberg toegesproken en gememo reerd, -dat zij in hem een goeden president verliezen en dat zij Z.Ed.Achtbare nog gaarne eenige jaren als president hadden willen houden, doch nu hij zijn ambt neer legt werd de hoop uitgesproken, dat hij nog vele jaren in een goede gezondheid van zijn welverdiende rust te Zeist moge genieten. Tevens werden hem twee photo's in lijst aangeboden, waarvan één het vroeger door hem bewoonde huis in -de Lange Gist- straat en het andere van het Gerechts gebouw, op het oogenblik dat hij het Ge rechtsgebouw verlaat, bij welke photo's een keurig uitgevoerde oorkonde werd ge voegd, vermeldende de namen der gevers en op den omslag een teekening van ge noemd gebouw. De president dankte voor de hartelijke woorden, hem. toegesproken en voor de photo's. Spreker zeide dat de verhouding altijd van zeer aangenamen aard. is ge weest en daar de wet geen leeftijdsgrens vaststelt voor aftreden, komt er toch een moment dat men tot die aftreding besluit. Hij zal steeds met genoegen aan Middel burg terugdenken. BERGEN OP ZOOM. V. D-. Gisterenavond heeft op den weg tusschen Roozendaal en Bergen op Zoom een doodelijk ongeval plaats gehad. De wielrijder J. Vos uit Roozendaal kwam in botsing met een auto, bestuurd door J. V. uit Stampersgat, sloeg met het hoofd door de voorruit en was op slag dood. De autobestuurder reed door, maar is later aangehouden. De auto is in beslag ge nomen. De Justitie stelt een onderzoek in. DEN HAAG. V. D. De trams en autobussen der H. T. M. vervoerden op de beide Paasch- dagen 590.000 passagiers. DEN HAAG. V.D. Alle leden der Tweede Kamer, zond-er uitzondering, zond-en heden een bloemenhulde aan den voorzitter der Kamer, 'Jhr Ruys 3e Beerenbrouck, die heden zijn 25-jarige echtvereeniging viert. APELDOORN. V.D. De Koninklijke fami lie zal zich Woensdag .27 April naar Den Haag begeven ter bijwoning der feestelijk heden in verband met clen 18en jaar dag der Prinses. DEN BOSCH. V. D. Als verdacht van de inbraak in het bijkantoor der poste rijen alhier, zijn door de recherche twee personen gearresteerd en ter beschikking van de Justitie gesteld. DELFT. V.D'. De 14-jarige W. S- uit Schiedam is Zondagmiddag door een ge sprongen en weggeslingerden band van een auto tegen den grond geslagen. Hij kreeg een hersenschudding. Een motorrijder raakte het beheer over zijn stuur kwijt. Hij sloeg over den kop en moest -met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden vervoerd. NEW YORK. V.D. De Missisipi is over een groeten afstand overstroomd. Vele duizenden zijn dakloos. Te Goudhope ver- keeren de dijken in gevaar. STOCKHOLM. V.D- Het conflict in de houtindustrie, dat vandaag tot een uit sluiting zon leiden, is tot een bevredigend einde gekomen. Een overeenkomst voor 2 jaar is afgesloten. Arrond.-Rechtbank te Middelburg Zaterdag werd in het Gerechtsgebouw alhier door dhr P. A. Vervaat, deurwaar der, het personeel der Griffie, van het Parket, den bode, concierge en de Rijks- veldwacht afscheid genomen van dhr mr B. W. F. Kronenberg, president der Rechtbank. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.] Geachte Redactie, In „De Zeeuw" van Donderdag 14 April' j.l., no. 166, komt voor: „Raadsverkiezing en zetelverdeeling". Wat betreft de theoretische uitlegging van de artikelen der kieswet hierop betrekking hebbende ga ik volkomen mee accoord, maar wat betreft de zetelverdeeling meen jk, dat niet juist is. De toewijzing der eerste ver deeling, 4 zetels, n.l. C 2 zetels en D 2 zetels staat vast. Wat echter de tweede ver deeling betreft schrijft u: B, C en D ieder een zetel, dit is mijns inziens 2niet juist. Volgens mijn meening krijgen een zetel bij de tweede verdeeling in volgorde eerst B dan A en dan D en niet C. Bij tweede verdeeling worden zooals u te recht bovenaan schreef de zetels toegekend, aan de lijsten met de grootste overschotten, mits zij per zetel plus 1 een aantal stem men hebben verworven niet lager dan 75- pCt. van dèn kiesdeeler dus in dit geval 54. A heeft 61 stemmen, dus bij de tweede ver deeling komt A m.i. een zetel toe met ge noemd getal stemmen en niet C met een overschot van 36 stemmen. Dus de uitslag is m.i. als volgt: A 1 zetel, B- 1 zetel, C 2 zetels en D 3 zetels. Gaarne geef ik mijne meening voor een andere wanneer mij zulks uit de wet wordt bewezen. In afwachting verblijf ik met de meeste hoogachting, J. LABRUIJÈRE. St.-Philipsland, 18 April 1927. (De inzender heeft gelijk. Bij de correc tie is althans in' een deel der oplage een regel verkeerd geplaatst met het gevolg, dat de uitslag niet juist werd aangegeven. Red.) Wisselkoersen. Amsterdam, 19 April, 3 uur,. Berlijn 59.2359.25 Brussel belga 34.7634-78 Parijs 9.789-80 Londen 12.1412.14V4 New York 2.497/s2-50 „Zeeuwsche kleuren en klanken." Het Zuid-Bevelandsch a Capellakoor, onder leiding van den heer S. J. Tamminga za] a.s. Vrijdag bovengenoemd werk in Goes ten gehoore brengen. Omtrent dit typisch Zeeuwse he werk wordt ons het volgende medegedeeld Het werk brengt door woorden en door muziek verschillende elementen uit het Zeeuw- sche leven naar voren. Neptunus (baritonsolo) leidt het in met een lied over den rusteloos worstelenden Zeeuw wiens kracht hij heeft leeren waardeeren als vijand. Dan volgt de Zeeuwsch'e Maagd (sopraan solo) die een in dialect geschreven ode aaa Zeeland zingt, waarbij zich voor a capella koor een gebed voor Zeeland aansluit. En dan komen de karakteristieke elemen ten: Eerst een vroolijk koor der maaiers, die met een aardig refrein hun zeisen kloppen en slijpen. D'Erremuë-naertjes worden ingeleid door eeo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2