Marktberichten. Bargerlijke Stand. Scheepstijdingen. laatste Berichten. Telegrammen. Aüvertentiën. een Landbouwers-Inspan, leestafel De vergadering der Melkleveranciers Berichten over onze adverteerders. Pil De Kantoren van Notarissen JOH. PILAAR, E. C. VAN DIS SEL en A. TH. VERBIST te Goes, zullen Vrijdag en Zater- dag a.s. GESLOTEN zijn. van REIJNIERSE ledig en 57 onvolledig ingevuld. Onder de biljetten was gedrukt „een cijfer in de volgorde van 1 tot 7". In 't reglement staat niet dat in elk hokje 'n cijfer moet geplaatst worden. Wanneer 't bestuur daarop den nadruk had willen leggen dan zou er gestaan hebben: „men plaatst voor elke candidaat een cijfer in de volg- ordev... enz." Nadat de stemmen getelcf waren is er beslist: onafhankelijk van den uitslag zullen ook die stemmen geldig zijn, waar op niet alle cijfers zijn ingevuld. 't Puntenstelsel volgens den heer O. toegepast, n.l. alle cijfers ingevuld, geeft da mogelijkheid dat 'n voorstander can didaat A 1 geeft en B 2, terwijl een te genstander B 1 geeft, A daarentegen 7- Keert men de cijfers om, dan behaalt A op deze twee biljetten 8, B, echter 13- De mogelijkheid is dus niet uitgesloten dat A met 92 eenen minder haalt dan B met 50, omdat A niet tevens 50 tweeën van z'n tegenstanders krijgt, B wèl de 90 twc-eën van z ij n tegenstanders. 't Puntenstelsel, zocals dat door 't stem bureau is toegepast, geeft de mogelijkheid dat men de 7 niet eens invult, dus A zal van den voorstander 1, van den tegenstander misschien niets ontvan gen, terwijl B met 'n 2 en een 1 voor den dag komt. Dan wordt de voorsprong van B één grooter dan bij toepassing van 't vorige stelsel. Omdat deze laatste opvatting alleen 'n ruimere is, bovendien alle candidaten met precies dezelfde maat gemeten zijn en de fout in 't stelsel, niet in de toepassing schuilt, heeft 't stem bureau o.i. volkomen rechtmatig gehan deld. Ben nader bewijs geeft de uitslag. De 106 volledig ingevulde biljetten ge ven Mr Stieger 64 eenen, dhr Simons "31, den eerste 15 tweeën, den laatste echter 61- Indien 't stelsel werd toegepast met longeldigverklaring der 57 andere, zou de uitslag precies bewezen hebben wat boven geschreven werd, en zon de heer Mr Stieger eveneens n r 2 hebben ge staan. Van de 57 andere biljetten zijn 28 eenen voor Mr Stieger, 19 voor dhr Si mons Wat de heer G-. zegt, van 40 onvol ledig ingevulde biljetten, waarop' alleen1 de naam van den heer Simons voor komt, is dus zéér ver mis. Wèl alweer 3 tweeën voor Mr Stieger en 22 voor dhr Simons. Ook die biljetten geven de vreem de uitslag te zieni, die 't stelsel kan mees b rongen Wij meenen hiermee dei gewenschte op heldering te hebben gegeven, en gelooven niet aan eenige onregelmatigheid schuldig te zijn. Namens het Bestuur v. R. en Orde Q. A¥. D| oig g e, Voorz. „H et Schouwvenste r", weekillustra- tie voor het Christelijk gezin, is als altijd actueel. De voorplaat brengt een prachtig lente landschap in beeld en verder geeft dit num mer een groot aantal kiekjes uit binnen- en buitenland, w.o. zeer mooie uit Rotterdam. Van de vele artikelen noemen we: Van week tot week, Huis en school, In 's Vaders han den, Rijk worden, De profeet, (vervolgver haal), Mooi Rotterdam, De oude dominee, Palmzondag en palmezel en Voor onze vrou wen. Opnieuw bevelen we dit mooie tijd schrift van harte aan. „Antirevolutionaire Staatkun- d e". In het Maartnummer van het orgaan der Dr Abraham Kuyperstichting, geeft Ds J. C. Rullmann het eerste gedeelte van een beschouwing over Bilderdyk als Staatsman. Dr E. J. Beumer handelt over het justitieel beleid van Mr Th. Heemskerk gedurende diens ministerschap. In de adviezenrubriek, bewerkt door Mr J. N. Noteboom wordt geantwoord op vragen over weg- en straatbelasting, mini mum loonolausule in besteksvoorwaarden, recht van initiatief, verkiezing bij voorkeurstemmen en gemeentelijke autonomie. Bij vernieuwing bevelen wjj de lezing en de bestudeering van dit tijdschrift aan. „Stemmen des t ij d s". Het Aprilnum mer van dit maandblad' voor Christendom en cultuur bevat o.m. de volgende bijdragen: Johan Heinrich Pestalozzi, door P. Oosterlee, De toestand van Indië en hoe wij als Chris- tenen daar tegenover hebben te staan door D. Crommelin. Ludwig van Beethoven, door Mr D. G. W. Spitsen, Rondom Robespièrre, door Dr J. W. Marmelstein. Verzen door W. P. A. Smit. Toenadering en vrees/" door H. L. Baarbe. „T i m o t li e u s". Gaarne vestigen wij nog eens op dit degelijke, echt-christelijke tijdschrift de aandacht. Aan het than? verschenen lente nummer is al zeer bijzondere zorg besteed, wat kan blijken uit de volgende inhouds opgave. Wees gegroet, van J. N. V. Indruk ken van den Hoofdredacteur. De komst van de lente. In den greep van Mammon, door L. Penning. Moderne kunst en ontaarding, door H. S. S. K. Jonge toewijding. Kantteeke- ningen op dingen die gebeuren, door A. v. H. S. Brieven uit wonderland, door A. L. Een dwaasheid. Geschiedenis van den dag, enz. Behalve deze artikelen bevat dit nr een groot aantal illustraties en voorts als bijlage nog „De Verloren Zoon". Laat, wie dit tijd schrift nog niet kent, eens een proefexemplaar vragen. De kennismaking zal van aangenamen en allicht ook van bljjvenden aard zijn. „Ons eigen tijdschrif t". Wij ont vangen het Maart-nummer van dit geïllustreer de maandblad', uitgavj van de Fa C. J. van Houten en Zn te 'Weesp. Ook al een lentenummer, waarin naast de vele bijdragen, die op de lente betrekking hebben, vooral de aandacht trekt een rijk geïllustreerd artikel van Prof. Dr H. Th. Obbink over het tegen woordige Jeruzalem. In deze aflevering is ingevoegd een los bijvoegsel, tevens kalender 2e kwartaal, „Voor- jaarsbloei". Chevrolet heeft haar drie-millioenste automobiel afgeleverd. Wanneer men de productie-cijfers dei- laatste jaren van de groote Amerikaansche automobielconstructeurs leest, zou men geneigd zijn zicli af te vragen, of de we reldmarkt daardoor weldra niet overvoerd zal zijn en de fabrieken, wegens gebrek aan afzet, zich niet genoodzaakt zullen zien, haar productie te beperken. Het te gendeel is echter waar. Van maand tot maand zien wij zelfs in de Vereenigde Staten de verkoopscijfers nog voortdurend stijgen, en als men daarbij in aanmerking neemt, dat de groote Amerikaansche auto- mobielconstructeurs door hun overal ver spreide succursalen en vertegenwoordigers de geheele wereld van personen- en vrachtauto's voorzien, en men in de meeste landen en werelddeelen huiten Amerika nog maar pas begint het praktisch nut en de economische beteekenis van dit gemak kelijkste en snelste der vervoermiddelen te land op hun volle waarde te schatten en er dus meer en meer algemeen gebruik yan te maken, begrijpt men, dat er voor de automobielindustrie en -handel nog een uitgestrekt arbeidsveld open ligt, zoodat er vooralsnog geen aanleiding bestaat om haar productie in te krimpen. Vooral in den verkoop van wagens, welker prijzen ook voor minder voorziene beurzen geen onoverkomelijk bezwaar op leveren, en die door hun snelle, h: trouw bare en te allen tijde beschikbare dien sten den kleinen bedrijfs- en zakenman van onberekenbaar nut zijn om zijn za ken sneller, beter en op grootero schaal te behartigen, kunnen wij een opvallend© stij ging waarnemen. Een treffend bewijs hiérvan levert de Chevrolet die de vorige maand haak drie- millioensten wagen voltooide. In de eerste 14 jaar van haar bestaan had Chevrolet 2 millioen wagens gecon strueerd, thans, 14 maanden later, is reeds het 3e millioen vol. En-de voort durend stijgende vraag heeft de Chevro let Motor Company genoodzaakt, door uit breiding barer fabrieken, dezer productie vermogen, dat tot koirt geleden 3000 per dag bedroeg, tot dagelijks 4000 op te voeren, zoodat de ver-onderstelling niet te gewaagd is, dat nog voor het einde van dit jaar de vier-millioenste van deze po pulaire 4-cylin,ders „de Chevrolet-fabrie ken zal verlaten hebben. 181. GOES. 12 April 1927. Graarfmarkt. Kleine aanvoer met slependen handel. N. tarwe f 14f 15, goudgerst f 12f 12.50, zomergerst f 12, haver f10f 10.25, kook- erwten f 18f21, kroonerwten f 18f23 bruine boonen f9f 11. Boter per K.G. f 1.60. Per halve K.G. f0.80. Boter aan part. per pond „f 0.90. Aanvoer fabrieksboter 84 pond. verkocht a f 1.05. T Eieren per 100 stuks f3.90. P.er 25 st. f 0.971/2, Per stuk aan particulieren f0.05. Ganseieren: groote 12 ct. kleine 8 ct. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Beveland V. P. N. Aanvoer .46630. Prijs f 4.20 per 100 stuks. f '/i MIDDELBURG, 11 April. Op de veiling wer den de volgende prijzen besteed: Spinazie 10 —15, Baksla 10—16, Molsla 20—25, Poste lein 1520, Witlof 812, Uien 24, Peen 2, Koolrapen 1, Karoten 12, Dunsel 14 16, Pluksla lè—20, Goudreinet 12, Kleiperen 35 ct., alles per K.G. Roode kool 351/2, Sla 47, Bloemkool 525 ct., alles per stuk. Radijs 68, Prei 23, Raapstelen 3, Rabar ber 23, Selderie 12 ct., alles per bos. Zuring 36, Veldsla 1820 et., beide per mand. 'Op Vrijdag a-s- (Goede Vrijdag) ver schijnt ons blad niet. A.s. Donderdag zullen wij de lijst van preekbeurten plaatsen. Mogen wij op tij dige toezending van de opgaven rekenen? TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 April: Krachtige tot matig© N. W. tot Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk nog enkele regen- of hagel buien, weinig verandering in temperatuur. Stormwaars/Ohuwingsdienst: Geseind van De Bilt hedenmorgen 10 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Wordt verwacht storm uit het Noord-Westen. Barometerstand' hedenmiddag twee uur: Stand van gistermiddag 760. üclht op voor fietsen: Woensdag 7 u. 22. KAPELLE. Gisterenmiddag werd alhier aan besteed het onderhoudswerk aan den Cala- miteuzen Willem Annapokler, te Biezelinge. Inschrijvers vier. Jos de Maagd, Hontenisse f4485; .1. Wolfse, Ellewoutsdijk f4410; W. Both, Rilland-Balh f4400; Iz Lagasse., Koudekerke f4170. (Laag ste inschrijver). Het verzwaren en verhoogen van den Cal. Willem Annapolder. 10 inschrijvers. W. v. d. Linde, Kattendijke f31995; A. Rovers, Made (N.-Br.) f30200; A. v. d. Straa- ten, Hans weert f29900; W. Bath, Rilland- Bath f 29675P. van Geel, Ter Heide (N.-Rr.) f29470; P. Jansen, Colijnsplaat f29025; J. v. d. Elshout, Made (N.-Br.) f28990, Fr. v. d. Hullu, Oosterland f28700; Iz. Lagasse, Koudekerke f28454; A. M. Kuijper en R. P. J. Kimpe beiden te Middelburg f26.700 (laag ste inschrijvers). HOEK. Door den architect P. A. Galle, te Temeuzen, werd Zaterdagnamiddag aanbe steed de bouw van een nieuwe landbouw- schuur, voor den heer G. van Driele, in den Wijckhuizenpolder. Ie perc. Metselwerk; Jac. Meertcns, Hoek f1995; E. Verstraeten en I'. Rossie, Sas van Gent, f2310; J, L. de Waal, Sas van Gent f2114; Gebrs Moens, Hoek-Neuzen f2129; A. W. Nieuwlink, Hoek f 2448.25P. J. Kaas, Sas van Gent, Rijn- vorm f1945; Waalvorm f2080 (gegund aan P. J. Kaas). 2e perc. Timmerwerk: W. C. de Feijter, Hoek f1900; A. J. van Minnen, Terneuzen f2435; C. F. Scheele en C. Dek, Sluiskil f1879; P. Hamelink, Hoek f1989. 2 biljetten van onwaarde. Gunning aangehouden. GOES. Geboren; Pieternella, dochter v. Jan Rus en van Pieternella Droogers. OndertrouwdAbraham Izak Laxnain, j.m. 25 jaar te Haamstede en Albertina Jacoba Harinck, j.d. 24 jaar. Overleden: Karei Beo sten, oud 59 jr wedn. v. Marie Anne Josephine Knitel. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 7, Marinus Tazelaar, 28 jaar, en Marina Karman, 25 jaar. Levenloos aangegeven: een kind van Pieter Leendert Versluis en Tona de Wit. KORTGENE. Ondertrouwd: 5, Marinus Adri- aan de Looff, 28 j. te Wissenkerke en Sara Dees, 23 jaar. Geboren: 7, Comelis Pieter, z. v. Jan Kal- lewaard en Pieternella Tona .Dieleman. Overleden: ,3, Lena Leendertse, 56 j., wed. v. Gerard Salomon Israël. Van 31 Maart7 April. KRUIN1NGEN. Geboren: Hedwig Emerentia, d. v. H. Colpaart en J. J. Slock; Jannetje Cornelia, d. v. C. Nieuwenhuise en A. J. Blok. Overleden: Jacobus Verbrugge, 28 j., echtg. v. J. Hundersmarck. Ondertrouwd: Abraham Cornelis Wonder- gem, 25 j. en Francina Meijaard, 25 j.Arie Mydam, 36 j. en Maatje Beenakker, 35 .j; Marinus Griep, 35 j. en Janna Cornelia van Poelje, 31 .j (Kr. C.) Over de maand Maartv ELLEWOUTSDIJK. Overleden: Maria Looij," 50 j., echtg. v. Jan. Verheijke. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 11, Corne lia Helena, d. v, Marinus Westveer en Adriana Kok; 14, Dina Abrahamina, d. v. Johannes Looij en Christina Blok; 17, Hubrecht, z. v. Adriaan van 't Westeinde en Cornelia Pan- tus; 15, Susanna, d. v. Dirk Lucasse en Ja ooba Jongejan; 18 ,Eduardus Petrus, z. v. Bastiaan Poortvliet en Josephina de Block; 30, Wilhelmus Johannes, z. v. Marinus Ver- beem en Elizabeth de Jonge. Overleden: 27, Leendert Boonman, 41 j., echtg. v. Maria van der Pas. AXEL. Huw.-aangiften: 4, Daniël Gijsbregt Riemens, 21 j. jm. en Magdalena Schieman, 20 j. dj.; 25, Pieter de Feijter, 34 j. jm. en Pieternella Boer, 29 j. jd. Gehuwd3, Johannes van Ecke, 22 j. jm. en Pieternella Jacoba Stouthamer, 18 j. jd. 10, Antheunis Tollenaar, 41 j., wedn. en Lau- rina Carolina Dieleman, 34 j. jd.; 17, Da niël Gijsbregt Riemens, 21 j. jm. en Magdalena Schieman, 20 j. jd. Geboren3, René Henri Leopold Marie, z .v. Cyrillus Steijaert en Irma Mathilda Maria Plasschaert; 6, Cornelis, z. v. Cornelis van Wijck en Jacoba Jacomina Haak; 7, Jacob Adriaan, z. v. Adriaan Hamelink en Catharina Deij; Hendrik, z. v. Gerardus Marinus Stouthamer en Adriana Paulina Wiest; 9, Jan Cornelis, z. v. Cornelis den Toom en Janna Martina Luik; 11, Pieter, t. v. Karei Marinus Scheele en Christina Maria Martin; 14, Adriana Jacoba, d. v. Cornelis Pieter van Doeselaar en Krina Man- gold; 15, Jan Jacobus, z. v. Salomon de Putter en Adriana Balkenende; 17, Jeanne Alphonsina Helena, d. v. Josephus Engels en Maria Jozephina Lippens; 20, Elisabeth Ja comina, d. v. Lourens Sandert Johannes Orte- lee en Cornelia Levina Witte; 24, Catharina, d. v. Jan Jacob van Drongelen en Maatje Jongejan; 25, Adriaan Guljaam, d. v. Rokus Dees en Janneke de Kraker; 31, Franciscus Josephus, z. v. Camillus Alphonsus de Brou wer en Angelina van Acker Jan Pieter, z. v. Cornelis Johannes Reminsen en Pieter nella Maria Jansen. Overleden: 2, Johannes Dronkers, 75 j., echtg. v. Catelijntje Krokkó; 8, Jacoba Schie man, 85 j., echtg. Jacobus Verijzer; 27, Pe trus Caessens, 63 j., echtg. Rosalia Groothaert. ROTTI 9/4 v. Rott. te Hamburg. SALEIER (uitr.) 10/4 v. Antwerpen. VONDEL (thuisr.) 11 v. Pt-Said. Rotterdamsche Lloyd. TABANAN (thuisr.) wordt 13/4 9 u. nm. te Cowes verwacht. TJERIMAI (uitr.) pass. 10/4 Perim. TOSARI 10/4 v. Batavia 11. Rott. BUITENZORG (thuisr.) 10/4 v. Sabang. DELI (uitr.) pass. 9/4 Perim. INSULINDE (uitr.) pass. 10/4 Finisterre. TOBA (thuisr.) p. 9/4 Sagres. Stoomvaart-Mij. Nederland. KANGEAN (uitr.) 11/4 te Genua. ENGGANO (thuisr.) pass. 9/4 Ouessant. KAMBANGAN (thuisr.) 10/4 v. Djeddah. P. C. HOOFT (uitr.) 9/4 v. Colombo. ROEPAT 10/4 v. Bremen te Amst. April. 13 Heinkenszand, inboedel, enz., Verbist. 14 larseke, inboedel, de Kok. 14 Goes, afbraak, de Kok. 16 Souburg, meubilair, Vervaal 20 Vrouwepolder, inspan, de Neeling. 20 Goes, vendutie, de Kok. 21 Middelburg, huizen, Struve. 22 Vrouwepolder,, inspan, Blaupot ten Cate. 22 Souburg, winkelhuis en winkelvoor raad, Struve. 23 Amemuiden, meubilair, Blaupot ten Cate. 25 Veere, inspan, Hioolen. 26 Grijpskerke, inspan, de Neeling. 27 Kwadendamme, rijwielen, onderdsa- len, kachels enz., de Wilde en Heiij- boer. 27 Grijpskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 27 Veere, meubilair, Struve. 27 Wemeldinge, vrachtrijders- en koe- melkersinspan, Kram. £7 Wemeldmge, meubilaire goederen, Kram. 28 'sH. Hendrikskinderen- herberginven- taris, de Wilde en Heijboer. 29 Middelburg, inspan, de Neeling. 29 Oudelande, huizen, timmermanswerk plaats met machineriën, Kram. Kortgene, koemelkerij, Heijboer. 'Mei. 2 'Middelburg, inspan, Blaupot "ten Cate. 3 Koudekerke, inspan, Loeff. 4 Zoutelande, inspan, Loeff. 5 Kruiningen, inspan, Van Dijke. 10 Grijpskerke, inspan, Loeff. MIDDELBURG. Behalve de reeds vroe ger door ons genoemde, zijn vandaag nog de volgende candidatenlijisten voor den 'gemeenteraad ingediend: Door de St. Geref. Partij: B- Leijnse, G. Dekker, J. Osté en B. Janse. Door de Gomm. Partij: G- J- Lambertz. Door een groep kiezers: H. N. Speijer en F. G. O. Pape. AMSTERDAM. V.D. Be vierde Kamer der Rechtbank veroordeelde den ,26-jari- geaf kantoorbediende, die door middel van valscliê boekingen, zijn firma voor f 32;.000 benadeelde, tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van 3 mnd. prev. hechtenis. HOEK YAN HOLLAND'. V.D. Bij het afhalen van de loiods van het uitgaand stoomschip Usukumu is deze, de 60-jarige G. v. M„ overboord' gevallen en verdron ken. WARSCHAU. V.D- Tot voorzitter der volgens het te Locarno gesloten arbitrage- verdrag ingestelde permanente verzoe- niilngs-cornmissie tusschen Polen en Duitschland, is gekozen Jhr J. Loudon1, Nederlandsch gezant te Parijs. PARIJS,. V.D. Uit Shanghai wordt ge meld, dat de leider der vakveraenigihgenj door de anti-communisten is gearresteerd en voor den krijgsraad zal gebracht wor den. De anti-communisten hebben het sta tion bezet. De communisten leden ern stige verliezen. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 April, 1 uur. Berlijn 59.2459.26. Brussel belga 34.7534.77. Parijs 9.78—9.80. Londen 12.13Vs—12.14i/8. New-York 2.497/8—2.50i/s. 1857. 1927. SOLI 0E0 GLORIA Vrijdag 15 April hoopt onze geachte Vriend JAN SCHOUT Wz., Volksdichter, zijn 70sten Ge boortedag te herdenken. EENIGE VRIENDEN. Serooskerke(W.), 12 April '27. Heden overleed plotseling onze lieve Vrouw en Moeder MARIA K000E, in den ouderdom van bijna 44 jaar. Mede namens de familie. Haar diep bedroefde Man en Dochter GIJSBRECHT HEIJNSDIJK. PAULINA PIETERNELLA HEIJNSDIJK. Wolphaartsdijk, 11 April '27. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Vader MARINUS K0LE Cz., in den ouderdom van ruim 65 jaar. M. G. KOLE Md. Kloetinge, 9 April 1927. Voor de vele bewijzen van deelne ming, tijdens de ziekte en het over lijden van onzen geliefden Zoon, Kleinzoon, Broeder, Zwager, Oom 1 en Verloofde MATTHEÜS VAN OOSTEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. G. VAN OOSTEN. Driewegen, 11 April 1927. Onzen hartelijken dank aan allen die hunne blijken van deelneming betoond hebben, bij het zoo onver wacht afsterven van onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Groot moeder SUZANNA KOENE. Namens de familie, J. SIMONSE. Biggekerke, April 1927. De BURGEMEESTER der ge meente Krabbendijke maakt bekend, dat ter voldoening aan art. 7 der Onteigeningswet de stukken be doeld in art. 6 dier wet, betreffende onteigening ten behoeve aan leg van een weg van beoosten de kom van Krabbendijke tot den weg over den Oosterschel- dedam bij Rilland, behoorende tot de werken voor den aanleg van een hoofdverkeersweg Zee land—Noord Brabant, ter Secre tarie der gemeente ter inzage van een ieder zullen worden neder- gelegd van 14 April tot en met 4 Mei 1927. Belanghebbenden kunnen gedu rende dien termijn, alsmede ge durende aeht dagen na verloop daarvan bezwaren tegen de voor genomen onteigening en het plan van het werk schriftelijk inbrengen bjj den Minister van Waterstaat. Zij, die dit bij hun bezwaarschrift verlangen, zullen in de gelegenheid worden gesteld hunne bezwaren mondeling toe te lichten. De bezwaarschriften zijn vrij van zegelrecht. De Burgemeester der gemeente Krabbendjjke, JAC. WELLEMAN, zal plaats hebben a.s. Donderdag n.m. 1 uur, cafe Suisse, middel burg. Zoowel leden als niet-leden der Melkleveranciers-Vereeniging E. M. M„ worden dringend uitge- noodigd deze vergadering bij te wonen. Het Bestuur van E. M. M. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te verkoopen, MAANDAG 25 APRIL 1927, 's middags half twee ten verzoeke van den heer C. J0BSE Pzn., op de door hem bewoonde hofstede, aan den Straatweg van Middelburg naar Veere best. o.m. uitZus, vosbles Merrie, geb. 1914, Stb. A 4809, eenmaal bekr.zwarte Klepper, geb 1922 Martha, vosbles Merrie, geb. 1926, ing. in het veulenboek7 baatge- vende Melk- en Kalfkoeien, Kalf- vaars, Vaars oud 17 maanden, 2 Schapen met Lammeren, Zeug met Biggen, drachtige Zeug, 2 vette Varkens, 5 Eenden en 1 Woerd, Utrechtsch Wagentje met portieren, Menwagen op ijzeren assen, Water- kar, Melkkar, Lamoenkar, Hand kar op veeren, één- en tweepaards ijzeren Ploeg, Cultivator, Eggen in soort, Veldslede, Voorsleper, Paar- denblok, Handblok, Kortmolen, Mangelmolen, 2 Kruiwagens, Lad der, Melkplanken, Kort en Lang- touwen, Ponger, Klaverruiters, Watervat, Waterbak, Tobben, Reep en Blokken, Horden en Staken, Kaashorde, Kaasvaten,1 Vorken en Rieken, Kiekenren, Vleeschblok, ODgeveer 8000 kleine Metselsteen, Musterd, de Mest in den mestput, Paardenwant Melkgereedschap, als Karn, Boter- tobbe, Melkbussen, Emmers, Juk, Melkzeef, Schoppen, Koedekken en hetgeen verder zal worden gepre senteerd. Geen muziek. Geen stalling. Berg plaats voor fietsen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3