Telegrammen. Laatste Bericbten. Financieels Berichten. Briefwisseling. Rechtszaken, MarkttericMen. Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Hebt 6ij.Last van S. BLAAUW, E1ERVEILING. I hebben dood- jachtgeweer, Geeft Direct Verlichting Kring Westelijk Zuid-Beveland 'der Z. L. M. ALGEMEENE VERGADERING Voor WINKELIERS en ZAKENMENSCHEN, die hn« Chr. School St.-Laurens. heeft Dinsdag 12 April G E E N spreekuur. Het Bestuur der Vereeniging „Walcheren" afd. der V.P.Z. adviseert ten sterkste de eieren te zenden naar de Veiling C.V.V. Walcheren te ^Middelburg. r I' in den IJsel- ge waarvan het Door de aan- Innenwater zeer ateiel reeds een hoven A.P., met-er boven |et afwaterings raid, terwijl in ecls overloop en groo-te schade Jhet strand. |n in voorberei- Ivan een rups- rdzeestand. Het Idoeling liggen, te brengen tus- pveningen. Het J li/s uur af te la snelheid van plagen van de worden uitge lei!. Zoover is I zijn bij eenige ■aanvragen tot s moorde- ht te Stettin bmmen schoen- Pgens doodslag taf, en wegens [braakpogingen, Tiet onbevoegd, iien tot 9 jaar IWinder had in Jopen jaar in |ilckens bij een politiebeamb- long zwaar tit een wapen- In ein «en hoe- en heeft een maanden biji |ar stem uitge- Zuidwol- |ing van deze feJer Courant" den: lenschen opge- zich sedert uitgaven ver; niet in staat toch bekend-, |erre van roos- sclieen daar- bk on verklaar- |zijn gekomen, verander van vel eens lan- Ding zijner re- I maanden be- Int. Bovendien l>foon en eeai I gekocht. Vroe- pfc verschaffen, de buitenge- de vermissing vermoeden, Ing wel eens Ier, toen haar koeien en de fstal zoo lan- te houden, ■„geen kleintje jekentenis van op den he lmet eem. dub- tijn gepleegd', lag genomen1. [denaar. De .rg heeft Vrij ste misdaden' ield, n.l. den ar in Oct. 1.1. Ernst Müller. gevangenis- vaarvani twee gedood:, om- Itrde hij, dat [naar een op- iiji ontvlucht blik gebeurd" |een plan om te deskundige pen toerekem- lversprak- leente Zmnlert II kwakzalvers- snde aan een te zich onder lie Broos, wo- :e vrouw, naai' radheid." bezit Hij ontving, potje zalf als dat hij na zou zijn. De iënt bleek al iet z.gf. smeer- zoodanig, dat ignatiusgesticht patiënt thans waar verkeert. constateerde met algemeen .ar de samen- |het licht, dat loodwit, met ils men vreet, jgiften, en men |an het heele >t onderhavige noest worden, stig onderzoek ilie heeft de evangenis. en wethouder huis van be- usschen C. L. vrouw is Vrij- dag in het ziekenhuis opgenomen, tegen den man werd dien dag één jaar gevangenisstraf geëischt. Een gevaarlijke vrouw. Te Win schoten heeft vrouw E. haar huisbaas, die zeide, dat de huur verhoogd moest worden, met een scherpe bijl een levensgevaarlijke wond toegebracht. De oude man zal zoo mo gelijk naar het ziekenhuis vervoerd worden. Vrouw E. is gearresteerd. DEN HAAG. De Koningin heeft be noemd tot commandeur in de huisorde van Oranje-Nassau Prof. Dr J. M. Muller, oud-hoogleeraar aan de Itijks-Universiteit te Leiden ein Prof. Dr J. H. Gunning, buiten gewoon hoogleeraar aan de Rijks-Universi teit te Utrecht. DEN HAAG. Den heer Jhr Mr H. van Kamebeek, afgetreden Minister van Bui- tenlandsche Zaken is Zaterdag, ter ge legenheid van zijn scheiden uit den Mi nisterraad, waar hij 9 jaar zitting had, door zijn oud-ambtgenooten een diner aan geboden. AMSTERDAM- Het Persbureau Vaz Dia's meldt, naar aanleiding van een be richt van een Parijsch blad „Le Journaal", dat Relg'en in den nacht van Zaterdag op Zonoag in Roosteren proclamaties hebben aangeplakt. Uit een onderzoek bleek het volgende: In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half vier kwam een auto met een 8-tal Belgen over Me Nederl.- Belgische greps, nabij Roosteren. Op ver schillende gebouwen, o.a'. het Postkantoor, op telefoonpalen enz. werden drie ver schillende proclamaties aangeplakt. Zie zijn gedrukt in wit, rood en groen en niet onderteekend. Do Belgen drongen door tot in Resteren. Later zijn ze over de grens gezet. De proclamaties werden, zoo- dra ze werden opgemerkt, Verwijderd. AMSTERDAM- Door onbekende oorzaak ontstond hedenmorgen brand op de eerste etage van het perceel J. v. Leun opstraal 154. Het vuur breidde zich snel uit en deelde zich eveneens mee aan de boven verdieping van de aangrenzende peTceelen 156 en 158, en aan. een om den hoek gelegen pand. Na ongeveer edn uur slaag dei de brandweer er in den brand tet blusschen. Het perceel is geheel uitge brand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. VALKENBURG. Een sedert 14 dagen Valkenburg onveilig makenden dief, een reeds eerder gearresteerde 29 jarige Pool, is hedennacht om 2 uur door de mare chaussees gearresteerd. Hij deed pogingen om te ontvluchten, waarom! door de ma rechaussees van de vuurwapenen gebruik werd gemaakt. De dief werd zwaar ge wond. Ter plaatse werd hem geneeskun dige en geestelijke hulp geboden, waarna hij in de gevangenis te Maastricht wend opgenomen. Door de Arrondissements-Rechtbank "te Middelburg zijn heden failliet ver klaard: J. Kloosterman te 's-Gravenpolder en J. G. Hendrikse, koopman te Middel burg, Lange Delft. Een dezer dagen zijn ten nadeele van den landbouwer K. te St. Jansteen uit een schuur, staande op diens erf, eenige balen kunstmest ontvreemd. De sporen van de(n) dader(s) wezen in de richting naar de Bel gische grens. De politie stelt een onder zoek in. GOES. Onze vroegere stadgenoot S. J. de Jonge Wz., Electr. Technisch Inge nieur is door het Gouvernement benoemd tot Ingenieur bij de Banka-tin maat schappij. De N.V. The Vitrite Works te Middelburg. In de hedenmiddag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. The Vitrite Works te Middelburg werden de balans, de winst- en verliesrekening en het jaarverslag goedgekeurd en het divi dend bepaald op 8 pet. Tot commissaris werd herkozen de heer mr H. E. van Wal- seïn. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 April. 1 uur. Berlijn 59.23—59.25. Brussel belga 34.7534.77. Parijs 9.789.80. Londen 12.137/8—12.14i/8'. New York 2.497/8—2.50. "Wegens plaatsgebrek moest het feuil leton en het verslag K. v. K. te Middelburg overstaan. Kantongerecht te Middelburg, Zitting van 6 April 1927. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Zoodanig rijden met een rijwiel, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: F. de M. te Veere f5 b. s. 1 week tuchtschool; J» J. W., te Middelburg f 10 b. s. 10 d.h.; S. B. te .Middelburg f10 b. s. 10 d.h.; Rijden met een motorrijtuig zonder licht: J. Th. Th., zonder vaste woon- öf verblijfplaats f 10 b. s. 10 d.h. Met een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken S. M., Je Middelburg f25 b. s. 25 d.h.; Overtreding leerplichtwet: C. W. Lzn, te Ritthem f5 b. s. 5 d.h.; Overtreding Ar beidswet: A. W. te Oost- en West- Sou burg 2 maal f 1 b. s. 2/miaaï 1 d.h.; Met een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken L. M. V., te Goes 15 b. s. 15 d.h.; In het openbaar spelen met geld: J. V"., A. L. en C. de K., allen te Zoutelande, ieder fl b. s. 1 d.h. I. Als houder van een hondekar die anders doen gebruiken dan met inachtneming van de voorschriften omtrent de ..hondenkar en II. Als geleider van een hondekar die gebruiken zondes voorzien te zijn wan een nummerbewijs: J. W. F. H. de R. te Vlissingen 3 maal f3 b. s. 3 maal 3 d.h.; Straatschenderij: bij herhaling gepleegd: J. v. d. H., te Domburg f25 b. s. 25 d.h.; C. P. te Mid delburg f 10 b. s. 10 d.h.; Straatschen derij: P. G. en P. B., .beiden te Middel burg ieder f 15 b. s. 4 w. t..C. P. J., te Middelburg f 15 b. s. 15 d.h.; M. S. te Middelburg f5 b. s. 5 <j.h.; C. M. te Middelburg, f 5 b. s. 1 week tuchtschool; A. M. te Oost- en West-Souburg f5 b. s. 1 week tuchtschool; Venten te Vlis singen zonder vergunningW. M., te Am sterdam Vrijspraak; Te Vlissingen zitten op een hondenkar P. M. te Koudekerke f5 b. s. 5 d.h.; Fietsen zonder licht: D. B. te Koudekerke f3 b. s. 1jv. t. M. de R. te Koudekerke f2 b. s. 2 d.h.; M. G. M. L. te Middelburg f2 b. s. 2 d.h. A. van R. te Vlissingen f5 b. s. 5 d.h.; Met een voertuig buiten nood zaak de linkerzijde van den weg houden: D. K. te Middelburg f5 b. s. 5 d.jli. Idem met een rijwiel: P. van D. te Mid delburg f5 b. s. 5 d.h.; J. van Z., te Vlissingen f5 b. s. 5 d.h.; E. G. L., te Vlissingen f5 b. s. 5 d.h.; J. de P., te Oost- en West Souburg f5 b. s. 5 d.fï.; C. G. te Middelburg fö b. s. 5 d.h'.; J. J. te Veere 'f5 b. s. 5 d.h.; C- H. te Westkapelle f5 b. s. 5 d.h.; W. Ch. C- te Middelburg f5 b. s. 5 d.h.; Te Middel burg rijden over de klinkerpaden J. A. te Koudekerke f3 b. s. 3 d.h.; Te Vlis singen op den openbaren weg met munt speciën spelen: A. O. M. te Vlissingen' {3 b. s. 1 week tuchtsch.C. L. v. d- V., teruggave aan ouders; H. G. D., terug gave aan .moeder; Fietsen zonder bel: W. H. te Middelburg f3 b. s. 3 d.h.; Als bestuurder van een rijwiel in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: J. van W. te Middelburg f5 b. s. 5 d.h.; Na sluitingsuur bezoekers in zijn' café hebben: W. C. S„ te Vlissingen, f5 b. s. 5 d.h.; Na sluitingstijd zich in een café bevinden: P. J. V. en J. M. de W., beiden te Vlissingen ieder f2 b. S'. 2 d.h.; Rijden met een fiets toet een z.g. freewheel-inrichting zonder rem P. B. te Oost- en West-Souburg f5 b. s. 5 d-h.; 'Overtreding van het Regle ment op de wegen en voetpaden: J. II. F. te Middelburg fl b. s. 3 d.h.; In de gemeente Middelburg rijden over de wan delwegen: L. II. te Vrouwepolder f2 b. s. 2 d.h. Door den officier van justitie te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 1 April j.l. waarbij A. M. 0., onderwijzer te Goes is vrijigesproken van de hem ten laste gelegde beleediging van den heet Labrijn, vroeger te Goes. Eveneens van een vonnis van den- zefden datum, waarbij C. W. de W., 26 jaar, werkman te Middelburg, is vrijge sproken van de hem ten laste gelegde weigering om zijn naam te zeggen aan de politie, toen hij in overtreding was. Het wasschen van melk. De rechtbank te Winschoten veroordeelde R. R., 37 ja,'ar, landbouwer te gellin- getï .wegens het toevoegen, van water pan! de melk tot f 500 boete of 100 dagen hechtenis (eiscjh f 1500 boete of 80 dagen hechtenis). Huw Isfatlllip, 8üMlll|8B, 888. Middelburg. Door den architect Iz. Won- dergem alhier is aanbesteed het bouwen van twee landhuizen in het Park van Nieuwerihove. Inschrijvers waren: D.Dek ker f 24848, K. J. van Loo f24470, G. Hollema f 23.974, M. Walrave f 21.050 en A. Louws f 19.400, Al deze inschrijvers wonen te Middelburg. lerseke- Ten overstaan van notaris van Dijke van. Krainingen werd publiek geveild voor den heer Joh. Kotster, een woonhuis met schuur en erf, staande in den Molen polder. Hoogste bieder A. Pols voor f1580. Ingehouden op f2300 volle last geen koopers. Onverkocht gebleven. Rilland. Bij de Zaterdag door het be stuur der Waterkeering van den calalmi- teuzert Zimmermanpolder gehouden aan besteding van het herstel, de vernieuwing eni het onderhoud tot 30 April 1928 van de aarde-, krato-, rijs-, steenglooi1- ing- en andere werken, werd ingeschreven door: J. v. d. Sande, te Rilland voor f2600; W- Bot te Rilland, voor f2610; P. Andriessen te Homtenüsse voor f 2700, Th. J. v. Doorn van Krabb'endijfce voor f2886. Behoudens goedkeuring van Gedep. Sta ten gegund aan den laajgsten inschrijver. Bij de Zaterdag door het Bestuur der Waterkeering van den calatoiteuzen Zim mermanpolder gehouden aanbesteding van werken tot verzwaring en verhooging van den zeedijk, weTd ingeschreven door H. Kosten Oz., te Wemeldinge, voor f39.800, N.V. Aannemersbedrijf v.h. Boele en v. Eesteren te Alblasserdam voor f43.330; J. de Maagd en Di. J. Hermans te Honte- Wisse voor i' 43610; A. M. Kuyper en R. J. P. Kimpe, te Middelburg voor f44.000. Behoudens goedkeuring van Gedep. Sta ten gegund- aan den laagsten inschrijver. Terneuzen- Uitslag van de gehouden j aanbesteding voor liet bouwen van een Landbouwschuur in de van Wijckliuijse- polder door dhr architect P. 'A. Galle, alhier. Metselwerken: A. W. Nieuwelink Hoek f2448.50, Verstraeten en Rossie, Neuzen f '2310, J. H. en A. Moens, Neuzen f2129, J. L. de Waele Neuzen f2114, W. Nieuwelink Hoek, f2100, J. Meertens Mz. Hoek f1995, P. J. Kaas, Sas van Gent f 1945, gegund. Timmer- IJzer, Loog., Verf en glaswerk: A. J. van Minnen, Neuzen f 2435, P. Nieu welink Hoek f 1989, W. C. de Feijter Hoek f 1900, Scbgele en Dek, Neuzen f 1879. Rotterdam, 11 April 1927. Veemarkt. Aanvoer: 502 vette run deren, 237 vette kalveren, 269 schapen en lammeren, 1060 varkens. Prijzen per V* K.G. Koeien 3032,5, 39 -—42, 45—50, ossen 37, 40—42,5, 45—48, stieren geen noteering, vette kalveren 50 55, 65—70, 82,5—87,5, schapen f 20—f 36 per stuk, lammeren f 16f 22 per stuk, varkens 3032,5, idem voor export. Koeien en ossen aanvoer flink, handel redelijk, prijzen iets stijgend, een enkel puik beste koe nog tot 2,5 cent boven no teering. Stieren aanvoer onbeteekenend, weinig handel, geen noteering. Vette kal veren aanvoer ruim, handel tamelijk, prij zen iets hooger, eerste soort gemakkelijk te plaatsen. Afwijkende kwaliteit moeilijk te plaatsen. Een enkel puik best kalf nog van 57,5 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer klein, handel stil, oude prijzen konden nog moeilijk worden be dongen. Varkens aanvoer minder ruim, handel iets williger. Prijzen beslist niet hooger dan vorige week, een enkel puik best nog tot een 0,5 cent hoven noteering. Z a d e n. Bruin Mosterd geen noteering, Geel Mosterd f 27f 28, Blauw Maanzaad f 44f 45, Karwijzaad f 38f 40, Lijnzaad (blauw) f 16f 19, Lijnzaad (wit) f 24 f 25, Kanariezaad f 12f 13, Koolzaad f 26—f 27. Vlas. 28500 K.G. blauw f 0.90f 1.30, 2200 K.G. wit Zeeuwsch f 0.80f 0.90, 7550 K.G. Holl. geel f 0.90—f 1.15, 10.000 K.G. Groningsch f 0.90—f 1.10, 569 K.G. Dauw root f 0.85f 0.95. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f 4.20f 4.75, Zeeuwsche Eigenhei mers f 4-f 4.25, Blauwe Eigenheimers f 4 f 4.30, Zeeuwsch'e Bonte f 5.25f 5.70, Zeeuwsche Blauwe f 5.25f 5.70, Poters f 2f 3, Red Star f 4.50f 4.75, Bravo's f 4.70f 5.20, Malta van 1113 ct. Aanvoer tamelijk. Vraag kalm. Rotterdam, 11 April. Tarwe met klein aanbod, in de aller- puikste soorten, flauw onveranderd ge stemd. Overigens wederom.' lager. Rogge van f 12f 12.50. Gerst Chevallier f 12.25 f 12.75. Haver met ruim aanbod, lalger verkocht; van f 10-25f 10.75. Kleine groene erwten onveranderd ver kocht van f 15f 23.50. Schokkers ble ven flauw gestemd. Branie boonen, met tamelijk aanbod, lager on grootendeels on verkocht van f 9f12. Alles per 100 Kg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avondi van 12 April: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Z.-W. tot N.-W. wind. Zwaar bewolkt tot betrok ken, met regen. Later opklarend'. Aan vankelijk iets zachter. Later iets kouder. Barometerstand: hedenmiddag twee' uur: Stand van Zaterdagmorgen 749. Lioht op voor fietsers Dinsdag 7 u. 20. Stoomvaart-Mij. Nederland. PRINSES JULIANA, 9 v. Batavia te Am- S'f)6 r<3 am KRAKATAU, 9 v. Amst. te Batavia. KON. DER NEDERLANDEN (uitr.) van Genua. KAMBANGAN (thuisr.) pass. 7 Perim. KANGEAN (uitr.) p. 8 Gibraltar. J. P. COEN (thuisr.) 8 van 'Singapore. Rotterdamsche Lloyd. BUITENZORG (thuisr.) 9 v. Belawan. KERTOSONO (thuisr.) 8 _(8 n.m.) van Port Said. INSULINDE (uitr.) 8 van Southampton; INDRAPOERA 9 van Rott. te Batavia. SIANTAR 9 van Rott. te Batavia. MIDDELBURG. Bevallen: J. Jacobsott, geb. van Beever, d. Overleden: P. Wiondergem, 43 jaar, geh; met P. de Kroo. Huwelijken: W. Pouwer, 23 jr en O. M. Dobbelaar 21 jr; J. M. Houtekamer, 36 jr en M. J. Gillissen 38 jr. Ondertrouwd: H. W. Ledeboer, 27 j. en A. Bernet Kempers 25 jr. GOES. Geboren: Johanna Wilhelmina dochter van Bastiaan Quist en van Adri- ana Neeltje Kallewaard; Catbarina Hen- drika, dochter van Jan Willem van de Weert en van Elisabeth Leuntje Joziasse. Jan Marinus Jacobus, zoon van Adriaan Jansen en van Jannetje Christina de Kok; Jacomina Adriana, dochter van Willem Kerkhove en van Cornelia Schrijver; Pie- ter, zoon van Willem Schipper en van Maria Paauwe. Huw. afk.: Jan Daniël de Lind van Wijngaarden, j.m. 29 jaar te Dolok en Pieternella Thorenaar, ]'.d. 27 jaar te De Bilt, onlangs te Goes. Zoo de Heere wil, en zij leeft, hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd en Groot moeder JOHANNA VERHAGE Wed. Samuël Wisse, op 14 April a.s. haar 70sten Geboortedag te gedenken. Dat zij nog laDg gespaard mag blijven is de wensch van Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Aagtekerke, April 1927. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Vader MARINUS KOLE Cz., in den ouderdom van ruim 65 jaar. M. G. KOLE Md. Kloetinge, 9 April 1927. Slechts enkele seconden zijn noodig om het hevigste jeuken tot bedaren te brengen. Een paar druppels D.D.D. brengen reeds verlichting. Deze bij zondere vloeistof is een verzachtend middel tegen huidziekten van allerlei aard. Het dringt diep in de poriën door, doodt de ziektebrengende bac teriën onder de huid en werkt uitstekend bij Ekzeem, Open Beenen, Bingworm, Huidroos, Uitslag en andere huidaandoeningenbevrijdt U van jeuk en doet U rustig slapen. Waarom zoudt U wachten? Koop nog heden een flacon van f.0.75 of f.2.50 bij Uw apotheker of drogist. D.D.D. zeep f.1.per stuk. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig, doch geduldig lijden onze geliefde Broeder en Zwager M. KOLE Cz., in den ouderdom van ruim 65 jaar. Namens wederzijdsche Familie, J. C. KOLE Cz. Kloetinge, 9 April 1927. op Dinsdag; 12 April 1927, in het Landbouwhuis te Soes, des namid dags om 2 uur. Punten van behandeling o.a.: Voorwaarden tot het verkrijgen van concessie tot het plaatsen van WEEG BRUGGEN op de ladingsplaatsen van den nieuwen locaal spoorweg. HET BESTUUR. debiet in de provincie Zeeland wen- sohen uit te breiden, Is „DE ZEEUW' het aangewezen Dagblad voor adver- tentle-reolame. VRAAGT ADVERTENTIE-TARIEF Aangifte wan leerlingen op a.s. Woensdag wan 68 uur in de sehonl. Leeftijd minstens 5'ƒ2 jaar vóór 1 Mei. Het Hoofd der School, G. F. WEEOA- Buitenlandoch Vleesch alleen verkrijgbaar a f 1.per K.G., bij A. VER HULST, Langevieie, Middelburg. Dam F 161 Middelburg, Tengevolge van Rheumatiek, Jicht, Spit of Kouvatting gebruikt dan het van ouds bekende en beproefde buismiddel. AU pijnstillend middel is er geen beter Prijs f 0.95 - f 1.40 - f2.25 Bij alle Apothekers en Drogisten. Alleen echt met nationalen band Verkrijgbaar bij Gebr. Mulder. Het Bestuur der Vereeniging „Walcheren" Afd. der V.P.Z. C I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3